KANNEWASSER De Indringer STORM- EN NOODWEER. Eerste Blad. IS ALTIJD GOIDKOOPER BRONCHITIS OOK VOOR DAMES-CONFECTIE ABDIJSIROOP Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 cn 412 WMdag 27NOV. 4.2e Wocnedag 2a 426 GEMENGD NIEUWS. Binnenland. Oude man overvallen. Te Ulvenhont ln Noord-Brabant. In den nacht van Zaterdag op Zondag rijn twee gemaskerde bandieten binnen gedrongen in de woning van een alleen- wonenden man achter de boterfabriek aan den weg naar Chaam—Ulvenhout, op ongeveer 10 K.M. van Breda. Zij heb ben getracht den man te berooven, doch moeten niets van hun gading gevonden hebben. Daarna hebben de bandieten het huisje in brand gestoken. De man is zwaar gewond in het Sint Laurentiusge- sticht te Ginniken opgenomen. De man, P. van den Burg, ligt in het ziekenhuis met vijf gateD in het hooTd, een wonde aan de hand en een verbrand been. Hij is begrijpelijkerwijs totaal over stuur en verklaart nu eens dat hij door twee, dan weer dat hij door drie kerels is overvallen. De woning is geheel afgebrand. De toestand van den man is ernstig, al is er op het oogenblik geen direct levensgevaar. Men deelt nog het volgende mee Tegen middernacht kwamen er twee gemaskerde personen, volgens de ver klaring van den aangevallene een kleine en een groote, het huisje binnen en vroe gen om geld. De man had enkele guldens in zijn portemonnaie, die hij hun ter hand stelde. Het was den bandieten niet vol doende, waarop zij een kast hebben open gebroken, waarin een trommel stond, die echter met speculaas was gevuld. Zij moeten toen den man bewusteloos hebben geslagen. Blijkens de wonden op het hoofd moet dit gebeurd zijn met een ijzeren voorwerp. De bandieten hebben toen het bed van B. in brand gestoken, waarin de man in half bewusteloozen toestand was gaan liggen. Weldra bemerkte hij, dat het bed in lichte laaie stond. Hij kreeg aan beide beenen zware brandwonden. Met een vreeselijk verbrand been en voet is de man toen naar zijn buurman T. Goos over een afstand van 60 M. als het ware gekropen. Onderwijl stond, aangewakkerd door den feilen wind, het huisje in lichte laaie; het was in korten tijd geheel verbrand. De kinderen van den heer Goos hebben toen aan de boterfabriek, op een afstand van enkele minuten, telefonisch medische en geestelijke hulp gevraagd. De oude man, die 69 jaar is, moet eenig geld hebben bezeten, maar naar men zegt gaf hij dat gewoonlijk in bewaring bij de familie P., bij wie hij 46 jaar in dienst is geweest. Er zijn twee mannen gearresteerd, maar de rijkspolitie acht het beter, voorloopig, ter wille van het onderzoek, geen mede- deelingen te doen. Ingezonden Mededeellng. Ingezonden Mededeellng. FEUILLETON Uit het Engelsch floor HAROLD BINDLOSa 88) Naderhand vroeg Witham zich dikwijls af, hoeveel mijl hij dien nacht wel geloo- pen zou hebben; want ofschoon het blok huis niet groot was, lukte het hem, on danks zijn fel stoken, niet om de kleine ruimte te verwarmen. Eindelijk, na uren van stilte, juist toen hij langs de kachel Her, hoorde hij een diepen zucht; zonder iets'te laten merken; liep hij door. Toen hïf zich omkeerde zag hij dat zijn metge- zaMn die reisdeken van zich af gegooid had- met een blos van 't slapen, maar ove rigens heel kalm, zat ze rechtop naast de kacheL De man bleef stilstaan, htf rilde en zijn gezicht zag blauwbleek. De wind was gaan liggen, maar ondanks dat was de koude, zelfs in het blokhuis, nog in- lenst jh hebt alleen dat leeren jasje als be schutting gehad en mij heb je al die de kens gegeven," zeide het meisje vorwjj- te Witham schudde het hoofd. Opeens voelde hij zich warm worden; wat moest Maud Barrington van hem denken; uit de manier waarop de reisdeken Ingestopt was, moest ze alles begrepen hebben. Onder een trein geraakt. Ernstig gewond. Vrijdagnacht is op het emplacement van het station D. P. te Rotterdam, een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 84-jarige stationsbeambte W. J. de V. onder een goederentrein is geraakt. De V. stond te praten met den hoofd geleider van een