- Radiografisch Weerbericht Wieringen. Marlneberlohten. Stoomvaartberlohton. Legerberichten. Laatste berichten. Burgerlijke stand van Den Helder fit «teun wl Icon word«n gerekend. Het was echter wel gewenacht, dat de VlssclieTlj-in- speetje dan tevoren' nog eene schriftelijke uiteenzetting ontving van de door de depu tatie ontworpen plannen. Aan' dezen wensch is inmiddels reeds voldaan. 'Om tot uitvoering dier plannen te komen, achtte de Inspecteur echter onderling over- Jeg tusschen de omliggende Visscherij-orga nisaties ge wensch t. Misschien (althans de Oomimissie is deze meening toegedaan) zou het vormen van een geheel nieuwe organi satie van de biji deze visscherij betrokkenen nog de beste oplossing kunnen geven. Ook bij de Sub-Oommissie voor de Vis scherij uit de Generale Commissie was be doeld plan ter sprake gebracht, welke echter aan de volvoering dezer plannen weinig meende te kunnen doen. Echter was hier voornamelijk gevraagd om hen, die in een ander bedrijlf zouden willen overgaan* hier bij met een op gemakkelijke wijlze aflosbaar en tegen lage rente te verleenen crediet te steunen, terwijl voor hen, die hunne Zui- derzeevisscherö in eene binnenvisscherij zouden willen vervormen, eenzelfde arediet was gevraagd, benevens in het overgangs- tijdp' rk een geldelijke tegemoetkoming. In dit) verband' was dootr de Generale Oommis sie gewezen op de rente voor waardever mindering, die in een zoodanig geval1 zou kunnen worden toegekend, welke rente ech ter elke vier jaar met' één procent '"■rug loopt. Nadat er door onze deputatie op was gewezen, dat de visschem nog altijd op het standpunt staan, dat zit in de eerste plaats recht hebben op het volle bedrag der waarde vermindering van vaartuigen en vischwant en zit voor dit recht zouden blijven ijveren, was ook gevraagd1, waarom de Generale Oommissie op verschillende verzoekschrif ten geeni enkel antwoord had verzonden, waarop was geantwoord, dat gedurende zeke ren tijd slechts die verzoekschriften waren beantwoord,, welke d'e Generale Commissie geheel' of gedeeltelijk' meende te moeten In willigen). Thans echter kon elk verzoek schrift op antwoord -rekenen, De deputatie onzer Vereendging is echter van meening, dat in algemeenen zin d-e Ge nerale Oom-missie zich in de ruimte tracht te houden', al is dan ook door dit bezoek be reikt, dat ten aanzien van sommige aangele genheden! weer nieuwe gezichtspunten zijn verkregen. Voorzitter is nu van meening, dat niet moet worden stilgestaan, doch verdere stappen genomen dienen te worden, waar-om door hemde vraag wordt gesteld, of -men daarvoor de bestaande oo-mmissie blijf, wensc-hen of hi-ervo-or eene n-ieuw-e, met het oog -op de financiën mio-gelijik kleinere, depu tatie wenscht. Nadat hierover verschillende led-en het woord1 hebben -gevoerd, waaruit blijkt, dat de -meerderheid de bestaande commissie als zood'anig wenscht te blijVern behouden, wordt deze hiervoor weer ophieuw aangewezen. De bedoelde oo-mm-issi-e bestaat -uit de heeren K. Keuris Az. en Jb. Bood van Van Ewijck- aluis, benevens J. Koo-jj, P.Dzn. van Nieu- wesluis. Vervolgens komt in behandeling de -agen da der al-geme-ene vergadering, te houden door het Centraal Comité van Zuider-zee- visschers ten -opzichte der schaderegeling, federatief samenwerkende met den R.