Vh cent Mavrides' BINNENLAND GEMENGD NIEUWS PREMIE-VOORSTELLING „DE STAD AMSTERDAM". „HofJoden" door de N.V. Het Ver. Ratterdamsch-IIofstad-TooneeL Het weekblad ,/De Stad Amsterdam", dat hier en in de omgeving vele abonnés telt., had ten gerieve dezer lezers een premie- voorstelling georganiseerd;, welke door bovengenoemd gezelschap ini verschillende plaatsen gegeven werd, en die gisteren avond ook te Den Helder plaats had. Helaas was, tengevolge van allerlei omstandighe den, slechts een klein aantal van het lezers publiek van dit tijdschrift aanwezig,, waar door deze onderneming voor het weekblad een kostbare geschiedenis is geworden. 'Men had blijkbaar geen rekening gehouden imet de hier geldende entréeprijzen, die toch o. i. voor dergelijke voorstelling, in hoofdzaak voor de abonné's bestemd, aan zienlijk veel minder hadden moeten zijn dan hier de regel is. Dit nu was niet het geval, de prijzen waren vrijwel gelijk aan die welke hier steeds betaald worden en dientengevolge voor het overgroote mee- rendeel te hoog. Verder was er weinig of geen ruchtbaarheid aan gegeven. Een en ander had een nagenoeg leege zaal ten ge volge, hetgeen jamimer was om de kosten en ook om de voorstelling zelve. De vertooning was uitstekend verzorgd, zooals ook wel was te verwachten. Het stuk is een romantisch stuk van 't oude regiem: louter heel erg brave menschen met een slechte er tusscherün, en aan het slot een prins, die de beschermende hand over het brave Jodengezin uitstrekt. En daar het in' het jaar 1810 speelt, is er gelegenheid voor kleurige costumeering en daarvan was zeer veel werk gemaakt. Verder was er uit stekend spel van Louis van Gasteren, Her- irmnn Schwab, O. Dommelshuizen, Oor van der Lugt Melsert M.Az„ Jacques Reule e. a. aLmede de dames Wilh, Schwab Weiman, Joekie Broedelet, die een snoezig Jodinnetje was, Dolly Bouwmeester, die een allerleukste jongensrol had te vervullen, Dora Haus (br.., wat een slecht wijf was dat!) en alles tezamen viel deze uitvoering bij de aanwezigen er waren er een hon derd in goede aarde. Het is een sympathiek denkbeeld en wij hopen, dat „De Stad Amsterdam" een vol gend maal gelukkiger is. Maar dan moet zij het anders aanpakken. DE „WERELDSPAARDAG". Ter eere van den „wereldspaardag", door ons aangekondigd, woei gisteren van het spaarbankgebouw aan den Polderweg de driekleur. Terwijl, zooals ook reeds is gezegd, in het pand in de Spoorstraat, waarin tot voor kort de winkel der firma Wieringa was gevestigd, een speciale etalage is ingericht betreffende deze spaarbank. Op de tentoonstelling op het Westplein heeft men al een inzicht kun nen krijgen in wat in dit opzicht gedaan en bereikt wordt. Vooral de spaarbusjes, welke gratis in bruikleen worden afge staan, zijn zeer geschikt om het sparen te bevorderen, omdat.men ze niet zelf open kan krijgen. Er zijn er hier ter plaatse thans ruim 500 in gebruik. Zonder op deze etalage weder uitvoerig in te gaan vermelden wij slechts enkele cijfers. In Groningen, een stad, die voor eenigen tijd haar lOO.OOOsten inwoner inschreef in de registers van den burgerlijken stand, heeft de Nutsspaarbank 40.000 spaarders. Dat is dus bijna de helft der bevolking. Rotterdam telt er 142.000, met 85 miü. gulden, den Haag 66.000, Haarlem 21.000. Zoo beschouwd, komt den Helder nog ach teraan. Maar uit de statistieken kunnen we zien, dat het aantal sparenden steeds toeneemt Moge de wereldspaardag en de onvermoeide propaganda, door de Nuts spaarbank thans ter hand genomen daar toe medewerken I Deze etalage is natuurlijk slechts tijde lijk, slechts deze week is dit alles te zien. WEDEROM EEN INBRAAK. Eigenlijk is dit woord' hier niet op zjjai plaats: wat gisterenmorgen ten huize van den heer Duyvelshoff, steenhouwer in de Gravenstraat, geschiedde, valt meer onder het 'begrip „insluiping". De voordeur, die van buiten slechts met een, kruk kan worden gesloten, is aan de binnenzijde voorzien van een knip. Van de toevallige omstan digheid, dat deze knip niet op de deur was gedaan, heeft een voorbijkomend onbekend persoon gebruik gemaakt de deur te openen en zijn slag te slaan in de gang, waar op den kapstok een tweetal taschjes hingen. Een dezer taschjes was voorzien van een zilveren heugel; geld bevatten ze geen van beide. Blijkbaar is het een voorbijtrekkend venter of bedelaar geweest; men heef; hoo- ren bellen en de man heeft, toen hij be merkte, dat de deur open was, van de ge legenheid gebruik gemaakt. Het wordt hoog tijd, dat men de sluiting zijner woningen eens beter voorziet. Nog maar al' te veel geldt hier het derJcheeld, dat er geen dieven of inbrekers komon, maar de geschiedenis der laatste weken is er om te bewjjzeni, dat het dringend noodlg is, dat de bevolking zelve eens medewerk; aan de 'beveiliging van have en goed. Ingezonden Mededeeling. 10 EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten J j* Italianen vond Omar wel heel rare gasten: Douaniers trachtten hem van z'n PR1NCE te ontlasten I /- (Wordt oervolgd) Koningstraat, heeft ter gelegenheid van Allerzielendag een speciale rouw-etalage gemaakt in zijn perceel, van enkele ver- J schillende grafstukken. Donderdag en Vrijdag, misschien ook Zaterdag, kan men die aldaar zien. Het is natuurlijk zijn bedoeling den verkoop van bloemen op dien dag te bevorderen; in dezen tijd van het jaar en op dezen breedtegraad zijn helaas in de natuur groeiende bloe men verdwenen, zoodat men wel op in kassen gekweekte bloemen is aange wezen. Onze katholieke lezers en lezeressen zullen zeker niet gaan verzuimen in de zaak van den heer van Koningsbruggen eens een kijkje te gaan nemen! „ALLERZIELEN". „Ruh'n in Friedén, alle Seelen". Nietwaar, u kent het allemaal, Sohubert's prachtige „Litanei". Allerzielendag, 2 November, is al sinds vele eeuwen voor onze katholieke medeburgers een groote en belangrijke feestdag, gewijd aan de nagedachtenis der dierbare afgestorve nen. Vooral in de zuidelijke landen war den op dezen dag aandoenlijke plechtig heden verricht: de kerkhoven worden versierd met kransen en lampen, de In gezetenen begeven zich naar de rust plaats hunner dooden om te bidden, ter wijl de priesters de graven met wijwater besprenkelen en die gezaligden zegenen. In München bijvoorbeeld lijken de kerk hoven dien dag op een bloementuin. De Hoemiat Jao. van Koningsbruggen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 29 October. Beter om mee te eten, dan mee te vechten. ■De welbekende koopman en gtrooper O. J. S. is een ruw, sterk en tamelijk on verschillig heerschap en het is raadzaam om, indien men zelf geen flink getrainde vechtersbaas is, hem maar liever onge moeid te laten. Daarvan weet mee te j spreken zekere Klaas Stenders, die in het I Café Poland te Het Zand, gem. Zijpe, met I S. een woordenwisseling kreeg en later, onder het huiswaarts keeren, door hem werd aangevallen, tegen den grond ge slingerd en geslagen. Met het oog op de weinig gunstige reputatie van 8. vorder de de officier 1 maand gev., welke straf door den PoL-Reohter werd gereduceerd tot 50 boete of 50 dagen. Een portie lange haver, waar een olifant genoeg aan had. De twee timmerlieden O. B. en J. S. te Hippolytushoef op Wieringen, ontmoet ten op 81 Juli in dé Hoofdstraat hun ool- lega Jan Besseling, dien zij ongetwijfeld geen sterke vakbroederlijke liefde toe droegen, althans er ontstond een twist en Jan werd door zijn lang niet zachtzinnige confraters geweldig afgedroogd. In het wachtlokaal der politie zat hij vrijwel bul ten eenig benul op zijn stoel ineengezakt, zoodat duidelijk geconstateerd kon wor den, dat zijn aanvaller grondig werk had den verricht. Een