Marineberichten. Stoomvaartberichten. Laatste Berichten. Marktberichten. hebben wij on», ter voorkoming van ver dere onaangenaamheden, uit eigen be weging van het Ijs verwijderd. Dit wat betreft het z.g. de vlucht nemen over de weilanden. De kwestie of de IJsclub al dan niet het recht had ons het verblijf op het Ijs te ontzeggen is door mij in mijn ingezonden schrijven dan ook geheel in het midden gelaten. Gaarne zou ik, in het belang van de schaatsensport, op de voorstellen om op een bestuursvergadering van gedachten te wisselen enz. zijn ingegaan. Dat ik er echter, na de unfaire manier waarop het Bestuur van de IJsclub heeft gemeend mij te moeten bestrijden, en na reeds een maal kennis gemaakt te hebben met de „vriendelijkheid" van de heeren, niet op gesteld ben de kennismaking met deze heeren nog verder voort te zetten behoeft zeker geen nader betoog. Dat het mjj werkelijk ernst is, iets in het belang van de üssport hier ter plaatse te willen doen, wil ik gaarne toonen door te trachten, indien hiervoor voldoende animo is, gezamenlijk te komen tot op richting van een nieuwe ijsclub. Ik ver zoek dan ook beleefd aan hen, die iets voor dit idee voelen, zich met mij in ver binding te willen stellen. U, Redactie, beleefd dankende voor de verleende plaatsruimte, teeken Ik Hoogachtend, J. VAN DER WIJK. Sluisdljkstraafc 82, elrult in het winkelpul van den heer S. eensklaps een groot gat vertoonde, na dat die ietwat angeheiterde heer Gerrit K. er in den nacht van 8 op 4 Nov. was langs gewandeld. Gerrit had het echter blijkbaar te vol- handig en was niet verschenen, welk ge brek aan belangstelling mr. A. Prins Jr., die mr. Zegers- zou vervangen als ver dediger, aanleiding gaf zich bescheiden- ljjk terug te trekken. Een tweetal gehoor de getuigen gaven zeer schaarsche inlich tingen, maar er is geen bokking zoo mager of er braadt altijd nog wel wat vet uit en dus meende de PoLrechter na al dit vet zorgvuldig bijeengeschraapt te heb ben voldoende bewijzen te hebben ver zameld om den onrustigen heer K. te kun nen veroordeelen tot 20 boete of 20 dagen. Nachtelijk tumult, opgeluisterd door sabelgef likker en revolverschoten. zuim bekleedt, een rapport, gevolg Ge»li»g<l voor de proef voor leorpor dat de Kantonrechter te Schagen Tader bottelier: K. veroordeelde tot 4 boete of 4 dagen, Matroos IC kl. A. Kaasenbrood, id. J- Kop van welk vonnis de veroordeelde in hoo- penol, id. A. Lalleman, id. L. Postbuma, ger beroep kwam, thans gesterkt door mr. K. C. G. Weerheijn Buiskool, een kranige jurist uit Sohtgen als verdediger. Geslaagd voor de proef voor loorporaal- De behandeling dezer zaak gaf een v«r I schrijver: Matroos ie kl. W. Franeoise, id. W. Mes- sink, id. H. Minoli, id. W. Moens. makelijk beeld van de verwarring en chaos in de leerplicht- en onderwijswet Ver schillende bepalingen zijn totaal met Geslaagd voor de proef voor korporaal- Ondergeteekenden verklaren hlerbU dat het gedeelte van de fortgracht, waarop Donderdagmiddag, 10 Januari J.L, door hen werd schaatsen gereden niet was af gezet en dat zij er, door het Bestuur van de IJsclub, niet