Anna Paulowna. Schagen. Wieringen. Texel. Uit de Land- en Tuinb.uwwereld. Burgerlijke stand van Den Helder Visscherijberichten. steun wel kon worden gerekend. Het was echter wel gewenscht, dat de Vdssckerlj-In- speoLie dan tevoren' nog eene schriftelijke uiteenzetting ontving van de door de depu tatie ontworpen plannen. Aan dezen wensch is inmiddels reeds voldaan. 'Om tot uitvoering dier, plannen te komen, achtte de Inspecteur echter onderling over leg tusschen de omliggende Visscherij-orga- nlsaties gewenscht. Misschien (althans de Oomimissie is deze meening toegedaan) zou het vormen van een geheel nieuwe organi satie van de bij deze visscherij betrokkenen nog de beste oplossing kunnen geven. Ook bij Sub-Commissie voor de Vis scherij uit de Generale Oommissie was be doeld plan ter sprake gebracht, welke echter aan de volvoering dezer plannen weinig meende te kunnen doen. Eohter was hier voornamelijk gevraagd om hen, die in een ander bedrijlf zouden willen overgaan, hier bij met een; op gemakkelijke wijze aflosbaar en tegen lage rente te verleenen crediet te steunen, terwijl voor hen, die hunne Zui- derzeevisscherij in eene binnenvisscherj zouden willen vervormen» eenzelfde crediet was gevraagd, benevens in het overgangs- tjjdp rk een geldelijke tegemoetkoming. In diti verband' was door de Generale Gommis sie gewezen op de rente voor waardever mindering, die in een zoodanig geval zou kunnen worden toegekend, welke rente ech ter elke vier jaar met één procent '"rug loopt. Nadat er door onze deputatie op was gewezen, dat de visschers nog altijd op het sjandpunt staan, dat zij in de eerste plaats recht hebben op het volle bedrag der waarde vermindering van vaartuigen en vischwant en zit voor dit recht zouden blijven ijveren, was ook gevraagd, waarom de Generale Oomimissie op verschillende verzoekschrif ten geen enkel antwoord had verzonden waarop was geantwoord', dat gedurende zeke ren tijd slechts die verzoekschriften waren beantwoord,, welke de Generale Commissie geheel of gedeeltelijk- meende te moeten in willigen. Thans echter kon elk verzoek schrift op antwoord' rekenen. He deputatie onzer Vereeniglng is echter van meen'ing, dat in algemeenen zin de Ge nerale Commissie zich in de -ruimte tracht te houden, al is dan- ook -door dit bezoek be reikt, dat ten aanzien van sommige aangele genheden weer nieuwe gezichtspunten zijn verkregen. Voorzitter is nu van meendng, dat niet moet worden stilgestaan, doch verdere stappen genomen dienen te worden waarom door heim de vraag wordt gesteld, oll men daarvoor de bestaande c-ommiss.e blij®, wensch en of hiervoor eene nieuwe, met het oog -op de financiën moge.Ijk kleinere, depu tatie wenscht. Nadat hierover verschillende leden het woord1 hebben gevoerd, waaruit blijkt, dat de meerderheid de bestaande oommiss-ie als zood'anlg wenischt te blijven behouden, wordt deze hiervoor weer opnieuw aangewezen. De bedeelde commissie bestaat uit de heeren K. Keuris Az. en Jb. Bood van Van Ewijck- aluis, benevens J. Kooit P.Dzn. van Nieu wesluis. Vervolgens karnt in behandeling de agen da der al-gemeene vergadering, te houden door het Centraal' Comité van Zuiderzee- visschers ton opzichte der schaderegeling, federatief samenwerkende met den R.