Een scheepsramp. Treinbotsing in Roemenië. Treiler vergaan. Aardbeving in China. De griep te Berlijn. Uitbreiding. Ingezonden. Kapitein Slis en' rijn mannen hébben! be richt, dat zil bij Oostvoorne aan land zijn gegaan. Zi| zouden' vannacht lang9 het strand gaan om te zien of er mogelijk iets van de „Prins der Nederlanden" aanspoelt De Stellendaxnsche reddingboot aan den grond. Gisterenavond meldcüe men uit Hellevoet- riiuis: Hier is bericht ontvangen, dat de reddlng- boot van Stellendam, welke hedenmiddag ter assistentie was uitgevaren, nabij het ^Pam pus"" aan den grond is geioopenL De sleepboot „Kijkduin" van Smit Oo.'s sleepdienst te Hellevoetsluis zal nu trach ten deze reddingboot vlot te brengen, waar- na beide booten zuilen' trachten een1 sipoor van de „Prins dér Nederlanden" te vinden. Gelukt dit niet, dan zullen zij zich naar het gestrande Deensdie s-s. „Valka" begeven. De bemanning van de ,)S tcUendam" be staat uit schipper De Jager, een machinist en vier matrozen. De Volka in gevaar. Te middernacht is te Hoek van Holland uit IJmuiden bericht ontvangen, dat men daar een draadloos SXD.S.-'Sean van de be manning van de „Valka" heeft- opgevangen, en da t deze bemanning het schip wenscht te verlaten. Tusschen' elf en twaalf uur is de wind weer met kracht komen opzetten'; het weer is veel1 slechter geworden. öm kwart voor één vannacht is bericht ontvangen, dat de •radio-installatie van de ,1 Valka" niet meer werkt. Men leidt hieruit af, dat er water in het schip is gekomen, dat de vuren gedoofd zijn en dat het laatst opgevangen sein de noodaccu heeft uit geput. Na half één rijn oog enkele lichtsignalen van de „Valka"' waargenomen. Men vreest, dat het schip zal breken. Men hoopt, dat de reddingboot van Burgh- sluis. de „Prinses Juliana", vannacht naar de „Valka" zou uitgaan, maar wegens hei ontbreken1 van telefonische gemeenschap verkeert men hieromtrent nog in het on zekere. Een onderhoud met loodscommis- saris Vrugglnk. In -„en onderhoud, dat dé „N. Rott. Ort»" met den heer Vrugglnk had;, zeide deze o- a., dat bit Noord 'lijken wind de zee bij de Maasvlakte zeer onstuimig is. Het is dan zeer ondiep en men heeft daar zeer zware grondzeeën, welke uiterst gevaarlijk zijf». Vermoedelijk is dePrins der Nederlanden" door zulk een grondzee opgepakt en omge smeten. Dat redldingbooten van dit type bij en zware storm zee kunnen houden is nog in November gebleken, toen de „Christian Michielsen" bit Hoek van Holland is ge strand. Maar de zware brekers en de hoogie golven zijin toch ook weer heel iets anders als grondzeeën en een van deze zeeën is de boot noodlottig geworden. Twee Hjken aangespoeld. De loodsoommissaris heeft omstreeks middernacht bericht ontvangen van schipper Slis, dat op het strand tusschen Oostvoorne en Rookanje inderdaad twee lijken zijn aan gespoeld. Het eene ia van schipper v. d. Klooster, van wie het andere ia, ia nog niet bekend. Kapitein' v. d. Klooster heeft zich o. a. onderscheiden bij de ramp van' de „Soera- ka ria!" en de ^Schelde" in Maart '25 en bij het veTgaan van de „Stuart Star"'. Hij was de opvolger van schipper Jansen die bij de ramp van de .„Rerlio!" een weikzaam aan deed in het reddingswerk heeft gehad. Schipper Van der Klooster laat zes kin deren na, Timimers vier, De Groot tien, Nuijlwijk vier, Verwey drie eiu Sterrenburg tien. In totaal zijn er dus 37 kinderen, .twee meer dan men aanvankelijk dacht,, door deze ramp vaderloos geworden. Buitenland. Het as. Hsin-Wah gezonken. Meer dan 350 dooden. Een Reuter-telegram van Hongkong d-d. gisteren maakt melding van het feit, dat bij' de Waglan-rots om kwart voor vijf gisteren- ochtend! (pl. rijd) een s.s. was gezonken. (Het vergane stoomschip, waarvan tevoren noodseinen waren ontvangen, was de „Hsin- Wah" van de Ohina Merchants Cy., onder weg van Sjanghai