f,450 ^P^fa OP EN OM HET BINNENHOF. ETS».1» OOST-INDlL Schagen. Ingezonden Hodefieeilag, VERKRIJGBAAR BU "lE erkende lEiHANDElAREN RU Wit WHHBS" Week-kronlek. Dien Haag, 18 Bept, De ilaftlnfl. Generaal Van Voorst Van twen dia gaan en cao, dia komt. Beer Ketelaar*! plannen. Ta Genève, Economisch Weekoverzicht 5(7* 8* vlootuittoreidiiig, dat In tien jaar tjjda den bouw van 71 oorlogsbodems wilde. De Senaat zal echter in December a.s. slechts te beslissen hebben over het pro gram, zooals het in de afgeloopen zitting door het Huis van Afgevaardigden was beperkt. Door die beperking waa het pro gram teruggebracht tot vijftien kruisers van 10,000 top en ooa moederschip voor vliegtuigen. VTETT.T nsiwn IN OXDEB/JUiriKSl Proefnemingen met een toe- atol om adem te halen. De Amerlkaansche marine heeft, naar de correspondent van de „Times" te New- York meldt, een toestel beproefd dat naar verwacht wordt de kans op het verloren Wanneer deze Week-lcroniek uw lezers onder de oogen komt, zal minister Kan reeds hebben volbracht zijn tocht van Paleis naar Binnenhol, vice-versa, om de zitting der Staten-Generaal-1927'28 namens de Kroon te sluiten. De rede, welke Z. Exc. van Binnenl. Zaken en Landbouw bij die gelegenheid zal houden, ze zal wel ge heel liggen in „de lijn" der toespraken, waarmee gedurende een reeks van jaren deze plechtigheid werd vervuld. Meermalen heb ik de opmerking gemaakt, dat men de sluiting op den Zaterdag vóór Prinsjesdag in September al lang had moeten vereen voudigen. Telken jare treft dat lichtelijk- comische contrast tusschen de in gala- ornaat paradeerende leden der Commissie van Ontvangst en Uitgeleide, die den mi- i nister namens de Staten-Generaal eere be- toonen, en de „daagsche pakjes", waarin de enkele afgevaardigden gestoken zijn, die 't de moeite waard achten om op zoo'n Zaterdag-middag te ca. drie ure eventjes de zaal der Tweede Kamer binnen te wip pen, teneinde te observeeren, dat de minis ter zijn sluitings-speechje afsteekt. Wij weten allen, Exc. mr. Kan zal een kreet van blijde herademing slaken wanneer hij bet gala-pak, met statie-degen en schat van ridderorden, weer kan verwisselen voor z'n makkelijk-zittend kostuumpje, liefst met slappe boord, de prachtige ministerieele „claque" in doos opbergen en de straat op-stappen tonder ceaig hoofd deksel. Eerst in mijn volgende Week-kronlek zal ik kunnen bespiegelen over de Troonrede van 18 September a.i., alsmc enkele andere dingen van de allereerste „f&ita et gestes" onzer hoogedelgestrengen in de nieuwe Zitting-periode. Dat de beide Vercenigde Vergadering u ru JJat ae Deiae vercenigde vergaderingen deren, doordat het 't ontsnappen van leden j ^/^jKMiden «ouden wor- der bemanning, opgesloten ln gezonken vaartuigen, mogelijk maakt Bij proef nemingen dezer dagen op 40 a 45 meter diepte, in de baai van Chesapeke Is het een volledig succes gebleken. Het toestel bestaat uit een rubber-reservoir met zuur stof dat slechts ongeveer 1 k.g. weegt Twee buizen lelden uit het reservoir naar een mondstuk door een kleine ruimte die caustio soda bevat heen, waardoor de uit geademde luoht gezuiverd wordt, soodat zij opnieuw kan worden gebruikt Degeen, die het toestel gebruikt ademt alleen door den mond, daar de neus dicht wordt ge houden door middel van een knijper. Een officier van den onderzeedienst werd van een mijnenveger met behulp van een duikinrichting neergelaten in een van de diepste