'Z'IEISCHE EOURANT VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. VAN ZATERDAG 18 FEBRUARI 1929 Het diploma spraakleeraar van de Ver. van Spraakleeraren werd behaald door onzen plaatsgenoot de heer C. W. Rusting. Ds. J. D. v. d. Veen, alhier, ontving een beroep naar Rijswijk (Z. H.). Door het Bestuur der Ambachts school alhier is benoemd tot leeraar aan deze school de heer J. W. Lookman, te Bussum, terwijl de heer W. M. de Draaijer benoemd werd tot plaatsvervangend direc teur in plaats van den heer Smit, die on langs tot directeur werd' benoemd. BEGRAFENIS B. ALFING. Donderdagmiddag vond de begrafenis plaat* van den heer B. Alfing, in leven ooommleg der P. en T., werkzaam ten Post- kantore alhier. Vanuit "het Marinehospitaal werd ge reden langs de woning van den ontslapene en vervolgens langs het Postkantoor, waar de blinden ten rouw gesloten waren en hot personeel zioh voor het kantoor heidl gechaard. Do stoet hield1 voor het kantoor halt en namens het geheele per soneel werd een krans aan de baar ge hecht, waarna de «toet voorttrok en het personeel, voor zoover vrij, dezen volgde naar de begraafplaats. Vervolgens sprak Ds. v. d. Veen een eenvoudig, hartelijk, gevoelvol woord ten afscheid. Daarna de heer Jonker, dir. van het P. en T. kantoor alhier, die met weemoed afscheid nam van zijn eersten ambtenaar, met wien hij zoo prettig had samengewerkt en aan wien hij een groo- ten steun verloor. Daarna spraken woorden van afscheid Dr. Rienks en de heer Marwitz, resp. voorz. van de Loge W.F.K. en van de Groninger vereeniging ,,'t Oetende", van welke corporaties de ontslapene een vol ijverig lid was. In het. sterfhuis had1 Ds. v. d. Poel diepgedachte, warmdoorvoelde trooswoorden tot de familie gesproken. Daarna had de beaarding plaats. Een groote belangstelling was er on danks de heersóhende koude en het ge tuigde, dat de heer Alfing, hier vele vrienden had. 75-JARIG BESTAAN KONINKLIJK INSTITUUT DER MARINE. In een Woensdagavond alhier gehouden vergadering van Helder's Belang en het Departement van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel is een bespreking gehouden in verband met bovenstaande herdenking. Ten einde hiertoe te geraken worden vereenigingen, die hieraan wenschen deel te nemen per advertentie uitgenoodigd tot eene bijeenkomst op Woensdag 27 Februari a.s. des avonds ten 8.80 ln de bo venzaal van Van Weelde op het Konings plein alhier, alwaar plannen besproken zullen worden om van de zijde der bur gerij blijken van belangstelling te geven. CHR. ORANJE VEREENIG ING. Het bestuur der Chr. Oranje-vereenl- glng verzocht ons mede te deelen, dat het, met het oog op de heerschende strenge koude, ten einde een mislukking van den avond te voorkomen, besloot de decla matie-avond1 van Arie Post, die gehou den zou worden Woensdag 20 Februari a.s., voorloopig uit te stellen. A. G. O.-LEZING UITGESTELD. In verband met de hewjge koude is de aangekondigde lezing iü ds. Klaver over Selma Lagerlöf, welke zooals was NED. VER. VAN HUISVROUWEN. HET TWEEDE OPTREDEN VAN WYNANDO. FILMVOORSTELLING L V. A. EXTRA-VERSTREKKING VAN COKES. Door den Heldersehen' Bestuurders- bond is aan het College van B. en W. het verzoek gericht om, nu de vorstperiode zoolang aanhoudt en met zulk een, hevig heid heerscht, aan de arbeiders, die thans werkloos zijn en zij die werkloos waren, doch werkzaamheden verrichtten in de werkverschaffing doch ook nu weer door vorst tot werkloosheid zijn gedwongen, extra hulp te verleenen door aan hen en alle ondersteunden, boven de reeds door het genieentebstuur verstrekte reductie bon voor brandstoffen, gedurende deze bui en,gewone periode vanaf Zaterdag 16 Februari a.s. gratis 1 H.L. cokes per week te verstrekken. Het Bestuur dringt er met do grootste kracht op aan, alle mogelijke hulp zoo spoedig mogelijk te verstrekken. STEUNVERLEENING. Door do Soc. Detn. Raadsfractie isdd. 16 Februari 1929 het volgende schrijven aan bet College van