VIJFDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG NOVEMBER 1928 Den Helder. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. L. G. Ouwerkerk, tlheoL cand. te Am sterdam, heeft het beroep naar de Henst. Kvang. Duith. Gom» te Groede <Z.) aange nomen. BEGRAFENIS J. VAN DER VEER De ter aardebestelling van den heer J. van der Veer, Vrijdagmiddag op de algemeene begraafplaats te Huisduinen, geschiedde wel onder buitengewoon on gunstige weersomstandigheden. Zij, die de verzorging van begrafenissen als een beroep uitoefenen, de dragers, -gravers e.d., zijn in dit opzicht wel gehard, en heb ben al onder heel wat verschillende weers omstandigheden hun werk moeten ver richten. Maar zoo bitter slecht als dezen Vrijdagmiddag komt het gelukkig niet dikwijls voor. Voor de vele belangstellen den, die op het kerkhof aanwezig waren, was het al haast geen doen, en dan te moeten bedenken, dat deze mannen uren en uren lang den regen, die hen in het ge zicht striemt, moeten doorstaan, dat hun kleeren doorweekt worden, en in geen dagen meer droog te krijgen zijn.... Het was wel heel erg, dezen Vrijdagmid dag. In aanmerking genomen het Blechte weer, was de belangstelling nog groot voor deze plechtigheid. Er waren ver schillende bewoners van het Koegras ge komen, sommigen zelfs hadden geloopen of gefietst, anderen waren met een wagentje, en voorts vele officieele per sonen uit de stad. Nagenoeg alle raads leden waren tegenwoordig, behoudens en kelen, die (zooals de heer Biersteker) ziek of (zooals de heer Borkert) niet in de stad waren. Het volledig college van Burge meester en Wethouders was er met bur gemeester Driessen, voorts de heeren Ver- faille, de Jongh en Dito van den Polder Het Koegras, verschillende hoofden van takken van dienst, het bestuur der chris telijke school te Koegras, dat van de a.r. kiesvereeniging, enz. Toen de stoet te ongeveer twee uur het kerkhof bereikt had, werd het allereerst het woord gevoerd door ds. Zwaan. Deze schetste, hoe hier de dood alle banden ver broken had, die den burger aan het leven binden, banden van maatschappelijk en gezinsleven, banden tusschen vrouw en kinderen, tusschen allerlei organisaties, in wier dienst de overledene was. Maar een band is er, die nimmer verbroken kan worden: de band met God. Door zijn op recht geloof was de overledene verbonden aan God en Jezus Christus. Spr. herinner de aan het woord van Christus, gespro ken aan het graf van Lazarus: Ik ben de opstanding en het leven, een ieder, die in Mij gelooft zal leven, al ware hij ook ge storven. Wij staan hier in de vaste over tuiging, dat broeder Van der de stem zal hooren van Gods Zoon. De heer Verstegen sprak op verzoek van den burgemeester, namens het ge meentebestuur. Dat wij hier allen rondom deze groeve staan, zoo zeide hij, beteekent, dat hij, die wij hier de laatste rust berei den, een belangrijke plaats in onze samen leving innam. Meer dan twaalf jaren heeft hij mede het bestuur gevoerd over deze gemeente, en zijn technische adviezen in allerlei belangrijke vraagstukken, vooral die, welke de belangen van het platteland raakten, waren dikwijls van groote waar de. Twaalf jaren was hij onze trouwe ka meraad in den Raad en steeds hebben wij hem met genoegen gadegeslagen in zijn werk, omdat hij was een eenvoudig man, die gaf wat hij te geven had. In allen een voud leefde hij en verstierf zijn lichaam; zijn geest zal zich in de onbekende