Quasi COURANT DE GEHEIME ZENDING. Uniform 0.-0. Kon. Mar. TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. Algem. Coöperatie, Koningstr. 9. VAN DONDERDAG 31 JANUARI 1929 J. TAN DE POLL. t FEUILLETON „EEN MOEDER". Laken Pantalon f 17.50 POLDER „HET KOEGRAS". flSLoi volgt). Onder tamelijk groote belangstelling yan de zijde van vrienden en verwanten, is op Dinsdag 29 dezer om elf uur in den ochtend, het stoffelijk overschot van den heer J. v. d. Poll, wonende aan de Vla mingstraat 27 alhier, op de algemeene be graafplaats te Huisduinen ter aarde be steld. Vele kransen en andere bloemstuk ken dekten de baar. Achter de baar volg den een drietal banieren, n.1. één van de afdeeling den Helder van de Soc. Dem. Arbeiderspartij en twee van de afdeeling den Helder van de A. J. C., terwijl daar achter vele afgevaardigden van verschil lende corporaties volgden. Van der Poll was een geziene figuur in de arbeiders beweging, eensdeels omdat hij in vele be sturen had plaats genomen, maar ander deels, omdat hij op de hem eigen wijze kalme vaak juiste adviezen wist te vinden en te geven aan allen, die er hem om vroegen. Voor niemand gaf hij niet thuis, altijd kon men hem om raad en daad vra gen en was hij bereid deze te geven. Aan de groeve was het eerst een familie lid die het woord voerde en v. d. Poll een „rust zacht" toeriep, en daarna trad de heer Verstegen naar voren, die in een kort, maar zeer waardeerend woord de verdiensten van zijn partijgenoot van der Poll schetste en de .verzekering gaf, dat zijn vrienden hem nimmer zullen ver geten omdat, al is hij van ons heengegaan, zijn geest bij ons zal blijven. Hierna sprak nog doctor Ketner als voorzitter van de afdeeling den Helder van het Instituut voor de arbeidersontwikkeling over de verdiensten van v. d. Poll als penning meester, terwijl hij het een slag voor het Instituut achtte dat deze graag geziene figuur zoo plotseling van ons is gerukt. Daarna sprak nog de heer Tuk als Voor zitter van de afdeeling den Helder van de Dageraad, die ook niet anders kon me- moreeren dan dat ook. in deze organisatie de ontslapene een kracht van beteekenis was, die men noode zal missen. Toen een zoon van den overledene daarna naar vo ren trad en zeer bewogen dankte voor de groote eer aan zijn vader en zijn besten kameraad in het leven, bewezen, werd het verscheidene omstanders en vooral het groot aantal vrouwelijke te machtig en zag men de waterlanders voor den dag komen. De plechtigheid was hiermee ten einde, waarna, mede in verband met de felle koude, op de rustplaats onzer doo- den spoedig geen levend wezen meer te bekennen was. EEN OUDE REDDER. 80 Jaar. Naar men ons meedeelt wordt de oude redder Cornelis Bijl, Brouwerstraat 26, heden 80 jaar. Bijl is langen tijd lid ge weest van de bemanning van de redding- vlet. Het zal hem zeker vandaag niet aan belangstelling ontbreken. CONCERT HARMONIEKAPEL „WINNUBST". De Harmoniekapel „Winnubst", direc teur de heer H. B. Schenkels, geeft op Dinsdag 5 Februari a.s. wederom een con cert voor haar donateurs en begunstigers, des avonds te 8 uur in Casino. Op het programma komen een 8-tal concert-stuk ken voor, welke voor het eerst door de Harmoniekapel worden uitgevoerd, o.a. La Fête du Berger (het feest v. d. helder), door EDGAR FRANKLIN. 