-K. Sint Petrusbond en met den Christelijken- Zeeliedenbond, welke vergadering op 2 Fe bruari a.s, te Am-sterdam zal worden» ge houden. Als hoofdpunten der agenda kun nen wel worden aangerekend de punten 4, 5 en 6, alle betrekking hebbende op de komende actie, Deze punten zullen handelen over eente ontwerp-brochu-re en de vaststel ling daarvan; over eene perscampagne en den radio-omroep en over eene te houden groote vergadering, wanneer deze bij! de in diening van het ontwerp tot wijziging der Z-uiderze-esteu-nwet poodig blijkt. Daarnaast zal op- deze vergadering nog -eene bespreking worden -gehouden over de mogelijkheid1 om Zuiderzeevisschers- over te plaatsen naar de Wadden- en Noo-rdzcevisscberij. Alles bij een zal deze vergadering dus wel zeer be langrijk zijin, -meent d'e voorzitter aan- zijhe toelichting te mogen' -toevoegen. Deze meening wordt ook door de overige leden-gedeeld'. Er bestaat alleen verschil over de vraag, of de Vereen iglng door één of tw-ee afgevaardigden -zal- zijn vertegenwoor digd. Waar echter d-e voorzitter in zijn kwa liteit van bestuurslid van het Centraal Co mité -reeds op deze- vergadering aanwezig zal zijn, kan men zich er in -het algemeen wel mee vereenigen, dat slechts één afge vaardigde wordt benoemd, eis zoodanig de heer J. Kooij P.Dzn. wordt -gekozen. Nadat- nog enkele -mll-nder belangrijke aan gelegenheden zijn 'behandeld, wordt de ver gadering dbor den» voorzitter gesloten. PROPAGANDA KUNST-AVOND NED. BLINDENBOND. Door den Nederlandschhen Blinden- bond zal op Zaterdag 2 Februari a.s. des avonds 8 uur, in de groote zaal van het hotel van den heer de Haan te Hippoly- tushoef een propaganda-kunstavond wor den gegeven. Mevrouw SternFrank en d-e heer A. Krijgsman, heiden 'blinden, zullen enkele zang- en pianonummers ge ven, terwijl de mandolineclub O.K.K., dir. de heer C. Jongkind, zijn welwillende me dewerking zal verleenen. Het zich voor dezen avond gevormde comité bestaat -uit de heeren burgemeester Kolff, Ir. Ringers, Dr. de Groot, notaris Öbreen, wethouder Bosker, Ds. van der Veen en v-an 't Hof. Steunt, door groote opkomst dozen propaganda-avond. DEN OEVER VOORUIT! De heer J. Poppen opent een nieuwe slagerij. Wel een verschil met tien jaar geleden 1 Het toen nog zoo -oude dorp-je Den Oev-eT, met zijn kleine huisjes -en eentonige stilte, -gaat hoe langer hoe meer -met den modernen tijd mee. De enorme toename van inwoners, in ver band met de uitvoering der Zuiderzeewer ken, stelt nieuwe eisehen1 aan handel, nijver heid en verkeer. ,Zoo heeft urnen dan ook den laat sten tijd winkels zien' verrijzen, waar menige stad trotsch op zou zjjin. -Een eigenaardige indruk krijgt ment, wan neer daar v'lak naast een oud1 huisje een geheel modern ingerichte zaak verschijnt. En men kan zich voorstellen, dat de oude WierSnger bevolking, maar niet dadelijk zich kan- vereenigen met ai dat nieuiwe. „Waarom -moet dat nu zoo? Mijn vader en grootvader hebben ook steeds in dat kleine winkeltje gewoond en