UIT DEN OMTREK GEMENGD NIEUWS Anna Paulowna. Burgerlijke stand van Anna Paulowna. Schagen. Br waren veel vette koeien, de handel wa* atug met neiging tot teruggang. Wlerlngen. den vondst deed ad aangifte bU de po litie. Enkele oogenbllkken later deed een schipper van een boot der Zuiderzeewer ken aangifte van een door hem verloren portemonnaie met denzelfden Inhoud en spoedig bleek, dat het door mej. B. gevon dene hem toebehoorde. Aan mej» B. over handig do hd 10.— als belooning. VERKOOP VAN EEN HOENDERPARK NOG EEN GEMEEN SUJET. Texel. apoorbcssin. Daar staan steeds veel men- üu Vï.niL werl"namheden te kijken en dit lfvert gevaar op. 8pr. zou hier K!rV?.mee/ politietoezicht hebben. De heer Van derVeer bevestigt dit; de meristhen staan op de brug, hetgeen toch eigenlijk niet toegelaten mag worden. De brugvachter staat machteloos om dit te verhinderen. De oor zit ter zal aandacht aan deze zaak schenken. heer De Ni) 8 vraagt of het bericht in, de Held. Crt. betreffende de nieuwe zeevaartschool waar is, en drukt er zijn leedwezen over uit, dat dit nog niet aan den Raad is medegedeeld. Ook de Oie. van Bijstand moest het nu uit de krant verne men, hetgeen spr. niet aangenaam vindt. De Voorzitter erkent de juistheid van het bericht, doch meende, dat de Oie. hiermede al bekend was. De heer D e N Jj s wijst er op, dat ook indertijd de beantwoording van eenige vragen eerder in de oourant stond dan zij aan de raadsleden bekend waren. De Oie. was op haar vergaderingen vol over deze kwestie eener nieuwe zeevaartschool, dooh vernam nu niet het resultaat. Ook had de Voorzitter, die toch blijkbaar op de hoogte was, dit trel eens aan den aan vang dezer zitting kunnen mededeelen. Het is toch zeer belangrijk. Dit Is geen verwijt aan den voorzitter, slechts eene opmerking. De Voorzitter zet uiteen, dat als zijn bedoeling uitgevoerd was geworden, de zaak al in de Oie. bekend ware geweest. De heer Smits deelt mede, dat enkele lantaarnpalen zijn vernield. Een op de Molengracht ls omvergereden, een in de Spoorstraat zelfs omvergeloopen. (Deze laatste mededeeling verwekt groote hilari teit). Men heeft de gaten dichtgemaakt en er geen nieuwe lantaarns in geplaatst Voor de Molengracht acht spr. dat tooh ongewenscht, aangezien de verlichting daar niet zoo schitterend ls dat een lan taarn ontbeerd kan worden. De heer Verstegen antwoordt, dat dit ook niet In de bedoeling ligt Maar er waren op het moment geen lantaarns in voorraad aan de gasfabriek en dus moest men het gat wel zoolang dichtmaken. De heer Bogaard meende, dat men aar. de hoeken der straten verschillende lanurens zou aanbrengen en vraagt of dit au niet kan geschieden in plaats van de rieuwe, die moeten worden aange- schrft, hetgeen dan een vrij overbodige maaregel wordt De heer Verste gen antwoordt hierop, dat tijdens de be handeling der begrooting is gesproken om enkee lantarens aan te brengen op de hoektn der straten. Maar dat zijn niet die, welke de heer Smits bedoelt Er wordt aan dit vraagstuk aandacht geschonken, maar sr zit nog veel aan vast eer dit voor elkaar is. De vergadering wordt hierna gesloten. DE WONINGNOOD. Vragen van den heer De Nfls. Door het lid van den Raad, J. H. de Nljs, zijn aan B. en W. de volgende vragen gesteld: le, Zijn Burgemeester en Wethouders het niet met ondergeteekende eens dat hier ter plaatse gebrek is aan ge schikte en niet te dure huurwonin gen? 2e. Zoo ja, ls het het Ooilege dan niet be kend, dat dit gebrek zioh aanhoudend demonstreert bij het zich hier ter plaatse vestigen van marineperso neel, dat in het algemeen toch al een zwervend bestaan heeft te leiden? 