Mavrides' ]/m.K t% cent MIJN BEZOEK AAN WIERINGEN. Ingezonden. houder Van Breda te worden gefotogra feerd. Zij wenschen u hierbij dan ook van hunne sterke afkeuring te doen blijken omtrent het feit, dat u hen oproept voor eene vergadering, omtrent welke U hen onvoldoende hebt ingelicht aangaande een voor hen belangrijk punt, dat u hen hierdoor noodzaakt, die vergadering eer der te verlaten, dan in hun voornemen lag. gel W. de Boer, L, van Loo. Stellig zal over het bovenstaande in de i eerstvolgende raadsvergadering het noo- dige worden gezegd. De zaak is, omdat dit alles van zoo on- beteekenend belang is, uiterst onverkwik kelijk en noch de Raad noch het College kunnen, zoolang de heer Van Breda bij zijn houding volhardt, weinig aan die si tuatie veranderen, daar de wet nu een maal in deze aangelegenheid niet heeft voorzien. Maar naar onze meening moet het College alles doen om te vermijden, dat bij den Raad gevoeligheden gekwetst worden; het kan dit temeer, daar de hou ding van den heer Van Breda allerwegen in de gemeente verontwaardiging wekt. Wij vernemen voorts, dat in de afdee- lingsvergaderingen der begrooting de kwestie van een tijdelijken vierden wet houder besproken en onder de oogen ge zien is, en een eventueel voorstel veel kans heeft te worden aangenomen. Dit zou inderdaad een oplossing uit de im passe zijn, daar dan ook alle functies de facto door dezen vierden wethouder zou den worden overgenomen. Maar het wordt voor de gemeente een tamelijk kost bare geochiedenia Ingezonden Mededeeling. bulletje en boonestaak in casino. Groote grut, wat een klein grut op dezen Woensdagmiddag voor Casino! De straat was er mee versperd, en do lucht daverde van het gerucht „Moet dat allemaal naar binnen?" vroeg de verslaggever, die eens een kijkje kwam nemen. Maar binnenkomen, daar was voorloopig geen sprake van. 19 Ir EGYPTIAN CSGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten. Lang leve de PR1NCE! werd heel hart'lijk geroepen, Het was in Schiedam toen; ziet Omar hier 6noepen! getoetst. En het kan voorkomen, dat bijv. dan eene) bjj Mevr. Teune, waarvoor wf, iemand, die het dubbel en dwars kan be- naar de advertentie in dit nummer verwij- tallen, voldoende heeft aan oen klein, zen. Het is een film, die bij uitsték geschikt goedkoop toestelletje, terwijl een min- is voor leerlingen der H.B.S., en wij ver vermogende, dtie een, zooals de damee trouwen dan ook, dat velen van de gelegen- van de tentoonstelling dat noemen, „duur j held gebruik zullen maken en een kaart aanvragen zullea Uitsluitend op schrifte lijke aanvrage worden ze verstrekt. De fit™ wordt vertoond in het Tivoli-theater op Dinsdag 27 November aa NED. VER. VAN HUISVROUWEN. 't Was een goede gedachte van het be- oor" heeft, zich een kostbaar instrument zal moeten aanschaffen. Dat Is onvermij delijk, maar.er is natuurlijk wel wat op gevonden!, En dat is het Instrumen tenfonds der Vereenlglng. Enfin, het best is, dat de belanghebben den maar eens een kijkje gaan nemen op bovenzaal op het Koningsplein; zij zullen met open armen ontvangen worden, d.w.z.stuur der Hulsvrouwen Ver., een lezing als ze den dubbeltje hebben gedokt Want over „het leven der bijen" te laten hou- zonder dubbeltje komen ze er niet Iil den. De heer Hans Matthes uit Breukelen, Toch kunnen wij wel liet een en an- een bekende „bijenboer" aldaar, hield der mededeelen