tweede blad gemengd nieuws VAN ZATERDAG 15 DECEMBER 1928 ten ontsnapte inbreker aeoakt 7an p0^6 was- nabracht, ging de agen- nog nadere bijzonderheden te vernemen ever de droeve ramp. kitst aan den grond liep; onder de 255 opvarenden bevonden zich ook V over» levenden van da Vestria. On het Vrijthof te Maastricht wordt eiken dag een openbare pluimvee-tentoonstelling gehouden. De stadsduiven worden daar door stadsgenoot en vreemdeling gevoederd. Een behoorlijke koolvoorraad. In Noord-Holland is men thans druk in de weer, do hewaarkool in schuren op te slaan voor het komende voorjaar. agenten' het. In een woning op de tweede verdieping verrasten ze een groot gezel schap, dat, naar later bleek, den verjaar dag van een lid der bende vierde. Op tafel stond1 een aantal flesschen champagne. De misdadigers wilden de agenten te lijf gaan, maar dezen slaagden, er in het ge zelschap in bedwang te houden. Przadkar zelf bleek verdwenen. Eenige agenten gingen daarop naar beneden, maar ble ven het huis bewaken. Een hall uur later verscheen Przadkar o.p straat met een geladen revolver in de hand. Een der agenten gaf hem een vuistslag, waarop hij het wapen liet vallen. Dat is jelui geluk, zeide Przadkar, toen hij geboeid werd, anders had ik jelui allemaal neergeseho- ten. Toen Przadkar naar het hoofdbureau 3 r ten opnieuw die woning binnen en arresh teerden de aanwezige feestvierders, onder wie zich zeven vrouwen bevonden. Daar na werd de woning doorzocht en werden kostbare bonten., die Przadkar en zijn vrienden verleden week pas bij een in braak hadden gestolen, in beslag geno- mee. Buitenland. Verrast op een feest met een heele bende andere leden van het gilde. Een berucht inbreker, Przadkar ge naamd, die enkele maanden geleden uit 't huis van bewaring te Berlijn-Moabit was ontsnapt, is Woensdagnacht door de po litie van Berljjn-Licbtenfelde weder ge pakt en met hem niet minder dan twaalf zijner medeplichtigen. De bende heeft den laa sten tijd ontelbare inbraken en diefstallen, gepleegd en wel voornamelijk in bontzaken. Voor meer dan een kwart inillioen bont is door de leden der bende buitgemaakt. Przadkar is eenigen tijd ge leden te Lehnin in hechtenis genomen en toen opgesloten in een cel op de derde verdieping van het huis van bewaring te Moabit. Hij deelde deze cel met een an dere gevangene. Op nog onopgehelderde wijze hebben de misdadigers zich eeni zaag weten te verschaffen. Ook hebben zij enkele boeken uit de bibliotheek van het huis van bewaring weten machtig te worden, deze boeken knoopten zij in een bedlaken en zoo slaagden zij er in een soort touwladder te maken. Toen deze gereed was, zaagden zij de ijzeren tralies van hun cel door, waarna zij zich op de binnenplaats van het gebouw lieten zak ken. Hier stootten zij op een zes meter hoogen muur. Ze wierpen de touwladder zoo handig over den muur, dat deze vast bleef haken, klommen naar boven en sprongen toen van den muur op de straat. Hun vlucht werd dadelijk ontdekt. Het tweetal werd achtervolgd, maar Przadkar kon ontsnappen, terwijl zijn makker werd gevat. Woensdagavond zagen enkele agenten te Lichterfeddc Przadkar, ze arresteerden hem niet maar volgden hem en slaagden er aldus in zijn schuilplaats te ontdekken. Eenige oogenblikken nadat Przadkar het huis was binnengegaan, betraden de ALLEEN OP REIS! Kindertragedie. Met den ochtend'rein kwam Maandag te Belgrado een 7-jarig Russisch meisje aan, dat de heele reis van Moskou naar de Servische hoofdstad alleen gemaakt Het doel van het kind was haar ouders te vinden. Het meisje was n.L in de Krim ge boren en toen het twee maanden oud was door de ouders, die gevlucht waren, bij haar grootmoeder achtergelaten. De groot moeder nam het kind later mee naar Moskou. Daar vernamen zij door bemidde ling van het Roode Kruis, dat de ouders van het kind zich te Belgrado gevestigd hadden. Het kind ging daarop den 4den December uit Moskou op weg naar Bel grado en kwam den lOden te Belgrado aan, waar het inderdaad haar ouders op het aangegeven adres vond. Het kind droeg een bordje om den hals met haar naam en het adres harer ouders. Haar ba gage bestond uit een kartonnen doos, waarin zij eetwaren en haar poppen had meegenomen. OPNIEUW EEN AARDBEVING IN CHILL Naar uit Santiago de Ohili gemeld wordt, zijn in de steden Constitucion, Parral en Rancague opnieuw aardbevingen bemerkt, welke het instorten van vele door de laat ste groote aardbeving reeds beschadigde huizen ten gevolge hadden. Een groote menigte doode visschen in den bocht van Constitucion wijst er op, dat de aardeving van zee uit is gekomen. SPOORWEGONGELUK IN DE VER. STATEN. Uit Carthago, in den staat Missouri (V. St.), wordt gemeld, dat bij een trein botsing op 18 Eng. mijl van daar vier men- schen zijn omgekomen en zes gewond. EEN MERKWAARDIG ONGELUK. Op het stetion Jannowitzbruecke te Ber lijn heeft een man van 24 jaar een merk waardig ongeluk getroffen. Hij was met zijn voet klem geraakt tusschen het per ron en een wagon van den electrisohen trein en was daarbij in aanraking geko men met een deel van den wagen ,dat on der electrischen stroom stond. De onder stellen dezer wagens zijn n.1. wel naar bo ven toe volkomen geïsoleerd, doch niet naar onderen. Een dokter stelde vast, dat de man een ernstigen zenuwschok had gekregen en dat hij aan zijn voetzolen en aan een van zijn handen brandwonden had opgeloopen. Oorlogsgevaar in Zuid-Amerika. Tengevolge van grens conflicten hebben Paraguaij en Bolivia zeer vijandige houding tegen elkaar aangenomen en er zijn reeds ge vechten geleverd. De regeeringsgebouwen in Asuncion. Inzet de Paragaeesche president Guggiari. De Volkenbondsvorgaderlng te Lugano. Vlaggen van allerlei nationaliteit wapperen van do balcons van het Palace hotel waar de meeste delegaties verblijf houden. Een kijkje op hot wrak der Salento. Men heeft met behulp van een duiker onderzoek ingesteld om zoo mogelijk Het passagiersschip Celtio van de White Star Llne, dat aan de Ierscbe

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5