-K. Sint Petrusbond en met den Chris-telij'ken Zeeliedenbond, welke vergadering op 2 Fe bruari a.s. te Amsterdam zal worden ge houden. Als hoofdpunten der agenda kun nen wei -worden aangerekend de punten 4, 5 en 6, alle betrekking hebbende op de komende actie. Deze punten zullen handelen over eene ontwerp-brochure en de vaststel -lirng daarvan; over eene perscampagne en den radio-omroep en over eene te houden groote vergadering, wanneer deze bit de in diening van het ontwerp tot wijziging der Zuiderzeesteunwet poodig blijkt. Daarnaast zal -op d-eze vergadering nog eene bespreking worden gehouden over' de mogelijkheid' om Zuiderzeevisschers -over te plaatsen naar de Wadden- en Noo-rd'zeevissoberijAlles bij een zal deze vergadering dus wel zeer be langrijk zijn, meent de voorzitter aan- zijne toelichting te mogen' -toevoegen. Deze meening wordt ook door de overige leden gedeeld'. Er bestaat alleen verschil over de vraag, of de Vereeniging door één of twee afgevaardigden zal- zijn vertegenwoor digd. Waar echter de voorzitter in zijp- kwa liteit van bestuurslid van het Centraal Co mité reeds op deze vergadering aanwezig zal zijn, kan men zich er in -het algemeen wel mee vereenigen, dat slechts één afge vaardigde wordt benoemd,, als zooda-nig de heer J. Kooij P.Dzn. wordt gekozen. Nadat nog enkele minder belangrijke aan gelegenheden zijn behandeld', wordt de ver gadering dOor den voorzitter gesloten. HARDRIJDERIJ VOOR VROUWEN. 'Dinsd'agmidadg had, ondanksh-et gure weer, onder groote belangstelling, op de ijsbaan van „Eendracht maakt Macht." een hardrijderij voor vrouwen plaats. De uit slag was: le prijs, 25, mej. B. Bakker, Wierin- g-erwaard; 2e pr., 15, mej. M. Groet, 't Zand (Zijpe)3e pr. mej. G. Boontjes, Caliantsoog; 4e pr. mej. D. Kooi, Wie- ringen. EEN GEDENKSTEEN IN DE AMBTS WONING VAN DEN BURGEMEESTER. Op Woensdag 80 Januari, in den na middag werd in de in aanbouw zijnde ambtswoning voor den Burgemeester een gedenksteen geplaatst. Uitgenoodigd waren: de leden van den Raad dezer gemeente, Dijkgraaf en Heem raden van den Anna Paulownapolder, gemeenteambtenaren, architect, aanne mers en opzichter van den bouw; terwijl tevens andere belangstellenden deze ge beurtenis bijwoonden. De Burgemeester sprak de volgende rede uit: Dat de gem. Anna Paulowna weinig openbare gebouwen heeft, behoeft geen verwondering te baren en dat niet zoozeer omdat kleine gemeenten vooral ten plat- telande daarmede over het algemeen niet rijk bedeeld zijn, maar vooral hierom, omdat deze gemeente nog zoo betrekke lijk jong is. Het gaat met het oprichten van een gemeentehuishouding ook al zooals het gaat met het inrichten van een jonge huishouding, 1. de tering dient naar de nering gezet. 2. er is dan zooveel noodig dat alles wat niet strikt noodig is zooveel mogelijk geweerd moet worden; vaak kan zelfs het werkelijk noodige niet eens aange schaft worden. Uitbreiding van één of ander of verbouwing kan altijd nog plaats vinden wanneer de noodzakelijk heid daarvan is gebleken en de moge lijkheid daarvoor aanwezig is. Toen deze gemeente 1 Augustus 1870 als zelfstandige gemeente van Zijpe werd afgescheiden, moest het aan de gemeente Zijpe als aandeel in de schulden dier gemeente een bedrag van f 4000.betalen en had de nieuwe eigendommen dan gemeente geen andere School I aan de Kleine Bruin door de aannemers Gebroeders Boekei te Oude Niedorp onder dagelijksch opzicht van den heer Ter Huppen met den bouw begonnen. Het gemeentebestuur heeft gemeend dit belangrijk feit te moeten vastleggen en een gedenksteen in dit gebouw te moeten aanbrengen en mijn zoontje zal op dit oogenblik dezen steen hier in metselen. Op den steen is uitgebeiteld: „Op 80 Januari 1929 werd deze steen gesteld door Johannes L. Th. Grone- man, oud 11 jaren, in tegenwoordig heid van