ge bieden een weg banen en hier op aarde onder ons voortleven. De heer Bos vertolkt de gevoelens van de a.r. kiesvereeniging, welker afgevaar digde de heer Van der Veer was. Als het waar is, dat men nooit beter een leven verstaat dan aan een open graf, dan zien wij het thans in al zijn diepte voor ons, en het is ons een behoefte, met dankbaar heid te getuigen van de zeldzame trouw, waarmede deze eenvoudige, die zijn ge loof van God had ontvangen, dat geloof uitdroeg. In God danken wij onzen broe der Van der Veer voor de trouw, waar mede hij de beginselen van onzen gods dienst heeft voorgestaan. Hy spreekt nog tot ons als stond hij levend voor ons en zijn opwekkend woord is „Sursum Cor> dal" hoog het hartl De heer Monhemius heeft de weemoedi- ge taak en de behoefte om hier te g^tu' - gen van het onherstelbaar verlies, dat de Chr. Schoolvereeniging te Koegras heeft Betroffen welks voorzitter en ziel hij was. Ipr zeif is nog te kort lid van dit school bestuur om ten volle te kunnen beseffen, hoe groot dit verlies is. Maar de over ledene heeft van den aanvang af zijn volle liefde en zijn gansche hart gegeven aan deze zaak en de wijze waarop hy bet be leid van het bestuur voerde. Tot de laatste weken toe heeft hy zich groote offers voor de goede zaak getroost; in de laatste tyden voelde hy zich gedrukt ten opzichte van de toekomst der school. Wy kunnen zyn nagedachtenis het best eeren door zyn werk ongeschonden te laten en wy zullen trachten zyn voetstappen te volgen. „Over weinig zyt gy getrouw geweest, over veel tal ik u zetten". De heer Slik sprak namens de Prot. Blchoolvereeniging te Koegraa. Voor onge veer twee jaren terug hebben wy, zegt hy, onzen penningmeester weggedragen, thans volgt reeds onze voorzitter. De school had altijd zyn liefde en hy stond steeds gereed haar met zyn geld en zyn daden te steunen. De heer Van Dam spreekt namens de rechtsche raadsfracties een woord van af scheid tot onzen „vaderlyken vriend en collega Meerdere jaren hebben wy in in- tiemen kring met hem samengewerkt en steeds was hy onze goede vader, wiens wysheid en beleid wy bewonderen, wiens godsvrucht wy ons ten voorbeeld hielden. In de dingen, waarin hy deskundig was, zullen wy hem zeer missen; hy was een man van godsvrucht, geen stervenskunst, maar levenskunst, hy wist zyn idealen te dienen zonder zichzelven te zoeken. Hoe beter men hem gekend heeft, des te beter kan men de smart der achterbiyvenden beseffen. Namens de v.d. raadsfractie spreekt de heer W. de Boer. Wy waren van verschil lende levensvisie en verschillend inzicht, maar wy hebben altyd den man geëerd van eenvoud, rechtschapenheid en goede trouw. Tenslotte sprak ds. Zwaan namens de familie een woord van dank voor de be langstelling. R-K. VOLKSBOND. »De Woud-konlngln". Ach, die arme Woudkoningrn 1 In plaats van een zaal, die in $e volle glorié prijkte van eeni Koninkiyke verlichting, zooals by een Koningin past, in plaats van den gouden gloed' van tooneelverlichting, die alles fleurig maakt en vrooiykdrie arme tierig© petroleumlampjes, na veel avontuur en veel getob ten langen leste uit de duis ternis van het Volksbond-gebouw te voor- schyn getooverdi In plaats van biyheid en licht, de schemering van de Koninkiyke Shell, maar toch wel het goede humeur tevens. DM verliet ons niet. Ja, en die drie lampjes met de wel sche merachtige, maar in de gegeven omstan digheden zeer betrouwbare olie van