DE GEHEIME ZENDING. PUROL ULLUUÏÜUIIL ÜÜÜHHliï TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS Schoolgaande Kinderen VAN DINSDAG 22 JANUARI 1929 ra Den Helder. Successen van plantsgenooten. heer C. v. Os, Steengraoht, Van Os was om kwart voor zeven naar de bioscoop ge gaan en toen hij daarvan 's avonds thuis kwam, was de petroleumlamp, die bij zijn weggaan brandde, uit. Dit bevreemdde hem wel eenisgzins. Toen hij licht maakte zag hij dat alle papieren uit zijn bureau overhoop waren gehaald. Uit een kast in de voorkamer was een doosje met sieraden en een loterijbriefje ontvreemd. Geld was er niet in huis. In gezonden mededeeUng. Julianadorp. Anna Paulowna. c n ie -e -e 6» la -b •T' •T' Tfi ne lei ió -1 el iS .1) -I n IT •6 LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING ISRAËL. TOONEELVEREENIGING. Het bestuur der Israëlitische Tooneel- vereenigjiig deelt mede, dat de opvoering van „AJs de Kersen bloeien" ten bate van de vereen iging „Tot Steun" zal plaats vinden op Maandag 25 Februari in „Musis Sacrum". REVUE „BULLETJE EN BOONESTAAK". Mogen wij, er onze jeugdige lezertjes eens aan herinneren, dat zij Woensdag middag wederom van de gelegenheid ge- breuk kunnen maken en Bulletje en Boo- nenstaak in Casino kunnengaan zien en hooren, zooals dut door de leerlingetjes v. den heer Boelens gegeven wordt? Er zijn heel mooie oostumes, en Boonestaak, die op het oogenblik In werkelijkheid in een vliegmachine zit op weg naar Florida, staat hier met een gat in zijn broek op het tooneel. Hoe hij eraan gekomen is, moeten jelui zelf maar uitzoeken. Het be gint om half drie. INTERNATIONALE PLUIMVEE TENTOONSTELLING DEN HAAG. Op 18, 19 en 20 Jan. j.1. hield de Kom Ned. Vereengiing „Avicultura" haar 44e internationale pluimveetentoonstelling, in de zalen van het Kon. Zoöl. Bot. Genoot schap Dierentuin te den Haag. Z.K.H. Prins Hendrik, was bij de ope ning detfer tentoonstelling, welke 471C in zendingen uit binnen- en buitenland be vatte tegenwoordig. Onze plaatsgenoot G. J. H, Verstegen behaalde op deze tentoonstelling met 14 nrs. Kuifkrielen, in diverse kleuren, 7 eerste, 6 tweede, 1 derde prijs en 19 ©ere prijzen. De heer H. Aberson alhier behaalde Piot een jonge zwart Wyandotte haan 2en prijs in een klasse van 9 stuks. TOONEELVEREENIGING T.A.V.E.N.U. De Heldersche Tooneelvereeniging „T.A.V.E.N.U." zal op 80 Januari a.$. 25 jaar bestaan. Naar wij vernemen zal dat bestaan dien dag des avonds in Casino op eenigszins feestelijke .wijze worden herdacht. Er zal evenwel, teneinde ook de werkende leden zelf in de gelegenheid te stellen het feest mee te vieren, geen tooneelstuk worden opgevoerd, doch een zeer wisselend programma is voor dien avond samengesteld, waarvan, naar het Bestuur en de Feestcommissie zich voor stellen, zoowel oud als jong zal kunnen genieten. Verschillende oud-werkende leden uit de gemeente zoowel als van buiten de stad zullen dezen feestavond meemaken. Voor de oud-werkende leden die nog belang in de Vereeniging stellen, bestaat alsnog gelegenheid bij den Secretaris, Kanaalweg 105, voor den feestavond een introductie 'aan te vragen. N.V. HET NIEUWE NED. TOONEEL. „Het Proces Mary Dugan". Dat een tooneelstuk op het repertoire is geplaatst van meer dan één gezelschap tege lijk, en dat deze gezelschappen er alle in slagen daarmee gedurende vele speelavon den volle zalen te trekken, bewijst, dat het buitengewone eigenschappen bezit. En