OPRUIMING J. VMI WILLIGEN, UIT DE WIJDE WERELD WESTSTRAAT VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 9 FEBRUARI 1929 Den Helder. Ingezonden mededeellng. MEN ZIE DE ÉTALAGE. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 10 FEBRUARI. Stroe. De oudjes van „Liefdadigheid naar Vermogen", werden wederom getracteerd door den heer Zwagerman, Keizerstraat, op overheerlijke bokking. Den gever hartelijk dank daarvoor. STAFMUZIEKCORPS K. M. Het Stafmuziekcorps heeft in studie ge nomen een nieuw, hier nog niet uitge voerd werk van Tsaikowski, n.1. diens Be symphonie (e mol). ERNSTIGE STORING BIJ HET P.E.N. Groot gedeelte van Noord- i Holland zonder stroom. Donderdag is een groot gedeelte van Noord-Holland zonder electrischen stroom geweest. Ook onze plaats viel daaronder. Over de oorzaak van deze storing lezen wij in de Telegr.: Omstreeks twee uur is in de centrale te Amsterdam een 60.000 volts kabel van het P. E. N. uitgevallen, ten gevolge van een storing, welke gezocht moet worden in de richting Wormerveer. Alle bedrijven in het noordelijk ge deelte van de provincie ten noorden van Wormerveer, die afhankelijk zijn van de stroomvoorziening door het P.E.N., ston den stil. Onmiddellijk werden maatrege len genomen om de storing op te heffen. De storing duurde van een kwartier tot bijna een uur op verschillende plaatsen. Omstreeks drie uur was de stroomvoor ziening hersteld. De oorzaak van de sto ring moet nog worden opgezocht. BELANGRIJKE VERKOOPING. Door Notaris J. P. Stuit, te Castricum zal op Vrijdag 15 Februari a.s. een be langrijke verkooping worden gehouden van Perzische Tapijten, in de groote zaal van „Harmonie", te Alkmaar. Voor bizonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. VERLAGING GEDISTILLEERD- ACCIJNS. De Inspecteur der directe Belastingen, invoerrechten en accijnzen te Den Helder verzoekt ons belanghebbenden in de ge meenten Den Helder, Texel, Anna Pau- lowna, Wieringen en Wieringerwaard, die in aanmerking wenschen te komen om hun voorraad gedistilleerd onder eigen beheer op te slaan, er aan te herinneren dat de daarvoor vereischte vergunning vóór 14 Februari a.s. aan dezen behoort te worden aangevraagd. Indien geen toewijzende beschikking op hun verzoek mocht worden verleend vóór of op 16 Februari a.s. zal het gedistil leerd waarvoor gedeeltelijke teruggave van den accijns wordt verlangd, naar de aangewezen algemeene opslagplaats moe ten worden overgebracht. Ingeval opslag onder eigen beheer is toegestaan, behooren de consenten tot opslag waarvoor formulieren aan de Ontvangkantoren verkrijgbaar zijn vóór 20 Februari te zijn ingeleverd. Gewenschte inlichtingen zijn aan de Ontvangkantoren in de inspectie te ver krijgen, alsmede aan het bureau vap voornoemden Inspecteur. GENRE: HADT-JE-ME-MAAR. Bij de tusschentijdsche verkiezing te Peesac, in de onmiddellijke nabijheid van Bordeaux, stonden twee eigenaardige candidaten tegenover elkaar. Of liever: één was er maar eigenaardig, want de ander was een achtenswaardig notaris, de heer Brezzi. Zijn tegenstander echter, Henzi Castagné, noemde zich „de candl- daat van den lach tegen den candidaat der belachelijkheid". Hij reed op den rug van een ezel door de straten, met een stie- renvechterslans in de hand en een affiche met de woorden: „Castagné, candidaat van den drank, verbindt zich binnen drie maanden de vrijheid van het schenken van sterken drank in de gemeente tot stand te brengen". Het merkwaardige is, dat Castagné met een meerderheid van zestig stemmen ver kozen is. Per ezel begaf hij zich naar de raadszaal, luide door de menigte toege juicht. o7 DE „SCHOENSMEERBENDE". Nieuwe ladellchters-truc. De Londensche politie is aan het zoeken naar een trio, „de schoensmeerbende" ge- heeten, dat