UIT DEN OMTREK Anna Paulowna. Schagen. Wieringen. de aanvoer van wolvee dat was wel toevallig. opbrengst roode-kruis- bloemetje melkprijs september. Texel. ITTDWEF Haven van Nieuwediep. Visscherijberichten. Marktberichten. uien er minder om? Komt het geboden© er minder door tot zijn recht of is de uitvoe rende kunstonaar er, rouwig om?...Daar op is maar één antwoord. Een antwoord, dat met dubbelen nadruk gegeven kan worden door bema, die deze week het jubileum-oon- oert van Mevr. Noordewier—Reddlngiue meemaakte, dat in de Luthersche kerk plaats had. Daar was geen opzwepend handgeklap, geeni gejuich, niets wat lawaaiend hulde bracht. Maar was de stille hulde er minder omi? En was de dank, die de zangeres zelf in een lied van Mozart, met de woorden: „Doch güaubt ich werd in meinem' Leben, Niemal8 vergessen euire Huid" bracht, er minder oprecht gemeend om? GEBORENOornelis, z. v. L. Pieterse en van C. Haster. Bernardtus Gerardus, z. v. j. J. de Vries en van O. Zwdere. Catharina jobatiria Maria, d. v. F. van, der Velden en van M. Weasete. GETROUWD: Laimibertus Wiggers en Catharina de Ridder, GEWETENSGELD. Tot heiden is ten bate van de gemeente Anna Paulowna een bedrag van 7 807434 aan gewetensgeldi gestort. EERVOL ONTSLAG. Aan C. Hartog is met ingang van 1 Oc- tober 1928 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als agent van politie dezer ge meente. COLLECTE NED. ROODE KRUIS. Naar wij vernemen zal in deze gemeente dit jaar die collecte ten bate van het Nedier- lancbciie Roode Kruis tusschen 9 en 16 October wardm gehouden. De dames» die zich hiermede hebben be last» wenschen wij een goed succes toe. In deze gemeente is thans ook gevestigd een afdeeling van de Landelijke Vereeni- ging tot Onderlinge Verzekering tegen de nadeelige gevolgen van werfcïoosheidi en ziekte. Met het correspondentschap is belast de heer M. Bartelse alhier. VERVOLGONDERWIJS. De hoeren A. Kramer en Ph. F. J. de Wilde hebben) hun benoeming tot onder' wijzen aan den cursus voor vervolgonder wijs aan de o.l. schooi I beiden aanvaard. Naar wjj vernemen zal deze cursus in verband met de tijdsverandering op Maan dag 8 October as. een aanvang nemen. MARKTO VERZICHT. 1 Nadat wij verleden week reeds schreven, dat de inzet voor de najaarsmaikten, wat betreft de prijzen, wel niet zoo goed zou zijn als verleden jaar, blijkt nu, dat wil er niet zoo ven af zijn geweest» immers, deze markt was wat men noemt druk, er was veel vee, maar een stugge handel. In gebruïksvee groot© aanvoer, maar in dien wij ons niet vergissen, werd er alleen nog maar verkocht voor verminderde parij zen; zoodat de handel niet willig was. Men voert te veel vee aan in verhouding naar de vraag, omdat er geen gras bijna meer is» die het nu kan uitzingen zal even later er beter bij varen. Slachtvee, veel aanvoer» even ver prijzen, wat wij hierboven over gebrui vee schreven is ook van toepassing op het slachtvee. Stieren waren weinig aangevoerd; prijr zen prijshoudend. Er waren veel graskal veren aangeveerd), lage prijzen» voor het leven wordt weinig gekocht, nuchtere kal veren vlug verhandelbaar, iprtjjlzeni hooger. Prijzen werden besteed1 voor melkkoeien tot 890» vette koeien tot 400, stieren tot 190, graflkjalveren tot f 90, nuchtere kal veren tot 