84) „Ik wou ziegigen," antwoordde Mark hardnekkig, „dat zij toch maar haar arm oon zijn hals gehad heeft!" „Ik kan haar daar geen verwijt van maken 1zeide Doris* vader en hij werd steeds rooder toen hij' het exemplaar van de Evening Record inkeek dat hij onder weg gekocht had. „Ieder© vrouw die met jou getrouwd zou zijn bah!" Doris lachte verwezen. „Wij zouden eigenlijk wel naar huis kunnen gaan, Vader." „Waarom? Ik geloof dat zij' gauw hier zullen zijn." „Ik niet." „Nee, en ik ook niet!" verklaarde Mark, toen Phelps opeens naar het raam toerende. „En ik zal u zeggen waarom' „Dat hoeft niet!" zeide de vader van Doris. „Daar zijn zij al!" „Wèt, zijn ze daar?" schreeuwde Bar- row en vl'oog van zijn stoel. „Z'>g eens, als je weer herrie begint te schoppen, zal ik je afrossen tot je geen pap meer kunt zeggen!" zeid'e de oude heer ongemakkelijk. „En ik kan dat! Zij komen daar uit de auto van dr. Craig en ja, hij komt met hen mee." „Is J Jimmy daar?' vroeg Doris trillend. „Ig Jimmy daar?'' Pastorale et Mazurka van O. Guillon, solo voor hobo, benevens Romance van Beet hoven en Souvenir du Dauphiné van L. Blemant, soli voor clarinet, terwijl voor 't humoristische gedeelte de Burgerwacht Comische scène van Adr. Smit, wordt uit gevoerd. Voor toegangsbewijzen zie men de ad vertentie in dit blad. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING gehouden door Notaris A. M. Engelmann gisteren avond 7.30 uur, in het gebouw „Musis Sacrum". De volgende perceelen werden publiek verkocht: De Machinefabriek met kantoor aan de Binnenhaven no. 32a, groot pl.m. 2 Aren 83 centiaren, voor 4520.—, H. van Pelt q.q. te Den Helder. Heerenhuis met Erf aan de Binnen haven no. 33, groot pl.m. 1 Are 4 centi aren, voor 4780.H. Slikker te Juliana- dorp. Huis en Erf aan de Kroonstraat no. 11 groot 52 centiaren, voor ƒ885.F. H. Nijpels, q.q. te Den Helder. MEVR. DE BOERVAN RIJK De 2e Zondagsvoorstelling door eerste rangs gezelschappen wordt gegeven door „Het Schouwtooneed", dir. Adr. v. d. Horst en Jan Musch op a.s. Zondag. We gens het overgroot© succes zal een tweede opvoering alhier plaats vinden van het prachtvolle tooneelspei „Een Moeder", waarin het hartroerende en diepaangrij pende sublieme spel van Mevr. de Boer v. Rijk alleen reeds een gang naar Casino waard is. De geheel© pers roemt de opvoering, zoo schrijft „De Tijd": Na elk bedrijf en soms bij open doek was er gul applaus, applaus, dat meer malen aangroeide tot een stormachtige ovatie. Een avond weer van groot tooneel spel,een avond weer van spanning in den schouwburg. STRENGE HEEREN Gladdie wegen. Storing ln het telefoonverkeer. Weinig ernstige ongelukken. Wie Dinsdagavond nog van het ijs wilde proflteeren moest daar een koude neus voor over hebben. Er stond een vinnige wind en de ijsbaan van de ijsclub «Het Noorden» lag nu niet bijster gunstig, want men moestom een baantje te maken, steeds een keer tegen den sterken wind optornen en dat was minder aangenaam, al werd deze moeite ook ruimschoots be- ioond op den terugrit als men den wind meehad. Er waren niet veel bezoekers en de gezelligheid was daardoor niet zoo groot als op de avonden dat het drukker en levendiger op de baan was. De ver lichting was goed, het ijs daarentegen liet nogal wat te wenschen over, doch daaraan had het bestuur van de ijsbaan geen schuld. En gisteren kwam het bericht, dat door spuien het ijs onbetrouwbaar zou zijn, met