DE GEHEIME ZENDING. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. vóór 15 Januari VAN DONDERDAG 10 JANUARI 1920 FEUILLETON Ingezonden Mededeellng. fijn hoüandsch pap meel 20 cent per alf pond H V „ATLANTA" GROhlNGEM 's winters voor heer lijke warme pap 'Spannen te denken; haar vingers trommelden op de ruit van de auto en haar lippen waren stijf op elkaar geklemd. Abonnementsgelden. By het op 11 en 12 December jl ge houden examen in het Boekhouden van de Fesd. van Handeüs- en Kantoorbedienden- Ver. in Nederland (Mercunius) slaagden onze plaatsgenooten, de hieeren W. J. Steii- beiig, J. Dekkw en R. van SchündeL Genoemde heereru zijn leerlingen van den ^eer J. 'Boom, Cronjéstraat No. 1. N Voor het op 20 en 21 December ge houden examen voor Ver. van Leeraren in het Boekhouden slaagde onze plaatsge noot, de heer J. de Vries, leerling van den heer J. Bregman. De dames M. Zwagerman en T. Mol daagden heden voor coupeuse, leerlingen van L. Beukema, Weststraat 58. DB VLAGGEN UIT. Het Gemeentebsesuur besloot heden (Donderdag) van alle genjeente-gebouwen de vlag uit te steken, evenals op den ver jaardag van H.M. de Koningin. Naar wij vernemen zal de Marine vlag gen als op Zondag. JUBILEUM H. M. KONINGIN-MOEDER De gelukwenachen ven de Marine. Ten 5.15 op Dinsdag 8 Jan. werd door den Schout bij Nacht L. J. Quant namens de Kon. Marine, aan H. M. de Koningin- Moeder gelukwenachen aangeboden, bij de gelegenheid van het 60-jarig jubileum, vergezeld van een bloemhulde, bestaande uit een mand roze en roodè rozen. H. M. bedankte den Schout bij Nacht op harte lijke wijze voor de aangeboden gelukwcn- 'schen en de bloemenhulde, en verzocht den Schout bij Nacht ter gelegener tijd Hoogstderzelver dank aan officieren en het overige personèel der Kon. Marine te willen overbrengen. Vervolgens werd de. Schout bij Nacht in de gelegenheid ge steld de van alle zijden ontvangen tallooze geschenken in oogenschouw te nemen. Dinsdagavond heeft Schout bij Nacht Quant aangezeten aan het galadiner ten Hove, waar de geheele Kon. Familie aan wezig was. Er waren ruim 100 genoodig- den. Hulde van het korps adelborsten. Ook het korps adelborsten had aan H. M nog 'n afzonderlijke bloemenhulde gezon den, bestaande uit een mand lelietjes van dalen. De Commandant van het Kon. Inst. voor de Marine, de kapitein-luitenant ter zee F. Heeris, heeft Dinsdagmiddag, in een toespraak tot het geheele korps adel borsten het feit herdacht, dat het 50 jaar geleden ls, dat H. M. de Koningin-Moeder haar Intrede in ons land deed. DE NIEUWE ZEEVAARTSCHOOL. Naar wij vernemen zijn de definitieve plannen voor denieuwe zeevaartschool, aan het Ankerpark, gereed en naar het college van B. en W. doorgezonden. Zeer waarschijnlijk zullen zij dus in de eerst volgende raadsvergadering worden behan- deld, zoodat spoedig tot dep bouw zal kunnen worden besloten. AUTOBUSDIENST JULIANADORP ALKMAAR. Bij kon. besluit zijn ongegrond verklaard de beroepen ingesteld door de directie der Nederl. Spoorwegen tegen de beschik klng van Gedep. Staten van Noord-Hol land voor zoover daarbij aan C. Vader te door EDGAR FRANKLIN. 25) ^J-Jimmyr Ik k-kan niet verder „Je hoeft niet verder!" beet James haar ademloos toe. „Hier hebben wij immers den wagen' achtergelaten? Ja, hier is hijil Stap in, Mabeli: Maak,' verder geen herrie!" „Ik JSsst!" snauwde haar casvaiièr. „Stap inl Stap inl Je verknoeit maar tijd!" Nu griende zij; tenminste achter het dichte portier. Folsom had het portier aan haar Trant gesloteni eni toen het andere aan zijm kant zonder eeniig gerucht. Met op elkaar geperste lippen* snel op adem komende* zette hij den starter aap, en toen zuchtte hij verlucht. De warme motor was dadelijk aan den gang gekomen en met nauwelijks een Julianadorp (gemeente Den Helder) ver