WUB. COURANT DE GEHEIME ZENDING. VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. VAN ZATERDAG 26 JANUARI 1929 feuilleton HARINGVANGST. predikbeurten. ZONDAG 27 JANUARI. Nw. Kerk (Weatatraat). VICE-ADMIRAAL QUANT, Hedenmorgen half tien vond er op de Buitenhaven een korte militaire plechtig heid plaats, ter gelegenheid van de be noeming tot vice-admiraal, van Schout bij Nacht L. J. Quant. Precies op het vast gestelde tijdstip, gelijk met de vlaggen- parade, werd de vlag van den Schout bij Nacht gestreken en de vlag van den Vice- admiraal geheschen. Van Hr. Ms. Medusa werden 15 saluutschoten gelost, terwijl de Vice-admiraal in den tuin voor het Pa leis aanwezig was. Een serenade. Hedenavond wordt door het Staf muziekcorps den Vice-admiraal een sere nade gebracht. Vertrek van de werf om 8 uur, route Weststraat en Hoofdgracht. A. G. A. VERSTEGEN. Een mooie promotie. Dat is de benoeming met ingang van 15 Februari van men heer A. G. A. Verstegen tot burgemeester van tie gemeente hoog aan de Zaan. Koog aan de Zaan as de vorige stanüpaats van onizeni -tegenwoordigen bur gemeester, eni ook aan diens bemoeiingen en inivoed zat het wel te danken zijn, oat de heer Verstegen) hier benoemd werd. Wij behoeven niet te zeggen, dat het heengaan uit de gemeente van den heer Verstegen voor de arbeidersbeweging alhier een verües zal zijin. Qok in den Raad' zal zijn figuur en zuiien vooral zijn oratorische gaven worden gemist. Ofschoon de heer Verstegen niet dat prestige bezat wat inder tijd den heer Mtohels kenmerkte en wat ook den heer De Zwart, tijdens diens korte wet'houderspeniocte, ten deel viel, vait het niet te ontkennen, dat hij zich als wethou der deugdelijk in de verschillende door hem beheerde zaken had ingewerkt. De ambte naren mochten gaarne met hem werken; men kon op hem' aan. Had hij zich- eenmaal een meening over een onderwerp gevormd,, dan verdedigde bijl d'ie tot het uiterste. Zijn welbespraaktheid en zijn slagvaardigheid in het debat kwamen hem' daarbij uitstekend van pas. Wiji behoeven maar te herinneren aan de discussies bij de begrooting, waar de heer Verategen zich meerdere malen verwe ren moest tegen aanvallen en kritieken Oip sociale instellingen als de Arbeidsbeurs, de Beroepskeuze, e.d. Ook het reorganisatie plan der gemeente-geiniging stond herhaal delijk aan scherpe aanvallen bloot, met name de bouw van het Stortbuis. Maar dit plan was eenmaal aanvaard), en zonder dit Stort buis stond het- geheel© reorganisatieplan op losse schroeven. Zij® redevoeringen in (Jen Raad waren steeds logisch en heilder; ook al was men het niet altijd met zijin zienswijze eens, was het aanhooren van de klare wijze van uiteenzetting aangenaam. Persoonlijk zijin wij meermalen met den wethouder in conflict geweest, hetgeen evenwel voor ons geen reden behoeft te zijn niet zijn verdiensten te erkennen. De heer Verstegen is 6 October 1870 te Texel geboren en dus thans ruim' 58 jaar. In 1897 richtte hij met zijn vriend A. W. Michels, evenals bijl matroos bij, de Kon. Marine, dO vereeniging op, waaruit de tegenwoordige Bond' voor Minder Marine personeel is gegroeid. Wij behoeven hier cie geschiedenis vani den1 Bond niet te her halen.; zij is genoegzaam bekend, en meer malen beschreven. Zooals bekend is, kostte ceze oprichting en verdere organisatie der matrozen aan die beide jonge mannen hun betrekking; Verstegen daarenboven kwam, als redacteur van, het in 1901 opgerichte bondsorgaan „Het Anker", herhaaldelijk met den) strafrechter inl aanraking. Desniette- door EDGAR FRANKLIN. 