IENSC1ECOURANT DE GEHEIME ZENDING. VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS SS VAN ZATERDAG 8 DECEMBER 1928 Den Helder. Te Amsterdam slaagde deze week voor M. O. Geschiedenis, de heer C v Kossem te Alkmaar, leeraar aan de Han delsschool, alhier. ^®J* H. J. Winter, onderwijzeres aan school 5, openbaar lager onderwijs alhier, is benoemd bij het openbaar lager onder wijs te Amsterdam. a 1)6 h?er Winter, slaagde 29 Nov. te ■"J-ravenhage voor het examen van 2e officier groote stoomvaart. GEREFORMEERDE KERK. 'Morgenavond zal Da. F. Tollenaar zijn intrede doen in de Gereformeerde Kerk. na in den ochtenddienst bevestigd te zijn door Da J. J. Bouma van Almelo. INSTUIF ONDERZEEDIENST. Beleefde mededeeling dat voor genoo- digden, autobussen zullen vertrekken Dinsdagmiddag 8.46 precies van: le. Ha venplein, met route: Hoofdgracht, West straat, Binnenhaven en 2e. van West- Ïleln met route Kanaalweg, Prins Hen- riklaan, Parallelweg. Ten pl.m. 6 u. terug route in omgekeerde volgorde. ZANG- EN RECITEERVEREENIGING «HARMONIE". „De Wondervogel". De weflbekenüe Vereeniigirfg „Harmonie", onder leiding van haren directeur, "den heer P. Brizée, kondigt voor a.s. Dinsdag eene opvoering aan voor leden en donateurs, van de opera oomique „De Wondervogel". Oomiporaist van dit werk is de bekende Charles Lecocq, in 1918 overleden te Parijs, die een groot aantal1 operettes schreef, weike bekend staan' voor bun) belkiooriijke melo- dieuse muziek. Lecocq werkte uiterst con sciëntieus en wist smaakvol te instrumen- ■teeren, zijn melodieën zijn gracieus. Van de VereenSging Harmonie" iis be kend met hoeveel zorg de operettes worden weergegeven; ofschoon hier 'dilettanten aan het werk zijn, bemerkt men dat op sommige momenten niet, zoo natuurlijk en ongekun steld is het speL Ook nu weder werkt een uitgebreid orkest mlee aan de opvoering» zoodat den leden en donateurs weder een aardige en goed verzorglde voorstelling wacht. Voor nadere bizonlderiheden raad plege mlen de advertentie. DERDE MARINECONCERT. Woensdag a.s. zal1 het 'derde der reeks winterc-oncerten van de Staf muziek piaa.s hebbent Reeds hebben wij medegedeeld, dat een nieuiw werk zou worden ingestudeerd van den Tsechiiscben componist Anltlon Dvorak. Dit is eien symiptoonie van dlezen mee9ter, dien hijl betiLteitie „Uit de nieuwe wereld" en die blij d'an ook in Amerika schreef. Dvoraik heeft drie jaren in New- Yortk gewerkt als directeur van het Na'tio- •naiconserivatorium aldaar (18921895). In die dir,ie jaren heeft de negerrauziek e'en groeten' invloed op hem gekregen, zoodat uit die periode in melodie ent rhythme die invloed zeer merkbaar is. Wij vinden dan ook in deze symiphomie allerlei negermelo dieën verwerkt. DvoraMs muziek is een voudig in dezen zin, dat zich in haar direct het gevoel1 van den eenvoudig mènsch open baart, zijn elementaire vroolijkheld, open heid en reinheid.-Diepzinnig is de muziek niet; zij' lis zuiver uit een naïeve scheppings drift ontstaan. Maar wel voelt men) in Dvo- nalk's muziek1 somtijds een heimwee naar het eeuwige, een oprecht godsdienstig ge voel. Daar staat tegenover, dalt Dvorak met FEUILLETON door EDGAR FRANKLEST. ^W.ar?" bracht James versteld uit. "Hè? wat scheelt eraan met jou? vroeg Stoddard, niet zonder reden „Ergens in Nieuw-Mexico geloof ik. dat het gebeurd Ja*irtSTïaïhS nWoS, Jnn," zeide d? eerste accountant en blies de rookwolken voor zioh uit. „Ais er aan denkhen ik er heelemaal van ontdaan. Erf dit geval zie Je. heeft m aan het relaas had hem in* rijn geest iets doen zien even duidelijk ais een foto. Zijn Kevel was nu voorbij, maar enkele se- 3en had hij waarachtig 'Dons bezig Sen met het innemen van vergif - „Ik heb erover zitten piekeren," her haalde de ander. „Dat kan ik begrijpen," mompelde Over die kwestie van jaloerschheid Jim," vervolgde Stoddard erns'ig. „Is het niet' rreeand, als