T DE GEHEIME ZENDING. TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. fijn hollandsch papmeel N.V. ATLANTA- GRONINGEN GEMEENTERAAD. - VAN DONDERDAG 17 JANUARI 1929 Door de Herst. Ev. Luth. Kerk, alhier, is een beroep uitgebracht op Ds. P. H. Borgers, te Monnikendam. Voor het op 13 December gehouden Mercurius-examen, Engelsche Handels correspondentie, slaagde onze plaatsge noot de heer A. Bolk. Te Amsterdam slaagde voor het examen Mercurius Duitsch (Handelscor respondentie) mej. Ag. Dekker. Bij het op 13 December j.1. gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Kramer Jzn. voor het „Mercurius" diploma Engelsche Handelscorresponden tie. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. van Sluijs te 's-Gravenhage, slaagde voor het aldaar gehouden Mercurius- examen Engelsche Handelscorresponden tie. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING ISRAËL. TOONEEL VEREENIGING. Door de Israëlietische Tooneelvereeni- glng zal binnenkort ten bate van de Ver- eeniging „Tot Steun", een liefdadigheids voorstelling worden gegeven in gebouw „Musis Sacrum". Opgevoerd zal worden: „Als de Kersen bloeien". Tooneelspel in 3 bedrijven, door Dr. J. v. Epen. NED. VEREENIGING VOOR HUISVROUWEN. Het Bestuur der Huisvrouwenvereeni- ging vestigt nog eens de aandacht op de belangrijke en leerzame lezing, welke de heer Utermöhleni uit Amsterdam,, direc teur van de bekende fabriek van dlien naam, zal, houden over: „Het vervaardi gen, dó behandeling en het gebruik van verbandartik'elen". Niet-leden kunnen voor 15 cents deze lezing, die met lichtbeelden zal worden toe gelicht, bijwonen. ZANG- EN RECITEERVEREENIGING „HARMONIE". Bovenstaande vereeniging, onder lei ding van den heer Brizee, kwam Dins dagavond voor de tweede maal voor het voetlicht met de aardige operette „De Wondervogel", waarmede zij voor eenige weken bij haar leden en donateurs zoo'n groot succes had. Ditmaal werd de uit voering gegeven in het openbaar, tegen entrée, en velen hadden van de gelegen heid gebruik gemaakt haar bij te wonen. Het spreekt wel vanzelf, dat aan een her haling van een zoo kostbare voorstelling groote onkosten verbonden zijn aan rech ten, costuums, kapper, e.d. De Vereeni ging heeft gemeend deze te moeten risqueeren, zij werd hierbij geleid door de ervaring van vroegere uitvoeringen. Wij kunnen mededeelen, dat het succes van den avond zoodanig was, dat van een financieele strop geen sprake is. Wij zullen, na hetgeen hierover een vorig maal is gezegd, thans niet weder op een en ander uitvoerig ingaan. De ver tolking verliep vlot, dank zij de routine van de diverse medewerkenden. Er werd ook over het algemeen goed gezongen; in dit opzicht heeft men een góeden steun aan het orkest. De hoofdrollen waren in handen van de dames Krigee-Muller (Arabella) en A. Bruyn (Roza); de man nenrollen werden vertolkt door de heeren H. Freeke (Stenio), L. Visser (Bricoli), G. Abbenes (Cavalcanti), B. Rodenburg (Beppo), C. van Straten (Cascarello). Re gisseur is bij dergelijke uitvoeringen de FEUILLETON door EDGAR FRANKLIN. 