hielden zich met. al die „gekke" dingen niet op-, en -toch- zijn ze er gekomen" De heer J. Poppen, slager te Den Over, denkt er echter geenszins zoo over. Hij weet, dat een zakenman met zijn tijd mee moet en al was het oude no-g zoo goed: „Als het tij verloopt, dient men de bakens te verzetten." Het kleine slagerijtje, waarin de heer Poppen gedurende tien jaar zijn bedrijf uitoefende, beantwoordde niet meer aan de edsohen des tijds en daarom ging Pop pen er toe over een eindje verder de Voorstraat in, een geheel gemoderniseer de slagerij te laten bouwen. Deze is nu gereed gekomen en werd Woensdagmiddag te 2 uur geopend. Wij- vonden den heer Poppen, die druk met de voorbereidende werkzaamheden bezig was, bereid, ons het een en ander t-e laten zien. En werden we buiten reeds gelokt door de pakkende lichtreclame, waarop een heerlijke ham ons uitnoodigde eens een proefje te nemen, hetgeen wij binnen zagen overtrof onze verwachtingen verre. In de beide etalages waren de heerlijkste fijne vleeschwaren en worstsoorten, die men zich denken kan, met smaak te mid den van groen en bloemen uitgestald. De heer P. verzekerde ons dan ook, dat nu hij er gelegenheid voor heeft, de fijne vleeschwaren en worstsoorten een voor name plaats onder zijn vele lekkernijen zullen innemen. Ook wat het vleesch betreft, was er voor fijnproevers meer dan genoeg aan wezig. Drie prachtkoeien hingen er, elk van duizend pond, terwijl eveneens zes varkens van eerste kwaliteit hun leven leven hadden moeten laten voor de Oever- sche bevolking. Het perceel is gebouwd onder leiding van Gebrs. Boersen, aannemers te Stroe, die er zeer goed in geslaagd zijn het ge heel een grootsoh aanzien te geven. Alles ziet er even frisch en hygiënisch uit. De winkel met granieten vloer, de wan den van tegels, het plafond van triplex, de marmeren etalages en de buitenge woon schitterenede verlichting, aange- letgd door den heer D. Spaander, heeft het aanzien van een paleis. De koelinrichting (Tadema, Purmerend) met deuren van teakhout is geheel inge bouwd en wordt afgekoeld door een elec- trische »Kelvinator« koelmachine, gele verd door de fa. Chadevil te Amsterdam. Automatisch wordt, wanneer de tempe ratuur tot een zeker punt gedaald is, de motor uitgeschakeld, om bij temperaiuurs- verhooging weer voor automatische af koeling zorg te dragen. Men vindt verder een electrische ge- haktmachine, twee snelwegers, een Ame- rikaansch hakblok van 500 kilo en dan de gewone slagersbenoodigdheden. Achter den winkel bevinken zich de woonvertrekken, die er schitterend uit zien, zoowel wat schilderwerk al3 behang betreft, hetgeen alles is uitgevoerd door den schilder en behanger O. Bakker, te Den Oever. Vervolgens begeven we ons naar de model-slachtplaats, waarnaast, geheel af gescheiden, de worstmakerij zich bevindt, ook alweer alles hygiënisch en frisch. Met een kijkje in de frissche, ruime kelder, besluiten we dan onze tocht. Naar wij gelooven, zal het Poppen niet aan belangstelling ontbreken en mede met behulp van zijn vijf knechts, zal hij door het leveren van eerste kwaliteit en door vlugge en nette bediening zijn cliëntèle zien uitbreiden. Wij wenschen den heer Poppen veel succes met zijn nieuwe zaak. ZUIDERZEEWERKEN. Vanwege die Zuiderzeewerk-en zal dbor den directeur-generaal op 20 Febr. a.s. te 's-Gravenhage publiek wo-rden aanbe steed de bouw van een schutsluis in ge wapend) beton na-b-iji Kolhorn, met bijko mende werken, ten behoeve der indijking van de Wieringermeer, waarvan de ra ming bedraagt 650.000.