82) En James Henry Folsoon deed ©en pas achteruit en vermand© zich eoi deed een sprong en ja, zijn handen hadden het eind van de ladder te pakken en hjj kon haar langzaam naar beneden trekken. „Een ladder, Mabel! Gauw, naar boven!" „Maar waar waar „Ik weet niet waar hij heen gaat in elk geval ergens anders1 heen! Is dat niet genoog? Wil je soms hier blijven? Moet ik je naar boven dragen?" brieschte Foi- som. Eindelijk klauterde zij,, en hij zelf was twee spor.en achter haar. Zij stonden nu op het punt waar de ladder klaar had ge- 1 tgen en het eindt van de ladder werd ver volgens weer ingehaald en alles weer op zijn plaats gebracht en James tastte om zich heen. Hij lachte zelfs toen hij naar beneden keek. Het steegje was nog altijd leeg. „Ga verder! Blijf klimmen, Mabel!" spoorde hij haar aan. „Die ladder gaat naar het dak, hoop ik!" Inderdaad ging de ladder naar het dak en toen zij op hot dak waren aangeland en zich drie verdiepingen boven de straat bevonden, scheen er nog altijd niemand in het steegje te zijn. Folsom lachte weer genstaande of misschien juist tengevolge van dae vervolgingen groeiae de Bond en thans zetelt hij in het fraaiste, monumen taals te gebouw in onze stad, ce scheppting van oen Amstercamschen architect P. Kra mer. Voor Verstegen een bekroning op zijn werk, waarop hij met dankbaarheid terug mag zien. J-^kibeT werd hij voor de eerste man' tot iid van den Raad gekozen, en hij is dat onafgebroken tot den hui-algen dag, geb^e- venu In 1919 werd hi} weihouaer en hij "ver vuilt deze functie thans 10 jaar. Thans ies~ sorteeren «de Bedrijven, aijsimede de Sociale aangelegenheden onder den heer Verstegen., en hjj heeft in deze functie het volle ver trouwen van de ve.en, die hier met ham samen werken. In de crisisjaren was hij directeur vani de Levensmidb eienVoorzie- rnng. In den Raad wordt de heer Verstegen op gevolgd, door den heer Minnes, die, zooais men weet, in de vorige periode ook reeds als raadslid fungeerde, doch bij' de laatste periodieke verkiezingen was uitgevallen. De beer Minnes had) toen niet mineer dan 511 voorkeurstemmen, coch door het niet gelijk luidend maken der lijsten kon hij deson danks niet gekozen worden verklaard en moest zij® zetel afstaan aan den heer Van der Vaart. De vele kiezers, die door den gang van zaken destijds teleurgesteld waren, worden tengevolge van de benoeming des heeren Verstegen nu toch nog binnen den wetteijjken verkiezingstermJj® tevreden ge steld. Behalve zijn arbeid in' tal van oommissies, den heer Verstegen ambtshalve opgedra gen, vervulde hjj nog de functie van voor zitter der plaatselijke afdeejiog van de S.D. A.P., welker oprichter hijt, nu 81 jaar gele den, was, alsmede van voorzitter der Coöp. Verbruiksvereeniiging alhier. De heer Verstegen zal als burgemeester van een kleine, maar welvarende gemeente in de Zaanstreek, daar zeer veel goed en op bouwend werk kunnen, verrichten, al zal' dat waarschijnlijk van geheel anderen aard zij® dan zijn sociaal werk hier ter stede. Koog aan de Zaan is een gemeente van 4000 in woners; de Raad1 telt 5 sociaal-democraten, 5 van andere richting, benevens 1 anti- stemdwaniger. DANKBETUIGING KONINGIN- MOEDER. Namens H. M. de Koningin-Moeder ver zoekt de particulier-secretaris van H. M. de Koningin-Moeder ons de volgende per soonlijke dankbetuiging van Hare Majes teit in ons blad op te nemen: Ter gelegenheid van de herdenking van Mijn 50-jarig verblijf in ons Vaderland ontvink Ik zoo ontelbare blijken van lief de en toewijding in woord en daad, dat het Mij onmogelijk is alle Mijne land- genooten te bereiken om hun Mijne er kentelijkheid persoonlijk te betuigen. Daarom wensch Ik op deze wijze hun, die hier te Lande, in de Overzeesche Ge westen en in den Vreemde, hoe dan ook, er toe bijdroegen deze herinneringsdagen voor Mij zóó schoon en gelukkig te maken, Mijnen diep-gevoelden, innigen dank uit te spreken. De indrukken van dit feest, Mij door ons Volk bereid, staan diep in Mijn hart gegrift. EMMA. LIEFDADIGHEIDSFILMVERTOONING Mede dank zij het ijverig werken van padvinders en A.J.C.