na de verschillende opinies hieromtrent in de FEUILLETON 80) door EDGAR FRANKLIN. „Ik ga kijken wat er te doen is." „Maar ze zuilen de auto misschien her kennen. Zij kunnen ons herkennen en „Ik zai aan dezen kant van de Hoofd straat blijven," gromde Folsorn en reedi het bl'ok langa En er 9cheen werkelijk iets van belang aan de hand te zijn. In gewone omstan digheden zouden daar op den hoek nog geen dozijn menschen te zien zijn ge weest, maar nu krioelden er wel vijf- of zeshonderd'. Zij praatten, lachten en o, hun gezichten waren omhoog gericht en zij lazen allemaal een bulletin dat op het bord! van de Evening Record was aange plakt. Dat was het dus! James Henry Folsom slaakte een diepen zucht van verlichting. Waarschijnlijk was het alleen maar een nationale ramp. Maar zijn verlichting was van korten duur. Mabel, die zich voorover boog, had weer op die onzinnige manier zijn arm vast geklemd; zij scheen) te stikken onder het lezen. James Henry keek naar lboven, terwijl hij de auto liet stilhouden onge veer vijftig voet van de Hoofdstraat en toen schrok hij heftig en tuurde ongel oo- vig naar de groote letters, die op dien i bladen te hebben gelezen, hebben we ons gisterenavond met eigen oogen en ooren van die veronderstelde eigenschappen kun nen overtuigen. Meermalen is zoo'n publiek oordeel in flagranten strijd met het critische, hetzij aesthetisoh-, hetzij literair-critische, maar toch is er in zoo'n stuk altijd een ele ment van gezonde volks-aesthetiek, waaraan de samenkoppeling van „crit'isch" of „lite rair vreemd is: In „Mary Dugan" is dit element in sterke mate aanwezig, en' dat erk.-aart de vele avonden, die het, in Am- steadamsche schouwburgen eerst, in de pro vincie later, steeds weer menschen trok, die net spannend geval willen volgen. Zoo'n Amerikaansch stuk maakt, in te genstelling met wat in ons land gebeurt, eerst een tournée door de Staten, om in laatste instantie in de groote steden voor het voetlicht te komen. Maar in deze in stantie is het stuk dan ook „af": alle tekort komingen in dialoog, in ontwikkeling der handeling, enz., zijn er uit gehaald, en de Amerikanen zelf kunnen er geen' speld meer tusschen krijgea Ook hiier is dit het geval, en het verklaart den piittigen, buitengemeen spannend'en dialoog, en de eveneens span nende verwikkeling. „Hot proces Mary Dugan" is niets anders dan.een proces: een strafzaak tegen een vrouw, beschuldigd haar minnaar gedood te hebben. Felix Hageman heeft het verhol- landschit en het in een uitstekende bewer king aangepast aan het verloop van een Nederiandache rechtzitting. 'Maar Hageman Met, terecht, de on-Hollandache jury bestaan, en, d'aar het) publiek Lrr de zaal' voor jury fungeert, verhoogde dit niet weinig de aan trekkelijkheid. We maken In drie bedrijven dit straf proces mee: hoor en wederhoor, kruis en strikvragen, ze wisselen elkander op bui'tengemeen-boeiende en interessante wijze al. lp het eerste bedrHf wordt aan het slot de spanning opgevoerd1 doordlat verdachte's verdediger plotseling de verdediging neer legt, na een zeer scherpzinnig verhoor der verschillende getuigen. Reden daarvan is het verschijnen van verdachte's broeder, eveneens advocaat, die de verdediging ver der voert. In het tweede bedrijf wordt' de spanning nog opgevoerd' doordat de ge tuige, voor welker verhoor de aanvanke lijke verdediger het veld ruimde, niet is verschenen) en bewezen wordt, dat zij' loog, terwijl