de stad en haar omgeving on veilig maakt. Zaterdag hebben zij in Greenwich hun slag geslagen. Een van de bende kocht in een winkel een doosje schoensmeer, vertrok, liep ongemerkt naar een zijdeur, smeerde de kruk en de panee- len met het zwarte goedje in en ver dween. Even later kwam een tweede man SPAARKAS „DEN HELDER". Door de H.H. M. Kerkhof en P. N. van Reems werd het vorige jaar een spaar kas opgericht, die op eenvoudige wijze in een gevraagde behoefte bleek te voorzien. Gezien het steeds grootere succes, dat deze H.H. bereikten, is het hen gelókt verschillende handelaren bereid te vinden, deze spaarkas te financieren. Zij is ge reorganiseerd en opgezet op d-m meest solieden grondslag; de Firma's Beem- sterboer, H. Booy Zn., E. N. Heyligen- berg, A. Hildering, Koppen, Gebr. Leen, Daan Schreuder, H. Spruit, Mag. „De Ster", J. A. Veen, J. van Willigen hebben zich bereid verklaard de volle waarde van deze zegels te garandeeren. Dezer dagen zullen de nieuwe zegels in omloop worden gebracht, en worden alle spaarders in de gelegenheid gesteld, hun oude kaarten in te ruilen. LIEFDADIGHEIDS CONCERT. 'Men verzoekt ons te plaatsen: Op Zaterdag 2 Febr. gaf ce Mand.-Ver. „Con Amotre", in samenwerking met het Dubbel Mannenkwartet „Inker Nos" een iiefüadigheicisconcert, ten bate van de nage laten betrekkingen der slachtoffers van de reootngboot „Prins der Nederlanden". De voorzitten der Commissie opende den avond door alle aanwezigen een hartelijk wakom toe De roepen en -bracht hulde en oank aan den heer Polak voor het belange loos beschikbaar stellen van de „Oasino"- zaal, en den heer Leewens voor zijn zeer gewaardeerde bereidwilligheid, olh dezen avond door vocale kunst op te luisteren. Allereerst werden1 een viertal mandoline nummers ten beste gegeven, daarna werden door den heer J. Bosch een tweetal viool- solo's ten gehoore gebracht, aan de piano begeleid' door Mej. N. Lelieveldl, welke aan dachtig werden aangehoord en met applaus beloond. Vervolgens bracht de heer Bannings de lachspieren in beweging met een komische éénacter: „Jan Radijs voor den microfoon", waardoor de goede stemming was verzekerd. Na de pauze trad' het Dubbel Mannen- kwartet op met een drietal nummers, welke onder groote stilte werden aangehoord en waarmede het kwartet veel bijval oogstte. Vervolgens kwam „Con Am-ore" weer voor het voetlicht. Op veelvuldig verzoek werd' wederom No. 1 van haar programma gespeeld en vervolgens werden- nog een drie tal nummers -ten -gehoore gebracht. 'Hiermede was het instrumentaal- gedeelte van- dit gevarieerd programma afgewerkt en 'kregen we nog een drietal zangnummers van „In-ter Nos", die wederom- de onver deelde aandacht had-den. Na uitreiking van ©en aantal mooie prij zen., gratis ter beschikking rosteld' door Heidersche winkeliers, begon men. aan een gezellig bal, dat dezen goed geslaagden- avond sloot. Het batig saldo van dezen avond bedroeg 128.32, hetwelk zou worden- afgedragen aan het „Ro-ode Kruis". ZIJLSTRA-RECLAME. Door de firma Zijlstra is dezer dagen een fraai uitgevoerde prijscourant huis aan huis bezorgd, ter gelegenheid van een belangrijke verandering, die de firma in de exploitatie der kruidenierswinkels heeft gebracht. Ter vereenvoudiging van het bedrijf en om de clientèle voortaan nog voor- deeliger te kunnen bedienen, heeft zij namelijk de cassa-bons laten vervallen en inplaats daarvan zéér belangrijke prijs verlagingen gebracht, die men in de prijs courant vermeld vindt. Bovendien stelt zij het publiek in de gelegenheid gratis met verschillende Zijlstra artikelen kennis te maken, wanneer voor een bepaald be drag aan boodschappen in den winkel wordt besteed. Deze aanbiedingen van gratis-artikelen zullen steeds per adver tentie in dit blad bekend worden gemaakt. (Adv.). DE TELEPAAT WINANDO. 