J. VAN WILLIGEN VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS J VAN ZATERDAG 15 SEPT. 1928. DE WETHOUDERSVERKIEZING. In het nummer van heden is afgedrukt de agenda voor de raadsvergadering van a.s. Dinsdag, waar als eerste punt aan de orde komt het Rapport (Verslag) der in gevolge raadsbesluit van 27 Februari be noemde Commissie omtrent de wijze waar op en de omstandigheden waaronder de wethoudersverkiezingen in den Raad der gemeente Den Helder in de maand Sep tember 1927 zijn gehouden. Onze vrij pertinente mededeeling, dat bedoeld verslag wel niet meer in deze maand zou worden behandeld, is door de feiten achterhaald. Het betreft hier even wel een zeer toevallige samenloop van ge beurtenissen. Hopen wij, dat de zaak, die zooveel stof heeft doen opwaaien, a.s. Dinsdag tot een voor allen bevredigende oplossing kome. De burgerij ziet met belangstelling het verloop der dingen tegemoet. HARMONIE-KAPEL „WINNUBST". (Directeur de heer H. B. Schenkels.) Vijfde zoanerconcert, te geven op Dins dag 18 September (bij ongunstig weder op Woensdag 19 d.a.v.), des avonds van half negen tot tien uur in het Julianapark. Programma: ARBEIDSBEMIDDELING EN WERKE LOOSHEIDSVERZEKERING. Verschenen is het jaarverslag 1927. De arbeidsbemiddeling is in dit jaar toege nomen; het aantal aanvragen,"zoowel van werkgevers als werkzoekenden, even als het aantal plaatsingen, vermeerderde. De werkeloosheid onder de timmerlieden nam met 25 af; enkele arbeiders wer den in Frankrijk geplaatst, een technisch employé werd voor uttzending naar Cura- $ao bij een Maatschappij geplaatst. De bemiddeling voor de vrouwen was onge veer gelijk aan die van het jaar tevoren. Van het Bureau voor Beroepskeuze werd een zeer ruinp. gebruik gemaakt. De werkeloosheid was in 1927 gunstiger dan het jaar tevoren, hoofdzakelijk tenge- zolge van de werkmogelijkheid bij de Zuiderzeewerken. Het verslag constateert «venwel een teveel aan ongeschoolde arbeiders en timmerlieden. Van de door de Commissie voor werk- rerruiming aan Burgemeester en Wet houders ter uitvoering voorgestelde wer ken, konden in 1927 worden uitgevoerd: le. het verbreeden van den Duinweg; Ee. het bebosschen van een gedeelte der z.g. „Donkere Duinen". Verder werd een aanvang gemaakt met de volgende werken: o. het verharden van wegen te Huis duinen b. het maken van een voetpad door de Duinen; Voorts was het Gemeentebestuur ge noodzaakt de steunregeling voor uitge trokken en reglementair nog niet recht hebbende leden van werkeloozenkassen gedurende 1927 intact te houden. Gedurende dit jaar werd in totaal aan steun uitgekeerd een bedrag van f 25.610.62 Het aantal tegen werkeloosheid verze kerde leden van organisatie's in deze gemeente bleef ongeveer gelijk aan dat van het vorig jaar; aan subsidie voor werkeloozenkassen werd in 1927 van gemeentewege verstrekt f4236.77. Het verslag bevat voorts verschillende bijlagen, welke meer in bijzonderheden een overzicht geven omtrent den stand van zaken. NED. VER, VAN HUISVROUWEN. Ofschoon de Ned'. Ver. v. Huisvrouwen de laatste maanden niets van zich liet hoortn, heeft toch het bestuur niet stil gezeten. Bijna het geheele programma voor de komende wintercampagne heeft zij reeds voorbereid. Woensdag 19 Sep tember zal Dr. Minkema, chef van het Marinehospitaal alhier, de rij der spre kers openen met een lezing over „de geestelijke en lichamelijke opvoeding", een onderwerp, interessant voor allen. Waar dr. Minkema op zijn prettige en eenvoudige manier al reeds meermalen een lezing op hygiënsch gebied voor onze ofd. hield', weten wij dus, dat dit een avond zal worden, waarop allen vol aan dacht zullen luisteren, terwijl tevens van deze lezing iets blijft hangen. Door ver trek uit onze geimeente, zal dit dé laatste keer zijn, dat dr. Minkema voor onze afd. spreekt. Verder heeft het bestuur reeds de toezeging van Zuster VerweyMejan, uit Amsterdam, om 10 O o t. een lezing te houden over „Verpleegster wor den". 