-ers, hadden zeer velen van de hen door den heer Van Twdsk ge boden geiegenheid gebruik gemaakt om door miicdel van een goeckoópe filmvoor stelling tevens bij te aragen aan de inza meling, welke thans voor de nagelatev be trekkingen der slachtoffers van den Ho.jk van Hoiiand gehouden werd. Want de ge heel© bruto-opbrengst van dezen avond zou worden besiemd voor het goede doe!. Incerdaad, een loffelijk voornemen van den heer Van 'lwisk, dat alle sympathie veroient. Al is het waar, dat het vertoonde, met uitzondering van de verkeersfi.m, nu niet bepaald van eerste kwaliteit was, een gegeven paard ziet men niet in den bek. Die verkeersfilm dan was door Duitsche politie autoriteiten samengesteld1 ter leering voor 'de vele zondaren, die onze maatschappij nog op dit terrein telt. Ofschoon vooir een, stad ■als de onze de verkeersproblemen nu niet zoo geweldig ingewikkeld1 ziijn, zijn de vete en ging plat op zijn 'buik liggen en keek over den rand van het dak heen. Mevrouw Barrow hurkte naast hem en weende zon der zich te bedwingen. En van de straat steeg een plotseling gejoel naar hen op. Iemand riep: „Hél Ze hebben een auto gevonden! Hier is de auto". En toen James zijn hals uitrekte, kon hij nog net iets van een aanstormen de menigte zien, die de straat overstak naar de plaats toe, waar zjj pas geweest waren. Hij boog zich nog verder over en keek nog eens en werd koud; het was een ont snapping op het nippertje geweest, want de blauwe coupé van Barrow werd om stuwd door een luidruchtige menigte. Hij had dien agent ook goed getaxeerd. De man scheen den toestand daar te be-, heerschen. Er drongen een paar kerels naar hem toe, maar hij zelf vaardigde be velen uit en verscheidene lui liepen de straat uit, gluurden in portieken aan weerskanten en verscheidene hunner lie pen het steegje in en zaklantaarns begon nen kleine lichtkringen in de duisternis te werpen. Mabel was naast hem gekropen. Zy huilde nog altijd. „Wij zullen hier den heelen nacht moe ten blijven 1" „Nog wat harder, alsjeblieft, en dan zullen wij hier geen vy'f minüten meer zijn," zeide de hartelooze James. „Andere menschen kunnen ook tegen die brandlad der opklimmen, wanneer zij eenmaal den weg naar boven weten." „Als jij maar gedaan hadt, wat ik je vroeg," jammerde Mabel nu zachter. „Had je dat maar gedaan!" kantongerechtzaakjes daar om te bewijzen, dat men zelfs hder nog niet de allereenvou digste regels voor het verkeer kent We konden hier leeren hoe wel en hoe niet ge handeld moet worden, hoe de Duitsche politie, en met name die van de Duitsche metropolis, Berlijn onderricht krijgt in de verkeersproblemen, hoe ze den kinderen in ce 6ctooi aanschouwe.ijik worden ge maakt, enz. Naar wij vernemen, is ceze fiim ook speciaal voor ons politiecorps vertoond. Helaas moest de heer Van Twisk nog een beroep doen op de welwillendheid van bet publiek, daar de verordening een vrijs!eï- ling van belasting niet toeliet, waarop bij de vaststelling dter prijzen was gerekend. Het bedrag daarvan beiiep 66.30; een aanital jonge meisjes hadden zich beschik baar gesteld dit tijdens de voorstelling in te zamelen, en dank zij de vrijgevigheid van het pubLiek kon nog 3.20 meer aan de ont vangst worden toegevoegd. In totaal kon nu een bedrag van 381 aan het Roode Kruis alhier wotrdlen afgedragen, ongeveer over eenkomende met een aantal van' 1000 be zoekers. 'In zijn mededeeling aan het publiek bracht de heer Van Twi&k dank aan de padvinders en de jongens en meisjes dier A.J.C. voor hun steun inzake de plaatsing der kaarten, alsmede aan de pers. Wij van onzen kant willen een woord van erkentelijkheid1 uit spreken voor deze spontane daad, waardoor de kas van het Roode Kruis met een mooi bedrag wordt gesteund! DE „EUGENIA". De werkzaamheden inzake het afgraven en opruimen der belemmeringen, welke het stoomschip „Eugeni'a1" tot nu toe beletten vlot te komen, zijin thans vrijwel geëindigd. Het' wachten is nu op een' voldoende hoogtij, dat, in staat zal stellen nieuwe pogingen tot vlotbrengen aan te wenden. Men hoopt, dat het schip thans voldoende vrij, is gekomen om hij hoog