je erover nadenkt?" steelds de juiste grens tusschen populaire, elementaire vreugde ten banaliteit weet te yinaeni, hetgeen' ziijn muziek wel eens aan de grenzen van het triviale brengt Ook heeft zijn muziek een eigen, Slavisch ka- raikter en daareribweni is -zij zeer nuuzifeaal. Behalve dit. werk en nog een Feestmarsch van denzelfden componist, heeft de heer Leustikow gemeend de bezoekers een dienst te 'bewjjzen door ze reeds een voorproefje te geven van de opera-tmuüüek van „La Tra- viata", die we binnenkort int exteniso krij gen. Men' zal er. uit booren, dat de muziek uiterst bekoorlijk ils en rijk aam melodieën» Behalve deze nummers worden1 nog een ouverture van een van Rossini's opera's, alsmede een Hongaansche rhapsodie van Liszti, door deni heer Leiistikow gearran geerd, uitgevoerd!. VEREENIGING „AMBACHTSSCHOOL VOOR DEN HET.DFR EN OMSTREKEN". Donderdagavond had in het gebouw der Ambachtsschool de jaarlijksche alge meene vergadering plaats van deze instel ling, onder presidium van den heer D. H. Grunwald, voorzitter der Vereeniging. Een drietal heeren, t.w. de heeren F. Dek ker, H. W. Bakker en ir. W. J. Bijvoet, hadden bericht van verhindering gezon den: met Inbegrip van het bestuur waren m totaal 10 personen aanwezig, hetgeen voor een dergelijke jaarvergadering een groot aantal is. Rekening en verantwoording 1927. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vergadering van 8 Maart kwam aan de orde de Rekening en verantwoor ding over 1927. De hiervoor aangewezen commissie van onderzoek bracht bij monde van den heer Zegel rapport uit. Aangezien de rekening der Ambachtsschool, aldus de rapporteur, tegenwoordig aan de veri ficatie van gemeentewege wordt onder worpen, heeft een nadere goedkeuring of hebben eventueele aanmerkingen van een commissie van onderzoek weinig zin. De Commissie meende dan ook vrijwel over bodig te zijn en nutteloos werk te ver richten. Naar aanleiding van deze opmerkingen ontstaat een uitvoerige discussie. De P e n- n i n g m e e s t e r, de heer Kastelijn, licht de zaak nader toe; de School is verplicht binnen een bepaalden termijn de rekening bij het Rijk in te zenden, en alvorens dit te doen, wordt zij aan de goedkeuring van den gemeentelijken verificateur onderwor pen. Inderdaad is dus feitelijk de goed keuring eener Commissie van onderzoek overbodig, en zou het betreffende artikel uit de Statuten kunnen worden gelicht. De Voorzitter zet uiteen, dat bedoeld ar tikel ontstaan is vóór de gemeente een verificateur had. Daar de gemeente, zoo als bekend is, 30 van hèt benoodigde subsidie geeft (het Rijk verstrekt de overige 70%), meende het Bestuur, toen indertijd deze verificatie werd ingesteld, de rekening aan de goedkeuring daarvan te moeten onderwerpen. Notaris Schreuder is van meening, dat de Commissie van onderzoek een ge heel zelfstandige taak heeft, die afgeschei den is van de verificatie der gemeente, en dat zij, zoolang dit onderzoek statutair is voorgeschreven, dat ook moet verrichten. Het Reglement schrijft voor, dat statu tenwijziging slechts kan geschieden in dien 2/3 van het aantal leden zich ervoor verklaren. Daar deze nimmer op een ver gadering tegenwoordig zijn, is een tweede bepaling ingelascht, waarbij het mogelijk gemaakt wordt, dat in een volgende alge- meene vergadering een dergelijk besluit kan worden genomen zonder rekening te houden met dit aantal. En daar bovendien op de agenda van heden een dergelijke statutenwijziging niet is geconvoceerd, is een afzonderlijke vergadering noodig om de betreffende bepaling te veranderen. Het volgende punt betreft het Jaarver slag 1927, dat wordt goedgekeurd. Aange zien dit in druk verschijnt en aan de leden zal worden rondgezonden, vermelden wij daar niets uit. FInantieel Verslag 1927. De ontvangsten betroffen (van de tus schen haakjes geplaatste cijfers betreffen de eerste de werkelijke cijfers van het jaar tevoren, de tweede de cijfers van de begrooting 1927): sohoolgelden 4299.83' 4268.4000.bijdragen en contri- butiën 224.25 232.75, 280.