B. en W. gericht: Edelachtbare Heeren, Namens de S. D. Raadsfractie heeft ondergeteekende de eer, met verwijzing naar het verzoekschrift van den Helder sohen Bestuurdersbond, 'dd. 14 Febr. 1929 houdende het verzoek om extra steun te verleenen aan allen, die reeds in eenigen vorm steun verleend wordt er met klem bij Uw College op aan te dringen wel aan dit verzoek te willen voldoen, doch bovendien in die extra steunverleening te betrekken alle ge meentenaren, w. o. vooral ook de visschersgezinnen ongeacht of zij op eenigerlei wijze reeds tot steunver- krijgenden behooren. De buitengewone omstandigheden maken het verleenen van hulp en bijstand aan allen, die dit be hoeven meer dan dringend noodzakelijk. De S. D. leden van den Raad ver wachten, dat LTw College aan de geuitte wenschen zult willen voldoen en daartoe de noodige maatregelen wel zult willen treffen. GRATIS BRANDSTOFFEN- VERSTREKKING. Voldoende aan het verzoek van den Held. Bestuurdersbond, ondersteund door een van de s.d. raadsfractie (beide in het nummer van heden opgenomen) hebben Burgemeester en Wethouders besloten aan alle ondersteunden ln deze gemeente, bo ven de gewone brandstoffenverstrekking, per week 1 mud cokes gratis te verstrek ken voor zoolang dit noodig zal blijken. Deze regeling gaat heden in. WARM DRINKEN VOOR HET GEM.- PERSONEEL. Van den secretaris van den Bond van Werklieden in Overheidsdienst, den heer F. van Meurs, is het verzoek ingekomen 'bij B. en W. om aan diegenen van dit per soneel, wier werkzaamheden medebren gen, dat zij bij de tegenwoordige kou be hoefte hebben aan warm drinken, daar voor de gelegenheid te geven. Ook aan dit verzoek is door het College voldaan; de verschillende diensten zijn aangeschre ven om hiervoor maatregelen te namen. AF8CHEID8- EN HULDIGINGS AVOND A. G. A. VERSTEGEN. En de Koogsche burgemeester kreeg het al aanstonds flink te pakken van deze ontvangst. Met nog een strijdlied was deze begroeting geëindigd. Daarna nam de heer Van d' e r Vaart, die de leiding had van dezen feestavond, het woord. Toen wij in Mei 1927 ons 80-jarig bestaan als afdeeling vierden, en daarbij ook onze voorman ge huldigd werd, zoo zolde hij, had niemand onzer er een flauw vermoeden van, dat wij zoo spoedig weer bijeen zouden komen voor een huldiging. Dat dit voor ons een groote verandering tevens beteekent, be hoeft geen betoog. Wie kan zich verga deringen voorstellen zonder Verstegen. Verstegen en onze afdeeling waren een eenheid, en deze eenheid is thans ver scheurd; wij blijven achter zonder Ver stegen. Het is déze wetenschap, die ons ver raste en die dit samenzijn tegelijk wee moedig en vreugdevol doet zijn. De verschillende organisaties beschouw den het vertrek van den wethouder als een groote gebeurtenis, en meenden daar aan dan ook een wat feestelijk karakter te moeten geven, terwijl tevens een blijven de herinnering aan zijn verblijf alhier zou worden aangeboden. Dat trots de kou nog zoovelen zijn gekomen, stemt tot vreugde. Ieder, die weet welke plaats Verstegen heeft ingenomen in de arbeidersbe weging, weet, dat hij hier ter plaatse moeilijk te vervangen zal zijn. Maar onze beweging is de tijd ontgroeid, dat zij stond of viel met haar leiders. Nochtans is de vraag der vervanging een ernstige in onze beweging, die zoozeer met haar lei der ia samengegroeid. Weliswaar gaat het raderwerk van de machinerie wel zijn gang, maar Verstegen'wist op zoo bizon- dere wijze de touwtjes bijeen te houden, bij moeilijkheden zoo op 't juiste moment in te grijpen, en dergelijke eigenschappen zoekt men vaak vergeefs bij leiders. Van daar dat we, nu we zoo iemand moeten missen, weemoedig zijn gestemd. Aan den anderen kant heerscht vreug de bij ons. Na een worsteling van 80 jaren, na heel veel strijd te hebben gevoerd, heel veel offers te hebben gebracht, wordt Verstegen op een andere post ge roepen, een post, die een onderscheiding is voor hem en voor ons. Er is vreugde, omdat dit de kroon