'Het optreden van de telepaten) Rubind, Morini en andere -ini's, dat voor enkele den winkel binnen, kocht iets en vestigde de aandacht van den winkelier op de be smeerde zijdeur. Beiden gingen er naar kijken, waarop de derde medeplichtige naar binnen ging en de lade lichtte. Met een auto ging het drietal er van door. Soms zijn deze ladelichters vergezeld van een jong meisje. o DE EEUWIGE STUDENT. Dezer dagen is te New-York (stad) eenstudent overleden. Hü had zich op zijn 18de jaar als student aan de Colum- bia-University laten inschrijven, doch was sindsdien student gebleven; hij was 78 toen hij stierf. Deze „eeuwige student" T^as het niet uit luiheid, want in den loop van zijn carrière verwierf hij dertien doc toraten. Daarbij hadden zijn mede-studen ten hem nog een veertiende verleend: „doctor in de perputeele natie". Cullen- kemp was lid van verscheiden deftige clubs in New-York, en natuurlijk flink bemiddeld. Hij was veel op reis, maar bjj het begin van elk studiejaar verzuim de hjj niet zich als student te laten in schreven. o WIEGEN VAN DOOPELINGEN IN DE KERK. Een overoud gebruik, dat uit de 13de eeuw dagteekent, is in de kerk Blidworth in Nottinghamshire, pas in eere hersteld. Een doopeling werd eerst door den pre dikant voor het altaar gedoopt en daar na in zijn witte kleertjes in een oude wieg die op de treden van het outer stond, ge legd en een paar keer door den dominee gewiegd. Hij gaf het kindje daarna aaa In jaren te-rug hier groote belangstelling on dervond; heeft; -na-aat die beiïangBteümg voor h-un- werkzaamheden was verstapt, geen- na volging gevonden. Totdat voor eenigen tijc een nieuwe veategenlwooasdrgier van dit geniuJ is opgestaan, die zich Winan-do n-oomt en die Donderdagavond in „Casino" eene séance gaf. Vooraf evenwel had de heer Winando een intieme séance gegeven voor eonige hoeren, welke d'aarvocr een speciale uitnoo-aiging hadden ontvangen, en die ten doel had- een door hen samen te stellen) opdracht, die een rit door de stad inhield-, uit te voeren. Deze opdracht was natuurlijk geheim -en alleen aan dó opdrachtgevers bekend. De commis sie bestond uit de hoeren F-ijüng van- Wal- sem, Helder, inspecteur van politie, Jb. ter Hall, alsmede de bedde vertegenwoordigers van de plaatselijke pers, de heerem Bro-uwer (Held. Crt.) en A. H. A. van den Bergh (Held. Post); de opdracht luidde als volgt: Vertrek van „Casino" langs Kanaalweg, Postbrug, Prins Hendrik-laan-, Keizerstraat. Aldaar in den winkel van d'en- heer Ten Klooster een doosje Wyberü-tabletten .weg nemen, dan langs de Weststraat, Kruisweg over den) dijk -tot aan de „Eugenia", daa-r naaT beneden, voor het telefoonkantoor halt houden en dit doosje aan de daar werkende dames., telefonisten overhandigen. Met het oog -Q-p de felle kou en) het feit,, dat de tele paat blootshoofds en- tam-elijik luchtig gekleed was, kon de opdracht niet uitgebreider wor den gemaakt Het vertrek. De kaartverkoop voor de avond-voorstel ling was in vollen gang, en eenige schaat senrijdende jongens en meisjes, die de lucht gekregen had-den van wet er gaande was, hadden zich voot „Casino" verzameld, waar de auto, waarmede wijl den tocht dóór d© stad zouden maken; ons 'reeds wachtte. En -toen het Duitsche dienstmeisje, dat maar niet begreep, dat ze zwei guldeni zwanzig moest -betalen! voor twee kaartjes, eindelijk zoover 'in de geheimenissen der Nederianid- sche taal was doorpedrongen, dat ze het snapte, vroeg ze; met een pruimemondtje of ze wezenlijk en waarlijk vanavond bypnotó- ai-rt werd. En- natuurlijk, -dat een rasechte Niieuwedióper dlan in het Hoogju-ttersoh ant woordt: gewis, lieve kind-, sie sollen aui- passen dass er ddch nicht ga-nsch