X 1 ^cerat D e Zeppelin landt, en de Y&nk roept Hurray! Mavrldes EGYPTIAN CIGARETTE j blijkbaar te flaksch waaT bet ernstig© za als deze betreft. De aanleiding tot de vei pö Boer na de gewone pïLobtplegingeni niet «nikzegging. n goede 't Was, gelijk beloofd was, een avond van uitnemende chir. kunst 1 de heer ti essen op het oorlogspad. De beer Tieesen heeft den strijd tegan de booge te booge, lacyl belastingen aangebonden, voorloopig met nog geen SK>t succes. Op de advertentie in de Held. uramt badden zich een 60-tel personen, waaronder enkele vrouwen, aangemeld, die Dinsdagavond op de bovenzaal van bet Alg. Mi!. Tebuiis bijeenkwamen. Aan de tafel' op bet podium zaten een aantal mannen, teza men en In vereenlging uitmakende bet voorloopig bestuur, terwijl' de beer Tieesen, gewapend met dikke begrootingen der ge meente Den Helder en een tascb vol pape rassen, een inleiding hield. Vooraf hield de Voorzitter, de beer J. van der Molen, een openingsspeech, waarin bij zijn .teleurstelling uitsprak over de slecbte opkomst. Hij bad verwacbt, dat de zaal te klein zou zijn ge weest om allen te bevatten, maar men is «ken dering is zeer urgent, namelijk de last, die op de schouders der belastingbetalers wordt gelegd, en die ondrag 'lijk is geworden. De beer Tiessen staat aan het hoofd1 dezer be weging en zal daarover een dnMdiing hou den. Uitdrukkelijk wijst de spr. er op, dat bet niet gaat om een persoon, maar dat bet verzet gaat tegen de macht der heerschare, die de beschikking hebben over de door de burgerij, opgebrachte geiden. Hierna kwam de beer Tiessen. Aanleiding tot deze vergadering waren de vele klachten over den belastingdruk en bet verzoek uit de burgerij, om een comité op te richten. Besloten werd door middel van een adver tentie adheesie-betuigingeni te vragen om 'te zien of bet ernst was met deze klachten. Het aantal adbaesie-betulgingen was zeer groot, zoodat tot oprichting van een comité werd besloten. Men besloot daarop tot een aige- meene vergadering, teneinde te zien of bier- uit vruchtbaar werk zou kunnen ontstaan. Spr. houdt nu uitvoerige beschouwingen over fLnantieeie zaken. Eerst beeft hij het over bet tekort op de begrooting, dat ponds pondsgewijze op de belastingbetalers is ver naald, betoogt daarna, dat bet eindcijfer der begrooting 68.000 hooger is dan de raming, terwijl in hoofdstuk VI als wegenbelasting staat vermeid een post ten bedrage van ƒ66.000. Bij deze nieuwe belasting komt dan nog 80.000 uit de verhoogde opcenten pers. (raming 10.000). Spr. zet uiteen, hoe dit Jaar in totaal 144.000 meer moet worden opgebracht aan belastingen. Bij de algemeens beschouwingen verleden Jaar meende de burgemeester te moeten betwisten, dat hier een „noodtoestand1" bestond; onze begroo tingen zijn altijd' sluitend gemaakt zonder toepassing van kunstgrepen, zoo zeide hij, en wij staan in de financieele wereld goed aangeschreven. Maar onze schatkist bet is nog altijd de burgemeester, die aan het wooad ia lijdt aan bloedarmoede, moet goed warden gevoed. Maar die voeding; aldus de heer Tiessen, moet uit de zakken der bur gerij geschieden. Op 1 Januari van dit jaar Ead de gemeente een schuldenlast van ruim 61/» millioen; waarvoor 274.000 rente en 268.000 aflossing moet worden betaald. Ondanks bet feit, dat in vier jaar ruim 1.000.000 is afgelost, is de schuld toch na genoeg even groot als voor vier jaar. Er worden bijna evenveel nieuwe leeningen ge sloten als er wordt afgelost. Is dat nu een goed financieel beleid? Dezelfde belasting" objecten van andere jaren worden ook thans weder geheven en daarenboven nog een wegenbelasting. Is het geoorloofd een zoo danige last op de burgerij te leggen? Het belastbaar inkomen loopt van 1924 af terug, terwijl daartegenover de belastingen stij gen. Op aandrang van marine-officieren