op Igewezen zijn daar in gevaar te verkeeren, terwijl zt) er ook niets van gehoord hebben dat zulks tegen den heer Van der Wijk is gezegd. H. J. FLERIE J. WALLEBOOM. ZORGT VOOR DE VOGELS! Sneeuw en ijs brengen weer hon gersnood' onder onze vogels. Als de win ter lang aanhoudt, zullen wij1 in de vol gende miaanden veel lentezang moeten onberen, veel bourigenooten in den strijd' tegen insecten moeten missen. On afwendbaar is dat verlies niet, integen deel, m'et ©enigen goeden wil kan het groetend eels voorkomen worden. Nu de natuur den vogels tijdelijk het nood'ige niet kan verschaffen, moeten jong en oud' zich beijveren het onlbreken de aan te vullen. Een eenvoudig voer- tafeltje is spoedig in elkaar getimmerd een luw pleikje is in een ommezien sneeuwvrij gemaakt; zelfs de allereenvou digst» voergelegenjheden verheugen zich in dezen tijd gewoonlijk in een druk bezoek. Wat den kleinen gasten voorgezet moet worden? Veeleischend zijn zij niet en een korst bruin brood geldt reeds als een lekkernij. Wie de vogels in die Nederland- sche gastvrijheid' wil doen deelen en wie zou dat niet willen 1 kan nog aller lei ander voedsel beschikbaar stellen. Pinda's, zonnepitten,» hennepzaad, en in het algemeen alle oliehoudende zaden, vallen in den smaak. Speikzwoerd en kaas- korst neem zwoerd' en korst niet te dun! tafeiatval en alle dierlijke en plantaardige vetten worden met graagte verorberd'. Laat in deze dagen niets eet baars verloren gaan! Ve'koeken, vetbollen, voer voor insec tenetende en voor za ad etende vogels, zoo als overal in den handel verkrijgbaar, het zijn alle uitstekende middelen, om den nood onder de vogels te lenigen. Nu kunnen wij onze kinderen in aan raking brengen m'et vogels. Laat. die ge legenheid niet ongebruikt voorbijgaan en oordeelt dan zelf, of niet de dienst, aan uw kinderen bewezdn, even groot is, als die, aan de vogels verleend. Ook aan drink- en badgelegenheid hebben de vogels bij vorst behoefte. Een ondiep bakje met water, zoo mogelijk eenigermate verwarmd, voorziet in dezen nood. Laat het water vooral niet te warm worden! Zoolang de voorraad strekt, stellen wij gaarne kosteloos een geschrifte „Eenvou dige Wintervoeding" beschikbaar. (Adres: Heeren,gracht 640 te Amsterdam) Het Hoofdbestuur van de Neder- landsche Vereeniging tot Bescher ming van Vogels. Dr. A. E. H. Swaen, Voorzitter, J. Drijver, Secretaris. Een tweetal wakkere Heldersche rust bewaarders de H. en de Gl. hadden het in den naoht van 14 op 16 Oct. tot hun diep leedwezen noodig geacht den heer Ger rit K., de held uit het spiegelruitenver- nielersdrama op te pikken wegens dron kenschap en ordeverstoring, waartegen diens broeder een zekere mijnheer A. J. B. met kracht en geweld protesteerde. Ook andere enthousiasten mengden zioh in het speotakel, zoodat de H. zijn hem door de gemeente verstrekt voorsnijmes ter ver dediging moest hanteeren. Toen echter dit krachtig gebaar geen voldoende uit werking had, kwam de proppenschieter voor den dag en werd een waarschu wingsschot in de lucht geblazen, waarop een algemeen „save qui peut" volgde en de oppossanten