wegmaakt. Want hij laat co'k verdwijnen, zie-t-u, ver gassen. Verwat? vroeg het Dui-tSche deerntje. Vergassen, auflosseni, weg, ver- schiwindèn, foetsie-maken. Twee koolzwarte oogen groot van verwondering. Ach, gehen. Sie! Ik denk er niet over -te -gaan, ik kom kijken; ik wi weten wat ze van je overlaten, Inmiddels waren die hoeren van het oo- -mi-tié bezig de bovenomschreven opdracht in elkander te zetten, en. het duurde niet lang cf men was gereed'. De auto, daartoe wel willend afgestaan door de firma Hablous, kon ternauwernood- helt gezelschap bevatten, maar met goeden wil ging het. De eene ■krant stond buitten op eert treeplank, die andere zat vastgeklemd' tiusschem die heeren Ter Hall en Helder, die dientengevolge geen last hadden van de kou; de heer Fijitin-g Van Walsem -leidde, 'rt Reuze- medium, meneer! geweldig, wat een- ge dachtekracht. Ging als gesmeerd, 't is, dat de chauffeur de opdracht kreeg langzaam te rijden, anders wanen we al terug geweest de moeder terug en zij verliet de kerk, terwijl het koor het Nunc demittas zong. De wieg, die gebruikt werd, was een eeuw lang eigendom van een familie te Blidworth geweest en nu aan de kerk ge schonken, opdat de plechtigheid van het wiegen van doopelingen voor het altaar hersteld kon worden. Zij is een herinne ring aan de Aanbieding van het Christus kind in den Tempel. o- ANECDOTES VAN BEROEMDHEDEN. Op een avond 't was tijdens de oor logsjaren kwam Karckzack uit Weenen met Léhar, Leo Fall, Redbal en Oskar Strauss de vrienden in hun Ztiricher stamkroeg opzoeken. Een'bekend Ween- sch soubrette was meegekomen en kreeg een plaatsje naast een geïnterneerd acteur, wiens naam in half Europa beroemd was. De Zuiderling drukte haar telkens de hand of kneep haar in den arm, ondanks de afwerende gebaren van de jongedame, die niet van deze intimiteiten gediend bleek te zijn. Wedekind, die dit had opge merkt, riep eensklaps over de tafel: „Vriend, doe mjj een genoegen en kom morgen ochtend om acht uur bij mij." „Waarom, Herr Wedekind", informeer de de kunstenaar op zangerigen toon. En de schrijver artwoordde rustig: „Ik heb rheumathiek in mijn rechter dij: misschien kan je die pijn wel weg- knijpen en wrijven. Ik zie, dat je de kunst verstaat!" o AUTOMOBIELEN IN DE VER. STATEN. In 1928 zijn er in de Ver. Staten 4.867.884 auto's vervaardigd. Daarvan waren er 8.826.018 voor particulieren. I I1HIVT-K.-, ,.J I- WT—g-1 vóór we goed en wei vertrokken waren. Vanwege de geheim? opdracht had de heer Polak zich in zijp appartementen terugge trokken. Ónder een hoeratje van de talrijke jeugd gingen we op padL Vooraf had de heer Wi nando met zijn opdrachtgever het begin van .e -route „opgenomen", zoodat hij bij het vertrek de richting al kon- aangeven. De telepaat was geblinddoekt en bleef lat ge durende den geheelen tocht. Bij de Postbrug .iet hiijt halt houden, maar onmiddellijk daar na gaf hij de order: linksaf. Wij waren be grijpelijkerwijs nieuwsgierig hoe hij zich op het Koningsplein zou houden. Voor ons, die hier dagelijks voorbijgaan, is die route mo gelijk; heel gewoon, maar voor een wild vreemde, die daarenboven nog geblinddoekt is, is het uiterst lastig. Iets te veel naar links en de chauffeur zou de Koningstraat inrijden; iets te veel naaT rechte en het gaat den Polderweg op. Vermeld moet nog wor den, dat de chauffeur -uit den aard.dier zaak geheel passief blijft, en blindelings de hem gegeven orders opvolgt. Mi-ciden op het Koningsplein werd' gestopt, en bjjma dadelijk kreeg de chauffeur de op dracht een klein beetje rechts te houden. De heer Helder had er schik van, dat de telepaat zoo uitstékend- met de vertkeersstre pen rekening hieldL Een tweede lastige punt was bij hotel „BeHevue". Wij behoeven het niet te