ilLüSCHE COURANT TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS VIN DONDERDAG 14 FEBRUAR11928 Den Helder. Strenge heeren Callantsoog. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. Schagen. Texel. Julianadorp. Ds. R. C. J. W. Hoek, te Rijsoord, hieft het beroep naar de Evangelisatie, Himatraat, aangenomen. De Oudjes van „Liefdadigheid naar \ermogen" werden gisteren ge^racieejo o> gebairjes van Mej. S. Hartejjk tank aan goece geefster! TOONEEL VOORSTELLING GEZELSCHAP LOUIS DE VRIES. TJjdens het afdrukken van dit blad ont vangen wij het bericht, dat de voorstelling van hedenavond van ^bovengenoemd stuk, wegens ziekte van een der medespelenden, niet kan doorgaan. Zij, die reeds kaarten hadden genomen voor de voorstelling, kunnen deze aan Casino teruggeven. LEZING OVER 8ELMA LAGERLOF. De bekende kanselredenaar dis. KlaveT van Hoorn aan verscheidenen hier ter rtede wel als spreker bekend, zal op daandag 18 dezer voor A.G.O. een lezing jouden over Selma Lagerlöf en haar verk. Ongetwijfeld zal er voor de belang wekkende figuur deizer Zweedsche schrijf- ser, wier „Gösta Berling" destijds zoo'n goot succes had, voldoende belangstel- lig zijn, te meer daar men weet, dat ds. Haver een boeiende voordracht heeft en ds zeker zijn gehoor kan bezighouden. Vjj verwijzen naar de advertentie betef- feide kaartverkoop. DENKT AAN DE VOGELS! Iet is misschien overbodig, maar toch wJen wij nog even onze gevederde vrien- da in.de belangstelling aanbevelen. De diren hebben met deze felle koude en grote droogte veel te lijden. Behalve aan vodsel hebben zij thans ook behoefte aan waer. Voor een schoteltje water, buiten nergezet, zullen de vogels in het bijzon- de zeer dankbaar zijn. DEFECTE LICHTBOEIEN. let stoomloodsvaartuig „Amsterdam" is glaerenmorgen de haven uitgegaan om twe d'efectie lichtboeien, de Zuiderhaaks- enle Noorderhaakston op te halen. Dor den zwaren ijsgang kon de „Am- steiam" niet door het Schulpengat het Masdlep inkomen en heeft de lichtboeien nae IJmuid'en gesleept. B sleepboot „Drente" is gisteren naar hetNoorder Haakslichtschip vertrokken omie bemanning af te lossen, daar de „Aisterdam" naar IJmuiden was. FILMAVOND MI. TOT NUT VAN HET ALGEMEEN. Bvengenoemde vereeniging gaf Dins dag een welgeslaagde filmavond in het Tivli-Theater, waar een tweetal interes- sane films werden vertoond. li eerste film, „De Slavin van Bagdad", wele film door den heer vanTwisk gratis voc dezen avond was afgestaan, was een zee mooi werk, waarin uitsluitend Britsch- Intërs meespeelden. Zij werd dan ook me belangstelling gevolgd. Na de pauze krgen wij, na een aardige reclame voor de Nutsspaarbank de eigenlijke film „Tipisch Toerisme". De explicateur sprak eer kort woord vooraf, waarin hij zeide, daiin tegenstelling met vroeger men in Iniö thans meer de algemeene toestan- dei beoogt dan de commercieële. .llereerst werd een korte inieiding ge- 8een; een treinreis door de Preanger .gentschappen, welke een goed idee gaf va den rijstbouw. Wij zagen de sawah's trpsgewijze tegen de bergen, tusschen d<oerwouden, afgewisseld door dorps- grichten./ «Ia deze Inleiding kregen wij het ver- trk uit Amsterdam met de grootste lijboot der K.P.M. de naam, die men vrder door de geheele film zag; verder d aankomst te Sabang en te Singapore, war wij de duikers aan het werk zagen ca de