gedeelten der baai. Op den bo dem deed hij het toestel aan en een lijn grijpend, die van de duikinrichting naar den mijnenveger leidde, klom hU lang zaam naar de oppervlakte, voldoenden tijd nemend om spierkracht te vermijden, die veroorzaakt wordt door te plotaelingo veranderingen van druk op het lichaam Voorde veiligheid stopte hij telkens, maar toch was hij in 8 min. 25 sea boven. Daar op werd hij, bij wijze van voorzorg, onder een druk gebracht gelijk met den water druk op 80 meter diepte. Die druk werd geleidelijk verminderd tot hij het gewone atmosferische peil had bereikt. Twee marine-matrozen, diepzeeduikers, deden er slechts 5 min. 85 sec. en 4 min, 11 sec. over om naar boven te komen. In October zullen er „echte" proeven mee worden genomen; de officier en zijn manschappen zullen duiken met de S. 4, waarmee verleden jaar tal van mensohen het leven lieten. Op den bodem zullen zi zioh in de „ontsnappings-kamers" bege ven en een boei loslaten, die naar de op pervlakte zal gaan en waaraan het eind van een lichte lijn verbonden is. Ze zul len dan met het nieuwe toestel trachten zich in veiligheid te brengen. KNOEIERIJEN IN EEN SPORT- VEREENIGING. Het Boen Handelsblad! maakt melding van een rumoerige vergadering van de Sportvereenigiing Soerabaja, waarin be sloten werd den voorzitten den heer J. A. Thies, die onlangs met verlof naar Europa vertrokken is, af te zetten. Aanleiding hiertoe is ondermeer, dat er geen boeken zijn te vinden, terwij 1 evenmin bekend is, waar de kasgelden rijn gebleven. Volgens mededeeling van een der bestuursleden is het jaarlijksQhe voordeelig saldo van de vereenlging op 15 tot 20.000 gulden te schatten. Besloten werd de tusschankomst van de Justitie ln te roepen. EEN ONDERWIJZER VERMIST. De heer G. Eggink, vroeger onderwij zer te Serang en daarna te Tasikmalaja en vervolgens wegens zenuwziekte te Bandoeng overgeplaatst, waa eenigen tijd geleden met binnenlandsóh verlof gegaan, maar hij1 Is den dag, waarop hij weer in dienst moest treden, niet teruggekeerd. Gevreesd' wordt, dat hean een ongeluk is overkomen, omdat hij zioh den laatsten tijd wat zonderling gedroeg. Het departe ment van ond'eru ijs heeft aan het bestuur van Serang Inlichtingen verzocht De nasporingan van de politie hebben tot duavaa gean resultaat opgalavaxd. den geleid, wederom, door generaal Van Voorat tot Voorat: niemand twijfelde daar aan. De herbenoeming van den nog zoo kras sen, beminnelijk-goedhartigen grijsaard als Voorzitter van de Eerste Kamer stond im mers rotsvast Ik herhaal: de kans schijnt groot, dat de hoogbejaarde (twee-en-tach tig-jarige) generaal den wensch zal te ken nen geven, in September-'29 in zijn hoog ambt van Senaats-leider te worden ver vangen. Generaal van Voorst's vertrek zou ongetwijfeld door den geheelen Senaat wor den betreurd. Hij verataat inderdaad de moeilijke kunst om het „suaviter in modo" te vereenigen met het „fortitcr in re", stevig te zijn waar 't noodig is, zacht en gemoedelijk in den regel, zooveel en zoo ver dat slechts eenigszins mogelijk is. Ook de Senaats-ieiding is in onzen tijd niet aooj weten te krijgen, gemakkelijk als in vroeger dagen!Ba- i O*1" tweede koopstad krijgt half October ron Van Voorst is geen „politieke kop", burgervader, die „er zijn mag", maar wèl iemand van tact. Dat heeft hij I0U dr. Nolena zeggen.... bijvoorbeeld vaak getoond door de wijze, De heer Droogleever Fortuyn schijnt van waarop hij