het derde bedrijf tenslotte de onver wachte ontknooping brengt, die, zooals meestal In dAi-gelijlke criminalis'tisch© of detective-verhalen, tamelijk zwak is, althans niet op het peil staat van het overige van het stuk. En de veelkoppige jury sprak na tuurlijk ook hier hét volmondig „onschul dig" uit over Mary. Behalve de pittige, scherp-geformuleerde dialoog, biedt het stuk, door het getuigenver hoor, gelegenheid' voor de uitbeelding van de meest-iflteenlnopende karakters. Dit ver leende een groot© aantrekkelijkheid aan de vertolking. De nerveuse, eeuwig-jachtende getuige-deskundlge dr. Welcome bijvoor beeld, vormde een kostelijke note gaiein dit stuk. Ook Julia de Gruyter en Miep van den Berg zorgden voor den- humor, evenals Antoinette Sohns. Voortreffelijki was de rechtbank: het Openbaar Ministerie, ver tegenwoordigd1 door John Gobau, barsch en kwaadaardig, zooals den openbaren aanklager past,, de Teohter, Joh. te Wechel, •klaml de discussies leidend, beslissend over de toelating eener vraag. Tot in bizonderbeden' was alles geregeld: aan het begin van elk bedrijf zien we de zaal zich vullen met de bodes, de agenten, en al het personeel wat er een functie vervult, en ook hierin wist de schrijver de noodige afwisse ling te brengen, niet het minst door de zwij gende rol van het „Oude Mannetje" (Rien van Noppen), die alles in de zaal af snuffelde met zijn bijziende oogjes. Kortom, het was een. interessant sttuk, dkt van begin tot einde boeide en het publiek en dat was het mooist van al! de gele genheid gaf aan het einde die arme Mary vrij te spreken. lApplaudisseeren en halen en halen en applaudisseerem, dat was dan ook de beloo ning 'er artisten voor hun waarlijk voor treffelijke vertolking. Terwijl voorts een ge vulde zaal op haar beurt weer beloond werd door dit spannende, sterk© stuk. Het „Ca- sinö"-orkest was voor ditmaal op non-aoti- viteit gesteld. INBRAAK OP DE STEENGRACHT. Zaterdagavond is ingebroken bij den afstand! duidelijk zichtbaar waren in de felle lichten. Steelt vrouw en auto van boezem vriend Brandburg in opschudding door plotselinge vlucht van mevrouw Mark Barrow en James Folsom. ELFDE HOOFDSTUK Bulten het licht dier openbaarheid: Mabel zeide met een nauwelijks hoor baar benepen geluidje: „Zie zie jij dat ook?" „Ja, ik ik zie het!" fluisterde James. „01" zeide Mabel nog zachter, en zij scheen in een te krimpen en kleiner en kleiner te worden. „O!" Folsom maakte moeilijke slikbewegin gen. „Die die tweede regel murmel de hij onbenullig. Want daar las hij vervolgens: „Met verlating van zijn jonge vrouw en mooie thuis, is James H. Folsom: van Sutley Place, een'opkomend en totdusver geacht jong zakenman uit Brandburg, vanavond op den loop gegaan met een nog niet lang geleden getrouwd vrouw tje Ademloos las hij voort en voort. Ja, het stond er het stond er werkelijk! In de paar eerste seconden was hij als aan een nachtmerrie ten prooi geweest en had hij zijn oogen niet kunnen gelooven; maar nu was hij klaar wakker, en knarste woest op zijn tanden: de geheime romantische geschie denis, waar niemand vermoeden van had, eindigt met de verwoesting van twee hui selijke levens Door de achterdeur, waarvan de haak verbroken was, heeft de inbreker zich toe gang tot de woning verschaft. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisterenmorgen heeft er op het West plein, nabij het Singel, een vrij ernstige aanrijding plaats gehad. Van het Singel kwam een paard en wagen van de firma Klik, die in de richting van de Laan reed. Op den hoek SingelKerkgracht is op on verklaarbare wijze de ongeveer 25-jarige C. Wiering, wonende Middenstraat, voor de kar gevallen. Waarschijnlijk is de jon geman met zijn fiets geslipt, daar hot ta melijk glad was op de Kerkgracht en toen juist voor den wagen gevallen. Het paard kon niet direct tot staan worden gebracht en zeker wel een meter of 15, 20 werd W. meegesleept. Daarbij is hij vermoedelijk door het paard tegen zijn hoofd getrapt. Hevig bloedend werd onder den wagen vandaan gehaald en in een woning bin nengedragen. Oogenblikkeljjk werd medi sche hulp Ingeroepen en na korten tijd werd W. per fietsbrancard naar het Mari ne hospitaal vervoerd. Op onze Informatie naar den toestand van W. werd gisterenmiddag meegedeeld, dat hierover nog niets te zeggen viel. VOORSTELLINGEN IN CASINO. Men schrijft ons: De Casino-directie zal de eerstkomende Zondagen een serie zeer mooie voorstel lingen doen geven door de beste en voor aanstaande gezelschappen. Het ligt in de bedoeling met goede gezelschappen, goede stukken te geven en de entree-prijzen van deze eerste-rangs vertooningen zoo laag te stellen, als maar eenigszins met het oog op de onkosten mogelijk is, om daar door iedereen in de gelegenheid te stellen van deze avonden te kunnen profiteeren. Zondag a.s. zal de eerste avond plaats hebben en wordt het allergeestigste blij spel, dat maanden achtereen in het Cen traal Theater, door dit zelfde gezelschap voor uitverkochte zalen werd opgevoerd, „Hij, zijen de Pekingees", vertoond door het gezelschap van Louis de Bree en Const. v. Kerckhoven. Verder staat op het programma een her haling van het buitengewone stuk „Een Moeder", door het Schouwtooneel met mevrouw De Boerv. Rijk in de hoofdrol, met welk prachtvol werk zij kort geleden haar jubileum hier op een waarlijk schit terende wijze heeft gevierd. Dan komt, ter afwisseling, een echt vroolijke avond door den beroemden Veluwschen Boeren- zanger Jan van Riemsdijk, welke pas teruggekeerd is van zijn succesvolle tour née door Amerika, met zijn gezelschap. Zooals men ziet: alles eerste klas werk. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING PRINS DER NEDERLANDEN. De Mandoline-vereeniging „Con Amore" deelt ons mede, dat zij ten bate van de na gelaten betrekkingen van de slachtoffers aan den Hoek van Holland op Zaterdag 2 Februari a.s. een concert zal geven in Casino. De Casino-directeur heeft haar zaal daarvoor gratis afgestaan. Onder voorbehoud kunnen wij» voorts mededee- len, dat waarschijnlijk het Dubbel Man- nenkwartet „Inter Nos", onder leiding van den heer Leewens, daarbij medewerking zal verleenen. De Mandoline-vereeniging heeft een goed ingestudeerd programma, dat zjj dien avond ten gehoore zai brengen, zoo dat ook in muzikaal opzicht de avond aan trekkelijk wordt. Voor dit concert heeft zich een speciaal comité gevormd, bestaande uit de heeren J. F. van den Berg, Steengracht 21, Voor zitter, Verburgt, v. d. Duin v. Maasdam straat 20, F. B. Lelieveld, Nieuwe Brug straat 2, Daan Schreuder, Koningstraat. hebben met guur weder vaak last van ruwe en springende huid van handen, gelaat en lippen. Dit is dadelijk te verzachten en spoedig te genezen met „men hoopt Folsom aan te houden wegens diefstal van de auto en „01" bracht Mabel opeens benauwd uit. „Wat is er?" bromde James. „Daar onderaan I Het is over