v.ROSSEM'1 RD ISer Radiografisch Weerbericht LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING In geheel West- en Midden-Zwitserland woedt een sneeuwstorm uit het Noord- Oosten. In die buurt van het Meer van Genèv© is de temperatuur plotseling ge daald van 1 tot 18 grilden onder nul. Te Bazel! vroor het Dinsdag 20 en 25 graden. Van de booger gelegen plaatsen worden echter 'hooger temperaturen geméld. Ook uit het kanton Tessin en uit Noord-Italië komen berichten van ongekende koude. Marineberichten. Legerberichten. Stoomvaartberichten. Marktberichten. Sport. Laatste Berichten Ingezonden modedeellng. Nadat het verhand van Duitsdhe ree- ders te Hamburg de schepen door 2 vlieg tuigen dagen lang uit eigen voorraden met proviand' heeft voorzien, zendt de Duitsehe regeering nu vliegtuigen van de Lufthansa. De golf van Dantzig is tot Hela dicht gevroren. Het ijs is zoo sterk, dat men te voet twee schepen, die vastzitten, kan bereiken. In de haven van Dantzig ligt natuurlijk alles stil. Ook de spoorwegen ondervinden groote moeilijkheden. Weenen zonder water. De markten te Weenen waren Maan dag wegens dé felle koude gesloten. De watervoorraden in de stad Weenen loo- pen ten einde. Voor de behoeftigen wordt op verschil lende plaatsen in de stad thee met koek beschikbaar gesteld. In het gebergte sterven de dieren van de koude. Op verschillende plaatsen wor den groote aantallen doode reeën gevon den. Praag zonder holen. Door de voortdurende koude is de kolenvoorziening in gevaar gebracht. Cokes is te Praag niet meer te krijgen, terwijl steenkolen en briketten slechts in beperkte hoeveelheden aanwezig zijn. De scholen zullen waarschijnlijk worden ge sloten. De oorzaak van het gebrek aan kolen is de onmogelijkheid kolen te ver voeren. Op de stations blijven de kolen wagens tien tot twaalf dagen staan, ter wijl dertig procent van het spoorweg personeel griep heeft. SNEEUWSTORMEN IN ZWITSERLAND. De Aare toegevroren. De hevige koude blijft in het geheele land aanhouden. Bern, Zürich en andere groote steden noteerden nachttemperatu- ren tot 28 gr. O. vorst. Een zeldzaam verschijnsel valt hij Solo- thurn te zien, waar de Aare over een af stand van ruim 4 K.M. volkomen dicht gevroren is. De ijsschotsen liggen tot 4 M. hoog op elkaar gestapeld. De minimum temperatuur wordt Maandagnacht uit Er- len in Tliurgau gemeld met 34 gr., maar zelfs Lugano en Looarno hebben nog 8 graden vorst. Het ijs in den Rijn. De ijsstuw in den Rijn bij Lorelei heeft thans een lengte van 12 K.M. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de Moezel van Oberfall stroomafwaarts over een afstand van 3 K.M. spiegelglad be vroren. In het Westerwoud en de Huns- rtick vriest het 80 graden. SCHIPBREUKEN OP DE ENGELSCHE KUST EN SNEEUWSTORMEN. Een kleine kustboot, die met een lading soda naar Londen op weg was, is Dins dagochtend vroeg in een sneeuwstorm gestrand. De dertien koppen van de be manning zijn er door de reddingboot uit Plymouth met moeite afgehaald. Het stoomschip Peel Castle, uit Dou- glas, op het eiland Man, naar Liverpool, kwam Maandag voor den mond van de Mersey in een zwaren sneeuwstorm en moest bijdraaien. De passagiers moesten den heelen nacht aan boord1 blijven. In dé graafschappen langs de Zuidkust hebben ook hevige sneeuwstormen ge woed. r In Wales en Schotland moesten de spoorlijnen met sneeuwploegen vrijge