naar Hongkong. Het schip 'passeerde te dicht onder den noordkant van de Waglan-rots en stootte op de klippen. Dat was oan 3 u. 40 m. (pi rijd)- (Het schip begon te zinken, enr dadelijk, werden noodseinen uitgestuurd. Een paar minuten later kwam het los van den' grond en trachtte 'toen nog de kust te halen. Ech ter zonk het nu voorgoed' op 300 yards ten noordwesten van Waglan. Dat was om kwart voor, vijf. Twintig öhineesche passagiers in een. reddingsboot werden' opgepikt door een jonk en zijn te Hongkong aangekomen. Om trent de officieren en de bemanning van- het schip is nog .niets bekend- Toen het weer licht was begaf zich een sleepboot naar de plek van de ramp en zocht de zee ai Van het schip stak nog een mast boven water uit. Van overlevenden was er echter geen spoor. Verder nieuws uit Hongkong bevestigt den indruk» dat het vergaan van de „Hsin- Wah" een afschuwelijke ramp is geweest en dat er ineer dan 350 menschen bij zijn omgekomen. Onder de passagiers waren 80 vrouwen en verscheidene kinderen. Er wa ren bijna geeni niet-Ohineezen aan boord1. Het aantal personen van wie men weet dat zijl gered zijn is 28, onder wie vier pas sagiers. Het wordt nog mogelijk geacht, dlat sommige slachtoffers op naburige eilanden aan wal zijin kunnen komen. Het onderzoek ter plaatse wordt dus voortgezet» Tot dusver echter helaas zonder succes. Het aantal personen was (met inbegrip •van de ihA,mflnn|ing van' 103 koppen on geveer vier honderd. De gezagvoerder was een Deen, Jensen» de eerste officier eten. Estlander, Jacobson. De Hsin-Wah" was een schip van 1940 ton bruto en in 1921 gebouwd. 'Waglan ligt dicht bij Hongkong. ®ti de redding van drie personen bleek dat dezen die reddingegordjs om haddien fezeer verkleumd waren om de touwen te grijpen die bun werden toegeworpen!. Visschers in het schuitje, dat de redding bracht, moesten in het water springen om die schipbreukelingen aan boord' te kunnen krijgen» De geredden rijn in ziekenhuizen opgenomen. De kapitein en de eerste stuurman gered. Over de schipbreuk van het Ghineesche stoomschip Hsin-Wah verneemt Havas nog uit Hongkong, dat een Ghineesche jonk den Deenschon kapitein van het ver ongelukte schip, Jensen, een Estlander (vermoedelijk dien eersten stuurman) en 2 Chineezen opgepikt heeft. De kapitein deelde mede, d'at het schip na het vertrek uit Swatau met storm1 te kampen had gehad'. Men had slechts een reddingboot kunnen uitzetten. Het schip was dladelijk gezonken. Vijf dooden. De sneltrein van Boekarest naar Temes- var is Dinsdag bij Turn Severin ont spoord. Twee treinen, die te hulp wilden komen, liepen op elkaar in de buurt van Pruniso. Vijf spoorwegmannen werden gedood en 5 zwaar gewond. Nadere berichten spreken van 14 dooden en 40 gewonden. De correspondent van de Nw. Rtt. Ort. te Praag vernam gisteravond uit Boeka rest: Het gisteren gemelde spoorwegonge luk bij Turn-Severin blijkt van ernstiger aard te zijn geweest, dan de eerste be richten deden vermoeden. In het geheel zijn er 14 menschen om het leven geko men en 40 zwaar gewond. Het personeel van het station Pruniso, waar de trein uit Temesvar ontspoorde, verloor geheel zijn kalmte en vergat, dat er uit de richting Boekarest nog een sneltrein in aantocht was. Deze reed op den ontspoorden trein, waardoor er bijna onmiddellijk brand uitbrak. Bij het onderzoek bleek, dat het personeel van den sneltrein uit Boekarest niet geheel nuchter was geweest. Van dezen trein kwam geen passagier er zon der kwetsuren af. niet 16 koppen. Drie Duitsche treilers, die te Tromsö zijn binnengeloopen, meldden dat de En- gelsche treiler „Thomas Hardy" in het Oostelijk deel van de Noordelijke IJszee met een bemanning van 16 koppen ver gaan is. Door het stormachtige weer was het onmogelijk hulp te verleenen. In de Mongoolsche provincie Sjansl honderden