andere woorden: «berg uw schaatsen maar weer op, want de pret is afgeloo pen». Voor hoelang??? Voor de jeugd was de ijsvreugde echter nog geenszins voorbij, want langs de spiegelgladde straten, die de regen en de vorst ons gisteren bezorgd hadden, reden heel wat schooljongens en dat was ook wel de beste manier om je voort te be wegen, want loopen was in den vroegen morgen wel zoo goed als onmogelijk. Glibberend en glijdend, vallend en op staand, gingen de menschen langs den weg. En al was er dan ook de hiraliteit, althans voor de jeugd, van wonderlijke capriolen makende menschen, een pretje was het niet op straat. Gelukkig dat de Gem. reiniging groote activiteit aan den dag legde met het strooien van zand, waardoor de hoofdstraten al betrekkelijk vroeg, zonder levensgevaar begaanbaar waren. Ernstige ongelukken zijn er niet ge beurd. Een korporaal van de Marine is „Ga hem opendoen," zeide haar vader vermoeid. Zijn eeniige kind was echter weer zich zelf. Met opeengeperste lippen bleef zij stil zitten. „Na wat hij, gedaan heeft, wil' ik nooit nooit meer begon zij. „Ach, verdraaid neg toe!" zeide haar vader en ging zelf opendoen. Dus keerde Mabel naar haar huis terug en de man van de Record probeerde tever geefs met hen tegelijk binnen te komen en werd door dr. Craig opzij geduwd; en de agent ging, ofschoon dat natuurlijk tegen alle reglementen was, op de treeplank van dr. Craig's auto zitten en stak een cigaret op en de deur ging voor hun neus dicht. Er volgde een vreeseljjk dramatisch oogenblik waarin Mabel, ondanks alles, ln de armen van haar man zou gevlogen zijn, indien hij haar niet weggeduwd had met de moeilijk uit zijn keel komende woor den: „Niets van dat alles: ja goed, je bent terug en je zult hier moeten blijven, tot wij weten wat wij zullen doen, maar Toen kwam er een oogenblik waarin de twee oudere mannen elkaar de hand druk ten en' triest, geduldig tegen elkaar glim lachten zooals oudere mannen ln zulke oogenblikken betaamt een oogenblik waarin James Henry Polsom, ziende dat Doris daar werkelijk was, en levend ge noeg om fonkelende oogen op hem te richten, vochtige oogen kreeg en knikken de knieën, terwijl hij, fluisterde: „Ach, kind! Ben je ben je heusch gezond en wel!" „En hoor nu eens!" riep Mark. „Vóór wjj iets anders doen gisterenmorgen op de Hoofdgracht ge vallen en moest in het hospitaal woraen opgenomen. Naar men ons echter mede deelde was de val niet van ernstlgen aard geweest. Toen gisterenmiddag de vorst opnieuw inviel kon men het wonder van bevroren boomen zien. Hoe schoon stonden zij daar in hun witte pracht. De wintersche bloei. De ijzel veroorzaakte ook storing in het telefoonverkeer. De plaatselijke sto ringen waren niet zoo erg, doch het interlokale verkeer ondervond nogal ver traging. En nu wachten we maar weer geduldig af wat voor weer er komt. Wij zijn op alles voorbereid. De autobusdlensten kooiden nog onder houden worden. (De eerste dienst van Prins (6 uur 's morgens) kon evenwel niet doorgaan, daar maatregelen getroffen moesten worden tegen het uitglijden. Overigens was de dienst op Wieringen normaal, al was er dan ook eenige ver traging. De gladheid was natuurlijk niet plaat selijk. Over het geheel© land' heeft de regen en ijzel de ellende van onbegaan bare wegen gebracht. Verscheidene auto's en autobussen werden hiervan het slacht