28. Voor wolvee zfljn de iprijlzen iets terug- geloopen, Duitschland koopt echter nog steeds, zoodat wij' daar een mooi afzetgebied hebben, en de prijzen wel niet dagelijks veel Kullen terujglJoopeni; prijzen tot 46. Paarden weinig aanvoer, handel matig, prijzen tot f 400. Vette varkens worden nu wel aange voerd, daar de prijs neiging vertoonde om terug te gaan. Prijzen nog tot 39 ct per Pond, Biggen en schraimmenhandeil ge woontjes. Wij meldden reeds» dat de heer W. Nie- man te Schagen benoemd is tot onderwijzer met hoofdact© aan den winterhandelsoursus aldaar. Thans is uit Den Haag bericht ont vangen, dat de heer Nieman ook benoemd is aan de Vakteekenschool te Schagen. 4 De heer Witte heeft 'bedankt ais lid van het bestuur van de Vereeniging ,3ethel". In zfijn plaats is gekozen de heer C. Klik te Schagen. PAARD OP HOL. De landbouwers, de heeren Gebr. Brom mer, welke aan 't Oosteinde der Nieuw- straat te H. Hoef, voor de voormalige wagenmakerij van den heer Ramp met hun paard en bakwagen zouden omdraai en, namen hierbij de draai te kort, zoodat de bakwagen omviel en het lemoen brak. Het paard hierdoor geschrokken sloeg op hol en ging met razende vaart met het lemoen achter zich de Nieuwstraat door. Om den hoek bij den heer Poel kwam'het dier te vallen en kwam in de goot bijna tegen de winkeletalage van den heer Jongkind aan. De heeren Bakker en Met selaar grepen het beest en bevrijden het spoedig van het lemoen. Het dier had slechts enkele ontvellingen aan de pooten. Ook de Gebr. B. kwamen er met enkele schrammen af, zoodat dit ongeval goed af liep. In de anders zoo drukke Nieuwstraat waar anders de eene auto de andere op volgt, was op dat moment wonder boven wonder niets te zien. VOOR DE TWEEDE MAAL IN BLOEI In de tuinen van den heer J. Boeker Sr. te H. Hoef en Jac. Boersen te de Belt staan voor den 2en keer de aardbeien- planten in bloei. (Dit is niets bizonders. Wij hebben al voor de tweede maal aardbeien gegeten, en als er wat zon is, zijn er dagelijks weer nieuwe vruchten rijp. En ze smaken best, al zijn ze niet zoo fijn als het eerste bloesel. Red.). VERKOOP CAFE TIJSEN. Ging de le koop bij gebrek aan finan ciën niet door, zoo heeft de heer M. J. Tijsen. te den Oever thans zijn Café aldaar opnieuw verkocht aan den heer Wende- hoven te Amsterdam (thans schipper op de motorboot, welke de post naar „de Oude Zeug" vervoert), en wel voor de som van 15.200.—. Er wordt wel eens beweerd» dat die aan voer van wolvee op onze markt mMtter wordt 't Kan zij®, maar wat de laatste jaren «angaat is dat niet het gevaL De aanvoer van vette schapen in Sept. *928 bedroeg 1495, die van lammeren 2925,1D 1927 men in Sept 1282 vette schapen en 1727 lammeren. Deze laatste cijfers wijzen wei een belangrijke vooruitgang. Ir onze gemeente werdl een brief ont vangen van de vrachtboot „Borneo in de baveni van Batavia. Schrijver zegt daarin onder meer: „Het is wel eigenaardig» dat °P ons schip 4 personen uit Schageni wer den aangetroffen. Het waren J-y™aag, machinist, P. Leguiit, 2e stuurman» J. JNeei- kea, bootsman, en p. Roggeveen, chef-kók Jaarlijks houdt de afd. Schagen en Om streken: van „Het Roode Knits" een dub beltjes-verkoop van een Roode Kruis-bloe- «rietje. De opbrengst dit jaar was J 207.1 De melkfabriek „Hollandta" te Purme- fend, betaalde voor de Septemibetnmelk aan bet filiaal te t Zand, Zijne, Donderdag te Schagen 11X68 per 100 Kilo melk uit. ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. De Zuiderzee-arbeider, J. L. te den Oever, kreeg, doordat een baggermolen en een modderbak van de firma Hofman te den Oever, waarbij hij werkzaam was, tegen elkaar aanbotsten en door den schok den schoorsteen van den baggermolen door midden brak, deze op het hoofd. Hij ver wondde zich daarbij zoodanig dat direct geneeskundige hulp van Dr. de Groot werd ontboden, welke lichte hersenschud ding constateerde en enkele bekomen wonden verbond. De patiënt zal voorloo- pig genoodzaakt zijn rust te houden. NOG STEEDS DRUK BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Het bezoek aan de Zuiderzeewerken te den Oever duurt nog steeds voort. Woens dag vertoefden ruim 100 studenten uit Utrecht te den Oever om de werken gade te slaan. Ondor hen waren verscheidene militairen. WONINGBOUW. Door den aannemer, den heer P. Ez. Bakker te den Oever, zal voor rekening van den heer E. Elbz. Bakker aldaar aan den Gasthuisweg een burgerwoonhuis worden gebouwd. EEN GELUKKIG LOTEN-DEBUTANT. Onze loten-debutant, de heer Dolf Vroo- ne, had het geluk in zijn collectie Schager Paardenloten de volgende vijf prijzen te winnen: een ll/>-jarig paard door O. Tijsen M.Jz. te den Oever; een veulen door den heer Dolf Vroone te H. Hoef; een paardendeken door den heer P. J. Koorn te Westerland; een barometer door den heer M. Heijblok Sz. te H. Hoef en een karpet door den heer Jb. Lont te den Oever. OPNIEUW AANGEREDEN. Het woonhuis van den heer Jb. Lont Cz. ten den Oever, dat door auto's al her haalde keeren is aangereden, moest hot j.1. Woensdag opnieuw ontgelden. Juist had de timmerman B. het den vorigen dag gerepareerd. Een groote autobus van de firma Keetman en Schoorl kwam in aanraking met het waterbord en trok dit er af. Ook enkele ruiten van de bus moes ten het ontgelden. Verder liep alles goed af. Texel, 6 Oct. Deze week werden van hier verzonden: 848 schapen, 291 lamme ren, 76 varkens, 9 kalveren, 7 paarden, 5 koeien. Met de garnalenvisscherij gaat het de laatste weken slecht. Er wordt bijna niet gevangen. Het is te hopen voor de vis- schers dat de vangsten spoedig wat rui mer mogen worden. Burgerlijke Stand van Texel van 29 Sept.5 October. GEBOREN Maatje, d. v. Gerrit Benit en Aafje Kuiper; Hendrik, z. v. Johan- nes Hendrikus van Heerwaarden en Pie- ternella Henderika Dijt; Martje Aaltje, d. v.. Aldert Robijnen Jetske Wilhelmina Bakker; Gerard, z. v. Reinder Bakker en Jannetje Vlaming; Hendrik, z. v. Johan Gerard Flens en Catharina Peereboom. ONDERTROUWD: Arie Eelman en Martje Kok. GETROUWD Jacobus de Visser en Aaltje Kuiper; Jacob de Smit en Elisa- beth Johanna Stolk. OVERLEDEN Wieske Daalder 68 j., geh. met Arie Plaatsman. Gevonden: 1 rijwielplaatje, 1 kaas, 1 paar handschoenen, 1 fietspomp en 1 ooilam. FANCY-FAIR TE DEN BURG. Gaarne volueuen we Donderdag tegen 7.30 uur aan de uitnooriging tot het bijwonen van c.6 opening uer Fancy-fair in Hotei „Texel" te Den Burg. Reeds bij heft binnentreden viel het mooie in ae giroote zaai op: de verschii- iende tentjes en uitstaiiingen» waarin ailes keurig gerangschikt