hun billenwagen op de derde versnelling brachten. De heer B die zich zoo had uitgesloofd werd echter niet vergeten en heden ter zake ambt» belemmering tot 86 boete of 86 dagen veroordeeld. Een onvoordioeHg handelszaabje. De banketbakkersbediende Fred P. te Den Helder had op afbetaling een rijwiel gekocht, raakte om spijkers verlegen voor bet rijwiel geheel zijn eigendom was, ver kocht het karretje, waarop hy bereids 27 had afbetaald voor 26 aan den heer Jac. M. en verdween toen' uit Den Helder, zon der zich om verdere aflossingen druk te maken. De huurkoopleverancier nam daar echter geen genoegen mee en de justitie in den arm met gevolg dat de banketbakker heden terecht stond als verdacht ter zake verduistering. Het bleek echter, dat hij nu weer in Den Helder was teruggekeerd en met ijver was begonnen zijn schuld bij den rijwielhan delaar voor de fiets die sinds lang zijn eigendom niet meer is. af te lossen. En tot overmaat van ramp werd hij heden ook nog tot 20 boete of 20 dagen veroordeeld. Nee, we gelooven niet dat Freddy ooit in de gelegenheid zal komen, een schoonzoon van Ford te worden. elkaar in tegenspraak, al zal bcvenmee- hofmees-ter: ster Span dit niet gauw willen toegeven. Matroos ie kl. W. F. A. Worms, id. H. W, Maar het vermakelijkste is dat het 7e van Hoek. leerjaar ook kan worden gevolgd ir eenrte klas van de dSSSLj?* M «io, M.ÏZ riS,nv»pl«.r 1. Luidinga, id. L, onderwijs niet overeenkomt met het 7e P. D. de Winter, id. J. F. Willemse leerjaar lager onderwijs. Onze goede officier, die anders nogal pienter is, raakte dan ook zoo de kluts kwijt, dat hij, na eerst bevestiging van het vonnis gerequireerd te hebben, het weer geheel omgooide en ontslag van rechts vervolging en ga derde. Dit hopeloos gescharrel was natuurlijk Aangewezen tot het volgen van den vleesch- houwerscursus, welke den 22n Januari a.s. aanvangt: Korporaal-bottelier J. W. Room er. -Matroos ie klasse (geëx. korp.-bottelier) A VOnnisvernietiging vor- Lalleman, id. id. J. Koppenol, id. id. A. Kaasen brood. koren op den molen van den verded7*7r~ I Geplaatst bij de Amsterdamsche Huishoud- ji. _!„i"rc-^Lger, school, welke den 4n Februari a.s. aanvangt: die niet naliet zich te refereeren «aiThot requisitoir en hulde bracht aan de prij zenswaardige onpartijdigheid Tan het openbaar ministerie. Het mee8| beklagenswaardig kwam de brave en werkelijk zeer belezen Hoofd onderwijzer er af. Zelfs de illuede dat de pers een zeer uitvoerig verslag van deze V 1IJ1- T Korporaal-kok A. Elias. Matroos-hofmeester A. J. van Roon, id. P C. Schut. Matroos ie kl. P. Spa, ld. H. W. van Hoek, id. W. F. A. Worms. Korporaal-kok A. Bielers. De stoker-olieman J. Bakker wordt den 21 vprmnlrnliilrn znnlr jnn oavaii StOKer-Olieman J. oaicxer worai ucn nog ontnomen! bem|jan. a.s. geplaatst aan boord v. Speyk bij de opleiding tot korporaal-machinist. ARR. RECHTBANK OP VOLLE STERKTE. Strafzitting van Dinsdag 15 Januari. Vervalsching en gebruikmaking van een postwissel VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 14 Januari 1929. Twee maanden de bak In. Gedurende de behandeling