—. LICHTRECLAME. Steeds meer en meer ziet men door lichtreclame de aandacht te trekken. Zoo heeft de heer Wemmenhove en de heer Thijsen een mooie lichtreclame laten aan brengen. Zeker in verband met het feit, dat de ondervinding nog steeds een goede leermeesteres is, zullen genoemde heeren geen last hebben, dat de lichtbakken door een autobus naar beneden zullen worden gehaald. GLADDE, GEVAARLIJKE WEGEN. Door de plotselinge gladheid onder vond het verkeer ernstige vertraging. Slechts enkele autobussen durfden het aan de zeer gevaarlijke reis naar Den Oever te ondernemen. Vele personen kwamen door de gladheid te vallen, zon der echter ernstige kwetsuren op te loopen. VERGADERINGEN VERMAKELIJKHEDEN, ENZ. Donderdag 31 Januari. Tooneelvoorstelling R.K. Volksbond, 8 u. Zaterdag 2 Februari. Uitvoering Kon. Bond v. Oud-onderoff., Musis 8 uur. Liefdadigheidsvoorstelling Mandolineclub Casino 8 uur. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Blijkens bij het departement vftn de fensie ontvangen bericht is Hr. Ms. Her tog Hendrik Dinsdag te Palermo aan gekomen. HR. MS. „KORTENA ER". Hr. Ms. torpedobootjager Kortenaer zal 6 of 7 Februari van Paramaribo de terug reis uit West-Indië naar Nederland aan vaarden. Volgens het reisplan zal deze bodem 8 Februari aankomen te Georgetown (De mierara); 12 Februari vertrekken van Georgetown en 14 Februari aankomen te Port of Spain (Trinidad); 18 Februari vertrekken van Port of Spain; 27 Februari aankomen te Ponta Delgada (Azoren); 2 Maart vertrekken van Ponta Delgada en 8 Maart aankomen te Nieuwediep. De Minister van Defensie heeft -bepaald, dat in afwachting van- de verschijning van een aan vullingsblad op 2 V.K.M.V reeds thans reke ning behoort te worden gehouden met het navolgende: Bijlage V. Bepalingen omtrent de verdeeling der hutten. artikel 3. Het 3e lid- wordt gelezen als volgt: De hutten, bestemd voor onderofficieren, worden, met in-achtneming van het hierna ver melde, -bij de indienststelllng van het schip, volgens rang en anciënniteit d-er onderofficie ren, ongeacht tot welk dienstvak zij behooren, verdeeld-, met dien verstande, -dat de onder officieren- machinist, die in zee de wacht doen in de machinekamer of op de stookplaats, d-e bootslieden, chefs van de nachtwachten in zee, zoomede de onderofifcieren monteur, die in zee des nachts wachtdiensten verrichten, bij hunne ranggenooten voorgaan* indien geen vol doende hu-truimt-e aanwezig is. Aan het artikel wordt toegevoegd een se lid, luidende: (S) Waar in dit artikel gesproken w-ord't van „hutten" m-oeten- hieronder mede worden begrepen, de eventueele vaste kooien, welke als slaapplaats van onderofficieren zijn aange wezen. Luit. ter zee ie kl. G. H. Poolman wordt onthev-en Van zijn plaatsing -bij