28) 'Als hü maar eenmaal de tafel van Barrow dat vermaledijde f.eschje had zien staan, nog altijd ongeopend', mocht alles wat er verder voor hem in het vat lag zijn gang gaan en gebeuren. Maar vóór hij zich daar van vergewist hadi, kon hij, geen! enkiel risico 1)0 open. Dus hield hjj stil aan den boek van/ hei blek aan het andere einde waarvan het huis van Barrow stond. „Kijk, er slaan drie of vieT man voor jelui huis, Mabel", mompelde hjju „/Wat kan dat beteekenen?" „Hoe hoe hoe wou ik dat weten1?" mompelde mevrouw Barrow, wier hoofd wervelde. ,„lZeg eens! Je denkt toch niet, riep James ontsteld, en toen vermande hij1 zich weer. „Nee! Ik zal dat niet gelooven, vóór er iets anders op zit! Ik zal omloopen naar de straat erachter. de Smithl's zijn toch nog niet terug uit Boston, hè?" „Wat? Nee". „Ik zal door hun achtertuin heengaan en zoo in dien van jelui komen eni even ver kennen)", zeide James. Zijn handten waren als ijs toen hij twee minuten later het portier open1 deed en in de duisternis naar buiten stapte; met zijn ItniegewricMen was ook iets niet pluis. heer Jb. Bruyn. Het kapwerk werd ver zorgd door den heer van der Made, Koningstraat, terwijl de firma A. J. Bak ker, Amsterdam de costuums had ge leverd. Het orkest bestond uit diverse musici, waarbij als pianiste fungeerde mejuffrouw Jetty Boon. Zooals gezegd, verliep de vertooning vlot en naar wensch, zoodat men nog vóór middernacht gereed was. Het pu bliek was buitengewoon dankbaar en ent housiast; na afloop der voorstelling kwam aan het applaus schier geen einde. De operette is dan ook dankbaar; zoowel wegens de pakkende, meesleepende mu ziek van Lecocq als wegens den boeien- den inhoud, en de tal van aardige toonee- len. En door de dames en heeren van „Harmonie" was zeer veel werk van de vertooning gemaakt, o.a. was in het laat ste bedrijf een speciaal decor ontworpen, dat het op het groote Casino-tooneel uit stekend deed en dat dan ook terecht werd toegejuicht. DE „DORUS RIJKERS". Krijgt een eiectrische Installatie en een radio-ontvangtoestel. De reddingboot /Dorus Rijkers" zal im het voorjaar (April of Mei) van een eiectrische licht-installatie worden voor zien, terwijl de boot tevens een radio- ontvangtoestel zal krijgen. Vooral het laatste is voor de „Dorus Rijkers" van groote beteekenis. Verscheidene tochten, die de reddingboot met den laatsten storm heeft gemaakt, hadden b.v. niet onder nomen behoeven te worden, als de boot een ontvangtoestel rijk was geweest. Het gebeurt immers maar al te vaak dat de reddingboot nog maar pas onderweg is of er wordt door de kustwacht bericht ontvangen, dat hulp niet meer noodlg is of dat de positie van het schip is veran derd. Wanneer nu de reddingboot een ontvangtoestel heeft kunnen alle berich ten van de kustwacht direct worden doorgezonden en kan de schipper daar- 'naar hand'Leien, ook kunnen berichten worden opgevangen van het in nood verkeerendè schip. Een en ander zal een nog spoediger hulpverleening ten goede komen. De „Dorus Rijkers" is de eerste red» dlngboot- in ons land, die een dergelijke installatie krijgt. BUDAPESTER STRIJKKWARTET. Het is van het Toonkunstbestuur een goedl en sympathiek idéé geweest om, nu de abonnementsconcerten wegens gebrek aan voldoenlde deelname dezen winter niet konden doorgaan, daarvoor de muzieklief hebbers schadeloos te steilten door thans het bekende Budap,ester Strijkkwartet te .doen optreden. Het is een onderneming, welke zeker niet zonder risico was voor het bei- stuur, omdiab dit concert aan de leden werd aangeboden en weliswaar ook niet-ledem tegen entrée toegang haddlen, maar men niet de zekerheid bad,, dat deze in voldoenlde mate zouden opkomen' om