de Ko ninkiyke Shell, omtrent welker winning we nog pas de film hebben gezien, die drie lampjes waren nog een Koninkiyke ver lichting. Want eerst was er niets, heelemaal niets, duisternis heerschte in den afgrond, en daarna was er weer niets. En de kinderen stonden te zingen en te spelen, 't ging zoo aardig; Selma was juist door de oude Kate voor een zak goud vrijgekocht en August de Domme, die misschien wel August heette, maar ganschelyk niet dom was en een stemmetje had1 als glas zoo helder, deze August de clown had er goed den slag van ons aan het lachen te maken en toen. bom! was alles uit. En' toen zaten we me kaar aan te kykenl.neen, dat beeld deugt niet, want we konden elkaar niet zien we zaten.... ja, hoe zaten we d'r nou eigeniyk? Heel onbeholpen, da's zeker. Toen was er een pientere jongen, die had overal op gerekend en een electriscb lantaarntje meegebracht, waarmee hy Selma en August de Domme en Kate en de overige kinderen op het tooneel verlichtte. Selma zou ons juist vertellen wie ze was: ach, achl in pikkedonker! Even-later: floep! en we riepen allen: hoerèl Maar we hadden te vlug geroepen, want nauwelijks had Selma d'r vrijheid terug of we zaten weer te staren in d© duisternis. En dat ging zoo op en neer: uitaan, uitaan! Tot tenslotte na uit niet- meer het aan kwam. Dat was het moment van de drie petroleumlampen. O, maar dat ging niet zonder slag of stoot, de kinderen allemaal leerlinge* jes van mejuffrouw Hoogenbosch, d!ie deze uitvoering gisterenavond gaf, hadden al ©en heel repertoire volkszang- liedjes gezongen eer het zoover was. En dat moet gezegd: ze hebben zich kranig gehou den tijdens de gedwongen staking. 'Maar daar er in 't geheel geen licht meer kwam, werd het eerste bedrijf onder de-ze petroleumverlichting afgewerkt. En daarna vroeg juffrouw HoogenbosA of men soms liever Zondagmiddag wilde terugkomen op hetzelfde kaartje voor een volledige voor stelling. De meesten gaven de voorkeur aan een voortzetting, en zoo werd, zonder pauze of décorverandering, het tweede bedrijf af gewerkt, zoodat we toch nog om 10 uur op straat stonden. En, doet u nu de dirigente eens het ge noegen en gaat u Zondagmiddag naar den Volksbond' deze aardige kinder-opeiette zien. Er ls -ontzaglijk veel werk aan gedaan, instudeeren, van zang en tooneel, dan- de kosten-, die gemaakt zyn, dé verwachtingen, die gewekt zijn om een» een volle zaal1 te hebben.En ziedaar! dank zy het boven- grondsche electrlsche net en den storm werd- het een hopelooze mislukking. Heusch, het clowntje was zoo aardig, hij weet er de vrolijkheid zoo in te brengen, en ook de andéren doen zoo hun best. De muziek is zooals we dat van Mart. Schuif weten, be- -kooriyk, de versjes kinderlijk, het in-tri- guetje spannend. En weet u wat het vrooiykste moment was in deze duistere zaak? Dat was toen de kluizenaar, ontpopt als 'baron-, zyin lieve dochter Selma wejdergevonden had en alle medfespe'lenden op zijn. kasteel noodde. „Steekt de lichten aan;!" beval hjj zyn on dergeschikten. Ach, ach, ze brandden im mers al: drie petroleumlampen voor het voetlicht en kaarsjes bij de garderobe en zoo. Ziet-u, dat was die ironie van het lot. Maar juffrouw Hoogenbosch, de optl- miste, krijgt) Zondagmiddag een volle zaal, nietwaar? Vanwege de revanche voor dezen avond. Een stormachtige Heldersche Raad. Ongetwyfeld zal, bedriegen de teekenen niet, de raadsvergadering van Maandag avond stormachtig