Aan abonné's en niet-abonné's te Anna Paaloma, KoegrasBreezand, van Ewijcksluis, Wieringen en 't Zand. Tot voor enkele Jaren waren Den Helder •n de omliggende gemeenten voor elkaar ▼xy-wel onbekenden. Het was, zooals in het gewone dagelljkeche leven: men kende elkaar van naam, ven uiterlijk misschien, doch verder ging de kennismaking niet. De hoofdoorzaak hiervan moest wel gezocht worden in het ontbreken van goede verbin dingen. En dit droeg ertoe hy, dat men aan belde kanten meende, dat er geen gemeen schappelijke belangen waren. Hoezeer is dit in de laatste jaren ver anderd. De autobussen brachten gemakke lijke en vlugge verbindingen tot stand, waarvan wederzijds een dankbaar gebruik werd gemaakt. De gemeentebesturen van de verschillende gemeenten zochten en ver kregen contact met elkander. De gevolgen hiervan, vooral op het gebied van verkeer, waren spoedig waarneembaar. Thans is men reeds zoover, dat talrijke bewoners uit 'de omgeving van Den Helder de gemakkelijke en snelle verbinding met de diverse auto busdiensten benutten om de stad te bezoe ken en te profiteeren van hetgeen de groote en goed gesorteerde Heldersche winkels hen kunnen bieden. Omgekeerd beijveren de Heldersche Winkeliers zich om de cliën ten uit de omgeving te trekken en te be houden. Zij begrijpen dat het daartoe nood zakelijk is, hunne zaken op peil te houden •n dat er naar gestreefd moet worden, dat, om welke reden dan ook, hun zaak de voor keur verdient boven een andere. Niet alleen op dit terrein loopen evenwel de belangen van den omtrek >*80 Den Hel der parallel. Door samenwerking wordt meer bereikt dan door het weiben van den eenling. Wij willen hier slechts herinneren aan het tot stand komen van de pontonbrug bij de Kooij, de actie voor het opnemen van den weg Ewijcksluisde Kooij in het Rijks wegen plan, de stichting van het Departe ment Den Helder en Omstreken van de Maatschappij van Nijverheid en Handel, in welks bestuur o.m. de burgemeesters van Anna Paulowna en Wieringen ritting heb ben en welk departemont alle zakon ter hand neemt of steunt, welke bij kunnen dragen tot de meerdere ontwikkeling van Den Helder en van de omliggende ge meenten. [De „Heldersche Courant", die reeds tal van jaren trouwe lezers telt in de plaatsen rondom Den Helder, wil het hare bijdragen om deze oommunicatle wederzijds te ver gemakkelijken. Zij is bereid zich daarvoor groote offers te getroosten, ln de verwach ting, dat de bevolking rond Den Helder dit zal apprecieeren en haar zal steunen door het nemen van een abonnement. Te begin nen in deze week zal het blad in bovenge noemde plaatsen en hun omgeving gerui- rcen tijd huis aan huis worden rondge bracht. Maatregelen zijn genomen, dat de bezorging nog op den dag van uitgifte geschiedt. Onzerzijds geven wij de verzekering aan den inhoud van de krant nog meer zorg te besteden dan tot nu toe het geval was. Be reids zijn maatregelen genomen om de berichtgeving spoediger en vollediger te doen geschieden. Voorloopig wordt alvast begonnen met een extra feuilleton. Immers, om nu een krant te zenden, waarin men midden in een verhaal valt, is niet prettig. Deze vermakelijke en spannende geschie denis van een'Jaloersche vrouw en een echtgenoot, die een beetje bang voor haar ls (en zulke mannen zijn er helaas!), die heden aanvangt, zal, hopen wij, menigeen genoegelijke oogenblikken bezorgen. Daar enboven hebben wit het mogelijk gemaakt ook het loopende