G. J. Lovink, Burgemeester, D. Stammes, D. Lubbert, Wethouders, O. Keijzer, Secretaris". Mijne Heeren I Ik hoop, dat tot in lengte van jaren deze steen bij het nageslacht de herinnering zal levendig houden, dat ook wij door den aanbouw van dit huis hebben willen toonen, dat het ons ernstig streven was, na te komen de belofte Sluis en School II te Breezand. Een ge- „fgelegd door onze voorouders bij de meentehuis ontbrak zelfs. In de raadsnotulen van 11 October 1871 wordt dan ook gemeld, «dat B. en W. van den Kastelein van Wijk uit «Veer- burg* hebben gehuurd een gedeelte van diens zaal voor Secretarie tegen een huurprijs van f 12.50 per maand en dat onder die huur ook is begrepen het ge bruik van een Raadkamer.* Dat de tering naar de nering moest worden gezet blijkt wel uit het feit, dat in diezelfde vergadering een voorstel van B. en W. om een brandspuit aan" te koopen niet werd aangenomen, omdat de kosten te hoog werden bevondentoch werd een bedrag van f 200.gevoteerd voor brandemmers en haken, waarmede, metlide men, voorloopig wel kon worden volstaan en werd eerst in de raadsver gadering van 29 Juli 1879 besloten van den heer W. Leur te Amsterdam, eige naar van den meestoof, een reeds gebruik te brandspuit aan te koopen voor de som van f 100. Den 81 Januari 1873 werd besloten school I, staande op het zoogenaamde Kerkeland en waaraan groote reparatie's moesten plaats vinden, niet te herstellen, maar voor raadhuis te verbouwen, de daarachter gelegen onderwijzerswoning voor dokterhuis in te richten, een terrein aan te. koopen, en daarop een nieuwe school met onderwijzerswoning te stichten. Als bewijs van de goede verstandhou ding en voortreffelijke samenwerking die toen reeds tusschen het bestuur van den Anna Paulownapolder en de gemeente bestond, kan dienen dat door den polder aan de gemeente gratis werd aangeboden een terrein gelegen achter «Veerburg* aan »de Lagedijksloot*, teneinde daarop een nieuwe school met speelplaats en tuin te kunnen stichten. Natuurlijk werd die aanbieding gaarne en onder dank aan vaard. Moge in het belang van gemeente en polder beide, die aangename en vriend schappelijke verstandhouding ten allen tijde bestendigd blijven. 20 December 1875 werd het nieuwe raadhuis, dat voor f 8900.was ver bouwd, door den aannemer P. Wilms, officieel in gebruik genomen met een rede van Burgemeester C. E. Perk. De optimistische toon welke daaruit opklonk, vervult ons thans nog met bewondering efi trots. Burgemeester Perk las daarbij een gedeelte voor uit het verzoek dat de ingezetenen vroeger hadden ingediend om Anna Paulowna tot zelfstandige ge meente te verheffen, n.1.»Wij ontvein zen ons de groote bezwaren niet, maar wij willen toonen dat wij den plicht der bewoners beseffen om voor een goed burgerlijk beheer te zorgen en wij willen ons de bezwaren getroosten daaraan ver bonden, opdat wij eenmaal met eere mo gen worden genoemd in de rij der Va- derlandsche gemeenten* en nadat de heer Perk dan heeft betoogd, dat de jonge gemeente alles heeft gedaan om deze belofte in te lossen, vervolgt hij»wijs mij en ik ben er trotsch op om den wille van de plaats die mij lief geworden is wijs mij de gemeente van omvang en krachten aan de onze gelijk, waar gedaan is wat hier werd tot stand ge bracht 1* en na dan nog een opsomming te hebben gegeven van de verschillende instellingen, die reeds een plaats hadden verkregen, besluit hij, dat: «door de in wijding van een eigen Raadhuis op al dat werk, de kroon wordt gezet». De woning aan het raadhuis deed aan vankelijk naar zijne bestemming dienst als dokterswoning, doch werd na vertrek van den arts Keijzer in de raadsvergade ring van 24 Juni 1879 verhuurd aan den Gemeente-Secretaris, den heer A. J. de Jongh, thans nog woonachtig te Den Hel der en u allen nog zoo wel bekend als Penningmeester van den Anna Paulowna polder. In 1896 werd de meestoof aangekocht voor f 1200.en voor een bedrag van f 6800.