—). Bruto opbrengst vervaardigde voorwerpen enz. 990.93 1012.82, 725.—). Bijzondere ontvangsten, huren, pensioenverhaal, rest. electr. licht, e.d. 4055.19' 4270.2" 3652.subsidiën: rijk 86000. 37000, 42320.92), gemeente: 16800. 17000.—, 18137.53). Uitgaven: Jaar wedden en salarissen 46381.40 47144.42 40210.Gebouw, meubilair, enz. 5107.49 5564.24, 6135.—), Algemeene kosten: verlichting, verwarming, gereed schappen, enz. 10855.25 12812.97, 12106.—), schulden 2524.70, 2580.18, 3514.45), bijzondere uitgaven, venCïben- stortingen, toelagen aan ouders of leerlin gen, onvoorzien 7766.45 7080.27, i 7100.—). Winteravondcursussen: schoolgelden 268.50, pensioenverhaal 241.31', sub sidiën 4000.jaarwedden 2668.26, Ge bouw, enz. 65.—, Alg. kosten 922.28, bijzondere uitgaven f 609.65. Begrooting 1929. Wij vermelden de verzamelde posten Ontvangsten: aan schoolgelden 4000.— (voor 1928 geraamd op 3500.Bijdra gen en contributiën 230.230. Bruto opbrengst vervaardigde voorwerpen enz. 1025.— 1025.Bijzondere ont vangsten, 4302.— 4452.—), subsidiën rijk 45845.44270.10), gemeente 19648.— 18972.90), totaal 65493. 63243.Uitgaven: Jaarwedden en sa larissen 46200.42800.—), Gebouw meubilair, enz. 8360.(6585.Alge meene kosten 12925.40 13125.—) schulden 5414.45 3514.45), Bijzondere uitgaven 7150.15 7150.15). Begrooting Winteravondcurssen: Ont' vangsten schoolgelden 800.— 800.—) pensioenverhaal 200.200.sub' sidie rijk 2975.3010.gemeente 1275.1290.Uitgaven: Jaarwed den en salarissen 2650.2500.Ge bouw, enz. 600.8Ö0.Alg. kosten 1100.— 1100.—), Bijzondere 400.— 400.—). Ten behoeve van een op te richten rij wiel-, motor- en auto-afdeeling is bij de Nutsspaarbank een tijdelijke leening ge sloten a 5 groot 1000.af te lossen in 10 jaren. Vandaar de verhoogde post schulden. De begrooting wordt goedgekeurd on der dankzegging aan den penningmeester „Vind je ook niet?" zeide Folsom bitter. „Dat was een vrouw die vermoedelijk een gewone vrouw was. Zij zorgde voor het e.en en deed haar huishouden en bracht bezoeken bij de buren of ont ving d!ie, net als jouw vrouw of mijn vrouw; heel waarschijnlijk was haar man een goeie kerel die er niet aan dacht, zich met andere vrouwen af te geven, hè?" Heel waarschijnlijk," beaamde James. Heg eens, Stoddard, ik moet hier nog een tijdje wachten en ik was van plan een beetje op dezen divan te gaan lig gen en wat rust te nemen. Ik ben dood' op." „Ja, je ziet er een beetje vermoeid uit, Jim. Nou, ik zal je niet lang ophouden," zeide Stoddard, met een tikje ongeduld. „Ik moet nog een paar posten boeken en dan ga ik huis toe. „Maar nou die vrouw. Het was d'an, om zoo te zeggen, een gewoon gezin en toen kreeg zij het van die jaloersch heid te pakken en wat gebeurt er? Zij is niet meer bij haar zinnen. Zij wordt een voudig van Lotje getikt en verdoet zich zelf!" Ditmaal antwoordde James niet meer. Het was mogelijk dat Stoddard', als hjj hem' niet in de rede viel, spoedbr uitge praat zou zijn en op zou hoepelen. „Ik zog je, Jim," zeide hjj peinzend, „dat wij van die dingen in dë krant lezen, maar je weet niet wat eraan vast zit, vóór je zelf zoo iets overkomt, hè?" «Ja". Besluursver kiezing, Aftredend zijn de heeren Kastelijn, Boon en Grun vald welke worden her kozen, resp. met 8, 9 en 8 stemmen. Op de vraag van den voorzitter of de heer Kas' telijn de functie weder aanvaarden wil, antwoordt deze werkelijk plan te hebben gehad uit het bestuur te treden, doch bij nadere overweging bereid te zijn nog een drietal jaren als zoodanig te fungeeren. Het penningmeesterschap is tegenwoor dig, met al de wettelijke voorschriften, geen sinecure, maar spr. is bereid het nog eenigen tijd te blijven vervullen. De Voorzitter heeft steeds met