menschen omgekomen. Men zal zich herinneren, d'at wjj in het nummer van Dinsdag melding hebben gemaakt van mededeelingen door ver schillende mieteoroJogisohe stations (o.a. die Bidt), dat er in de buurt van' Kamtgjat- ka een aardbeving moet zijin geweest. Het persbureau Vaz Dias verneemt nu uit Peking, dat in de Ohineesohe provincie Sjansi in Mongolië honderden menschen onl het leven zijn gekomen. Het getroffen gebied behoort tot de streken, die het meest door hongersnood! bezocht zijn. Het aantal grieppatiënten is de laatste dagen te Berlijn toegenomen. Alleen Dinsdag zijn door de Berlijnsche zieken fondsen 1459 nieuwe gevallen aange geven, tegenover 1322 vorigen Maandag. In de ziekenhuizen zijn Maandag 190 en Dinsdag 188 nieuwe grieppatiënten opge nomen. Onder de nieuwe patiënten be vindt zich een groot aantal kinderen. DOOR HET IJS GEZAKT. Te Nordhorn (Duitschl.), bij de Neder- landsche grens, zijn eergisteren vier kin deren door het ijs gezakt. Drie var hen, waaronder een tweeling, zijn verdronken. AUTO-ONGELUK. Acht zwaar (gewonden. Te Stuttgart reed Maandag een auto het trottoir in een breede straat op, acht menschen werden hierdoor zwaar gewond. Zij moesten allen naar een ziekenhuis wor den gebracht. GASVERGIFTIGING. Te Breslau zijn Dinsdagmorgen in een huis 9 menschen door gasvergiftiging be wusteloos gevonden. Door de pogingen van de brandweer kon een kind weer spoedig bijgebracht worden. De anderen zijn naar een ziekenhuis vervoerd. Men betwijfelt dat zij het leven er af zullen brengen. Daar er geen gasleiding in het huis was, wordt aangenomen dat een on- dergrondsche buis is gebroken en dat zoo het gas in de woningen is gedrongen. NOG MEER GASONTPLOFFINGEN. Te Gelsenkirchen is bij het aansteken van een gasoven in de buizen onder de straat gas in brand geraakt, waarop een ontploffing volgde die de putdeksels hui zen boog de lucht inwierp en vier meters hooge blauwe vlammen uit de openingen te voorschijn deed springen. Alle ruiten over een afstand van 800 meter sprongen door den luchtdruk en in woningen en winkels ontstond eenige schade, maar persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Men vermoedt dat de ontploffing met de afwatering van de benzol-fabriek van de mijn Holland in verband staat. In deze richting wordt het eerste onderzoek geleid. EEN ROOVERSBENDE VEROORDEELD. Te Wilna hebben 27 leden van een roo- versbende terechtgestaan. Maandag werd in dit proces vonnis geveld. De beide lei ders der bende, de 60-jarige Rys en de 80- jarige Scaszalkiewicz werden ter dood door ophanging veroordeeld. Twee ande re leiders kregen ieder vijftien jaar tucht huisstraf, terwijl de overige leden der bende lichtere straffen kregen. ONGELUK IN EEN BIOSCOOP. In een zeer volle bioscoop te Wlozlawek is tijdens de voorstelling een deel van een balcon ingestort. Er werden 14 toeschou wers ernstig gewond. SCHEEPSONGEVAL. Het emigrantenstoomschip Baltara, dat Vrijdag j.L ter hoogte van Schieuwenhorst op ongeveer 2 K.M. afstand van 't strand vastliep, wordt thans als volkomen ver loren beschouwd. Maandag begaf zich een sleepboot van Dantzig met den eer sten officier en den eersten machinist van de Baltara aan boord naar het gestrande schip, doch zij konden slechts constatee- ren, dat het schip middendoor gebroken en niet meer te redden was. Een comman do Schupo uit Dantzig is bij Schieuwen horst aan de Weichselmond gestationeerd ten einde de drijvende en de aangespoelde lading te bergen. De Baltara, die was in gericht voor 450 passagiers, was een dub- belschroefstoomschip, dat 2379 bruto reg. ton mat en in 1909 te Southampton werd gebouwd. SNEEUW IN POLEN. Uit geheel Polen wordt sneeuw gemeld. In Oost-Galicië is het spoorwegverkeer op vele lijnen gestaakt. Bij Zapiezanka is een locomotief met een boemeltrein in hotsing gekomen; 