24 O c t. komt de allen welbekende heer Henri Dekking uit Rotterdam, een lezing houden over „Moederlegende" van Hell- muth Unger. Begin N o v. houdt de heer Hans Mathes uit Breukelen een zeer zeker in teressante lezing met lichtbeelden over „het leven der Dijen". 15 N o v. zullen verschillende firma's met verschillende artikelen demonstree- ren. Na al' deze lezingen in betrekkelijk kor ten tijd', houdt de Huisvr. Ver. in Decem ber rust, om elk tijd te geven St. Nicolaas en Kerstmis in huiselijken kring te vie ren, maar reeds weder begin Jan. zal de firma Utermöhlen uit Amsterdam een lezing houden over „Verbandleer", ter wijl in Febr. Mevrouw Goemans uit Schiedam ons weder zal doen genieten van haar Afrikaansche proza en poësie. Verder zal bü genoegzame deelneming een weefcursus gehouden worden door Mevrouw dé BoerKorver, een slöjd- cursus (karton, raffia, pitriet, houtbewer king) door den heer Stevenson, een cur sus in Fransche conservatie door Me vrouw Monnier en in Engelsche conver satie door mejuffrouw A. Dekker, terwijl ook de heer de Draaijer door eenige les sen gelegenheid' geven zal iets meer van de beoefening van electriciteit in onze huishouding te weten te komen. Wie nog wel eens vraagt: „Wat doet die Huisvrouwen Ver. nu toch eigenlijk?" zal zeker door deze opsomming voldoende van het nut der Huisvr. Ver. overtuigd zijn. Itder, die nog geen lid is, geve zich spoedig op bij het bestuur. Contributie 2.50 per jaar, 1 Septem ber1 Januari 1.25. CHRISTEN GÉMEENTE. Het Bestuur der Christen Gemeente, Breewaterstraat 16, besloot in haar be stuursvergadering om dezen winter een onbepaald aantal winterlezingen te hou den. De eerste lezing heeft plaats Woens dag 19 Sept. a.s?., 8 uiu' aJü„ waar de heer J. Groenendijk spreekt over het onder werp: „Diana of Christus", of Het bloed der vaderen is het zaad der Kerk. De toegangsprijs is slechts 10 cents. Zie de advertentie hierover in dit nummer. Ingezonden Mededeeling. EEN PARTIJ waaronder zeer zware kwaliteiten worden voor DEN HALVEN PRIJS OPGERUIMD BIJ WESTSTRAAT DE SLEEPTOCHT VAN HET SINGAP0RE-D0K. Reisbrief van N. J. Hoebe, marconist sleepboot „Schelde". o Sleoht, zéér slecht hebben we het ge troffen na Peru, en we staan er ook zéér slecht voor momenteel. De vooruitzichten zijn allertreurigst. Toen wy na het bun keren te Perim door middel dei diaad- looze richtingzoeker het dok weer spoe dig in zicht hadden, en des ochtend met daglicht op de plaats van de „Zwarte Zee vastgemaakt hadden, gingen we voor- loopig met drie booten, „Indus „Roode Zee" en „Schelde" Colombo-waarts. Doch des avonds riep de kapitein van de „Roode Zee" dat we „om! gingen, dat wilde zeggen over stuurboord gaaien; Nu geschied dit zéér kalm, maar jndus en „Roode Zee" gingen te vlug om, zoo dat de „Schelde" het niet zoo vlug by- houden kon. In een minunum van"tyd zaten de twee andere booten rond en de „Schelde" er een heel eind van af. All hands werden uitgepord omwentaeele ongelukken te voorkomen. De stoottou- Ten werden losgemaakt en de dektenten weggehaald, en daarna kwamen wij in de lijn. Maar ondertusschen was het bil de twee andere booten ook niet voor den wind gegaan. De „Roode Zee had n.1. met haar schroef de trots van de „In- diis" afgekapt, zoodat de „Indus" losge broken was. De tweede keer van de reis. Met daglicht