genoegen de functie in het Bestuur der school ver vuld, omdat we zulke prachtige resultaten hebben bereikt in den loop der jaren. Deze zijn mede te danken aan het uitstekend beheer van den heer Kastelijn, die nu 18 jaar lang het 'beheer der financiën heeft gehad. De moeilijkheden, waarop de heer Kastelijn doelde, zijn de schuld van de re geering zelve. Toen we hier evenwel eens den rijksaccountant kregen, waren ze spoedig opgelost; zelfs maakte deze heer ons een compliment over het beheer en de finantieele administratie der school. Er waren maar weinig ambachtsscholen in het land, die zoo uitstekend beheerd wer den als deze, zoo zeide hij. De heer L. Boon, in de plaats van den afgetreden heer Dekker herkozen, heeft in zijn secretariaat geen sinecure. In den Haag heeft men wel eens gezegd: er is geen bestuur zoo lastig als dat van de Hel- dersche Ambachtsschool. De heer Boon heeft de functie met denzelfden ijver ver vuld als zijn- voorganger. Wij hopen, dat .vij beide heeren nog vele jaren in ons midden zullen mogen houden. (Applaus). Notaris Schreuder voegt aan deze woor lijk denken wij niet dat zij bijzonder jaloersch zijn, maar het zit toch in hen. Elke vrouw is jaloersch, Jim! En wanneer die jaloerschheid boven komt, krijg Je de poppen aan 't dansen en kun je nooit zeg gen wat het eind ervan zal rijn." „Niet?" zeidie James huiverende. De eerste accountant grijnsde veelbe- teekenend en sloeg zijn boenen in de an dere richting over elkaar. „Die dingen komen zoo ineens, zie je, en ik geloof dat er niet één man op de duizend is die, tenzij' hij werkelijk schul dig is, dénkt dat hij: er schuld' aan heeft. En daarin vergissen zij zich meestal, Jim. Ja, daarin begaan zij een fout. „Ik zeg altijd, en ik moet het tegendeel nog zien bewijzen, dat, als je een vrouw aanpakt, zij zich niet zoo mal zal aanstel len, nooit!" Hoe moet je ze goed aanpakken?" liet Folsom zich met belangstelling ontglip pen. „Om te beginnen moet je eraan denken dat het ook maar menschen zijn," zeide Stoddlard lachende. „Zij denken precies zooals wij'. Zij prakkizeeren in hun een tje over allerleL Wat ik bedoel is dat je ze eenvoudig moet waarnemen en be- studeeren. „Die kerel in Nieuw-Mexico had een oogje in bet zeil moeten houden en zien uit welken hoek de wind woei. Hij had met een groote doos bonbons of zoo iets thuis moeten komen en die haar moeten geven en er toen nonchalant hjj moeten zeggen: Hier is iets voor jou, schat. Heb je vandaag een prettigen dag gehad?" en dan had hij haar een paar keer moeten zoenen, alsof het echt gemaand wa* den een hulde toe aan den Voorzitter den heer Grunwald. Wij hopen, dat ook deze heer nog vele jaren den presidentshamer zal mogen hanteeren. Want de AmbachtS' school, wij weten het allen, wordt door hem als een troetelkindje beschouwd. Ook met deze woorden stemt de verga dering in door applaus. Mededeellngen. Reeds is vermeld, dat tengevolge van het overlijden van den heer A. J. Besse ling tot directeur is benoemd de heer A Smit, onder-directeur der school. De Voorzitter heeft de overtuiging, dat de heer Smit al het mogelijke zal doen om de school te doen blijven op de plaats waar zjj thans is, n.1. een der beste scholen in het land. Onze leerlingen zijn bijna altijd voor hun verschillende examens geslaagd. De heer Smit is van de oprichting af als leeraar aan de school werkzaam, en hi heeft steeds zijn volle liefde aan de instel ling gegeven. Wij zullen hopen, dat we hem vele jaren als directeur zullen mogen behouden. (Applaus). Het gemeentebestuur heeft aan de School een belangrijke schenking gedaan door de gratis beschikbaarstelling van een groot aantal steenen. Hierdoor was het ons mogelijk den toegang naar de school te bestraten, terwijl tevens ook de fietsen bergplaats kon worden bestraat. De maohi nistenafdeeling heeft een bankwerkerjj en een houtbewerking aanschaft, waarvoor