is op het werk van de arbeidersbeweging, aan welke Verstegen meer dan 80 jaren zijn krachten gaf, een kroon die verdiend is. Ons rest niets an ders dan hem de erkentelijkheid' te be tuigen voor den door hem gepresteerden arbeid. Dankbaarheid en erkentelijkheid willen wij uiten, en die kan blijken uit mooie woorden, maar ook nog uit wat an ders. Spr. zet nu uiteen, hoe de verschillende organisaties, waarmede Verstegen samen werkte, besloten hem als blijvend souve nir een album aan te bieden met photo's. Portretten zullen er in komen van bestu ren en leden, van feestelijke gebeurtenis sen enz. Maar de verrassing der benoe ming was zoo plotseling, dat dit album niet tijdig gereed kon komen en spr dezen avond slechts de toezegging kan doen, dat het overhandigd wordt. De volgende vereenigingen zullen aan de tot standkoming van dit album mede werken: Held. Bestuurdersbond, afdee ling S.D.A.P., Heldersche Soc. dein. Vrou wenclub, Instituut voor Arbeidersontwik keling, afd. Den Helder Arbeiders Jeugd- Centrale, Kunst aan 't Volk, Helder's Fanfarecorps, Heldersche Orkestvereeni ging, Vara, Bond van Korporaals K.M., Bond van Minder Marinepersoneel, Al- gemeene Coöperatie, Ned. Coöp. Vrou wenbond, afd. Den Helder. Zal dit album aan den heer Verstegen worden aangeboden, wij willen ook mevr. Verstegen niet vergeten. Aan haar, die zoovele jaren vele gezellige avonden heeft moeten opofferen aan het werk van haar man, bieden wij een schemerlamp aan. Spr. heeft zijn openingswoord opzette lijk sober gehouden, teneinde niet dg sprekers, die volgen zullen, het gras voor de voeten weg te maaien. Voor hen is gelegenheid het woord te roeren- Vooraf deed de zangvereeniging zich hooren met het bekende „Eens", dat krachtig en zuiver gezongen werd, waar na als eerste spreker op het podium kwam de heer Minnes namens den Helder schen Bestuurdersbond. Het scheiden valt ons hard, zoo zeide deze spreker. Daar hij als voorzitter van den H.B.B. en de afd. van den Bond van Overheidsperso neel de laatste jaren zeer veel met Ver stegen heeft moeten confereeren, weet hij maar al te goed, dat hier het woord geldt: we weten wel wie heengaat maar niet wie we ervoor terugkrijgen. Intusschen zal hij Den Helder niet vergeten, dat staat wel vast. De heer Noest (Bond van Korporaals K.M.) herdenkt het werken van den heer Verstegen bij de marine, waar hij de kern heeft gelegd voor lotsverbetering der ma trozen. Toen hij er diende, was de rechts positie en alles slecht, hij stichtte de or ganisatie, hij voerde den strijd om lots verbetering en moreele verheffing, en wij zijn het, die daarvan dagelijks de vruch ten plukken. Daarom zijn wij trotsch op zijn bevordering, en wij hopen, als hij in zijn nieuwe functie eens moeilijke tijden doormaakt, dat hij het album zal opslaan om daaruit de kracht te putten tot verder strijden. De derde spreker was de heer v. d. G ij n (Bond1 M.M. Personeel). Al was Verstegen de laatste jaren niet meer bij ons, hij is onafscheidelijk van den Bond. Het is on- noodig te releveeren wat hij voor den Bond gedaan heeft; in tal van toespraken is dit meerdere malen vastgelegd. Toch wil spr. zeggen wat Verstegen voor den Bond is geweest. Gij waart de man, die .tonmaat wakKer maakte, die'hom wek; -: uit zijn sleur en zijn slaap, en gij helt niet geschroomd', ondanks de pogroms, u..j gehouden werden, dit werk voort te zet ten. De Bond, v. M.M.P. heeft ontzettend veel aan U te danken, al zijn er tegen woordig velen, wien Uw vele werk, dat gij ervoor deedt, niet voldoende voor oogen staat. Gaarne hebben wij meege daan aan de huldiging in het album, dat U zal worden aangeboden, maar daaren boven hebben wij nog èenige wenschen, n.1. dat gij in staat moogt zijn als burge meester veel voor Uw ondergeschikten te kunnen doen. De heer Houtzager biedt namens een aantal onderofficieren het eerste deel aan van het werk van prof. Cramer: Ne- derlandsch Staatsrecht (het tweede deel is nog niet