den- dienst in Oost-Indië -en keert binnenkort naar Neder land terug. De lult. ter zee der 2e kl. H. J. Suermondt is bij Kon. Besluit van 19 Jan. '29 No. 45 met ingang van dien datum bevorderd tot luit. ter zee der ie kl. De bevolen ter beschikkingstelling van dén off. M.S.D. 2e kl. H. P. Allaries is nader ge steld op -den 2en Febr. a.s. Off. van van -den M.S.D. 2e kl. S. Pluim, van de Onderzeedi-enstkazernc te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië. De luit. ter zee 2e kl. M.R. L. Stobbe, die nende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, -wordt wegens het eindigen van den voorgeschreven oefeningstijd met ingang van den sen Februari a.s. van zijn plaatsing ontheven. 30 Jan.: serg.-seiner N. Geldhof van Wacht schip Willemsoord naar de K-ooij. 15 Febr.: schipper F. F. Kooreman van Mar.kaz. Willemsoord n-a-ar afbouw Hr. Ms. van Galen te Rotterdam -en- besteimd voor Chef d'équipage aan boord van dien bodepi. 4 Feibr.: id, J. Momber van Wachtschip Wil lemsoord naar Mar.kaz. Willemsoord. De bevolen overplaatsing van den schippper T. P. A. M. Kabel van 0.zeed.kazerne naar afbouw van Galen te R'dam is ingetrokken. Ondervolgende onderofficieren en manschap pen van het korps mariniers worden d-en isen Februari a.s. geplaatst bij de Marine-kazerne te Willemsoord1: Serg.-rnaj. der mars. D. C. F. de Vries, korp. der- mars. E. A. T. Filippo, mar. ie kl. J. L. Kaiser, id. T. C. Rosmalen, serg.-maj. der mars. C. P. J. Stikkelman, id. W. F. J. van Genderen, serg. der mars. F. F. Ros, id. J. C. Si-nke, mar. ie kl. P. A. v. d. Gein, id. W. v. d. Bogaard, id. A. van Eldijk, id. 2e kl. Hl Roberst, id. M. G. v. d. Pas, ta-m-b. ie kl. J. van der Kuip, pijper 3e kl. H. W. Brinkman, mar. ie kl. A. J. Gigengach, id. P. Brans, serg. der mars. H. Salome, id. W. Bergman, id. J. P. Goeman, korp. der mars. G. Schut, id. H. de Vink, id. P. v. d. Walle, id. T. G. J. Klink hamer, id'. C. A. Clement, id. B. J. Gregoire, id. J. Dourlein, id. T. J. C. Frenaij, id-, W. H. Janssen, id-, E. Hofstra, id. C. Vijlbrief, id. H. de Pijp-er, id. H. P. v. d. Schelde, id. J. Mud, mar. ie kl. A. Singelenberg, id. H. Tom-bal-, id-, A. J. J. Balk, id-, H. v. d. Berg, id. H. Das sen, i-d. D. van den Blink, id. J. Pina, id. 3e kl. E. v. d, Werf, id. P. Greuter, id. W. F. H. Boeseken, id. C. Beijer, id. J. K. Bokma, id. J. W. Gademans. Geslaagd voor het examen voor sergeant monteur: Korporaal-monteur N. L. van der Raaij. Met ontslag uit den zeedienst: 31 Jan.: marinier 3e kl. J. van Veen. De 2e luit. D. W. v. d. Bosch van het R.K.A. zal van i Mei13 Juli a.s. deelnemen aan een gymnastiek-cursus aan de Kon. Mil. Acad. te Breda. De sergeant mr. werkman P. A. Kooijmans van het R.K.A. is met ingang van 1 Febr. 1929 bevorderd tot serg.-majoor. Bij beschikking van -den Min. van Defensie is de^majoor H. J. Karei, van dien staf d'er art., met ingaflg van 1 Febr. 1929 -overgeplaatst bij het R.K.A. met bestemming voor d-e functie van hoof-diinstructeur met standplaats Den Helder. Bij het reg. kust-art. in Den Helder zuller dit jaar de gecomprimeerde cursussen voor reserve-officieren gehouden worden van 29 Juli t/m 3 Aug. en van 19 t/m 24 Au-g. Buitengewone omstandigheden uitgezonderd kom-en dit jaar voor herhalingsoeieningen on der de wapenen bij het 21e reg. inf. te Amers foort, d-e dienstplichtigen vande lichtingen 1924 en 1926 in het tijdvak 824 Aug. De on-deroff.