Wieringer houtbewer ker kan echter heel wat verdragen en heden was de mishandelde weer lekker als kip, trok nu aan het langste eindje en had de voldoening dat zijn belagers, waar van een hunner ook nog door een glas ruit had gejongleerd, ieder tot f 80 boete of 80 dagen weerden veroordeeld. Intercommunale Vrouwenbond tot afschaffing van scheldwoorden zeer gewcnscht, Een dergelijke feministische vereeni- ging zou zeer veel goeds kunnen stichten tot zedeflijke verheffing en meerdere be schaving harer leden. Bovendien ook economisch werken door het besparen van boetegelden. Ook in den Helder kan vruchtbaar werk worden verricht, omdat het sohoone ge slacht ook daar dikwerf in betreurens waardige oneenigheid leeft. Heden verscheen althans uit die ge meente mej. C. de W., huisvr. Tj., die op 18 Augustus haar geslachts- en plaats genoot© mej. B. had aangeduid ais een „viezerik". Haar verontschuldiging, dat genoemde mej. B. haar ook had beleedigd en smadelijk uitgelachen, kon niet vol doende worden bevestigd, zoodat mej. de W. de kous op haar hoofd kreeg en tot 7 boete of 7 dagen werd veroordeeld. van Josephine Baker of Clinge Dooren- bos, elkaar. Maar die antenne had nog kwaad bloed gezet en sinds dien tijd was de verhou ding onaangenaam gespannen. Zelfs had Kees zekeren Wind 26 beloofd, als hij R. eens 'n flink pak slaag gaf, doch deze had de aanbieding afgeslagen. Tot op 9 Augustus de bom barstte en de hoe ren met elkander handgemeen raakten, of liever, het offensief ging uit van Cor G., die met een stuk hout R.'s martiaal gelaat aan bloeden sloeg. Voor dit feit moest Oor zich heden ver antwoorden. In t begin was het lang geen aap wat heb je mooie jongen tua- schen de heeren. R. zat op zijn plaats als getuige zoo te schreeuwen en te schel den, dat hij de zaal werd uitgeoomplimen- teerd, maar het slot van de procedure was sensationeel en emotievol. 'n Waar succes voor de Nederlandsche rechtspraak. Oor G. werd veroordeeld tot 40 boetè of 40 dagen, benevens tot betaling der toegebrachte schade aan R. van Beek voor onkosten geneeskundige behande ling en arbeidsverzuim. Hij gaf den wensch te kennen direct te willen aftik ken, wat getuige van Beek zich geen tweemaal liet zeggen. Met uitgestoken hand gingen de v0anden op elkander toe en Reek van Beek riep hartelijk: zoo gaat het hij ons op Stroet, he Oor! Het was aandoenlijk. De officier zat stil te snikken. De poli tierechter leende de rood© zakdoek van den griffier om zijn oogen af te drogen en de griffier snoot van louter aandoe ning zijn neus in het groene biljardlaken, dat de gerechtstaM bedekte. Wij nebben nooit zoo iets beleefd in onzen 82-jarigen dienst als oorlogsverslaggever] Onhebbelijk gedrag. De los arbeider H. B. te Helder, ook op den Geestersingel te Alkmaar geen onbe kende, 'bevond zich op 12 Aug. in de Ma rine Cantine, doch zijn onordelijk gedrag gaf den sergeant-hofmeester de Bruin aanleiding hem te sommeeren de cantine te verlaten. Deze sommatie had weinig gevolg, doch de ongewensohte bezoeker beantwoordde met een beleeddging aan het adres van den sergeant, voor welk feit hem hedén 10 boete of 10 dagen werd opgelegd. Bolsjewisteche nelgingen. Een meneer, getooid met een naam, die wel van Ruasisohe constructie scheen, Anton R., toonde in leder geval een zeer revolutionair temperament te bezitten, aangezien hjj niet schroomde op 18 Augustus te Wieringen in het arrestan tenlokaal, waar men hem liefdevol ter ontnuchtering had ondergebracht, de brits en een glasruit te vernielen. Het mag geen verbazing wekken, dat deze ondankbare en vernielzuchtige bolsjewiek tot 25 boete of 25 dagen werd veroor deeld. In de rechtszaal verbroederd. O. G., een te Stroet wonende landbou wer, had sinds eenigen tijd stierlijk het land aan den bouwer van betonnen on derzeeërs, R. van