water te werken; bij de minste beweging, die wordt waargenomen, zullen opnieuw sleepbooteni trachten het, schip vlot te brengen. Wanneer hiermede zal worden begonnen, kan uit den aard der zaak niet worden medegedeeld. GEWETENSGELD. Sedert de laatste opgave in dit blad zijn de navolgende bedragen als gewetensgeld gestort bij den Inspecteur der belastingen te Den1 Helder, te weten: Onder letters B. W. 1000; P. IJ. 800; L. Z. 1000; L. A. 1000; K. C. 1000; G. D. 300; O. H. 50; E. T. 600; W. K. 250; D. O. 200; W. P. 250; W. V. 2500; P. B. 1400; S. D. 150. WIJZIGING ROOILIJN PRINS HENDRIKLAAN. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende publicatie van B. en W. be treffende indiening van bezwaren tegen de voorgenomen wijziging der rooilijn voor de perceelen Prins Hendriklaan 14 16 en 17. NED. VER VAN HUISVROUWEN. Onder die verschillende soorten van bis cuits heeft het product van de firma Sluis redes teen groote bekendheid verworven. Om het nog meer bekendheid te geven, zai de firma Sluis a.s. Maandag 28 Januari, des middags om' half 3, in het Alg. Mik Tehuis, Spoorstraat eeni theemiddag met film- demonstratie geven voor leden der Huis- vrouwertvereeniging en' voor gemooddgden. Door de film' leereni de aanwezigen hoe de biscuits gemaakt worden, döor een haar gratis aangeboden kopje thee met verschil lende biscuits daarbij^ Iteeren zij' den goeden smaak der biscuits waardeeren. VLIEGONGELUK. Donderdagmiddag te 2.32 u. is het jacht- vliegüuig D. 31 even buiten het terrein van het vliegkamp de Kooü over den kop ge slagen. Het toestel vloog kort na den' start over de linkerhand!, toen op pl. m. 30 M. hoogte die motor afsloeg, waardoor de vlie ger, buiten het terrein moest landen. Bij' het uitrollen kwam het toestel over een toege- vroren drinkplaats voor vee en, sloeg over den kop. Persoonlijke ongelukken, hadden niet plaats. Bestuurder was de leerling- vlieger serg.-seiner M. Faber. „Wat heb je mij gevraagd, Mabel?" „Ik heb je niets gevraagd, omdat je mij niet wilde laten uitspreken. Je was te op gewonden over die schandelijke vrouw die er met mijn Mark van door is!" snikte Mabel. „Ik had je willen vragen, om mij naar oom John Craig toe te bren gen. Dat is niet ver. In drie minuten zou den wij er met de auto geweest zijn. Hij zal wel weten wat er gedaan moet wor den." „Dat kan wel", mompelde Folsom. „De dokter is een knappe kop. Nu wacht even, Mabel. Wij zullen zien, hoe de za ken daar beneden loopen." Bij wijze van volksoploop, liepen zij uit stekend. De menschen drongen op en ren den hot en her, langs het blok en weer terug en toen verzamelden zij zich tot een aangesloten hoop. James glimlachte. Zoo te zien, heerschte er eenige verwarring over de vraag, waar de menschen in de auto gebleven waren o, ja, zij probeerden de deuren aan weerskanten van de straat en keken naar de ramen boven. Nu balkte er iemand op den hoek van de Hoofdstraat en wees den anderen kant uit en de heele menigte zette zich in be weging in die richting. James verrees plotseling. „Mabel, het lijkt mij een buitengewoon geschikt oogenblik om 'm te smeren," zeide hij. „Wij zullen over de daken naar het gebouw van de Corey-maatschappij gaan. Langs de brandladder daar komen wij op de binnenplaats van de expeditie van Jordan ik heb er een kijkje ge nomen toen Storm erover dacht, om dat gebouw te koopen en de poort ifl zei- Enkele jaren terug begon men met de motorschuiten (spansgewijs) de aardien- vangst uit te oefenen. Men stond daar eerst wat sceptisch tegenover wat betreft de vangst-resultaten, doch al spoedig werd bewezen, dat deze wijze van sardienvangst vaak groote vangsten gaf. Nu is men begonnen, op dezelfde wijze als met de sardien-, de haringvangst uit te oefenen. Een paar Wieringer motorvaartuigen zijn daar, een poosje terug, mee begon nen. Ook nu weer stond men schouder ophalend, want men dacht het een heilige orde, dat de haring slechts