- admin. in de tijdvakken 124 -en 629 Aug. Een gepast gevoel van eigenwaarde ontsiert een karakter volstrekt niet. Stoomvaart Mij. Nederland. Bali, u., 29 Jan. te Antwerpen. Enggano, u., 29 Jan-, v. Suez. Kangean, 29 Jan. te A'dam, P. C. Hooft, u., 30 Jan. te Southam-pton. Prins der Nederlanden, t., 28 Jan. v. Sabang. Saleier, t., pass. 28 Jan. Gibraltar. Prinses Ju-liana, u., 30 Jan. v. Suez. Johan de Witt, u., 30 Jan* te Sabang. Kon. Holl. Lloyd. Gaasterland, u., 28 Jan. te San Franciaco. Kiennemerland, u., 28 Jan. v. Bahia, Flandria, 30 Jan. v. A'dam. Maasland, u., pass. 29 Jan. Vlissingen. Rijnland, t., 30 Jan. v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ariadne, 28 Jan. v. Oran. Ac,halles, 28 Jan. v. Tanger. Barn-eveld, 30 Jan. v. Curacao. Berenice, 29 Jan. te Tarragona. Bommesta-d, 28 Jan. v. Valencia. Gotitica, 28 Jan. v. Curacao. Crijnssen, pass. 28 Jan. Azoren. Ethiopian,29 Jam te A'dam. Euterpe, 30 Jan. te A'dam. Ganymedes, 28 Jan. v. Cavalla. Hercules, 27 Jan. te P. Columibia. Ilos, pass. 28 Jan. Dungeness. Irene, pass. 28 Jan. Gibraltar. Prins Fred. Hendrik, 28 Jan. te Paramaribo. Pluto, 29» Jan. te Kopenhagen. Proteus, 28 Jan. te Ham-burg. Sa-turn-us, 28 Jan. v. Sal-ondca. Saturnus, 30 Jan. te Smyrna. Ilo-s, 29 Jan. te A'dam. Ares, 26 Jan. v. Galveston. Doros, 29 Jan. v. Barcelona. Erato, 28 Jan. te Gotbenburg. Merope, 29 Jan. v. Malta. - Neptunus, 29 Jan. v. R'dam. Amsterdam, u., pass. 29 Jan. Azoren. Aurora, 29 Jan. te Venetië, Brielle, 30 Jan. v. A'dam. Iris, 29 Jan. v, Danzig. Luna, 28 Jan. te New-York. Oberon, 29 Jan. v. Messina. Orpheus, 29 Jan. v. Algiers. Stu-yvesan-t, 24 Jan. v. Cristobal. Vesta, 29 Jan. v. Napels. Ad-o-nis, 30 Jan. te Genua. Middlemoor, 29 Jan. te Algiers. Notos, 30 Jan. v. A'-dam. Kon. Paketvaartmaetschappij. Makian, pass. 30 Jan. Bizerta. Majang, pass. 29 Jan. de Maladiven. Ophir, 30 Jan. te Port Said. Sijarok, 29 Jan. Kaap Guarda-fut gep. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 28 Jan. te B. Ayres. Stad Dordrecht, pass. 28 Jan. Dungeness. HollandAfrika Lijn. B-illiton, u., pass. 27 Jan. Las Palmas. Heemskerk, 30 Jan. v. R'dam. Isleworth, u,, 27 Jan. v. Mo-sselbaai. Randfon-tein, u., 30 Jan. te Zanzibar. Sumatra, 28 Jan. v. Marseille. Jagersfontein, t., 28 Jan. v. Kaapstad. Meliskerk, t., 28 Jan. te P. Natal. HollandWest-Afrika Lijn. Albireo, u., pass. 26 Jan. Madeira. Drechtstroom, u., 27 Jan. te Dakar. Drechteriand, t., 29 Jan. te Havre. Vondel, 29 Jan. 29 Jan. v. A'daxn. Fauna, t., pass. 30 Jan. Lydd. HollandAmerika Lijn. Grootendij-k, 28 Jan. te Cristobal. Meisso-nier, 28 Jan. te Panama. Burgerdijk, 30 Jan. v. R'dam. Eemdijk, 30 Jan. te R'dam. Gla-morganshire, 28 Jan. te Los Angeles. Lochgoil, 28 Jan. te San Francisco. Maasdam, 30 Jan. v. R'dam. Nebraska, 30 Jan. v. Lon-den. Rijndam, 30 Jan. te R'dam. Spaarndam, 30 Jan. te Antwerpen. Binnendijk, 27 Jan. te Baltimore. Blommersdijk, 28 Jan. te Boston. Leerdam, 23 Jan. te Vera Cruz. Radnorshire, 25 Jan. v. Cristobal. HollandBritsch-Indië Lijn. Schiekerk, u., 30 Jan. v. Rangoon. Bovenkerk, t., 26 Jan. te Colombo. Holland—Australië Lijn. Djember, t., pass. 29 Jan. Pantellaria. Abbekerk, t., 30 Jan. v. Sydney. Almkerk, 30 Jan. te Hamburg. HollhiidO.