derde en laatste blad. plaatselijk nieuws S^-assBriStiïSï DE GEHEIME ZENDING. $?4s£ t",fc um1 Den Helder. *3! HOTEL„DEN BURG DINERS f 2.-. VAN DONDERDAG 13 DECEMBER 1928 DE WETHOUDERSKWESTIE. Naar eene oplossing? kwestie* in den^Raa^}?* d°i wethouders- h mg. Oischoon natuurlijk om trant £'pSZ ïïïrsrs na- derende oplossing van het conflict. Hoe- dezeffift i«°genbli,k de toestand nog juist Van RrJft 6nv i18 de door den beer an Breda afgelegde verklaring daarin da? W^l8inë 18 Kekomen, ziet ook felst tfiLnn den.Raad- dat tot nu toe het felst tegenover den wethouder stond, in, datop den duur een dergelijke houding niet kan worden volgehouden. De positie an den heer Van Breda is volgens de wet onaantastbaar, zoolang hij voldoet ™V,,8 hem bij de wet voorgesohreven verplichtingen (de vergaderingen van B. en w. bijwonen e.d. waarvoor hij natuur lijk wel zorgt), en nu heeft wei de Raad hem van alle functies ontheven en deze gedeeltelijk over de andere wethouders, gedeeltelijk over ambtenaren verdeeld, maar het is duidelijk, dat een toestand als deze niet kan blijven voortduren. Hier om alleen al niet, omdat in een gemeente van den omvang van de onze de werk zaamheden wel zoodanig zijn, dat daar voor een aantal van drie wethouders niet te veel is. Een aantal leden is thans bereid, nu do heer Van Breda tenslotte de verlangde verklaring heeft afgelegd, waarin hij toe geeft verkeerd te hebben gfehandeld, geen verdere obstructie tegen den wethou der te voeren. Doch tot een oplossing is het ook Dinsdagavond nog niet gekomen. Naar wij vernemen zou morgenavond opnieuw een vergadering hierover worden belegd. Daar a.s. Maandag aangevangen wordt met de behandeling van de begrooting, zou het natuurlijk wenschelijk zijn, dat vóór dien tijd de zaak in orde was, daar de heer Van Breda dan de onder zijn res sort vallende zaken weder persoonlijk ver dedigen kan. Gisteren slaagde te Utrecht voor de akte B gemeente administratie de heer J. M.'P. J. Verstegen, alhier. De heer A. W. Michels, lid van Gede puteerde Staten van Noord-Holland, is zoover hersteld, dat hij Dinsdag het St. Elisabeths-gasthuis te Haarlem heeft ver laten. n VERTREK HR. MS. „PIET HEIN". Hr. Ms. Piet Hein vertrekt a.s. Zater dagmorgen om 11 uur naar Indië. De stafmuziek zal dezen torpedobootjager op het Havenhoofd uitgeleide doen. VEERTIG-JARIG JUBILEUM VAN DEN DIRECTEUR DER GYMN. EN EXERC.-VER. „PRO PATRIA" 15 Dec. 1888 15 Dec. 1028. De heer M. P. van Hooijdonk, herdenkt op 15 December a.s. het feit, dat hij voor 40 jaar het directeurschap van bovenge noemde Vereeniging aanvaardde. De heer Van Hooijdonk wordt alom ge waardeerd om zijn energie en om hetgeen FEUILLETON door EDGAR FRANKLIN. i on ppn al voortvarendheid. Mevrouw Mark Barrow?" riep hij. ïn 7oker Van Oole Street. U kent "J vir]irht Ambler onthutst uit. Natuurlijk. Maar misschien is het erg- gtenog niet gebeurd. Misschien is zij niet thUZi1°is^el thuis," kwam Samuel los. .v,,!