Beek, voornamelijk omdat de grajassige R. hem wel eens voor den mal had gehouden. Eens door hem wijs te maken, dat men 's avonds door middel van een spiegeltje, aan oc radio-antenne verbonden, het omroep- scation Hilversum kon zien. Zoo amu seerden de leutige buitenlui, verstoken DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN CJURACAO. Bij Kon. besluit is benoemd tot Gouver neur van Curagao dé heer ir. L. A. Fruy- tier, thans hoofdinspecteur van den ar beid te Groningen. DE WETHOUDERSQUAESTIE TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche raad benoemd© dr. Wibaut tot wethouder, die echter be dankte; daarna werd mr. Rutgers be noemd, die deze benoeming aannam. HERZIENING BEZOLDIGINGS BESLUIT. De Oentrale Commissie voor Georgani seerd' Overleg in' Ambtenarenzaken heeft deze week Maandag, Dinsdag en Woensdag vergaderd ter behandeling van het rapport door de betreffende sub-commissie uitge bracht over de technische 'herziening van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1925. 'De Regeeringsdelegaü© nam, als gewoon lijk, aan de besprekingen deel Dinsdagmiddag is de vergadering gedu rende eenigen tijd' bijgewoond door den Mi nister-President, ten einde het door de Re geering in deze aangelegenheid ingenomen standpunt in het algemeen uiteen te zetten en omtrent sommige speciale punten de Regeeringsopvatting mee te deelen en uit de vergadering gedane vragen te beant woorden. Gisterochtend heeft de Centrale Oom missie een eenstemmig advies uitgebracht, waaraan, naar haar bekend was, de Regee ring gevolg zal kunnen) geven. OOMMISSIE VOOR WEGEN VERBETERING. Tn verband! met reeds verschenen be richten wordt thans van bevoegde zijde medegedeeld, dat de minister van Water staat voornemens is een oommissie van overleg In zake wegenverbetering In te stellen, ten einde tegemoet te komen un den in d© Tweede Kamer dé Staten-Gene- raal meermalen geuiten wensoh om be langhebbenden te moeien in het vraag" stuk der wegenverbetering. In deze commissie zullen zitting heb ben vertegenwordigers van vereenigin- gen en bonden op het gebied van ver keer, automobielbedrijf, landbouw, nij verheid, natuurschoon, gewstelijke plan nen enz. De instelling; van de oommissie zal venmoedélijk vóór half November zijn te verwachten. DE DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE Een adres van B. en W. van Harderwijk. Burgemeester en wethoudérs van Har derwijk schrijven in een brief aan den minister van waterstaat: De afsluiting van de Zuiderzee zal tot gevolg hebben, dat de Zuiderzeevisscherij, zooals die thans aan den z.g. Zuidwal wordt uitgeoefend, vrijwel geheel tten gronde gaat. Daar in de gemeente Har derwijk ongeveer 1280 personen, dit is ruim 1/6 der stadsbevolking, direct van dé visschery leven, moet de afsluiting als een ramp voor de stad worden beschouwd. Dit klemt te meer, dé ar dé gemeente als achterland de hooge Veluwe heeft, welke door de geaardheid van dén grond niet voor ontginning van eenlge beteekenls in aanmerking kan komen. De afsluiting van de Zuiderzee heeft dus tot direct ge volg, dat dé gemeente zal worden inge sloten door een economisch doodé om geving. Het moet daarom tegenover de gedu peerde gemeenten aan den Zuidwal en tegenover de gemeente Harderwijk in het bijzonder ais een plicht geacht wer dén, dat zoo spoedig mogelijk nieuwe eco nomische mogelijkheden worden geopend. Dit kan worden bevorderd, door den toekomstigen Zuid-Oostpolder het eerst voor inpoldering te doen in aanmerking komen, waardoor het economisch isole ment zoo spoodig mogelijk zal worden op geheven en de mogelijkheid wordt ge opend, dat de gemeente niet geheel ten gronde wordt gericht DE DIENSTPLICHTWET. B]j K. B. is bepaald, dat de wet van 21 Juli 1928 tot wijziging van de Dienst plichtwet, met uitzondering van de in art. I van eerstgenoemde wet vermelde wijzi gingen van art. 8 en van art. 43, vierde lid, der Dienstplichtwet, in werking treédt met ingang van 1 November. UIT DE R.