was de „Zwarte Zee" uit Perim terug van bunkeren. De „Roode Zee" werd ook losgegooid en met de „In dus" gingen ze bunkeren te Aden. Den geheelen dag ging het goed, doch 's mid dags verkondigdeeen dwarszeesche dei ning reeds dat het niet pluis was hier of daar. Om 2 uur 's nachts hadden we een heerlijk koeltje, maar ongeveer 2.15 kwain plotseling een geweldige wind ons over vallen. De „Zwarte Zee" riep ons toe om van elkaar af te houden, daar de „Zwarte Zee" het dok onmogelijk besturen kon. Dus bleven wij zoover mogelijk van elkaar, en gingen, onder hevige stort zeeën, gemoedelijk waar het dok ons zou brengen. Want tegenover zulk een wind kracht en het dokkie hebben we niet veel in te brengen. Even plotseling als de storm opstak ging deze spoedig ook „weer liggen", het werd bladstil. .De „Roode Zee" kwam uit Aden en vroeg om een radiopeiling, welke ik haar gaf. Ze zou volgens de peiling l1/» streek aan bakborod in zicht moeten komen, zoo dat kapitein en stuurman steeds over bak boord bleven uitkijken naar de te ver wachten vrienden. En jawel om 12 uur 's nachts zag men twee vuurtjes precies l1/» streek over bakboord, dus de radio peiling was wederom zooals zoovele kee- ren, precies juist. Het is nu vastmaken van de „Roode Zee" en „Indus" één dag goed gegaan; toen deed zich weer wat anders voor. We ontvingen weerberichten dat bij Kaap Guardefui zich de Z.W. Moesson duchtig deed gevoelen. Verscheidene booten be tuigden hun spijt dat de Holl. tugs zich in zulk slecht weer moesten begeven. AJ héél MEETING S. D. A. P. AMSTERDAM. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betreffende de spoorkaartjes voor de reis naar Amsterdam, die heden avond nog kunnen worden afgehaald. „MENEER PIMPELMANS EN ZIJN AUTO". A.s. Dinsdag van 2 tot 6 uur kunnen de boekjes aan ons Bureau, Koningstraat, tegen betaling van 50 cent per stuk, wor den afgehaald. Aan lezers van elders zullen ze per post worden toegezonden. Willen de jeugige lezertjes erom denken. WEGENBELASTING. De Directeur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Amsterdam deelt ons mede, dat ingevolge de Minis- teriëele resolutie van 5 November 1927, No. 42, inzake uitvoering van de Wegen belastingwet door hem de navolgende weeginrichting gelegen op onderstaand adres, is aangewezen voor vrijwillige we ging van motorrijtuigen: Stationsplein Anna Paulowna. Kosten van weging zijn voor rekening van de houders van de te wegen voer tuigen, terwijl bovendien ambtelijke toe- zichtskosten moeten worden betaald. Kosten van bedoeld ambtelijk toezicht zijn evenwel niet verschuldigd, wanneer de weging op genoemde weeginrichting plaats vindt op Woensdag van 13-17 uur. Houders van motorrijtuigen, die hunne voertuigen op boyengenoemden voet wil. len doen wegen, kunnen den Inspecteur der belastingen, in wiens dienstkring de weeginrichting is gelegen, verzoeken, op een in overleg met dien iuspecteur te bepalen tijdstip de weging te doen plaats hebben. Bij dit verzoek worden de ken merken van het te wegen voertuig zoo nauwkeurig mogelijk omschreven. Verdere inlichtingen worden door bo venbedoelde inspecteurs verstrekt. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der ge meente Den Helder op Dinsdag 18 Sept. 1928, des namiddags 8 uur ten Raadhuize. De agenda vermeldt de volgende punten: Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op de begrooting dezer gemeente voor den dienst 1928; b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta op het besluit van 24 Juli j.1. tot vermin dering van den omvang van het onder wijs aan school no. 3 door het vervallen van het eerste leerjaar en tot het geleide lijk uitsterven van die school; c. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het besluit van 14 Augustus j.1. tot uitgifte van grond in erfpacht aan D, M. Ltnigerak, weduwe van O. J. N. Wezel- man; d. Dankbetuiging van Dijkgraaf en Heemraden van den Polder „Het Koe gras" voor de beschikbaar gestelde stee- nen ten behoeve van den aanleg van af- spoedig ontvingen wij bericht van het eerste transport, dat zij ook zulke on heilspellende weerberichten kregen. Er werd van verschillende kapiteins de opi nie gevraagd, en ook werden de kapi teins van het eerste gedeelte verwittigd omtrent onze plannen. Het kwam hierop neer, dat men het gevaarlijk achtte om met deze weerberichten de storm opzet telijk tegemoet te loopen. 23 Aug. te n.m. .12 uur werd dan ook met algemeene stem men besloten dat we rond gaan en zachtjes aan weer terug in de richting van Aden. Ook het andere transport keer de terug. We zullen nu hier op 10° 51' N 46° 57 Oost op en neer blijven houden totdat betere weercondities te verwachten zijn. We zijn te vroeg in deze buurt ge komen zoodat de Zuid-West Moesson nog te sterk is. Nu leek het wel nu wij de Moesson willen laten uitwaaien dat zij bij ons komt, want hedenmorgen 24 Aug. woedde er een hevige storm die nu geluk kig afnemende is. We hebben geen onge lukken gehad, en zijn er gelukkig weer heelhuids afgekomen. Op deze lengte en breedte blijft momenteel het weer geen tien uur gestadig. Wat me eenigszins aan Den Helder doet denken. Ik hoor nu in den avond van 24 Augustus geruchten loopen om naar Aden terug te keeren. Dat zullen we maar afwachten. Wat mij aangaat, gerust maar naar Aden en de boel voor anker gooien, want dat heen en terug zwalken is niets gedaan. We hebben een poging gewaagd om de foto's te ontwikkelen. Er zijn eenige welge slaagd, maar wel 4 stuks jammerlijk ge sluierd door de hitte, de welgeslaagde waaronder de „Indrapoera" minder mooi, voergoten en van een straatje In het Julianadorp. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen.) Wethoudersverkiezingen. Verslag der ingevolge raadsbesluit van 27 Februari 1928 benoemde Commissie, omtrent de wijze waarop en de omstandig heden waaronder de wethoudersverkiezin gen ln den Raad der gemeente Den Helder in de maand September 1927 zijn gehouden. Precariorechten, Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op de heffing van rechten voor ver gunningen tot het tijdelijk ln gebruik heb ben van voor den ofpenbaren dienst be stemde gronden en pleinen, met nader voorstel hieromtrent. Verwarming Raadhuis. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders inzake de centrale verwarming van het raadhuis. Grondbedrijf. Voorstel tot het inbrengen van aange kochte- en afvoeren van verkochte gron den in en van het grondbedrijf. Marine-hospitaal. Voorstel tot wijziging van het contract met den Staat nopens verpleging enz. in het Marine-Hospitaal van ingezetenen der gemeente Den Helder. Onderwijs. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente 's-Graven- hage nopens toelating van leerlingen op de Gymnasia enz. dier gemeente. Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan de Beukenkampstraat aan J. P. van Os. Commissies. Benoeming van leden der Commissies van Bijstand. Thans hebben zitting voor: a. de Commissie van Bijstand voor de Gemeente-reiniging en Plantsoenen: R. Boogaard, P. A. Smits, J. v. d. Veer en E. Woud; b. de Commissie van Bijstand voor de Publieke Werken: G. J. Ejjlders, R. N. van Os, J. J. Schoeffelenberger en P. S. van der Vaart; c. de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf: W. Biersteker, R. N. van Os, J. v. d. Veer en D. C. A. de Zwart; d. de Commissie van Bijstand voor de Water- en Liohtbedrijven: J. Borkert, Ir. C. van Dam, L. F. van Loo en P. J. Trap; c. de Commissie van Bijstand voor het Onderwijs: W. de Boer, Mevr. A. W. Dek ker-Klik. J. H. de Nijs en P. A. Smits; f. de Commissie van Bijstand voor de Financiën: W. Biersteker, W. de Boer, Ir. C. van Dam, en D. C. A. de Zwart. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van A. H. Rijkers, tot tijdelijk leeraar aan de Avond- vakteekenschool voor het cursusjaar 1928—1929. Ter inzage zijn gelegd de stukken be treffende de bestemming van het voor malig raadhuis. Voorts ligt ter inzage de corresponden tie tusschen Burgemeester en Wethouders en den Inspecteur der Directe Belastin gen, omtrent het verstrekken van inlich tingen over belastingzaken door amb tenaren. Hierbij wordt medegedeeld, dat Burgemeester en Wethouders geen ter men aanwezig achten om het verzoek van den heer G. J. Eijlders in te willigen. Aa n vulling, Bij de op punt IV betrekking hebbende stukken zijn ter inzage gelegd een twee tal adviezen van het Rijksinstituut voor brandstoffeneconomie en van het Tech nisch bureau Hubscher en Verstelt. zal ik u natuurlijk weer opsturen. Ik heb ook eenige zeer mooie opnamen van „Is- mailla" in het Suezkanaal alsook het dok in het Suezkanaal, welke als welgeslaagd mogen beschouwd worden. (De foto's zijn in onze fotokast opgehangen). Gisterenavond hebben wij op het sim pele korte golf ontvangtoestel schitteren de radiomuziek ontvangen van Daventry een afstand van een dikke 4000 mijl. Alle lof voor het geleverde radioapparaat door den heer Zeeuw. Het is momenteel blad stil weer in de Indische Oceaan en ik weet nog niet wat men doen wil. We gaan direct met Scheveningen-haven wer ken om Holland met de toestand op de hoogte te houden. 25 Aug. Heden werd besloten om naar Aden te gaan en de Moesson daar af te wachten. Wij zetten koers op Aden en meldden per draadloos-telegram dat wij 26 Aug. 's morgens aan zouden ko men. Het mocht helaas niet zoo zijn. In de baai, welke toegang tot Aden geeft, woei een hevige bergwind. En de „Roode Zee" en „Zwarte Zee", die in de nauwe passage het dok alleen vast hadden, vroe gen om de „Indus", welke vóór vast ging maken. Spoedig draaide het dok een halve slag in de rondte wegens een te sterke bries. Wat er verder gebeurde weet ik niet zoo goed, maar op een gege ven oogenblik zagen wij de „Indus" dwars voor de „Roode Zee" liggen. De „Roode Zee" was boven de „Indus" ge raakt en had met haar achterschip de sleepboog van de „Indus" finaal ineen- gedrukt, de „Indus" haar tros gebroken, en nu moest de „Indus" dwars over de trossen van de „Roode Zeo" en de „Zwarte PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 SEPTEMBER. Ned. Horv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkerk (Westpledn). 's Morgens 10.80 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: «De vensters open». Hulsduinen: 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «De verstoorder zal komen», Julianadorp. 's Morgens 10.80, Ds. J. D. v. d. Veen, van Den Helder. Oallantsoog. 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Cand. R. Bronkema. 's Avonds 5.80 uur Ds. H. A. Wiersinga. van Medan. Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. H. A. Wiersinga. 's Avonds 5.30 uur, Cand. R. Bronkema. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, van Amsterdam, 's Avonds 5.30 uur, Ds. A. Oskamp, van Den Hoorn. Lntherscbe Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. J. J. L. Duijvendak, van Bussum. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst Chr. Geref. Kerk (Steengrncht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. H. Biesma, van Groningen. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Leesdienst. Christen-gemeenschap. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.30 uur, en 's avonds 8 uur, Vrije-Evangelisatie samenkomst Woensdagavond 8 uur Spr. J. Groenendijk Onderwerp: „Diana of Christus". Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli satiesamenkomst. JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". Zaterdagavond 8 u. en Zondagmorgen 10 uur, spreker db heer A. Donker, van Wormerveer. Woensdagmiddag 5 uur, Kindersamen komst. 's Avonds 8 uur, samenkomst, Spreker de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Leger des Hells (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Verlossings-öamenkomst. 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). Erfpachtsuitgifte. B. en W. stellen voor aan J. P. van Os alhier de voortdurende erfpacht te geven voor een terrein aan de Beukenkaimp- straat ter grootte van ongeveer 1300 M.2 tegen een erfpachtscanon van 0.25 den M., ten behoeve van den bouw van 10 woningen. Op een later ingekomen verzoek van de firma Gebr. Boot alhier en R. Koot- stra te Amsterdam om ditzelfde perceel in erfpacht te mogen ontvangen, is afwij zend geprae-adviseerd. Het verzoek van van Os is d.cL 7 Augustus bij, B. en W. ingekomen, d'at van Gebr. Boot CjS. d.d. 8 Augustus, zoodat het eerst-ingekomene den voorrang heeft. Een nader adres van de firma Boot d.d. 14 Sept. om bovenbe doelden grondt alsnog aan haar in plaats van aan J. P. van Os in erfpacht uit te geven, wordt voor kennisgeving aange nomen. Zee" zien weg te komen. Men wist eerst niet of de tros van de „Indus" in haar schroef was, maar gelukkig bleek dit niet het geval te zijn. Het geval was toch van dien aard, dat de zeesleeper naar Aden ging om te repareeren. Wij hadden spoedig de plaats van de „indus" ingenomen en zetten weer koers naar open zee. Het plan om in Aden te schuilen was geheel van de baan. Beslo ten werd om buiten op en neer te houden tot betere berichten aangaande de moes son ontvangen werden. Het weer buiten was tamelijk goed; wel een zeer hooge deining wat een bewijs was, dat het elders niet pluis was. We hebben meestal des ochtends een stevige bries in den wind en smiddags gaat de wind geheel liggen, om dan des morgens tegen 4 uur weer op te steken. 27 Aug. des avonds 8 uur passeerde ons het eerste gedeelte van het dok. Ook zij hielden op en neer we gens de moesson-berichten. 28 Aug. De berichten lieten zich niet kwaad aanzien. Volgens den kapitein zou het bij volle maan meestal minder wor den en dus kregen wij zooeven bericht om morgen, 29 Aug., vroeg los te gooien om bij te bunkeren in Aden. Daarna gaan „Roode Zee" en „Zwarte Zee". (De „In dus" ligt nog steeds in reparatie). Dus gaan er wel een dag of drie mee heen voor we de reis weer goed en wel kunnen voorzetten. En eer we bij Kaap Guardifin zijn is het al een eindje in September; aller hoop is, dat het don met de moesson wel te houden zal zijn. 1. Salut A'Saint Jeoire. Marsch E. Rubin 2. Ouverture König Mydas R. Eilenberg 3. Joli Minois. Valse M. Ary 4. a. Perfect Day L. Denza b. Si vous L'Aviez Compris L. Denza 5. Ouverture La Dame de Trefle L. Langlois 6. Faust. Fantasie sur 1'Opera de Gounod Toujours en Fête. Marsch S. P. van Leeuwen c. het dempen van de sloot aan den Strooweg, loopende langs de „Donkere Duinen" en het omspitten en beplanten daarvan; 2 H.A. Duinen omspitten en beplanten in de „Donkere Duinen". *•.—-* Winterkarpetten t

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13