- bedoel ik. Ik heb zelf het pakje'aan hnn'r gegeven en tl] was bezig bent niet i mogelijk heen g nn en als er w^k&k iets gebeurd Vit zlln met haar, zal ik dadelijk op- rfn SdS - daA kun je een zieken- laten halen en dr. Oraig, den oom mevwn» Barrow,opbellen en zeg- ^ïmWefknlk'te eenlgnzlnn verdrietig. WJ gidain heeft en nog eteeds doet In het J™! vanv de^ lichamelijke opvoeding. De juoiiaris heeft trouwens zijn sporen op het gebied van gymnastiek en athletiek reeds lang verdiend. Nederlandsch Gymna st ek-Verbond vond indertijd reeds aan leiding zijn waardeering te toonen door hem het eere-speldje van het Verbond uit te reiken. Dat de jubilaris in die 40 jaar bij een massa turners en oud-turners bekend is geworden, behoeft geen betoog, getuige o.a. het feit, dat hjj ter gelegenheid van zyn 35-jarig jubileum in 1923, niet alleen uit verschillende deelen van ons land, maar zelfs uit Amerika brieven en geluk- wenschen ontving. Dat de Pro Patrianen trotsch op hun leider zijn ligt voor de hand en wij twij- ielen ook niet of hij zal op 15 December a.s. veel welgemeende handdrukken ook van talrijke oud-Pro Patrianen te •„verwerken" hebben. Wij wenschen den nog krachtigen lei der en zijn vereeniging hartelijk geluk met zoo'n jubileum,-en hopen dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren te blij ven arbeiden in het belang van de licha melijke opvoeding der jeugd. BELASTINGEN. Naar aanleiding van het feit, dat aan sommige belastingplichtigen voor het loo- pend belastingjaar een tweetal aanslag biljetten naar het inkomen is of wordt uitgereikt moge worden medegedeeld, dat deze toezending zijn oorzaak vindt in de gewijzigde toepassing van artikel 128 der Wet op de Inkomstenbelasting ln onder ling verband met artikel 248c der Ge meentewet. Tot dusverre werd voor de berekening van het belastbaar Inkomen de eerate dui zend gulden, van het pensioen, wachtgeld of lijfrente, voor zoover Ingegaan vóór 1 Mei 1015, tot de helft in aanmerking genomen. Naar aanleiding van een uitspraak van den Hoogen Raad ln een geval op de toe passing van voormelde wetsartikelen be trekking hebbende, mag deze aftrek alleen plaats vinden voor het bepalen van het belastbaar inkomen1 ten behoeve van het Rijk en moet voor het bepalen van dat Inkomen ten behoeve der gemeente het volle bedrag aan pensioen, wachtgeld of lijfrente in aanmerking worden ge nomen. „DE WONDERVOGEL". Bovengenoemde operette, woorden van Duru en Chivot en muziek van Charles Lecocq, werd Dinsdagavond door de Zang en Reoi'teervereeniging „Harmonie", direc teur de heer P. Brizée, voor een stampvolle „Casino"-zaal opgevoerd en laten wij er dadedjk bijvoegen: met zeer groot succes. Het is een zangspel, bier nog weinig of niet bekend, dat vooral voor dilettanten zeer vele moeilijkbeden biedt en bet pleit dan ook voor den directeur, dat hij' dit werk heeft aangedurfd. Het is een legende, die zich afspeelt in 1535; de wondervogel' is de beschermengel der Strozzi's, die ter bulpe snelt, wanneer een der zonen van bet ge slacht der Strozzi's zich in gevaar bevindt. Dit ondervindt ook de jongste broeder en laatste stamhouder Stenio, die trots allen tegenstand eni kuiperijen door de hulp van zijn wondervogel zjjn doel beneikt en daar door zijn levensgeluk weet te veroveren door het bezit van een lief vrouwtje. Mooie tooneeldécors krijgt men in dit stuk te zien en vooral dat in de derde acte munt daarin uit; naar wij vernamen, was dit voor een goed deel' eigen werk van eendge leden' der Vereeniging. Voeg hierbij de costuums, kleufrijk en vol schittering, dan kan mem zich voorstellen, welken fan- tastischen aanblik de verschillende toonee- leni voor oogen tooverden. Zooals gezegd, biedt het werk véle moei lijkheden, maar deze werden zoowel in zang als in spel goeddeels overwonnen. Soli en boren, krachtig gesteund door een goed orchestje, werden