-Azië Lijn. Alderamin* u., 28 Jan. v. Sabang. Oostkerk, t., 26 Jan. te Shanghai. Zosma, t., 30 Jan. te Suez. JavaNew-York Lijn. Breedijk, 28 Jan. v. Batavia. Sitoebondo, 28 Jan. v. Port Said. Boschdijk, 27 Jan. v. Sabang. Buitenzorg, 29 Jan. te Batavia. Karimoen, 29 Jan. te Philadelphia. JavaChinaJapan Lijn. Tj-isaroea, 27 Jan. v. Hongkong. Tjitaroeim, 27 Jan. v. Chinwangtao. Java Pacific Lijn. Siantar, 28 Jan. v. Los Angeles. Bintang, 29 Jan. te Singapore. JavaBengalen Lijn. Jacatra, 27 Jan. v. Calcutta. Rotterdamsche Lloyd. Ban-doeng, u., pass. 29 Jan. Dover. Dj.ambi, u., 29 Jan. v. Suez. In-sulinde t., ^Febr. te R'dam verwacht Kota Inten, u., 29 Jan. te Belawan. Samarin-dia, u., 28 Jan. te Genua. Tamibora, u., pass. 29 Jan* Gibraltar. Tosari, u., 29 Jan. te Singapore. Vlieland, u., 28 Jan. v. Suez. D-eli, t., 28 Jan. v. Port Said. Sibajak, t., pass. 29 Jan. Perim. Madioen-, u., 30 Jan. te Belawan. M-enado, t., pass. 30 Jan. Sagres. Tjerimai, 30 Jan. v. Batavia. Tapanoeli, t., 30 Jan. v. Djeddah. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alpherat, u., 29 Jan. te B. Ayres. Alchiba, t., 29 Jan. v. Santos. Sirrah, u., 29 Jan. te B. Ayres. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Aen-eas, 29 Jan. v. Singapore. Dio-med, 29 Jan. v. R'dam. Philoct-etes, 29 Jan, te Shanghai. Helenus, 28_Jan. te Suez. Phrontis, pass. 28 Jan. Lizard. Perseus, pass. 29 Jan. Perim. Proimetheus, pass. 30 Jan. Gibraltar. Halcyon Lijn. Jonge Anthony, 30 Jan. te Barcelona. Jonge Johanna, 29 Jan. v. R'dam. Jonge Jacobus, 30 Jan. te R'dam. TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN eni Revue der Sporten, 28 Januari. Inhoud: De zwemwedstrijden van A Z, Potloodkrabbels van G. A. W. (Protest tegen Wout-er Loeb) Sportnieuws uit het buitenland, nieuwe uit gaven op sportgebied, sportagenda, Om het bilj artka-mpioenischap van Europa, <ioor J H Bergmeijer, Onder de loupe, In memoriam j' H. Luiting en A. J. G. Strengholt, De betee- keni» van het cluibblad door M. J. Adriani Engel», Open «pel, door C. J. üroothoff, Rot. terdamisch Sportleven door H. A. Meerum Terwogt, Athletiek commentaren (dupliek van Burger), Sport en voeding, De overschrijvingj misère in den N. V. B., door M. J. Adriani En gels, De Rotterdamsche bokslcampioenschnp. pen1 door J. Grijseels, Ideeën over het Ned'sr- landsche cricket, door H, van Booven lij Roem (gedichtje) door Troubadour. Sport ini Beeld (Haarlem) ,29 Januari. In_ houd: Commentaren, de amateur Nurmi, Er toe stand op athletiek-gebicd in Nderland, bij Jan G. de Boer's overlijden, Zwitsersche win terspelen te Davos, met zeer mooie opnamen In memoriaim Jan Hendrik Luiting, Een on gelooflijke beslissing (over het protest H.V.V. -Blauw Wit), Scheuring in de wielren3port?' Moeskops weer in actie, De Britsch-Indische