woorden van waardeering wijdde Plan te rijn, tot 't eind van het op 18 dezer weet, wat de oorzaak was van dit inzicht de houding van dezen afgevaardigde tegen over de reorganisatie van onze bestuurs inrichting in de Oost. Zeer kort geleden heeft Ir. Feber een soort van „peccavi' doen hooren, wat betreft zijn optreden bij gelegenheid der behandeling van de „Indi sche ontwerpen", toen minister De Graaff nog aan de groene tafel was gezeten. Wel haast zal al wat betrekking heeft op de Indische bestuursinrichting in de Tweede Kamer ter sprake komen. Niet zonder zekere spanning wordt tegemoet-gezien, welke houding bij die gelegenheid door Ir. Feber in het Lagerhuis zal worden aange nomen. Sommigen achtten zijn benoeming tot opvolger van mr. Brantjes in Curagao reeds tamelijk zeker, toen de loop der din gen den heer Feber in de Tweede Kamer terugbracht Men heeft zich nu voor te bereiden op zeer-pikante „Indische discussiën" in ons Lagerhuis, welke voor een groot deel om den minister van Koloniën zullen heen gaan, en waarbij „het boek van Colijn" natuurlijk een groote rol zal spelen, 't Lijkt niet onmogelijk, dat de bekende ontwerpen vóór den aanvang van het groot-politiek debat ter tafel zullen worden gebracht. Dit is zeker, 't wordt een héél-druk parle mentair jaar. De benoeming van den liberaal mr. P. Droogleever Fortuyn tot opvolger van wij len mr. Wytema als burgemeester van Rot terdam li ongetwijfeld een zeer-gevoelig verlies voor de Vrijheidsbond-fractie in de Tweede Kamer. Slechts drie jaar heeft de heer Fortuyn deel uitgemaakt van het Lagerhuis. Men wist, dat met hem, den oud-wethouder van Den Haag, iemand van groote be stuurskracht, overrljke practische ervaring, stevigen wil, wetenschappelijke vorming, in de Kamer kwam. Mr. Droogleever Fortuyn is een zoowe' geestelijk als physiek zeer-stevige figuur. Over ca. 3 maanden wordt hij zestig jaar. Durft toch de zeer zware taak aan van het Rotterdamsch burgemeesterschap. Hij is een „omnis homo", een man van univer- secle kennis. Toonde zich in Den Haag zoo wel als hoofd van Financiën, zijn specia liteit, als van Openbare Werken volko men opgewassen tegen de moeilijkheden, aan zijn functie verknocht, Mr. Fortuyn is geen „veelprater", welke figuur van waarachtige beteekenis is dat wèllf een, die zijn gedachten kort- ïn-bondig, beknopt weet te vertolken. Soms met een tikje fijne ironie, soms met .spirit", met causeurs-talent.... Iemand, iie allicht de Van Burink-elementen in den Rotterdamschen Raad onder-de-knie zal Ook deze week kwam het in den fond senhandel nog niet tot een bijzondere op gewektheid, in tegenstelling met hetgeen verwacht werd. Trouwens, de beurs doet MARXTO VERZICHT, Gebrulfcffveehandel was de®> maat van kalmen aard, do prijzen rijn goed, zonder verhoogingen. Vette koelen waren ju een flink aantal vertegenwoordigd; de prijzen J waren slecht en iets teruggaand. Stieren zeer vaak dat, waarmede men het minste ■nriiahoudend. Er waren ©enige rekening Meld. Factoren van beteekenis 1 1 Levoerd, de handel' heeft eek en van DeioeKüim Vjni,en aangevoerd, oefenen dikwijls geen noemenswaardigenltff. Voor de gxae- kalveren is de toestand nog hetzelfde, zooals detzü al ©enige weken is, voor het aan senatoriale collega's, die hetzij door den dood of door andere oorzaken, der hooge vergadering waren ontvallen. De Tweede Kamer heeft een vrij groot verlies geleden door de benoeming van den katholieken