vrij en frisch gezongen en ook het spel, voornamelijk van de hoofd personen, mocht geroemd worden'; onge dwongen en goed rolvast. Na ieder bedrijf werd dan ook geestdriftig en langdurig ge applaudisseerd en vooral na het slottooneel kwam aan het „halen" schier geen einde. Een eere-saluut aan de Vereeniging en den fiagraoxtoa Ifededeelisg, Naar men ons mededeelde Is de prijs der Holl. Anthr. II 30/50 thans 2.40, III 20/30 2.30, Belg II 2.60 III 2.50, Eng. II en III 3.00, Wales II en III 3.60, Esnuts 1.90, Eierkolen 1.50, alles per H.L. franco thuis. fleschje opendoen, ruiken eraan om te zien wat het is," zeide hij zich bevend onderwerpend. „Ik heb dat al mijn leven waargenomen. Dat heeft zij stellig ge daan en twee seconden nadat zij er goed aan gesnoven had „Ik kan het niet gelooven!" zeidie Jannes kloek. „Als ik je niet binnen zes. zeven minuten heb opgebeld, zul je weten dat alJes in orde is. Kom weer bij je zinnen en houd je klaar, als ik opbel!" besloot hij nijdig en griste zjjn trouwe valies weg en verdween. Hjj was een uitstekend hardlooper, James zoo uitstekend dat de onschul dige klant tegen wien hij' in die open deur opbotste, bijna naar den overkant van de straat was gevlogen, vóór hij zijn even wicht herkreeg en de gebruikelijke ver- wenschingen begon na te roepen aam de gedaante die al haast een blok verder was. James was dan een uitstekend hard looper en op dit oogenblik werd hij' voort gedreven door de edelaardigste opwellin gen, het besluit om een menschenleven te redden. Hij legde het laatste gedeelte van den weg in een reeks van groote sprongen af tot hij het knusse hoekhuisje bereikt had, waar Mark Barrow woonde. Hij snakte naar adem, maar de geeste lijke dofheid was van hem geweken; zijn hersenen schenen zelfs ongemakkelijk snel te werken. Dat licht, 'bijvoorbeeld, in de huiskamer achter de toegetrokken gordijnen, bewees dat er iemand thuis moest zijn. De Barrows waren zuinige jongelui en droegen nooit bij tot de wel vaart van de èlectrisohe maatschappij door lichten te laten branden in een huls directeur, den heer P. Brizée, voor hunne schitterende prestatie eni mocht een herha ling van deze opvoering plaats hebben' (wij vingen daaromtrent zoo iets op), dan voor spellen wij „Harmonie" weer een volle zaal. iVan de hoofdpersonen noemen wij in de eerste plaats den heer H. Freeke en Mej. A. Bruin, die in de rollen van Stenio Stroazi en Roza, de bescheinmvogel van Stenio, superbe zang en spel gaven, terwijl verder alle lof verdienden Mevr. Krigéo—Muller als Arabella en de heeren L. Visser (Bri- coli), C. Abbenes (Cesar Oavalcanti), B. Roodenburg (Beppo,, de jonge boer, die door zijn snedige gezegd'en telkens een gullen lach ontlokte), C. van Straten, die als luite nant CascareÉo een goed figuur maakte, en J. Paans als de herbergier Giacomo. Vermelden wij ten slotte nog, dat de voorzitter, de heer C. J. Lebbe, in het begin van den avond' een hartelijk welkom toeriep en daarbij opwekte als lid; der Vereeniging toe te treden en aan het einde der opvoering alle medewerkenden een woord van dank toesprak voor hunne prestaties tot het wel slagen; van dezen avond'. Aan den directeur werd een mooie krans en aan de dames Bruin, Krlgée en de pianiste een bloemstuk overhandigd. DERDE MARINE-CONCERT. Dat de kapelmeester, en in hem het stafmuziekcorps, een ovatie van de zijde van het publiek in ontvangst heeft te nemen, is