maakt worden. De vliegers van de Imperial Airways op de route LondenParijs verklaarden bij aankomst, dat het in de hooge lucht lagen boven het Kanaal zou koud was als het in bijna tietn jaren niet geweest was. EEN ON VERA NT WOORDELIJKE DAAD VAN KOULIJDERS. Door de ontzettende koude is hét spoorwegverkeer in Polen volkomen ge desorganiseerd. In het bijzonder is er ge brek aan locomotieven, zoodat tal van treinen moeten uitvallen. Op de stations, waar de passagiers vaak uren lang moeten wachten, spelen zich dientengevolge opgewonden toonee- len af. In de buurt van Warschau hebben arbeiders, die op een station, lang moes ten wachten, het waanzinnige idee ge kregen, een' sneltrein, die niet stopte, door het oprichten van een barricade, die zj(j in brand staken, tot stilhouden te dwingen. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van den machinist van1 den trein, die tijdig wist te stoppen, kon een ongeluk worden vermeden. De arbeiders, vier brandweerlieden in de voorstad Jette, die bij het blusschen van een brand in een fabriek van olie en een opslagplaats voor vodden, door een beroerte werden getrof fen. Uit de provincie worden verschil lende doodelijke ongelukken gemeld. Tengevolge van de koude heeft het treinverkeer Dinsdag groote vertraging ondergaan. Te Charleroi liep een passu- gierstrein tengevolge van een aan de koude te wijten defect aan de remmen op een anderen stilstaanden en ledigen trein Verscheiden wagens werden geheel ver brijzeld, doch gelukkig kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. DOOR DE KOUDE BEVANGEN. Verschillende menschen gevroren dood Te Steenderen is Dinsdag de 66-jarige melkrijder W. op zijn da'gelijkschen rit op den wagen doodgevroren. Hij werd stervende gevonden met de leidsels nog in zijn hand. Te Mildiam (Fr.) is de bejaarde vrouw Otter door de koude gestorven. De geneeskundige dienst te Rotterdam heeft Dinsdagavond wederom eênige per sonen naar huis vervoerd, die door de koude bevangen waren en heeft voorts een aantal patiënten, die last van bevro ren ooren hadden, naar particuliere doc toren verwezen. To Breskens zijn twee meisjes door de koude bevangen. Een harer moest in het ziekenhuis Ie Ooistburg worden opge nomen. De 78-jarige heer A. Risseeuw, presi dent-kerkvoogd te Schoonendijke, is bui ten door de koude bevangen en spoedig aan de gevolgen overleden. In de Palts zijn Dinsdag drie menschen doodgevroren. Te Landau is een Fran sohe schildwacht voor de kazerne dood gevonden, waarop de bezetting alle schild wachten heeft ingetrokken. In Roemenië 36 menschen doodgevroren. De Boekowina is van alle verkeer afge sneden. In totaal zijn in Roemenië 36 men schen, onder wie een heele boerenfamilie van 14 man, bevroren. De zware sneeuwval heeft in Boeda pest het heele verkeer verlamd. Vijf smokkelaars, die 81 Januari met smokkelwaar hun dorp Pfunders in het Pusterdal hadden verlaten om over den Wolfendom naar Oostenrijksch gebied te komen, zijn niet teruggekeerd. Dinsdag morgen is aan de Oostenrijksche zijde van den Brenner het bevroren lijk van oen hunner gevonden; de vier anderen moeten eveneens zijn omgekomen. ZIGEUNERS DOODGEVROREN. Bij Janow in het district Lublin (Polen) is een aldaar kampeerende troep zlgeu ners vannacht doodgevroren. De meeste lijken moesten met bijlen uitgehouwen worden. EEN NIEUWE KOUDE GOLF TE VERWACHTEN. Volgens