offer. In Amsterdam, Rotterdam en an dere plaatsen gleden er enkele te water. De inzittenden konden echter bijtijds ge red' worden, zoodat geen persoonlijke on gelukken hierbij te betreuren zijn. Bij' Utrecht is een autobus te water ge raakt, die in den dienst tussohen Utrecht en Houten voorziet. De zestien inzittenden konden zich allen redden door het luik in de zoldering. Ook braken verschillende menschen bij het vallen armen of beenen. Doch groot is dit aantal niet Hoe de gladheid ontstond. De warme Zuidelijke luchtstroom, die Dinsdag reeds temperaturen boven 10 gr. C. 50 gr. F.) voor den ingang van het Kanaal bracht, heeft zich gisteren ook in onze omgeving doen gelden, zij het ook aanvankelijk indirect. Dinsdagnacht is immers eerst de stroom van lichtere, warme en vochtige lucht schuin naar be neden geschoven tegen de koude lucht- raassa op, welke op het sneeuwdek van Midden-Europa rust en wier Westgrens juist over ons land ligt. Ben pool van extreme koude 24 gr. O. 11 gr. F.) lag bij, München. Door het opstijgen werd de vochtige, warme lucht gedwongen een deel van haar waterdamp tot regen te condenseer ren en deze regen viel door de onderste koude lucht heen op den „kouden grond'', waar hij, tot ijs werd afgekoeld in den vorm van ijzeL Het einde van het wisselvallige weer nog niet ln zicht In verband met den algemeenen weers- toestand dient nog te worden opgemerkt, schrijft de weerkundige medewerker van „Het Vaderland", dat wij nog steeds in een kenteringsstadium zijn. De absoluut stationaire barometer doet vermoeden, dat de depressie in het .Westen vastligt tegen het krachtige gebied van hoogen druk boven het vasteland. Daar wij hier tegelijk op de grens tusschen het weste lijke dooi- en het oostelijke strenge vorst- gebied liggen, leven wij voortdurend in de dobbering tusschen vriezen en dooien, waarvan het einde niet te zien is, maar die een verwarring veroorzaakt in de ver wachting van dooi of ijs, die voor deze lange winterperiode bijna zonder weer ga is. Ingezonden mededeeling. van prima laken, compleetf72.50. Profiteert!!! „Voor wij iets anders doen, ga jij zit ten' en kom jij, bij, je zinnen!" viel dr. Craig hem krachtdadig in de rede. „Ik ben van de week tien of twaalf uur slaap te kort gekomen en ik ben niet van plan de rest van den nacht aan deze malle geschiede nis te verdoen." „Als ik had geweten, Barrow, dat jij nog altijd schuimbekte, zou ik naar bed zijn gegaan en had ik het jelui alleen laten uitvechten. Maar ik ben nu eenmaal hier; zeg mij eenvoudig wat er gebeurd is, en als ik iets 'kan doen, zal ik het doen." Zij' vertelden het hem. Zij vertelden hem alles in monologen en in samenspraken; verscheidene malen spraken drie van de meest belanghebben den personen tegelijk, en een keer probeer den alle vier tegelijk dr. Craig vier ven- schillende lezingen van een zeker detail te igeven. En terwijl hij over het algemeen aan dachtig luisterde, speelde hij' het ook klaar een beetje behagelijk te soezen, daar hij de meeste leemten zelf onderweg had aangevuld. Toen zij hein alles verteld hadden, was de spanning grootoud e>p is verlicht. Doris was naar den haard van de eetkamer toe gegaan en had', met geen vroolijken lach, de zielige overblijfselen van de onder- kleeren op het rooster bekeken, terwijl zij rechtstreeks het woord tot Mark richtte: „Ja, natuurlijk waren dat mijn spullen. Ik begrijp niet, waarom jij' die in flarden gescheurd hebt!" „Wist ik dat die van jou waren?" vroeg Mark. „Mijn monogram stond er anders op." „Nou op dat oogenblik heb ik niet naar monogrammen gekeken!" bromide Barrow. Vergadering van Hoofdingelanden-van den Polder JHet Koegras" op Dinsdag midadg 29 Jan., 2 uur, in hotel „Bellevue". Aanwezig de heemraden P. Glas Jz., C. Dito, P. Zeeman en D. Sleutel, en de hoofdingelanden Blankman, C. Hoog- schagen, W. Laman Trip, G. W. Jimmink Wz., D. Vries, Pieter Sluis Nz., C. Tromp en Grin. Voorzitter de heer Jb. Verfaille, dqkgraaf. Na de opening, lezing en goedkeuring der'notulen, komt allereerst aan de orde de vaststelling eener Suppletoir© begroottng 1928. Hierin is opgenomen de geldleening ad 10.000.ten behoeve van herstellen en teren van den weg langs de Langevliet, alsmede enkele kleine posen betreffe i- de de herstelling opslagplaats nabij West einde, enz. De begrooting wordt zJijb. goedgekeurd. Begrootfng 1929. Aan de orde komt daarna de vaststel ling der begrooting 1929. Wij geven hier een resumé van de verschillende posten. Batig saldo, alsmede restanten van vroeger diensten 2138.48°, polderlasten (3898.00.90 H.A. a 7 per H.A.) 27286.06 (raming 1928 22219.14), Pachten enz. 816.75 (v. j. 636.25), verkoop van grint, enz. 1007.— (v. j. 907.kasgeldlee- ning en vermoedelijk batig saldo der bui tengewone ontvangsten en uitgaven, dienst 1928, enz. 3602 (v. j. 13002. totaal ontvangsten 34850.29° (vorig jaar 38501.59). Uitgaven: Jaarwedden leden van be stuur, enz. 1100.(onveranderd), idem van ambtenaren, enz. 4361.pensioe nen 1439.88, huishoudelijke kosten 450.andere kosten van administratie 955.uitbaggeren slooten enz., 2100, onderhoud sluizen, 1400.Wegen (onderhoud 1000.aankoop grint 3600— (v. j. 5900.—), lossen en ver voeren 1400.(v. j. 2100.gereed schap 100.aankoop teer enz. 5600.— (v. j. 2000.totaal met nog enkele kleinere uitgaven 12200.Lasten en Recognities 95.Rente en aflossingen 972.aflossingen leeningen 5900.— (hieronder 5000.— van de leening 1928), bijdrage Esona 100.—, aflossing kas- geldleening 3000.herstellen en teren weg Langevliet 600.onvoorzien 174.41°, totaal 34850.29°. De begrooting komt in bespreking. Jhr. Laman Trip bespreekt de wijze van teren. Hiervoor is 10.000.geleend, welke over twee begrootingen verdeeld wordt. Maar op deze begrooting komt, be halve de 5000.dezer leening, nog een bedrag extra van 5900,voor, hetgeen spr. te veel vindt om in één jaar te ver werken. De Voorzitter merkt op, dat het eene bedrag het totaal aangeeft, wat ver werkt is, terwijl het andere den leenings- post weergeeft. Overigens kan de heer Laman Trip bij het betrokken nummer op de zaak terugkomen. Uitgaven. Omitrent post 30 (pensioen W. Raven 520.merkt de Voorzit ter op, dat de betrokkene overleden is, zoodat dit pensioen gedeeltelijk vervalt. Teren van wegen. Bij volgnummer 61 (Aankoop van teer enz. 5600.komt de heer Laman Trip terug op zijn bezwaren. In de toelichting wordt hieromtrent ge zegd: Voor aankoop en vervoer van teer voor het gewoon onderhoud der reeds geteerde wegen en voor het verbeteren met teer van andere wegen, wordt 'het uitgetrok ken bedrag noodig geacht 5600. Het eerst zullen dan voor verbetering in aanmerking kunnen komen de weg langs den Langevliet, van het Juliana- dorp