van de eerste 3 zaken werd H. M. de pers naar de corridor verwezen. Toen we daar ge noegzaam onze diverse doodzonden had den overwogen, was het ons vergund de zaal der gerechtigheid binnen te treden en konden we al onze beschikbare krach ten en talenten op literair en juridisch ge bied wijden aan een beschimmeld zaakje tegen zekeren Gerrit K., die in den loop van het jaar 1928 te Den Helder een rijwiel had verduisterd en sinds dien tijd onvind baar was gebleven. De reclasseerings ambtenaar, meneer Wiggers, was ook aan het eind van zijn latijn en gaf den moed op Gerrit ooit te pakken te krijgen. Men besloot nu maar een eind aan de ellende te maken en Gerrit te veroordeelen tot 2 maanden bruine boonenbikken of rats- slikken alwaar het menu is samengesteld door den chef-kok in het hotel „Zum Hölzern Löffel". Een ruiten tikker van groote capaciteit De in Den Helder niet bepaald onbe kende heer Gerrit K. was uitgenoodigd om den heer Politierechter eens nader toe te iiehten, hoe het kwam, dat de dikk» apie- De 46-jarige Tj. B., huisvrouw van Harm L. te Den Helder, moet zich verantwoor den voor het ernstige haar ten laste ge legde feit, dat zij op 3 September van het vorige jaar een postwissel ten bedrage van 28 en bestemd voor den heer A. aldaar valschelijk heeft geteekend en zich met gebruikmaking van dezen vervalsch- ten postwissel het bedrag wederrechtelijk heeft toegeëigend. De echtgenoot van mej. A. werkte elders en had haar dien postwissel toegezonden. Verdachte kwam meermalen bij mej. A. over den vloer. Deze weet echter niet zeker of verdachte ook dien Maandag 3 September is geweest. Verdachte weet het niet, wat zij wel schijnt te weten, is dat zij den postwissel niet in handen heeft ge had. De brievenbesteller H. heeft den hem ge- toonden postwissel in de Achterstraat, op bedoelden datum ten huize A. bezorgd en afgegeven aan een juffrouw, die in groot te overeenkwam met verdachte. Zij was in donker costuum gekleed, naar de meening van getuige is juffrouw A. kleiner. De postambtenares die den wissel heeft uitbetaald, weet niet aan welke juffrouw dit is geschied. Het was iemand met een bleek gezicht. (Over het algemeen heb ben vrouwen weinig herkenningsver mogen, waar het hun eigen sekse betreft). De heer Ott, onderwijzer te Alkmaar, schriftkundig expert, wordt als getuige- deskundige gehoord. De waarde van deze deskundigheid beziet verdediger met een sceptisch oog. De officier herstelt den deskundige zoo veel mogelijk in eer, voor het overige ziet de officier geen gat in de zaak en requireert vrijspraak. Het was dus een zacht kostje voor den verdediger mr. Velt- man, die zich volgaarne aansluit ter dit voor zijn cliënt zoo hoopvolle requisitoir. De beschouwing van verdediger over de waarde van den deskundige kunnen wij als weinig meer ter zake doende, uit schakelen, vooral omdat geen gelegenheid wordt gegeven tot debat. DE „PIET HEIN". Stoomvaart Mij. Nederland. tt. En-ggano, 16 Jan. v. A'dam. Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" Chr. Huygens, u., 15 Jan. v. Belawan. is gisteren te Colombo aangekomen. Johan de Witt, u., 16 Jan. te Port Said. Prinses Juliana, u., 16 Jan. te Southampton. HR. MS. „WILLEBRORD SNELLIUH" Soemba, t., pasa. 15 Jan. Gibraltar. Kangean, t., 14 Jan. v. Port Said. Hr. Ms. opnemingsvaartuig Wiüebrord J- pCoen- '4 Jan. v. Sabang. Snelliuo, bestemd voor een1 Oceanografj- Saleier, t., 15 Jan. v. P. Sa!d. sche expeditie In den Oost-Indiachen Ar- Kon' Ned" Stoomboot Maatschappij, chipel, wordt 24 dezer te Rotterdam in Ajax' 15 Jan> ie Trieat- dienst gesteld, onder commando van luit Alkmaar. u-> 13 Jan- te Callao. ter zee le kl. F. Pinke. Astr?a' Jan. te New-York. Baralt, 14 Jam. v. Cristobal. Breda, u., 11 Jan. v. Buenaventura. Clio, 14 Jan. v. Smyrna. Foehr, 14 Jan. te Oporto. sdo ontvangen bericht, is HrMs. Java, op H™1an. 2 ShenbVrT' HR. MS. „JAVA" Blijkens bij het departement van defen. I thuisreis van Japan naar NederL-Indië, Jan van Nassau, 14 Jan. v. Callaow Dinsdag van Hongkong vertrokken naar Oberon, 16 Jan. v. Syra Tandjong-Priok. Bij Kom. besluit van 13 dezer zijn, met 26 dezer, bevorderd: tot vice-admiraal: schout-bij-nacht L. J. Quant, commandant van de marine te Willems oord; tot schout-bij-nacht de kap. ter zee C. C. Kayser; tot kapitein ter zee: zee J. de Graaff; Odysseus, pass. 16 Jan. Brunsbuttel. Rhea, 13 Jan. v. S. Domingo. Tellus, 14 Jan. te Alicante. Theseus, 15 Jan. te Pasages. Vesta, pass. 16 Jan. Gibraltar. Berenice, 15 Jan. v. A'dam. Hercules, t., 13 Jan. te Curacao. Ilos, 15 Jan. v. Alicante. Lekhaven, 13 Jan. v. Curacao. kapitein-luitenant ter| Neptunus, pass-. 14 Jan. Gibraltar. Nereus, 15 Jan. te Kopenhagen. tot_ kap.-luit ter zee de luit. ter zee der ie Minerva, 15 Jan. v. A'dam. Nero, 15 Jan. v. A'dam. kl. !T. Ferwerda IJHBI tot kap. der mariniers de eerste-luitenant der Pollux, 15 Jan. v. Bristol. mariniers F. Logt. Proteus, 15 Jan. v. Kopenhagen. Saturmus, pass. 15 Jan. Gibraltar. De tot kap. ter zee bevorderde kap.-!mt. ter Ulysses, 15 Jam. v. A'dam. f ae Graaff blijft in zijn nieuwen rang in Aurora, 15 Jan. te Gibraltar. zijn lunctiejvan chef van den staf in de steking Bennekom,u., 14 Jan. te Curacao. van Den Helder gehandhaafd. Eos_ I4 jan, v_ Paiermo. Off. van den M.S.D. ae kl. K. C. J. Lugten v'Algier8- T dienende aan boord van Hr. Ms. panlX j £lmon ,Bohva?' paa9' 15 Ja.n- Azoren- Brinio te Vlissingen, is aangewezen veer den r"™' <"-14 Jan'Tv' GuaRyaqvU1'- dienst in Oost-Indië. Commew.jne 13 Jan v. Barbados. Merope, 15 Jan. v. aalonica. Poseidon, 16 Jan. te Alexandrië. Off.-vlieger 2e kl. L. H. Blink, van het vlieg- fose 1 kamp de K00ij, is aangewezen voor den dier.st ^ttlyvesanL 12 Jan. v. Barbados. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, 16 Jan. v. A'dam. Kennemerland, u., pass. 14 Jan. Tenerlffe. J. Siegen-1 Maasland, u., 15 Jam v. Hamburg. r~ X --r* I Euterpe, 16 Jan. v. A'dam. in Oost-Indie en zal 12 Februari aan boord Kon Hnll I van het stoomschip Koningin der Nederlanden uit Amsterdam die bestemming volgen. Off. van den1 M.S.D. 2e kl. F. J.BB-- thaler, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, Sadland, t., pass. 15 Jan. Ouessant. wordt wordt na