met eenig recht van een goede finantieele zaak te spreken. Dat eir behalve de circa 100 leden), welke het herboren Toonkunst telt, dan -ook nog velen van de gelegenheid gebruik hadden gemaakt om .de van vroeger welbekende Budapesters wederom te hooren, stemt tot vreugde. Het is te hopen, dat de leidenaanwiiist van. Toon kunst nu crescendo gaat, dan zullen zeer zeker meerdere dergelijke experimenten worden genomen eni zou men met het ver dwijnen: van) de abonnementsconcerten ten slotte bijna vredle kunnen! hebben. Het Budapester Strijkkwartet bestaat, men weet het, uit d'e heeren Hauser, Rols- manni, Ipolyi en Son, en het heeft bier ter stede al meerdere malen successen behaald. Ook nu weer was de ontvangst- van de zijde des 'publieks warm, spontaan en enthousiast. Het programma vermeldde een drietal nummers: e.en groot strijkkwartet van Beet hoven, eeni kleiner van Mozart, en, na d'e pauze, een van Dvorèk. Van -deze drie num mers spande Beethoven verreweg de kroon, en het was in- zekeren zin jammer, dat hier mede werd geopend!, omdat nu van eenige stijging geen sprake kon zijn. Het concert van Beethoven was grootsch, zwaar van structuur, oorspronkelijk en- voorn-aam. Een- wat lang allegro werd- -gevolgd door -een zeer origineel-, buitengewoon- geestig allegretto. „Jij1 blijft hier, Mabel'", zeide hij. „Nee, ik ge-êf je mijn woord' van eer. Ik zal terug komen, als je -daarover mocht tobben. Je moet weten", legde hij' uit, „dat ik den wa- geni in elk geval n.og noodig zal hebben. Jij zit hier veilig; niemand' komt ooit 's avonds dezen 'kant uit." Zij liep hem ten minste niet na. Het was onzinnig dat hij dadel'ijk daarop bij kans wenschte dat hij haar gevraagd had om mee te gaan, want- een -geweldige, on begrensde eenzaamheid daalde op James Henry neer. Indien werkelijk het ergste gebeurd' was, zou er op de heele wereld niemand' zoo eenzaam zijn Hij ver mande zich nu echter. Het huis was heele maal dónker. Uit die verte vernam hij het gemompel van stem men van de straat aan dte voorkant, en hij sloop dichter naar het huis toe en; ging naar het raam van die eetkamer dat hem eindelooze narigheid' 'bespaard zou heb ben, als het vroeger op den avond op dte pen was geweest en niet opengegaan waa Hij gluurde bevend naar binnen. Zij hadden toch nog één licht opgelaten in <ie gang bóven blijkbaar. De groot ste voorwetrpen teekenden zch spook achtig af. En niet® scheen overhoop ge haald te zijn, wat misschien een bemoedi gend teeken was. Of misschien was er, de vreeselijke -snelheid waarmee het -gelbeu-rd' kon zijn in- aanmerking genomen, geen tijd ge weest om iets overhoop te halen en dus beteekentde dit eigenlijk niets. Folsom haalde diep adem en schoof heel zachtjes het benedenraam op; en toen hij over -het hooge kozijn heenge- klauterd waa, stond hij weer in de eet-1 dat, dn een) levendig tempo serapre scher zando (docrloopend in schertsenden- toon) zeer aantrekkelijk was- De fraaie melodie van het Adagio molto en mesto (mesto betee- kent treurig, zwaarmoedig), was statig van rhythme, voornaam van allure, en1 werd be sloten met 'n allegro op een Russisch thema. Prachtig was het samenspel van de vier musici; één van klank, van tempo, van nuan- oeering, en de 'buitengewone tempo's stelden hooge, eischen aan de weergave. Wed viel Mczart hierbij af, hoewel het Menuet van' dit nummer zeer zeker zijn be