was en overal in na- jaarsbioementooi prijkte. De eigen electri- sche itisiaiiatie-verliichting overgoot alles met heloeren gians en 't was maar goed ook, dat er eigeni licht was, want buiten het hotel zat de burgerij in donker door een tijidelfijk gebrek aan de Centrale. Toen de genoodigden aanwezig waren, werd-door den voorzitter van hot Fanfare corps, den heer J. Schrama, een woord van welkom gesproken, waarbij hij in het licht stelde» dat het doel der Fancy-fair is, gelden te verzamelen tot stichting van een eigen gebouw. Spreker hoopte op goeden uitslag en gezien ce medewerking van zoovelen was zij® verwachting hoog gespannen. De sym pathie voor het corps hieeki van alle kanten en zoo zou men kunnen slagen, al was de taak voor een goede Fancy-fair niet te on derschatten. Voor al de voorbereiding en steun werd hulde gebracht aan comité en burgerij, waarmede de ©erepresident van het comité, de EA. heer Burgemeester, werd uitgenoodigd een woord ter opening te wil len spreken. (AprplausX 'De heer Burgemeester begon met te zeg gen, dat hjj niet uitvoerig zou ziftn, daar de verkoopsters reeds stonden te trappelen van ongeduld, om de waren aan den man te brengen en de aanwezigen het verlangen hadden de waren in klinkende munt om te zetten. En dat zou een goed begin zijn voor deze vierdaagsohe Fancy-fair. „Texelsch Fanfarecorps)", zoo ging spr- ongeveer verder, bestaat reeds 37 jaren, en' het heeft niet veel stoffelijke voordooien ge noten» terwijl het toch veel voor de burgers der gemeente heeft gepresteerd. Daarmede heeft het veel dank verworven en ook ver diend:. Het corps brengt opgewektheid en vrooljjkheid bij vele gelegenheden, wat voor waar hij het publiek reden tot dankbaarheid geeft, en toch is het Fanfarecorps wel ver schoppeling geweest en eenmaal uit een oefenlokaal smadelijk verwijderd, omdat men cle repetities als burengerucht kwalificeerde. Laat ons nu geen woorden, maar daden Iaien zien en zorgen, dat er geld komt voor een eigen oefen.okaal: laat het publiek nu zjjn offt naardigheid toonen. Hulp en steun hebben we reeds ondervonden, doch deze mogen nog niet ophouden» want ze zijtn in de vier dagen, die voor ons liggen' nog hoog noodig. Moge de verkoopsters goede zaken we.en le maken en de offervaardigheid zich rujn betoonen! Veel is reeds gegeven en 't was bijna aandoenlijk te zien, hoe ieder z'n pakje kwam brengen» Dank aan allen en succes zij toegewenscht Verder moge het een aangename tijd voor allen zijn, dit viertal dagen, waarbij een dracht en eensgezindheid voorzitten en een financieel sucoes zij het gevolg! Hiermede verklaar ik de Fancy-fair voor geopend!'" Dadelijk hierna werden do deuren voor het publiek geopend, dat weldra ondeT de tonen van het Fanfarecorps binnenstroomde. Reeds vóór de opening had de muziek een rondgang om het dorp gedaan ter waarschu wing en opwekking van allen» En zoo was het spoedig druk in de zaal en het bleek weldra, dat de meeste kijkers ook ktoopers waren en dat de verkoopsters er slag van hadden, de waren in geld' om te zetten. Ook de noodiig© winstgevende verma kelijkheden hebben zeer goed' meegewerkt, om reeds den eersten dag te komen tot een ruime recette. Het rad van avontuur snorde voortdurend» het ringen gooien trok meniigi- oen