is verleden jaar de inkomstenbelasting verlaagd' en vervangen door een ndet-progressieve, terwijl tal van andere hooger zijn geworden. Marktgelden (bet argument van nevenbelas tingen wordt vaak tegen ons gebruikt) els in Alkmaar worden geheven, worden niet door de burgerij betaald, maar door omwo nende boeren. Spr. meent, dat men in ver houding tot de ontvangsten te veel uitgeeft en wil door middel van deze vergadering daartegen ageeren. Hierna houdt de Voorzitter een speech, waarin bij protesteert tegen hooge uitgaven als voor den ©ereraad, en tegen de houding van de raadsleden, die wel met zooveel woor den protesteeren, maar als het op stemmen aankomt, toch maar weer overal voor stem men. Wij nemen te weinig notitie van wat in den Raadi gebeurt, meent bij. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door een drie tal aanwezigen De heer Edens had ook ver wacht, dat de zaal te klein' zou zijn geweest. Wat kunnen deze paar menschen nu begin nen met een actie? vraagt hij. Het gemeen tebestuur is door de burgerij gekozen en heeft volmacht gekregen van de kiezers om te handelen. Dat er inderdaad iets kan ge beuren, hebben we gezien bij de actie van den heer Floris Vos tegen die tollen. Men roept algemeen om bezuiniging, maar stemt overal voor. Nu weer is er 600 weggegooid' aan een onderzoek betreffende een abattoir. Tweede spreker was de heer Heiboer, die heelemaal niet verwonderd' is over het kleine aantal menschen. Dat er zoo weinig rijm, bewijst, dat de meesten meegaan met de po litiek van het gemeentebestuur. Hij' vraagt welke dé plannen van het voorloopig oomiité heer Van Beek (of Verbeek) uit een woord' van protest tegen de wijze waarop de gemeente leeft. Nu weer krijgt de heer Van Breda maar steedB zijn 2600, waarvoor hij1 geen uitvoert. (Geroep: Hei, hei!) De Voorzitter: Nee, je mag hier alles zeggen, hoor! Spreek maar net zooals het voor den mond komt! De heer Tiessen beantwoordt hierop die vragen en opmerkingen. HH is het niet eens met den heer HeiJboer, oat men stem heeft uitgebracht op ztjm «ken cai daait. Er zijn er maar al te veel, die gaarne een ander hadden gewenscht. De Kieswet dient te worden gewijzigd'. Spr. nl in tweede tartende Muitjes gaven ten het luxuauaa er geroepen, r: Geeft u me dat dan leven der gemeente; hij noemt daartoe ver schillende objecten, destijds door den vroe- geren bond' van belastingbetalers aanhangig gemaakt: het Spuïkanaal, de posten onvoor zien, het uitbaggeren van het Held'. Kanaal, het vervoer van een schuit oud ijzer, een renteloos voorschot aan de Esona, de ver bouwing van het Raadhuis, het befaamde tekort, door den heer Grunwald' „vergeten", de gratifioaUe aan- de autotmonderneming Prins, de „kunstgreep" hij de begrooting aangewend' om 16 maanden te heffen en dut teveel niet te reserveeren, enz. Op een en ander gaat hij, uitvoerig lint En men gaat er maar mee door, zooals de kostbare gasver- warming van het Raadhuis aantoont. In de pauze wordt aan de aanwezigen gele genheid gegeven zich aan te melden als lid. Het lidmaatschap bedraagt 1 per jaar. Van de op te richten vereenuglng zal regelmatig een lidi de raadsvergaderingen bijwonen en daarvan verslag uitbrengen. De Voorzitter houdt ook nog een heele speech, waaruit wij distilleeren, dat men een behoorlijke actie wenscht te voeren, terwijl een bestuur zal worden gevonndi, dat binnenkort weder bij eenkomt. 'Het blijkt, dat 60 menschen zich voor het lidmaatschap aanmeldden. Een aparte com missie zal worden gevormd voor voorlichting der leden inzake belastingkwesties. De vergadering kan het onderling niet eens worden over hetgeen thans moet wor den gedaan. Met een besluit of een motie wenscht men niet te komen; men wil alleen de vereenlging oonstitueeren. Een der aanwezigen meent', dat die „menschen van de pers" nu maar weg moesten gaan, dan kunnen wij verder beraadslagen. De heer Brouwer van de Heldersche Courant heeft er niets op tegen heen te gaan, maar hij zou erg gaarne de namen van de bestuursleden vernemen. Er Is nu een vereenlging gecon stitueerd', dus dan moet er ook een bestuur worden genoemd. 