hockeyspelers, Feuilleton* enz. De illustraties betreffen o.a. een hertenjacht In Frankrijk, Pierre Sergent, wielrenner, schaatsen- eni turnsport, De Rallye van Morte Cario, Wandelsportkieken, honden- en film- sterrenkopjes (zoudt u willen gelooven, dat d« eerste som» veel mooier zijn?), boksers, enz. GASMUNT. Een lezerees verzoekt ons opname van het volgende De meter moest gesloten worden, Het werd- besloten door den Raad. De vrouwen moesten maar weer loopen 0,m hun munten langs de straat. -Maar dat ls al lang geleden, 't Gemak dat werd cms niet gegund, En hebben wij nu munten noodig, Dan gaan wij langs de straat om munt. En leegt men nu getrouw den meter, Opdat men munt in voorraad heeft, Dan is 't bezwaar voor ons zoo erg niet* Als men in winkels -munten geeft. Thans doet zich hier een gek geval voor: De munten- h-oopen- zich maar op, De meters blijven goe-d gesloten, Voor de huisvrouw is dat toch een strop, En gaat men nu om munten vragen, En ben je dan geen vaste klant, Dan geeft men heel gedwee je duiten Terug weer in je open hand. Daarom vraag ik u, gas-meneeren, Hebt u soms munten -bij de hand? Leeg anders s.v.p. onze meters I Dan zijn wij toch weer uit den brand. ■3Q V DE STRANDING VAN DE MERAUKE. Rotterdam, 31 Januari. Volgens bij de reederij ontvangen be richten zijn de weersomstandigheden op de plaats waar de Merauke vastzit gunstig. Verwacht wordt, dat het schip zal worden vlotgebracht en naar het dok gesleept. AMANOELLA KRIJGT MEER VOLGELINGEN. Kowno, 31 Januari. De Afghaansche ge zant te Moskou verklaart, dat de bewape ning van Habiboella steeds slechter wordt. Meerdere stammen verklaren zich voor Amanoella, ook de stam der Shinwaris, die zich eerst tegen Amanoella verklaar de. Kaboel zou geheel door de troepen van Amanoella zijn omringd en de intocht van Amanoella in de hoofdstad zou eiken dag te verwachten zjjn. naar waarnemingen verricht in den morgen van 81 Jan. Medegedeeld door het Kon- Ned'erlandsch Meteorologisch Instituut te De Bi]t. Hoogste stand 786.0, te Helsingfors. Laagste stand 751.9, te Blacksod. Verwachting: Matige tot zwakke ZD. tot Z. wind, ne velig tot betrokken of zwaar bewolkt, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. 29 en 80 Jan. 1929. ONDERTROUWD: B. Wouda en A. Heerkens; T. J. de Keljzer en L. van Oroonenborg; A. Eijkelenboom en H. Windt. BRUIDSFOTO'S Fotogr.-At-elier EISELIN, 6o Polderweg 6a GEHUWDL. Roggeveen en J. J> Teerink. BEVALLENL. C. G. de Jong Broers Zervas, Z.G. J. van Os—v. Schooten, D.J A. Ch. S- Teekampvan de Graaf, D. Ch. M. Vader—van Rossem, Z. OVERLEDEN: J. F. Elders, 63 jaar; A. Witte, 2 dagenJ. SnipVeen, 67 j. Visscherijberichten. 29 Jan. Aangebracht door garnalenvisschers: 1200 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.25 Door 1 kor-der: 7 kisten schol p. k. 10.00 4 kisten schar 6.2J 2 kisten bot 14.5° 30 Jan. Aangebracht door garnalenvisschers: 250 kg. gekookte -garnalen p. kg. 0.34°-3 Door haringvisschers: 25 tal haring p. tal 6.756.60 3» Het is gemakkelijk om redenen op te geven, waarom andere menschen gedul dig moeten zijn.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8