w ONZE WATERLEIDING. De Directeur van 't Provinciaal Water leidingbedrijf van Noord-HéHand deelt volgende mede: Het is een normaal verschijnsel, dat tij dens en na een periode van eenigszins langdurige vorst, tengevolge van daar door veroorzaakte bodemzettingen, breu ken en lekkage in het buizennet optreden. Het herstellen van zoodarfige defecten kan de noodzakelijkheid met zich brengen om tijdelijk tot afsluiting van één of meer gedeelten van het buizennet over te gaan, zonder dat het, gelijk in normale omstan digheden wordt nagestreefd, mogelijk zal z{jn van te voren de betreffende abon- nenten daarmede in kennis te stellen. Zoo veel mogelijk zal getracht worden te voor komen, dat dergelijke onaangekondigde afsluitingen plaats hebben, doch vooral des nachts zal hiertoe niet altijd gelegen heid zijn, zoodat dé afsluiting vooral dan onverwachts kan komen. Omdat bij zoo'n afsluiting het water in het geheele buizennet in rust komt, loopen alle niet afgetapte binnenleidingen ge vaar spoedig te bevriezen. Het is dus ook met het oog hierop nood zakelijk liidens vorst eiken avond de hoofd (sto|»)ikraan te sluiten en dan na tuurlijk de binnenleiding volledig af te tappen. Dit moet ook overdag zooveel mogelijk geschieden, zoodra men bemerkt, dat de bi (leiding hetzij Moor bevriezing, hetzij dm ijdelijke afsluiting van de hoofdlei geen water meer geeft. Door deze vo org wordt de kans op water schade- geheven of althans belangrijk verminderd. CONSULTATIE-BUREAU VOOR ZUIGELINGEN TE DEN HELDER. Door A. ten Bruggéncate, provinciaal Kinderarts, van „Het Witte Kruis". In aansluiting aan de advertentie, voor komende in dit nummer wil ik gaarne met een enkel woord uitleg geven aan gaande doel en werkwijze van bovenge noemd bureau. Hot is bekend, dat de verzorging en voeding van on,ge kinderen in vele geval len te wenschen overlaat, niet zoozeer tengevolge van verwaarloozing als wel omdat ouders en verzorgers vaak niet op de hoogte zijn van de elschen die tegen woordig worden gesteld. Om hen in dit opzicht met raad en daad terzijde -te staan, hen te helpen hunne kinderen zoo 'gezond mogelijk te doen zijn erii te maken dat de kleinen, wanneer een1 ziekte hen mocht treffen, het best in staat zijn deze ziekte het hoofd te bieden en te boven te komen, zijn door verschil lende vereenigi-ngen in ons land een groot aantal bureau'a opgericht er Zijn nu reeds een tweehonderdtal werkzaam waar de moeders zich met hare kinderen kunnen aanmelden om den raad dien zij noodig hebben te ontvangen. In onze provincie heeft de vereeniging Het Witte Kruis de zorg voor de oprich ting van een groot aantal bureaux op zich genomen: alléén in de tweede helft van 1928 zijn een viertal bureau's in wer king getreden, namelijk te Enkhuizen, Medemblik, Wervershoof en Hoorn; dezer dagen volgen Schagen en Den Helder en wij hopen dat van de gelegenheid, die hier in het belang van uwe kinderen wordt geboden, een ruim gebruik zal worden gemaakt. Dr. Th. O. van Hilten, kinderarts te Alkmaar, heeft zich bereid verklaard de leiding van het bureau op zich te nemen; de zittingen worden gehouden eiken Don derdag van 2.45 tot 8.45 n.m. in gebouw Gemeenetlijke Geneeskundige Dienst, Kerkgracht 86. Met nadruk wil ik er nog even op wij zen dati zieke kinderen niet worden be handeld: een ziek kind hoort bij zijn huis dokter thuis en wanneer een kind dat zich bij het Bureau heeft aangemeld, ziek' wordt bevonden, wordt het naar dezen verwezen. Ten slotte wordt verzocht nog van het volgende kennis te nemen: de toegang tot het bureau is