langs de wal kanten in hoofdzaak zwom, daar waar toch geen motorvaartuig zou kunnen ko men. Het vangst-resultaat, b.v. een 20 tal ha ringen tegen 6 a 6 per tal, heeft be wezen, dat spansgewijs visschen door motorbotters wel degelijk succes kan heb ben. Zeer vermoedelijk zullen meerdere bot ters die haringvangst gaan uitoefenen. Een ommekeer in de haringvisscherfl zal ook daarmee zijn aangebroken. SCHUBERT-AVOND A.G.O. Wij laten hier nog «enige kritieken volgen betreffende de beide artisten, welke Maandagavond in Casino optreden. Omtrent den zanger Constant van den Elahoudt schreef het „Leeuwarder Nieuwsblad" van 10 Nov. 1.1.: „Constant van dien Elshoudt is een zanger met een nobel geluid en een warme doch uiterst beheerschte voor dracht. Het was een voortdurend genot hem te hooren. Dat was kunst van een hoog en voornaam karakter, 't Meeren- deel zijner voordrachten waren voor beelden van HeduitbeeMingen en stem mingrijke voordrachtkunst. Met zijn fraai getimbreerd baritongeluid, deed hij, daarbij' gesteund door muzikaal aanvoelen, mooie dingen." Het Nijcmeegsche dagblad „de Gelder lander" schreef over hem: „Van den Elshoudt maakte den in druk van een werkeiijken kunstenaar. De voordracht dan ook van zijn vier Woif-llederen was hier en daar van een apollinisohe schoonheid, deed zoo- wiel zijn zeldzaam klankrijk orgaan komen tot zijn recht, als zijn diep door voeld kunstenaarschap." Omtrent den voordrachtkunstenaar Frans Vink liet het Eindh. Dagblad zich als volgt uit: „De heer Vink sprak en speelde den gan9chen avond met groote overtuiging, en deed dit op zoo'n aangename, sym pathieke en duidelijke manier, dat de cursus die van 81/»11 uur als 't ware onafgebroken geduurd had, nog te kort viel". Terwijl een Rotterdiamsch recensent zijn uiteenzetting roemde als „een voorname, heldere ontleding der acoompagnemen- ten" en den heer Vink qualificeerde als een knap wetenschappelijk orjwikkeid en technisch begaafd musicus. Den bezoekers van Maandagavond wacht dus, niet alleen een genot vellen, maar ook een leerzamen avond. Mogen er velen van deze hen aangeboden gelegenheid gebruik maken! GOEDE VOORSTELLINGEN OP ZONDAG. Men schrijft ons: De eerste der buitengewone Zondag voorstellingen, te geven door de vooraan staande goede gezelschappen, zal a.s. Zondag in Casino plaats hebben. Het keurig ensemble van Louis de Bree en Const. v. Kerckhoven, dat het Centraal Theater te Amsterdam bespeelt en uit de meest bekende artisten bestaat o.a. Louis de Bree, Const. v. Kerckhoven, Mevr. v. Kerckhoven, M. v. Warmelo, Doyi Ruga- ni, Bets v. Berkel, E'mil Timrott, Annie de Bree, Ben Groeneveld, Walter Smith enz., zal er een opvoering geven van 't bij zonder geestige en onderhoudende blij spel „Hij, zijen de Pekingees". Het eigenaardige van dit vroolijke stuk is, dat den op slot." Vanavond was zij ook niet op slot. Zij be reikten de poort veilig en wel en binnen nauwelijks vijf minuten vonden zij, toen James voorzichtig naar buiten gluurde, de straat verlaten, ofschoon op den hoek van de Hoofdstraat de grootste opwin ding heerschte. En dus slopen twee ge daanten de poort uit en den hoek om. Het was geen vroolijke tocht dien zij deden, James Henry Folsom woonde hier nu al eenige jaren en in elke deur kon een geestdriftig helper van Kroner staan, achter eiken boom een agent die hem van gezicht kende. En er waren kleine inci denten, zooals bij voorbeeld de man die hem onverwachts aanhield, tegen hem grijnsde en vreemde geluiden maakte. Hij droeg het witte kenteeken niet, maar toch duwde James hem heftig opzij en rende hij, Mabel stevig bij de hand houdende, een eindje als een razende. Pas toen zij zich omkeerden en dezen persoon op het trottoir zagen zitten en hun met zijn hand toewuiven, begrepen zij dat hij stilgehouden had, beneveld door drank en niet door een bevlieging van rechtscha penheid. Dan was er ook een politie-agent die hem een