afgevaardigde mr. Van Rijcke- vorsel tot Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, opvolger als zoodanig van wijlen baron Van Voorst. Mr. Van Rijckevorsel was een der „her- vorragende" leden van de katholieke Ka mer-fractie. Het „Vad." heeft er in een zijner jongste nummers aan herinnerd, dat hij indertijd voor het praeaidium van ons Lagerhuis ernstig in aanmerking kwam. Mr. Kooien had echter „oudere brieven" en ons Lagerhuis zal er stellig nooit berouw over hebben gevoeld, dat mr. Dion Kooien, toen numero-één op de nominatie voor het Kamer-presidium werd. De beer Van Rijckevorsel was de specia liteit van de katholieke fractie voor zaken, het buitenlandsch beleid rakend, alsook voor Indische aangelegenheden. Hij deed zich kennen als een zeer kundig man van sympathiek-hoffelijke vormen, die in het parlementair debat de beste tra- ditiën der Kamer steeds hoog-hield, bij den kamp met tegenstanders ïd en buiten de Vertegenwoordiging altijd den eerbied, ook in den toon en de wijze der bestrijding, dien „opponens" verschuldigd, in het oog wist te houden. Inzoover is mr. Van Rijckevorsel, schoon nog in de volle kracht des levens, een „lid van de oude, haast' uitgestorven garde" te noemen!Het woord is droevig en pijnlijk, maar geeft de werkelijkheid (helaas!) aan. Noord-Brabant kan worden gefeliciteerd met het optreden van dezen Commissaris der Koningin. Ook van neutraal standpunt mag dit woord worden gezegd of neerge schreven. De opvolger van mr. Van Rijckevorsel in de Tweede Kamer is Ir. Feber, die vóór 1925 tot den Lagerhuis-kring zoo als men weet behoorde. Aan Ir. Feber's bekwaamheid, hoog-in- telligente beteekenis; rijke, ook practische ervaring op het stuk van „Indische zaken", zal stellig niemand twijfelen. In 1925 heeft lij intusschen ervaren, dat degenen, die in zijne fractie „de lakens uitdeelden", 's hee- ren Feber's terugkeer in de Tweede Kamer ■iet juist sikrbegeerlijkst oordeelden. Men beginnend Zittingjaar lid van de Tweede Kamer te blijven. Indien een man van zijn karakterhoogheid geen kans zag om de functiën van Volksvertegenwoordiger en burgemeester van Rotterdam te combinee ren naar eisch en maatstaf, welke hij zich steeds stelde in het leven, de heer D. F. zou dezen „kracht-toer" stellig niet aan durven I Uit de parlementaire sfeer kwam de tij ding, dat de heer Ketelaar zich niet meer beschikbaar zal stellen (na het Zittingjaar- i928-'29) voor een mandaat als Kamer lid. Erbij werd gevoegd, dat de heer Kete laar de combinatie van het lidmaatschap des Parlements met het Amsterdamsche wet houderschap niet mogelijk oordeelt Die cumulatie is ook voor iemand, die nog iets voor dea welbegrepen eisch van het algemeen belang gevoelt, niet door te voeren. Waaneer de Groödwett-herziening weer aan de orde komt, dient de kwestie van het vereenigbaar zijn van zekere ambten en officiën met den meesten ernst onder de oogen te worden gezien. Waar het wethouderschap te Amsterdam telkens „aan een zijden draadje hangt", ;s het argument, als zou de heer Ketelaar er voorkeur aan geven, zich geheel aan zijn aedilaat op den O. Z. Voorburgwal in de hoofdstad te wijden, nu niet zoo bijzon der angstwekkend. Voor de Tweede Kamer en speciaal voor de vrijz.