over Mark!" „O, je bedoelt dat gedeelte over „de gebroken echtgenoot zweert wraak te zul len nemen"?" „Jal Mark „Laat hem zijn gang gaan en al de wraak zweren, waar' hij lust in heeft!" zeide James Henry Folsom ziedend. „Het zal niets zijn in vergelijking met de wraak die ik van plan ben binnen een minuut te nemen!" „Waar ga je op af?" riep Mabel en klampte zich opnieuw aan hem vast. „Naar boven naar dat verwenschte bu reau van de Record om de heele bende tot pulver te stampen! Ik kan veel verdra gen, maar ik zal dat smerige vod van een blad niet een niets beteekenend voorval letje laten opblazen tot zoo'n sensatie „Wat wat wil je daarmee bereiken?" hijgde Mabel, en het was misschien het verstandigste wat zij dien avond gezegd had. „Het zal mij almachtig veel goed doen, Mabell Het zal verder voor hen een les je zijn! Het „Je hebt nog niet alles gelezen, wel?" vroeg mevrouw Barrow en lachte akelig. „Hè?" „Daar opzij, over Kroner!" „Wat is dat?' 'riep James, en terwijl zijn stem nog vol woede was, beving hem een nieuwe schrik, die zich met zijn verwoed heid vermengde. „Die zedenmeester? Wat heeft die ermee te maken?" LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING TTVOLI-BIOSCOOP. Omtrent de door de directie van de Tivoli-bioscoop aangeboden filmvoorstel ling, waarvan de algeheele bruto-ont- vangst ten goede komt aan de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van het ongeluk aan den Hoek van Holland, kun nen wij mededeelen, dat zich verschil lende padvinders en A.J.C.-ers beschik baar hebben gesteld voor den kaartver koop, en bereids met gunstig succes de kaarten aan de woningen aanbieden. Wjj vertrouwen, dat zeer velen zullen willen medewerken aan het doel en het moge lijk maken, dat een groot bedrag kan worden afgedragen. Behalve de reeds genoemde, speciale film, wordt nog een film vertoond van een zeer bizonder cachet, n.1. een ver- keersfllra. Deze is speciaal opgenomen voor onderwijsdoeleinden, en wil laten zien hoe in verschillende groote steden het verkeer geregeld is. Zij is zeer leer zaam, daar ook hier ter stede nog te veel tegen de regels van het verkeer gezondigd wordt. De heer van Twisk verzocht ons er speciaal op te willen wijzen, dat ook voor de politie deze film buitengewoon interessant en leerzaam is en in andere plaatsen trouwens ook als leerfllm voor het corps is vertoond. IJSGENEUGTEN. Hoewel de kranten dagelijks nog vol staan van ijsgeneugten in diverse plaatsen in ons land, schijnt de jjspret voor onze stad voor goed gedaan te zijn. Weliswaar ziet men nog een enkelen jongen hier en daar probeeren of het ijs nog houden kan, maar van ijsvermaak is geen sprake meer. Naar wij vernamen hebben op de fortgrachten gistermorgen en op de z.g. balkengracht nog kinderen en enkele volwassenen gereden. UITVOERING „KUNSTZIN". Zondagavond werd door de muziek vereniging „Kunstzin", alhier, onder directie van den heer A. Haanstra, te Den Helder, in het café „Prins Hendrik", van den heer H. J. Beuneman, een open bare uitvoering gegeven. Door het zeer mooie weer waren velen daar naar toegekomen, om van een goed nummer muziek te genieten, al zullen er ook velen geweest zijn, wie het alleen om de danspret te doen was. Zooals wij reeds meermalen meldden, het korps mag klein zijn, maar onder de voortref felijke leiding van den heer Haanstra wordt er toch steeds wat goeds ten ge hoore gebracht, en dat was ook Zondag avond zoo Het