dubbeltjes door de passagiers te «ter geworpen op te duiken. Van Tandjong Priok ging het naar berabaja en vandaar naar Borneo naar fet kolenbedrijf, waarvan verschillende looie opnamen gemaakt waren. Door het oerwoud, hetwelk zooals de .xplicateur zeide, bevolkt wordt door lllerlei ongedierte o.a. de bloedzuiger, jaan wij terug naar Balikpapan, het olie- jentrum van Borneo. De reis wordt voorgezet naar Sumatra, waar wij het eerst de Padangsche boven landen bezoeken, een streek die uitmunt door natuurschoon en welke gezocht is door Europeanen om het gezonde klimaat. Verscheiden aardige dorpstafereeltjes zien wij, varkens voeden, het baden van de ossen en ook een heele troep inlan- dertjes die naar hartelust in het water rondplassen. Dan reizen wij naar Nias, een eiland ten westen van Sumatra, waai wij de bevolking krijgsdansen, met symbolische bataakema zien uitvoeren. Nu trekken wij weer terug naar Borneo naar Bandjermasin, vanwaar wfi met een raderboot de rivier opvaren het binnen land in tot de stroomversnellingen. Van daar gaat het ln kano's nog verder en nebben onderweg een ontmoeting met een troep apen, die zich een paar bananen goed laten maken. Van de laatste militaire post gaan we weer terug door het land der pajakkers en vertrekken nu naar Celebes en de Molukken. Hier zien wjj nog oude forten van eenige eeuwen terug, benevens nog een Portugeesche kerk, een herinnering aan de heerschappij van Portugal. Vervolgens bezoeken wij Nieuw- Quinea en de Papoea's, die door hun leelijke gelaatstrekken opvallen. Naar wij vernamen was Miss Nieuw-Guinea er ook bij. Ook de paalwoningen der inboorlingen waar dikwijls vele gezinnen by elkaar wonen, vallen op. Van Nieuw-Guinea uit, reizen we naar Bali, een der mooiste eilanden van onze archipel. Hier vindt men veel tempels van de Hindoe godsdienst met prachtig beeldhouwwerk. Wij zien een verbran dingsprocessie van lijken in alle bijzonder heden en tot slot nog mooie symbolische dansen door meisjes. Wanneer wjj weder buiten komen, be merken wjj, dat wij niet meer in Indië zijn, maar in Holland met hevige vorst. Strenge heeren regeeren niet lang, zegt het spreekwoord. Dit geldt natuur lijk niet voor Mussolini en zulk soort, maar het is wel van toepassing op de vorst. Een temperatuur als we de laatste paar dagen doormaakten, is maur voor korten tijd uittehouden; zouden wij er lang in moeten leven, we zouden dat niet volhouden. En toch.... het aanpas singsvermogen van het menschelijk lichaam is groot Maar we zouden dan geen Hollanders, maar pure eskimo's worden slapen in dierenvellen, en voor de warmte maar vet eten. Intusschen, zoover is het niet ge komen; de temperatuur is gelukkig wat minder koud geworden. En nu is het eigenaardig hoe de mensch daarop reageert. We vonden het fel koud -we bliezen en proestten van de kou, maar.... we pasten ons aan, we hielden het uit. We hadden het prachtigste ijs van de wereld, maar drie dagen lang hebben alleen de meeuwen ervan kunnen prufl- teeren; wie den neus niet builen de deur behoefde te steken, bleef achter de kachel of prutste hoogstens aan z'n be vroren leiding. Af en toe zag je een slachtoffer met een paar emmers in de hand en een dikke warme bouffante om den nek naar een of anderen ver af- wonenden goeden buur- want die zijn er ook, verafwonende buren, bedoel ik- gaan om