zeggen.: het ie links af en onmiddel lijk weer rechts en het ds voor de met de stad- goed- bekende en met 'twee flinke oogen voorziene chauffeurs soms al om uit hun vel te springen, als ze hier voorbij willen. Maar onze geblinddoekte leider aarzelde niet en manoeuvreerde nietjes die Keizerstraat in. De Wybert-tabletjet Hier stonden dé Wybert-tableljjes al -klaar, boven op het kasregister van den heer Ten Klooster. En ook die menech-en stonden klaar; ze kwamen voor de ramen, voor de deuren, vroegen zich verwonderd af wat' dit allemaal beteekende. En-fin, we maakten een paar 'heel aardige draaien met de auto, en kwamen toen weer op onze pootjes, n.1. in de richting Keizersb-rug, terecht. Daarna ging het de Weststra-a-t over, deni dijk op tot aan de JEugeniial". Netjes manoeuvreerden we die helling af om daarna stil te houden Voor het Rljkstelefoonkantoor. De dames waren- gewaarschuwd enl zaten d.us al te niezen en -te hoesten toen we bin nenkwamen. Een was bezig -met China ver binding 'te krijgen, hetgeen ©enige moeiiyk- hedien opleverde in' verband' met de 'taal. Het was eert of andere Wang of een Kin of iemand- anders die met alle geweld- wensch-te te weten waarom het P.E.N., na- eerst eer. Chineesch© pagodó op het Koningsplein te hebben opgericht, die weer heeft laten' om bouwen tot een 'knus landhuisje. En het is ongelooflijk in hoe korten tijd eemige tele- foonda-mes zoo's doosje dropjes leeg- snoepen. De opdracht was hiermede geëindigd en de heeren teekenden! gaarne een verklaring, dat zij naar genoegen was vervuld'. De avondvoorstelling. Er was groote belangstelling voor den avond, .trots de ijsbanen, tke eveneens velen. bezighielden1. Behalve -telepathie- bevat-te het programma mo-g verschillende merkwaardige en interessante nummers. De teiepatische proeven alsook de massa- en in-diividueele suggestie, die plaats -had, waien nu niet zoo buitengewoon; trouwens, de hypnose is niet zonder gevaar voor het) -publiek en derhalve zijn hypnotische experimenten- verboden. Winando hield zich dlan ook, zooals hiij zeide, zonder gavaar voor het publiek en derhalve aan enkele zeer eenvoudige pro-even op dit gebied', die nochtans interessant genoeg waren. De merkwaardigste experimenten, d'oor hem- verricht, waren- evenwel de volgende: Uit het publiek -moe-sten een drietal perso nen iets opschrijven en dit papiertje in een envelop sluiten, die zijl vervolgen® in hun zak dóden. Noch1 -het publiek, noch de assis tent, -noch Win-a-n'do ze-lf wisten wat op dit papier stond: het was alleen dón schrijver bekend. Welnu, bannen weinige seconden-, terwijl hij op het tooneél bleef staan, en „MISS EUROPA". Schoonheidsconcoursen zijn op het door luchtig voorbeeld van Amerika, tegen woordig ook in het oude Europa aan de orde van den dag. We hebben nu zelfs een HollandBChe, mejuffrouw Koopman, uit Zaandam, die uit een aantal mooie Hollandschen is uitverkoren, door een jury, waarvan o.a. ook de hier ter stede welbekende architect P. Kramer lid was. Deze Hollandsclie schoonheidskoningin moest, tezamen met die uit andere landen, te Parijs opnieuw door juryleden worden gekeurd, waarna de dan als miss Europa bekroonde als zoodanig naar Amerika gaat om aldaar wederom mede te dingen naar het ïwereldkampioenschap» mooiste meisje. Jammer genoeg is mejuffrouw Koopman niet miss Europa geworden deze eer viel ten deel aan een Hongaar- sche schoone. De zaak is niet zoo erg belangrijk, en wU zouden geen aanleiding hebben er meer dan enkele regels aan te wijden, ware het niet, dat aan de ontvangst in Parijs nog een aardige traditie verbon den is. In de Fransche hoofdstad is na melijk in deze va&tenperiode het jaarlijk- sche weldadigheidsbal, waarvan de op brengst ten goede komt aan de tuber culeuze kinderen. Op dit bal hebben dezen keer als nieuwe aantrekkelijkheid, de mededingende schoonen geparadeerd. Nu is onze Hollandsche mededingster meer een zuidelijk dan een blond Noordelijk type en de Franschen waren dan ook een beetje in de war. Want daarentegen was de Italiaansche blond als de Engel- sche, de Hongaarsche, een ranke slanke verschijning, blond en blauwoogig als een Friezin. Onze Zaandamsche miss had door haar verlegenheid een blosje, hetgeen haar nog bekoorlijker maakte. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: >Het menschelljke en het Goddelijke» Wester kerk (Weit dein), 's Avonds 5.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »De lichamelijke oefeiiing». Gerei. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Oand. J. O. Mulder, van IJsselmonde. 's Avonds 6.80 uur, Ds. F. Tollenaar. Hulpkerbdlensi (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 6.30 uur, Cand. J O. Mulder. Ohr. Gerei. Kerk (Steengracbt). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. M. Holtrop, van Franeker. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, de heer Spijkhoven, van Driebergen. Maandagavond 7.80 uur, de heer Spijk' hoven. Her si Evanfl. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. A. Klinkenberg, van Amsterdam. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, G. Chr. Dun, van Alkmaar. 'sAvonds 5.80 uur ïn de Westerkerk, Ds. E. R. Damsté. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sAvonds 8 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangelie samenkomst. Leger des Hells. 'bMorgens 10 uur, Heiligingsdiensten 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: »Het Kruis» JULIAN ADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Wees een voorbeeld» Zendingsgebouw „Ster der Hope". 'sAvonds 7.30 uur, spreker de heer Sevensma, van Amsterdam. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Avond 7 uur Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Cand. Hommes, van Enkhuizen. BREEZANP. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. WIERINGEN. Den Oever. Ned. Herv. Gem. Oosterland. 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Westerland. 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gemeente. 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Ger. Kerk (Beltstrant). 'sMorgens 10 uur en nam. 8 uur, Ds. Haitsma, van Oldenbeek. Hlppolytushoef. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, den heer Bosma. Hoe het op zoo'n liefdadigheidsbal toe gaat Het duurste schilderij in den korst mogelijken tijd vervaardigd, wordt er verkocht. Kees van Dongen, de Parijsche Hollander maakt een begin hij teekent het ovaal van een kopje met oogen en wenkbrauwen. Op hem volgt een Japansch mode-schilder, hij toovert de schoone een kat in den arm. Van Dongen gaat door met het portret te voltooien en zoo is binnen enkele minuten dit klaar. Na drie minuten is het doek al tienduizenden waard. Beide schilders plaatsen hun hand teekeningen, een dure lijst komt er om en zoo zal het schilderij vervolgens bij opbod worden verkocht. Dat is nog eens zaken doen I Allerlei beroemdheden komen er voorts op zoo'n bal. Ten vorigen jare werd op die manier meer dan eeu ntillioen aan tuberculeuse kinderen uitgekeerd. o SPRINKHANENPLAAG IN TRANSJORDANIE. Naar uit Amman wordt gemeld, neemt een sprinkhanenplaag in Transjordanië een zeer ernstigen omvang aan. De zwer men sprinkhanen hebben de steden Maan en Kerak reeds bereikt Het ergst is Akaba door de plaag ge troffen; geen sprietje groen is daar meer overgebleven. Hoeveel deemoedigen zijn er trotsch op, dat zij zoo deemoedig zijn. Te groote verwachting is een hinder paal voor het geluk.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13