tot den Middenvliet en vervolgens de weg langs de Schoolvaart, van het Noord-Hollandsch Kanaal tot het Juliana- dorp en van daar tot den weg langs den Zanddijk. Een en ander uit te voeren voor zoover de begrooting en de weers omstandigheden zulks toelaten. De boezem van mevrouw Folsom zwoeg de zichtbaar. ,En het waren nog al mijn mooiste nachtjaponnen!" Nu was dr. Craig stil opgestaan en naar de gang1 toegegaan. „Ik ga naar de telefoon," zeide hij kortaf; en kort daarop dreunde zijn zware, bedarende stem onder de trap: „Hallo! Met de Evening Record? Ik moet mijn heer Jones, den stadsredacteur spreken! Ja, Harry Jones. „Hallo, Harry! je spreekt met dr. Craig. Wat is dat? Nou, natuurlijk. Mevrouw Barrow is mijn nicht; ik spreek nu van haar huis uit. Ja, ik zei haar huis. Wat is daar nu voor merkwaardigs aan? „Nou voor zoover ik weet is hier alles puik in orde. „Hè? Zeker, Folsom en zijn vrouw zit ten hier met Mabel te praten. Mark is niet wat is dat? „Nou, ik weet niet wat jij verzonnen hebt, Harry, maar ik kan je verzekeren, dat zij tien voet van mij af zitten. Weg- geloopen?" riep hij in de hoogste ver bazing. „Weggeloopen? Waarom? „Zeg eens, is dat mogelijk? Is Mark's auto naar het politie-bureau gebracht? Geen wonder dat zij hem niet hebben kunnen vinden, waar zij hem achter gelaten hadden! „Ja, Folsom en Mabel hebben bij mij' een bezoek aan huis gebracht, al meer dan een uur geleden; zjj waren erheen komen wandelen toen heb ik hen na tuurlijk thuis moeten brengen, aangezien zij er niet anders konden komen. Ja, bij mij thuis! Wat is daar voor interessants aan?'' De heer Laman Trip -telt voor de zen post te verminderen, naar schatting 4000—, en dit jaar alleen de wegen, die geteerd zijn, daaruit te onderhouden, en geen nieuwe wegen te teren, maar liever eens aan te zien hoe de andere aieh zullen houden. De heer Sluis is het met deze be schouwingen niet geheel eens, meent toch ook, dat we met dat teren niet te hard van stal moeten loopen. Spr. heeft ook elders proefnemingen gezien met Valada, waarop men toch later terugkwam. Het bij den Polder gevolgde procédé lijkt spr. wel beter dan dat met Valaaa, maar we kunnen er eigenlijk nog niets van zeggen. De Voorzitter zet uiteen, dat het hier geen proefneming betreft, daar we inete deze betering al tien jaar bezig zijn. De Strooweg is in 1914 gemaakt en al spoedig bleek, dat de weg losraakte. Toen is een proef genomen met bereide teer, die wel voldeed. Een paar jaar later moest hjj evenwel opnieuw geteerd worden. We gens de kosten is dit toen geschied met koolteer. Ook dit voldeed en het was goed- kooper dan met wegenteer. Daar we tot onderhoud van den weg verplicht waren, is langzamerhand uit deze proefneming het idee onstaan om meerdere wegen te teren; de Doggersvaart is aldus behan deld en wij gingen er toe over om ook de grintwegen aldus te behandelen. Op de oude wijze verharden zou meerdere kos ten meebrengen bij minder resultaat. In 1914 is ons voorspeld, dat de weg wel tien jaar zou meegaan, maar het zijn er nu al vijftien. Op den duur komen we tot min der onderhoudskosten. De begrooting wijst dit trouwens al uit, de post grint is kleiner geworden. De heer Sluis is dankbaar voor deze uiteenzetting en kan zich met den post vereenigen. Niet aldus de heer Laman Trip, die uiteenzet, dat eerst in 1927 sprake was van