kosteloos, maar wordt uit sluitend verleend aan kinderen die den leeftijd van anderhalf jaar nog niet heb ben bereikt. Ik wil niet eindigen zonder op deze paats een woord van dank te brengen aan het Gemeentebestuur en de afdeéling van het Witje Kruis voor de medewerking en s'eun bij de verwezenlijking van onze plannen ondervonden. Moge het Consultatie-Bureau een suc cesvolle werking tegemoet gaan! Bergèn, 26 Februari 1929. GF EENTERAAD. Verg ing van den Raad der gemeen te Den I lder op Donderdag 7 Maart 1929, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Notulen. Vaststelling der notulen van de vergade ring van 29 Maart 1929., Ingekomen stukken. A. Besluit van God. Staten tot goedkeu ring van het Raadsbesluit van 29 jan. 1929 tot verkoop van het erfpachtsrecht op een perceel grond te Huisduinen; B. Besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring van het Raadsbesluit van 29 Jan. 1929 tot verkoop van grond aan H. Riemers, J. Boon én L. Riemers. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een regent van het Algemeen Weeshuis in de plaats van den heer H. F. van Baaren. Aanbevolen worden de heeren: 1. P. J. Michels en 2. G. Reus. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van twee leden der Oommissie van Bijstand voor Publieke Werken in de vacatures: G. J. Eijlders en J. J. Schoeffelenberger; tot het benoemen van twee leden der Commissie van Bijstand voor de Finan ciën in de vacatures D. C. A. de Zwart en Ir. C. van Dam; tot het benoemen van twee leden der Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf in de vacatures J. van der Veer en D. C. A. de Zwart en tot het benoemen van een lid der Com missie van Bijstand voor de Reiniging en Plantsoenen in de vacature J. van der Veer. Mededéellng. Mededeeling van Burgemeester en Wet- houders, dat door hen de werkzaamheden als volgt zijn verdeeld: a. het onderwijs: de Burgemeester; b. sociale aangelegenheden, armwezen, volksgezondheid, volkshuisvesting en vischafslag: de wethouder E. J. Bok; c. Reiniging, plantsoenen en publieke werken: de wethouder W. C. van Breda; d. financiën, water- en lichtbedrijven, grondbedrijf en het pensioenfonds: de wethouder D. C. A. de Zwart. HARDRIJDERIJ LEERLINGEN ZEEVAARTSCHOOL. Op verzoek laten wij vo'ledigheids- halve, hieronder nogmaals volgen de uit slagen van de Woensdagmiddag, op de baan van de IJsclub »Het Noorden4 ge houden hardrijderij, voor dé leerlingen der Zeevaartschool, met vermelding van de gemaakte tijden. De lengte van de baan was 160 meter. Groep ILeerlingen beneden 17 jaar. Ie prijs: Kuipers,22sec.2e prijsKila, 22% sec. Troostprijs: v. d. Bogaerde,als gangmaker reed h(j de baan in 22'/s sec. Groep IILeerlingen van 17 j. en ouder. Ie prijs: Verblauw, 203/s sec. 2e prijs: Schol, 20% sec. 8e prijs: Teuteling 21% sec. Groep IIIStuurlieden en Machinisten. Ie prijsVuil, 21 sec. 2e pr.Herkemey, 23'/s sec BRAND IN DE GRAVENDWARSSTR. Donderdagmiddag is een brandje ont staan in het aardappelpakhuis van den heer Kalis in de Gravendwarsstraat. Ge lukkig werd de brand bijtijds ontdekt, zoodat oögenblikkeljjk tot blussching kon worden overgegaan. De politie, die spoe dig aanwezig was, sjouwde met emmers water van de buren naar het pakhuis en wierp die op het rookende strob, zoodat spoedig gevaar voor eventueele uitbrei ding geweken was. De brand is vermoedelijk ontstaan door broeiing van zakken of van het stroo. ONGELUK OP HET IJS. Haaigje-over is een heerlijk spelletje voor wie, om met Hildebrand te spreken, „de jongenskiel nog om de schouders glijdt", maar op het