aan, evengoed als het lijntrekken. Ook de vischtent, het draaibord en het koekhak- blok kregen bezoek, terwijl men trappelde van ongeduld voor de tent van den somna- buül, .die maar niet verscheen. Gelukkig, dat daar in de buurt het Zeepaardje met Zijn jong was te zien eni gedurig een vervaarlijk gebrul, als van een misthoorn weerklonk. Dit Zeepaardje (Hippos maris, variëteit boutaniia) had reeds een dag tevoren de aan dacht getrokken van een oierenparkhouder cliënten. Ten slotte kan men voor tien cen ten een lootje meunen en voor dit kleine be drag het zeewonder winnen» Naast het hotel „Texel" is een groote danstent geplaatst, waar men de spieren weer eens rekken kan» wanneer men wat al te stram is geworden van het staan of rond dwalen» Ook noodt een verve rschlngstent tot rusten uil En zoo is alles In volle werking gesteld en lijkt het ons toe, dat sucoes verzekerd is» We wenschen het Fanfarecorps toe, dat het binnen afzienlbaren rijd een zeer doel matig repetitielokaal zal beziitten en dat ten gevolge van deze Fancy-fair. Mog het zoo zijn! I II van elders, die naar hier was gekomen, om het aan te koopen. Hiji mocht het niet vooraf zien, omdat het geheim moest blijven. On middellijk na de opening was de heer met zijn impressario aanwezig, om het beest te bezien, doch jammer genoeg, bekoelde zijn kooplust onmiiddellijk; stellig was dit zoö logisch wonder hem te machtig. En toch kunnen we landgenoot en vreemdeling aan raden, dit te gaan zien, want moeder en kind gevoelen zich rustig in haar element, te midden van zeegras en schelpen van slijk mossels, sepiaschalen en andere zeedingre- DE BESCHEIDEN SLEUTELBLOEM. Het gras en de weide-bloemen slonden hoog in het veld, want het was bijna hooi tijd» „Wat is ons leven kort", zei een paarde bloem tot zjjn buren, „De menschen houden er van naar ons te kijken, maar ze zijn zóó inhaliig, dat ze ons 'met het gras mee af snijden en drogen» als ze denken dan een beetje meer geld te kunnen maken voor hun hooi.'" „Ja", antwoordde het madeliefje. „De menischen schijnen altijd weer te vergeten, wat we voor hen doen» Enfin, het is een troost voor onszelf, dat we nuttig geweest zijn." „Ik zou wel eens wiilen weten, wie van ons het meest voor de menschen beteekent", zei een boterbloem en je kon aan haar ma nier van spreken duidelijk hooien, dat ze zichzelf als de nuttigste beschouwde. „Wed", stelde het madeliefje voor: „Laat ons allen vertellen op welke manier we de menschen van dienst zijn. Dan kunnen) we zelf beslissen» welke diensten van hét groot ste belang zijtn. Begint u maar, juffrouw Boterbloem!" „Ik 'bezit een groote gave", vertelde de boterbloem gewichtig. „Ais men mij bij het gezichtje van een klein kindje houdt, dan kan men zien of het kindje van boter houdt of niet. Ais het er wel van houdt, dan geef ik een goudglans op het gezichtje; zoo niet, dan is er niets te zien!" „Huml", zei de paardebloem: „Ik kan niet vinden, dat je werk zoo bijlzonder nuttig is". ,;Misschien niet", antwoordde de boter bloem: „Maar vertel eens wat je zelf uit voert". „Ik ben een soort genlie", zei de paarde bloem» „En ik probeer de menschen zooveel mogelijk van dienst te zijn. Je weet mis schien wel, dat ais al mijn geie blaadjes af gevaren zjjn, ik een witte pluizige