-democratische fractie is 't te hopen, dat een man als Ke telaar óók na Juli 1929 nog eengen tijd zijne krachten aan het parlementair mandaat zal kunnen en willen geven. invloed uit, hetzij deze tevoren zich reeds geleidelijk hebben doen gelden, of be langhebbenden liever den tijd wat afwach ten, terwijl het aan den anderen kont ook voorkomt dat men op minder belangrijke gegevens acht geelt, en tot willigte over slaat Wat nu den algemeenen toestand be treft, het valt niet te ontkennen, dat deze zijn goede en minder goede vooruitzich ten heeft, en het lijkt erop, alsof men met beide gevallen, uitzonderingen daargela ten, rekening wenscht te houden. Op de fondsenmarkt is duidelijk waarneembaar geweest, dat de algemeene ontwikkeling bevrediging wekt. De fondsen toch heb ben over het algemeen gedurende den zomer hun vasten ondertoon behouden, niettegenstaande de handel dikwijls zeer veel te wenschen overliet De weinige lust tot zaken doen, welke men de laatste weken toonde, hield niet slechts verband met seizoen-omstandigheden, maar ook met de zorgen, welke in menig opzicht nog voor de deur staan, zoodat de herfst niet zonder eenige gereserveerdheid zijn intrede doet Over het verloop ter beurze te Amster dam vernemen wij het volgende: Beleg gingsfondsen weinig handel. Er bestaat thans een gunstige gelegenheid tot ver koop van 6 Nederland 1922 A/B. De Ge meente Arnhem stelt de inschrijving open op een 4leening groot 1.650.000 waarvan reeds 800.000 geplaatst) tot len koers van 99'/* Van de Banka&ndeelen zetten de aan- deelen Dultsche Bank de rijzing voort, evenals certificaten van 8 Fransche Ban ken. In de Industrieele afdeellng was er wat handel ln buitenlandsche fondsen (Zweed- selie Lucifers, Deutsche Kali, Montecali- ni, Woll-Kttmmerei enz. enz.). Zelfs nam het publiek nu en dan vrü actief aan den handel in deze fondsen deel, daar scheep vaart, suiker, rubber, tabakken en in- duatrie-aandeelen zoo'n dood bestaan voe ren, dat men niet weet of men A la hausse dan wel A la baisse moet speculeeren. Bo vendien hebben de buitenlandsche fond sen dit voor, dat ze gemakkelijk verhan delbaar zijn. Een fonds als b.v. Zweedscho lucifers, waarvan het geheele kapitaal B na de introductie te Berlijn thans inter nationaal genoteerd wordt en dooreen- leverbaar is te Stockholm, Londen, Parijs, Amsterdam, Bern, Basel, Ztlrioh, Genève en Lausanne, doet toch in aantrekkelijk heid zeker niet onder voor de weinige in ternationale fondsen, die ten onzent hun vaderland hebben. Philips aandeelen zetten hun opwaart- sche beweging voort. Er wordt melding van gemaakt, dat Philips een nieuw ver lichtingsprocédé heeft uitgevonden, het geen in technische kringen indruk heeft gemaakt. Kunstzijde-aandeelen dan vast, dan flauw. Een feit is het, dat er minder ma teriaal aan de markt komt, waardoor ook de marktpositie aanmerkelijk beter is ge worden. Het zou ons niet verwonderen als er dit jaar nog een fusie tot stand kwam tusschen Enka en H.K.I. Aandeelen Koninklijke Olie worden leven weinig handel, voor den dood een algemeen goede markt; dat de handel in graskalveren bijna ,jzoo dood als een pier" is, vindt zijn oorzaak hierin dat hot buitenland geen graskalveren Impor teert. Voor nuchtere kalveren was de handel teruggaand en stug, zoo zeik dat per stuk over 't algemeen 4.tot 5. minder besteed werd. Voor vette kwelen werd tot 425.— besteed, voor kalikoeten 85a—, voor pinken 160.—, gra&kalve- ren tot 85.