harde en gladde ijs dat wij thans hebben, is het niet zonder gevaar. De pl.m. 16-jarige Zandstra was Donderdag met andere kameraden bezig met dit spel en had daarbij het ongeluk te vallen. Hij stak daarbij, zooals dat gaat, zijn hand uit en pp datzelfde oogenbiik reed een andere jongen met zijn schaats over de hand heen, waardoor deze tot 012 het been opengescheurd werd. Een haasje- over, dat den jongen lang heugen zal! HET GEMOERDE KOEK-EN-ZOOPIE. Een laffe daad. Een zekere Schnatmeier van den Brak- kelveldweg stond met een koek-en-zoopie op het ijs bij de spoorbrug nabij het Tuindorp. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft men de heele inrichting zoo goed als afgebroken en den inven taris meegenomen. Deze Donderdag was ook overigens een ongeluksdag voor den man, want Donderdagavond werden van zijn voor zijn woning staande kar 30 jodenkoeken gestolen. DERDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „Het Chineesche Landhuis." Wij hebben met een enkel woord reeds melding gemaakt van de derde abonne mentsvoorstelling, welke spoedig wordt gegeven en waar opgevoerd zal worden het driebedrijvige tooneelshik „Het Chi neesche Landhuis". Blijkens ons gedane vragen is hiervoor groote belangstelling, wellicht ook wegens den titel, en daarom zullen wij hier een en ander over dit stuk vertellen. Het is geschxevep door twee Engelsch© auteurs, en de groote aantrekkelijkheid ervan zal wel zijn de Chineesche sfeer. Immers, de drie bedrijven spelen zich af in of nabij Chineesche bungalows (een bungalow is een landhuisje van één ver dieping), en de handelende personen zijn gedeeltelijk Europeanen, gedeeltelijk Chi- neezen. Voor zoover het Ghineezen bet- treft, zijn de cortumes natuurlijk ook Chi- neesch, hetgeen de aantrekkelijkheid van het stuk zal verhoogen. Wat nu het stuk betreft, dit behandelt het vraagstuk van het. rassenonderscheid, de onoverbrugbare kloof tusschen het Europpescho en1 het Chineesche ras. Van den inhoud zullen wij niets vertellen, om het voor den a.s. bezoeker niet te beder ven. De strijd tusschen de twee onver- eenigbare rassen eindigt op hooge en nobele wijze. Deze uitvoering wordt gegeven door het „Vereenigd Tooneel", directie Ver kade en Verbeek, en de beste spelers wer ken er aan mede. Wij noemen Nel Stants en Minnie ten Hove, welke twee Euro» peesohe vrouwenrollen vertolken, Kom mer Kleyn, Henri Eeren& Albart van Dalsum. Deze laatste vervult de rol van Yuan Sing, rijk Chiaeesch edelman. Onze Amsterdamsche correspondent schreef voor eenigen tijd van dezen jongen, veel- belovenden acteur van Dalsum, „die ons de laatste jaren op het Leidscheplein zulke sterke, schoone creaties schonk", en die thans een eigen gezelschap heeft gevormd. De uitvoering heeft plaats Woensdag 6 Maart a.s., aanvang half negen, wij kunnen hier nog bijvoegen1, dat het too- neelgezelschap het speciale Chineesche decor voor deze voorstelling beeft mee genomen, dat in den stadsschouwburg te Amsterdam daarvoor wordt gebruikt. Zooals bekend is, kunnen ook niet- abonné's deze voorstelling bijwonen. Zelfs is er, om iedereen in de gelegen heid te stellen van dit stuk te genieten, een aantal plaatsen gereserveerd J 1.