feuilleton te kunnen vol-l tweede plaats genoemde werkzaamheden1 te besluiten. Ten slotte deelen wij u nog mede, dat door ons aan de Ministers van Defensie en van Waterstaat vergunning ls gevraagd tot het verbeteren Dij wijze van werkver schaffing van het nog onverharde ge deelte, ter lengte van pl.m. 400 meter, van don weg KaaphoofdHuisduinen, loopende aan de binnenzijde van den Zeedijk. Dnar- door zal alsdan genoemde weg in rijn geheel behoorlijk verhard zijn. Nabij Kaaphoofd is deze weg afgesloten door een hekwerk. Voot verplaatsing van dit hekwerk ls eVeneens toestemming ver zocht. Als deze verleend wordt kan ter plaatse een overgang worden gemaakt vanaf den Zeedijk naar genoemden weg. De kosten van dit werk werden geraamd op 2500, in welk bedrag is begrepen aan arbeldsloonen 1800. Een bijdrage ad 25 van deze kosten zal voor dit laatstgenoemde werk alsnog worden aangevraagd'. WU stellen u voor ons te machtigen om zoodra de noodige toestemmingen zijn ont vangen ook dit werk te laten uitvoeren. OP HOOP Grauwe luchten; mieserige regen, een temperatuur van niet koud en niet warm; alles klam en klefferig. Echt najaars weer. Op de straten in de kuiltjes, overal een miniatuur vijvertje; kris en kras ver spreid de vergeelde en verfomfaaide bla deren. Alles sijpelt en druipt. Een weertje, waarbij je moeite hebt je opgewektheid te bewaren. Het is geen stevige regen, die muziek maakt; geen regen, die klettert en kla tert en die tokkelt op de ruiten. Maar die saaie, doodsche, flodderige regen stemt jezelf ook dof en het is of in je gemoed en in je geest een mistwolk komt te hangen, Dit echte druilerige weer is echter toch ergens dlenr.tig voor, want In den regel is het een voorbode van onstuimig weer. En op dat onstuimige weer padden velen hier hun verwachtingen gespannen, want het hield verband met het winnen van een stuk brood. Een oud gezegde is en was, dat een gen door hiervan den korten inhoud temolenaar leeft van den wind, maar waar verme den. 1 een visscherman van leeft, dat is niet zoo gauw te zeggen. Nu eens moet hij stilte WÜ hopen op deze wijze in onze om- *n heldere fucht hebben> dan we*r kan geving veie nieuwe vrienden te verwerven.een labberkoeltje geen kwaad en soms ook is regen en wind hem lief. En in dat Leiddraad voor Nederlandsohe meisjes bij nutsspaarbank. de keuze van een beroep; Retera: Neder-1 Opgave uitsluitend betreffende de Nuts lnndsohe bouwmeesters, dl. 5, W. M, Du-1 Bbaarbank te Den Helder, Polderweg 1, dok; Robbers: Op hooge golven; Stanley L*er de maand Oot. 1928. Op Bpaarbank Jones: Christus langs den ïndlschen Helr- weg; Undset: Kristin Lavransdoohter, dl. 1, De bruidskroon, dl. 2, Vrouw; Vosz: Twee menschen; Waleson: Nieuwe brel- boekjes, 2 dln.; Zoomers—Vermeer: Het boek van Flip en Jantje. Ten geschenke ontvangen: Conan Doyle: Uit het dossier van mr. Sherlock Holmes; Harte: Mejuffrouw Cressy; Hartmann: Unter den Adepten und Rosenkreuzern; Keiler: Het testa ment van Mevrouw de Tonnette; id.: Van huls, 2 dln.; ld.: Het huisgezin van den praeceptor; Krishnamurti: The pool of wisdom.Van Lennep en ter Gouw: Het boek der opschriften, de uithangtee- kens, 8 dln.; Musfius: Volksmfirchen; Ruth Fry: A Quaker adventure; Steenhuis: De beteekenis voor Indië van bedrljfsconcen- tratie; Koninkl. Luchtv. Mij.: The im- portance of Holland seen from the air; Statistiek van de sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood over 1926; Statistiek