omtrent het tentoonge-1 deze lezing en de aanwezigen hebben stelde. Wat dè instrumenten betreft, dieheel wat wetenswaardigs omtrent de bijen kunnen opsteken. Na eerst over het leven en de gewoon- taal zijn er van zeer uiteenloopenden aard; GVlVkk?gBis ëen^versla'ggcver een bru- al mensch, die net als een muis overal ^'ndt er> debekende Parijsche en gaatjes vindt waar-d-ie door kan kruipen. En een oogenblikje later stond deze meneer dan ook in de nog leege Casino zaal. Daar druppelde bet naar binnen, want weet-u, ze bedden niet op zoo'n toevloed van kinderen gerekend, en van andere hoorns, verder eleotrische toestel len, voor de heel erg dooven, voorts ver schillende modellen bellen voor dooven, met klop- en lichtsignalen, er is zelfs een toestelletje, voor hen, die blind en doof tegelijkertijd zijn (zulke stumperde zijn er wege de controle ging het nu niet vlot. helaas!) en die door midddl van dit toe- Iedereen kwam er tenslotte aan te pas ^hetje in brailleschrift kunnen spreken. Er zijn natuurlijk de verschillende in signes, schildjes en borden met het em bleem der vereeniging, fietssohildjes e.d. om mee te helpennieuwe stoelenzen- dingen werden aangedragen door een der leden van het orkest en anderen.de heer Boelens, gekleed en al in zijn tooneel- pakje, stond kaartjes af te scheuren.... kort en goed, bet was een succes van je welste I „Bulletje en Boonestaak" is de titel van een nieuwe revue voor kinderen, door den heer Boelens samengesteld uit vorige revues. Zij bestaat uit twee bedrijven met tezamen 12 18 tafereelen, hierin zijn de be kende „kaplaarzen", de „pagekopjes", „bij het wiegje", de „veeren-flnale", de „voet- bal-scene, enz. Nelly van Es vervult de rol van Boonestaakhet korte dikkertje, dat Bulletje moest vertolken, was helaat ernstig ziek, en voor haar viel de heerDEMONSTRATIE MET DE OOLUMBIA ten der bijen, over de werkbijen, de dar ren, de koningin, het werk der bijen, het eieren-leggen der koningin enz. gespro ken te hebben, liet de heer Matthes duar na een uitgebreide serie lantaarnplaatjes zien, ook op het leven der bijen betrek' king hebbende, waarna alle bezoeksters een potje honig werd aangeboden. De reeks lezingen en demonstraties, die door allerlei omstandigheden wat dicht op elkander kwamen, is nu voorloopig ge ëindigd. Vrijdag 18 Januari zal de volgen- En ieder, die een toestel op proef wil de lezing gehouden worden en wel door hebben, teneinde dit thuis eens rustig te kunnen probeeren, kan er een meekrij gen, en, zooals gezegd, over den prijs valt een regeling te maken. In Zaandam was de belangstelling zoo groot, dat men handen tekort kwam om allen te helpen, en hedenmorgen waren er ook al velen, die eens een ktfkje kwa- j Graauw alhier, terwijl de heer Van der den heer Ütermöhlen over verbandleer. R. K. VOLKSZANG. ■Wij herinneren nog even aan de opvoe ring van „De Woudkoningin" op Vrijdag 23 Nov. a.9. De oostuums voor deze operette worden deels geleverd door de firma De men nemen. Tot en mut Vrijdag is deze tentoonsteling geopend; de groote bil jetten geven nadere aanwijzingen omtrent de uren, Boelens zelf ineen wel wat mager Bulletje, maar je kan alles niet krijgen zooals je het hebben wil. Verder is Rika Pape natuurlijk de commère, en Annie Schutte de Boerin. Beppy Petit beet eigenlijk heel anders, maar ze is een klein snoezig danseresje en komt in het tweede bedrijf op. Deze