het meteorologisch instituut te Krakau is een nieuwe koude golf uit het Oosten te verwachten. Men verwacht zelfs in Polen een koude van 50 graden Cel sius. VISSCHERSBARK VERGAAN. Vijf menschen verdronken. Uit Oran wordt gemeld1, dat Dinsdag middag ter hoogte van Kaap Falcon een visschersbark is vergaan. Van de zes op varenden verdronken er vijf, onder wie een leeraar van het gymnasium te Oran; de zesde kon gered worden. HET SPOORWEGONGELUK BIJ BURGKEMNITZ. Bij de treinbotsing te Burgkemnitz zijn vier passagiers zwaar en 18 licht gewond. De gewonden zijn, met uitzondering van een Milchener, een Amerikaan, een Ita liaan en iemand uit Ulm, allen uit Berlijn afkomstig. die schuldig waren, stapten, in en reden mee naar Warschau. Het' is de politie niet gelukt de daders te vinden. Ongelukken en belemmeringen van het verkeer ln België. Eenige personen, die door koude waren bevangen, moesten in de Brusselsche zie kenhuizen ter verpleging worden opge nomen. Dit was eveneens het geval met BEGRAFENIS SCHOUT-BIJ-NACHT J. B. SNETHLAGE. Dinsdagmiddag is in den meesten een voud op Oud Eik en Duinen in Den Haag het stoffelijk overschot van gepi. schout bij-nacht J. B. Snethlage ter aarde besteld. De Off. van gezondheid der ie kl. C. W. Bottema, tfians ter beschikking, wordt den i8en Maart a.s. geplaatst bij het Marine-hos pitaal De luit. ter zee 2e kl. K. W. Bornkamp, thans ter beschikking, wordt den ijen Febr. a.s. geplaatst bij de Marine-kazerne te Wil lemsoord. Bij Kon. besluit van. 9 Febr. zijn bevorderd tot off. van den M.S.D. der 2e kl. de off. van den M.S.D. der 3e kl. L. G. Sengers en C. J. A. Wijngaarden. Bij Kon. besluit van 9 Febr. zijn, op grond van de bepalingen van het dienstplichtbesluit voor Nederlandseh-Indië, met ingang van 16 Febr., benoemd bij de Koninklijke marine- reserve: a. tot luit. ter zee der 2e kl. ir. J. F. van Aalst; b. tot off. van den M.S.D. der 3e kl. ir. J. D. Prins. Ondervolgende officieren en schepelingen worden den igen Febr. a.s. geplaatst bij het Vliegkamp de M-ok: Luit. tier zee ie kl. W. H. Tetemburg, off.- vlieger 2e kl. P. S. Everts, id. M. Vetihake, off. M.S.D. 2e kl. J. W. Holterman, kwar- tiermr. H. A. Schauller, serg.-seiner N. Geld hof, serg.-hofmeester W. F. Hennink, matroos ie kl. J. de Kam, serg.-vlicgtuigmaker A. I an- geraar, id. V. J. Leder, id. I. H. Theewis, korp.- vliegtuigmaker A. Wurtz, id. J. J. van Tol, id. D. C. Hoogerdijk, id. J. Sijmons, korp.-macht. 2e kl. W. Schaap, id. M. Verschoor, stoker ie kl. F. W. van der Spoel, id. P. M. van Bre da, id. F. van den Bosch, Mar. ie kl. J. Planje, serg.-monteur M. A. van Dam, serg.-vliegtuig- maker J. Hu Brakel. 14 Febr.: serg.-schrijver L. Goedhart van Wachtschip Willemsoord maar de Kooij; bootsman J. Dikkers van id. naar id. De bevolen uitzending naar O.-I. van den serg.-ziekenverpleger A. Leenhouwers op den I2en Maart a.s. is ingetrokken. De korporaal-machinist J. Pool wordt den i8en Februari a.s. geplaatst bij de opleiding tot vlieger. De korporaal-ziekenverpleger L. P. D. de Winter en J. Luidinga zijn bestemd a.s. Maart naar O.-I. te worden uitgezonden. Ondervolgende schellingen zijn den 9en Februari j.1. per s.s. J. P. Co en uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Sergt.-torpedomaker H. Schinkel sergt.- schrijver P. F. M'ontagne, korpl.-bott. A. G. de Koning, korpl.