van den loop der bevolking van Nederland over 1926; Jaarverslag van den hoofdingenieur der mijnen over 1927; Een ernstig beroep op het rechtsgevoel van regeering en volk; Jaarboek van den Ne- derlandschen Protestantenbond 1928, dl. 2. SCHUBERT-HERDENKING. Den 19den November zal het honderd jaar geleden zijn, dat de groote Franz Schubert stierf, na de wereld een aantal onsterfelijke liederen en andere composi ties te hebben nagelaten. Wij zullen aan zijn nagedachtenis een feuilleton wijden, en wijzen er op, dat ook de Stafmuziek den grooten doode zal herdenken. Het eerstvolgend marineconcert namelijk, dat a.s. Woensdag 21 November gegeven wordt, zal geheel aan Schubert gewijd zijn. Behalve een symphonie van dezen meester, worden verschillende andere werken opgevoerd, en de van het concert van den heer de Hoogh welbekende zan geres Beatrice Noljora zal eenige zijner liederen vertolken. In ons volgend num mer zullen wij hieromtrent nadere mede- deelingen doen. als Burgemeester zoodanig hebt weten te vervuilen, dat mot oprecht leedwezen uw vertrek van daar werd beschouwd. Mijnheer de Burgemeester, het werk, dat u hier wacht, is niet gemakkelijk. Door de situatie, geschapen door de drooglegging van de Zuiderzee, komen in de volgende periode problemen voor deze gemeente, waarvan d'e richtige oplossing van groot belaag is voor de toekomst van onze ge meente. Ongetwijfeld zal daarbij veel af hangen van den Burgemeester. tfc» den Raad van deze stad en haren eml- iiOnten secretaris is energie aanwezig om de belangen, van Den Helder in de komends tijden te verdedigen, maar ook onder de burgerij is het particulier initiatief vol doende om hier iets tot stand te kunnen brengen. Mijnheer de Burgemeester, onze vorige Burgemeester heeft eens gezegd, dat de Marine en de Marinewerf voor Den Helder de kurk is, waaT onze gemeente op drijft. Ik stel er prijs op hier te verklaren, dat de onderlinge verhouding tusschen de ge meente éénerzijds en de Koninklijke Ma rine en de Marinewerf anderzijds steeds van den meest vriendschappelijken aard is, hetwelk zich o.a. ook heeft geuit bij de hartelijke waardeering van den geheelen raad1 by het afscheid van den vorlgen vloot voogd vloe-admiraal Pock. (Mijnheer de Burgemeester, lk heb ge meend expresselijk de beide belangrijkste factoren van onze gemeente hier naar vo ren te moeten brengen, omdat onze econo mische positie in de naaste toekomst en de belangen van de Koninklijke Marine hier ■wel de voornaamste peilers zijn, waarop onze gemeente zal moeten rusten. Ik meen u namens den Raad alle moge- lijken siteun te mogen toezeggen bij het ambt, dat u hedenavond aanvaardt en wensch u van ganscher harte toe, dat de be stuursperiode, welke .hans voor u aanvangt, onder Godes onmlsbaren zegen, zich moge kenmerken door een krachtigen bloei van onze stad en een vruchtdragende en aan gename samenwerking tusschen u en den Raad dezer gemeente. TOONEEL CASINO. „Vier dagen uit het leven vsn een onfatsoenlijk meisje". stormachtig op de grocte scènes. Louis de Vries heeft zichzelf overtroffen in den rol van dezen ouden zonderling. Het open doekje, waarmee hij werd gehuldigd deed den toeschouwers eer aan. GEMEENTERAAD. Erfpachtsuitgifte. B. en W. stellen voor aan J. 7an der Leek, broodlakker alhier de erfpacht te geven van een terrein in de Beukenkamp straat, ter oppervlakte van pLm. 192 M2. voor den bouw van een woon- en winkel huls. De gevraagde