expiratie van het aan hem' Zeelandia, t., 15 Jam. y. Lissabon, verleende verlof geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserboot Brinio te Vlissingen. De off. van gez. der 2e kl. P. C. Broekhoff, geplaatst bij het Marine-hospitaal, wordt den 21 en Januari a.s. tijdelijk geplaatst te Rotter dam, teneinde tegenwoordig te zijn bij de ge reedmaking van het opnemingsvaartuig Wil- lebrord Snellius in aanbouw bij de Maatschap pij Feijenoord aldaar. De luit. ter zee der 2e kl. L. Stroband zal omstreeks den ien Mei a.s. geplaatst word»n bij Hr. Ms. Vliegkamp de Kooij teneinde op geleid te worden voor zee-waarnemer. Een transport van 8 onderofficieren en 47 minderen der marine is aan boord van he» motorschip P. C. Hooft gerepatrieerd. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om in de maand April naar O.-I. te worden uitgezonden: In den dloolhof van die leerplichtwet De Raragehouder Willems te Winkel is in het gelukkige bezit van een 12-jarig zoontje Klaas, dat naar zijn meening vol doende met geleerdheid was volgepompt en hij dus niet meer schoolwaarts zond. Het hoofd der school, de heer Span, was van een ander idéé en maakte na vruch- telooze waarschuwing tegen K., die nota- bene nog wel de functie van voorzitter der eommiuie tot wering van schoolver- gezonden. Kwartiermeester J. van Roode, korp.-kon- stabel W. H. Heijster, korp.-seiner M. H. J. Willems, korp.-schrijver C. J. Wassenaar id. J. van Leeuwen, korp.-hofm. A. P. Flips, kleermaker J. A. Cuijpers mar. 2e kl. G L Ed IS Jan. v. New Orleans. van Assen, matr. ze kl. S. Pascha id. J. F. W. Nieuw.AmsrteTdam, 16 Jan. v. R'dam. Lauwerens, id. J. Mesu, korp.-konstabel G. Nieuw Amsterdam, 16 Jan. v. Boulogne. Harmssen. Lochgoil, 12 Jan. te Seattle. De bevolen overplaatsing van den machinist- Htir^ei-djjk, ié Jan. te Rdam. majoor W. Ringelberg van v. Speijk naar Gaasterdijk, 16 Jan. v. R dam. Wachtschip Willemsoord is ingetrokken. Blommersdijk, pass. 14 Jan. Lizard. Spaarndam, 15 Jan. te Raam. De monteur-maj. G. Hauer is bestemd in de Glamorganshire, 12 Jan. te Seattle. maand April a.s. naar O.-I. te worden uit- Holland—Australië Lijn. Aagtekerk, pass. 15 Jan. Pantellaria. Arendskerk, u., pass. 15 Jan. Vlissingen. Abbekerk, u„ 14 Jan. te Brisbane. Almkerk, t., pass. 15 Jan. Vlissingen. HollandBritsch-Indië Lijn. Eemdijk, 15 Jan. te KarachL Hoogkerk, t., 16 Jan. te Antwerpen. Kieldreeht, u., 16 Jan. v. Madras. Streefkerk, 16 Jan. v. R'dam. Koudekerk, u., pass. 14 Jan. Ouessant. Holland—O.-Azië Lijn. Zosma, t., 16 Jan. v. Sabang. Oldekerk, 16 Jan. te R'dam. Gemma, t., 15 Jan', te Genua. Ouderkerk, u., 12 Jan. te Shanghai. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 15 Jan. v. Rangoon. JavaNew-York Lijn. Boschdijk, pass. 15 Jan. Perim. Dardanus, pass. 14 Jan. Perim. JavaChinaJapan Lijn. Tjimanoek, 13 Jan. te Hongkong. Tjibesar, 15 Jan. te Shanghai 21 Jan.: serg.-vliegtuigmaker P. Mager van de Kooij naar Vliegtuigfabriek Aviolanda te Papendrecht. 23 Jan.: id. P. Wallaard van Vliegtuigfabriek Aviolanda te Papendrecht naar de Kooij. De serg.