een proefneming op eenigszins groote schaal met teer. Ook is de Strooweg niet in 1914 in orde gemaakt met teer, dat ge schiedde later. Hij handhaaft zijn voor stel. De Voorzitter licht de zaak nader toe. Als we er grint op brengen, moeten we dat na eenigen tijd weer van de ber men afhalen, waardoor we extra kosten krijgen. We hebben dezen maatregel des tijds genomen en de vergadering zal er zich niet gemakkelijk laten afbrengen. De heer Vries roemt zeer deze wijze van verharding en wil ermee doorgaan, de vergadering is in het algemeen voor voortzetting van de proef. De heer Laman Trip geeft noch- thans geen kamp en houdt een betoog over het berijden van vroeger met paard en wagen en thans met autos. Het weg dek dient thans geheel anders te worden geconstrueerd, betoogt hij. De heer Jimmink merkt op, dat ten vorigen jare een geldleening hiervoor is gesloten en het nu toch niet aangaat, dat we dat geld terzijde leggen. De heer Sleutel zet uiteen, dat de begrooting maar 600.hooger is dan die van verleden jaar, en, hoewel we eerst dachten, dat daarvoor nog een kleine lee ning noodig zou zijn, blijkt dat niet het geval te zijn. Daar het voorstel-Laman Trip niet ge steund wordt, kan het geen punt van be spreking uitmaken. Bij volgnummer 62: Aankoop van drie ketels voor het vervoer van teer, merkt de Voorzitt er op, dat met de aan vaarding van dezen post tevens uitgespro ken is, dat de Polder wenscht door te gaan met de betering. Eenige aanwezigen vra gen inlichtingen omtrent de capaciteit der ketels. Bijdrage aan die Esona. Volgnummer 75. Bijdragen aan de Stoombootonderneming Esona voor her stel van een aanlegsteiger aan de Blauwe Keet 100.In de toelichting wordt hieromtrent gezegd: Door de Stoomboot-onderneming E.S.O. N.A. te Den Helder is gevraagd eene jaar- lijksche subsidie van 100.—, als bijdrage in de kosten van onderhoud en herstel van haar aanlegsteiger aan het Noord- In den hoorn ratelde de stem en een tijd lang zeide dr. Craig niets. Toen hij weer sprak, klonk zijn stem werkelijk hard. „Nou, zoo iets lijkt niet mogelijk, Jqnea! Het is volstrekt ongelooflijk voor mij! Na tuurlijk! Ik had wel geruchten gehoord en daarom helb ik opgebeld, voor jullie je neus er in steken en allerlei onzin ver spreiden. „Hoor eens, Harry. Neem je wel eens voorzichtigheid in acht bij1 zoo iets? Ga je nooit na of het waar is? „Doe je nooit moeite, om erachter te komen, of de man, die je zoo iets verteld, in staat is zijn eigen zaken te bestieren? „Wat? nou, ik zal mijn best deen om je te zeggen, wat ik bedoelde. Die neef van mij, Barrow, heb ik ol een tijdje voor zijn zenuwen behandeld!" „Wat is dat?" riep Mark. „Dat is zoo," zeide Mabel. „Nou ik zou zeggen dat het dat was! Ik zou zeggen dat het een almachtig ern stige zaak was," bulderde de dokter ver ontwaardigd. „En waar een proces uit voort kan komen, zou ik zeggen." „Wat heeft dat er mee te maken? De man die hem opbelde, was toch geen dokter? Nee, je dient te weten dat ik over mijn patiënten verder niets mag zeggen. „Dat kan wel Jones. Maar is het niet bij je opgekomen dat een krankzinnige of iemand die tijdelijk van de kook is aan de politie kan telefoneeren dat er een auto of desnoods een stadhuis ge stolen is?" Van den anderen kant van de lijn scheen nu iemand te schreeuwen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5