-kok C. v. d. Hoeven, matroos H. C. J. Brouwer, korpl.-machinist J. DoUwe», A. C. Nuhoff, G. Jorissen, J. J. Martijn, J. H. Verseput, M. P. Amiabel, matroos J. de Wit en marinier H. Prummel. De korpl.-ziekenverpleger K. Kwak, J. Haas broek en de mar. 2e klasse D. Diepgrond zijn den' 9en Februari j.1. per s.s. Saleier uit O.-I. in Nederland teruggekeerd. Met ontslag uit den Zeedienst: 15 Febr. mar. i,e kl. M. A. van Wissen; 16 Febr. matr. 2e kT. J. de Wit, 22 Febr. tor- pedömaker-maj. P, C. van Heijst, 23 Febr. mar. 2e kl. G. J. Krul, 28 Febr. st'ker-oüemaii D. D. Burger, 1 Maart schipper J. Brakshoof- den, 15 Maart mar. ie kl. F. J. Plomp, 26 Maart matr. ie kl. H. E. Dubois, 2 April korpl.-kok J. H. Korendijk, 10 April korpl.-macht. 2e kl J. Kramer. Bevordering. 31 December 1928: Stoker-olieman W. D. Riechelman tot korp.- macht. 3e kl. 1 Januari 1929: Korp.-torpedomaker W. H. Kolk tot serg.- torpedomaker. 31 Januari 1929: Matroos ie kl. H. J. C. M. Bolleur3 tot kwartiermeester; idem A. Bokkers tot idem; idein K. C. G. Wecrheijm tot korp.-bottelier; idem A. Lalleman tot idem; idem J. Koppenol tot idem; idem L. Posthuma tot idem; idem A. Kaasenbrood tot idem; matroos ziekenv. L. P. D. de Winter tot korp.-ziekenverpl.; idem J. F. Willemse tot idem; idem J. Lui dinga tot idem; matroos ie kl. W. Moens tot korp.-schrijver; idem W. Messink tot idem; idem W. Francoise tot idem; idem H. Minoll tot idem; idem W. F. A. Worms tot korp.- hofmeester; idem H. W. van Hoek tot idem. 1 Februari 1929. Kwartiermeester H. Smit tot bootsman; korp.-ziekeniverpl. A. Leenhouwers tot serg.- ziekenverpleger. S Februari 1929: Korp.-hofmeester W. F. Hennink tot serg.- hofmeester. 8 Februari 1929: Korp.-schrijver J. Overgaauw tot serg.- schrijver. 12 Februari 1929: Korp.-konstabel T. A. M. Voets tot serg.- konstabel. IS Februari 1929: Konstabel-majoor F. H. Voordenburg tot opperkonstabel; serg.-konstabel J. E. G. Lui ten tot konstabel-majoor. Korp.-konstabel P. de Blieck tot serg.-kon- stabel. 1 Maart 1929: Korp.-vliegtmkr. M D. C. Hoogerdijk tot serg.-vliegtmkr. M. UITSTEL VAN OPKOMST VOOR INLIJVING, EERSTE OEFENING EN HERHALINGSOEFENINGEN. Officieel. De opkomst van dienstplich tigen die 18 of 25 Februari a.s. moesten opko men ter inlijving, voor eerste-oefening of voor herhalingsoefeningen, wordt in verband met de heerschende gevallen van griep onder de militairen voorloopig 14 dagen uitgesteld. De hier bedoelde dienstplichtigen kunnen evenwel aan den minister van defensie het verzoek doen, zoo spoedig mogelijk op te komen. In dit verzoek, hetwelk ten spoedigste moet worden ingediend, behooren duidelijk te worden vermeldi de naam, de voornamen, de lichting, het garnizoen van opkomst, het vol ledig adres, welke dringende reden voor het verzoek bestaat, alsmede of de dienstplichtige voor eerste oefening of voor herhalingsoefe ningen moet opkomen. In geval van opkomst voor eerste oefening moet in het verzoek schrift ook de gemeente van inschrijving ver meld worden. Stoomvaart Mij. Nederland. Bali, u., 11 Febr. te Genua. Borneo, u., 9 Febr. v. Tor Bay. Chr. Huygens, t., 11 Febr. v. Sabang. Koningin der Nederlanden, 12 Febr. v. A'dam. P. C. Hooft, u., 12 Febr. te Port Said. Sjngkep, t., 12 Febr. te Suez. P. C. Hooft, 13 Febr. v. Suez. Prinses Juliana, u., 12 Febr. te Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Adonis, 11 Febr. v. Palermo. Almelo, 