stilstaanden trein. Na het gesprek stak hij de rails over en hij zag den naderenden goederentrein 6364 niet aankomen, evenmin hoorde hij het geroep van den machinist van den stil staanden trein. De machinist van den trein, die de V. niet gezien had, hoor de plotseling een hevig gegil, waarna hij den trein onmiddellijk tot stilstand bracht. Toen bleek dat de V. onder den trein was geraakt. Zijn beide voeten zijn hem af gereden, terwijl zijn beide beenen verbrij zeld zijn. Vermoedelijk is ook zijn linker band verbrijzeld. In zorgwekkenden toestand is hij in het ziekenhuis aan den Goolsingel opgeno men. LIJK IN BESLAG GENOMEN. De 67-jarige rentenier J. v. Z., vani de Reehter-Rottekade te Rotterdam woonde alleen. Af en toe kwam wel eens een vrouw bij hem op bezoek en in den regel dronken zij dan een glaasje cognac. Vrij dagavond was dit ook het gevaL De man is toen even naar de keuken ge gaan, om zijn glas te vullen. Kort daarna kwam hij terug met hevige kramipen. Hij zeide per abuis lysol te hebben gedron ken. In den loop van den avond is hij overleden. Het lijk is in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek in. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Zaterdagmiddag is te Zoutkamp de ar beider U. Huizinga, uit Houwerzijl, door een noodlottig schot uit het jachtgeweer van J. KLunder, terwijl deze bezig was het wapen te ledigen, doodelijk getroffen. DE ZIGEUNERBENDEN. De Zigeunerbenden, die sinds ver scheidene dagen probeerden ondier Baarie- Nassau of Zundert Nederland binnen te dringen, doch' door de nauwkeurige grens bewaking aan de Nederiandsohe zijde daarin niet slaagden, zijn thans weer aan het trekken gegaan. Zij probeerden bij Niéuw-Moer en Putte over de grens te komen, doch overal is de grens afgezet. Volgens de laatste berichten beginnen de in Noord-Beligië rondtrekkende Zigeu ners zich weer tot een grooten troep te verzamelen bij Hoogstraten in Turnhout Door detacheering van marechaussee en rijksveldwacht van elders is onze grensbewaking belangrijk versterkt. Tal van schepen gestrand en gezonken. Kranige reddings pogingen. Gelukkig weinig slachtoffers. Opnieuw stormweer verwacht Ernstige scheepsramp bij Hoek van Holland. Het Noorsche schip „Chrlstian Mlchelsen" op een strekdam ge slagen. Bil de reddingspogin gen drie menschen verdronken. (Weer heeft Hoek van Holland1 een scheepsramp medegemaakt, die slachtoffers heeft geëisebt. De 2292 ten metende Noor sche stoomboot „lOhristian Michelsen" is Zondlagavond tegen 7 uur op den derden strekdam bezuiden het slag van Vluchten- burg geslagen en biji de redding van de be manning zijn drie 'man, te weten de Vlis- singsche loods, een matroos en een stoker, verdronken. Tegen halfzes werd' te Hoek van Holland een draadloos sein' ontvangen van de „Chris- tifln, Michelsenf', waarin slieepboothulp en een reddingsboot werden gevraagd. Boven dien werd waargenomen, dat vuurpijlen werden afgeschoten. Het schip bevond zich teem op 4 mijl1 ten Noordwesten van den seinpost te Hoek van- Holland. De sleepboo- ten konden wegens het woelige weer niet uitvaren, doch terstond werd de reddings boot „President van Heel" onder bevel van kapitein Slis gereed gemaakt. Geen oogen blik aarzelde de dappere bemanning om zich raar buiten te wagen in de kokende zee. Om 6.16 verliet de reddingsboot de berg hoven. De mare, dat de reddingsboot zee had „Je leek ine wat slaperig toe alsof je geen lust had; om te praten", zeide hij zoo gewoon mogelijk; het meisje keek hem aan; ofschoon ze hem niet geloofde, was ze hem voor zijn houding dankbaar. „De quaestie was," ging hiji haastig door „dat ik feitelijk zelf ook te suf was om behoorlijk na te denken. Maar ik ben nu toch blij, dat je wakker bent, 't wordt tijd! omi weg te gaan als ik, voor 't dag is, de Grange halen wik" ik geloof niet, da ik mee zou kunnen," zeide 't meisja Witham schudde 't hoofd. „Neen, jij: moet hier blijven over een paar uur ben' ik weer, met Oolonel Barringon, terug." Het meisje begreep, dat angst toonen haar niet zou helpen. „Maar