wat water. Maar dat was dan ook al. De groenteboer verscheen niet meer. „Ja, de menschen zullen wel komen; als ik met kar de straat op ga, is in een oogenblik de inhoud bevroren en bevroren groenten kan ik niet verkoopen". Gelijk had-ie, en dus haalden we zelf maar de boerenkool en de aardappels. En ziet, nu werd het wat minder koud; de thermometer steeg van zoo'n graad of 13, 11 onder nul tot slechts 7, 5: het werd warm; we puften onder onze dikke winterkleeding. Nu had daaraan de zon wel een groot aandeel, dat dient gezegd, want we hebben half Februari en dan kan dat zonnetje al aardig branden en steken. Maar zoodra de temperatuur wat verdraagzamer werd, waren de straten weder bewolkt, de schoolkinderen waar ze met de kou waren begrijp je niet zochten weer glijgelegenheid op, de baanvegers haalden hun bezem voorden dag, (en dat was op het Held. kanaal noodig, want de harde wind had al het vuil van de straat op de ijsbaan gede poneerd, zoodat het een vieze, grauw bruine oppervlakte was, waar een baan veger wonderen kon doen-), en de ijsbanen werden weer geleidelijk bevolkt. En wat een heerlijkheid, te weten, dat overal waar je loopt, het ijs betrouwbaar is; dat geen ouderhart in angst behoeft te zitten dat geen zorgzame politie langs den wal behoeft te loopen om op te letten, wat een genot te kunnen rijden naar hartelust! Intusschen heeft het ln den afgeloopen nacht weer 14.2° gevroren en heden morgen was de temperatuur nog 12° C. Maandag was de vorst 15° en als wij nog vermelden, dat de koudste hier opgeteekende temperatuur 14° is ge weest, begrijpt men, dat we thans record cijfers behalen wat de kou betreft. Wedstrijd in het hardrijden. De aangekondigde wedstrijden in hard rijden om geldprijzen voor een aantal arme gezinnen werden Woensdagmiddag gehouden. Het was een sympathiek idee van het bestuur der ijsclub. Wjj laten de uitslagen hieronder volgen. Baanieagite 200 M.: Ie prijs Wijuia. 2e prijs De Klerk. 3e prijs Lens.ra. 4e prijs Schoonheien. Aani 12 gezinnen werd een leven sm'dde- lenbcn ter waarde van 7.50 verstrekt. Hedenmiddag (Donderdag) is een gedeelte deir baan beschikbaar voor eeni ondergingen wedstrijd der leerlingen van de Ambachts school. DE VERBINDING MET TEXEL. Texel bereikt. Texel is na twee dagen van de buiten wereld te zijn afgesloten geweest, Woens dagmorgen door het s.s. „Marsdiep" we der bereikt. Dit profiteerde van de om standigheid, dat door de veranderde wind richting veel ijs van voor den havenmond westwaarjts was gedreven, waardoor deze dus tamelijk ijsvrij was. Men slaagde erin het Horntje te bereiken en te ongeveer 10 uur was de boot weder hier terugge keerd. In verband met het tij kon een tweede tocht dien dag niet meer worden Hedenmorgen te 7 uur is de Marsdiep weder naar Texel vertrokken. Door den zwaren ijsgang in de haven was de boot eerst te 9 uur de haven uit. Te circa 11 uur hedenmorgen is de boot tpruggekeerd, na een uiterst zware reis. Het gelukte haar het Horntje te bereiken, waar passagiers en post enz. werden afge zet, en vanwaar een zending melk naar den Helder is meegenomen. Aan de Noordpool op den dijk. Doordat Woensdagmorgen het ij9 uit den havenmond naar 't Westen gedreven was, en mede door de omstandigheid, dat het dood tij was, bevond zich dien mor gen een ijsveld in het Marsdiep, dat als compacte