geen alledaagsche gebeurtenis. Dat het gisterenavond, aan het einde van de symphonie van Antonin Dvorók, plaats had, bewijst hoe zeer men het ge presteerde op prijs wist te stellen. Niet alleen was het een bewijs, dat de muziek van den Tsechischen meester in den smaak viel, maar tevens was de huldiging be doeld voor de prestaties van den leider, die het geheele, omvangrijke werk toonde te beheerschen, en voor de prestaties der musici, die ook aan de moeilijkste passa ges recht deden wedervaren. Wij hebben bij de aankondiging van dit concert Dvorók's muziek reeds korte- lijks gekarakteriseerd, als eenvoudig, in dien zin, dat zij regelrecht tot het gemoed spreekt. Deze in Amerika ontstane sym phonie wordt tot zijn belangrijkste werken gerekendhoewel, zooals een korte toe lichting op het programma aangaf, het werk sporen draagt van den invloed van Ameriknansche negerzangen, is het noch tans zeer oorspronkelijk en specifiek Slavisch van karakter. Dvorók is uitste kend instrumentalist en bereikt dikwijls een groote kracht in het samenspel. Maar vooral de vele gedeelten voor solo-instru menten geven aan dit werk groote beko ring. Zoowel voor de houten instrumenten als voor de violen en het koper weet hij treffende, uiterst bekoorlijke melodiën te schrijven. Het allegro molto in het be gin moge wat Amerikaansch rumoerig en onsamenhangend zijn (hoewel ook daar al treffende vondsten in verrassen), zeer mooi en boeiend is het largo waar de houten instrumenten en later de violen gevoelige melodieën vertolken. Geestig is de overgang gevonden geestig ook de inzet van bet scherzo. Het werk stelt aan de executanten hooge eischen, te meer, daar het, zooals we zeiden, omvangrijk is (speeltijd pl.m. 40 minuten 1). Een ovatie voor dit belangrijke, nog nimmer hier gespeelde werk, aan den directeur, was dan ook wel op zijn plaats. Als openingsnummer hadden we op 54 van denzelfden meester gehad; een fraaien feestmarsch, opvallend door zijn lichte kleur, frisch en origineel. Wij mogen den heer Leistikow dankbaar zijn dat hij ons met Dvorók aldus deed ken nismaken en zooals gezegd het publiek toonde ondubbelzinnig zijn waardeering. Na de pauze de Italiaansche meesters Rossini en Verdi, benevens Liszt. Diens dat leeg was. Dat was niet zoo bemoedi gend, wel? James blies even flink uit en fronste het voorhoofd; er hing iets akeligs, on heilspellends ln de lucht hier? Alles ver beelding waarschijnlijk, maar hij had dit gedeelte van de stad nooit zoo stil ge kend op dit uur van den avond; het was of ach kom, hij moest daar niet als een onnoozele dwaas lamlendig blijven staan in plaats van voort te maken en aan te bellen. James sprong de treden van de veranda op en belde aan. Heel ver, in de keuken, hoorde hij het gerinkel van de huisbel; dat ding ging ten minste over. En dat was alles. Geen voetstap klonk binnen in het huis, geen gekraak of gpschuivel' dat een aanwijzing zou geweest zijn van de aanwezigheid van een levende ziel achter die donkere deur. Hij wachtte een minuut lang, die meer dan een uur leek en probeerde het toen nog eens. De stilte werd dieper en begon op zijn zenuwen te werken; hij was geen dokter of drogist, en daarom niet be voegd om over de gevaarlijkheid van blauwzuur een oordeel te hebben, maar het begon er nu stellig op te lijken, of Ambler gelijk had! Ach dat arme vrouwtje! James huiverde welgemeend. Heelemaal alleen thuis en