uit). De heer De N ij s spreekt namens de Alg. Coöperatie. In intiemen kring heb ben wij reeds afscheid genomen, maar hier in 't openbaar willen wij gaarne nog even getuigen hoe hij ook op coöperatief gebied geploeterd en gewerkt heeft en de laatste 15 jaren alle moeilijkheden mee heeft helpen overwinnen. Het zal voor ons een geweldige slag zijn zijn rijpe ad viezen te moeten missen. Vooral kort na de fusie waren er groote moeilijkheden te overwinnen en Verstegen was de man, die altijd de spits moest afbijten. Nu komen op het podium de heeren C. Bot, P. Bandsma en Bern. M y e r, welke namens het comité voor het Dorus Rijkers-monument bij monde van eerstgenoemden den heer Verstegen toespreken. Wat moet er van ons comité worden? vraagt de heer Bot, zonder u als hoofd. Intusschen hopen wij, dat de heer Verstegen ook in K'oog aan de Zaan mede werking aan dit mooie werk zal blijven verleenen. Spr. biedt namens het Comito oen bloemenmand aan en drukt daarbij den wenseh uit, dat de heer Verstegen langer aan den Den Helder zal blijven denken dan deze bloemen zullen bestaan- De heeren Teune, Maas en Band sma als hoofdambtenaren der gemeente komen thans op het podium. De heer Teune houdt een geestig speechje, dat ook al weer tot tekst heeft: weemoed en blijdschap vervullen ons nu gij ons gaat verlaten. Spr. hoorde het het eerst van den heer Maas, die hem opbelde en met een grafstem zei: „Ik heb een jobstijding voor je: de heer Verstegen gaat ons ver laten". Wij hoofd-ambtenaren hebben van den heer Verstegen geleerd den optimisti- schen kant van het leven te bezien en juist voor onze gemeente was dat van zoo groot belang, omdat wij altijd moeite hadden de touwtjes aaneen te rijgen. Wij meenden dan ook van deze gelegenheid gebruik te moeten maken om onze groote waardee ring uit te spreken voor de aangename samenwerking, die wij, bedrijfshoofden, met u hadden. Persoonlijk weet Ik maar al te goed wat u als wethouder voor de gemeente gedaan heeft. Namens de. bedrijfshoofden biedt spr. een klein bewijs van waardeering aan, in den vorm van een bureaulamp. Spr. drukt den wensch uit, dat het den heer Verstegen in zijn nieuwen werkkring goed moge gaan; wij hebben het steeds zoo in u gewaardeerd', dat we u als wet houder hadden, omdat wij meerdere malen iemand noodig hadden, die ons in het openbaar kon verdedigen. Dr. K e t n e r spreekt namens het In stituut voor Arbeidersontwikkeling. Wanneer men het werk van Verstegen in de afgeloopen periode nagaat dat door hem werd verricht als voorzitter der S.D. A.P., wethouder, en in tal van andere functies, begrijpt men, dat dit geen koud afscheid mag worden. Weliswaar is de thermometerstand laag, maar die van ons hart is daarentegen hoog. Thans 27 jaar geleden ontmoette spr. Verstegen voor het eerst en ook op geestelijk terrein, namelijk in een debatingclub, waarvan hij penningmeester en ik secretaris was. Ook voor het Instituut voor Arbeidersontwik keling had hij groote verdiensten; daarom zegt spr. tot de aanwezigen: gaat a.s. Woensdag eens kijken naar de film, die het Instituut vertoont, dan weet gij wat Verstegen voor ons deed. Want hij was het, die het initiatief nam tot de oprich ting van onze afdeeling. De heer Smith spreekt namens „Kunst aan 't Volk" en herinnert aan het zooevan gezongen „Aan de etrjjdere". Het PREDIKBEURTEN. ZÖNDAQ 17 FEBRUARI. DEN HELDER, Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraatt. 's Morgens 10.30 uur„ Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: «Mijn ziel is ba- geerig 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. W. J. van der Poel. Onderwerp: »De nardus der liefde». W és ter kerk (Woitoiein). Geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Cand. G. Smeenk, vaD Arnhem. Hulpkerkdfenst (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Cand. G. Smeenk. 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem. 'b Morgens 10 uur, Ds. C. Riemers, van Harlingen. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, 's avonds 5.80 uur, Ds. M. G Blauw, van Haarlem. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sMorgens 10 uur, Vrije Evangelisatle- sanienkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrjje Evangeli satie-samenkomst. OnderwerpJezus zegtZiet niet naar den splinter in het oog uws broeders, maar naar den balk in eigen oog». Leger des Heils. 'sMorgens 10 uur, Heiligingsdiensten 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Wees een voorbeeld». JULIANADORP. Ned. Herv. Gom 's Middags 2 uur, Ds. E R- Damsté. Onderwerp: «Arbeid en smaad». Zendingsgebouw „Ster der Hope", 's Avonds 7.30 uur, sprekers de heeren Ph. Looij en J. Kits, van Amsterdam. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 'sMorgens 10 uur, Preeklezen. 'sMiddags 2.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, deneer Boon. WIERINGEN. Hippolytushoef. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gemeente. 'sMorgens 10 uur, Ds. O. L. v. d. Vee». Ger. Kerk (Beltstraat). 'sMorgens 10 uur en nam. 8 uur, Ds. Prins, van Knijpe. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, den heer Bosma. Den Oever. Ned. Herv. Gem 'sMiddags 2 uur, Ds. van Beek. was ook het lied, waarmede de 18 jaar ge leden opgerichte zangvereeniging debu teerde. Toen zong Verstegen nog zelf mee; thans is hij als luisteraar diep onder den Indruk van den zang geweest. Geen wonder: gedurende een groot deel van zijn leven heeft Verstegen zijn kracht, zijn geest, zijn heldenmoed, aan ons ge geven. Vooral in die eerste, moeilijke jaren, toen hij voor zijn beginselen uit kwam en op alle manieren vervolgd en tegengewerkt werd, was zijn heldenmoed groot. Hij was ook de oprichter van onze zangvereeniging en wij danken hem voor alles wat hij heeft gedaan. De heer Teeckelenburg spreekt namens het Fanfarecorps. Tot driemaal toe deden wij een poging Verstegen onze hujjle te brengen door middel van een serenade, maar het heeft niet mogen zijn. 't Is even goed, dan doen we het maar zoo in de zaal. Mevrouw B o r k e r tJ e 11 e n biedt namens de s.d. Vrouwenclub van den Helder een kleine bloemenhulde aan. De heer Nico Etman spreekt na mens de A. J. C.-ers. Wij kunnen niet zeg gen, dat Verstegen ons als gast in ons gebouw „de Branding" overliep, maar de oudere beweging vroeg al zijn aandacht, al zijn tijd'. Maar in ieder geval konden wij op hem rekenen. Nog maar een jaar of vijf is het ons vergund eenigszins vas ten grond onder de voeten te hebben. Er zijn thans vele jeugdorganisaties, wel een stuk of tien, maar zij hebben alle voort gebouwd op de fundamenten, door de soc.-dem. arbeidersbeweging gelegd. En wij jongeren denken aart Verstegen als een van de weinige pioniers, die voor deze organisatie gastreden hebban. Va*. Met het oog, op de koude werd de af- sdheldspleohtlgheld gehouden in het wachtlokaal van het begraafhuls. Het eerst voerde het woord de heer Sohippers, waarnemend Inspecteur te Haarlem, sprekende namens den Inspec teur der P. en T., die door ziekte zelf ver hinderd was tegenwoordig te zijn. Deze spr. schetste den overledene als een ijverig, plichtsgetrouw ambtenaar, die bh de autoriteiten hoog stond aange schreven. Eenparig was men van oordeel dat ge- traoht moet worden de ingezetenen van den Helder op te wekken blijken van sym pathie te geven met deze voor de gemeente zoo belangrijke instelling. feannonceerd, Maandag zou plaats heb- en, tot nader datum uitgesteld. Houders van entréekaarten kunnen derae bewaren of ze aan de adressen, waar ze gfekochc zijn, weder inwisselen. Donderdagavond hield de plaatselijke afdeeling der Huisvrouwen-Vereen, haar laarvergadering, die, ondanks de hevige koude, goed bezocht was. Als bestuurs leden werden herkozen de aftredende dames Veen en Langhorst, Mevrouw Grunwald droeg voor een stukje, waarin zij deed uitkomen, hoe de man soms vatbaar is voor de zachte argu menten van de vrouw en bracht tevens, in een