grond behoort tot de derde klasse, waarvoor een canon geldt van 25 et per M2. LIDMAATSCHAP K.L.M. B. en W. stellen voor toe te treden als lid van de Kon. NederL Ver. voor Lucht vaart Zij achten dat in verband met de verdere ontwikkeling van het luchtvaart- verkeer voor de gemeente van belang, dat zij op de hoogte blijft van de groote vraag stukken, welke op dat gebied om oplossing vragen. De kosten van het lidmaatschap bedragen 12.jaarlijks, waarvoor de gemeente het tijdschrift der Vereeniging, alsmede het jaarboekje, ontvangt Werkverschaffing (aanleg weg, Donkere Duinen enz.). B. en W. schrijven aan den Raad: In ons voorstel No. 84 van 1927 noemden wy u reed» verschillende werken, weike werkverruiming voor uitvoering mede ter verruiming der werkgelegenheid in aanmer- naar de meening van de Commissie voor de king komen. Als eerste werk werd daarbij aangegeven het mek en van een verbindingsweg vanaf den Middenvliet tot aan de Doggersvaart De kosten hiervan werden geraamd op 28.000, in welk bedrag begrepen is 12.800 aan arbeldsloonen. In heit vorige jaar is het tot de uitvoering van dit werk evenwel niet gekomen. (In het belang van d'e werkverschaffing stellen wy u voor thans te besluiten om .over te gaan tot den aanleg van bovenge- Dlt aardige blijspel, dat verleden Jaar [noemden weg. Voorts mieenen wy lm den komenden winter te moeten overgaan eveneens ter verruiming der werkgelegenheid tot de (ln een bljgevoegden staat nader aangege ven) werkzaamheden in de Donkere Duinen en ln het plantsoen voor het station, over eenkomstig daarby gevoegde teekenlngen. Dit betreft voornameiyk het vergrooten van den vyver ln de Donkere Duinen, het spitten en planten aldaar, alatpede de uit breiding van het plantsoen voor het station. 'De kosten vam de hier bedoelde werk zaamheden zijn geraamd op 1D625, waar onder begrepen ls een bedrag van 9840 aan arbeldsloonen. Aan het RJjk en de Provincie ls verzocht om lm de kosten v&n arbeldsloonen 25 by te dragen. (Wy kunnen hieraan nog toevoegen, dat deze byd'ragen reeda het vorige Jaar waren toegezegd voor den aanleg van bovenbedoel den weg, doch nu dit werk ln 1927—28 niet ui (gevoerd werd thans opnieuw sullen moeten worden aangevraagd, wy stelle» u voos om ook tot de 1» de te Amsterdam en eldors zooveel succes had, zal ook ln Den Helder worden opge voerd. Het is het „Hollandsch Tooneel", onder directie van Louis de Vries, dat er a.a. Maandag mee naar Den Helder komt en ongetwyfeld zullen velen van deze ge legenheid willen profiteeren. Hot gezel schap dot deze voorstelling geeft, is voor- treffeiyk; Louis de Vries zelf vertolkt de rol van vorst Ebersmark, een stokouden, afgeleefden Lebemann, en hH doet dit op een wijze, waarover de kritiek eenstem mig ln haar lof is. Annle Follender ls het onfatsoeniyke meisje" en zy speelt deze rol met temperament en ras. Wy laten hier overigens eenige beoordeelingon vol gen en verwyzen voorts naar de adverten tie ln dit nummer. laatste geval van hopen en verwachten verkeert thans onze visschersvloot De natuurverschy'nselen van motregen met komend ruw weer zqn voor den vls- 8cherman noodig, omdat hy uit jaren lange ervaring weet, dat de sardien dan haar weg kiest lang9 onze kusten en door onze zeegaten. Ver van wal gaat men thnas niet, want het weer is te weinig stabiel om een groo ten afsteek te maken, zoodat men in dezen tyd, nu de garnalenvisschery nog niet loonend is te maken er slechts de