brrr! Haar ouders waren er gens in het Zuiden van Europa en zou den nog in geen dagen terug kunnen zijn, zelfs als er vanavond nog geseind werd; haqr man en het moest tot de eer van James gezegd' worden dat hij plotseling begaan was met het onaangename heer schap Mark zou pas tegen den ochtend thuiskomen. Dus sou hij heit best doen Be rhapaodie was door dan heer Leistikow mooi geïnstrumenteerd, ofschoon het werk «la aoodanlg niet zeer boeide. Rossini met de ouverture »die dlebieche Elster* en Verdi met de Traviata-muziek (die we de volgende week volledig kunnen ge nieten) brachten one de aan bekoorlijke klank en melodieën-rijke Italiaansche muziek. Alles tezamen een mooi, belangrijk concert. Watis dat corps vooruitgegaan!» zei iemand in de pauze tegen ons. Wij beamen het volgaarne. DEMONSTRATIE VLOEIBARE ZEEP. De vloeibare zeep ie een toiletartikel, dat in elie voorname restaurants eni aan de sta tion® gebruikt wordt. Eeni uiteenzetting van de voordeelen ervan 'boven de stukjes zeep, is 'vrijwel overbodig. Vloeibare zeep is hygiënischer, doordat de handen niet met de zeep 'in aanraking komen; economischer, doordat men slechts een zeer geringe hoe veelheid noodlig heeft en 'bovendien dé zeep tot den laatsten druppel kan worden ge bruikt. In de huisgezinnen' treft men' de vloei bare zeep nog weinig aan. Dit beeft de firma Vroom en Dreesmann op de gedachte ge bracht eene demonstratie te houdeni met dlit artikel voor de huismoeders. Over het geheele land wordenJ thans deze demonstra ties -gehouden en gisteren en heden is men in dé gelegenheid die Mer ter plaatse bij te wonea Noodig Is een apparaatje, bestaande uit een stalen beugel, waarbusschen de gla zen zeeplbol geklemd zit, die bij het omtui melen' een1 druppel laat vallen. Deze appa raten waren tot nu toe vrij' duur, de zeep zelve trouwens ook. De firma heeft evenwel een contract afgesloten roet een fabriek, waardoor het haar mogelijk is de apparaten tegen een belangrijk gereduceerd en prijs te geven. Oan den verkoop aan te moedigen zijn ze tijdens de belde demonstratledagen voor zoolang de voorraad strekt tegen den prijs van 1.46 verkrijgbaar (de ge wone winkelprijs is 1 8.50). Is dit eene uitgave voor eenmaal, een flesch zeep, die natuurlijk In versohlllende soorten verkrijgbaar is, brengt ook slechts weinig kosten mede. Groote flesscben onge- parfumeerde zeep, voldoende voor 12 tot 1400 wasschingem, korten slechts 39 cent; geparfumeerd, in verschillende parfums, 76 cenit. De zeep is uit den aard der zaak zeer vet, zoodat werkelijk een enkele drup pel' reéds voldoende is voor een wasschlng. De ongeparfumeerde zeep is buitengewoon zuiver en wordt dan ook in de 'ziekenhuizen enz. gebruikt; de geparfumeerde zeep is natuurlijk alleen voor handen en gezicht bruikbaar, niet voor vaatwerk e.d. Behalve deze groote flesschenj, zjjn nog kleinere fleschjes in den handel, waarvoor geen hangapparaat' noodig is. Deze zijn voorzien van een porceleinen spuitkurk (prijs dezer fleschjes is 45 cent), terwijl ook voor deze flacons verkrijgbaar zjjn met nikkelen sohroeMuiting. Prils geparfumeerd 49 cenit. Voor de demonstratie was gistérenmlid- dag groote belangstelling bij de aanwezige huisvrouwen. Men kan het beugelapparaat, door mlddél van een paar schroefjes in den wand of ook in het marmer van de waseh tafel vastzetten. Wij, raden ieder aan een kijkje te nemen'. Tot hedenmiddag 6 uur ls