8e. Is het Ooilege in dit verband niet met o. g. van meening, dat de hier ter stede bestaande Woningstichting in deze aan hare verplichtingen moet voldoen en in het tekort van deze, in sub 1 bedoelde, woningen moet voor zien? 4e. Zoo Ja, ls het Ooilege dan niet van meening, dat als een dergelijke Ko ninklijk goedgekeurde organisatie haar plicht wél doet, deze op alle mo gelijke steun van Burgemeester en Wethouders moet kunnen rekenen om te zorgen dat er steeds een zoo nabij voldoend aantal geschikte huur- u oningen te Den Helder aanwezig ls? 6e. Zoo ja, ls het Ooilege dan niet van meening, dat het prae-advles op het verzoek van het O.A.M.B.O., d.d. 30 April 1928 veel te lang uitblijft en hieruit terecht kan worden geconclu deerd, dat het groote belang ook voor de gemeente, van het aanwezig zijn van een voldoend aantal goede en niet te dure huurwoningen door Burge meester en Wethouders niet wordt «e. KetPOollege ln verband met bet bovenstaande van plan mede naar aanleiding van het feit dat o.g. reeds eenmaal gevraagd heeft naar ge noemd prae-advies, dat dit thans zoo spoedig mogelijk moet worden uitge bracht? Naar aanleiding daarvan wordt het vol- "m rtXA van dit jaar deelde de Woningstichting ons mede, dat het haat wensohelijk voorkwam om een com plex woningen te stichten ln den huur prijs van ongeveer 8.50 tot 8.75 per weck. Zy wees daarbij den grond aan die naaf baar meening voor bebouwing in aanmerking kwam en verzocht ons haar mede te deelen tegen welken prijs die grond aan haar zou kunnen worden afge staan Naar aanleiding hiervan had op 28 Maart 1928 een samenspreking plaats tusschen ons en de Stichting. Daarbij werd overeengekomen eenigen tijd te wachten om te zien hoe de particuliere bouwnijverheid zou reageeren op het be sluit van den Raad tot het aanleggen van de Beukenkampstraat, enz., waarbij een oomplex bouwterreinen van de 8e klasse in exploitatie kon worden gebracht. Inmiddels heben wij geïnformeerd hoe veel marineechepelingen, die krachtens hun inkomen voor bewoning van de door de Stiohting bedoelde woningen ln aan merking zouden kunnen komen, voor rijksrekening mochten reizen nnnr hunne vroegere standplaats. Blijkens bekomen bericht bedroeg dit aantal 19. Wij hebben toen aan de Woningstich ting verzocht, op advies van de Commis sie van bijstand voor het Grondbedrijf aan welke Commissie wij het bovenbe doelde verzoek van de Stichting, evenals het later Ingekomen adres van het O.A. M.B.O., om bericht en raad zonden om een opgaaf van de bij haar Ingeschre ven candidaat huurders, die le. in deze gemeente geen woning kun nen verkrijgen; 2e. in deze gemeente een woning hebben, waarvan de huur, in verband met het inkomen, te hoog is; 3e. in deze gemeente een woning heb ben, welke voor het gezin te klein is; 4e. in deze gemeente een woning heb ben, welke óf te ongeriefelijk óf om andere redenen, welke redenen wij gaarne met name genoemd zullen zien, minder goed bewoonbaar is. Deze opgaaf, welke niet naar de ge noemde splitsing kon