— tot woning van den gemeente geneesheer verbouwd en was na een lange vacature Dr. Oostra in dat jaar de eerste bewoner. In 1901 werd het postkantoor door de gemeente gebouwd, nadat de ge meente in 1875 de begraafplaats had overgenomen en in 1889 School III in den Oostpolder had gesticht. Zoolang de Burgemeesters dezer ge meente tevens het secretariaat waarnamen konden die titularissen blijven wonen in de ambtswoning van den Secretaris, doch nu de ambten van Burgemeester en Sec retaris niet meer zijn gecumuleerd en door aanwas van de gemeente ook in de toekomst waarschijnlijk wel niet meer zullen vereenigd worden, deed zich het gemis aan een burgemeestershuis meer en meer gevoelen en besloot de Raad in zijne vergadering van 10 Juli 1928 tot stichting van een burgemeesters ambts woning over te gaan en is reeds onder leiding van de architecten Dekker en de stichting van deze gemeente, n.1.: Ons bezwaren te getroosten, opdat Anna Paulowna eenmaal met eere wordt ge noemd in de rij der vaderlandsche ge meenten. Ik heb gezegd. Aan den ijswedstrijd te Sohagen namen 28 personen deel. De uitslag was Prijs 100, W. van der Oord, Barsinger- horn; prijs 50, W. Kaptein, Schager- brug; prijs 25, V. Vlottes, Schagen prijs 10, J. Rietveld, Schoorl; troostprijs (nieuwe schaatsen), j. Klein, Winkel. Tot secretaris van de gemeente Barsin gerhorn is benoemd de heer G. G. Log gers, te Beusichem (Geld.) Tot gemeente-vroedvrouw te Zijpe is benoemd mej. E. de Haan, te Dantuma- woude (Fr.), SCHAATSENWEDSTRIJDEN VOOR DE SCHOOLJEUGD. J.l. Dinsdagnamiddag hield de IJsclub Westerland op de Noordergracht een ijs- wedstrijd voor de schooljeugd en wel een hardrijderij op schaatsen. Er waren veel deelnemers voor dezen wedstrijd en de belangstelling ervoor was ook groot. De uitslag was als volgt: Jongens van 7 en 8 jaar. 1. C. Doves. 2. Jb. Visser. 8. C. Kooy Pz. Meisjes van 7 en 8 jaar. 1. G. Wigbout. 2. D. Dirks. 3. A. Bakker. Jongens van 9 en 10 jaar. 1. Mar. Kooy Mz. 2. S. Overberg. 8. C, Asjes Cz. Meisjes van 9 en 10 jaar. 1. A. Lont. 2. J. Kuijk. 8. B. Poel. Jongens van 11 en 12 jaar, 1. G. Rotgans. 2. J. Zeilman. 3. O. Kooij Jz: 4. J. Mattens. Meisjes van 11 en 12 jaar 1. B. Ruitenburg. 2. A. Metselaar. 8. Fr. Dirks. De prijzen bestonden uit luxe voor werpen Nader vernemen wij dat de heer J. Kalis, uitvoerder der Zuiderzeewerken M.A.Z. te Den Haukes, een bedrag van f 20.aan de IJsclub overhandigde om daarvan aan alle leerlingen der Wester- landerschool een versnapering te ver strekken. PROPAGANDA KUNST-AVOND NED. BLINDENBOND. Door den Nederlandschhen Blinden- bond zal op Zaterdag 2 Februari a.s. des avonds 8 uur, in de groote zaal van hot hotel van den hoer de Haan te Hippoly- tushoef een propaganda-kunstavond wor den gegeven. Mevrouw SternFrank en de hoer A. Krijgsman, hoiden blinden, zullen enkele zang- en pianonummers ge ven, terwijl do mandolineclub O.KJL, dir. de heer C. Jongkind, zijn welwillende me dewerking zal verleenen. Het zich voor dezen avond' gevormde comité bestaat -uit de heeren burgemeester Kolff, Ir. Ringers, Dr. de Groot, notaris Otoreen, wethouder Bosker, Ds. van der Veen en van 't Hof. Steunt door groote opkomst dezen propaganda-a-vond. ZUIDERZEEWERKEN. Vanwege de Zuiderzeewerken zal door den directeur-generaal op 20 Febr. a.s. te 's-Gravenhage publiek worden aanbe steed de bouw van een schutsluis in ge wapend beton nabjji Kolhorn, met bijko mende werken, ten behoeve der indijking van de Wieringermeer, waarvan de ra ming bedraagt 650.000.