—, nuchtere tot 27. Voor paarden waren er meer kijkers dan koo- pers. De handel in wolvee was onveran derd goed, Duitschland vraagt nog steeds onze slachtschapen en lammeren: prijzen tot respectievelijk 45.en 20.De handel in vette varkens handhaafde zioh, prijzen van 88—40 cent per pond. Op de biggenmarkt werden flinke prijzen be steed', de handel was dan ook levendig en vlug. Het aantal molens Is door de invoering van electrisohe gemalen in Westfriesland al mwt verscheidene verminderd. Het laatste slachtoffer is de molen van den Ringpolder in Geestmer Ambacht. Volgens de opgave neemt het mond. en klauwzeer in IIollandB Noorden belang rijk al Een der meeat besmette gemeen ten, waar sedert Maart meer dan 800 ge vallen voorkwamen, de Zjjpe, registreerde in de le weck. van September slechts 1 aangifte. Wegéns het overlijden van den heer Burger, lid van de Provinciale Staten van Noordholland is No. 2 van de Roomaoha lijst in den kieskring Helder, de heer H. F. van Nuland, te Behagen, zijn aangewe zen opvolger. Omtrent het gevonden rijwiel in da sloot langs de Dorpen te Behagen ls het thans vrij zeker, dat het afkomstig ls van diefstal en in de sloot ter verschuiling la geworpen. Te Behagen ls bericht ontvan gen, dat ergens een rijmel 1* gestolen, dat met het opgegeven merk en verdere beschrijving overeenkomt Op verzoek kunnen wij thans nog geen verdere bij zonderheden mededealon. De geregelde bezoekers van de pluim- veemarkt te Behagen hebben een concur rent gekregeu in een Volendamer koop- man, die Donderdag met een vrachtauto met korven en manden de Sohager markt kwam bezoeken. Dat bet een vergeefaahe reis was geweest bewees de terugtooht De gewone handelaar! moesten ditmaal 10 A 15 cent meer voor een oud* kip geven. De leden der Plulmveevereeniglnf te Behagen, een settal, hadden Woensdag ta Medembllk een goeden dag. Zij behaal den 6 eerste prijzen, met nog 5 tweede en 1 derde. Daarbij waa een nieuwe ken nismaking aanleiding tot nieuwe, zeer gewaardeerde relatie, kooienverhuring. Voor de Zijper harddraverij op Dins dag 18 Sept. te Behagen zijn de volgende aangiften ingekomen: Catharine R., Me- teor, Maggy Henry, Fetit Annie K, Mary Magowan, Quallteit,_Mimmi, Idylle, Co- (ilinÉÉBriÉrilMHMÉM W nog steeds voor binnenlandsche rekening gekocht, en deze week waa Londen af- geefster. In New-York heerscht een vaste stemming voor Olie-waarden. Het ver wekt verwondering dat aandeelen Shell niet meegingen, maar later kwam New- York ook hiervoor met hoogere koersen. Van Sulker-aandeelen weinig te vertel len. De Maalcljfers zijn heel goed, en de V.I.S.P. verkoopt regelmatig. Rubber-aandeelen weinig handel. Het verslag van de rubbercommlsile ls ge publiceerd, en producenten besluiten een afwachtende houding aan te houden, het geen ook wel ln rubberkringen verwacht werd. Scheepvaartaandeelen weinig handeL Tabaksaandeelen zijn in wachting op 185 noa., bloemen en planten ln 4 verschil de najaarsinschrijvingen, al zijn die ook lende afdeellngen 10 nos., vruchten in 1 niet van zoodanig belang om een koers- afdeellng 1 no., kaas in 1 afdeellng 8 nos„ evens te wettigen. Amerlkaansche fondsen met eenigen handel ln Milwaukee's en Wabaah. WEKELIJESCHE CAUSERIE In afwachting van de belangrijke berich ten, welke nu uit de Regeeringa-cuisine zullen gaan stroomen, teeken ik slechts aan, dat ingekomen is het ontwerp tot wijziging der Invaliditeits-wct, waarvan vooral de be teekenis vormt de voorgestelde verhooging der loongrens tot tweeduizend guldea Onze minister Beelaerts van Blokland leeft te Genève met zijn Belgischen collega ïijmans over het nieuwe verdrag „ge- »sat». 