worden verstrekt, is door de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf onderzocht. Er bleek uit, dat van de ingeschreven personen er 17 hier geen woning hadden en dat er 7 on gehuwd waren, die op een woning wacht ten. Hieruit viel dus af te leiden, dat er voor 24 personen absolute behoefte aan een woning bestond. Wij moeten hier uitdrukkelijk bij aan- teekenen, dat betrouwbare gegevens om trent de woningbehoefte niet bestaan. Daartoe zou een uitgebreide woning- en gezinstelling noodlg zijn. Op grond van de bekende gegeven* zijn wij wel tot de overtuiging gekomen, dat hier nog behoefte bestaat aan goedkoo- pere huurwoningen en dat het met het oog op de belangen der gemeente ge oorloofd is dat door de Stichting nog een aantal goedkoopere woningen wordt ge bouwd. Naar aanleiding van de nader hieromtrent gevoerde besprekingen heeft de Stichting thans een plan ln bewerking voor het bouwen van 82 woningen als hier bedoeld. Ad 2. Is reeds met het voorafgaande beantwoord. Ad 8. Het doel van de Stichting ls om schreven in art. 2 der Statuten. Dit artikel luidt: Zij stelt zioh uitsluitend ten doel ln het belang van verbetering der Volks huisvesting in de gemeente Helder werkzaam te zijn. Zij beoogt te dien einde het bouwen, beheeren en exploi- teeren van goede volkswoningen in de gemeente Den Helder. Ad 4. Uit de beantwoording van de eerste vraag kan onzes inziens niet wor den afgeleid dat de Woningstichting voor dit geval niet op den steun van Burge meester en Wethouders zou kunnen rekenen. Ad 5. Ook hiervoor wordt verwezen naar hetgeen in antwoord op de eerste vraag is medegedeeld. Ad 6. Het gevraagde prae-advies zal zoc spoedig mogelijk worden uitgebracht. Den Helder, 26 September 1928. Burgemeester er Wethouders van Den Helder (get.) W. Houwing. De secretaris, (get) Wessel. io.-a ALGEM. VERG. „HET WITTE KRUIS". Woensuag 26 September'hield de afdee- ang „Arnia Pauiowua" van „Het Witte Kruis" eeni aiganieene vergadering in „Veerburg". De voorzitter, de heer G. J. Lovinik, open de met een woord van welkom, waarna de sei retaria, de heer CL Liefhebber» de notulen iaa, welke onveranderd weTden goedgekeurd. Verschillende aanbevelingen van candada- ten zijn ingekomen voor de verkiezing van leden van het hoofdbestuur, aismede een dankbeiuiglng voor verstrekte hulip. Uit het verslag van den Badmeester mel den we, dat bet Zwembad z. L- aan alle eLschen voldoet, bohalve dat het bij de springplank meer diepte diende te hebben. Het werd door meer dames dan heeren be zocht. Daaronder waren 20 vaste bezoek sters, die thans dan ook allen het zwemmen macbtiigi zdjirx, en 8 heeren, die geregeld kwamen en reeds konden zwemmen. 'Het besluit der afceedng, om het Zwem bad voor schoolkinderen open te stellen^ heeft een mooi succes gehad. Verscheidene zijn er bij, die al heei aardig zwemmen. Van de schooi te Kleine Sluis zijn er geregeld geweest 20 jongens en 20 meisjes, van de school te Breezand 9 jongens en1 9 meisjes, van die te Oostpoider 6 jongens en 6 meisjes. Het aantal baden bedroeg 713 10 cent, 168 20 cent en 122 2b cent» terwijl <62 abonnementen zijn genomen. De ontvangsten bedroegen 24445, de uitgaven 800, «r is dus een nadeelig saldo van 656.65. Besloten wordt, om daarvan 355.60 door de afdi. te laten betalen' en aan de Gemeente een subsidie