keurig, eigengemaakt gedichtje, hulde aan de Huisvrouwenvereeniging. Mevrouw v. d. Poel vergastte de aan wezigen op eenige zangnummers, waarbij «ij zich zelf accompagneerde. Dank zij de prestaties vap beide dames vaahet vutw aliargenoegelijkate avond Naar wij vernemen zal de beroemde fas- cinateur Wynando, wiens groot succes een ieder zich wel herinnert, nog één en kele experimenten-avond geven en wel op Donderdag a.s. in Casino. De heer Wy nando zal dan tevens enkele nieuwe ex- perimenten demonstreeren en zal mede optreden The graet Mr. X., een bijzonder goochel-kunstenaar, welke reeds met den neer Wynando in de voornaamste thea ters optrad. Blijkens eene advertentie in dit blad geeft het Instituut voor Arbeidersontwik keling Woensdagavond eene filmvoor stelling in de Scala-Bioscoop. Het ligt voor de hand dat een dergelijke voor stelling, van dit Instituut uitgaande, een bijzonder karakter draagt en afwijkt van de gewone bioscoopvoorstellingen. In de eerste plaats is bij deze voor- stelliug winstbejag geheel uitgesloten. De prijzen zijn zoo laag gesteld, dat zelfs een goed bezette zaal nog een tekort zal opleveren. In de tweede plaats Is er verschil in den aard van hetgeen vertoond wordt. De eerste film, die op het doek zal ver schijnen, »Rood Weenen», geeft beelden van de mooie Oostenrijksche hoofdstad, zooals de toestand daar onder het Bociaul- demokratisch bestuur geworden is. Het ia eene leerrhke illustratie bij de artikelen, die «Het Volk» in den laatsten tijd over Weenen heeft gepubliceerd. Dé tweede film, »De drie dieven», ls een Russische klucht, in den geest van Heijerman's blijspel »Robert, Bertram en Oo.«. Ook hier zijn drie typen van dieven een schooier, een voorname dief en een bankier-oplichter, die in den loop van hunne «ondernemingen» met elkaar in aanraking komen. »Het Volk» 2egt ervan »Groteske tooneelen wisselen elkander ln vlug tempo af. Regie en fotografie zijn uitstekend verzorgd. Kortom, deze film is een prachtige satyre, waarvan de ten- denz niet diep genoeg in de massa kan doordringen.» De vertooning zal worden opgeluisterd door muziek van de Heldersche orkest vereniging. Woensdagmiddag half drie is er ln dezelfde zaal eene kindervoorstelling, ook met zeer mooie films. (w.g.) P. S. v. d. Vaart. Op uitnoodlging van den Helderschen Besuiuruersbond en de afdeeling der 8.U.A.F. waren Dinsdagavond een aantal personen in Casino bijeengekomen om aiseüeid te nemen van den wethouder A. O. A. Verstegen, welke, zooais wij reeds mededeeeiaen, hedenmiddag naar zijn nieuwe woonplaats ivoog aan de Zaan ver trekt. De lelie kou was ongetwijfeld oor zaak, dat niet meerderen waren opgeko men, nochtans waren eenige honnerden mannen en vrouVen, in hoofdzaak partij- genooten en geestverwanten van den neer Verstegen, maar ook enkele hoofd ambtenaren oij dit afscheid aanwezig. „jtielder's l-aniarecorps" had zich ach ter in de zaai, by het buffet, opgesteld, terwijl de zangvereeniging „Lunst aan 't Volk" op het tooneel stond geschaard en het strijkorkestje den< „inuzikaleu hoek" der zaai, waar anders de heer Hoppenbrouwer en de zijnen zit, bezet hield. De bedoeling was den heer Verste gen met familie met de muziek van het Fanfarecorps van de woning aan de Bin nenhaven af te balen, maar alweer we gens de strenge vorst heeft men dit num mer van het programma geschrapt en be paalde men er zich toe de familie Verste gen per auto naar Casino te brengen,, waar, zooals we zelden, de muziek reeds" aanwezig was. Toen de familie Verstegen uit de koffie kamer de zaal betrad, schalden de fanfa res van het muziekcorps, eu nadat men de zaal was doorgegaan en ieder zijn ze tel had ingenomen, ving „Kunst aan 't Volk" onder leiding van den heer Rus ting het bekende „Aan de Strijders" aan: O strijders, die uw bloed, uw leven, Uw kracht, uw geest, uw heldenmoed, Aan heel de menschheid hebt gegeven, U brengen wij een broedergroet.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13