kinderrevue gaat Zaterdag 1 Dec. wederom in Casino, en bij die gelegen heid is Sinterklaas in hoogst eigeu per soon tegenwoordig. Zoodat het dan on getwijfeld wederom storm zal loopen. TENTOONSTELLING VOOR SLECHTHOORENDEN. Op het Koningsplein waait, van de bo venzaal van' het oafé wed. van Os (voor heen van Weelde) de groote en fraaie KOLSTER VIVA-TONAL Er hadden verscheidenen gehoor gegeven aan de uitnoodiging om de demonstratie met bovengenoemd instrument, op Dins dagavond in „Pschorr", bij te wonen, zoo dat het gezellige en artistiek uitgevoerde zaaltje tamelijK gevuld was. Bezoekers, die hun gang naar „Pschorr" niet betreurd zullen hebben, want wat met de Columbia- Kolster Viva-Tonal bereikt is, grenst aan het volmaakte wat de weergave van zang en muziek betreft, terwijl het geluidsvolume van 't instrument zeer sterk en krachtig is. In een en hetzelfde instrument vindt men de beste gramop hoonmuziek, gepaard aan de Laatste uitvindingen op het gebied der geluidsversteafcing. De fijnste toonschaikeeringen,' die in de plaat aanwezig zijn, doch door een gewone vS%*b£££ tïï* niet kunnen worden weeïge- Jgf- is gevallen en ernstig gewond Made wederom voor het grime zorg draagt Stapels recensies lieggen er nog om te publioeeren. Wij laten er slechts enkele hieronder volgen. 's-Hage. .een waar kunstwerkje. Wat lieve, echte melodieën en meerstemmige kinderkoren, wat mooie, innige tooneeltjes vol humor! Maar vooral wat frissche muziek vol dramatische effecten!" 's-Hage. De uitwerking Is zeer ge lukkig. De kinderen den vacantietyd bezin gende, hun spelletjes, de kunstenaarstroep, met den clown In optima fonna, de kluize naar, de wüze waarop Selma in haar vaders armen wordt teruggevoerd'; er zijn zooveel lieve aardige tooneeltjes, er is zóóveel af wisseling van vrooljjkheid en weemoed, dat het stuk moet „pakken*'. ERNSTIG ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. Dinsdagmorgen is den metseïaar Arie Grooff, wonende Hoogdwarsstraat 8, een ernstig ongeluk overkomen bij de Zuider zeewerken op WIeringen, waar hij in een Belangen van Slechthoorenden. Ieder alechthoorende kent wel de schildjes der Vereeniging met de letters S. H. door een breede baan in het midden gesoheidem Welnu, ditzelfde embleem komt ook op de vlag voor, die thans op het Konings plein waait, en voor wie nog niet mocht weten, wat zij beteekent, is daar nog het groote opschrift, dat vermeldt, dat er Ten toonstelling is voor Slechthoorenden. Woensdagmorgen werd deze tentoon- steJJing in alle stilte geopend. Van eenïg officieel vertoon was daarbij geen sprake. Maar de belangstelling zal er, hopen wü, bij dó belanghebbenden, niet minder om zijn. Al vóór elf uur was er een bezoek ster, die natuurlijk een souvenirtje kreeg ets de eerste, en geleidelijk kwamen er meerdere. Nog daags tevoren had het bestuur in Zaandam geëxposeerd. Daar was het een tentoonstelling in grooten stijl, terwijl hier maar een bescheiden expositie is in gericht zonder demonstraties, zonder lezingen, of iets van dien aard. In allerijl moest worden opgebroken om bijtijds in Den Helder te kunnen openen; en met spoedbestelling weiden de kisten en kof fers verzonden. Een' en ander was nog juist op tijd klaar voor de openstelling. Nu zal de lezer vragen: wat is er alzoo te zien? Daarop moeten wij dit ant woorden: men vindt hier bijeen eenige honderden verschillende