11 I-cbr. te Hamburg. Astrea, 10 Febr. te New-York. Baarn, 12 Febr. te Rotterdam. Barneveld, u., 10 Febr. v. Guayaquil. Bennekomo, u., n Febf. v. Arica. Breda, u., 9 Febr. te Corral. Doros, 11 F tbr. v. Alieaatt. Foehr, 11 Febr. v. Gibraltar. Irene, 11 Febr. te Salonica. lerope, 11 Febr. te Rotterdam. Vlerope, n Febr. te Amsterdam. (Verb.J Nereus, 11 Febr. n. A'dam. Stuyvesant, pass. 10 Febr. Azoren. Ulysses, 8 Febr. te Curacao. Amsterdam, 11 Febr. v. Curacaö. Clio, 11 Febr. te Piraeus. Ganymedes, pass. 11 Febr. Gibraltar. Middiemoor, 12 Febr. v. A'dam. Neptunus, 12 Febr. te Melilla. Orpheus, 13 Febr. te A'dam. Zeus, 11 Febr. te Genua. Achilles, 12 Febr. v. Alexandrië. Örestes, 11 Febr. v. Trinidad. Petworth, 12 Febr. v. Algiers. Venus, 12 Febr. v. Constantinopel. llos, pass. 13 Febr. Gibraltar. Saturnus, 13 Febr. v. Bourgas. Stella, t., pass. 13 Febr. de Azoren. Theseus, 12 Febr. te Pasages. Kon. Paketvaartmaatschappij. Le Maire, 9 Febr. v. Batavia. Nieuw Holland, 9 Febr. te Melboume. Van der Lijn, 12 Febr. v. R'dam. Makian, pass. 13 Febr. Djeddah. Van der Lijn, 13 Febr. Bevezier gep. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, pass. 11 Febr. Ouessant. Kon. Holl. Lloyd. Gaasterland, t., 10 Febr. v. B. Ayres. Amstelland, tt., 12 Febr. te Montevideo. Waterland, u., 12 Febr. te Montevideo. Gelria, t., 12 Febr. v. Montevideo. Zeelandia, 13 Febr. v. A'dam. HollandAfrika Lijn. Nias, t., 14 Febr. te A'dam. Rietfontein, u., 11 Febr. v. Suez. Sumntra, 11 Febr. v. Rotterdam. Billiton, u., 11 Febr. te Walvischbaai. Grijpskerk, u., 12 Febr. v. East London. Nieuwkerk, 14 Febr. te A'dam. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk, 8 Febr. te San Franclsco. Eemdijk, 11 Febr. v. Antwerpen. Gaasterdijk, 9 Febr. te Curacao. Groenendijk, 11 Febr. te Los Angeles. Kinderdijk, 10 Febr. te San Francisco. Leerdam, 13 Febr. te N. Orleans. Nariva, 11 Febr. te Londen. Volendam, u Febr. te New-York. Burgerdijk, 12 Febr. te Boston. Dinteldijk, 10 Febr. v. Cristobal. Eemidijk, 11 Febr. v. Gravesend. Maasdam, 12 Febr. te New-York. Narenta, 10 Febr. te Portland (Ore), Nieuw-Amsterdam, 12 Febr. te R'dam. Veendam, 12 Febr. v. New-York. Vechtdijk, 12 Febr. v. R'dam. Millais, 9 Febr. te Vancouver. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, t., 11 Febr. v. Port Said. Eemdijk, t., 10 Febr. te Antwerpen. Veendijk, u., 11 Febr. v. Genua. Kieldrecht, t., 11 Febr. v. Madras. Gemma, 13 Febr. te A'dam. Sommelsdijk, u., 12 Febr. v. Rangoom. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u., pass. 12 Febr. Gibraltar. Arendskerk, u., pass. 12 Fbr. Portin. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, 13 Febr. v. Antwerpen. Alderamin, 8 Febr. v. Manilla. HollandWest-Afrika Lijn. Peursum, 12 Febr. v. A'dam. Texel, t., pass. 11 Febr. La9 Palma». IJstroom, t., 10 Febr. te Laigos. Albireo, u., 11 Febr. te Lagos. Fauna, 11 Febr. v. Freetown. Kilstroom, u., pass. 12 Febr. Ouessant. Vondel, u., pass. 11 Febr. Las Palmas. Vulcanus, t., 12 Febr. v. Conakry. JavaChinaJapan Lijn. Tjiliwong, 8 Febr. te Soerabaja. Tjikini, 7 Febr. te Hongkong. Tjisaroea, 8 Febr. v. Hongkong. Tjikemibaing, 11 Febr. v. Batavia. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 8 Febr. te Rangoon1. Queda, 12 Febr. v. Java. JavaNew-York Lijn. Agapenor, pass. 9 Febr. Perim. Mentor, 8 Febr. v. Boston. Saparoea, 10 Febr. te Batavia. Palembang, 13 Febr. v. R'dam. Java Pacific Lijn. Bengkalis, 12 Febr. v. Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Bandoeng, u., 12 Febr. v. Suez. Deli, 11 Febr. te R'dam. Indrapoera, u., pass. 12 Febr. Gibraltar. Kota Radja, t., pass. 11 Febr. Point die Galle. Kota Gede, u., 12 Febr. v. Suez. Sibajak, 12 Febr. te R'dam. Ternate, 10 Febr. te R'dam. Soekaboemi, u., pass. 13 Febr. Antwerpen. Kedoe, t., 12 Febr. v. Padang Palembang, t., 12 Febr. v. Belawan. Patria, 13 Febr. v. Batavia. Tabanan, u., pass. 12 Febr. Dover. Tapanoeli, t., pass. 12 Febr. Finisterre. Kota Baroe, 13 Febr. v. R'dam. Soekaboemi, u., 13 Febr. te Antwerpen Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Jason, pass. 11 Febr. Perim. Perseus, pass. 11 Febr. Gibraltar. Polydorus, 12 Febr. v. Padang. Helenus, 12 Febr. v. A'dam. Lycaon, 9 Febr. v. Penang. Tantalus, 13 Febr. te A'dam. Atreus, 9 Febr. v. Manilla. Meetor, 11 Febr. te Glasgow Philoctetes, 11 Febr. v. Singapore. Ajax, 13 Febr. v. R'd'am. Phrontis, 13 Febr. te P. Said. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus, 12 Febr. te Oran. Jonge Maria, 11 Febr. v. Valencia. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alphard, u., 12 Febr. v. Oporto. Alhena, u., 12 Febr. te Montevideo. CORRFSPONDF*™® Wij ontvingen een verslag van de Ned. Coöp. Vrouwenbond, dat wegen plaatsgebrek a.s. Zaterdag wordt opgi nomen. Ook het verslag betreffende ht afscheid van den heer Verstegen moet tot het nummer van Zaterdag blijvci staan. DE ROODE DUIVELS SLAAN DE ZWALUWEN. Een 4i-zege. De traditioneele Mandi Gras-wedstrijd Roode Duivels—Zwaluwen, welke te Brussel Dinsdag werd gespeeld op een hard bevroren terrein, werd door de Belgen met 41 gewonnen. naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Febr. Medegedeeld door het Kan. Ned'erlandsch Meteorologisch Instituut te De BiJt Hoogste stand 784.0, te Stensele Laagste stand 744.7, te Ryckjavik. Verwachting: Zwakke tot matige, later mogelijk toe nemende N. tot O. wind, gedeeltelijk be wolkt met waarschijnlijk sneeuw, meest stienge vorst des nachts, overdag meest matige vorst. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Febr. Aanvoer: 22,sor kg. roode kool 8.5012.30 21,000 log. gele kool 4.70—7.70; 5200 kg Deensche witte 9.20.11, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 13 Febr. Aanvoer: 1800 Iqg. uien 13—13.10; 9700 kg roode kool 5.5012.70; dito doorschot 8.3t 9.40; 2000 kg gele kool 5 30—7.60; 5700 k« Deeusche witte 7.40—11.40, alles per 100 kg WARMENHUIZEN, 13 Febr. Roode kool 10—10.80, dito uitschot 3 per 100 kg. PURMEREND, 12 Febr. Kaas. 7 stapels fabriekskaas 47; 2 st. kl. boerenkaas 50, in totaal 9 stapels, wegende 11000 kg. Handel goed. 399 kg. boter 2.45 2.70, handel minder. Vee. 288 runderen, w.o. 105 vette 0.80— 1.10; 171 melk- en geldekoeien 120—335, handel matig; 14 stieren; 13 paarden 80— 200; 6 vette kalveren 1.40i.öo, handel vlug; 465 nucht. kalveren, voor de slacht 1243, voor de fok 14—30, handel vlug; 276 vette varkens, voor de zout 0.70—0.73; voor de slacht 0.70—0.76, handel vlug; 19 magere varkens 18—34, handel matig; 44 biggen 1623, handel matig; 511 schapen (vette) 2545; overhouóers 2330, handel stug; kipeieren 7.758.75; eendeieren 8.25; piep kuikens 2—2.50. Eierveiling. 