sardien- visschery overbiyft en daarop is nu, zoo als gezegd, de hoop gevestigd. Mochten er tot dusverre geen noemens waardige vangsten te boeken vallen, elk oogenblik kan dat keeren, want als de in vasie der miljoenen van dat soort vischje plaats vindt, heeft men in den regel in enkele dagen zooveel op de markt gewor pen, dat er eerst een. groote afzet moet plaats hebben, wil er weer zooveel lucht komen, dat er weer een hoeveelheid kan worden aangebracht Mag men alle mededeelingen gelooven, dan is er nogal vraag naar sardien. Noor wegen en Zweden, die vooral veel „sprot" oonserveeren, schijnen van hun eigen vis- schers niet voldoende aanvoer te krygen, zoodat naar verluidt er vraag uit die lan den komt Voorloopig worden ze dan in tonnen hier ingelegd, vermengd met allerlei in grediënten, die het mogelyk maken, dat de visch „houdbaar" biyft om het vervoer naar de noordeiyke landen te doorstaan. Daar pakt men do visc over en conser veert ze verder om in dichtgesoldeerde blikken ze voor de consumptie verhandel baar te maken. In de noordeiyke landen neemt de /vlsch-conserve-handel een belangryke plaats in als uitvoerartikel en het zal niet gemakkeiyk vallen voor andere landen, behalve Amerika, zich ook in dezen tak van handel te nestelen. Toch doet de vraag zich voor of ook hier te lande niet sterkre moet worden ge poogd zich een deel van die conserve- inöustrie te veroveren. In hoofdzaak zou dat slaan op ondere vlschsoorten, want de sardien vertoont zich een te korten tyd in onze wateren om daarop een conserve-bedryf te stichten. Een groot kapitaal zal voor die Industrie noodig zyn en het ls niet zoo gemakkeiyk dat te fundeeren. I.aat ons daarom by de mogeiykhelds- knnsen van financieel resultaat der sar- dlenovangst biyven en hopen, dat de ko mende dngen grooten aanvoer brongen. Het belang van velen ln onze plaats ls daarmede gemoeid. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand October werd de Leeszaal bezocht door 1827 mannen en 187 vrouwon. totaal 1464 personen. Uitgeleend werden: 004 studieboeken, 2068 romans en 2480 kinderboeken, totaal 5161 banden. De navolgende werken werden aange schaft: Van Ammcrs-Ktlller: Tantalus; Beyer: I)e nieuwste handwerkjes van wol; ld.: Kunstbrelwerk; Buber: De legende van den Baalsjém; Femina: Frlvolité; ld.: boekjes werd ln den loop der maand ingelegd f 108.468.76 en terugbetaald f 84.990.40. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 18.210.47. In het tydvak 1 Januari—1 November 1828 werd ln het geheel Ingelegd een bedrag f 988.468.70 en terugbetaald f 711.779.07, zoodat ln dit tydvak meer werd Ingelegd dan terugbet. f271,689.69. Het aantal nieuw uitgegeven spaurboek- jes bedroeg in den maand October 127. De lediging in den loop van October van spaarbuejes leverde een bedrag op van 11127.72 aan kleine besparingen. Callantsoog. FILMVERTOONING. Callantsoog, 15 November. Op initiatief van de afd. Callantsoog van de S.D.A.P. werd hedenavond vanwege het Instituut voor arbeidersontwikkeling in het Dorpskoffiehuis een filmvoorstelling gegeven voor een talryk publiek. Nadat eerst een komische „teekenfilm" was afgedraaid, zagen we op het witte doek welk een schitterend voorbeeld de stad Weenen geeft op het gebied van maatschappeiyken steun aan de minder bedeelden. Voor kraamvrouwenhulp, be waarscholen, sanatorium voor prae-tuber- culeuze kinderen en schoolvoeding zyn voortreffeiyke inrichtingen beschikbaar. Na de