gehoorioest el len. een collectie, zooals men in geen enkelen winkel te zien krijgt. Al deze toestellen zijn geschikt voor slechthoo renden, maar het is met een sleohthoo- geven, worden in al haar schoonheid door dit instrument gereproduceerd. Het klank effect en de onderlinge verhouding van de originneele muziek blijft absoluut onaange- Op onze Informatie gisteren was de toe stand van Grooff bevredigend, gisteren morgen heeft hij een operatie ondergaan. (Vervolg.) Na onze van beide zijde zoo hartelijke begroeting, vroeg Piet nu, of ik het niet vreemd vond, dat hij me juist hier had laten uitstappen en vertelde, dat het was, omdat we dan direct konden beginnen te kijken en zoo stak hjj dan mooi direct van wal. „Deze dam," zoo vertelde Piet, „is door de firma Hofman maakt, en nou moet je wete, dat 'r visscherlui waren, die ineen- de dat ze die diek 'r nooit krege, dat be stong ienmaal niet, zoo ware d'r 'n hoop, 'r stong zooveul stroom, dat de grond die ze d'r ingooide, d'r zoo weer uitstroomde, deer hielp geen lieve moedere an, 't was toch onmeugelijk, 't kan niet, de stroom die deur 't Amsteldiep liep, zou alles weg- spoele, en 't leek eerst of ze geliek hadde, want hoemeer de ende naar mekaar toe kwame, zooveul erger werd de Btroom, totdat 'n schuut d'r niet meer teugen op komme kon en gewoon weerom sloegen wier. De annemer zei wel altijd, dat as de ende an mekaar kwame, zou de stroom omloope en hij had geliek, want direct toen de grond boven zee uitkwam, hield de stroom op en hewwe ze 'r nooit gien last meer mee had. 't Is niet zoo gemak kelijk goan as ik nou wel zeg, want een endje van de Eweksluus of verzakte de diek aldeur. As de diek op hoogte was en ze dochte 't is voer mekaar was 'r de aare dag weer 'n heel stuk verzakt en dat ging zoo'n hoop keer. Op lest ware ze overienkommen dat de wegzakte grond, die deur 't verzakken an de xant uutspuulde, niet meer wegbag- gerd worre zou, zooas ze dat eerst aldeur dede, en toe is de diek niet meer weg zakt". ,,'t Zal de annemers gien wiendeleren leid hewwe, 't werk wier een half miljoen beneden de raming annomen, dat wil ook nog al wat zegge, want ik zeg maar zoo, de heeren die zoo'n begrooting make bln ook niet gek". Terwijl we zoo aan 't praten benne, haal Ik een paar sigaren uit m'n zak en zeg tegen Plet: ,,'n Sigaartje op steke? 1 Benne beste hoor, 'k zeg altijd maar, as je uit gaan, moet Je 't 'r goed van neme!" „Nee! dat ken Je nog niet, dat moet je anders doen, je moet In ie eene hand het lucifersdoosje nemen en in de andere een lucifer, dan je handen tegen elkaar, zoodat 't net 'n kommetje is, dan ken de wind 'r niet in blaze. Nee! zoo! Zie je wel! ik rook al, com gauw hier dan zal ik je een vuurtje geve, zoo! zoo gaat 't prachtig". Ik rook als een schoorsteenpijp van 't oor logschip. Met Plet gaat 't nog niet best, hij trekt en trekt alsof er een kilo an die sigaar hangt, nou m'n dunk over Plet z'n rocken is niet al te groot, want 't benne reuze sigare, 'k had voor deze reis juist sigare van acht cent gekocht, as ik thuis ben rook ik altijd m'n kalken pijp- pie. Plet trok en trok, blaast en toch komt or geen rook uit, hij zal er lang mee toekennen, dacht ik zoo. „Wil ie niet erg, Plet?" vroeg ik, en Piet mompelde een beetje. „Hm! hm!", trok weer, en zegt ,,'k Weet niet, denk dat 'r *n stokje in zit!" 