-vliegtuigmaker C. P. Tromp, die nende bij Hr. Ms. Vliegkamp de Kooij, wordt den 2ien Januari a.s. tijdelijk gedetacheerd te Amsterdam en werkzaam gesteld bij de Neder- lanidsche Vliegtuigfabriek aldaar. 2 Maart: sergeant-kok E. A. C. de Horn van Wachtschip Willemsoord naar Mar.kaz. Amsterdam. De korporaal-ziekenverpleger F. W. Tirion is aangewezen om den 2oen Februari a.s. per s.s. Insulinde naar O.-I. te worden uitgezon den en de bestemming naar O.-I. te vertrekken van den korp.-torpedomaker J. Swint is inge trokken. JavaBengalen Lijn. Quid-a, 14 Jan. te Java. Java Pacific Lijn. Modjokerto, 13 Jan. v. Manilla. Rotterdamache Lloyd. Djambi, u., pass. 15 Jan. Finisiterre. Garoet, t., 16 Jan. te Suez. Indrapoera, 18 Jan. te RVlam. Insulinde, t., pass. 16 Jan. Perim. Kota Inten, u., 15 Jan. v. Suez. Kota Radja, 16 Jan. te Soerabaja. Samarinda, u., pass. 15 Jan. Vlissingen. Sibajak, 16 Jan. v. Batavia. Slamat, u., 15 Jan. v. Tanger. Soekaboemi, t., pass. 15 Jan. Finisterre. Tabanan, t., 14 Jan. v. Las Palmas. Samarinda, u., 16 Jan. te Antwerpen. Tapanoeli, t., 16 Jan. v. Padang. Kota Gede, 15 Jan. v. R'dam. Vlieland, pass. 14 Jan. Ouessant. RotterdamZuid-Amerik* Lijn. Alcor, 15 Jan. te Santa Fé. Algemb, t., 14 Jan. v. Bahia. A'lpherat, u., pass. 15 Jan. Kaap Verdi Eil. Thuban, u., 15 Jan. v. Oporto. Alcyone, t., 14 Jam. v. Lissabon. Algoxab, u., 14 Jan. te Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Perseps, 15 Jan. v. Singopre. Diomed, pass. 14 Jan. Gibraltar. Melampus, pass. 15 Jan. Dungenes*. Nothergate, 15 Jan. v. Rdam' Adrastus, pass. 14 Jan. Dungeneos. Laertes, 15 Jan. v. Swansea. Osnfa, 15 Jan. v. A'dam. Stentor, 16 Jan. te Gibraltar. Emaetco Lijn. Jonge Anthony, pass. 14 Jan. Gibraltar. Jonge Jacobus, 16 Jan. te Genua. Flandria, 15 Jan. v. A'dam n. R'dam Kon. Paketvaartmaatschappij. Van Spilbergen, 14 Jan. te Portland, (Vic.) Majang, 14 Jan. te Aden. Le Maire 14 Jan. v. Molbourne. Nieuw Holland, 13 Jan. v. Singapore. Halcyon Lijn. Stad Haarlem, u., 15 Jan. te Rosario. HollandAfrika Lijn. Biilliton, pass. 16 Jan. Vlissingen. Nias, 14 Jan. te Beira. Nieuwkerk, t., vertr. 17 Jam. v. Duinkerken. Rietfontein, 16 Jan. v. Hamburg. Heemskerk, 16 Jan. v. Hamburg Randfon'tein, u., 16 Jan. v. Port Soedan. Springfontein, 16 Jan. v. R'dam. Klipfontein, u., 15 Jan. te P. Natal. Sumatra, t., pass. 10 Jan. Perim. Nijkerk, t., pass. 15 Jan. Gibraltar. HollandWest-Afrika Lijn. Kielstroom, t., 14 Jan. v. Freetown. Peursum, t., 15 Jan. te Lagos-, Reggestroom, t., 14 Jan. v. Takoradi. Rijnland, t, 14 Jan. v. Freetown. IJstroom, u., 14 Jan. v. Freetown. Texel, t., 13 Jan. te Lagos. HollandAmerika Lijn. DE RAMP BIJ HOEK VAN HOLLAND. Wijl vernemen verder, dat de berichten betreffende het vinden van twee lijiken van de bemanning van de „Prins der Nederlan den!" nog niet zljln beveittlgd. De „Koningin WilhelmlnaP kon voor de opvarenden van de JPrina der Nederlanden" .niets meer doen, daar de omgeslagen reddlngboct ls drijvend gezleni en drijift waarschijnlijk het zeegat lm. Stellendam, 17 Januari. Donderdagmldi- dag te ongoveer 6 uur is de motorredding boot „Koningin