gunning is verleend tot het in werking houden van een autobusdienst tusschen Julianadorp en Alkmaar (op Vrijdag). AUTOBUSDIENST DEN HELDER— WTERIN GEN. Bij kon. besluit zijn ongegrond verklaard de beroepen ingesteld door de directie der Nederl. Spoorwegen tegen de beschikking van Gedep. Staten van Noord-Holland van 6 April 1927, waarby aan W. Prins in Den Helder vergunning is verleend tot het in werking houden van een autobusdienst tusschen Den Helder en den Oever op Wieringen en tegen de beschikking van genoemd college van 4 Mei 1927, waarbij aan H. J. en H. Naastepad te Anna Pau- lowna vergunning is verleend tot het in werking houden van een autobusdienst tusschen den Oever (op Wielingen) en Den Helder. CONCERT 8TED. MUZIEKKORPS. Zaterdag a.s. wordt in Casino door het Sted. Muziekkorps, directeur de heer Jb. ter Hall, een concert gegeven, waarbfl o.a. worden uitgevoerd «Hollandsche Boe- renmeisjesdans«, «Hollandsche Boeren- klompendans«, «Le Retour du Pays« en »Antfgone«. Het concert dat te half elf geëindigd zal zijn wordt gevolgd door een «ge zellig balmet muziek der Casino-band, onder leiding van André Hoppenbrouwer. Dit concert is voor een elk toegankelijk. Men zie de advertentie in dit blad. ZANG- EN REC. VER. „HARMONIE". Dir. P. Brizeie. WJj herinneren nogmaals aan de op voering van de opera-oomique „De Won dervogel", welke Dinsdag 15 Januari aa voor de tweede maai zal worden ge- geven. Daar reeds vele kaarten verkocht zijn, raden wij u aan u spoedig van kaar ten te voorzien. Voor verdere bijzonderhiden raadplege men de advertentie in dit blad of de bil jetten). RADIO-UITZENDING. Ter gelegenheid van het Jubileum van H.M. de Koningin-Moeder. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het Radio-programma, uit gezonden uit de Groote Kerk te den Haag, ter gelegenheid van het jubileum' van H.M. de Koningin-Moeder, door een ieder in de Geref. Kerk, Spoorstraat, alhier, gevolgd zal kunnen worden. Een vijftal luidsprekers zijn in het groote kerkgebouw geplaatst. De toegang is gratia De uitzending vangt aan om 8 uur. AMUSEMENTSCLUB „ANIMO". Men schrijft ons: Het bal masqué hetwelk bovenstaande vereeniging Zaterdag a.s. organiseert, belooft wederom' een succes te worden, Was het vorig jaar het aantal gemas- kerden en gecostumeerden buitengewoon groot; ditmaal zal nog den kroon spannen, door een aantal bizonder fraaie costumes, waarvan sommige reeds in het buiten land met prijzen zijn bekroond. Zij, die nog geen gelegenheid hadden zich van introducties voor gemaskerden te voorzien vinden alsnog gelegenheid dit heden te doen. Ook voor ongemaskerden zijn nog een aantal kaarten beschikbaar. Wij verwijzen u verder naar de annon ce in dit blad. VOLKSVOORSTELLING „OP HOOP VAN ZEGEN". Het hier ter stede welbekende Volks- tooneel, directie Jan Mooij gaf Dinsdag avond voor'een matig bezette zaal een goede voorstelling van „Op Hoop van Zegen". Er werd met liefde en toewijding gespeeld, en nog eens weer bewees het drama, hoezeer ook in menig opzicht ver ouderd, zijn levensvatbaarheid en zijn In een oogenblik reden zij den zijweg weer uit! Folsom jakkerde zoo snel moge.;ik weer naar den) grooten weg toe en toen1 hij dien in een recordtijd had bereikt, hoonde hij nog altijd geen motorfiets achter hen aan sput teren en bedreigde hen geen enkele voor- Jantaairn in hun rug. JWaar waar breng je mij' nu heen? vroeg 'Mabel: „,Dat kan ik je nog in geen twee minuten zeggen. Laat mij denkeni", gromde James. „Nou ik kan nu dezen verma'tedyien wa- flaa, niet meen ieenao. om ar me* naar New- York te rijden!, te het wel?" „Ik begrijp in elk geval niet boe. De politie is er achter gekomen. „Zij hebben meer dton een half dozijn dis tricten -gealarmeerd. WJJ kunnen elk oogen- blik aangehouden worden en ais dat