'k Zeg „Welnee! jonge, dan moet je d'r 'n beetje in knijpe". Piet kneep er in en jawel hoor, bij de eer ste haal kwam er een rookzuil uit z'n mond van geweld, 't was net of 'I ie ln brand stond, 'k Zeg „Zie je nou wel, je moet wete met zulke sigare om te gaan". Piet is in z'n schik, draalt zich een hal ve slag om, en wijst naar een man, die aan den kant van den zeedijk, met een haak, staat te trekken in een hoopje zee wier, dat tegen den dijk aangespoeld is, en zegt „Hél deer hij je Gert ook!" „Gaat 't 'n beetje, Gert?" zoo begon Piet met den man te praten. „Nou, 't kon wel beter, Piet", antwoordde de man, „er is niet veel meer te hale hier, met die diek, die deer lelt, en hij wees op den af sluitdijk is 'r voor ongs 'n neel stuk brood wegnomen. As 'r gien stroom meer is, komt 'r gien wier en deer moeten we 't toch van hewwe, en nou moet je deer ia kieke, is 't gien skandaal, zoo as ze de kwaletien dat is de quarantaine ver nield hewwe, ze hewwe 't heelemaal of- graven. Wat was 't eerder niet mooi, dat weet je zelf ook wel, as we met de boot van de Eweksluus kwamen, en Je keek den noar de kwaletien, zoo teugen dat schuin oploopende land, en as allea den mooi groen was, jonge, dan was je toch raoar weer blljt dat Je noar Wielnge ging, want WIeinge is en blieft Wielnge^. Daar had Gert bepaald alles meege zegd, want hh begon weer te trekken met z'n haak en deed alsof wij d'r niet meer waren. Wij loopen verder terwijl ik in dien tijd vroeg, hoe of ze aan de naam quarantaine kwamen. Piet vertelt, dat, dat gekomen is doordat er vroeger barakken gestaan hebben, waar zieke matrozen ondergebracht werden en daar ln quaran taine gingen, dat waren dan matrozen, die een besmettelijke ziekte onder de leden hadden, en op WIeringen werden ver pleegd totdat ze hersteld waren. (Wordt vervolgd). tast, wij konden dit beluisteren in verschil- gehuwd, doch heeft geen kinderen, lende nummers die ten gehpore werden gebracht. De Oolumbia-Kolster is het aangewezen instrument voor groote localiteiten als res taurants, bioscopen, lunchrooms e.d. De prijs van het instrument maakt het onmoge- Lijk, dat u het in uw huiskamer een plaatsje zult kunen geven. Deze is n.L 1660 gulden. Wanneer echter nu,t deze uitgave een strijkje vervangen wordt, loont de aansihaf- fing natuurlijk wel de kosten. De hoogte van het instrument is 103 dM., de breedte 82 oM. en de diepte 64 oM. De kast is ontworpen in Italiaanschen stijl en gemaakt van gefineerd notenhout met. mahonie opslag. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden dat het instrument een van de nieuwste Amerlkaansche vindingen is. Het werd ge- dentonstreeid door de Gebrs. Van Meur» uit Hoorn. A. G, O.-avond. Ja, ja, A.GX). is niet dood, al denkt u dat wellicht. We willen niet beweren, dat het springlevend is, daarvoor zijn de tijden te slecht, maar dcod geen sprake van! En dat we tot nu toe niets hoorden van A.G.O., is aan allerlei oorzaken te wijten, maar niet aan A.G.O. Integendeel, A.G.O. heef t nu iets, dat nog nimmer is aangeboden: een gratis-film voorstelling. Dank zij de zeer gewaardeerde Onze Wieringer oorr. schrijft ons hier over: J.L Dinsdag had op de slulsput van de Mij. „Trio", te Den Oever een ernstig ongeval plaats. De metselaar A. Grooff uit Den Helder had het ongeluk, door het wegschuiven van steenen van een der vleugels van een stroom- duiker, waarop hij aan het afvoegen was, voorover in don 6 meter