—. DEN OEVER VOORUIT! De heer De Jongh heeft thans, we gens hoogen leeftijd, eervol ontslag uit deze functie gevraagd. Redactie Heldersche Courant. De heer J. Poppen opent een nieuwe slagerij. Wel een verschil met tien jaar geleden! Het toen nog zoo oude dorpje Den Oever, met zijn Leine honsjes en eentonige stilte, gaat ho-e langer hoe meer met den modernen- rijd1 mee. De enorme toename van Inwoners, in ver band met de Uitvoering der Zuiderzeewer ken, stelt nieuwe ejsch-en aan handei, nijver heid en verkeer. Zoo heeft men, d;an ook den laatsten tjjid winkels zien verrijzen, waar menige stad trotsch op zou zii'n. Een eigenaaraige Indruk krijgt -mem, wan neer daar vlak naast een ou-d' huisje een geheel modern ingerichte zaak verschijnt. Ln -men kan zich voorstellen, dat de oude vyierlinger bevolking, -maar niet dadelijk -ach kan- vereenigen met al dat nieuwe. .jWaar-om -moet dat- nu zoo? Mijn vader en grootvader hebben ook steeds in dat kleine winkeitj-e gewoond en hielden -zich met al me „gekke dingen niet op, en -toch- zijn ze er gekomen" De heer J. Poppen, slager te Den Oever, denkt er echter geenszins zoo weet, dat een zakenman met zijn tijd mee moet en al was het oude nog zoo goed: „Als het tij verloopt, dient rnien de bakens yörzcttön Het kleine sla'gerijtje, waarin de heer Poppen gedurende tien jaar zijn bedrijf uitoefende, beantwoordde niet meer aan de edsohen des tijds en daarom ging Pop pen er toe over een eindje verder de Voorstraat in, een geheel gemoderniseer de slagerij te laten bouwen. Deze is nu gereed gekomen en werd Woensdagmiddag te 2 uur geopend. Wij vandien den heer Poppen, die druk met dé voorbereidende werkzaamheden bezig was, bereid, ons het een en ander te laten zien. En werden we bulten reeds gelokt door de pakkende lichtreclame, waarop een heerlijke ham ons uitnoodigde eens een proefje te nemen, hetgeen wij binnen zagen overtrof onze verwachtingen verre. In de beide etalages waren de heerlijkste fijne vleeschwaren en worstsoorten, die men zich denken kan, met smaak te mid den van groen en bloemen uitgestald. De heer P. verzekerde ons dan ook, dat nu hi1 er gelegenheid voor heeft, de fijne vleeschwaren en worstsoorten een voor name plaats onder zijn vele lekkernijen zullen innemen. Ook wat het vleesch betreft, was er voor fijnproevers meer dan genoeg aan wezig. Drie prachtkoeien hingen er, elk van duizend pond, terwijl eveneens zes varkens van eerste kwaliteit hun leven leven hadden moeten laten voor de Oever- sche bevolking. Het perceel is gebouwd onder leiding van Gebrs. Boersen, aannemers te Stroe, die er zeer goed in geslaagd zijn het ge heel een grootsch aanzien te geven. Alles ziet er even frisch en hygiënisch uit. De winkel met granieten vloer, de wan den van tegels, het plafond van triplex, de marmeren etalages en de buitenge woon schitterenede verlichting, aange letgd door den heer D. Spaander, heefi het aanzien van een paleis. De koelinrichting (Tadema, Purmerend met deuren van teakhout is geheel inge bouwd en wordt afgekoeld door een eleo- trische «Kelvinator* koelmachine, gele verd door de fa. Chadevil te Amsterdam Automatisch