programma vermeldde een aantal muzieknummers, welke alle goed werden weergegeven en getuigden van een ernstig streven, althans bij de oudere korpsleden, om het publiek te geven wat zij geven kunnen. En al moge er wellicht eens een klein foutje zijn, dan willen wij dat zeer gaarne over het hoofd zien, want het gepres teerde kan onze goedkeuring wegdragen en het publiek bewees dat tevens ook na elk nummer. Jammer dat er niet wat meer jongelui zijn, die zich als werkend lid aanmelden, om dan ook met allen ernst te studeeren en van »Kunstzin« helpen maken een corps, dat er dan zou mogea zijn. Aan de leiding in deze ont breekt hét werkelijk niet. De diverse muzieknummers werden afgewisseld door een paar tooneelstukjes en voordracht n, waarvoor eenige jongedames zich hadden disponibel gesteld, en welke alle eer van Maar hij boog zich weer over en las en zag wat Kroner ermee te maken had, want aan den zijkant las hij in kleinere letters: „Hiram Kroner heeft verklaard dat hij zijn best zal doen om het weggeloopen paar te straffen en zal een open bx'ief tot den officier van justitie van het district richten, waarin hij hem verzoekt een voor beeld te stellen. Het Kuischheidsgilde overweegt de uitloving van een belooning voor het terugbrengen van Folsom eu mevrouw Barrow". „Ach, ach!" mompelde James en voor dat oogenblik zette hij zijn plan om het bureau van de Record binnen te stormen en den heelen staf te vermorzelen uit zijn hoofd. Nu verscheen een man in hemdsmou wen op het platform voor het bulletin en plakte een nieuwe strook op de onderste helft van het bord: „D Staatspolitie hoeft geen spoor van de vuortvluehtigen te Caxton, Steventoun of Randsville kunnen ontdekken; een be schrijving van de auto is in den geheelen Staat verspreid; men doet in vallen in ho tels en buitengelegenheden om Folsom en de vrouw op te sporen." „De vrouw!" riep Mabel uit. „Dat is ongeveer de eenige juiste mede- deeling die zij gedaan hebben," antwoord de James met duizelend hoofd. „Jij bent immers een vrouw." Nu was echter de eerste verpletterende schok voorbij; hij glimlachte vreemd en toen, na weer een oogenblik, was hij nuchter geworden. „En terwijl zij daar allemaal mee bezig zijn, zitten wij hier in de auto die zij zoe hun werk hadden. Zooals altijd wbs er bal na, hetwelk velen nog langen tijd op zeer gezellige wijze bijeenhield en het slot was van dezen genoegeljjken avond. NOTABELEN N. H. GEMEENTE. Tot Notabelen van de Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJulianadorp, zijn gekozen de heeren S. Eriks te Koegras en Ds. E. R. Damsté te Huisduinen. Eerst genoemde was aftredend, terwijl de laatste is gekozen in de plaats van den heer J. Hoogvorst te Huisduinen, die eveneens aftredend was. Beiden hebben bereids hunne benoemingen aangenomen. Zondag j.1. werd eveneens een verkie zing gehouden voor 3 notabelen, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Wiggers, G. W. Jimmink Mz. en mej. D. C. Blaauboerde Bruin. De beide eerst- genoemden werden herkozen, terwijl laatst genoemde een paar stemmen onder de volstrekte meerderheid bleef, zoodat daar voor r.og een nieuwe vrije stemming moet worden gehouden. Op Zondag 27 Januari a.s. zal in de danszaal van »Veerburg« het gemaskerd bal plaats vinden, uitgaande vande orkest- vereeniging >Anna Paulowna*. In deze gemeente zijn voor den dienst plicht, lichting 1930, 44 personen inge schreven. Door niet minder dan 