massa volkomen den indruk gaf van een poollandschap. Voor zoover het oog reikte zag men westwaarts een «vaste ijsmassa op de zee; tusschen de pieren was hier en daar het ijs meters hoog over elkander geschoven. De enke le open plekken, die de zee gevormd had, staken met hun donkerblauwe kleur tegen het felle wit van het ijs mooi af. De indruk werd nog versterkt doordat het des nachts gesneeuwd had, en dientenge volge alles wit zag. Het was een schilder achtig gezicht, dat het Marsdiep oplever de. EEN TEXELSCH PATIENTJE PER VLIEGTUIG NAAR DEN HELDER VERVOERD. Van hoe groot bezwaar een isolentent van meerdere dagen voor een eiland is indien zich op dat eiland ernstige zieken bevinden, werd Woensdag duidelijk ge demonstreerd. In de Koog op Texel was een patientje, een meisje van 6 jaar ernstig ziek aan buikvliosontsteking. Een operatie was dringend noodig, maar hoe het kind in den Helder te krijgen? De marine-vlieg- dienst bood uitkomsthoewel natuurlijk de marine-vliegtuigen niet op vervoer van zieken zijn ingericht, en er ook nog wel technische bezwaren waren op te lossen, heeft men alle bezwaren weten te overwinnen. Het patientje werd per auto van haar woonplaats naar de het dichtst bij het vliegkamp de Mok gelegen boerderij van den heer Lap vervoerd. Het kind werd, om te voorkomen, dat het tijdens de overtocht in het open vlieg tuig kou zou vatten, en ook dat geen wapperende uiteinden van de dekens in aanraking zouden kunnen komen met de stuurdraden.van het vliegtuig, geheel in dekens genaaid. Om 2 uur Woensdagmiddag was in middels een vliegtuig van de marine, bestuurd door den chef-instructeur van het vliegkamp de Kooi, met een zieken verpleger naar Texel vertrokken. Op het landingsterrein waren eenige manschap pen aanwezig om het vliegtuig op te vangen, zoodat het met draaienden motor voor de blokken kon blijven staan. Van het starten en vervoeren van het patientje verwachtte men geen nadeel, wel echter van den schok bij het landen. Om dezen zooveel mogelijk te breken, is de zieken verpleger tijdens de overvlucht op zijn rug in het toestel gaan liggen, en liet hij het meisje op zijn buik plaatsnemen. Hij fungeerde dus zoodoende als schok- breker. Te twaalf minuten voor 4 landde men aan de Kooi. Hier stond de ziekenauto gereed, waar mede het meisje direct naar bet hospi taal is vervoerd. Helaas heeft al de moeite en opoffering van den marine-vliegdienst voor deö-jarige M. C. Dalrneijer niet mogen baten. Hoe wel het vervoer in den kortst mogelijken tijd plaats had en onmiddellijk tot de operatie werd overgegaan, is het patiëntje nog dienzelfden avond overleden. (Zie verder Laatsten Berichten.) PUBLIEKE VEILING. De boerenwoning,'bewoond door en eigendom van den heer J. vani den Berg alhier, is in publieke veiling voor onge veer 5.000.verkocht aan den heer Kater te Oude Sluis. OEFENING MET DE REDDINGBOOT. Jongstleden Zaterdag werd alhier een goedgeslaagde oefening met de redding boot gehouden, gevolgd door eene be proeving van het vuurpijltoestel. VAN DEN TOP VAN EEN DUIN. Wie zich hier op het duin begeeft, geniet het merkwaardige schouwspel, een groot gedeelte der Noordzee -met ijs bedekt te zien, dat fiilklkeirt eni schittert in het zon licht. (Het bevindt zioh nog op grooten afstand van de kust en beweegt richt in Zuidelijke richting, blijkbaar komende