te vragen van f 200. De regenbakken, die, nu we waterleiding hebben, niet meer nooüig waren, zijin ver kocht. Die aan de Motenvaart heeft 190, die te Van Ewiijcksluis 110 guldten opgebracht. Van de Vereeniging JSportlusti" werd 296j50 ontvangen. Tot afgevaardigde naar de algemeen» ver gadering, die 2 en 3 Oetober te Haarlem zal worden gehouden, werd gekozen die heer C. Liefhebber en' tot plaatsvervanger de heeT O. Rezeiman. Beiden namen aam. Voor de commissie tot bet nazien der rekening 1928 wordtem aangewezen de hee ren 'M. Jonker, P. Visser en D. J. Kaan, die in'^gtelijlks aaneanen. Vervolgens wordt behandeld de Beschrij vingsbrief voor de algemeen» vergadering. De afgevaardigde krijgt vrij mandaat. Ten slotte had uitloting plaats van 20 aan- deelen Badinrichting. Uitgeloot werden de nummers: 95, 87, 167, 108, 153, 146, 4, 64, 124, 127, 122, 86, 84, 61, 68, 126, 42, 182, 54 en 147. De 'Uitgelote eandieelen zijn be taalbaar 31 December as. Daar de rondvraag verder niets oplevert, volgt sluiting. GEBOREN: Adrianus Albertus Antho- i.ius, z. v. A. van Doorin en van- M. C. Koning. ONDERTROUWD: Jarv Muntjewerf, oud 32 jaar, weduwnaar van T. Rossen» spoor wegbeambte, en Klazina Jacoba Oom dassen., oud 43 jaar weduwe van G. van TeuiBingen, huishoudster, beiden1 wonende te Anna Pau lowna. GETROUWD: Nioolaas Otsen' en Anna Oatharina Smit. OVERLEDEN: Janna van de Panne, oud 67 jaar, ongehuwd'. De heer J. Speets heeft zijn benoeming als 'Md der Commissie tot wering van Scbool- \eirzuim aangenomen. De Agent van politie C. Hartog is tenge volge van z.ekte» als rechtstreeks gevolg van de uitoefening van zijnen dienst, voor de verdere waarneming van rijn betrekking ongeschikt geacht. Naar wij vernemen» ls de boerderij van den beer G. Smit, gedegen aan dien1 Midden- vliet, verkocht en' zal het teed ook voor bloembollenteelt gebruikt worden. O VER WERK VERGUNNING. Aan de N.V. Baggerwerken De Vries en Van den Bosch is ten behoeve van het uit voeren van baggerwerken te Barsingerhorn en Anna Pauvowna van> 1 Oetober tot en met ió November 1928 vergunning verleend om Li. nx 200 mannen zoomede smeden en ar beiders op het stort, arbeid te doen verrich ten gedurende 10 uur per dag of nacht en 65 uur per week. Den aannemer A. A. Schouten alhier is opgeuragen een woon- en winkelhuis te bouwen aan den Ooatar Zandvaartsweg, voor den heer P. van Duin te Breezand. DE AANSLUITINGEN BIJ HET PROV. WATERLEIDINGBEDRIJF. Uit het vereiag van het Provinciaal! Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland over 1927 b.jjkt, dat het aantal abonnementen op 81 December 1927 'in deze gemeente bedroeg 618 (31 Dec. "26 400), t. w. 878 huishoude lijke abonnementen» 126 gemeengde abonine- nien.en, 16 afzonder.ijke meter- of bijsLag- abonneiueiiien. Het aantal afsluitingen bedroeg 48; het aantal bnand'kranen 22, BOUWVERGUNNINGEN. Gedurende deze maand zijn de volgende bouwvergunningen afgegeven: aan O. H. Okiiianns, L. Raven en S. Mul- der tot het bouwen van een woonhuis; aan Gebr. van te Bijv tot het bouwen van een woonhuis me. schuur; aan H. Wilms, L. Kouy en P. langere is tot het bouwen van i een schuur. Politie Anna Paulowna Gevonden: kisten en een bus. Inlichtingen ter secretarie. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Verleden week spraken wij over eene slagwsbtjieenkomöt te Phüadeüphaa in de Vereenigde Staten, dbch 'behalve veel prar ien, moties aannemen en meer hoogdravend \ertoon prijs te geven, werd er niets meer van beieekeiüis uitgevoerd. Van meer be- .eekenis ach ten wij' de plannen om de wiiee buil'eis geiegenheid' te geven ziiich weer in kudden voort te kunnen planten en de ren- oierfiokikesrij in het Noorden met kracht te steunen. De jonge koeien van den wiMten buffel leveren een malsch, smakelijk en voedzaam vleesch. De buffels, die in de pra- riën van het Westen1 op bet punt hebben gestaan, door roode en blanke bewoners van het Westen uitgeroeid te zulen worden, beginnen Zich weer te vermenigvuldigen:. Wegens hunne hooge vleesohwaarde, wi men ze ook in een halftammen toestand voort trachten te toeten. Men zoekit hier of daar in eene door water omringde streek eene kolonie van deze dieren te stichten en heeft daarvoor aan hel Anltiiopeni-eiiland ge dacht, waar gras in overvloed1 voor duizendje dieren is. Zoo ook Wil men onmeetbare vlak ten om de Hudsonbaai im rendierkampen af palen, dan zouden deze waardeiooze streken nog eenig proffijt opleveren. 'Dat zou dan tot eenige oplossing in den vleesch nood bunnen leiden'. MARKTOVERZICHT. In gebruLksvee was een ffiinke aanvoer, de handel vlotte echter niiet, mem wil wiet gaarne zijn beesten, diie men ter markt brengt» voor minder verkoopen dan men ze fnukocht. en daar ce prijs dalend is, moet men wel met verlies af se ven; wat een stugge markt voor het vee maakte. Voor den stal is er nog geen vraag,, en voor het land koopt men niet meer daar er gras te kort ls. Stieren waren weinig aangevoerd, prij zen matig. De handel ln graak&Lveren waa stug zoo wel voor leven eJ* voor de dood", de prijken waren Jager. Nuchtere kalveren waren prijs houdend. (Het geheel laat zioh' aanzien» dat de inzet voor de najaairamarkiten wat prDaen betreft niet zoo goéd zal' zijn ais vertelden jaar, toen de inzet goede prijken bracht. Voor kalikoeten werden prijzen besteed tot 876, vette koeien tot 426, stieren tot J 260, graskalveren tot 80, nuchtere kal veren tot 26. Wofvee vertoont terutrtraandle prijken, uit gezonderd de vette slachtlammeren, die goede prijken maakten. 'Duitsohland1 schuint op het oogenblik niet zooveel' schlapenivleëech meer te Importeeren ais eeniige weken terug. Voor vette varkens handhaafden die prij zen zich tot, 80 cent per pond Biggen en sohrammenhandel was vlug, prij®en tot 26. KOEMARKTEN. De groote koemarkten zulten in dezen herfst gehouden worden te Pu mierend op Maandag 15 Oot., te Alkmaar op Dinsdag 3 Nov., te Hoorn op Dinsdag 10 Nov. enl te Schagen van. den len Donderdag im Oetober tot den laetsten in November, waarvan de Donderdagen voor en na Alkmaar de druk ste zijn. „HET WONDER". De Fryske vereeniging „Walingom". too- reelvereeniging van de Krite Skagern, heef; in studie het tooneelstuk „Het Wonder" var. Schuitmaker. Dit stuk zal ook opgevoerd worden te Alkmaar en Den Helder. DE FANCY-FAIR» Op de Fancy-fair te Schagen hebben de aanwezigen genoten vain een paar geïmpro viseerde voorstellingen, ml. een veiling van den heer A. van Twufjver, een taarten- veiling, die duurder gingen, dan ze bij den koekebakber verkrijgbaar zijn» net. iets voor Aria, en Een' zitting van den1 Raad van Schagen, waar het nog al heet toeging. ZUIDERZEE-STEUNWET. Aan D. Tijsen, Waterweg 18a, P. Engel Mz., Klieftstr. 