verloopen. Zeer zeker zullen eenige raadsleden er niet zonder kleerscheuren afkomen. Ik ben er op ge prepareerd! Onze kleeren zullen niet scheuren! Ik heb een reuze sterk pak voor een zacht prijsje gekocht by de fa. I. Grunwald, Keizerstraat 116. naast de bakkerij van Pronk. Al valt de heele raad nüj ook op 't lyf, al trekken ze nog zoo hard aan myn jassie, in de hitte van het gevecht, stuk gaat myn jas nietl In 't Volkskleedingmagazyn van de fa. I. Grunwald, Keizerstraat 116, koop ik altyd myn kleeren. Een fyne winterjas voor spot spotprijs 1 Hoeden, petten, costuums en regenjassen. Ik ben raadslid sprak hy vol trots, ik kan dus iemand een raad geven en die is: Mannen van Den Hel der gaat met je jongens naar Grunwald, Keizerstraat 116 en je hebt een reuzen koopje. De dames weten de groote dames- confectie-zaak in de Koningstraat t/o. de Middenstandsbank zelf wel te vinden, die gaan allemaal voor de schitterende etalages kyken, naar de electrisch be wegende kous. Allen die iets noodig hebben naar de fa. I Grunwald, dat is de raad, die ik raadslid van Den Helder de Heldersche inwoners geef. (Adv.) cier-vlieger 2e kl. Vethake; officier mar.» stoomvaartdienst 2e kl. Holterman; ser geant-vliegtuigmaker Langeraar, en de korporaal-vliegtuigmakers Wurtz, Sy- mons, van Tol en Theewis. EERE-VOORZITTER VAN HET COMITÉ ZENDINGSFILM. Door het bestuur van bovengenoemd Comité werd met algemeene stemmen be sloten, in de plaats van onzen afgetreden en vertrokken Burgemeester Houwing, die bedankte, het eere-voorzitterschap aan te bieden aan onzen nieuwen Burge meester, den heer W. F. G. L. Driessen. Deze heeft zich welwillend bereid ver klaard, die functie op zich te nemen. Wy herinneren er aan, dat de film, ln 4 deelen zal draaien, 3 en 4 December a.s., terwyi het Stedeiyk Muziekcorps „Helder" een keurig aanvullend programma zal uitvoeren, waarvan de inhoud hieronder is opgenomen. Wanneer de Zendingsfilm „Melawan Gelap", naar gehoopt wordt, zal draaien in de avonden van Maandag 8 en Dins dag 4 December e.k., zal geopend worden met: TOONKUNST. Hot Toonkunstkoor, directeur de heer Leeuwens zal in studie nemen het Oratori um' „de Schepping" van Jos. Baydn voor solo, koor en orikest. Aanvang der repe tities en voor aanmelding deelname zie men de daaropbetrekkenide advertentie in dit blad,. „DE MEDAILLES VAN VROUW". EEN OUDE DE TOCHT VAN DRIE DORNIER-WAL VLIEGBOOTEN NAAR INDIE. De bemanning. De bemanning van de drie Dornler-Wal vliegbooten der marine, met welke begin April de vliegtocht Nederland—Neder- landsch-Indië zal worden ondernomen, is als volgt samengesteld: luitenant ter zee le kl. Tetenburg, commandant der esca- 1. a. Oude Wilhelmus, b. „Jezus is wachtend", (lied 261 De Heer; door v. d. W.) (Op vrlendeiyk verzoek.) 2. Ouverture „Antigone", Fern. Rousseau. Na de zeer korte pauze zal gespeeld worden: L „Eridium", G. Meister. Fantasie voor clarinet, solist Dirk Ma kelaar; vleugel: Jetty Boon. 2. Orgel-soli door Feike Asma (Er ruischt langs de wolken" en Gezang 245). 3. a. „Men roept van Groenlands bergen", (lied 220, De Heer.) Da Costa. Op vriendeiyk verzoek.) b. Gezang 249. 