1 persoon is gedood en 10 personen zijn verwond. TWEE DOCTOREN GEDOOD. Zelfmoord of misdaad? Twee broers, beiden doctor in Harley Street te Londen, zijn gisterochtend dood in hun woning gevonden. De eene had een wond aan de keel, de andere had ver gift ingenomen. SNEEUWSTORMEN TE HAMBURG. Te Hamburg woedt sedert Dinsdag ochtend een zware sneeuwstorm, zooals zij deze hier sedert jaren niet hebben ge had. Hy dreigt het verkeer geheel stil te leggen. DE MAJESTIC IN DEN STORM. Groote schade. Een doode. Naar de kapitein van het gisteren te New York aangekomen, s.s. Majestic van de White Star Line meeaeelt sloeg Maan dag ongeveer 1500 K.M. beoosten de Ame- rikaansche kust tijdens een storm een ge weldige golf over den boeg. Door den schok werd een kok gedood en eenige leden der bei.ianning gekwetst. De dek ken werden zoo zwaar beschadigd dat het water enkele ruimen blank zette en een deel der lading doornat en zwaar bescha digd werd. Van de passagiers derde klasse moesten 289 in andere vertrekken worden onder gebracht. Toen het schip gisteren aan kwam was de bemanning nog altijd bezig het water uit de ruimen te pompen. TER DOOD VEROORDEELD. Uit Jaloezie een meisje gedood. Te Londen is een 25-jarig arbeider ter dood veroordeeld wegens het vermoor den van een 17-jarige dienstbode te Hackney. Hq had met het meisje twist gekregen omdat zij met een anderen jon gen man was uit geweest. In de keuken van het huis waar zij diende had hij haar met een vuistslag neergeveld en haar laten liggen, niet wetend of zij' dood was of niet. Hij had haar handen en voeten met een paar kleedingstukken vastge bonden en haar slaapkamer in wanorde gebracht om aan diefstal te doen denken. Hij nam echter alleen een jas mede, die hij beleende. Het meisje werd door dèn heer, bij wien zij in dienst was, dood ge vonden. BONTMANTEL-KERVERS AAN HET WERK. In enkele diagen te Milaan 24 gevallen aangegeven. Nadat eenige tientallen jaren lang in alle Italiaansche groote steden een „vlechtensnijder" was rondgegaan, die nooit gevonden werd maar die zijn bedrijf plotseling staakte, is thans te Milaan een ander type vandaal opgetreden: de bont- kerver. Er zijn waarschijnlijk eenige van die bontkervers. Deze vinden er een genoe gen in, den dames de bontmantels van het lichaam te snijden. Meestal gehikt het hun „slechts", met eën scherp scheermes een grooten scheur in den mantel te snij den, maar het is ook wel voorgekomen, dat de mantel de geattaqueerde dame een voudig van de schouders viel, zóó raak was gesneden. De stoppage-inrichtingen beleven gouden dagen, maar meestal is de schade onherstelbaar. Alleen in de laatste dagen reeds zijn bij de politie te Milaan 24 gevallen van dit vandalisme aangegeven. Bij het los snijden der mantels kan nog gewinzucht in het spel zijn, doch het enkele kerven brengt toch zeker geen baat. Wat brengt de daders tot deze zinnelooze vernieling? Wrok tegen de maatschappij, afgunst jegens de „rijken"? Maar waarom dan weer de beperking tot offers van het vrouwelijk geslacht? De Juristen, die eer tijds de vlechtsnijdery noch onder dief stal, noch zaakbeschadiging, noch mis handeling, noch beleediging - wisten te brengen, vinden de zaak thans eenvou diger, de psychologen oordeelen ze zeker even moeilijk. Maar voor de oplossing is het toch eerst noodig, dat men minstens één der boosdoeners pakt. (De Telegr.) HEVIG ONWEDER BOVEN VRIJBURG IN Z.