gebeurt, zal' i!k waarschijnlijk achter slot en -grendel worden gezet! flapte James eruit, met steeds grooter bitterheid en regelrecht tegen Ma- bel, net alsof alles te wijten was aan Mabel-'s kwaadwilligheid' met voorbedachten rade. .JMaar zij hebben' mij nog niet te pakken! Wij zullen nu denkelijk stilletjes naar Wingfield1 motetem zien te komen.1" „Waarom „Dat te de dichtst bijgelegen plaats voor mjj waar ik een trein- kan nemen, natuurlijk. De trein die om twaalf uur veertig uit Brandbuig vertrekt, moet ongeveer te kwart over eenen te Wingfield stilhouden. Vroer ger misschien nog. Ja, en dan zal ik den wagen in het een of andere achterstraatje laten staan en stilletjes naar het station toe moeten sluipen en mij schuil- houden tot de trein aankomt eni „Mag ik spreken/?" vroeg Mabel met schelle stem. „E neem mij' niet kwalijk. Ik wist niet dat j;j daar moeite voor deed. Ja?" „Hoe moet het met mij?" vroeg Mabe! eerlijk verontwaardigd'. „Nou -na, -natuurlijk", mompelde James. ,.E heb je geen kennissen in Wi-ngfield, wiaar je vannacht zoudt kunnen logeeren1, Mabel?" „Nee! En als ik die had,.zou ik niet zoo bjji hen aankomen met jout" „En er is daar ook geen behoorlijk hotel". „Nee! En als er een was. zou ik er toch niet heengaan! Tk zou bang zijn en- mij scha men!" reide mevrouw Barrow nijdig. „Als Mark ooit te weten kwam dat je miji naar suggestieve kracht. Als men aan de Kniertje van mevrouw de Boer gewend is, doet een andere uitbeelding vreemd aan; maar Mien Faassen gaf een zeer goede Kniertje. Beppie Moojj vertolkte Jo, Rina Blaaser Clementine, de visschersvrouwen Baartje, Truua en Marietje werden uitge beeld door de dames Berkhout, Lemaire en Kremer. Voor de geweldige rollen van Geert en Barend waren de beschikbare krachten Ko van Sprinkhuysen en André van Dijk wel wat zwak; Chris Laurentius als reeder kon, behalve zijn wat lichte stem, wel voldoen. Voor Mathilde, des ree- ders vrouw, fungeerde Riek Berkhout in dubbelrol. Alles tezamen was het een goede volksvoorstelling, waaraan Heyer- mans zelf zijn vreugd zou hebben gehad. WEG DEN HELDER—JULIANADORP, Een begin gemaakt Met het. maken van den weg Den Hel- dei^-Jullanadorp, een plan dat al jaren ln de pen ls, te een begin gemaakt. Zoo als men weet was de weg oorspronkelijk geprojecteerd ln het verlengde van den Langevliet, dwars dhor het land, over die Doggersvaart, op de Anemonenstraat. Dit plan te in zooverre gewijzigd, dat de weg niet uit zal komen in de Anemonen- straat, doch op den Brakkeveldtweg en dus döor het fort Dirks-Admiraal loopt Deze oma'anddgheid' ls oorzaak 'dat er door het Ministerie van- Oorlog toestem ming moet worden gegeven en waar het verkrijgen van deze toestemming, langs bureaucra-tteohen weg, over veel schijven gaat, kon er nog wel eenigenj tijd mee heengaan, voordat de weg geheel doorge trokken zaïl zijn en men er profijt van heeft. Het begin is nu gemaakt bij de Dog gersvaart, waarover meteen eeni beton nen brug zal worden gebouwd. Dit werk zal 18 Jan. worden aanbesteed-. Een drie tal' welken terug zijn eenl S0-tal werktoo- zen uit onze gemeente aan het werk ge steld, die materiaal aanvoeren en puin kloppen voor die wegverharding, 's Mor gens worden deze menschen met een van de autobussen, van den dienst op Alk maar, naar hun werk vervoerd en 's avonds weer vandaar gehaald. In een behoorlijk verwarmde houten keet kun nen zij hun schaftuurtje doorbrengen. Het ligt in de bedoeling ook een aantal werkloozen van Julianadorp daar te werk te stellen. Onvoorziene omstandigheden daarge laten, hoopt men den weg in het begin van dien zomer klaar te hebben. Zooals we echter zeiden zal men eerst profijt van deze veel kortere verbinding op Julianadorp hebben, wanneer de w-eig geheel doorgetrokken te, dus ook het ge deelte van de Doggersvaart op den Brak- kevedweg. Hopen we dus dat de b slissing van Oorlog niet te lang op zich laat wachten. WONINGBOUW EN WEGVERBETERING. (De animo voor het 'bouwen van woningen in onze gemeente vermindert nog geens zins. Telkens 'komen weer bouwaamvragen binnen. In de Hertzogstraat, het gedeelte dat aansluiting geeft op de verlengde P. Krugerstraat,zuilen -wederom zes huizen worden gebouwd. In; de Krugerstraat zullen vier huizen verrijlzien.