262 eendeieren a 9.10; 11065 kipeieren a 8.209.20. PURMEREND, 11 Febr. Groenteveiling. Witlof 1130 per 100 kg.; roode kool 5.50—14.10 per 100; witte kool 6.30 per 100; savoye kool 3.607.90 per 100; spruitkool 2.556.60 per 15 kg.; boere- kool 1.051.10 per 10 kg.; selderij 10 per 100 bos; wortelen 0.75 per 100 bos; uien 12.30—12.90 per 100 kg.; prei 16—71 per 100 bos. Schagermarkt van Donderdag 14 Febr. 11 Paarden 220350; 4 stieren 200300; 46 g;eldekoeien magere 160—270; 72 idem vette 250400; 7 kalfkoeien 260360; 260 nuchtere "kalveren 8—28; 241 overhouders 30—41; 15 varkens magere 2540; 45 idem vette per leg. 0.680.72; 128 biggen 1422; 3 konijnen 13; 22 kippen 150; 40 kg. botêr per kg. 2.602.70. Eierveiling. 65004 kipeieren: bruine 8.809.40, witte 88.509.10, kleine witte 6.80; 172 eend eieren 8.IO. POST EN GIST PER VLIEGTUIG NAAR URK GEBRACHT. Amsterdam, 14 Febr. Hedenmorgen 9.5. is het K.L.M.-vliegtuig P H A D X, bt stuurd door den piloot Sillevis, terwij zich voorts twee mechaniciens aan boor! bevonden, van Schiphol naar Urk ver trokken. Het vliegtuig had ruim 786 K.G post meegenomen en 24 K.G. gist. Er zijl geen passagiers aan boord. DRIE KINDEREN DOOR HET IJS GEZAKT. Een verdronken Alblasserdam, 14 Februari. Woensdag morgen zakter Ap de rivier de Noord te; hoogte van de werf de Noord drie kinde ren door het ijs. Twee ervan werden me groote moeite gered; de 7-jarige Jan Ver heul verdween onder het ijs. Het lijkje if nog niet gevonen. RIJN EN MAAS DICHTGEVROREN. De Maas bij Cuyk en de Rijn bil Lo bith .zijn in den afgeloopen nacht dicht gaan zitten. ZIEKENHULP PER VLIEGTUIG VAJ DE MARINE. In aansluiting op het elders in dit blai opgenomen bericht betreffende het ver voer van het 6-jarig dochtertje van dei heer Dalmeyer, boschwachter bij he Staatsboschbeheer te de Koog op Texe naar hier, vernemen wij nog de volgend» bijzonderheden: Doordat het transport van de Koog naai de Mok veel meer tijd in beslag nam dar men verwachtte, moest het vliegtuig onge^ veer een uur voor de blokken blijven staan met draaienden motor. De motor af te zetten achtte men niet gewenscht met het oog op het tengevolge van de koude moeilijke aanslaan en mogelijke be vriezing van het koelwater. Het geduren de ruim een uur stationair laten draaien van den motor had evenwel vuil worden van de bougies tengevolge, zoodat bü den terugtocht slechts 4 van dé 6 cylinders werkten en de bestuurder blij was toen h\j boven de Kooy was aangekomen. Het verzoek om het patientje per vlieg tuig te vervoeren, was gedaan door dr. Hallema te Texel, die dit als uiterste mid del te baat nam in een vrijwel hopeloos geval. Het bleek dat het patientje van het ver voer per vliegtuig op zichzelf geen nadeel had ondervonden. In verband met dezen tocht ontving de Commandant van het Vliegkamp de Kooij sen vraag uit het vliegkamp Schiphol, of iet mogelijk was op Texel te landen met en éénmotorig vliegtuig van de K.L.M.( aangezien men dan op deze wijze de post voor den Burg wilde vervoeren. Deze vraag werd door den Commandant be- ves Igend beantwoord. Bij den O.N.O. wind welke hedenmorgen woei en nu het zand vrij hard is, werd als geschikt lan dingsterrein de zandplaat bij de Hors aangewezen, welke eventueel door den bestuurder van het K.L.M.-vliegtuig her kenbaar zou zijn aan de sporen' van het n arinevliegtuig en de auto, welke giste ren het meisje Dalmeyer had vervoerd.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8