— (alles inbegrepen). Voor verdere bizon- derheden omtrent plaatsbespreking e.d. verwijzen wij voorts naar de advertenties. A.s. Zaterdag zullen wij nog eenige pers kritieken opnemen betreffende de .uitvoe ring. VOOR DE KINDEREN. Goed© oplossingen van beide raadsels ontvangen1 van: A. A.; E. en P. B.; T. v. B.; F. A. d© B.; W- C. v. D.; R. eni A. D„; G. en C. K.; T. W. K.; C. K.; N. en S. K.; J. de M.; L. v. d, M.; K. O.; J. J. P.; Jac. P.; D. R.; P. S.; H. V.; J. en P. W. De prijzen' zfjinl na loting ten deel geval len aian: Anton Aberson, Piet Hein-straat 60. Elsje en Piet Beuk ©ma, Weststraat 68. Freek A. de Boer, SlluisdfjkBtiraat 37. Tüni van Brederode, Bóthastraat 45. Lena v. dl Mefj, Van Galenstraat 81. Klaas Otsen, ZuiAstrant 16. Joh. J. Pootjes, Van Galen straat 106. Jacob Pluyter, Schagenstraiat 64. Dora Rijikeboer, Hoogstraat 76. Henk Vlot, Braktoeveld'weg 49. Beste kinderen. In het tweede raadsel waren den laatst en keer lin de cijfers eenige drukfouten,'geko men. Wat jullie daarvan gemaakt hébben- is nu goed gerekend1- Verder had één van jullie geen naam -op dénl brief, raochi op de enveloppe gezet. Door vergelijking miet de vorige inzendingen, vermoed ik» dat het Jacob P. is en heb je dezen keer dlua bij de gotedé oplossers geplaatst. Voortaan er goed om dénken, hoor, want dat wordt lm het vervolg rilet inteer uitgezocht. INu 'begint do nieuwe unaand' weer, dus zjji, die graag meedoen met het oplossen), moe tien nu meteen beginnen, want' als jé haitf in de maand! begint, kom je 'niét meer in aanmerking voor een prijs. En dan willen juffie ©r wel goed' orat denken, dat' ze vóór Woensdagavond 6 uur ingeleverd moeten zijn. Freek A, de B. en Klaas O., ik bedank jullie voor de ingezonden raadseli's. Klaas, jit hacfó van het tweekïe raadsel: alléén het spreekwoord opgelost, maar dïe andere ge vraagde woorden moet je ér voortaan ook bij zetten, hooir, 'anders moet ik het fout rekenen. Freek en Henk V„ jullie hadden béide 'geen ander woord voor „moddtea*": daar konden jullie zeker niet wtjs uiit wor den. door een drukfout, die er in zat. Dat is dezen keer daarom natniurljjlk goed1 ge rekend. Raadsoverzïcht. De nieuwe Zeevaartschool. Succes voor den heer Dokter. Het belangrijkste punt van Dinsdag avond was ongetwijfeld het voorstel be treffende den bouw der zeevaartschool. Als er iets is, dat noodig is, is het wel de vervanging van dezen zeer bauw- valligen tempel der wetepscbap, waar onze jongelui tot stuurman en machinist bij de koopvaardij worden opgeleid en de eer en goeden naam van den Holland- schen zeeman over de gansche wereld ophouden. Uiterst bouwvallig is het be staande gebouw, zóó zelfs, dat verschil lende lokaliteiten niet meer kunnen worden gebruikt en ontruimd zijn ge worden en de lessen gedeeltelijk in het gebouw der voormalige normaalschool moeten worden gegeven. Dat de onderhandelingen met het rijk eindelijk tot een bevredigend resultaat hebben geleid, is dan ook teri zeerBte verheugend, en terecht wees de heer Biersteker er op, dat we volstrekt niet, zooals de spraakmakende gemeente be weert, „thans weer een duur schoolge bouw" krijgen. Integendeel. Uit de be treffende bijlage blijkt, dat de bouw ge raamd wordt op f 126.750 (de meubelen op f 20200.) Van de jaarlijks op de be grooting voorkomende posten voor rente en aflossing der hiervoor aan te gane geldleening, vergoedt het rijk niet min der dad 75 °0. Van de overblijvende 25 °/0 zal de Provincie 20% subsidieeren. Voor de gemeente blijft dus slechts een vijfde gedeelte of 20 van het totaal over aan jaarlijksche kosten. Veronderstel, dat de rente vopr deze leening 6% is, dat is'jaarlijks dus f7600 de aflossing (berekend op 10 "jaar, hoe wel dit in werkelijkheid wel langer zal duren) f 10.000totaal dus jaarlijks (in afloopende reeks natuurlijk) f 17600 aan rente en aflossing. Hiervan vergoedt het rijk 75% of f13200de provincie 25% van de rest a.d. f 4400—of f 1100— zoodat er voor de gemeente overblijft te betalen f 3300.