- In de Beukenkamp- straat niet minder dan 20, n.1. zes van den aannemer Boot, vier van t Hart en tien een hotel had-t gebracht nee, het zou er niets toe dóen of jij er niet was dan zou hij mi,j vermoorden. En hij hU zit ons n-aP voegde zij' er trillend, van angst aan toe. J3c geloof het niet", zeilde James. „Ik denk dat Mark op het oogenlblik- thuis zit en tot het besef komt, dat hij zich mal heeft aangesteld Iki denk dat bij getooft dat wij den agen drie of vier blokten vami het huis hebben laten stilhouden, om af te wachten tot hjj gekalmeerd is; en als Ik een beetje hersens had gehad en jij mjj niet zoo'n- angst had aangejaagd!, zouden wij dat ook gedaan hebben)". „Ik heb zeker aan alles de schuld?" ^JE-pee. Neemi mij niet kwalijk, Mabel1", zei James somber. De auto snelde een halve minuut lang ln de richting van Wingfield voort. „Nou?" zeide Malbel toen, en er was een nieuwe scherpte in haar toon die J'ames h-eeLemaal Jiiet prebtóg aandeed „Je hebt mij nog altijd niet- op mijn vTaag geantwoord, hoe moet het met mij?" „Nou, jk moet erkennen, Mabel dait het een malle toestand ia. in alle opzich ten. Ik bedoel dat wij ons niet over aller lei conventies het hoofd kunnen breken en ,Jk geloof dat jij Je over niets zorg maakt". en wat er ook verder mag gebeu ren, ik moet naar New York toe. Je kunt er stellig op rekenen dat dit het eenige is wat vast sta'at. Als jij dan niet alleen ach* ter wilt blijven, zal je met mij mee moeten gaan". ,yjim Folsom!" schreeuwde mevrouw Barrow uit, want op stuk van zaken was zij een heel ouderwetsch vrouwtje. ,AJs jij daar Iets tegen hebt, kan ik niets ander» bedenken", zeide Jtme» ajj- van Yan Os. Op den Brakkeveldweg zal de heer Moerman een garage bouwen. Ook wat de verbetering van de bestratin gen betreft wordt niet stil gezeten. De P. H. Laan zal binnenkort doorgetrokken worden op de Plantsoenstraat langs de we ning van den heer Burgers. Voön wande laars was deze weg wel open* doch. niet voor het rijverkeer. Nu daar 'n bestrating wordt aangebracht, zal dit wel het geva, zijn. Verder wordt het. bestrate gedeelte van deze teen, langs het nieuw aangelegde Plantsoen, verbreed en op 9 M. gebracht. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst de geheele P. H. Laan deze wegbreedte te geven: Voor het drukke verkeer van auto's en auto-bus sen, vooral des zomers, is dit ook wel ge- wenscht De oude boomen zullen dan waarschijnlijk wel1 als slachtoffers moeten vallen, doch een nieuwe beplanting in een nieuwe kan, ml het zeker beter doen. Het aspect van de P. H- Laan zal' daardoor wel geheel veran deren. BEURTBOOTEN AMSTERDAM— FRIESLAND. De beurtbooten van Amsterdam op Fries land varende, komen thans alhier binnen en gaan dan langs het Noord-Hollandaoh Ka naal naar Amsterdam v.v. SCHIETOEFENINGEN BIJ DEN H.RI JTiSK. Onveilig terrein. In een bericht aan luchtvarenden wordt meegedeeld, dat op 15 Januari en zoo noo- dig op 16 Januari a.s. zal geschoten wor den met middelbaar geschut, opgesteld nabij de begraafplaats te Den Helder. De schietoefeningen vangen aan te 10 uur. Op het fort Kijkduin en bij het ge schuj waarmede wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang af tot het einde der schietoefening een roode vlag ge- heschen zijn. Men wordt verzocht zich dan niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang op te houden ln den onveillgen sec tor, welke wordt begrensd door een lijn, getrokken van het fort Kijkduin in de richting N. 800 gr. O. (ware richting en een lijn, loopende van den Watertoren te Den Heidér over het Zuiderhoofd (N. 240 gr. O. ware rlohting) tot op een afstand van 14 km uit de kust en een hoogte van 2100 m. WINTER. Na lang aarzelen, na kwakkelen en zoele temperaturen, na mistige en regen achtige dagen, schijnt het eindelijk ietwat op een ouderwetschen winter te zullen gaan Hjkén. Althans, de weerberichten spreken reeds eenige dagen van lichte en aanhoudende vorst, en op verschillende plaatsen ip ons land, waar men zoo geluk kig is zoetwaterslootjes of verdronken land te hebben, wordt reeds gereden. Na tuurlljk staat daarbij Friesland bovenaan; een Fries, die niet althans eenmaal in den winter de schaatsen kan onderbinden, voelt zich niet op zijn gemak. Er ver scheen deze week zelfs een prematuur feuilleton in een der bladen over den tra- ditioneelen elfstedentocht, dien elke Fries althans eenmaal in zijn leven hoopt te kunnen meemaken, maar die helaas nog maar zelden kon worden gehouden. Of het nog zoover zal komen? Wij betwijfelen het, de dagen zijn alweder aan het lengen, en zoo laat in den tijd wordt het meestal niets meer met den winter. Maar hoe dan ook, op het oogenblik is het winter, echte winter. Zelfs op onze brakke grachten ligt het ijs, en het te, zoo op het oog te oordeelen, prachtig ijs ook. Want het is mooi glad en hard, maar als de vorst niet steviger doorzet, zal het wel niet bruikbaar worden voor de schaatsen rijders. Woensdagmiddag had de politie al de handen vol om de jongens ei^ meis jes er af te houden; voortdurend reed een agent op zijn fiets heen en weer. In ande re plaatsen zijn reeds verscheidene slacht offers van het ijs gevallen helaas. Er zijn evenwel ook jongens en meis jes, en zelfs, naar wij vernamen, wel ouderen, die zich weten te helpen en van de ijsgenoegens profiteeren zonder de risico van hun hachje te loopen. Op de slooten achter de Balistraat en elders rondom onze stadi waren dezen Woens dig. Toen hij een schuinen blik naar haar wierp, voeldie hij zich nog minder op zijn Cak. De dame was nu uitgehuild en zat „Jij gaat dus naar Neiw York vanavond* onverschillig wat er verder gebeurt?" vroeg zij opeens. „Ja, zeker". „En je wilt mjj eenvoudig in de auto achterlaten, als er niets anders op te vin den te?" „Er zal natuurlijk wel iets an ders op te vindien zijn", zeide ^mas Henry. f „Dat te juist wat ik dacht!" riep me vrouw Barrow en haar stem werd luider van opwinding. „Nu je zult dat niet doen, versta je? Ik verkies niet zoo aan mijn lot overgelaten te worden! Zoodra je dat mocht willen probeeren, ga ik gillen. Ja, ik zal om hulp gillen, en en het kan mij niet sohelen wat er dan verder van komt!" „Mabel!" „Dat ben ik wis en zeker van plan, Jim!" zeide Mabel botweg. „Als Je twij felt aan mijn woorden, behoef je het al leen maar te probeeren!" „En wat zou zoo'n herrie je helpen?" vroeg James benepen, toen hij onder den vollen indruk van deze verschrikking kwam. „Het zal mij heel' wat helpen, als jij' weet, wat er voor jou in het vet ligt wan neer je probeert mij achter te laten", ver klaarde mevrouw Barrow. Je moet weten dat ik heb zitten denken. Er is werkelijk nu maar één uitweg". dagmiddag krabbelbaantjes ingericht, en als er niet te veel water in die slooten staat, kon het daar geen kwaad. Laat ze maar krabbelen, in huis houd je ze toch niet op zulke dagen. Een beetje sneeuw, waardoor prachtige glijbaantjes konden worden geschapen, is óók uitgebleven; de kinderen moesten zich behelpen met stuk ken ijs uit de gooten en gebruikten die bij wijze van autopeds, nu juist niet tot onverdeeld genoegen van de grooten. Maar wat wil