'De Voorzitter constateert, dat die heer Brouwer groot gelijk heeft. „Maar we hebben inog maar een voorloo pig bestuur", wordt er De heer Brouwer: maar opi Hierop vraagt de voorzitter hoofd voor hoofd aan de bestuurstafel of ze zitting In het bestuur willen nemen, t Blijkt, dat en kelen bezwaar maken. De Voorzitter: Nou komen we er nog te kort. Nou, jij doet wel mee, en jij. Tenslotte krijgen wit de volgende namen: J. van der Molen, J. Tiessen, J. P. van Bommel, W. Bruul, J. F. Ekkers, H. B Deelder, B. Tentije, W. Verhoef, G. Oeljée. Waarna we haastig de vergadering verheten. Elders in dit blad vindt men het resultaat van de besprekingen, waarbij het merkwaar dige feit valt te constateeren, dat men toch de „menschen van de pers" weer noodig had om het wereldkundig te maken. BOND TEGEN DEN HOOGEN BELASTINGDRUK. Door boveugenoemden bond ls het vol gende adres aan den Raad der Gemeente gericht: De Bond van belastingbetalers tegen de zware belastingdruk te Den Helder, op 16 October 1928, in het Algemeen Militair Te huis aan de Spoorstraat alhier, in vergade ring bijeen, besprekende de zware belastingdruk door het Gemeentebestuur van jaar tot jaar hoo ger aan de ingezetenen belastingbetalers op gelegd; gezien, het eindcijfer der te heffen belas tingen van de verschillende objecten in Hoofdstuk KIT der begrooting 1928 vermeld, blijkt dat daarop 67.999, alsmede op Hoofd stuk VI als wegenbelasting ad' 56.000, is tezamen 114.000, meer aan belastingen van welken aard dan ook, die be.asiingbetaiera is opgelegd te offeren dan hij de begrooting 1927 hen was opgelegd, overwegende, dat bijl de behandeling van de vaststelling van het vermenigvuldigings- cjjfer van 6.8 op 6 voor de plaatselijk» in- komstembeiasting, het College van B. en W. reeds bekend was; dat ongeveer 80.000 meer uit de personeele belasting in de Ge meentekas vloeit dan geraamd was en zij trots dat met alle macht zich verzet heeft tegen het vaststellen van het vermenigvuldi- gingscijfer 6, waardoor zij willens en wetens de belastingbetalers bovendien alsnog met 80.000 hebben verzwaard; zoodat 114.000 en 30.000 ls 1 Ai.000 als totaalbedrag in 1928/29 van de ingezetenen dezer Gemeente meer wordt geëischt dan in 1927/28. Overwegend», dat deze zeer zware ver hoogde belasting voor velé ingezetenen om- dragelijk is geworden en bun levenspeil ernstig is aangerand', dat zelfs met ondergang wordt bedreigd, hetgeen zij zonder protest daartegen niet kunnen laten passeeren. Overwegende, dat het Gemeentebestuur bö d» behandeling van het verrasend tekort 1927, het egoïstisch besluit heeft genomen om het innen van dat tekort door een gelijk- recht daar te stollen, waardoor zij, volgens hun' 'bewering, dat voor de midden en hoogstaangeslagenen de belastingdruk al zoodanig was, dat die voor hen niet imeer verhoogd, kon worden, d© zwaarte op de schouders van de minst draagkmacbtigen heeft (toen overhevelen. Overwegend©, dat het Gemeentebestuur WJ de samenstelling van de nieuwe verorde ning op de heffing der plaatselijke inkom stenbelasting, alsmede op de opcenten op de person eele belasting deze opcenten abnor maal heeft verhoogd. Overwegende, dat in d© Raadsvergadering van 27 September 1928 bij' de 'behandeling van het onderwerp Verwarming Raadhuis gebleken ls, dat er geen ernst bestaat bij het College van B. en W., noch bij het grootste deel der Raadsleden, om te bezuinigen daar waar bezuinigd kan werden. Overwegende, dat het Gemeentebestuur te luxueus blijft teven en het financieel be heer de laatste jaren veel te wenschen heeft overgelaten doordat er veel grooter© bedra gen gebruikt werdon dan de financieel» draagkracht der Gemeente dit toeliet, alles ten koste der belastingbetalers. Besluit den Raad' in ernstige overweging te geven ln het vervolg rekening te houden met de belangen der belasttngbetatenden dezer Gemeente en het daarheen te ledden, dat daas zware belastingdruk, voor velen om- Ingezonden Mededeeling. Want 't luchtschip bracht Omar en PRINCJS voor hem mee. MET 1 COUPON BIU 10 5IGA.