-K. STAATSPARTIJ. In de Zaterdag te Utrecht onder voor zitterschap van jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck gehouden vergadering van het partijbestuur der R.K. Staatspartij is, blijkens verslag in de katholieke bladen, o.m. besloten over te gaan tot den aan maak van een katholieke propagandafilm, met het oog op de propaganda voor de verkiezingsactie in 1929. Aan het dage- ljjksch bestuur werd machtiging gegeven tot uitvoering van dit besluit Na kennisneming van de ter zake uit gebrachte adviezen der verschillende kringbesturen werd ter uitvoering van art. 6, lid 2 van het Kiesreglement, be sloten tot de samenvoeging van Rijks kieskringen voor de in te dienen candi- datenlijsten als volgt: Groep Den BoschZeeland met 5 te verwachten zetels. Groep Amsterdam Rotterdam Den Haag met 4 te verwachten zetels. Groep HaarlemHelder met 8 te ver wachten zetels. Groep Leiden—Dordrecht—Friesland— Groningen met 3 te verwachten zetels. Groep ArnhemNijmegen met 8 te verwachten zetels. Groep Overijsel—Drente met 2 te ver wachten zetels. Lijst Tilburg afzonderlijk met 4 te ver wachten zetels. Lijst Maastricht afzonderlijk met 6 te verwachten zetels. Lijst Utrecht afzonderlijk met 2 te ver wachten zetels. ACTIE IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF? Op 81 Deo. e.k. eindigt de collectieve loonovereenkomst tusschen de reeders van visschersvaartuigen te IJmuiden en de drie bonden van opvarenden. Alle tee kenen wijzen er nu al op, dat een ver nieuwing van het contract niet gemakke lijk tot stand zal komen. Twee jaren geleden heerschte te IJmui den eene staking in het visscherijbedrijf wegens den eisch tot gageverhooglng. Toen hebben de partijen elkander gevon den door de toezegging der reeders, dat de verlangde gageverhooging zou ge schieden door storting in een fónds voor sociale voorzieningen, waaruit de opva renden steun zouden genieten bij werk loosheid of ziekte. Voor 1927 werd die bij drage op 8.— per man en per maand en voor het loopend jaar op 5.— bepaald, zoodat het fonds nu reeds over een flink stamkapitaal beschikt De IJmuider Federatie heeft vergaderd doch hare eischen nog niet aan de ver eeniging van reeders bekend gemaakt De Oentrale Bond moet nog vergaderen doch liet alvast aan de Visschershaven een manifest verspreiden, waarin gezegd wordt, dat gevraagd zullen worden: een verhooging van gage, welke naar de mee ning van den bond kan worden betaald door de verbeterde bedrijfstoestanden; verhooging van percentage der vangsten, welke boven 4000 besomming iets zakt; extra vrije dagen ter vergoeding van het op see zijn op Kerstdagen en Nieuwjaar. STAKING BIJ HILLEN*S SIGAREN FABRIEKEN? In een Dinsdagavond/ gehouden vergade ring van personeel, werkzaam aan A. Hil- len's Sigaren- en1 Tabaksfabrieken te Delft is met algemeen© Stemmen besloten onder geen enkele voorwaarde, de door de direc tie aangekondigde loonsverlaging te aocep- -eeren. Woensdag zouden de hoofdbesturen der verschillende organisaties met de direc tie der fabriek confereeren. Indien de di rectie haar standpunt niet wijzigt, zal tot staking worden overgegaan. Bijl het conflict zjjn ongeveer 120 vrouwelijk© en1 manne- lijlko werkiikachten betrokken. BUZIAU BIJ BOUWMEESTER. Met 1 Januari ajs. zal Joh. Buziau, die vole jaren aan het revue-gezelschap-Henrl ter Hall verbonden is geweest, optreden in Louis Bouwmeesters Revue. Binnenland. DE VEENDAMMER HYPOTHEEK BANK. Vierde dag ln hooger beroep. Dinsdag werd voor het Gerechtshof te Amsterdam de 'behandeling van de strafzaak tegen de bankdirecteuren J. J. en J. P. H. Woltman en den aooountant A O. Möhring voortgezet. In