men? By gebrek aan brood eet men korstjes van pasteien, nietwaar? De meeuwen zijn weder in groote drom men komen aanvliegen en zij 9toffeeren het in deze dagen zoo grauwe en leven- looze stadsbeeld. Vooral voor het Tehuis van Ouden van dagen aan de Kerkgracht zijn ze graag; de bewoners amuseeren zich met de fraaie vogels en staan gaar ne van hun maal aan de hongerige vogel magen af. Het was hedenochtend een fraai gezicht buiten: de takken der hoornen, de gevels en dakranden bedekt met het ragfijne kantwerk, dat de rijp er over spreidde. De grauwheid van den morgen werd er door opgefleurd; het levenlooze, in de wlnter-lethargie verzonken landschap kreeg er nieuwe, ongewone aspecten door, en de veelzijdigheid der natuur werd er nog eens weer door gedemonstreerd. Wij willen hopen, nu toch de win ter heeft ingezet, dat er ook maar wat ijs komt. Anders ls het voor de velen, die reeds verlangend hun schaatsen geïn specteerd hebben, toch al te sneu. DB ENGEL VAN SOESTDIJK. 1879 xo Januari ipap Een halve eeuw reedi it 't geleden, Dat een Prinaea oni land betrad, Die met den Nederlandachen Koning Een echtverbond gealoten had De bloi der jeugd nog op 't gelaat Werd zij de Koningin van 't Rijk; Verwierf weldra den eere-titel: „De Engel van Soestdijk". Zwaar waa de taak, die Zij aanvaardde. Een goede Regentes te zijn; Toen nog Haar Koninklijke Dochter Voor de Regeering waa te klein. Zij gaf van doorzicht en regeer-kunat Die jaren vele malen blijk, Maar bleef bij die beslommeringen De Engel van Soestdijk. Er werd een Klein-kind Haar getchonken, Door 't Volk oprecht bemind; Zoo ziet Zij in ons jong Prinsesje De jeu-gd weêr van Haar Kind. Nu mag Zij veilig op zien groeien De jonge Konings-Eik; Geniet Zij van Haar levens-avond Als Engel van Soestdijk. Al loont nu ook na 50 jaren Het haar een zilv'ren draad, God mocht Haar voor ons allen tphren, Den geest nog steeds paraat. Hij moge Haar de krachten geven Na het juweel-bereik, Nog vele jaren voort te leven Als de Engel van Soestdijk. TILLY B. POLAK. Aan onze lezers bulten de stad doen wjj het verzoek de abonnementsgelden voor het eerste kwartaal ten bedrage van 2.— per postwissel over te maken of op onze postgirorekening 16966 over te schrijven. Na genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden la de stad wordt dezer dagen per looper beschikt Wjj verzoeken beleefd de kwttantle bfj eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. „Is er een uitweg?" riep Jamt* vol hoep. „Wat te dat' er voor een?" „Nu, hjj te -heel eenvoudig. JjJ rijdt regelrecht naar Arllndale toe en Ik zal daar twee of drie dagen bij mijn tante gaan logeeren. Ik Üc geloof dat Mark een beetje bang te voor mijn neef Joe, want die te heel groot en ruw en „Ja, maar ArLindale te bijna vijfen negentig kilometer van hier en ik kan daar ndet met een trein naar New York; wegl" riep James woest. ,3teu? Wat zou dat?" vroeg mevrouw Barrow, en haar toon wa& nu bijkans kalm. „Wat doet dat er toe? Jij behoeft toch alleen maar voor zaken naar New York? JIJ kunt er natuurlijk wel een anderen keer heen". „Het te voor zaken ,Js dat van meer belang dan mijn naam, dan mijn veiligheid?" vroeg Mabel bitter. „E nee, Maibel, natuurlijk niet", mom pelde James. Weer verstreek een minuut waarin zij snel voortreden. „Zie zoo", zeide Mabel. „Daar vlak voor ons uit gaat de weg links naar Wingfield en de weig rechts naar Arllndale". „Maar wjj gaan nu nog niet naar Ar- lindale", morde James, terwjjl hij linka afsloeg. „Jimmyl als je „Luister, MabelI" riep Folsom smee kend. „Het te maar een mijl naar Wing field toe. Wij zullen daarheen gaan en aan Mark teJefoneeren en waarschiinlijk zal dan alles in orde zijn en zal hjj dadelijk naar je toekomen!" (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5