7, P. de Haan te Wester- land en S. ten Bokkel Sz., Nieuwstraat 84 is door den Minister van Waterstaat een geldelijke tegemoetkoming verleend in gevolge de Zuiderzeesteunwet. MOND- EN KLAUWZEER. Sedert de vorige opgave is mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van S. Mulder Jz., N. Mostert Jz., Elb. Lont Jz., E. Ruijbers, Wed. D. Mulder, Wed. Jn. Mulder, D. Lont Sz., S. Mulder Jaoz., N. Mulder Jz. en E. Everts. BOUW VAN EEN BLOEMBOLLEN- SCHUUR Door Burgemeester en Wethouders is aan C. Brakenhoff vergunning verleend ingevolge de Woningwet tot het oprich ten van een bloembollenschuur aan de KLieïtstraat. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Gisteren bracht Z. K. H. Prins Hendrik in gezelschap van de heeren ir. Wortman, hoofddirecteur der Zuiderzeewerken; ir. de Block van Kuffeler, jhr. mr. Six, luit. ter zee ter Meytelen en de heer von Bulow een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Het gezelschap was om elf uur met den trein te Anna Paulowna aangekomen en bezich tigde eerst aldaar de Zuiderzeewerken. V andaar kwam het gezelschap, over den afsluitdijk naar hier en bracht een bezoek aan de werken te de Haukes, vervolgens ging men naar de villa van burgemeester Kolff te Hippolytushoef, waar enkele ver- verschingen werden gebruikt. Vandaar werd een bezoek gebracht aan den hoef smid den heer J. Lujjt, waar de ex-kroon prins van Duitsohland hoefijzers maakte, en aan de Ned. Herv. pastorie te Ooster- land, de voormalige woning van den ex- kroonprins, thans bewoond door mevr. de wed. L. C. Kolff-Hagemann. Na ongeveer een half uur in de pastorie te hebben ver toefd ging het gezelschap naar den Oever, ter bezichtiging der Zuiderzeewerken en vandaar per boot naar de Oude Zeug en Medemblik. De lunch werd aan boord ge bruikt. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Bij den barbier Gieles te den Oever ver voegde zich een Zuiderzee-arbeider, die zich liet scheren. Na de inzeeping, sprong de man plotseling overeind, greep een op tafel liggend scheermes en wilde daarmee den barbier te lijf. Deze een vlugge jonge man, ontweek den zonderling, opende de deur en wist hem spoedig naar buiten te werken. Hierna wilde hö den heer L., die voor zijn café aan 't straatschrobben was, zijn bezem ontrukken, doch dit lukte niet en vloog hij het café binnen, waar hij met een doek zijn Ingezeepte gezicht afveegde, verliet het café en ging ln de smederij van Gehr. K., om daar den boel wat op te scheppen, doch hier wist men hem spoe dig te verwijderen, waarna hij verdween om niet meer terug te keeren. Waar de jnan, die in een slagerswinkel lnkoopen had gedaan, is beland, weet niemand. Zijn inkoopen liet hij in het café achter. EEN EERLIJKE VINDSTER. Door raej. T. B.—T., te Den Oever, werd dezer dagen een portemonnaie gevonden, inhoudende een bedrag van 125.