daarvoor nog gelegenheid. EENIGE SCHAPEN VERSCHEURD. Wij vernamen den laatsten tijd ver schillende klachten over het jagen van honden achter schapen, op de boerderijen in de omgeving. Op de boerderij van Kistemaker aan den Rijksweg werden drie schapen door honden verscheurd, op hoeve „De Schooten" ontdekte de eige naar nog juist bijtijds, dat twee honden een schaap in de sloot gedreven hadden en het beest verscheurden; ook van Lan- ser, Strooweg 1, werd een schaap ver scheurd. De politie-verordening, waarin bepaald wordt, dat de honden niet los buiten de •bebouwde kom van de gemeente mogen loopen, geldt slechts voor de maanden Februari, Maart en April. Vergissen we ons niet, dan is een dergelijke verordening op Texel geldig van 15 November- 1 Mei, en het zou zeker wenschelijk zijn, dat ook voor onze gemeente, waar er hier veel schapen in de omgeving zijn, een langere periode gesteld werd, waarin de honden niet los mogen loopen buiten de bebouwde kom. Ingcmnden Mededeellng, TELEFOON 66 WIJ BEZORGEN U AAN HUIS HQRS D'OEUVRES VARIÉS f 2.- p. p. CROQUETTES, PASTEITJES, RIS0LES, FILETS van TONG, vier p. p. met saus f2. TWINTIG DINERS per maand f 1.50 p. d. KREEFTEN-, ZALM- HARING- en HUZAREN-SALADES om Doris te gaan halen en maar nee. Het zou goed zijn eerst eens op verken ning uit te gaan, vóór hij naar Doris toe ging. FoLsom begon nu zijn hoofd te breken, hoe hij het huis van Barrow binnen koq komen; en hij deed dit met haren die te berge rezen en handen die steeds kouder en klammer werden. De achterdeur zat sekuur op den gren del. Hij probeerde de ramen van de keu ken en merkte dat zij op de pennen wa ren. Aan een kant van de eetkamer pro beerde hij het ook en hij werd gewaar dat hij daar evenmin opschoot maar het raam van de eetkamer aan den anderen kant ging bijna al omhoog, zoodra hij het aanraakte. James zette zijn tanden op elkaar, vermande zich, en stapte de ka mer in. Het was stil' daarbinnen! Een late bromvlieg gonsde achter hem aan naaT binnen en vloog de kamer door en zij leek op een vliegtuig. De vlieg ging zit ten en de stilte daalde weer neer en J ames kreeg een schrik. Wat diuivel was dat voor een gebrom! O, zeker de telefoon die te keer ging in de cel onder de trap! Ambler stond waarschijnlijk weer aan het toestel te akeligen. Folsom liep de kamer door en begaf zich in de cel en blafte kortaf: Ja? Hallo!" t „Mijnheer Barrow?" vroeg een aller liefste stem. „Nee, ik heet Folsom!" Er volgde een pauze; toen een benauwd geluid. „J Jlmmyl" riep de stem en opeens vist James nu, waarom die stem' hem «oo GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Maandag 17 December 1928, des namiddags 8 uur ten Raadhuize, voort te zetten Dinsdag 18 December des namiddags 2 uur, Woensdag 19 December des namiddags 2 uur en 8 uur en zoo noo- 1 dig volgende dagen. Installatie Raadslid. Installatie van den heer Ir. S. F. Mon- hemius als lid van Raad. Ingekomen stokken. Bericht van aanneming van de benoe ming van J. Gottmer tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur. Voorgesteld wordt dit stuk voor kennis geving aan te nemen.) Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een lid van de Commissie tot Voorlichting bij Be roepskeuze. Aanbevolen worden: In de vacature A. J. Besseling. 1. A. Smit, 2. W. M. de Draaijer. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van vijf leden van de Commissie tot Voorlichting bij Beroepskeuze. Aanbevolen worden: In de vacature J. Kipperman 1. C. R. Kruk 2. E. N. A. Slemmer. In de vacature Y. Lunshof 1. Y. Lunshof 2. J. Jager. In de vacature F. B. A. Meijer 1. F. B. A. Meijer 2. A. Krijnen. In de vacature Jhr. H. Rappard 1. Jhr. H. Rappard 2. W. A. Bijvoet. In de vacature J. J. Janzen 1. J. J. Janzen (Afgevaardigden van den 2. H. J. Marinus (Bond van Ned. Onderw. Begrooting. Behandeling der Gemeente-begrooting, met bijlagen. ZEEKRIJGSRAAD. Een teleurgesteld marinier. De mar. der 2e kl. L. J. G. was bij zijn in diensttreding de stilzwijgende belofte gedaan, dat wanneer hij eenmaal in dienst was als marinier, hij zijn wensch om baardkrabber te worden, wel in vervul ling zou zien gaan Doch hoe hij ook wachtte, hij bleef dekzwabberaar en die gladgeschoren snuiten van zijn collega's kwamen niet onder zjjn handen vandaan. Dit verdroot hem zoo, dat hij' den dienst den rug toekeerde, maar dat ging zoo gemakkelijk niet als hij meende en onge veer een jaar geledén stond hij terecht voor desertie in tijd van vrede". Reke ning houdende met zijn mislukte wen schen, veroordeelde de krijgsraad hem toen tot een gevangenisstraf van 6 we ken. Deze straf heeft hem- echter niet van het voornemen af kunnen brengen om Hr. Ms. dienst vaarwel te zeggen en kort nadat hij uit de provoost ontslagen was, ging hij er weer van door. Negen maanden wist hij uit die handen v&o de militaire- of burger-politie te blijven, maar nu hjj tegen de lamp geloopen i4 bekend had' geklonken: het was dé stem Van zijn beminde vrouw. „Doris, ben ben jij daar?" bracht hU uit „Nu, Doris, ik denk dat „Ol o!" zeide de stem, en toen hoorde hij een geklikklak, en James' glim lach verstrakte tot grimmigheid. Hij wist precies wat zij nu moest den ken; maar ditmaal zou zijn alibi er niet erg betrouwbaar uitzien. Hij' zuchtte zwaar daarin de oei; vreemd dat dit op bellen dat hem op een ander oogenblik in Mabel's huis tot ontzetting gebracht zou hebben, hem nu zoo weinig kon sche len! Maar daar brak hij zich nu verder het hoofd niet over, want zijn hoofd was vol van iets anders. Waar had het drama zich afgespeeld? In de keuken' vermoedde hij, aangezien je gewoonlijk potten en pan nen in de keuken reinigde Hij begaf zich daarheen en tastte in het kleine ver trekje in de richting van den knop van het licht, terwijl hij zijn kaken op elkaar klemde en zijn voeten voorzichtig schui felden, angstig voor dé aanraking met het zachte, ontzielde lichaam dat hij eik oogenblik op zijn weg kon ontmoeten. Maar het licht, dat hij opdraaide, bei- scheen een volkomen verlaten en keurig opgeruimd' keukentje, dat zijn bloed' niet aan het stollen kon brengen. Maar even vloog een schaapachtige glimlach zonder vreugde over James gezicht, toen hij be dacht dat een- dame, die er zoo vreese- lijk aan toe was, moeilijk een ©ogenblik getoefd kon hebben om het licht uit te draaien en zij daar dus niet kon geweest zijn toen het vreeselijke gebeurde. (Wordt vervolgd.) Onafgebroken heeft hij 40 jaar aan het hoofd van deze vereeniging gestaan. Een dergelijk jubileum is vrijwel een unicum in de Gynastiekwereld. 13) Öd dat oogenblik waren, door deze ellendige ramp, Doris en haar weifelende stemmingen, zijn opdracht, zijn trein en f rest vergeten! James was in som- /ir in (rende gevallen ten minste een SS SnTw wS m. ka*en vastte-

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 9