bal word. Dan doe ik dienst als klok Schoolkinderen probeeren den bal leeg te blazen. Eiken keer dat ze blazen tellen ze: één uur, twee uur, net zoo iang tot er geen pluisje meer over is. Dan weten ze, hoe laat het is en zoo behoe ven ze nooit te laat op school te komen, be grijp je?" De paardebloem zweeg voldaan, maar de boterbloem merkte op: „Ja, tenminste als de schoolklok denzelfden tijd aanwijs) als jij." De paardebloem voelde de waarheid van die opmeriring en vroeg vlug: „Wat doe jij voor nuttigs, madeliefje?" „Ik heb een heel groote gave", zei het madeliefje. „Ik kan de toekomst voorspel len» In alle deelen van de wereld wordt ik door meisjes geplukt» Dan trekken ze één voor één die witte bloemblaadjes uit en telien dan neen:ja. Bh het laatste blaadje weten ze of het „neen" of ,ja" is, wat ze graag wilden weten." Het madeliefje eindigde en keek rond, nieuwsg.erig welken indruk haar woorden gemaakt zouden hebben. Het was duide'ijk. dat die indruk heel diep was, maar de paar debloem herstelde zich en zei: „Zeg, sleutel bloem» houd je hoofd eens op en vertel ons eens, wat Jij kan doen". Dat was niet vriendelijk van de paarde bloem, want ze wist best, dat de sleutelbloem haar hoofd' niet kon ophouden. „Ik kan helaas niemand iets vertellen, wal hij niet zelf reeds wist, maar de kinderen spelen graag met mijl en soms wordt er ■bleek© thee van me getrokken)". »jHa» ha, ha", lachten de 'paardebloem, het madeliefje en de boterbloem: "Wat is die sleutelbloem een nuttig schepsel. Er wordt wel eens bleeke thee van haar getrokken»" Toen de sleutelbloem het spottend' gelach hoorde, boog ze haar kopje nog dieper en tranen drupten uit haar gele oogjes in het gras. Intusschen was er een jong meisje in de weide gekomen. Haastig zocht ze naar hoe- men voor een ziek vriendinnetje. Ze liep alle paardebloemen, madeliefjes en boter bloemen: voorbij en plukte alle sleute'.b'oe- men, ook ons kleine bloempje, dat zoo juiist gesproken hadi Toeni het meisje genoeg bloemen verza meld had» ging ze onder een boom zitten en vlocht er een bal van, die ze voorzichtig in haar schortje meedroeg naar een nabijzijnde boerderij. Daar vroeg ze of ze even naar Nelly, haar zieke vriendinnebje, mocht. „Zeker» Anf, zei Nelly's moeder: „Nelly zal bliji zjjin je te zien". Nu, dat was Nelly ook en wat vond ze den bal van sleutelbloemen mooi. Ze pakte hem voorzichtig ini haar smalle koortsige gloeiende handjes en vleide hem tegen haar wangen. „Hè, moeder, het is net of ik ze f in de wei loop1", zei ze verheugd. Ant vond het heerlijk, dat ze haar vrien dinnetje zóó verrast had. En wie het ook heerlijk vond? Wel na tuurlijk de kleine bescheiden sleutelbloem, die een half uur tevoren nog zno'n verdriet gehad had. „Nu ben ik tenminste nog eTgens goed voor geweest", dacht het bloempje. Oplossing dar vurige Nood breekt wet I Zeppelin Ernstig Panter Pruim Ezel Lek I k N Nieuwe raadsels. Het geheel is een spreekwoord van 6 woorden of 29 letters. 8, 18, 29, 26, 21, 18, 7, 21, 2 is een vreemd dier. 12, 15, 24, 14, 9, 6, 22, 7 is een insect. 20, 15, 8, 11 is een kleedingstuk. 1, 6, 26 is een voorzetsel. 10, 4, 28, 19 is een lichaamsdeel. 16, 6, 18, 23,17 i's een naaigereedschap. 