4. Fantasie op motieven van Fr. Schubert. Ook met het oog op deze keurige muziek en de geheele nieuwe begeleiding van het trio en orgel, volgens plan van Hugo de Groot, verzuime toch niémand tydig kaar ten te koopen en plaatsen te reserveeren, waar men gaarne zit. Veritas. NED. CHR VROUWENBOND. De aandacht van onze lezers willen wy in het -b-yzonder vestigen op de advertentie van den Ned. Gh-r. Vrouwenbond-. Wie een anderhalf jaar geted'en de lezing van den heer en mevrouw Leynse, waarin zy verhaalden van hun Zendingswerk in China, by-woonden, hebben geen nieuwe aanmoediging noodig om, nu de zuster van zendeling Leynse hier komt spreken, be wogen te worden hierdoor -meer van het sociale en rehgieuse werk in Chima'a hoofd stad te leeren kennen. Zy zullen volgaarne meer ervan willen weten. Die nog -niet» er van hoorden, zuilen geen apyt van hun avond1 hebben. De goederen!, die verkocht worden, zyn dioor Ohineesche vrouwen vervaardigd om tem bate van- het Zendingswerk verkocht te worden. Iets zéér byzonders dus en zeer goed besteed' geld! STEDELIJK MUZIEKCORPS. Tengevolge van het overiyden van een lid van het Stedeiyk Muziekcorps, den heer Grooff, wiens dood wy elders ver melden, gaat het aangekondigde concert op hedenavond niet door. Het Bestuur vertrouwt, dat de donateurs onder de ge geven omstandigheden dit zullen blliyken. Nader zal worden aangekondigd, wanneer het concert doorgaat; dit zal dan op de zelfde introducties geschieden, die voor hedenavond geldig zyn. CONCERT HARMONIEKAPEL WINNUBST. Op Woensdag 28 November a.s. geeft de Harmoniekapel Winnubst, onder direc- tiet van den heer H. B. Schenkels, haar eerste wihteroanoert voor donateurs en genoodigden in de Concertzaal Casino. Het programma vermeldt o.a. een zestal muzieknummers, welke voor het eerst door Winnubst ten gehoore worden ge bracht Een tooneelgezelschap zal zyn medewerking verleenen tot het opvoeren van een kluchtspel in één bedrijf. Voor nadere bijzonderheden ris men drllle; ofüoierwlieger 2e kl Everta; offi-'de advertentie ln dit nummer. Men schrijft ons: Wóji wihen er speciaal de aandacht op vestigen, dat deze voorstelling op Zondag ajg. in „Casino", waarin Willem van der Veer en Mevr. Tartaud1Klein de hoofd rollen vervullen, geen gewone „Zondags- voorstelling" is, maar een schitterende kunstavond door het eerste-rangs gezelschap „De Rotterdammers"' en het „Heyerimana- ensemlbie". Deze voorstelling, die niet an ders dan op dezen datum kon plaats hebben, belooft werkely-k „iets byzonders" èn wat spel èn wat stuk -betreft. Het is een avo-nd van een lach' en een traan, een avond die de belangstelling overwaard is. ,J>e Telegraaf" zegt van dit stuk: „Wy hebben gisteravond tooneelspe] gezien, zóó volkomen doorleefd, zoo innig, ais 't ons im het afgeloopen sei zoen niet één enkele maal is gebracht". De „Haagsche Courant" schrijft: „Een uitmun tend en meesterlijk gespeeld stuk. Naar deze voorstelling zou ik elk. waarachtig lief hebber van tooneelkunst met geestdrift wil len heenzenden". „Een wonder van ontroe ring is over ons gekomen. Dit stuk moeten zy zien, die beweren het goede tooneelspel Hef -te hebben", heeft de „N. Rott. Crt," er van geschreven. „Willem van der Veer is meeateriyk. Hier was hy de verpersooniy- king van „den onbekenden soldaat", wiens vloek in- alle talen van de wereld hem treft, die onnadenkend' of met boos opzet het in stituut van den oorlog bestendigen." DE A.G.O.