als je den weg niet vindt?" verontrustte ze zich. „Neem liever het ravijn dan kom je bij de hoeve van Graham uit." „'t Is beter dat ik naar de Grange ga," antwoordde Witham langzaam. Opeens begreep Mand Barrington hem met een kleur keek ze voor zich. Maar tegelijk wist ze, dat ze alle regeling aan hem kon overlaten: hij zon aan alles den ken. Toch was 't haar niet mogelijk, om antwoord te geven; toen hij, bij de deur, zich nog eens glimlachend omkeerde. „Van dit intermezzo behoeven we ons bij een volgende ontmoeting niets meer te herinneren," zeide hij; „maar ik zou wel willen dat je me een kans gaf om te bewijzen, dat die Lance Courthorne van vroeger niet langer bestaat." Even daarna hooide Maud de deur ach ter hem dicht gaan; met een warmen bloa gekozen werd weldra door heel! Hoek van Holland verspreid en het meerendeel der inwoners spoedde zich naar den seinpost, om' te trachten de bootte volgen. Worstelend met <U gblvertl naderde de „President van Heel" het doel. Voortdurend werden van boord van de „Ohristian Michel- een" nog vuurpijlen afgeschoten. Herhaal delijk zag men hoe de reddingsboot door geweldige golven werd teruggeslagen en zeer lang duurde de strijd met de branding, voor men erin slaagde buiten de pieren te komen. Maar de schier onoverkomelijke moeilijkheden werden door Slis en de zijnen ten slotte toch glansrijk overwonnen. Hij naderde al' meer en) meer het vaartuig, dat met alle 'lichten aan, nog steeds niet vastge loopen bleek, maar herhaaldelijk meege sleurd werd door de woedende 'golven om een eind verder wegr op den dam' te worden gesmakt. Duidelijk was te zien, dat de „Omstaan Michelsen" ongeladen was, want hoog stak het vaartuig soms boven het strand; het was daardoor een gemakkelijke prooi der golven. iln spanning tuurde men naar den dan senden noteöop, waarin' Slis en de zijnen redding gingen brengen. Langzaam naderde men ten slotte toch het schip in nood. Een Ingezonden Mededeellng. W|| Br Ij Dralen de Aller Fijnste Wollen K ousen zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. Voor nieuw werk zijn wij nummer één. Tel. 251. bleef ze naar den stapel bonte dekens en huiden staan kijken, waarvan hij er nieit één meegenomen had. HOOFDSTUK X. Een belofte. Het daglicht begon' juist door te breken toen Witham, dan stappend, dan half wadend door een laag poedérfijne, losse sneeuw van meer dan een voet hoog, ein delijk de Grange bereikte. Half versuft van vermoeienis en kou ging hij de kleine zitkamer binnen; daar bleef hij, zwaar leunend op de tafel, ongemakkelijk in zijn stijf bevroren kileeren, die zijn ver kleumde lichaam bij' elke beweging pijn delden, staan wachten. Het duurde geen drie minuten, of de Oolonel kwam haastig binnen. Bij 't zien van het gelaat van zijn vroegen gast, liep hij snel naar het buffet en schonk een glas wijn in. Drink dit eerst op," zeide hij kort. „Je bent meer dood dén levend." Witham schudde koppig 't hoofd. De- ter, dat u me eerst aanhoort" Maar Barrington duwde hem 't glas in de h'and. „Zooals je nu spreekt, begrijp ik toch niets van wat je mij vertelt. Drink het op en wacht met praten; todat je aan 't verschil in temperatuur gewend geraakt bent." Witham dronk het glas wijn leeg en liet zich, zwaar, op den stoel naast hem vallen. Zijn gezicht zag nog grauw-bleek, maar toch begon zijn huid alweer pijnlijk te tintelen door de energieke poging van rijn bloed; om in dé weefsels aan de op pervlakte door te dringen. Toen hij wat moment was de reddingsboot er vlak bij, maar toen sloeg een venijnige golf naar weer terug enl moest opnieuw door handig mamoeuvreeren gepoogdi worden den Noor te naderen. Drie man vermist; twee aan boord gebleven. Een half uur duurde dat spel. Toen zag men hoe de reddingsboot zich van het schip verwijderde en weer 'koers zette naar de haven. Zou zj| de schipbreukelingen met zich mee brengen? Men was in het onzekere over hetgeen geschied' kon zijn, want ver binding kon nuen niet krijgen. Eindelijk hing de loodiscommissarie een zwart sein op. „Heb