deze zitting nam de advocaat-generaal zijn requisitoir. Spr, kan zich niet met de uitspraak van het vonnis vereenigen. Volgens de Recht bank zijn de verdachten Woltman mede daders aan de bedriegelijke bankbreuk. Maar mön kan pas mededader zijn als men een of meer daders heeft. Spr. meent, wat het in de eerste plaats teniastegelegde be treft, dat alle drie verdachten schuldig zijn aan bedriegelijke bankbreuk te zamen en in vereeniging, want ook ten opzichte van Möhring acht hi) het kwade opzet van be driegelijke bankbreuk aanwezig. Mocht het Hof niet aannemen, dat de verdachten niet te zamen en in vereeniging hebben gehan deld, dan blijft in ieder geval nog over de telastelegging van medeplichtigheid of uit lokking. Hierna kwam spr. tot de hoofdzaak. Elke directeur van een hypotheekbank weet, dat wanneer men de zakelijke zekerheid van een hypotheekbank vermindert, men de zekerheid van de pandbriefhouders vermin dert, omdat de zekerheid der pandbriefhou ders ligt in de zakelijke zekerheid. Spr, zette dan uiteen/, dat uit de Veen- damjmer een bedrag van 2V» miliioen Is ont trokken; dat de verdachten wisten, dat daardoor de financieel© rechten der pandbriefhouders zouden worden benadeeld. Spr. stond verder stil bij de andere punten der telastelegging. Hij noemde het feit bui tengewoon ernstig, maar aan den anderen kant mag niet uit het oog verloren worden, dat de beide Woltmann's getracht hebben goed te maken wat zij hadden misdreven* door alles aan de curatoren terug te geven. Spr. eischte tegen J. J. Woltman (vader) vier jaren en tegen J. P. H. Woltman (zoon) één jaar gevangenisstraf. Verdachte Möhring acht hij schuldig aan het misdrijf van art. 343 W. v. Str. Tegen hem eischt hij dezelfde straf als de Rechtbank aan J. P. H. Woltman oplegde, at één jaar ge vangenisstraf. Na het pleidooi van de verdedigers heeft het Hof, zonder vooruit te loopen op het eindvonnis, de preventieve hechtenis van J. P. H. Woltman (den zoon) opgeheven. Wat vader Woltman betreft, was het Hof van oordeel, dat er in dezen stand van het geding geen termen zijn tot opheffing der preventieve hechtenis, zoodat het daartoe strekkende verzoek wordt afgewezen. IN BRANDENDE KALK GEVALLEN. Een vreeselijk ongeval heeft plaats ge had ln de kalkbranderij te Ubachsberg (L.), meldt „Het Volk". Op deze plaats vinden sedert langen tijd de zwervers uit den omtrek een onderdak, hetgeen door hen te meer wordt gewaardeerd, om dat de brandende ovens een mooie kook gelegenheid bieden. Een hunner, de 46-jarige N. Godding, is echter, toen hij bezig was water voor de koffie te koken, zelf ln de brandende kalk gevallen. Met vereende krachten slaagde men erin, hem uit het vuur te trekken, doch reeds was hij geheel met brandwonden overdekt. Men vervoerde hem naar het hospitaal te Heerlen, waar hjj is overleden. DUTTSCH EX-OFFICIER VERDACHT VAN PASVERVA LSCHING. De politie te Hoensbroek heeft een zeke ren O. A„ voorheen officier in het Duitsche leger, aangehouden. A. Is thans mijnwerker en vertoeft in het gezellenhuis (e Nuth. Hij wordt er van verdacht passen en visa voor Poolsche, Roemeensch© en Servische mijn werkers te hebben vervalscht en deze voor hoogen prijs te hebben verkocht. Vier van deze vervalscht© passen zijn reeds in healag genomen. A. werd gi steren naar Maast riem overgebracht, waar hij in verzekerd© be waring zal worden gesteld. uitkijken bij het oversteken. Moeder en kind door een autobus gedood. Dinsdag heeft op den straatweg Putte Oapelle een zeer ernstig ongeluk plaat» gehad, meldt de „Msb.". Toen een vrouw uit Antwerpen met haar zesjarig kindje van een vrachtauto stapte, waarmede rij een edndweegs waa meegereden, stak tü Vergadering van het partij bestuur. Loonsverlaging afgewezen door de arbeiders.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6