een tijdelijke leening is gesloten. Hierbi, is het bestuur der Nutsspaarbank ons zeer tegemoet gekomen. Een benoeming voor een leeraar werk tuigkundig teekenen in de plaats van den heer Smit zal moeten plaats hebben. Reeds is hiervoor eene oproeping geplaatst, waarop zich (vele sollicitanten hebben aangemeld. Op verzoek van den Minister van On derwijs, K. en W. hebben wij een verga dering belegd teneinde de mogelijkheid te bespreken den bestaanden 3-jarigen cur sus om te zetten in een 2-jarigen. In de groote steden zijn er inderdaad Ambachts scholen met 2-jarigen cursus, bestemd om de jongelui te bekwamen voor een be paald vak. Wij hebben gemeend, dat het niet mogelijk was de leerlingen in een tweejarigen cursus zoodanig te bekwamen als wenschelijk was voor een algemeene opleiding. Op het voorloopig rapport der staatscommissie betreffende deze aange legenheid is bereids een kritiek versche nen, welke vrijwel vernietigend is voor de regeering. Het ontwerp vond weinig voorstanders, en het is niet waarschijn lijk, dat de Minister zijn plan zal doorzet» ten, omdat het ambachtsonderwijs er mee benadeeld wordt en de kosten niet zullen verminderen. Nog deelt de Voorzitter mede, dat de gedelegeerde van het gemeentebestuur, oud-burgemeester Houwing, als zoodanig •heeft bedankt wegens zijn vertrek uit de gemeente. Spr. drukt den wensch uit, dat de Raad den nieuwen burgemeester als zijn opvolger benoemt en dankt den heer Houwing voor de groote belangstelling, welke hij altijd voor de school heeft be toond. Dat het hem wel moge gaan! (Ap plaus). Daar voor de rondvraag zich niemand aanmeldde, werd de vergadering hierna gesloten. GEMEENTERAAD. Vervolgagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 11 December 1928. Ingekomen stukken. a. Verzoek van F. O. H. Schlahmilch om ontslag als onderwijzer van school 5. b. Verzoek van Mej. H. J. Winter om ontslag als onderwijzeres van school 5. (Voorgesteld wordt het ontslag eervol, te verleenen op nader door B. en W. te be palen data). c. Dankbetuiging der Koninklijke Ne- derlandsdhe Vereeniging voor Luchtvaart voor de toetreding dezer gemeente als lid der Vereeniging. (Voorgesteld wordt dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen). Wegenbelasting. Vaststelling 2e suppletoir kohier der Wegenbelasting. en ik zeg je dlat die vrouw zich dan wel tweemaal bedacht zou hebben, vóór zij zich van kant had gemaaktl „Wat er waarschijnlijk nu is gebeurd, was dat zij iets zeide en hij iets terug- zeide en dat van het een het andere kwam en dat zij ai heel gauw tegen elkaar uitvoeren en op zoo'n manier ging hun huiselijk geluk naar do maan terwijl toch met een kleinigheid alles in ord!e te brengen zou geweest zijn, bij voorbeeld met een dozijntje rozen." James staarde den man eerlijk ver baasd aan; het was alsof hij een demon stratie in gedachtenlezen gaf. „Ik weet wat je denkt," zeide Stod dard) giechelend. „Je denkt dat ik een oude malle praatjesmaker ben, maar dat is niet zoo. Die eenvoudige huismiddelen doen het hem, en laat je door niemand' wijsmaken dat het niet zoo is. Wacht maar tot het oogenblik komt dat je zelf thuis hommeles krijgt en probeer het dlan maar eens!" Hij schudde het wijze hoofd en James zuchtte even. Stoddard had' zijn taak ver richt, alsof hij ervoor aangesteld was. James zou zich hier nu niet uitstrek ken om rust te nemen. Liever zou hij regelrecht naar huis gaan en ben groote doos met Doris's geliefkoosde snoeperij, een heel dure soort candy, meenemen. En daarna zou hij misschien in gelukkig® stemming naar New-York op reis gaan. Dus stond1 hij stijfjes op en zeide: „Ik denk dat ik hier toch maar niet zal wach ten, Stoddard." „Ik las daar nog iets in de krant, Jim* begon die ander. ,0, dat aena bericht ia maaa das ga- PREDIKBEURTEN. ZONDAG O DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. DEN HELDER. Nw. Kerk (Weststraat). 