HELIEISC1E COORANT TWEEDE BLAD BON VAN ZATERDAG 12 IANUARI 1929. GEMENGD NIEUWS Verstikkende warmte in Australië VADERMOORD. Familiedrama. vader steken mede toe. Daarop verdween DE GRIEP IN DUIT8CHLAND. KOUDE IN GRIEKENLAND. EEN NIEUW SPOORWEG-ONGELUK IN TSJECHOSLQWAKIJE. Door een onvefflg setn gereden. Twee denden, veertien gewonden. EEN WARME BRON TE PARIJS. DE DIEFSTAL IN HET KASTEEL CADOLSBURG. De schipbreuk van de Malakoff. Het verhaal der geredden. «CTfcfcSMfflE Vaiaüie 3 ié De „Question Mark," of in goed Nederlandsch, het vraagteeken, het Amerikaansche Fokkervliegtuig dat er in slaagde het wereldrecord op 150 uren 47 minuten te brengen, door zich in de lucht van brandstof te laten voorzien, ia weer behouden in Californië geland. Het 8ste regiment Infanterie te Arnhem vierde zijn 115-jarig bestaan met verschillende feestelijk heden. Tijdens een marsch, welke door de stad gemaakt werd, trok het jubileerende regiment ook voorbij de kazerne van de rijdende artillerie. (Foto rechta.) ontstak deze man in woede. Hij ging zijn geweer halen en loste twee schoten op den magistraat, die beide troffen zonder dood el ijk te zijn. De man zette vervol gens den loop van het wapen in zijn mond en vuurde. De dood trad onmiddellijk in. Ro^chbramfen. Veel schade en allerlei ongelukken. In Australië is het op het oogenblik smoorheet. Uit Sydney wordt gemeld dat de temperatuur daar gisteren tot 106 gr. I'ahrenheit in de schaduw was gestegen. Er braken tal van boschbranden uit en in de buitenwijken van de stad werden een dozijn huizen verwoest. Duizenden hoenders en ook vee zijn omgekomen. De oogst van de boomgaar den heeft geleden. In den omtrek van Liverpool, in Nieuw- Zuid-Wales, brak brand in de militaire kampementen uit. De troepen bestreden de vlammen dag en nacht onvermoeid, maar een harde wind wakkerde ze telkens weer aan. De vlammen omringden ook het vroegere kamp van de Duitsche krijgs gevangenen, waar twee gezinnen van sol daten in de val geraakten. Een afÖeeling bereden soldaten galoppeerde door de vlammen heen en bracht twee vrouwen en vier kinderen ongedeerd in veiligheid. Zes ruiters kregen brandwonden aan de armen, doordat hun kleeren vlam hadden gevat. Meer het binnenland in woeden ver scheidene groote branden. Het land is er buitengewoon droog. Te Sydney zijn Woensdag twee men- schen aan hitteberoerte. bezweken. In dien avond van 1 Januari werd in het Vinchow-ziekenhuia te Berlijn een 60- jarige koopman binnengebracht, die «en levensgevaarlijke nieaatciek In den ruig had gekregen. De toestand van dien pa tiënt werd, daar hij bovendien longontste king kroeg, steeds slechter en Woensdag morgen is hij overleden. Daar de oorzaak van zijn verwonding niet dhiideïijk was vastgesteld, waarschuwde de directie van het ziekenhuis de politie en kit het door deze ingtstelde onderzoek bleek dat de 17-jarige zoom van den koopman zijn va der den messteek had toegebracht. De koopman was n.1. <yp nieuwjaarslag dron ken thuis gekomen en had toen zijn vrouw ernstig mddhandeldL De zoon had eerst nog .getracht zijn vader tegen te houden, waarop deze ook hem te lijf ging. De jon gen greep nu een mee en bracht er zijn hij uit de ouderlijke woning. Men vreesde eerst, dat hij zelfmoord had gepleegd, maar Woensdag heeft hij zich ter be schikking van de politie gesteld. Hij ie in voorloopige hechtenis genomen. Ondanks het mooie heldere winterweer blijft de griep zich in Duitschland uit breiden. Berlijn gaat, daar alle zieken huizen propvol zijn, scholen en andere openbare gebouwen als hulpziekehhuizen Inrichten. In de Berlijnsche groote magazijnen lijdt gemiddeld 1/19 van het peatKuaeel aan griep. Naar uit Athene wordt gemeld, heeracht in geheel Griekenland een buitengewoon strenge koude. Vooral ba Macedonië valt veel sneeuw. Volgens een mededeeling va» de staal», spoorwegdirectie te Praag ia Woensdag avond om 11 uur te Lissa a/d Elbe een passaglersTein in botsing gekomen met een binnenkomenden goederentrein. Twee spoorwegbeambten zijn hierbij gedood, terwijl 14 menschen gewond weiden. Tengevolge van den sterken mist is het personeel van dien trein door een onveilig sein gereden. Bi) grondwerk, dat er te Parijs in de Blomet-straat wordt verricht, heeft men Dinsdag een warme bron aangeboord. Het uitstroomen van het warme water trok na tuurlijk heel wat belangstelling. Warm water in dit seizoen is altijd aan genaam, merkt de Figaro op. De officier van justitie in het proces