-FILM. Daar het gebleken is, dat men ln de meening verkeert, dat die door A.G.O. aan gekondigde film betreffende het staats bedrijf meer in het bizonder voor de jeugd ia bestemd, verzoekt men ons er op te willen wyzen, dat het -tegendeel het geval is. Er zal namelyk by de vertooning een toelichting worden gegeven, die in hoofd, zaak voor volwassenen bestemd' is. Dit neemt niet weg, dat hoogere burgerscho lieren en de leerlingen van de hoogere klassen eveneens met vrucht van déze ge legenheid kunnen gebruikmaken. De aandacht wordt er voorts op geves tigd!, dat de toegangskaarten worden toe gezonden, en dat men deze niet by me vrouw Teune kan afhalen. Tot heden avond kunnen ril nog worden aange vraagd. ARBEIDERS ZANGVEREENIGING „KUNST AAN HET VOLK". Directeur: O. W. Rusting. Op Dinsdag 27 Nov. a.s. hoopt boven genoemd koor een concert te geven in Casino. Medewerkenden aan dit concert zyn de heeren Bram van der Stap, bari ton te Delft, en Arie D. v. d. Weg, piano, alhier. Het koor zal o.a. uitvoeren „Zigeuner leven" van Schumann, „Der S&nger", bal lade met bariton-solo van A. D. v. d. Weg, „De Stal" van C. v. d. Linden, „De Wil gen" van Corn. Dopper. De heer v. d. Stap, die hier van vroegere concerten geen onbekende is, zal liederen voordragen, waaronder (inplaats van eenige reeds in 't programma afgedrukte nummers) een aantal Schubert-liederen, zooals „Erlkönig" e.a. De heer v. d. Weg zal eenige piano-soli ten gehoore brengen, o.a. „Impromptu No. 4" van Schubert, en verder de begeleiding der solo- en koornummers verzorgen. Voor nadere byzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. HET DON-KOZAKKENKOOR Wy hebben voor eenige maanden hier ter stede een concert bygewoond van een Kozakkenkoor, dat uitmuntte door buiten- gewoon-fraaien zang. Alle aanwezigen waren enthousiast over het gehoorde. Wy krygen nu Donderdag 29 dezer wederom een Kozakkenkoor, maar dit maal een veel grooter. Niet minder dan 85 zangers komen naar hier, onder welke vele buitengewone solisten. Het uit te voe ren programma is ook zeer bizonder, zoo als dat van het vorige koor ook was. By dit nieuwe concert worden enkele natio nale Russische dansen uitgevoerd. Het is een gelegenheid,: die zich hier aanbiedt, zooals we wellicht nooit weer krygen. Bovendien een zeer kostbare onderneming, zooals men denken kan. Desniettegenstaande zyn de toegangs prijzen laag gesteld, opdat ieder ervan profiteeren kan. Men verzuime deze unieke gelegenheid nietl Grooff was 25 jaar oud en gehuwd. In verband met dit overiyden zal het ooncert van hét „Stedeiyk Muziekcorps* op he denavond', niet doorgaan. Grooff was werkend lid by dit korps. (Zie verder de mededeeling van. het Stedelyk hieromtrent). PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 NOVEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Avonds 6.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: „Na elf jaren: Uw Ko ninkrijk kome." Westerkerk (Westplein), 's Morgens 10.80 u., Ds. F. W. J. v. d. PoeL Onderwerp«Levensmoeheid en hare genezing*. Huisduinen: 's Morgens 10 uur, Ds. E. R- Damsté. Onderwerp„De Bybel'j. Zendingscollecte. Jullanadorp. 'b Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp„De Bybel". Zendingsooll ecte. Anna Paulowna. 's Morgens 10 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. St Maartensbrug (Burgerbrug). Geen dienst. Oudesluls. 's Morgens 10 uur, Ds. Witkop. Burgerbrug, Geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A Ringnalda, van Soerabaia. 's Avonds 5.80 uur, Ds. A. Ringnalda. Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). Geen dienst. Anna Paulowna. 