—. En dit is maar een wille keurig genomen voorbeeld, dat in werke lijkheid wel tot lager cijfer zal worden. Bovendien worden de kosten elk jaar minder. Ieder moet het dus met óns eens zijn, dat de kosten nooit een overwegend bezwaar kunnen zijn, en dat men niet van „een dure zeevaartschool" mag spreken. Het ontwerp, zooals dat Dinsdag in den Raad is aangenomen, is van den heer Dokter, voor-wien dit een succes is. Er komen niet minder dan 10 leslokalen, 4 op de eerste en 6 op de tweede ver dieping. Verder een natuurkunde lokaal met aansluitend laboratorium-cabinet, instrumenten- en teekenlokaal, docenten-r kamer, vertrekje voor den hulp-concierge, wachtkamertje en rijwielbergplaats op den beganen grond. Op de eerste verdieping, behalve de reeds genoemde 4 leslokalen, de directeurs- tevens commissiekamer, lokaliteit voor administratie en bibliotheek. Met en benevens garderoberuimten, toiletten en bergplaatsen voor leer middelen. De schiemanswerkplaats kon niet in het gebouw worden ondergebracht. Aan vankelijk wilde men hiervoor, alsmede voor het opbergen van sloepen een twee tal loodsen, staande op de werf „de Last drager" huren, maar de hiervoor ge vraagde huur- eventueel koopprijs was veel te hoog, en er zou, om deze loodsen bruikbaar te maken, een niet onbelang rijk bedrag aan ten koste moeten worden gelegd, volgens mededeeling van B. en W. aan den Raad. De bouw van.een nieuwe loods komt op f 11000.en de kosten, inclusief het terrein enz., komen op f 18. per week. De voordracht werd vrijwel zonder discussie aangenomen; de heer Monhe- mius vertolkte de gevoelens van den Raad in een speechje, waarin hij het ontwerp en de voordracht prees. Wij mogen ons gelukkig achten, dat na vele jaren thans eene oplossing is verlegen, die in belanghebbende kringen onge twijfeld voldoening wekken zal. Verwisseling van rollen. De heer Minnes, opvolger van den heer Verstegen in den Raad, werd in deze zitting geïnstalleerd; tegelijkertijd werd de heer de Zwart, de opvolger in het College, benoemd en nam hij plaats ter rechterhand van den burgemeester. Plus que qa change, plus qüe c'est la même choseI Bureaucratie te Haarlem. De heer de Zwart, die, ook toen hij nog aan het andere einde der groene tafel zat, zich al heeft verzet tegen de bureau cratie van het College van Gedeputeerde Staten, kwam daar dezen avond, in ver band met opmerkingen naar aanleiding van een suppl. begrooting, nogmaals stel ling togen nemen. Ged. Staten willen, we zeiden het vroeger al eens, dat de ge meente het voor eenige jaren te veel ge inde aan inkomstenbelasting (te veel in dien zin, dat toen zestien maanden zyn geind in plaats van twaalf, zoodat de gemeente steeds vier maanden te veel aan belasting heeft), wederom administra tief verwerkt. Op zichzelf een uitstekende maatregel, die ovenwei slechts van theo retisch belang is, en die zich uitstekend leent voor dagen van Olim, van overvloed, als er geld genoeg is en men hiervoor kan reserveeren. Wat Ged. Staten nu wilden, werd door den Raad (want ook anderen sloten zich bij den heer de Zwart aan) gekwalificeerd als «pietluttig», «fu tiel», e.d. Immers, dit College wilde een suppl. begrooting, waarin een bedrag van f 9000.— gereserveerd werd uit de be drijfswinsten ten bate van die bedrijven zelve, niet goedkeuren en het verlangde, dat van dit bedrag de helft zou worden gereserveerd ten bate van den boekhoud- kündigen maatregel betreffende de be lastingen. Ware dit nu een bedrag van beteekenis, zoodat men met deze reser veering «opschoot» en een eind in de goede richting ging, dan ware het wat anders, maar deze luttele f 4600.vormen ten opzichte van wat moeten worden inge haald een druppel in den oceaan. En dit werd in de gestie van Ged. Staten gelaakt, te meer, omdat de f 9000.