schipbreukelingen aan boord; drie man vermist; kapitein en tweede machinist aan boord gebleven". Om halfnegen kwam de „President van Heel" voor den aanlegsteiger, met zich brengend 24 leden der 'bemanning van den gestranden Noor. Door en door verkleumd, nat en koud, nog geheel ontdaan van de doorstane ellende moesten de meeaten on dersteund worden, om het lokaal van het loodswezen te bereiken. Daar was alles voor hen in gereedheid gebracht Loods uit Vlisslngen onder de slachtoffers. De mannen kwamen wat bijl en vertelden hun wedervaren. Toen deed het treurige be richt de ronde, dat drie man werden vermist, waaronder de loods, die te Vldssingen aan boord was gekomen. Met den Vliissingschen loods werden twee leden der bemanning, namelijk een matroos en een stoker vermist Er waren 29 man aan boord geweest, twete waren er achter gebleven en 24 waren gered. Men telde helaas drie slachtoffers. De namen van dé slachtoffers zijn: O. Suy, 50 jaar, loods, gewoond hebbendie te Vlissingen; F. Hystad, 30 jaar, stoker ge woond hebbende te Bergen, Noorwegen en ArdZen, 60 jaar, steward, vermoedelijk gewoond hebbende in Zweden. De kapitein O. Holk, de marconist en de 2e machinist zijn aan boord gebleven. De President van Heel is met 24 gered den aan den Hoek van Holland' aangeko men. De Ohristian Michelsen is kort daar na op het strand vastgeloopen, even ten Noorden van het paviljoen' in de duinen, dat bij het kampeerterrein staat Twee lijben aangespoeld. Twee lijken van de Ohristian Michelsen zijn bij den Hoek van Holland aange spoeld. EEN STRANDING BIJ ZANDVOORT. De Heinrich Podeus hoog op bet strand. Het 4300 ton groote Duitsche stoom schip Heinrich Podeus, dat op reis was van Kem aan de Oostzee laatst van Lon den naar Rotterdam, welk schip op zee machineschade heeft gekregen, is Zater dagmiddag op de Nederlandsche kust ge strand. De berichten over de juiste plaats van de stranding liepen nogal uiteen, ten slotte bleek, dat het ten Zuiden van Zandvoort is vastgeloopen. Zee en storm hebben het schip tot bijna tegen de dui nen geslagen. De reddingboot uit Noordwijk is over het overstroomde strand ter assistentie uitgereden, maar ter hoogte van paal 6, dus 6 K.M. Noord van Noordwijk, moest de wagen, welke de boot droeg, terug- keeren. Men was toen nog circa 2 K.M. van het gestrande schip verwijderd. 6 K.M. heen en 6 K.M. terug heeft men tij- Ingezonden Mededeellng. bijgekomen was begon hij zijn verhaak Kaarsrecht, met zijn oegen strak op die van zijn gast gericht, stond; Barrington toe te luisteren; iniaar in contrast met zijn flinke houding wais zijn gezicht bleek en vervallen; zijn ijzeren wil, die hem1 gedu rende den verderen dag ophield, deed zich vroeg in den morgen, zooals nu, nog niet volkomen gelden; hij zag er nu uit, zooals hij: zich in werkelijkheid voelde; een oude man, met een last van zorgen, welke hem te zwaar dreigde te worden. Maar naarmate Witham's verhaal vorder de. kwam er meer leven in zijn gezicht; het was duidelijk te zien, dat hij slechts met de grootste moeite zijn uiterlijke kalmte wist te bewaren. „Je wilt dus zeggen, dat een poging, om de Grange nog gisteravond' te berei ken, levensgevaarlijk geweest zou zlijn?" vroeg Barrington. „Ja," antwoordde Witham rustig. De onde man bleef hem en paar oogen- blikken strak aan staan kijken. „Ik moet je zeggen, dat ik het een zeer betreurens waardige samenloop van omstanidigbeiden vind." Met een klein handgebaar viel Witham hem in de rede. „Er was niets aan te doen, sir. Ik zon de paarden er niet door gekregen hebben en geen van beiden zouden wij' er levend afgekomen zijn." „Je behoeft je niet te verontschuldigen, je zult je best wel gedaan hebben nu 't gebeurd' is, ben ik blij dat jij, een fami lielid, het geweest bent. Maar.dit is een van de 'gevallen waarbij1 openhartig heid t beste is je moet goed' begrijpen, dat de zaak hiermee afgeloopen is, dat ik er geen woord verder over wil hooren." Tegen AKKER** Voord+Borst dens het noodweer moeten ploeteren, om den wagen over het ondergeloopen strand