uit de Zuider zee en van de Wadden» Onder Wd gesnater trekken af en toe troepen wilde ganzen en wilde zwanen voorbij, die door de vorst naar Zuidelijker oorden trekken. Hier en daar vind' men op het strand een doode scholekster, die van honger en koude omgekomen, een wel kome prooi is voor de uitgehongerde meeu wen en kraaien. De jachtopziener Van Honschooten wist heden een drietal! wilde zwanen neer te leggen, waarvan twee in de vlucht. Een der dieren, die tezamen een gewicht van 46 KG. hadden, was geringd door de Vogei- warte te Rossiten (DuitscbHand). Met ingang van Zondag 17 Febr. is .voortaan iedereni Zondag het hulpkantoor voor telefoon- en telegraafdienst geopend van 's morgens 89 uur. (Niet voor Post dienst.) De onderafdeeling van de IJsclub „Een dracht maakt Macht" te Breezand is van plan zelfstandig op 'te treden. Over het al gemeen is men hier slecht te spreken, dat w«ill wadatrtfdan en vermakelijkheden wa den gehouden, maar dat ean de verbin dingswegen hoegenaamd niets wordt ge daan. UITSLAG HARDRIJDERIJ VOOR PAREN. De Zondagmiddag gehouden wedstrijd in hardrijden voor paren, waarvoor 32 paren waren ingeschreven, had den vol genden uitslag: 1. de heer S. Sncoy en mej. A. 'de Jong, Wleringen, 40.2. de heer P. Kooy en mej. G. Wiegman, Wieringen, J 20.8. de heer G. Janson en mej. C. Langereis, Anna Paulowna, 10,4. de heer J. van der Werff en mej. A. SUjker- mian, 't Zandt, 5. Nog maar steeds verneemt men nieuwe staaltjes ten bewijze, hoe ongewoon fel de vorst toch wel is geweest. Zoo zijn hier van verscheidene personen, die langs deü weg moesten, de ooren bevroren geraakt. Een der beide brievenbestellers moest zelfs buiten dienst gesteld worden, omdat niet alleen zijn beide ooren, maar ook zijn vingertoppen bevroren waren De heer D. Koorn, reeds meer dan 10 jaar voorzitter van de IJsclub „Eendracht miadkt Macht"', heeft bedankt ais voorzitter en bestuurslid tevens, naar aanleiding van een geschil' met enkele zijner medebestuurs leden. DE DERDE ZAAK VAN DE FIRMA S. DROOG. Men meOdt ons, dat» de firma S. Droog te Den Oever a.s. Zaterdag 16 Februari aan de Hofstraat haar derde zaak aldaar zal openen. Deze zaak is eien geheel luxe zaak en daarin zal gelegenheid zijn tot het koo- pen van manufacturen, confectie- en mode artikelen in de aü nfijmste soorten. In kor ten tijd heef: voornoemde firma aldaar dus 3 winkelzaken met het oog op de toene mende bevolking der Zuiderzeewerken ge sticht. VORST-ELLENDE. Gebrek bij de arbeiders. De aanhoudende felle vorst is ooi-zaak, dat veie arb iders en vooral bij hen, die in diverse (keetwontingen verkeeren, gebrek begint te Ikomen doordat diversie spaar potten den bodem Taten zien. Ook is de tijd van geld1, halen ulit de werkloozenkassen verstreken en zal1 er raad- moeten worden verschaft, wil men. voor hanger en koude bewaar.d blijven. Dienaangaande is door verschillende bondsihesturen en de SJD.A.P.