— reserve ge vormd zijn uit een vrij aanzienlijke over winst, en hoog noodig zijn. B. en W. wilden toegeven; zij volgden de tactiek: het is klein bezien van Ged. Staten en het is peuterwerk, maar zij hebben het goedkeuringsrecht en laten wij hen hun zin maar geven. Maar de heer de Zwart (en rnet hem de meerder heid van den Raad) zei: neen, laten we in vredesnaam zorgen niet aan futiliteiten te gronde te gaan, maar laten we zelf de groote lijnen in het oog houdep. Men mag nieuwsgierig z}jn wat Ged Staten ihans doen zullen, nu de Raad besloot hun advies niet op te volgen. Commissies of chef-commies. Wat .1b een controleur? Het betrekken van onvoltooide wo ningen. Gediscussieerd werd over de bevorde ring van den commies Valkhoff tot chef commies; de heer Woud was er tegen, maar de wethouder kwam verklaren, dat den heer Valkhoff al voor eenige jaren deze promotie was toegezegd. De heer Smits verwekte hilariteit door de op merking, dat hij niet wist wat een «con troleur electrisch bedrijf» was; hij wilde dezen ambtenaar «inspecteur» of «op zichter» noemen. Hij hield deswegen een heel betoog, dat evenwel als een nacht kaars uitging, toen de heer de Zwart verklaarde, flat zoo iemand dan in een hoogere loongr.oep thuishoort. Dezelfde heer Smits verwekte andermaal 'sRaads vroolijkneid toen een geval ter sprake kwam, waarbij een gezin een woning had betrokken, die niet was gesohouwd en waar nog geen water- en lichtinstallaties waren aangebracht. »Dat moest niet mag- gen«, zei de heer Smits. De Voorzitter antwoordde er niets aan te kunnen doen. Men kan procesverbaal opmaken, maar daarbij blijft het. Op straat zetten kan men zoo'n gezin toch niet. De Held. Schoolvereenlgfalg. De voordracht om schoolruimte be schikbaar te stellen voor de Held. School vereniging werd op verzoek van mevr Dekker aangehouden. Zij deelde mede' flat de vereeniging alsnog zal trachten aan de uitgave van f 10.000.—, die de gemeente voor haar moet doen, te ont komen, een poging, die de burgemeester zeer loffelijk vond, dooh waarvan hij weinig resultaat verwachtte. En de heer Monhemius zinspeelde op geheimzinnig- hedens, door mevr. Dekker te vragen een tipje van den sluier op te lichten. Brr 1 wat griezelig 1 Voor het overige kunnen wij den lezer naar het verslag van Donderdag ver wijzen. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. De toestand van den veq- en vleesch- handel is tijdens de heerschappij van den winterkoning nogal afwisselend geweest. Soms lazen w(j van markten met weinig aanvoer, met iets hooger prijzen en ook van markten met lager prijs, wat een ge volg zou zijn van verminderd vleescbge- bruik. Soms ook was de aanvoer zeer bevredigend en was de prijs onvast, dat gebeurde als de aanvoer in het begin klein was, maar aldoende in getal toe nam. Dan werden in 't begin wel eens meer besteed, dan op het einde bleek, dat noodig was geweest. Men heeft het niet altijd in de hand. Voor Duitsch- land en België werden nogal stieren ge kocht. Te Rotterdam weer een wagon versch vleesch uit Denemarken met 6000 Kilo voorraad. De toenemende aanvoer van nuchtere kalveren heeft te kampen met gebrek aan vervoermiddelen, voor namelijk was er gebrek aan koelwagens, om het vleesch tegen de vorst te be schermen. Goed wolvee komt aan de markt weinig