koring had. Dvorèk, die na de pauze kwam was Dvorèk: boeiend, muzikaal, aantrek kelijk, een mooi allegro, een ongemeen lento. Het publiek, dat enthousiast over het ge hoorde was, bracht den musici na afloop een ware ovatie. Hopen wij nog eens op een. wed er-ontmoeting! HET PROCES MARY DUGAN. Het Algemeen Handelsblad schreef hierover: Wij hebben nu Bayard Veiller's handig opgezet en waardig uitgewerkt drama ge zien, met Magda Janssens in de rol van Mary, de op de pijnbank van het gerech telijk kruisverhoor gemartelde beklaagde. Het stuk krijgt in deze opvoering wel een geheel ander karakter. Bij de regie van het „Nieuwe Neder- landsch Tooneel" is vooral nadruk gelegd op het melodramatische. Bayard Veiller noemt zijn werk ook een melodrama. De tendenz naar uiterlijke bewogen heid bleek reeds vóór den aanvang van het eigenlijke spel, als de gerechtszaal zich vult. Op het Paleis-tooneel is meer leven, beweging, kleur. En Magda Jans sens speelt meer mee, zij is een geëner veerde, heftige Mary. Elias van Praag had de moeielijke rol van Jimmy Dugan en vierde zijn kracht onmiddellijk ten volle uit. Een zeer gevoelige nobele fi guur is Saaiboni's rechter, rustig en mild. Ook Oscar Tourniaire als de eerste advo- kaat der beklaagde, Edward West, was een overtuigende figuur. Julia de Gruyter gaf een pittige revue-girl en Sophie de Vries had de tragische rol van de weduwe, Ook het publiek in den Paleis-Schouw burg toonde hartelijke belangstelling en vele bloemstukken werden den spelers aangeboden. Wij meenen goed te doen onze lezers nogmaals aan deze voorstelling, die a.s Maandag plaats heeft, te herinneren. Voor niet-abonneé's dezer kunstavonden zijn nog enkele honderden plaatsen be schikbaar. Laten die tooneélliefhebbers niet ver geten deze buiten gewone voorstelling bij te wonen! Een aantal tooneelgezelschap- pen hadden en hebben nog dit pak kende stuk op hun repertoire staan: het beste bewijs, dat het bij' het tooneelmin- nen-d publiek in den smaak valt. Voor het geval men vreest geen goede plaats meer te zullen krijgen, kunnen wij mededeelen, dat de abonné's zij die dus reeds een emtréekaart hebben bij de plaatsbe spreking ook tevens voor de niet-abon- né's, die nochtans mochten willen komen, kunnen bespreken. Aan bet loket zijn toegangskaarten verkrijgbaar. Het speciale rechtbankdecor voor deize voorste-ling wordt door bet gezelschap meegenomen. Voor het overige herinne ren wij -aan de plaatsbespreking, welke Zaterdagmiddag plaats heeft in de volg orde zooals per advertentie is meege deeld. De auteursrechten zijn voor dit stuk iets hooger dan -gewoon. Ingezonden Mededeellng. 20 cent per 'ialf pond 's winters voor heer lijke warme pap kamer van Mark Barrow. Het was -daar onheilspellend stil ge weest toen hij er den eersten keer binnen geslopen was. Nu, op dit oogenbi'ik was de stilte er nog dieper -en onheilspellen der, .want ditmaal was hij gekomen om zijn eigen geliefde vrouw te redden. Zijn zielige handen zakten hem nog wat lager langs het lijf, zijn keel was droog als perkament. Vele seconden lang bleef hij roerloos staan bij het open raam en teen ach, wat stelde hij zich toch aan! Hij had immers niets anders te doen dan de huiskamer binnen te stappen, het flschje te -pakken, bij zich te steken en tot het leven terug te keeren! Dus zette James Henry Folsom een breede borst op ij Rep op de teenen de