over den diefstal van schilderijen uit het kasteel Cadolsburg heeft tegen Lippmann een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt; tegen Mayer 2 jaar; tegen Schmidt 2 jaar; tegen Graske 4 jaar tuchthuis en 6 jaar eerverlies; tegen Zahn 1 jaar en 4 maanden gevangenis straf; tegen Brietfeld 1 jaar en 2 maan den en tegen Sdhwarz 8 maanden ge- eischt. De officier van justitie was van meening, dat Mayer op het idee is geko men om den diefstal te plegen. Het Portret van H. K. H. Prinses Juliana, dat aan H.M. de Koningin-Moeder werd aangeboden ter ge legenheid van haar jubileum- (Foto rechts) 50 Jaar Staatsburgeres. Ter gelegenheid van de herdenking van dit feit geven wij hierbij een portret van de grijze Vorstin. (Foto links) Over het vergaan van het Fransche schip Malakoff, dat op 2 Januari hij de Balearen in de Middellandsche Zee is ge strand, deelen drie geredden, die Woens dag met een Fransch schip in Zuid- Frankrijk zijn aangekomen, het volgende mede; De eerste reddingboot, met 20 men schen erin, sloeg, kort nadat zij was uit gezet om. De kapitein en de eerste offi cier van de Malakoff waren aan boord gebleven en zijn met het schip naar de diepte gegaan. De drie matrozen konden hun leven redden met een kleine boot, die zich als vrachtgoed aan boord van de Malakoff bevond. Met dit bootje hebben de schipbreuke lingen verscheidene dagen op zee rond gedreven, totdat zij door de Fransche red dingboot gered werden. Van de 33 leden der bemanning zijn er 27 verdronken. DIERENMISHANDELING EN SCHOOLJONGENSKASTIJDING. Dorothy Faulconer, een kamerverhuur ster te Leeds, heeft daar tercht gestaan wegens duivelsche mishandeling van haar hond, een fox terrier. Toen een inspecteur van het Genoot schap tegen Dierenmishandeling haar een bezoek bracht, omdat het dier met brand wonden bedekt was, vertelde zij hem dat zij het dier bij den staart had opgetild, omdat het haar aangevlogen was. Op dit oogenblik hield zij den hond met haar eene hand omhoog en had zij in de andere hand een rood gloeienden pook. Tegelijk hield zij het dier voor een vuur als een hel, zoodat het jammerlijk jankte. Verder placht'zij het met kokend water te over gieten en het daarna in uitgeputten toe stand in den gootsteen onder een straal koud water uit de kraan te leggen. Uit deernis heeft men het dier afgemaakt. De rechter veroordeelde het onmensch tot een boe'e van 10.10 sh. kosten en drie maanden gevangenisstraf. Brooks directeur (headmaster) van de Grammar School te Newport, was met twee van zijn leeraren door den vader van de jongen Frank Wright wegens mis handeling van zijn zoon aangeklaagd. De vader Wright had zijn zoon buiten schooltijd een cigaret gegeven en daarmee was hij op straat rookende gezien. Den volgenden ochtend toen hij op school kwam, werd hij door den directeur over deze inbreuk op de regels van de school onderhouden en ten aanschouwe van alle leerlingen met het rietje afgeranseld. Bij den vierden slag was hij bulkend van pijn op den grond gevallen, maar daarna had hij nog een vijfden gekregen. De ouders ontdekten later bulten en blauwe plekken op zijn lichaam en beenen. De directeur verklaarde voor de magi straten dat de jongen een goede leerling was, die nooit last had gegeven. De rechtbank ontsloeg den directeur van de school en zijn onderhebbenden van rechtsvervolging en verklaarde dat de zaak niet voor haar gebracht had dienen te worden. Een nieuw voorbeeld dus dat de Engelsche rechter het kastij- dingsrecht van den schoolmeester wil handhaven. Den beklaagden werd zelfs een vergoeding van vijf guinjes voor hun kosten toegekend. ZELFMOORD VAN EEN CONCIËRGE. Toen Dinsdagochtend een rechter in het paleis van justitie te Aix-in-Provenoe den ooncierge opdroeg de kachel van de centrale verwarming te gaan opstoken, OCTRQI DB PARIS Automobile» pour la réintroduetlon de inTr-n^ M BR RB Een Zanghulde aan de Koningin-Moeder. Dinsdagochtend heeft Mej. v. d. Harst, directrice van de muziekschool Toonkunst te Leiden, met enkele leerlingen dier school, ten paleize van de Koningin-Moeder een kleine zanghulde aan de jubileerende vorstin gebracht. De zangeressen voor het paleis. Qeheel rechts Mej. v. d. Harst. Het beruchte bulletin vert,' dat ieder automobilist van Parijs als regu voor betaalde benzlne-belasting ln ontvangst heeft te nemen, gaat tengevolge van een krachtige actie nu binnenkort verdwijnen. (Foto links)

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5