<£TT£N dragelijk, verlicht worde door b.v. de Ge meenteuitgaven weer te stellen tegenover de inkomsten. De belastingbetalers daartoe gedwongen zijnde, zullen in (ton vervolge het oog houden, op het financieel beleid dezer Gemeente en met alle geoorloofd© en wet tige middelen protesteeren tegen elk bedrag van uitgaven, dat volgens hen ongeoorloofd wordt geacht. VRAGEN VAN RAADSLEDEN- Door het raadslid, den heer J. H. de Nija, zijn de volgende vragen aan het College van B. en W. gericht: Ondergeteekende zag gaarne antwoord te gemoet op de volgende vragen: le. Naar aanleiding van de het Col lege van B. en W. vanzelf ook wel bekend zijnde mededeeling in de Heldersche Cou rant van Zaterdag 18 dezer onder „Verkoo- ping Gemeentewerken", waarin vermeld stond, dat eenige vaartuigen van de Zee vaartschool, dus toebehoorende aan de Ge meente Den Helder, hij inschrijving ver kocht zijn, doch dat over de gunning nader zal worden beslist, wilde og. gaarne weten cf bedoelde verkooping bij inschrijving heeft plaats gehad óp last van het College van B. en W. en zoo ja, op grond waarvan het Col lege Zich dan gemachtigd acht tot dien ver koop over te gaan? 2e. Had het College het niet beter ge vonden of had het niet meer in de lijn ge legen, dat eerst de toestemming tot dezen verkoop door den Raad zou zijn gegeven, temeer daar, nadat deze vaartuigen zullen zijn verkocht, nieuwe vaartuigen zij het dan niet in hetzelfde aantal en niet van het zelfde type, daarvoor moeten worden aan geschaft, waarmede toch ontegenzeggelijk nogal wat gemeentegeld gemoeid zal zijn? 3e. Is het College van B. en W. het ten slotte niet met ondergeteekende eens, dat onder de inschrijvers niet had behooren voor te komen de heer TL C. van Mierlo, Direc teur van de hiér ter plaatse gevestigde Zee vaartschool, op wiens initiatief en voorstel bedoelde vaartuigen verkocht worden en andere, betere vaartuigen daarvoor in de plaats moeteni komen? GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der gemeente Den Helder, op Dinsdag 28 October 1928, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Notulen. Vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 14 en 28 Augustus 1928. Ingekomen stukken. a. Verzoek om ontslag als lid van de Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs en het Nijverheidsonder wijs van J. van der Fear. (Voorgesteld wordt het ontslag eervol, met dankbetuiging voor de bewezen dien sten, te verleenen). b. Mededeeling van de Vereenlging van Nederlandsche Gemeenten, dat zij het wetsontwerp betreffende de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten terstond zal doen onderzoeken door een veelzijdig samengestelde Commissie uit gemeentelijken kring en dat door haar een onderzoek zal worden ingesteld naar de ge volgen, die het voorstel voor de gemeen ten zou hebben. Vervolgens zal met de af deelingen der Veroenigïng ln overleg worden getreden, waarna zal worden vastgesteld wat verder te doen staat. o. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ont vanger. d. Bericht van aanneming der benoe ming van A. H. Rijkers tot tijdelijk leeranr aan de Avondvakteekenschool. e. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 27 September jl. tot wijziging van het raadsbesluit van 12 Juni J1 tot het aangaan van een kas- geldleening. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). Gemeenterekenlng. Algemeen Rapport der betrokken raadscommissie over de gemeenterekening dienst 1927, met voorstel 1. tot voorloopig© vaststelling van de Gemeente-rekening, dienst 1927, op de on derstaande bedragen: Gewone dienst. Ontvangsten 2A66.180.il Uitgaven 2.689.781.22* Batig slot 16.898.88* Kapitaaldlenst. Ontvangsten 618.463.85 Uitgaven 086.081.89* Geldleening. Voorstel tot het aangaan geldleening groet 679.000. van een Nadeelig slot 466.618.04' 2. tot goedkeuring van: a. de balans met verlies- en winstreke ning der Gasfabriek (winst 47.789.20*), waarvan gereserveerd 4800.—; b. de balans met verlies- en winstreke ning van het Electriclteltsbedrijf (winst 58.972.76), waarvan gereserveerd 8860; c. de balans met verlies- en winstreke ning der Waterleiding (winst 29.786.17, waarvan gereserveerd 1840. d. de balans met verlies- en winstreke ning der Gemeentereiniging (Verlies 116.954.62* plus 8725.02 kasgeldrente ls 120.679.64*); e. de balans met verlies- en winstreke ning van het Grondbedrijf (Verlies 81.192.86', nl. 54.786.61* voor bij schreven verliezen en 26.406.25 voor taalde aflossingen); f. de balans met veilles- en winstreke ning van het Zwembad (Verlles 1 4.626.94' en 48.16 kasgeldrente ls 4.675.10*); g. de balans met verlies- en winstreke ning van den Ophaal- en stortingsdienst (Verlies 4.435.89*); h. de balans met verlies- en winstreke ning van de Brikettenfabriek; i. de jaarrekening over 1927 van de Cen trale Boekhouding; j. de jaarrekening over 1927 van den Dienst der Gemeentewerken; k. de rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur (Voordeelig saldo 14.07*); 1. de rekening en verantwoording van het Algemeen Weesbuis (Voordeelig saldo 478.02). m. de rekening en verantwoording van den Armenraad (Voord, saldo 160.67'); n. de rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie (Voordetlig sal do 588.88*). Onderwijs. Voorstel tot het vaststellen der ver goedingen ingevolge art 101 en de bijdra ge ingevolge art 102 der Lager Onderwijs wet 1920 over 1926 aan de besturen van bijzondere scholen, en driejaarlHksche af rekening, vergoeding art. 101 Lager On derwijswet 1920. Onderwijs. Voorstel tot hot toekennen van ver goedingen, resp. tegemoetkomingen, op grond van art 18 der Lager Onderwijswet 1920. Brandbluschmlddelen. Voorstel tot het aansohaffen van een slangenwagentje ten dienste der Poli tie en tot het aanbrengen van brandschel len ln een twaalftal woningen van het po litiepersoneel Drankwet Afwijzend prae-advies van Burge meester en Wethouders op het adres van het Centraal Comité voor drankbestrijding „Den Helder" tot het nemen van maat regelen tegen het wijn- en biergebruik. Algemeen© Politieverordening. Voorstel tot wijziging van de Alge- meene Politieverordening. Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan 8. Moorman. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan de heeren Wittebrood en Schoep maker. Onderwijs. Voorstel tot het opriohten van een school voor buitengewoon lager onder wijs. Onderwijs. Voorstel om den onderwijzer H. B. Helleman te rekenen met ingang van 1 September 1028 over te plaatsen van school 8 naar school 9. Onderwijs. Voorstel om de onderwijzeressen M. Rijkeboer en A. S. Baert, met ingang van een door Burgemeester en Wethou ders te bepalen datum over te plaatsen resp. van school 1 naar school 11 en van school 8 naar school 7. Subsidie. Afwijzend advies op het verzoek van de Vereenlging „Helders Belang" om subsidie in de kosten van de uitgave van een beknopte beschrijving dezer gemeente. "Wegenbelasting. Voorstel tot het vaststellen van het le suppletoir kohier der Wegenbelas ting tot een bedrag van 189.68. Onderwijs. Voorstel tot het benoemen van G. Rens tot tijdelijk leeraar ln de natuur- en werktuigkunde aan de Avondvaktee kenschool voor het cursusjaar 1928/1929. Onderwijs. Voorstel tot het benoemen van E. H. Bos tot tijdelijk leeraar in de Arbeidswet geving aan de Avondvakteekenschool voor het cursusjaar 1928/1929. Onderwijs. Voorstel tot het benoemen van W. J. Mets tot tijdelijk leeraar in de radlo-tele- grafle aan de Zeevaartschool voor het cursusjaar 1928/1929. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een lid der Commissie van Toezicht op het Mid delbaar en Nijverheidsonderwijs, ter voor ziening in de vacature J. van der Feer. Aanbevolen worden: 1. J. J. O. O. Bennik. 2. A. O. Wttckeriin. Belastingen. Voorstel om Burgemeester on Wethou ders te machtigen om bij de Kroon in be roep te komen tegen de uitspraak van Ge deputeerde Staten op de belastingredame van T. W. Laagland Winder over het be lastingjaar 1925/1926. Belastingen. Belastingredame van R. Koster, met voorstel van Burgemeester en Wethouders om den reclamant niet ontvankelijk te verklaren. Interpellatie. Verzoek van het lid van den Raad J. H. de NJjs om te mogen interpelleeren over de in deze gemeente bestaande woningbe hoefte. School voor achterlijke kinderen. B. en W. schrijven aan den Raad: Reeds sedert gerulmen tijd is bij ons College Ln overweging de vraag of het al dan niet gewenscht of noodzakelijk is ln deze gemeente te komen tot oprichting van een school voor buitengewoon onder wijs. Uit besprekingen, die leden van ons College met Hoofden van Scholen had den, bleek ni. meermalen, dat verschillen de kinderen als leerling eener lagere school ingeschreven waren, die meer eigenaardig op een school voor buiten gewoon onderwijs thuis behoorden. Tot een dergelijke Bchool kunnen wor den toegelaten de kinderen van wie te ver wachten is, dat ze de 4e klasse eener la gere school niet zullen bereiken, maar daarentegen toch geschikt zijn voor eenlg schoolonderricht, terwijl verder als voor waarde voor toelating dien te warden gesteld, dat een leerling minstens één jaar op een school voor gewoon lager onderwijs moet geweest zijn en niet eerder kan wor den geplaatst, dan na onderzoek door den schoolarts en het hoofd der school. Een door ons destijds op de scholen in gesteld onderzoek bracht aan het licht, dat toen een 85-tal leerlingen voor het bezoe ken van een school voor buitengewoon on derwijs in aanmerking zou komen. Teneinde over de onderwerpelijke aan gelegenheid meer positieve gegevens te verkrijgen, is door ons reeds in 1924 een Oommissie ingesteld, die bij schrijven van 29 September 1924 haar rapport met bij lagen heeft ingezonden. In dat rapport, hetwelk bij de stukken is overgelegd, komt deze Commissie, welké bestond uit een tweertal hoofden van open bare lagere scholen, een hoofd der bijzon dere school, den schoolarts en 'een tweetal onderwijzers bij het openbaar lager onder wijs, eenparig tot de conclusie, dat de zaak van hot buitengewoon onderwijs in deze gemeente ln hooge mate urgent ls, en dat daarmede een zoo groot sociaal belang ge moeid is, en dat daarvoor financieelo of fers verantwoord zijn. Hoewel ons College zich met de conclu- sie inzake de urgentie van de oprlcnung van een school voor buitengewoon onder wijs toen reods zeer wel kon vereenigen, was de meerderheid van onze vergadering, ln verband met de financieele omstandig heden der gemeente toch van oordeel, dat niet eerder tot oprichting van een derge lijke school mocht worden overgogaan, dan nadat door de Regeering positief toe zegging voor rijkssubsidie was gedaan. Het desbetreffende Koninklijk Besluit houdt nl. de bepaling ln, dat de jaarwed den vnn de verplichte leerkrachten door het Rijk worden vergoed, maar dat een aanvrage om Rijksvergoeding kan worden ■nl ■mmmtÊarn

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6