's Morgens 10 uur en 's middags 2 uur, Preeklezen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur, 's avonds 5.30 Leesdienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. H. L. G. Ouwer* kerk, beroepen predt. te Groede. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur. Ds. P. J. Smidts. Oudesluls. 's Avonds 7 uur, Ds. R. van der Veen. Evangelisatie (Palmatraat): 's Morgens 10 uur, Dr. D. Plooy, Van Leiden. 's Avonds 5.80 uur, Ds. M. Groenenberg, van Oosterend. Breezand. 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. Leger des Heils (Spoorgracht 38). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 7i uur Verlossings-saraenkomst. 's Middags half 4. Openluchtmeeting (Koningsplein) JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur, de Heer J. Sevensma. van Amsterdam. WIERINGEN. Oosterland. Ned. Herv. Gemeente. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Stroe. Doopsgezinde Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. O. L. van der Veen. uur, uur. ITALIAANSCHE OPERA, VEREENIGING PENSIOENBELANG TE DEN HELDER Door het Bestuur der Vereeniging Pen- sioenbelang te Den Helder werden gedu rende de maanden October en November dezes jaars bezocht de navolgende Kamer leden: v. d. Bilt en Deckers (R.-K.) Smeenk (A.-R.), Ridder van Rappard (V.B.), Oud (V.-D.) en K. ter Laan en Oramer (S.D. A.P.). Verzocht werd steun voor de oud-ge- pensionneerden in hun actie voor lotsver betering. De ontvangst was beleefd en door het meerendeel der bezochten werd eventueele steun toegezegd. HET ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEE WERKEN. De bij hot on'geluk te Wielingen zwaar gewonde metselaar Arie Grooff, is Don derdag aan dé gevolgen daarvan, in het hospitaal or«ri«daa Wy hebben medegedeeld, dlat we in dan loop van Doember hier een voorstelling krygen van dé Italiaansch© opera. Het zal onnoodig zyn te zeggen, dat dit voor Den Helder iets buitengewoons ia. Jaren lang werd' hier eiken winter weer de ver zuchting geslaakt: „He, hadden we maar eens een echte opera-opvoering, zoo eene als alleen in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en misschien nog Utrecht gegeven wordt" Maar we moesten er ons by neer leggen, dat dit geen spekje waa voor ona bekje, en dat men, om een opera te zien, wachten moest tot zyn vaoantie of tot de groote dag van potverteren van een zorg vuldig vetgemest spaarvarken waa aan gebroken. Maar ziet! wat niet ia kan komen, en e® komt nu inderdaad een opera-voorstelling naar Den Helder. Na lange onderhande lingen heeft Cavallere Arturo Borin, dia thans de directie voert van het gezelschap, dat in ons land voorstellingen geeft, n.1. de Opera Italiana, zich bereid verklaard naar hier te komen. Opgevoerd zal wor den „La Traviata" van Verdi, een van 's meesters mooiste werken, waarin ala handeling de békende geschiedenis van Margareta Gautier (La Dame aux Camé- lias) zich afspeelt. De opvoering wordt zeer grootsch opgezet met eigen orkest van 25 man. Voor deze opvoering zal het tooneel van Casino worden uitgebouwd', De onderneming gaat uit van de heeren Polak en van Twlsk tezamen. Onze lezers zullen begrijpen, dat zy een groot risico medebrengt, zoodat men dezen heeren dlankbaar mag rijn, dat 41 bet Heldlersche publiek ifi de gelegenheid: stellen deze opera te gaan zien en booren. In volgende nummers zullen wy om trent het werk van Verdi zelf, atemede dé opvoering, nzdara hixondarhadan

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 17