T PUROL gemengd nieuws. Derde Blad E Jhvwe ■huid VAN ZATERDAG 17 NOVEMBER 1928 Binnenland. Groote fabrieksbrand te Wormerveer. In Wormerveer heeft Donderdagavond een 8roote uitslaande brand gewoed, waarbij het kapitale fabriekspand Vene zuela van de cacao- en chocoldaefabriek der firma W. J. Boon Co. een prooi der vlammen is geworden. Het pand Venezuela, een vroegere oropsfabriek, is thans ingericht voor de fabricatie van zoete chocolade, terwijl in de bovenverdieping de pakkerij en opslag voor houtwol en emballage is. Er bestond voor de omliggende gebouwen der firma geen onmiddellijk gevaar. Dit zelfde kon niet gezegd worden van de brandweerlieden, toen bleek, dat zich in het brandende gebouw een met ammoniak gevulde fabrleksketel bevond. Het gevaar voor uit elkander springen was niet denk beeldig, doch doordat een leiding om de ketel heen door brandde, geraakte de in houd in brand. Er ontwikkelde zich een vuurkolom, die het vuur in hevigheid deed toenemen. Een geweldige vonken regen woei over de Zaan naar de rich tlng Wormerveer, Deze was zoo hevig, dat een brandweerladder, die op eenige honderden meters afstand van de fabriek lag in brand geraakte. De brandweer van de gemeenten Koog aan de Zaan, Zaan dijk, en Westzaan waren met materiaal naar de plaats van het onheil gekomen, maar behoefden geen assistentie te ver- leenen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Te half zes heeft het personeel de fabriek in goede orde ver iaten. De schade wordt door verzekering gedekt. ONVERKWIKKELIJK TAFEREEL. De Tel. meldt: Bij begrafenissen, welke naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amster dam gaan, rijden op den Middenweg volg koetsen vooruit, opdat de familie in de wachtkamer vertoeft, wanneer de lijkkoets den doodenakker oprijdt Dat geschiedde Donderdagmiddag om half twee ook met een stoet, die over den Middenweg reed. Blijkbaar hadden twee aansprekers deze gelegenheid afgewacht om een kwestie uit te vechten. Want toen zij eenigen tijd kijvende en scheldende achter de lijk koets hadden gcloopen gaf de een de an der een klap. In een oogwenk lag het tweetal in de modder te rollen en klonk luid gekrakeel. De begrafenisondernemer die lijkbleek van schrik was, trachtte tus- ■chenbeiden te komen, doch dit lukte niet. Een voorbijrijdende automobilist, die zich, zooals te begrijpen valt, zeer aan dit on verkwikkelijke schouwspel ergerde, haal de een politie-agent die zich dadelijk met de zaak bemoeide. Hij maakte proces-ver baal tegen de vechtjassen op. Dezen ver keerden door de boks- en worstelpartij in gehavenden toestand. Platgeslagen hoe den, gescheurde en bemodderde zwarte kleeding en een blauw oog waren de resultaten van dit verschil van meening achter de lijkbaar. HET ONGELUK IN DE HARINGVTET- 6TRAAT TE AMSTERDAM. De stoker, die Woensdagavond bU het ongeluk in de Haringvlietstraat te Am sterdam om het leven is gekomen, heette Marinus Swart. Het lijk is naar het Bin nengasthuis vervoerd'. Behalve de 40-jarige machinist W. van Venrooy is diens 17-jariga zoon nog bij tijds van de gekantelde locomotief ge sprongen, Zij hadden zich allebei wat be zeer, doch konden naar huis gaan. DOOR EEN HOND AANGEVALLEN. DIEFSTAL VAN EEN AUTO. van baronesse douairière Taets van Ame- hand'etear J. T. B. uit Rijsoort, een luxer auto, merk Ghovrolet mot twee portie ren, goBtolen. Do auto stond buiten voor de showroom van een autohandel aan die Kruiskade te Rotterdam. De auto is weg gehaald, terwijl de eigenaar binnen was. 6TROOPER& Dinsdagnacht ongeveer 3 uur hoorde de njksveldwachter-brgadier-titulair Ko- lijn te Baarn geweerschoten in het bosch van baronesse douiarière Taets van Ame- rongen, wonende op den huize Groene- veld aldaar. Bij onderzoek bleek, dat drie personen bezig waren door middel van kunstlicht wild op te sporen. Kolijn wist twee dezer mannen, een uit Hilversum en een uit Kortenhoef, te arresteeren en nam in beslag een geladen geweer, 19 daarop passende patronen, ©en hoeveelheid car bid, een carbidlamp en 15 konijnen. Met behulp van den boschbaas van het landgoed Euitenzorg werden de twee aan gehouden personen, benevens dé in be slag genomen goederen, overgebracht naar het polltle-bureau te Baarn. Te Vllsslngen kapseisde een elevatorkraan, die per schuit werd getransporteerd en het zware gevaarte kwam in het water terecht. Met be hulp van twee drijvende bok ken trachtte men haar wedfer op het droge te brengen. Ingezonden Mededeellng, (790) - en springende lippen Ia dooien van JftAO ia 90 cl. Tube 80 ct. Bij Apoih. ca OrooUua v.' Het stoomschip Vestris, dat in een zwaren stohn ten onderging en waarvan nog vele passagiers 'en be manning vermist worden. Wilkena Zuidpool expeditie. De twee watervliegtuigen voor den tocht worden te Montevideo ingescheept op het Noorsche s.s. „Hectoria", van De Harlngaanvoer uit de Noordzee is op het oogenblik geweldig en men spreekt dan in IJmuiden ook van öuderwetsche haringdagen. De vangst wordt in kisten gestort en onmiddellijk naar de veiling vervoerd. Te Delft werd een 7-jarige knaap, die net eten bij een vastliggenden hond wilde weghalen, door het nijdige beest aange vallen en zoo ernstig in het gelaat gebe ten, dat hij, nadat de politie hem ter plaatse had verbonden naar het gasthuis moest worden vervoerd. tr m installatie In de civiele zitting der rechtbank te Haarlem had Dinsdag de installatie plaats van den nieuwen President Mr. J. D. Pasteur. V.l.n.r.: Mr. W. H. Hoyer, Mr. Andringa, Mr. Overman, Mr. Sluis, Mr. W. H. van JJes Meerkerk, Mr. J. D. Pasteur, Mr. Maasen, Mr. Strick van Linschoten, Mr. Haga, Mr. Schutte, Mr. Baron Slout, Mr. r. d. Brandeler, Mr. Dijkstra. Op den voorgrond de deurwaarder Warnier.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 9