buiskamer in. Daar was de tafel, maar bet sohijnsel van bet licht van boven was •te zwak d'an dat hij bet fleschje dadelijk kon ontwaren. Hij fronste de wenkbrau wen, en boog zich over dó tafel heen en zjjn mond ging open en hij bukte nog lager, tot zijn neus 'bijna op bet gepoli toerde blad lag en zijn koude handen tasten woest in het rond; en toen richtte James Henry zich op en zag de vreese lijke waarheid onder het oog. De lamp, het eene boek, het verfrom melde pakpapier, zelfs het eindje touw had hij te zien gekregen; maar het flescfrje zelf was weg! Het kon natuurlijk ergens anders zjjn Iemand had! het misschien weggenomen en het ergens anders neergezet. Snel ging Folsom naar het kleine tafeltje toe, naar dien schoorsteenmantel geen fleschje! Hij ging terug naar dó eetkamer, staarde verwezen naar zijn eigen valles, dat wijd VEREENIGING PENSIOENBELANG TE DEN HELDER. Aan het jaarverslag van bovenstaande vereeniging is het volgende ontleend. Het jaar 1928 heeft niet datgene ge bracht waarvoor reeds jaren wordt ge streden. Toch zjjn er eenige lichtpunten te con- stateeren en wel: le. Werden de gratificatiën der wedu wen, buiten de pensioenwet vallende, ver hoogd. 2e. Alhoewel geen pensioenverhooging werd toegekend, geschiedde deze niet toe kenning, nadat een desbetreffende motie voor verhooging met slechts een meer derheid van 4 stemmen tegen, door de Kamer werd verworpen. Zoo naby zijn wij nog nimmer gekomen. Hierin ligt dus een duidelijke aanwijzing om vol te hou den met den strijd. Gedurende het afgeloopen jaar werd behalve de pogingen om tot pensioenver hooging voor oud-gepensionneerden te geraken ook nog op verschillende manie ren beproefd, om, wanneer dit jaar geen verhooging zou worden toegekend, in ieder geval voor de marine-mannen ver hooging te verkrijgen op de toelage voor verblijf in de Koloniën. Een en ander heeft tot resultaat gehad dat door den heer v. d. Bilt in die richting een poging werd gedaan bij de behande ling der begrooting voor Koloniën. Het antwoord van den Minister van Ko loniën was, zooals velen bekend zal zijn, niet beslist afwijzend, doch Z.E.xc. moest daartoe in overleg treden met zijn Col lega, den Minister van Defensie. Laat ons dus hiervan het beste maar hopen. Door de vereeniging Pensioenbelang werd voorts verschillende adressen en verzoeken ingediend en werden bezoeken afgelegd bij Ministers en Kamerleden. Het bestuur van Pensioenbelang bleef hetzelfde, daar de aftredende bestuurs leden met algemeene stemmen door de leden werden herkozen. GRILLIG WEER. Het oude spreekwoord, dat er niets veranderlijker is dan het weer, is dezer dagen weer eens op ondubbelzinnige wijze bewaarheid geworden. Na de ijsvreugde van Zaterdag hebben we Zondag de plot seling invallende en hevige dooi gehad, daarna de hoop-dat het weer zou gaan vriezen. Op slooten en grachten kwam over het op het ijs staande water weer een vlies, waardoor de reeds opgeborgen schaatsen weer voor den dag werden ge haald. Toen weer dooi, toen weer vorst. Van Dinsdag op Woensdagnacht een he vige storm uit het N. Westen, die het wa ter hoog den dijk opjoeg, die gierde en huilde door schoorsteenen en dakpannen met ratelend geweld van de daken rukte. Woensdagmorgen een sneeuwstorm, fijne jagende vlokken, die het aanzien van de stad in een ommezien veranderde en haar een echt wintersch gezicht gaven. Verder