wordt, wanneer de tempe ratuur tot een zeker punt gedaald is, de motor uitgeschakeld, om bij temperatuurs- verhooging weer voor butomatisohe af koeling zorg te dragen. Men vindt verder een electrische ge- haktmachine, twee snelwegers, een Ame rikaansch hakblok van 500 kilo en dan de gewone slagersbenoodigdheden. Achter den winkel bevinken zich de woonvertrekken, die er schitterend uit zien, zoowel wat schilderwerk als behang betreft, hetgeen alles is uitgevoerd door den schilder en behanger O. Bakker, te Den Oever. Vervolgens begeven we ons naar de model-slachtplaats, waarnaast, geheel af gescheiden, de worstmakerij zich bevindt, ook alweer alles hygiënisch en frisch. Met een kijkje in de frissche, ruime kelder, besluiten we dan onze tocht. Naar wij gelooven, zal het Poppen niet aan belangstelling ontbreken en mede met behulp van zijn vijf knechts, zal hij door het leveren van eerste kwaliteit en door vlugge en nette bediening zijn cliëntèle zien uitbreiden. Wij wenschen den heer Poppen veel succes met zijn nieuwe zaak. LICHTRECLAME. Steeds meer en meer ziet men door lichtreclame de aandacht te trekken. Zoo aeeft de heer Wemmenhove en de heer Thijsen een mooie uomreclame laten aan brengen. Zeker in verband met het feit, dat de ondervinding nog steeds een goede leermeesteres is, zullen genoemde heeren geen last hebben, dat de lichtbakken door een autobus naar beneden zullen worden gehaald. GLADDE, GEVAARLIJKE WEGEN. Door de plotselinge gladheid onder vond het verkeer ernstige vertraging. Slechts enkele autobussen durfden het aan de zeer gevaarlijke reis naar Den Oever te ondernemen. Vele personen kwamen door de gladheid te vallen, zon der echter ernstige kwetsuren op te oopen. OOSTEREND. EEN STEMBUSWEDSTRIJD OP SCHAATSEN. Dinsdagmiddag werd op de ijsbaan „De Putten" nabij Oost een stemibuswedstirijd op schaatsen gehouden. De baan, die in prachtige conditie was, werd druk -be zocht. Het aantal deelneemsters was 12 en me nig moeilijke rit -moest gedaan worden Na spannenden strijd werden de prij zen gewonnen als volg.: le prijs, een eikenhouten rek met 6 bordjes, mej. Wilhelmina Bakker; 2e prijs, een electr. strijkijzer, mej. Catharina Boeren; 3e prijs, een beeld, mej. Corrie van Houte; 4e prijs, een pa-ar handbe- Keijzer6"1 voor de fiets, mej. Annie De prijzen werden met een kort toepas- srifik woord uitgereikt door den heer H Sieigistra, bestuurslid van de ijsclub Niettegenstaande het mistige weer' werd er door jong en -oud genoten. Bij een gevaarlijke plaats stond in de sneeuw geschreven: Hier moet je draaien, Anders hen je voor de haaien. Aoon waarschuwing was wel goed want het ijs bevond' zich hier boven een aanmerkelijke diepte. De wedstrijd is goed geslaagd. BOLLENVEILINGSVERFENIGING „WESTFRIESLAND". Een duidelijk beeldt van West Frleslands ballenteelt-altbreldlng. De bloembollen veilings-vereeniging West-Friesland hield te Enkhuizen Dins dag haar jaarvergadering. Uit het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag bleek, dat het ledental klom van 1252 op 1648. In 1928 werden gehouden 8 veilingen van leverbare bollen en 7 veilingen van plantgoed. Op deze 15 veilingen werden aangevoerd 66.453.830 leverbare bollen voor f 1.786.123 en 545 250 K.G. plantgoed voor f 388.563. Op de 9 gehouden gladiolen-veilingen bedroeg de aanvoer aan leverbaar en plantgoed f 543.455. De totale opbrengst in 1928 bedroeg f 2.742.089 (1.497.973). De uitgaven be droegen f 69.921, de ontvangsten 1122.679. Bruto-winst f52.758. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om van de bollen van 8 tot 50 cent per stuk voortaan 8'/a en van die boven 60 cent 2 veilingskosten te heften, terwijl evenels in 1927 en 1928 de veilings kosten van opgehouden bollen '/a °/o zul len bedragen. (Telegr.), VERNIETIGING VAN VEE EN VLEESCH. Een beroep op de Kroon. Naar het Hbl. verneemt, heeft de directie der Ned. Thermochemische Fabrieken te Amsterdam een verzoek gericht tot do Kroon, om vernietiging van het be sluit van Ged. Staten van Noord-Holland inzake goedkeuring van het besluit der tien tot den vleeschkeuringskring Bar- singerhorn behoorende gemeenten nopens het bouwen eener gezamenlijke instal latie voor het vernietigen van afgekeurd vee en vleesch. Aan de motiveering van dit verzoek is het volgende ontleend: Requestrante is van meening, dat (door gook6uring van het besluit) Ged. Staten hebben voorbijgezien, dat het algemeen belang kan meebrengen en in dit ge val ook inderdaad meebrengt dat ge meenten géén gebruik maken van hun bevoegdheid, om afzonderlijk of in be perkten kring gezamenlijk de destructie uit te voeren.» Dit geldt volgens haar hier reeds dèèr- om, aangezien het uitvoeren eener ge meenschappelijke regeling van andere kringen en gemeenten, die meenen op voldoende economische wijze zelf een beslissing ter hand te kunnen nemen, ten gevolge heeft dat de plannen van reque strante onmogelijk worden, ten aanzien van die gedeelten van Nederland, waar een geringe veestapel is en het exploi- teeren der vee- en vleeschvernietiging groote flnancieele bezwaren met zich medebrengt. Zij wijst er dan verder op, dat deze hare plannen zijn opgemaakt in overleg met de Departementen van Binn. Zaken en Landbouw, en van Arbeid, Handel en Nijverheid, benevens met de directie der Ver. van Ned. Gemeenten. Wanneer deze plannen verder onmogelijk worden, zul len dus volgens 't request de voor deden van centrale vernietiging, welke o.a. de mogelijkheid opent, dat ook de veearme gebieden zonder kosten daarin worden betrokken, te loor gaan, waarbij nog komt, dat zelfs in een gebied, als waartoe Barsingerhorn c.a. behooren, de vernietiging niet zonder geldelijke na- deelen uitgeoefend kan worden. ELECTRISCHE AARDBEIEN. In de Academie van wetenschappen te Parijs is Maandag een allersmakelijkst mandje aardbeien vertoond, waarvan de bijzonderheid was, dat de vruchten uit sluitend bij kunstlicht, n.1. electrisch licht, waren gegroeid. Zij hebben negenhon derd-en-zestig uur, dus veertig dagen, noodig gehad om rijp te worden. De prijs van deze electrisch gekweekte aardbeien zou op 125 frank 12.50) per stuk komen. 29 en 80 Jan. 1929. ONDERTROUWDB. Wouda en A. Heerkens; T. J. de Keijzer en L. van Croonenborg; A. Eijkelenboom en H. Windt. BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atclier EISELIN. 6o Polderweg 6o. GEHUWD: L. Roggeveen en J. J. Teerink. BEVALLENL. C. G. de Jong Broers Zervas, Z.G. J. van Osv. Schooten, D.; A. Ch. S- Teekampvan de Graaf, D. Ch. M. Vadervan Rossem, Z. OVERLEDEN: J. F. Elders, 63 jaar; A. Witte, 2 dagenJ. SnipVeen, 67 j. 29 Jan. Aangebracht door garnalenvisschert: 1200 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.25—0.35 Door i korder: 7 kisten schol p. k. xo.oo 4 kisten schar M 6.25 2 kisten bot 14-50 30 Jan. Aangebracht door garnalenvls-schers: 25o kg. gekookte garnalen p. kg. 0.340.28 Door haringvisschers: 25 tal haring p. tal 6-756.60 Het is gemakkelijk om redenen op te geven, waarom andere menschen gedul* dig moeten zijn.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10