diepen slulsput te vallen. De man kwam op zijn hoofd te recht en was meer dood dan levend. Hij liep daarbij een vreeselijke hoofdwond op en ernstige kwetsuren aan pols en rug. Op een brancard vervoerde men hem naar de ziekenbarak, waar dr. de Groot enkele noodverbanden aanbracht en hem oogen- blikkelijk ter verdere behandeling, per auto naar het hospitaal te Den Helder liet vervoeren. Hot ongeval bracht nogal eenige verslagenheid teweeg bij de an dere arbeiders en vooral bij den vader en broeder van Grooff, die er bij aanwezig waren. rende eigenaardig gesteld; Er valt nll medewerking van den Staatsmijnkolen- goon algemeencn regel voor te schrijven groothandel Noord-Holiand te Amsterdam Bij een bril sohrijft de arts een bepaald nummer voor en elke instrumenthanxiel kan het u leveren. Maar een gehoortoe- stel moet ■persoonlijk worden beproefd ea ls AXJ.O. In staat een leerzame en interes sante film te kunnen vertoonen over het 3taatemiJnenbedrt[f in Limburg. Hiervoor rijn kaarten gratis verkrijgbaar (ook meer Geaohte Redactie, Beleefd verzoekt onderget. plaatsing van het onderstaande in uw blad; bij voor baat mijn dank. BIOSCOOPVOORSTELLING IN CASINO. Met zeer gemengde gevoelens las ik ln uw blad van Zaterdag j.L het ingezonden stuk van de heeren Kuiper en Van Twlsk. Het is wel opmerkelijk, Redactie, waar iet ln Casino 3 en 4 December vol zal loopen, dat belde heeren jaloersch zijn, dat hunne localiteiten daarvoor niet ge bezigd worden en hun financieel schade wordt berokkend. Waar het hier een Zen dingsfilm betreft, heeft men zeer terecht het Casino voor dit doel gebruikt, dit be- ooft een goed succes. Maar waarvoor bij andere filmvoorstellingen, die een andere strekking hebben, niet geprotesteert bij het Gemeentebestuur, waarvoor juist bij de Zendingsfilm op brandgevaar gewe zen? Voelen deze beide heeren niet dat ze zich belachelijk maken tegenover het lubliek? Het ls zeer begrijpelijk dat voor ocaliteiten, die speciaal voor bioscoop voorstellingen worden gebruikt, afdoende maatregelen worden getroffen voor de vetillgheid van den bezoeker, en ls in dat opzicht ons gemeentebestuur zeer actief en een buide waarde. Als motief wijzen de heeren op het ongeluk te Milaan, ge- ukkig een object als stokpaardje te ge- iruiken, maar de heeren moeten weten dat bij de voorstelling genoegzaam wordt gewaakt voor brandgevaar, voorstellingen 'n Casino zeldzaam zijn. 'k Geloof dan ook wetl dat beide heeren bet moede hoofd ter ruste kunnen leggen, en niet over brand gevaar behoeven te droomen. Wij zien voor de zooveelste maal, waar het een uiting van het christelijk geloofsleven be treft, men dadelijk bereid is tot protest. Ook hier geldt „Melawan Gelap" (strijd tegen de duisternis). De Zendingsfilm geeft beelden uit Oost-Indië. Hier geldt het de strijd in eigen land. Hoewel niets met een comité uitstaande te hebben van wat het afdraaien der film betreft, meen de ik goed te doen belde heeren langs dezen weg het bespottelijke van hun hou ding te moeten toonen. Mogelijk weet men te ageeren, dat wacht ik kalm af, doch men moet van het heerlijke van den arbeid van duizende zendingsmannen en -vrouwen afblijven. Protesteer goed, maar doet het neutraal, tegen elke voorstelling, doch niet heeren, waar het speciaal de Zending betreft Redactie nogmaals hartelijk dank voor de plaatsing. J. Groenendijk. (o) Onverantwoordelijke