oogenblik van schrik verlamde, door plotseling op hem af te stappen en hen aan te houden. Hij wilde hun mede- deelen dat het trottoir verderop opgebro ken was en dat zij de straat zouden moe ten oversteken, maar het duurde een volle minuut voor het hart van James weer normaal sloeg. „Houd je bek, kleine idioot, of ik zal je den nek omdraaien P „Oo-oe-oehl Daar ia Laten wfl kan DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. W. J. van der Pool. Liturgische Dienst. Jeugddag. Onderwerp: «Geestelijke strijd*. Weeterkerh (Westoiein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: »Zelfmoord«. Gerat. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. F. Tollenaar. Hulpkerkdienst. (Militair Tehuis, Kanaalwsg), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. H. Hoekstra, van Hoogvliet. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. Neideck, van Amsterdam. Doopsgezinde Gem. 's Avonds 7 uur, P. J. Smidts. Diakenverkiezing. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, 's avonds 5.80 uur, Ds. A. Snetlage, van Spaarndam. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. Zang van het Evangelisatie-koor. Chr. Gemeente (Breewateratraat). 'sMorgens 10.30 uur,VrijeEvangelisatte- samenkomst. Zondagsschool 12.30—1.30 uur, 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie samenkomst. Onderwerp: «Talitha Kumil*. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Onderwerp: »Keer niet uit den Gees telijken strijd met een schot in den rug«. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst ea 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst HUISDUINEN. Ned Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Da. E R. Damsté, Onderwerp: »Deze zal U doopen«. JULIANADORP. NedL Herr. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Doopsbediening. Onderwerp: »Deze zal U doopen*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 'a Avonds 7 uur, spreker de haer J, Sevensma, van Amsterdam. Woensdagavond 7.30 uur, spreker de heer L. Brasser, van Den Helder. CALLANTSOOG. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. F- W. J. van der Poel, van Den Helder. ANNA PAULOWNA. Ned Herv. Gem. 'sMorgens 10 uur Ds. M. A. G.Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur. Ds. Van de Marei, van Krabbendam. Bediening H. Avondmaal. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. WIERINGEN. Ned Herv. Gem. Hlppolytushoef. 'sMorgens 10 uur, Ds. van Beek. Oosterland 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Den Oever. 'sMorgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, den heer Bosma. niet te hard beoordeelen; James greep het kind bij de keel en siste: „Houd je bek, kleine idioot of ik zal je je nek om draaien!" „Scheid scheid uit!" riep de jongen met moeite. „Ik ik dacht dat je mijn vader was!" „Ja, zeker!" zeide James Henry en her stelde zich met een gesmoorden lach. „Ik ik dacht dat jij mijn zoon was, jongen! Ik maakte alleen maar een grapje met je, begrijp je? Hier! Pak dezen kwart dollar aan en ren naar huis!" De mond van den jongen stond nog open toen zij den vol genden hoek omsloegen en het verdere stuk van den weg eenvoudig afholden naar het mooie, groote, oude huis van dr. John Craig met het klinker-straatje en de groote ahornboomen en de gezegende at mosfeer van gezonde beschaving en be hagelijkheid. Maar bij het hek werden James Henry's beenen zwaar en hij aar zelde; dit kwam niet doordat hjj er niet naar verlangde Dorifl te vervolgen, maar „Ik denk, dat ik met jou mee naar bin nen zal gaan, Mabel," mompelde hij. „Ik ben nu zoo ver weg dat ik niet meer kan denken. Het is mogelijk dat de dokter er iets op weet." „O, hij zal er heel wat op weten als ik hem vertel wat er gebeurd is," zei Mabel opgewonden, toen zij voor hem uit het pad uitliep. „Oom John is erg precies, als bet de eer van de geldt"

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13