-fractie 'tegen gisterenmorgen 10.30 uur een conferentie miet B. en W. dezer gemeente aangevraagd en toegestaan, om aldaar den nood te be spreken. Aangedrongen op een steunregeling. In de conferentie werd aangedrongen op een steunregeling, met ais basis de uaffcee- ringen der werfrioozenkassen. Door het gemeentebestuur is vervolgens aan de ministers van Binnenlandsche Za'fcen en van Arbeid een telegram verzonden, waarin verzocht wordt voor deze gemeente een steunregeling te treffen. Het ligt in de bedoeling, om, wanneer hieroo antwoord is ontvangen, een spoed- e'ischende raadsvergadering te beleggen, TE VOET VAN WIERINGEN NAAR DE OUDE ZEUG. Over het fls bereikbaar. Dinsdagmiddag zijn twee personen van de Oude Zeug te Den Oever aangekomen. Ze hadden den tocht ioopende over het zeejjs gedaan. Gebrek aan levensmiddelen schijnt op de Oude Zeug te heerschen. Gisterenmorgen zou de parlevinker J. Kat probeeren per Jjavtet brood en levensmid delen over te brengen. Gisterenmorgen 9 uur 30 ging de par levinker J. Kat Mz. met een jjsvlet vol geladen met brood, vleesch, melk en andere levensmiddelen, vergezeld van een voldoend aantal helpers, over het zeejjs, r.aar de Oude Zeug, welke zij tot op '/s ge deelte bereikten. Een groote boererislede was meegenomen en daarop werd toen de inhoud overgeladen. Bewoners van de Oude Zeug waren hen tegemoet geloopen, namen alles over en togen er mee naar hun geïsoleerd verblijf. Te ongeveer 2 uur 45 kwamen Kat en en zijn helpers weer behouden aan. De reis, heen en terug was over de vele heuvels die zich overal vertoonden lang geen plezierige geweest, doch 't zeejjs was wel betrouw baar. Vrijdag wordt opnieuw een tocht gemaakt. Voor enkele zieke vrouwen had de heer Kat wat sinaasappelen en andere versnaperingen meegegeven. Gebrek werd er tot heden niet geleden. Ook brand stoffen en drinkwater was er nog in vol doende mate. Bij de terugkomst stond de filmopera teur, de heer de Haan, en de amateur fotograaf, de heer Verkerk, gereed om van de expeditie opname te doen. Dinsdag jJ. ondernam een zevental per sonen over het ijs een, tocht naar de Oude Zeug. Het ij's was echter niet overal even betrouwbaar. Dit ondervond, één van hen, die op een, gegeven oogenblik door het ij® zakte, doch, doordat hij door middel van een touw met de anderen verbonden was, spoedig weer op h$t droge weTd gebracht. De tocht verliep verder zonder ongeluk ken en ook op de.n terugweg deden zich verder geen moeilijkheden, meer voor. IJSWEDSTRIJD M.U.Z.-PERSONEEL. Met drie autobussen vertrok glateren- alddag h« kaateor- «n taafenoBanaa&Mi der M.U.Z. naar de ijsbar.a< te An-.a Paulowna voor het houden van een wedstrijd in hardrijden, uitgeschreven door de V.V.MD. (Vereeniging van M.U-Z.-peraoneel). Begunstigd door het mooie weer en een schitterende baan hadden de wedstrijden een vlot verloop. De uitslag was: le pr. K. Pluis, 2e pr. D. Kuiper, 3e pr. Th. Rijkers, 4e pr. H. Jonker en 5e pr. P. N. Ernmer. De heer v. d. Mark reikte met een toe passelijk woord de parijzen, aan de win naars uit, waarna men nog eenigen tijd in de zaal van den heer Jonker gezellig bijeen bleef. UITSLAG IJ8WEDSTRIJD. De uitslag der gisterennamiddag ge houden jjswedstrjjd van wege de ijsclub „Westerland" op de Noordergracht n.1. hardrijden met hindernissen (een knikker op een lepel) is als volgt: le prijs f 20 de heer S. Sz. Snooij2e pr. 110 de heer N. Jz. de Haan; 3e pr. f 5 de heer S. de Vries Sz.4e pr. f 2.50 de heer P. G. ten Bokkel6e pr. f 2 de heer S. N. Poel. De banen verkeeiden in goede con ditie en veel publiek woonde dezen ge- animeerden strijd bij. Het aantal deel nemers bedroeg 40. Burgerlijke Stand van Scbagen ONDERTROUWD: Leonard Roggeveen en Margareta Cbristine Uertruuc i ut- til S