's Avonds 6.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: „Morgen zult gij de heer lijkheid des Heeren zien,'. Westerkerk (Westplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. van de Poel, Onderwerp: „De zoon der Gerechtigheid". HUISDUINEN. Geen dienst. JULIANADORP. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp »Onder ons zekerheid.» CALLANTSOOG. 'sMorgens 10-uur: Ds. van Dijk. ANNA PAULOWNA. 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Bevestiging van predikant. 's Middags 2 uur, Ds. Vorstman, intrée. ST.MAARTENSBRUG (BURGERBRUG) 's Morgens 9.30 Ds. Tinholt. WIER IN GEN. Dein Oever. 's Morgens 10 uur, in de kapel te Den Oever, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H D. Westerland. 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek. GEREF. KERK. (Spoorstraat). DEN HELDER. 's Morgens 10 uur, Ds. J. J. Bouma, van Almelo. Bevestiging van Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 6.80u., Ds. F. Tollenaar, intrede. HULPKERKDIENST GEREF. KERK. (Militair Tehuia, Kanaalweg). Geen dienst» ANNA PAULOWNA. 's Morgens 10 uur en 'a middags 2} uur, Preeklezen. CHR. GEREF. KERK, (Steengracht). DEN HELDER. 's Morgens 10 uur, 's avonds 5.30 uur, Leesdienst. Donderdagavond 8 uur, de Heer D. L. Olangeenbrug, van Sassenheim. OUD GEREF. KERK (Hoogstraat). DEN HELDER. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. LUTHERSCHE KERK. DEN HELDER. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers, van Monnikendam. DOOPSGEZINDE KERK. DEN HELDER. Geen dienst. CHRISTEN-GEMEENSCHAP. (Breewaterstraat 16). DEN HELDER. 's Morgens 10.30 uur, Vrij Evangelisatie samenkomst 's Avonds 8 uur, Evangelisatie samen* komst. Donderdagavond 8 uur, Evangelisatie samenkomst. EVANGELISATIE (N. H. GEM.). 'Palmstraat). DEN HELDER. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté, BREEZAND. 's Morgens 10 uur, de Heer Boen. WIERINGEN. Hippol ytushoef. s Morgens 10 uur, den heer Bosma. JULIANADORP. ZENDINGSGEBOUW „STER DER HOPE", s Avonds 7£ uur de Heer J. Sevensma, van Amsterdam. LEGER DES HEELS. (Spoorgracht 38). DEN HELDER. 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en s avonds 8 uur Verlossings-samenkomst. noeg geweest," grinnikte James kort, terwijl hjj zijn valies opnam. Die bijzondere soort van candy voort Doris was maar in één winkel op den weg naar huis te krijgen, namelijk bij den drogist Ambler drie blokken verder. Fol som stapte vlug door in die richting, af en toe een kleine huivering voeleüdie. Het was eigenlijk groote onzin ja, hij' wist dat; maar met dat al leek het of Stodd'ard' op de een of andere geheimzin nige manier een boodschap had overge bracht, een waarschuzing om zioh van die candy te verzekeren en ermee naar huis te gaan met den vriendelijksten glimlach, voor Doris zichzelf er toe bracht in de voetstappen van die dwaze vrouw in Nieuw-Mexico te treden. Toen James door de deur van den dro gist naar binnen ging, was hjj in galop. Ambleris drogisterij was een winkel van de oude school, waar een man met apothekersbevoegdheid aan het hoofd stond. Er was een toestel met tapkraan- tjes voor limonade en dergelijke ver- frisschende dranken, een kastje met siga ren en een heel aardig hoekkastje met candy in doozen en pakjes en daarbij bleef het, buiten die gewone drogerijen en geneesmiddelen. Ambler die negen-en-zestig en bijna vijftig jaar in de zaak was, kon rijn kale hoofd hoog houden, iedereen door zijn stalen bril recht in de oogen zien en zich erop beroemen dat hij in al die jaren geen strijkijzer of grassnijinachine of andére buitenissigheid In zijn winkel verkocht had. (Wordt Ttrvolgd). Daarom?'E - nou - ik heb een soort van afgrijzen van zulke dingen.Hk raak „Noem nou bijvoorbeeld jouw vrouw of mijn vrouw of mijn dochter*. Waarsohjjn-

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13