bouwwijze. Tijdens den Jongsten storm ls het Btort huis voor den gemeentelijken reinigings dienst aan de Bassingracht geheel uit zijn verband gerukt, voor zoover althans te voren van «verband* gesproken mocht worden. Bij een veel minder krachtigen wind had dit m.i. reeds verwacht kunnen worden. Het komt mij onbegrijpelijk voor, dat (waar Den Helder algemeen bekend staat als een plaats met vrij hoogen winddruk) bij bovengonoomd bouwwerk geen enkel z.g. windverband ls aangebracht, ook niet tijdens de montage. Trouwens de geheele constructie is m.i. veel te licht opgevat. Ik betreur het gebeurde des te meer, omdat dit een bouwwerk voor de gemeente betreft, dat toch eigenlijk als voorbeeld van soildeu bouw moest kunnen worden gesteld. Het plaats gehad hebbende ongeval, waarbij gelukkig geen persoonlijke onge lukken zijn te betreuren, had beslist voorkomen kunnen worden door doel matiger constructie. F. J. VAN BRUGGEN, Civiel-ingenieur. Alkmaar, 21 November 1928. Westerweg 106a. Stoomvaartberichten, (Wordt vervolgd) 9 T"> m t- j-r i (TAvnn nr/\ri Izavi fn «1 Vioa-v* or»h/\rvn fut AT* WUlvI', Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano, 17 Nor. v. Batavia. J. P. Coen, u., 21 Nov. te Southïmptoo. Mapia, t„ ao Nov. v. Port Said. Manoeran, at Nov. te A'dam. Johan de Wltt, t., 19 Nov. v. Sabang. Krakatau, 20 Nov. v. Batavia. P. C. Hooft, u., 20 Nov. v. Sabang. S.ila-wati, u., ao Nov. te Tjilatjap. Riouw, ao Nov. te A'dam. Madoera, u., ao Nov. te Middleebro. Bali, t., ao Nov. v. Port Said. Chr. Huygena, t., ai Nov. r. Genua. Kangean, t„ 19 Nov. v. Belawan. Koningin der Nederlanden, u„ ao Nov. te Port Said. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Alkmaar, paia. 19 Nov. Vliaahigen. Berenice, 19 Nov. v. Palcrmo. Clio, 19 Nov. v. Patras. Crynaaen, 21 Nov. te A'dam. Hebe, 19 Nov. v. Valencia. Hennes, 19 Nov. v. Constant!nopel. Maric Horn, 19 Nov. te Conitaaxa. Mar», 21 Nov, te A'dam. Medea, 19 Nov. 4c Castellon. Nero, ao Nov. te A'dam. Oricm, 18 Nov. v. Candia. Orpheua, ai Nov. v. A'dam. Peraeu», ai Nov. te A'dam. Poseidon, 19 Nov. v. Napels. Ulyasea, 20 Nov. te R'dam. Zeus, 20 Nov. te A'dam. Brielle, u., 20 Nov. v. Arica. Cormorant, 20 Nov. te A'dam. Iris, pass. 20 Nov. Holtenau. Odyaseus, pass. ao Nov. Holtenau. Proteus, 20 Nov. v. Kopenhagen. Pluto, 20 Nov. te Hamburg. Alkmaar, ao Nov. te Antwerpen. Breda, ao Nov. v. R'dam. Jan van Nassau, 20 Nov. v. A'dam. I.ckhaven, 20 Nov. v. A'dam. Adonis, ao Nov. te Yenetië. Ares, u., 30 Nov. te Guyana. Ariadne, 21 Nov. te Tarragona. Baarn, u., 19 Nov. v. Curagao. Bennekom, t„ pass. ao Nov. Vli»slagen. Eos, 20 Nov. v. Vigo. Euterpe, ai Nov. te A'dam. Ilos, ai Nov. v. R'dam. Juno, 19 Nov. Lissabon. Petworth, 30 Nov. v. Lissabon. Rhea, t, as Nov. te Havre. Venus, u„ 19 Nov. v. S. Domingo City. Erato, ai Nov, te Danzig. Nereus, 21 Nov. v. A'dam Notos, 21 Nov. v. A'dam. Peursum, 21 Nov. v. A'dam Pollux, 17 Nov. v. Curagao. Scheldesop, ai Nov. v. A'dam Tellus, ao Nov. te Algiers. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u., 20 Nov. v. Santos. Kennemerland, t., 19 Nov. te Bahla. Maasland, u., 19 Nov. v. Santos. Orania, t., ao Nov. v. Rio Janeiro. Salland, u., at Nov. te Montevideo. Amstellind, ao Nov. v. Hamburg. Gelria, u., ao Nov. v. Las Palma». Zaanland, t„ pass. ao Nov. Fernando Noronoa.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6