-AFRIKA. V«f personen door dén bliksem (gedood en vier gewond. Tijdens een hevig onweer, dat te Vrij burg (Zuid-Afrika) woedde, werden eerst een kind en tien schapen door den blik sem gedood. Vervolgens werd de kerk door het hemelvuur getroffen, ten gevol ge waarvan vier inboorlingen gedood en vier andere gewond werden. BRAND IN EEN WOLKENKRABBER. De brandweer machteloos. Op de 55ste der 60 verdiepingen van het Woolworth-gebouw te New York, dat 264 m. hoog is, werd Zondag brand ontdekt. De brandweer tastte het vuur met de ge- „wone middelen, die niet hooger dan vijf verdiepingen reiken, aan, onder spottende uitroepen der menigte. Ten slotte werd de brand van binnen uit het gebouw ge- bluscht. De schade was slechts gering. MOORD UIT JALOERSCHHEID. Te Boostedt, bjj Neumtlnster, heeft Dinsdag de vrouw van den ritmeester Es- marek haar man uit jaloerschheid dood geschoten. WEER EEN GASLEIDING DEFECT. Te Duisburg. In de Lotharstrasse te Duisburg werd Dinsdagavond een sterke gaslucht waar genomen. BU onderzoek bleek, dat er een lek was in de gasleiding van het Roer gebied (de z.g. „Ferngasleitung", die fa brieken van gas voorziet). De huizen, die b;j de plaats van het lek lagen, zijn dade lijk ontruimd en de bewoners in hotels ondergebracht. Bij een oude dame en een kind zijn lichte vergiftigingsverschijnse len opgetreden tengevolge van het inade men van gas. WEER EEN RAZZIA TE BERLIJN. De Berlijnsche politie heeft Dinsdag avond, naar aanleiding van de relletjes „usschen leden van de vereeniging Im mer Treu en Hamburgsche timmerlie den, een groote klopjacht gehouden in de buurt van het Silezische station. Niet minder dan driehonderd personen, die zich niet voldoende konden legitimeeren, werden ingerekend. Onder hen bleken zich twaalf gezochte misdadigers te be vinden. De razzia begon om 9 uur 'b avonds en duurde tot ongeveer twee uur. Bijna duizend agenten die per vrachtauto's naar het station werden ge bracht, namen er aan deel. Verschillen de straten waren door de politie geheel afgezet. De gearresteerden zijn naar het hoofdbureau gebracht. Er zijn echter geen leden van Immer Treu onder. DE INDIANEN-OPSTAND IN ECUADOR BEDWONGEN. Een bericht uit Guayaquil meldt om trent den aanval der Indianen op de hoofdstad der provincie Chimborasso Cajabamba, flat de rebellen werden terug geslagen, waarbij zij veertig dooden ver loren. EEN EIGENAARDIG MAAR GRIEZELIG ONGELUK. Te Lorcam in Spanje is Maandag een eigenaardig ongeluk gebeurd. Er was een 17-jarig meisje overleden. Toen alle vrienden en bloedverwanten, in het ge heel zestig personen, in het sterfhuis aanwezig waren, zakte plotseling onder het gewicht van de talrijke bezoekers de vloer in. De doodkist verdween met alle personen in de diepte. Er ontstond een onbeschrijfelijke verwarring, die nog grooter werd, doordat het licht uitging. Het duurde geruimen tijd voor er hulp kwam opdagen. Niet minder dan veertig menschen bleken bij het ongeluk te zijn gewond. DE HAMBURGSCHE INBREKERS VERKOOPEN HUN GESTOLEN JUWEELEN AAN DEN BESTOLENE. Het ongewone en door middel van ad vertenties aan de dieven bekend ge maakte aanbod van de Hamburgsche ju weliersfirma Wempe, om de juweelen, ter waarde van 26.000 mark, welke uit haar etalage gestolen waren, terug te koopen, is door de dieven aanvaard. Nadat de inr brekers de firma telefonisch hun voor waarden hadden medegedeeld, vond in het stadspark te Hamburg de ontmoe ting plaats tusschen twee der firmanten en twee mannen, die de gestolen juwee len in ruil voor het overeengekomen bedrag afgaven. Een paar ontbrekende juweelen zullen door de dieven worden nageleverd. Voor deze stukken is de koop prijs dan ook nog niet betaald. SNEEUWSTORM IN DENEMARKEN. In geheél Denemarken heeft men van een hevigen sneeuwstorm te lijden. Zoo wel de verbindingen per spoor, als per auto en vliegtuig zijn gestremd. Een stoomschip uit Kopenhagen, dat naar Danizlg onderweg was, is aan den grond peloopen. Ten gevolge van de sneeuw jacht zijn er twee spoorwegongelukken gebeurd, n.1. bij Helsingfors en Marlbo. waarby slechts materiecle schade werd aangericht SNEEUWSTORMEN IN DUITSCHLAND. Tengevolge van de sneeuwstormen van Dinsdag en gisteren is het interlocale spoorwegverkeer in Vóór-Pommeren