Wilhelmina", die gisteren op de garnalenplaats vastzat, bij hoog water vlot gekomen. De reddingboot is naar Stellendam teruggekeerd en tegen 8 uur hedenmorgen, na benzine te hebben ingenomen, weer uitgevaren. Van het stoomschip Volka, dat op de zelfde plaats is blijven zitten, waar het gisteren is gestrand, werden gedurenden den geheelen nacht noodseinen ontvan gen. Het schip is zeer waarschijnlijk niet gebroken, doch schijnt iets te zijn weg gezakt. De bemanning van de „Koningin Wil helmina" had vreeselljk van het water te lijden. Gedurende den afgeloopen naoht heeft de reddingboot droog gezeten. Er bestond voor de opvarenden geen gevaar. Toen het schip heden binnenliep, was het 151/» uur op zee geweest. Desniettegen staande heeft het onmiddellijk benzine ingenomen en koos de „Koningin Wilhel mina" om 8 uur weer zee. Tegen 10 uur koden van hier uit d© redtdilngspogingen met groote spanning waargenomen wor den. Daar de „Koningin Wilhelmina" terugkeerde met de vlag in top, maakte men daaruit op, dat de opvarenden van de „Volka" aan boord waren. De gered den worden nog vóór 12 uur hier ver wacht. NEDERLANDSCHE REDDINGBOOT AANGESPOELD. Opvaren dien waarschijnlijk gered. Kopenhagen, 17 Januari. Naar uit Kor- soer gemeld wordt, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag een ledige red dingboot aan land gespoeld. In de boot bevonden zich drie afgeschoten raketten. De nationaliteit kon niet worden vastge steld; men neemt aan, dat het; een Neder- landsche boot was. Volgens berichten uit Bornholm is het gelukt de bemanning van het nabij Cudjem gestrandde stoom schip Woensdagavond laat te redden. De bemanning werd met behulp van een ra- kettenlijn aan land gebracht. NOORDSCHARWOUDE, 16 Jan. Uien n.3012.40, drielingen II.SO, grove uien 10.60—11.50; roode kool 2.90 8.20, dito doorschot 2.707.50; gele kool 1.705 20, dito doorschot 1.903; Deen- sche witte 4.30—6.70, dito doorschot 3-8o 5.30, alles per 100 kg. Aanvoer: 16,400 kg. uien, 106,600 kg. roode kool, 46,600 kg. gele kool en 70,200 kg. Deensche witte. WARMEN HUIZEN, 16 Jan. Gewone uien 11.8012.10, grove uier. 10.7010.90, drielingen 10.50, roode kool 3.608.20, dito 2e soort 3.106.60, witte kool 4.20—6.70, per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Jan. Uien 11.80—12.40, drielingen 10.40—10.90. grove uien 97011; peen 370; roode kool 3.80—7.90, dito doorschot 3 90—7 30; gele kool 2.50—5.20, dito doorschot 2.10—4.60: Deensche witte 4.40—6.70, dito doorschot 4.204.70, alles per 100 kg. Aanvoer: 14,400 kg. uien, 500 kg. peen, 44,kg. gele kool ea 50,000 K.G. Deensche witte. Schagermarkt van Donderdag 17 Jan. 3 stieren 160—230; 5 geldekoeien magere 140260; 50 idem vette 250425; 8 gras- kalveren 45110; 27 nuchtere kalveren 12 26; 245 overhouders 3038; 17 varkens magere 2634; 34 idem vette p. kg. 0.66— 0.70; 114 biggen 1322; 24 konijnen O.50— 2.50; 11 kippen 12; 2 eenden 0.751.50; 48 kg. boter per kg. 2.202.4a E ierveiling. 41347 kipeieren: bruine 7.50—810, witte 6.507.10—8, kleine witte 6.20—6.70, 67 eendeierca 7.1a

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8