27 is een klinker. Ingez. door J. H. en W. v. Schalk. II Ik ken een jongens en een- meisjes naam die van achter naar voren gelezen juist zoo klinken als gewoon gelezen. Welke zouden dat kunnen zijn Goede oplossingen ontvangen van: J. A.; F. A. de B.; A. B»; W. C. v. D.; J. C. D.; M. G. D.; J. v. E. G.; M. G.; P. K.; H. en R. K.; N. A. K.; T. W. K.; G. L.; A. v. d. M..; L. v. d. M.; J. J. P.; J. C. S.; G T.; S. T.; B. V.; G. V.; P. W.; J. W. 4 Oct. 1928. Aangekomen als bijlegger wegens machine- schade het Nederlandsche stoomschip „Nieu- wenidara van Amsterdam naar Frederiksstad. Aangekomen voor proefstoomen s.s. „Ge neraal Verspeijck", komende van Rotterdam, bestemd voor de Paketvaart. Het schip i» des namiddag» weder vertrokken. Vertrokken naar de Noordzee voor politie toezicht Hr. Ma. politievaartuig „Triton". 5 Oct. 1928. Vertrokken naar Frederiksstad Holl. motor schip „Nieuwendam". 4 Oct. Aangebracht door korders: 19'>9 tongen p. »t. 0.4J0.35 1409 kleine tongen 0.150.10 68 kisten schol I pk.,, 9.00—7.00 46 kisten schol II 3-75a.73 24 kisten schar 4.753.50 5 Oct. Aangebracht door korders: 2099 tongen p. st. f 0.450.33 1290 kleine tongen 0.150.10 4 tarbotten 8.506.00 72 kisten schol I p. k. 7.753.50 62 kisten schol II 3.501.73 2 kisten pietermannen 11.30 Eieren veiling Den Helder. 4 Oct. Aangevoerrd 4873 kipeieren: bruin 89-10. wit 88.50, wit klein 4.705.40; 17 eendeieren 66.40. Alles per 100 stuks. ALKMAAR, 5 Oct. Kaasmarkt. Fabriekskaas: kleine 53, com missie 551 boerenkaas: kleine 52.50, com missie 57- Alles met rijksmerk. Aanvoer 123 stapels, wegende 152000 K.G. AI.KM AAR. 5 Oct. Graanmarkt. Aangevoerd 4725 H.L.'s als: 1680 H.I.. tarwe 10.50—12; 33 H.L. rogge 11 50: 555 H.L. gerst 11.5012; 1021 H.L. haver 10.2511.50; 133 H.L. boonen w.o.: paardeboonen 12.50; bruine boonen 4452; citroen boonen 4447; duiven boonen f 16.25 17; 30 H.L. geel mosterdzaad 2829; 2 H.L. blauwmaanzaad 41; 10 H.L. spinazie- zaad 31; 1261 H.L. erwten, we.; groene erwten (kleine) 21—26; groene erwten (groote) 2429; grauwe erwten 2539; vale erwten 2437; tuinboonen 18.50—22. Alles per 100 kg. BROEK OP LANGEN.DIJK, 5 Oct. Schotsche muizen 4.704.80, duken 3.50, eigenheimer» 3.50, bravo's 2.90—3.20, spercieboonen 14—21.90, snijboonen f 13, uien 77.60, drielingen f 78, grove 6.70 7, gele nep 10.90—12.80, kroten a.20— 4-3o, roode kool 4.408, witte kool 3.905, gele kool 2.10—5.70, alle» per 100 kg., bloem kool 1522.60, reus 13.8019.30, dito 2e soort 1.70—3.20, alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 5 Oct. Schotsche muizen 4.50, blauwe aardappe len 4.401.60, spercieboonen 18.60, uien J 6.507.60, drielingen 7.508, grove 6.60 —7.20, gele nep 11.60—12.70, gr. peen 3 2» 3-6o, kl. peen 1.603, kroten 1.904.30, roode kool 3.50—6.10, alles per 100 kg., bloemkool ie soort 13.30—19.30, dito 3e .oort 2.303.20, beide per 100 »tuk«- RadiograTlsch Weerbericht, naar waarnemingen verricht la Aan morgen1 van 6 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandach Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 778.1 te Danrig. Laagste barometerstand' 760.7 te Vestmanör. Verwachting: Zwakke tot matige W. tot Z. wlndl, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer» weinig verandering; in temperatuur.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 15