den geheelen dag sneeuw en 's avonds weer vorst, fel en koud. Het eiectrische licht bibberde gisteren, waarschijnlijk ook van de kou en liet ons zoo nu en dan ge heel in de steek. En nu ligt daar de wintersche wereld onder een schoon en wit kleed. VERGADERINGEN VERMAKELIJKHEDEN, ENZ. Zaterdag 19 Januari. Uitvoering Friesche Ver., Musis, 8 uur. Lezing Orde van de Ster, 8 uur, U.S.O. Zondag 20 Januari. Tooneelavond, R. K. Volksbond, 8 uur. Maandag 21 Januari. Tweede abonnements-tooneelvooratellin g. Casino, 8 uur. Woensdag 23 Januari. Concert Stafmuziek, Casino, 8.15 uur. Zaterdag 26 Januari. Uitvoering Groninger Ver., Musis 8 uur. open s'ond, en zocht toen op de tafel en op het buffet en -op het stommeknechtje. Het fleschje was ook da-ar nieM Dus was Doris hier gekomen en had gehoord wat zij als bet 'allerergste -moest beschouwen en zij had het fleschje zien staan en be1, met een snelle beweging: gegrepen en toen, voor iemand' haar rappe hand had kunnen stuiten, had zij maar on dit oogenblik wendde James Henry zich grom mend van dit fraaie tooneel af. Hij was een boon als hij dit op dit oogenblik nog wilde gelooven! Hij was ontdaan en geschokt en doode- üjk vermoeid, en zijn verbeelding was op hol geslagen; door eenvoudig zjjn eigen buis op te bellen,, ikreeg hij ten minste rede lijke kans om de hemelsche melodie van Doris' stem in zijn oor te hooren. Hij haalde diep adem en- ging naar de telefoon onder de trap toe. Maar het was niet de stern van Doris die na .ge-ruimen tijd hoor baar werd; het was de slaperige en wre velige stem van Marfcha die zeide: „Hallo! Wat wilt u?" „Ik ik wil met mevrouw Folsom spre ken!" bracht James eindelijk uit. „Die is niet thuia Bent u daar, mijn heer Folsom'? Zij is niet thuis." „Maar zij heeft toch zeker opgebeld of of -een (boodschap gestuurd?" „Nee, dat heeft zij niet gedaan," zeide zijn dienstmeisje kort. Niemand heeft opgebeld na u. Ik lag in bed en sliep." „Ga ga weer naar bed," bracht James benauwd uit, terwijl hij afbelde. Nu? Het sprak eigenlijk vanzelf dat zij, daar zij geloofde dat hjj ervan door waa met Subsidie Ned. Arbeidsbeurs te Oberhausen. De Vereeniging van Nederlandsche Ar beidsbeurzen, gevestigd te 's-Graven hage, verzoekt om toekenning van een jaariijksche subsidie, als bijdrage in de kosten van de Nederlandsche Arbeids beurs te Oberhausen. Deze beurs heeft hare tengevolge van den oorlog toenmaals van weinig betee kenis geweest zijnde werkzaamheden voor arbeidsbemiddeling weer hervat en de Vereeniging deelt in haar verzoek mede, dat de werkzaamheden van de arbeids beurs te Oberhausen weer van beteekenis zijn geworden voor de arbeidsbemiddeling van Nederland, dat die beteekenis regel matig toeneemt en dat zij nog belangrijk grooter zal worden wanneer de Vereeni ging in staat gesteld zal worden gevolg te geven aan den wensch, dat de beurs te Oberhausen zich meer dan tot dusver zal toeleggen op de arbeidsbemiddeling voor vrouwen en daarvoor van de noodige krachten en hulpmiddelen zal worden voorzien. De uitbreiding van de werkzaamheden der beurs en de organisatie eener afdee- ling voor vrouwen gaan evenwel met ver meerdering van uitgaven gepaard, ter dekking waarvan de Vereeniging zich ora verhoogden steun heeft gewend tot de Regeering en nu ook de gemeenten om een subsidie verzoekt. B. en W. hebben te dezer zake het ad vies ingewonnen van den Directeur van den Dienst der A. B. W. V. alhier, uit welk advies blijkt, dat het belang onzer gemeente wel eenigermate bij de beurs te Oberhausen is betrokken. Zij stellen voor aan de Vereeniging van Nederland sche Arbeidsbeurzen, ten behoeve van de beurs te Oberhausen, tot wederopzegging een jaariijksche subsidie te verleenen van 10.