meer voor. De varkens waren in de Ijsperiode iets vaster en hooger. MARKTOVERZICHT De melkkoeientenidel begint iets op té leven; <Lw. z. dé aanvoer wordt grooter, maar imet tiéni handel 'is het. nog niet veel, d© boereni 'koopen nog niet, het iis meer handel voor „kooplui"*. Bepaald slecht is d© handel inietl, daair de melkprijzen1 goed zijn, mtaar door d© geding© vlraag, dl© er momon- 'teei is, is er weinig llust ©n zljln d© prijzen trekkend tot 870. D© slachtkoe Ion makeni ©en goeden tdjid door, want er Mijlveni er verscheiden» on verkocht, doordat de slagers niet zoo veel vleesch in dezen tijd,vetrkoopeni als anders, wanneer de gemiddeld© man wat ruimer hij kas zlit. D© prljlzeni wialreni vandaag tot 390. Alleen- de heele -goede waar 'bracht eeni normalen1 pril» op, d© mindere soorten waren slecht t© plaatsen. Paarden waren rau wéér aangevoerd-, be paald omdat ©r verleden week heelemaal niets was, en dé paardenslager toch ook z'n groeistoffen moet 'koopen. Tot 350 werd' er, voor de levende paardékrachten- besteed. Nuchtere kalveren) zijn eenmaal niet duur, vele zullen ©r <ïani ook' als slachtoffer van buissJacht'ingen vallen, imaar toch openen ziteb -voor de vérkoopers gunstiger perspectieven), daar d© ©xport flinike kwanta gaat vragen) en de slagers Mdlen nu allemaal1 bijna hun „frik" campagne in, zoodat d© menschen oók om fcalVerengehakt vragen. Tot den- prijte van 18 werd er voor de kalveren besteed. Wolvee was minder aangevoerd: dan- ver leden week, eigenaardig om te zien: hoe de aanlvoeren van de verschillende vee9oorten steeds reageeren op de stemming van de voorgaande markten. Waren ©r verleden week veel en weinig tooopers. nu waren' er minder aangevoerd en daardoor bleef Je -prijs zich handhaven. Er waren veel vette varkens aangevoerd, dlie nog toti 37 ct. per pond opbrachten, een vrij behooriljke pril», de ander© markten In oogenschouw genomen, -maar toch zal de prijs wél' gauw rijft toppunt voor dezen tijd- van het jaar bereikt hebben, daar, als wl1 het dooiweer eni nu Dn- Maart wanner weer krijgen; dé zin voor het varioensvleesch wel wat zal' minderen. De jéugidige krulstaarten, biggen ge» naamld, beginnen ook weer in grooter ge tal© te verschijnen, ondanks dat blijven ze aan den duren- kant; nu brachten ze ook weer tot 24 -per stuk op Het zullen anders geen goedkoop© worden, daar de voerprij zen- vooreerst nog wel niet zullen dalen. VOOR DE WERKLOOZEN. Te Schagen heeft zidh tot ondersteu ning van werkloozen een commissie ge vormd, die een beroep op de burgerij voor financieelen steun heeft gedaan. Op de lijsten werd 2024.25 geteekend. DE PAASCHTENTOONSTELLING. De opgaven der Paaschtentoonstellin- gen zijn weer met 2 vermeerderd en wel met Zaandam en Doetinchem. Zaandam zal met Schagen in 's-Hertogenbosch uit komen op Woensdag 20 Maart, Doetin chem op Dinsdag 19 Maart met Rotter dam. VER, VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. De vereeniging voor on- en minver mogende lijders aan vallende ziekte, ont ving van afdeelingen in Hollands Noor den in de maanden September, October en November 1928 de volgende bijdragen: Alkmaar 92.28; Bergen f 55.72; Burg op 1'ex. 167.57; Breezand 11.28; Den1 Hel der 96.80; Hoorn op Texel 10.80; Ju- lianadorp 13.50; Koog op Texel 12.90; Oosterend 28.50; Oudeschild 12.St. Pancras 18.75; Schagerbrug 10.40; Wieringen 16.85. DE KIEZERSLIJST. Te Schagen telt de Kiezerslijst voor de Tweede Kamer 2177, de Provinciale Staten 2140 en voor den Gemeenteraad 2036 kie zers.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14