GETROUWD: Pieter Spaans en Alida Elisabeth Schager. OVERLEDEN: Jacobus' Cornelis Dek ker, 66 j., echtgen. v. johanna Schouten. Politie Schagen. VERLOREN: een fietsplaatje, een por- temonnaie met geld. GEVONDEN: een armbandhorloge, een sleutel, een kinderportemonnaie. ALGEM. VERG. ZIEKENFONDS. Het Ziekenfonds te Oudeschild heeft zijn algemeene vergadering gehouden, De voorzitter, de heer T. Dogger, kon aan een 36-tal leden het welkom toeroe pen. De notulen van de vorige vergade ring werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Nu volgde rekening en verantwoording vain den penningmeester, den heer F. Blom. De inkomsten van het verplegings- fonds hadlden bedragen 1561, de uitga ven 1402,68. De bezittingen van het fonds zijn 514.28. Do inkomsten van het ziekenfonds waren 7888,92, die uitgaven 7823,516De bezittingen van het zieken fonds waren f 266,86. Het fonds telt 892 leden. Den penningmeester werd door den heer Dogger dlank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Als commissaris moest de heer J. Hen- kes aftreden. In zijn plaats werd gekozen de heer F. D. Krjjnen. Na nog eenige be sprekingen werd de vergadering door den heer Dogger gesloten. WILDE ZWANEN. Zatendagmidadg kon men in een groot wak tusschen do ijsvelden in een achttal wilde zwanen waarnemen. RINGSTEKEN IJSCLUB „OUDESCHILD". Zondagmiddag had de ijsclub Oude- schiiLdl een ringstekerjj uitgeschreven op het Kanaal in do Prins Hendrikpolder. Niettögensiaande hot ongunstige weer nam een twaalftal paren hieraan deed. De prijzen bestonden uit geld: 7.50, ƒ6 en 2.50. Het was door den hevigen wind bijna ondoenlijk dien ring te krijgen. De gelukkigen waren G. Looi en mej. J. Bruin le prijs; Dirk Boot en mej. T. Plaatsman 2e prijs en Nioo Graaf en mej. G. Koning 3e prijs. ESTAFETTE-WEDSTRIJD IJSCLUB TE OOST. De ijsclub te Oost blijft in actie en weet telkens weer een anderen wedstrijd aante geven. Zoo werd bij het prachtige weer van Zaterdag op de steeds keurige baan „De Putten" een estafette-wedstrijd op de schaatsen gehouden, alleen voor heeren. Er waren niet minder dan 80 deelnemers, die in 6 troepen van 8 aan 8 tegen elkander moesten kampen. Er wer den 8 prijzen uitgeloofd en wel van 3 X 5.—; 8 X 3.— en 3 X 1.—. Deze werden gewonnen door: KI. Daal der, H. Steigstra en Arie Ellen; Jac. Kei zer, W. C. Daalder en W. van Houte; Jan v. d. Vis, N. Roeper en C. Burger. Er was veel belangstelling. Met een toepasselijk woord werden deze prijzen uitgereikt door den voorzitter, den heer A. Vonk. NOODLANDING. Woensdagnamiddag moest een verken ningsvliegtuig, thuisbehoorende op het vliegkamp „De Kooij" wegens motor defect een noodlanding maken, waarbij het maar heel weinig scheelde of het vlieg tuig, de F 1 en bemand met twee vliegers, was op of tegen de zuivelfabriek „De Vooruitgang" terecht gekomen Nadat de motor weigerde, moest een landingsterrein gezocht worden. In zijn uitloop nam het vliegtuig een heele rij hekpalen en draden mee en was op het laatste moment niet gekeerd, dan hadden de gevolgen niet e overzien geweest. Nu brak het landingsgestel en een vleugel en werd nog wat schade aangericht, zoo dat het toestel ter plaatse is gedemon teerd' en naar het vliegkamp is vervoerd. Persoonlijke ongelukkan hUrhfl gaiukkig tiet plaat*

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5