—. Bond zwaren belastingdruk. Met betrekking tot het in den Raad van 19 December j.1. om prae-advies in han den van B. en W. gestelde adres van den „Bond tegen den zwaren belastingdruk", alhier, deelen B. en W. den Raad mede, dat de daarin ter sprake gebrachte pun ten al meermalen in den Raad zijn behan deld. Onzerzijds wordt voortdurend acht ge slagen op mogelijke gelegenheden tot be zuiniging en ook in de toekomst zullen wij desgelijks handelen, zeggen B. en W. Waar bedoeld adres h.i. geen nieuwe gezichtspunten opent, stellen B. en W. den Raad voor het voor kennisgeving aan te nemen. Personeel Gemeentewerken. In verband met den in den Raad van 19 December 1928 uitgesproken wensch hebben B. en' W. over hun voorstel tot uitbreiding van het personeel van Gem. werken alsnog het oordeel ge vraagd van de Commièsie van Bijstand voor de Publieke Werken. Bedoelde Commissie kan zich in meer derheid met de voorgestelde uitbreiding wel vereenigen. Reserveering bedrijven. Ged. Staten zenden aan B. en W. terug de 4e wijzigings-begrooting voor den dienst 1927, volgens welke bedragen van 3860.4300.en 1340 respectie velijk aan het Electriciteitsbedrijf, het Gasbedrijf en het Waterleidingbedrijf voor het vormen van reserves zullen wor den uitgekeerd. Ged. Staten zeggen in dat schrijven, tegen het vormen van reserves ten behoe ve van gemeentebedrijven uiteraard in beginsel geen bezwara te hebben, doch naar hunne meening verdient het in de gegeven omstandigheden eerder aanbe veling de uit den gewonen dienst vrij komende bedragen in de eerste plaats te bestemmen voor het nemen van maat regelen, die er toe leiden de begrooting, voor zooveel betreft de raming van de plaatselijke belasting naar het inkomen en van 125 opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting, geleidelijk in een andere dame, geen bericht naar huls had gestuurd' van de ramp! Maar wat zouden zij, haar vader of Mark of iemand ander® gedaan hebben? Haar vader moest in dó eerste plaat® aan Blaisdell, hun huisdokter en ouden vriend, gedacht hebben. Jameis Henry sliikte het brok in zijn- keel door en- vroeg het nummer van dr. Blaisdell en toen wor stelde hij weer tegen den krankzinnigen wensch om- de telefoon weg te smij'en en door het raam te klauteren en het op -een loepen te zetten, vóór iemand had kunnen antwoorden. „U spreekt met de verpleegster van dr. Blaiisdiell!" antwoordde hem een opge wekte Bóm, zoo plotseling dat James op zijn tabouret opvloog. „Is d'e dó-kter er?" „Op het oogenblik niet. Wilt u een bood schap achterlagen?" „Ik zou graag willen weten, hoe Lang hij al weg is?" kraste James Henry. „Nu, zoo wat een uur, zou ik denken. Ik was uit toen hij wegging. Ik meen dat het meisje gezegd heeft dat het voor een dringend geval was." Foisom trok een verschrikt gezicht en kneep zijn vrije hand samen. „U u weet som® niet waar hij heen is?" „Ja, naar het ziekenhuis," zeide de op gewekte stem, zonder een spoor van aan doening. ,Jdet wien spreek ik?" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5