te krijgen. De wild kokende en bruisen de zee sloeg tot tegen de duinen en regen en hagel beletten telkens elk uitzicht. De reddingboot van Zandvoort is geluk kiger geweest. Ook deze is uitgerukt om hulp te verleenen en het i s de beman ning van deze boot gelukt, 23 opvaren den over te nemen en behouden aan den wal te brengen. Twee opvarenden de kapitein en een stuurman zijn aan boord achtergebleven. De geredde schip breukelingen zijn naar Zandvoort ge bracht, waar zij voorloopig in een hotel zijn ondergebracht De vrouwen van drie leden van de equipage waren naar Rot terdam gekomen, om hier hun echtgenoo- ten af te halen. Toen bekend werd, dat het schip bij Noordwijk gestrand was, zijn zij naar déze plaats gereisd. Later zijn zij per auto naar Zandvoort doorgegaan. De Heinrich Podeus was op haar reis van Londen naar Rotterdam op de Thames ook al vast geloopen. Het zou daar wor den gerepareerd en heeft geen lading in. Tengevolge van de hooge zee was het niet mogelijk geweest voor Hoek van Hol land' een loods aan boord te krijgen. Bovendien had het schip in den loop van den nacht door den hevigen storm beide ankers verloren, zoodat het een speelbal van de golven was geworden. De bemanning was vol lof over de wijze waarop het radiostation Scheveningen bij stand in den nood had verleend en over de energie van de Zandvoortsche red dingsbrigade, welke zich bijzonder heeft onderscheiden. Ongeveer 40 Zandvoort sche burgers hebben aan het reddings werk medegeholpen. Het schip is ongeveer zes jaar geleden gebouwd en was vroeger een Neder- landsch schip, en behoorde toen aan de reederij Van Driel te Rotterdam. Het heette toen Witte Zee. De kapitein en de stuurman van die Heinrich Podeus zijn Zondag ook van boord gegaan; zij hebben het beheer over gelaten aan iemand uit Zandvoort. Het schip is niet onder de strandvonderij ge zet. Men is voornemens het door de firma Smit weg te laten sloepen. Ingezonden mededeellng. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? f 0.65 per flacon. Witham glimlachte even; toen bij ant woordde klonk zijn stemming] in dien liichWronischen klank van zijn stem door. „Deze kleine vermaning had! u uzelf en mij kunnen besparen; sin Ik gevoel me, begrijpelijkerwijs, al zeer gelukkig, dat ik de doorluchtige familie, die wel zoo goed geweest is, mij bij mijn komst hier te ontvangen, een kleinen dienst bewezen heb. Maar noch u, noch Miss Barrington behoeft zich ongerust te maken, dat ik me op dien grond daarvan een vrijpostige houding zal aanmatigen." Oolonel Barrington beerde zich met een riik naar hem toe. „In je dlrift ben je ten minste een echte Oourthorne, en ik moet toegeven, dat Ik aan deze uitbarsting wel wat schuld heb. Je hebt buitengewoon verstandig gehandeld met regelrecht hierheen te komen. Als ik hot eerste oogenblik niet zoo verbaasd geweest was, zou ik zeer zeker onmiddellijk je mijn appreciatie daarvoor getoond hebben. Als jij er niet geweest was, zou mijn nichtje vannacht doodgevroren zijn." „Misschien heb ik wel wat te heftig ge reageerd!, gir maar u begrijpt, ik ben moe, heel moe. Maar als u hier even wachten wilt, zal ik zelf d'e paaiden uit den stal gaan halen de stalknecht heeft er niet bij noodig". Barrington knikte eerst toestemmend, maar toen bedacht hij zich. Met een blik op het vermoeide gezicht van den jongen man, zei hij: „Je moet hier blijven rusten en slapen tot werken ben Je niet meer in staal" heudersche courant Licht op voor Auto's en Fietsen: „Maar de sneeuw zal heel hoog liggen Los het ta de Pronchea vastzittende slijm op, ver- gemakkelijk het opgeven, verzacht de snijdende pijn van het veelvuldig hoesten en versterk Uw ademhalingsorganen met de snel en krachtig ingrijpende, onschadelijke Slecht* spijsverte ring, verstopping, maagkwalen ent, werken nadeellg op uw humeur en ge stel. Posters Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del, dat uw kwaal doet verdwijnen. Fostl Alom verkrijgbaar Maag pillen fWoodt VABVOlgd).

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 1