pauze werd vertoond de Russi sche film „De drie dieven". Het zyn: een doodgewone zakkenroller, wiens vinger vlugheid bewondering afdwingt, een „gentleman-inbreker" en een bankier met een zeer ruim geweten. De laatste speelt de minst mooie rol. De „gentleman" steelt drie mlllioen uit de brandkast van den bankier (wiena vrouw dezen diefstal heeft begunatigd) en de „sjap", (Tapicka), die door de politie op het dak der villa, waar hy te voren had ingebroken, slapende wordt aangetroffen, wordt van den diefstal verdacht en ln hechtenis genomen. In de gevangenis wordt hy, in weerwil van zyn lompen, met groote onderscheiding behandeld. Een VERSLAG VAN DE GEMEENTELIJKE S™0* aantal advocaten betwist elkaar de gelegenheid met dit proces bekendheid te oogsten. voor het proces bestaat enorme belang stelling. Als Tapioka wordt veroordeeld, maakt de gentlman-dief, die op de zitting aanwezig is, zich als de dader bekend en wordt door het publiek voor dief geschol den. Als hy echter de koffer met gestoleb bankbiljetten opent en deze links en rechts om zich heen strooit, ontstaat een wilde worsteling, waarin elk zich beyvert een of meer bankbiljetten te bemachtigen, die later biyken valsch te zyn. Li het gedrang maken de „gentleman" en zyn minder chique collega zich uit de voeten en deelen den buit Deze film bedoelt ongetwyfeld een scherpe critiek op de bestaande maat- schappy, doch als onze zakkenroller een man in bonis is geworden, en een arme slokker hem zyn handschoenen tracht te ontstelen, laat hy den man arresteeren met de motiveering die ook de Officier van Justitie gebruikte, n.1. dat de eigendom be schermd moet worden. Waar blijft de moraal? Al met al was het een succesvolle en leerzame avond. ARBEIDSBEURS OVER DE MAAND OCTOBER 1928. Mannen. Aanvraag kwamen in om: 1 aank. las- scher, 2 aank. teekenaars, 1 emballeur, 2 hulpmonteurs, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 2 loopknechts, 2 losse werklieden, 1 los-werkman ben. 18 jaar, 2 metselaars, 2 schilders, 1 smid, 1 steenzetter, 1 smid- halfwas, 1 stoker, 1 smid-bankwerkers- leerling ben. 18 jaar, 24 transportarbei ders, 4 timmerlieden, 3 timmerlieden halfwas, 1 timmermansleerling ben. 18 jaar, 1 teekenaarsleerling ben. 18 jaar, 1 wagenmaker. Totaal 55 personen. Aanbiedingen kwamen ln van: 1 aank. lasscber, 1 2e aide, 1 bank werkersleerling ben. 18 jaar, 1 boeren arbeider, 1 broodbakker, 1 chauffeur, 1 drukker-zetter, 2 electriciens, 89 grond werkers, 1 emballeur, 2 hulp-monteurs, 5 kantoorbedienden, 1 kelner, 1 kok, 31 losse werklieden, 1 loopknecht, 1 leer ling automonteur ben. 18 jaar, 1 lood gietersleerling ben. 18 jaar, 1 magazijn knecht, 2 metselaars, 1 meubelmaker, 1 matroos, 3 opperlieden, 1 pypfltter, 1 reiniger ben. 18 jaar, 1 slager, 2 stokers, 1 schoenmaker, 1 smid, 11 schilders, 48 transportarbeiders, 6 timmerlieden, 2 teekenaars, 1 teekenaarsleerling ben. 18 jaar, 2 smid-bankwerkers, 1 steenzetter, 3 timmermansleerlingen ben. 18 jaar, 1 wagenmaker. Totaal 182 personen. Geplaats werden: 1 aank. lasscher, 2 aank. teekenaars, 1 emballeur, 1 elcc- tricien, 24 grondwerkers, 2 hulp-monteurs, 1 los-werkman ben. 18 jaar, 2 losse-werk- lieden, 1 loopknecht, 2 metselaars, 1 sto ker, 2 smid-halfwassen, 8 schilders, 1 steenzetter, 24 transportarbeiders, 5 tim merlieden 3 timmerlieden-halfwas, 1 tee kenaarsleerling ben. 18 jaar, 1 wagen maker. Totaal 78 personon. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 11 dagdienstboden, 12 dagmeisjes ben. 18 jaar, 6 dienstboden intern, 1 ka mermeisje, 1 kindermeisje ben. 18 jaar, 1 loopmeisje ben. 18, 4 noodhulp-dienst boden, 1 strykster, 7 werksters, 1 werk meisje. Totaal 45 personen. Aanbiedingen kwamen in van 1 aard appelschilster, 4 dagmeisjes ben, 18.jaar, 8 dienstboden. 1 kamermeisje, 1 loop meisje ben. 18 jaar, 4 noodhulp dienst boden, 1 waschvrouw, 10 werksters, 2 winkeljuffrouwen. Totaal 27 personen. Geplaatst werden: 2 dagdienstboden, 4 dagmeisjes ben. 18 Jaar, 4 dienstboden (Intern,) 1 loopmeisjo ben. 18 jaar, 4 nood hulp-dienstboden, 8 werksters. Totaal 28 personen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoorDen Helder on zyn wykkantoor over de maand October 1928. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 67.889.98 en terug betaald f 87.882.84, derhalve minder inge legd dan torugbetaald f 19.492.41. Hot aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 78. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld- Het raadslid C. Mooy (S.D.A.P.) heeft deze gemeente metterwoon verlaten. Tot zyn opvolger is aangewezen de heer A. Kruit. Anna Paulowna. GEBOREN: Egbertje, d.v. J. Hooiveld en van H. Veldhuis; Cornelis, z. v. J. Jon ker en van M. Schoon; Annie, d.v. O. Meeldyk en van M. Muntjewerf. ONDERTROUWD: Kryn Heyboer, oud 33 jaar, landbouwer, en Trijntje Cornells- sen, oud 86 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. GETROUWD: Jan van Kooten en Hen- drica Catharina Timmer. OVERLEDEN: Geene. Door Gedeputeerde Staten ls by be sluit van 7 November 1928, no. 76, de be grooting, dienst 1929, goedgekeurd. Voor rekening van Anne van den Berg, rywlelhandelaar, alhier, wordt aan den Ooster Zandvaarteweg een woonhule ge bouwd dóór den aannemer A. A. Schou ten. In verband met het feit dat Ds. Vorst man zich de volgendo maand in deze ge meente gaat vestigen, zal naar wy ver nemen burgemeester Lovink tijdelijk in de gemeente Wierlngerwaard gaan wonen, totdat de in deze gemeente te bouwen ambtswoning gereed zal zyn. Schagen. Het haken I; Gysen: Ontdek Amerika; boekjes ingoschreven een nominaal bedrag llnggard: De dianiantmynen van koning Salomo; Koning: Het verloren land; Van Lldth de Joude: Dochters; Loudon: De roepstem dsr natuur; ld.: Ds zeewolf; Maas van dar Moer: Doolhof; Polak: van f 5200.— en afgeschreven f 2800.—. Derhalve minder in- dan afgoschreven f 2900.—. Het aantal nieuw uitgegeven staatssohuldboekjes bedroeg I. WEKELIJK8CHE CAUSERIE. Hoewel België veel vleesch Invoert, be hoort het toch ook weer tot de ultvoer- landcn, Ja zelfs tot de smokkellandcn. Als den Belgischen koopman kans ziet het In gevoerde vleesch Ir het buitenland tegen een winstgevend bedrag weer te verkoo- pen, dan ls hy daarvoor te vinden; ook wanneer hy de Invoerrechten aan de Ne- derlandsche grenzen kan ontduiken, maakt hy daarvan geen gewetensbezwaar. Byna alle weken, komen op de zuidelijke markten ln ons land, gesmokkelde Belgi sche koelen voor. Doch afgescheiden daar van behoort het tot de importeorlanden van Europa. In 1926 bedroeg do invoer: Rundvleesch, gekoeld en bevroren 80.809.800 Kilo, waarvan uit Argentinië 28.518.400 Kilo, Uruqucjr 797.600 Kilo, (Zie vervolg peg. 1 van het Vijfde Blad). Redactie Heldersche Courant. T)e Telegraaf: De voorstelling heeft vee goeds. Louis de Vries geeft een SStt. «ïto ouden voret Eberera.rk:

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 14