21 der ingeschrevenen is vrijstelling aange vraagd wegens broederdienst. Door B. en W. dezer gemeente is aan de afd. Anna Paulowna der R. K. Vereeni ging tot bestrijding van tuberculose „Her wonnen Levenskracht" vergunning ver leend tot het houden eener verloting van prijzen, welke een gezamenlijke waarde van één honderd gulden niet te boven gaan. IJSCLUB „EENDRACHT MAAKT MACHT". Zaterdagavond 19 Jan. hield de IJsclub „Eendracht maakt macht" een vergade ring in „Veerburg". De voorzitter, de heer D. Koorn, opende met een woord van wel kom. Het was wel jammef, dat zoo weinig leden waren opgekomen, maar de heeren van het Bestuur der afdeeling „Breezand" waren gelukkig aanwezig, en voor de af rekening met „Breezand" was toch hoofd zakelijk deze vergadering uitgeschreven. Medegedeeld wordt, dat van de heeren D .Schenk en E. van der Horst bericht van verhindering is ingekomen. Daarna leest de secretaris dé-notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens brengt de secretaris het Jaar verslag uit, dat geen aanleiding tot pp- of aanmerking geeft. Nadat de afdeeling „Breezand" met den penningmeester, den heer C. Kossen, heeft afgerekend, worden de heeren S. Jonker, C. Liefhebber en J. Lejjen aan gewezen als commissie tot het nazien der rekening 1927'28. Deze rapporteert, dat- zij de bescheiden geheel accoord en vol komen in orde heeft bevonden, waarop de voorzitter de commissie dankt voor haar moeite en den penningmeester hul de brengt voor zijn uitstekend beheer. In October 1928 bedroeg het eindsaldo 3755.78. De afdeeling „Breezand" heeft 81 leden van 1.50, 8 van 1.en 1 van 0.50. De afdeeling „Kleine Sluis" heeft 149 leden van 1.50, 45 van 1.en 9 van 0.50. Wegens vertrek van den heer J. Buis man moet Bestuursverkiezing plaats heb ben. In zijn plaats wordt gekozen de heer Klerk met op 1 na algemeene stemmen, die zijn benoeming aanneemt. Na bespreking van verschillende zoo mogelijk te houden wedstrijden en van allerlei werkzaamheden, die, in geval van ijs, zijn te verrichten, volgt de rond vraag, die echter niets oplevert, waarna de vergadering door den voorzitter wordt gesloten. ken, in het volle gezicht!" „Wij - jal" „Nu, het is misschien beter als wij niet langer zoo blijven zitten, denk ik," zeide Folsom en zette de rem los. „Wjj zullen weer stilletjes achter om het blok heen rijden en probeeren om ervan door te gaan „SsstI" zeide Mabel en zjj voegde er vroolijk bij: „O, is het niet dol? Ik hoop, dat zij hen te pakken krijgen 1" Een seconde of zoo dacht James dat Mabel stapelgek was geworden; maar daarna begreep hij dat er achter deze op merking groote schranderheid school. Want uit de schaduw was een man naar de auto toegekomen en stond daar op de joviaalste, vriendelijkste manier te grijn zen een groot, niet bepaald goed ge kleed lid van de onderste laag van den middenstand. Ja, en nu was zijn voet op de treeplank en hij grijnsde nog breeder, hij had dit oogenblik van spanning voor een praatje gekozen. ,,'t Is me wat moois, hè?" merkte hij op. „Ja, inderdaad!" beaamde James en hoopte dat de grijns waarmee hij reageer de, natuurlijker was dan hij zelf het ge voel had dat zij was. „Zou u het niet beroerd vinden, als ze 'je zaken zoo aan de groote klok hingen?" merkte de wildvreemde man verder op. „Ik zou er wee van worden!" „Van die ruchtbaarheid en zoo meer?" bracht James met moeite uit. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9