ge staakt. De treinen van de staatsspoor wegen komen met een vertraging van 2 a 3 uur binnen. Ook het telefoonverkeer ondervindt zeer veel moeilijkheid. Het scheepvaartver keer van Stralsund naar Rtlgen is stop gezet. De sneeuwstormen hebben ook in Meck- lenburg storingen in het spoorwegverkeer en andere verkeersstoringen veroor zaakt. De D-treinen WarnemtlndeBer lijn en WarnemündeHamburg hebben groote vertraging, daar de Duitsch- DeensChe veerbooten tengevolge van de sneeuwstormen met 35 minuten vertra ging in de haven van Warnemünde bin- nenloopen. Sneeuwstormen In Engeland. Gisteren heeft Londen met den gewo nen mist en bovendien met een hevigen sneeuwstorm te kampen gehad, waardoor het verkeer ernstig ontwricht werd. Huis onder dén snecuwlast In gestort Terwijl de temperatuur de laatste dagen in Italië iets gestegen was, is ze in den afgeloopen nacht belangrijk gedaald. In de nabijheid van Lucca stortte een huis van een fascistische organisatie in onder den druk van den zwaren sneeuwlast. Er kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. EEN GIFT VAN GUGGENHEIM. De Amerikaansche kopermagnaat Daniël Guggenheim heeft, naar uit New- York gemeld wordt, aan de Chileensche regeering 500.000 dollar geschonken voor de ontwikkeling van de luchtvaart in Chili. Guggenheim heeft groote bezittin gen in Chili. BRAND TE NEW YORK. Een hevige brand heeft twee woonhui zen van vijf verdiepingen verwoest. Vijf personen werden gedood. Honderd bewo ners zijn dakloos. ZES JONGE MENSCHEN VERDRONKEN. Naar uit Rosmuck (in het Iersche graaf schap Galway) wordt gemeld, zijn daar drie jonge meisjes en drie jongemannen, die in twee roeibooten over de baai voe ren, verdronken. Sedert Zondagavond werden zij ver mist; Dinsdagavond zijn hun lijken aan gespoeld. ZEILSCHIP VERGAAN. Dinsdagmorgen zijn ten Noorden van Helsingfors 2 reddingbooten van het groote zeilschip „Sofie", dat Dinsdagnacht gezonken is, aangespoeld. Daar van de bemanning elk spoor ontbreekt, vreest men het ergste. Den Helder, 16 Januari 1929. Geachte Redactie, Gaarne zou ondergeteekende nog één maal gebruik maken van uw blad, ter be antwoording van het ingezonden schrij ven van het Bestuur van de IJsclub „Het Noorden". Genoemd Bestuur gaat n.1. op de strek king van mijn schrijven in het geheel niet in, doch tracht mij persoonlijk door sar castische opmerkingen en door het debi- teeren van eenige onwaarheden, belache lijk te maken. Wanneer de toedracht der zaak werkelijk zoo was als door dat Be stuur wordt voorgegeven, zou toch nie mand zoo dwaas zijn geweest daarover een ingezonden stuk te gaan schrijven. Hare bewering dat ik reed op een plaats, welke zeer gevaarlijk was en daarom door de IJsclub was afgezet is n.1. geheel in strijd met de waarheid, hetgeen ook moge blijken uit onderstaande verklaring van de personen, in wier gezelschap ik op be doelde plaats aan het schaatsenrijden was. Door de Bestuursleden van de IJs club is er tegenover mij met geen enkel woord over gerept dat het tts op de plaats waar wt| reden zeer gevaarlijk was en het bedoelde gedeelte van de fortgracht was dan ook op geen enkele manier afgezet Het ijs was op het bedoelde gedeelte minstens even goed als op het wél afge zette gedeelte, hetgeen wel het beste blijkt uit het feit dat het Bestuurslid, dat ons wilde verwijderen, zelf over dat z.g. ge vaarlijk gedeelte kwam rijden en daarop geruimen tijd met ons heeft staan dis cussieeren. Als het daar werkelijk zoo gevaarlijk was, waarom deed deze heer dat dan niet vanaf den wal? Door ons is tijdens deze discussies tegen dezen heer ook gezegd dat wij van mee ning waren dat alleen de politie de be voegdheid had ons van het ijs te verwij deren. Toen hij later dan ook terug kwam met iemand van de militaire politis

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7