't Zeggen is, dat mr. Paul Hijmans >ijzonder content zou zijn geweest over het geen onze minister van Buitenl. Zaken hem leeft „ingefluisterd". Wachten wij rustig sf. Allicht breidt straks da Troonrede tikje onthulling? Mr. ANIONIO. WJj deelden voor eenige weken mede, dat de juiste bewijizen van den Frieschen veehandel te vinden zijn in het Frieeohe nationaal museum te Leeuwarden. Dit be wijs bestaat uit een steen en tafeltje met een waslaag aan beide zijden, waarop een contract tusschen een Romelnsch officier en een Friesoh koopman gegrift staat. Het werd gevonden in een ter}), nabij Franeker. De soldaat ontving zijn portie vleesch en sal (zout) van het legerbestuur. In Rome zelf ging dit eenigssrins andere. Onder de Romeinscho keizers was het slagersvak geen vrij bedrijf. In den kei zerstijd werd het volk grootendeels onder houden door den staat. In Rome liepen duizenden ónbemiddleld'en, proletariërs, wier eenige bezit hun proles, kroost, was, werkloos rond. Deee hongerige massa was spoedig in beweging te brengen. Oproe ren waren dan ook aan de orde van don dag. Nu ia een leego maag lastig te be vredigen en de keizere wisten niet boter om die maag te vullen dan vleeschdlstri- lutie. Voor de voedselvoorziening had het bestuur het geheele land noodig. De vee houders in de provincie werden gedwon gen tot gedwongen veelevering en do slagers tot een vleeaohdistrlbutle. Zoo werden de vrije slagers terug<w«bra©ht tot staatsdienaren, tegen 6 van de gele verde waarde en «ene Jaariljksohe hoe veelheid1 wijn. Later late van 4a gilden. ra, Quford, Miss Zelda Peter, Efoogjs Patriak Dulith, Marie P, Kunatler, Oeke S, Seatari Axbond, Lady Chinea, Prinses Burluth, Ommega. Voor de tentoonstelling te Schager- brug zijn de volgende aangiften inge komen: paarden in 5 verschillende afdee llngen 64 noa., rundvee ln 11 verschillen de afdeellngen 01 nos., wolvee in 11 ver schillende afdeellngen 85 nos., pluimvee in 11 verschillende afdeellngen 18 noc, konijnen ln 18 verschillend© afdeellngen boter ln 1 afdeellng 4 nos. ANECDOTE8 VAN BEROEMDHEDEN De beroemde Engelsche chirurg Sharp kon het nooit verkroppen, als men zbn hulp Inriep b]j onbelangrijke gevallen. Hij kende geen grooter vijanden dan men- schen, die bij de meest onbeduidende on gesteldheid het ergste vreesden. Gelukkig voor hem bezat hij een aterk ontwikkeld gevoel voor humor; een ka raktertrek, die soms in sarcasme over ging. Op een goeden dag werd hij dringend bij een bekende grootheid ontboden. De chirurg haastte zich naar de plaats des on- hedils en constateerde, dat de patiënt. de huid van zijn scheenbeen geschaafd had! De medicus trok een uiterst beden kelijk gezicht; haalde zijn boekje te voor schijn, krabbelde een ellenlang recept op en beval den kamerdienaar om zoo gauw hij kon naar den dtohtabijzlJiHleu apothe ker te draven. „Hardloopen," fluisterde hij den man ln maar tooh niet zoo zacht, dat do pa tiënt het niet kon verstaan „er valt geen seoonde te verliezen!" De patiënt, die tijdens het onderzoek steeds bleeker waa geworden, werd krijt- wit „Is het zóó erg?" hijgde hij, bevend over al zijn leden. Sharp trok de schouders op. „Als hij niet voortmaakt, vrees Ik, dat Ontzet vloog de patiënt overeind. „Als hij niet voortmaakt", herhaalde d« chirurg, „vreea ik, dat het wondje alweer geneven is, moor het reaept ia klaarft- maakt"

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2