— Van Men meldt ons, dat door den heer P. Blankman van den heer P. Poel te Oo*- terland aangokocht 1* peroael bouw* terrein met het daarop bevindende hoen derpark, gelegen aan den Akker en Mol- gerweg aldaar. Een tot nog toe onbekend gebleven persoon, vermoedelijk onder den Indruk van sterken drank verkeerende, dreigde te den Oever een 18-jarig zoontje van den heer Jz. L., met een dolkmes te zullen ste ken. Het kereltje zette het op een loopen, gevolgd door den onguren kerel, en spoe dig was hij door straten en stegen thuis, zoodat hij gelukkig geen letsel bekwam. Van het gevaarlijk individu was later niets meer te zien. AUTO-ONGELUK. Van de auto van slager S. Jansen, uit Schagen, brak j.1. Woensdagnamiddag op den Gemeenelandsweg in de Westeling, plotseling de achteras af. De auto schoot nog een eind vooruit, terwijl het wiel met rare sprongen in het veld terecht kwam. Door den antoreparateur, den heer A. Veltinan alhier, werd de as gemaakt, zoo dat Donderdag de slager met zijn vehikel kon vertrekken. Overigens liep dit onge val best af. NACHTVORSTEN. In de afgeloopen nachten dezer week heeft het hier gevroren. De nachten zijn dan ook vooral voor het met tongblaar voorkomende vee niet best Deze week werden van hier verzonden: 756 schapen, 190 lammeren, 62 varkens, 11 kalveren, 6 koeien en 1 paard. van 22 t.m. 28 Sept. 1928. GEBOREN: Agatha Adriana, d. v. IJ. Witte en E. M. Bakker; Jaoob Hendrik, z. v. W. T. Bakker en C. J. Witte; Jan Jacob, z. v. C. Roeper en T. Reuver. GETROUWD: Hendrik Buis en Helena Cornelia Dekker. OVERLEDEN: Jantje Daalder, 88 jaar, wed. v. Jaoob Bruin; Cornelis Room, 67 jaar, weduwn. v. Neeltje Vos. Gevonden: Twee wagenmoeren. DE MOORD OP EEN ITALIAAN9CHKN KOFFIEKUffiBEDIBNDR De dader ter dood venmrdeeUL Het hof van gezworenen der provincie Brabant heeft uitspraak gedaan in de zaak ten laste van den Bruaselschen kel ner, de Keyser, die ongeveer ren jaar ge leden een Italiaansch koffiehuisbediende in zijn bed vermoordde en het üjk aau stukken sneed, maar er niet in slagen kon, het geheel te doen \erdwijnen. De ney- ser zeil' werd enkele maanden later te i arijs aangehouden. De jury antwoordde bevestigend op alle haar gestelde vragen, waarop he. hof 'de Keyser tot de dood straf veroordeelde. AARDBEVING OP BARBADOS. Reuter meldde Donderdag van het eiland Barbados: Eten sterke aardbeving is hier gisteren om 20 uur 45 min. gevoeld, gedurende 12 a 15 seconden. Een aantal huizen te Bridgetuv/n vertoonden scheuren. Het schijnt, dat de aardbeving uit Zuid-Ameri- kaansche richting kwam. AANHOUDING VAN DEN BRUSSELSCHEN BANKIER. Voor 15 mlllloen franc ontvreemd Het parket van Brussel is, naar het Hbl. v. Antw. meldt Donderdagnamiddag, over gegaan tot de aanhouding van M. M., Inge nieur, beheerder van een Congoleesohe katoenmaatschappij. M. M. heeft bekend ongelukkige beurs speculant* gedaan te hebben met de gel den der maatschappij. De ontvreemdingen bedragen 16 millioen franc. M. M. werd opgesloten voor misbruik van vertrouwen, ontvreemdingen en inbreuk op de wet der maatschappijen. M. M. is eveneens be heerder van een Parijsohe bank. MEESTERLIJKE VERVALSCHTNG VAN BANKBILJETTEN. Eenige maanden geleden is te Londen een vrouw veroordeeld wegens het in om loop brengen van valsche bankbiljetten van 5 en 10. ZIJ weigerde volstandig te zeggen, wie de man was die ze haar ge geven had en Sootland Yard speurt sedert dien tijd naar een man die een meester in het vak van vervalsohing moet zijn. Men meent hem nu eindelijk op het spoor te zijn en „verwacht", volgens de geijkte uitdrukking in de pers, „een spoedige in hechtenisneming." Bij de behandeling van het prooes tegen

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 15