ITALIANO geneeskrachtig en lekker! px - Radio-Programma-V| Radiografisch Weerbericht LUCHTVAART. NOBILE VOOR DE RAMP VERANTWOORDELIJK. Het rapport over de „Italla". „De Courant". DONDERDAG 7 MAART. Marineberichten. HR. MS. „KORTENAER". Legerberichten. Sport. 1 VOETBAL. 11 7 81—17 16 7 8 37—81 16 14 7 5 85—36 16 10 6 81—15 14 11 5 4 84—34 12 12 4 4 23—23 12 11 5 1 5 24—29 11 12 8 1 8 17—25 7 u.v.v. 11 24—88 6 12 2 8 TENNIS. SCHAATSENSPORT. Tljdstippan van verzondltig oer Marktberichten. Burgerlijke stand van Den Helder o.öeezemer—Hout 78 jaar, A.Bais 61 jaar.'Voor engros bij: F». J»e. Verixill», Den Heid*- resse zoo goed al» niet vertoonden» Teeke- nend1 de b.v„ dat een Instelling ai» de „Kunstkring voor Allen!" ook dit jaar we derom een aparte serie dansavonden geeft, een serie waarop dnik wordt ingetee- kend. Een merkwaardig venschdjnsel is daarbij, dat de moderne danskunst, zooals die, dn regelrechte rijin afstammen van I&i- dora Duncan, en zooais die beoefend) wordt door „talenten/* als Gertrud Ledstikow en de Wigman's, oin er maar enkeden te noemen. het ini de paar laatste jaren, na eersi schijnbaar op weg te rijn geweest naar populariteit,, gaat afleggen tegen de oude „balletikutat", die, steunend op een oude, traditioneele „techniek", tot een soort wed'ergeboorte kwam. Een wedergeboorte die het duidelijkst zichtbaar werd in hel moderne „Russische ballet", een kunst- uiting waarvoor verscheidene moderne oomponisten (Débussy, Raivel en Sttrawtisky, b.v.) zóóveel bleken te voeden, d'a-t rij er een deel van hun scheppenden arbeid1 aan ten 'koste legdten. (Dezen Maandag trad weer eens één van de sterren aan dezen ,jRu®sdschen dane- hemeir' in onzen Stadsschouwburg op: de .goddelijke" Karsa/vina namelijk, zooals veile büitentenidische bewonderaars haar in tan loftuitingen plegen te noemen. Zijl oogstte ook ondeT ons veel succes, maalr, de waarheid) dient erkend te worden! tod een enthousiasme als dat wat het buitenland ten1 aanzien van haar kunst vertoont, kwam hefi biet. En velen, die overigens wèl erkennenl, dat er in die klassieke „Rus sische" dans-scholing, elementen schuilen, die tevens krachtig genoeg rijn om tot „her geboorte" te kunnen kamen, vragen zich toch af of men rioh ook hier, zooals ook op ander gebied (bjv. op dat (Ier filim), niet gedeelte!ijk laat beïnvloeden dbor een vlaag van een soort „mode voor alles wat „Rus sische kunst" 'is. die door ons afgeleefde oude Europa waart. I In een Zaterdagavond gepubliceerd of ficieus communiqué wordt het resultaat medegedeeld, waartoe de onder voorzit terschap van admiraal Cagni ingestelde commissie in zake de Nobile-expeiditie na ongeveer 60 zittingen is gekomen. Het resultaat, hetwelk reeds aan Nobi- le ter kennis is gebracht, en dat door hem Is goedgekeurd, vormt een vernietigend vonnis voor hemzelf. De ondergang van het luchtschip wordt in de eerste plaats aan een door hem uitgevoerde verkeerde manoeuvre geweten, benevens aan de om standigheid, dat hij de bemanning op onjuiste wijze had samengesteld. De commissie kwam ten slotte eenstem mig tot de meening, dat het feit, dat hij zich als eerste in veiligheid liet brengen, wel is waar kan worden verklaard door den physieken toestand, waarin hij zich toen bevond, doch dat zijn handelwijze daarom toch geenszins kan worden ver ontschuldigd. Daarentegen worden Zappi en Mariano van eiken blaam gezuiverd, terwijl de grootst mogelijke lof wordt toegezwaaid aan de redders en hulde wordt gebracht aan de opoffering van Amundsen. WOENSDAG 6 MAART. Hilversum, 1072 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.003.00 Kinidermatinee door H. Nolles. 3.004.00 Cursus. Maak het zelf. 4.005.00 Lezing door Prof. W. v. d. Pluym: Het oude Griekenland. 5.005.15 Gramofoonmuziek. 5.456.15 Landbouiwhalfuuitje, door Ir. N. V. Poet ere n>. 6.157.15 Concert door het AVRO-Trio. 7.157-45 Gezondheidshalfuurtje door Dr. F. S. Meyers. 8.008.30 Tuinbouwhalfuurtje door R. Buls man: Rozen in den hof. 8.30—9.00 Vioolconcert door H. Leydensdorff. 9.009.50 Een vroolijk programma. 10.00 Persberichten. 10.15 Aansl. v. d. Grooten Schouwburg in Rot terdam. Steden-avond. Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. H. Cals, sopraan. Lottl Muskens-Sleurs, sopraan. Chr. de Vos, tenor. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 185a M. 11.0011.30 Ziekendienst o.l.v. Ds. A. G. Bar- key-Wolf. 12.301.45 Concert. Mevr. J. Hekikert-v. Eys- den, sopraan. I. Mulder-Belser, alt. F. Uyt- tenboogaard, orgel en piano. 5.006.00 Kinderuurtje o.l.v. Mej. S. Groen e- weg. Mej. C. v. d. Voorde, zang. 6.006.30 Declamatie door B. Forsten Azn. 6.307.00 Fransche les. 7-°o7.30 Engelsche handelscorrespondentie. 7-3o8.00 Causerie over pluimveeteelt door J. Sluis. 8.00 Concert. Chr. Mannenkoor „Laus Deo", Groningen. J. Everts, orgel. Sprs.: Ds. M. ten Broek: Van strijd en overwinning. Dr. J. C. Roose: Christendom en sport. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Causerie voor de vrouw. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balla- denconcert (alt, bariton). 12.50 Gramofoon muziek. i.ao2.20 Orkestconcert. (2.202.45 Beelduitz.). 2.50 Voor de scholen. 3.15 Mu ziek. 3.ao Gedichtenvoorlezing. 3.50 Lezing: Food. 4.05 Licht klassiek concert A. v. Zech, piano. Stratton strijkkwartet. 5.05 Concert orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramo foonmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Tuin- praatje. 7.00 Muziek. 7.05 Mozart's pianosona ten. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Orgelconcert door H. Goss Custard. 8.30 „Madame Butterfly" (2e acte). 9.20 Nieuwsb. 9.35 Lezing: Cinema. 9-50 Nieuwsb. 9.55 „Squir- rel's cage", radiotooneel. 10.55 „How dare we". 11.20—-12.20 Dansmuziek. Hilversum, 107: M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.30—a.00 Concert door het AVRO-Trio. 3.003.30 Lezing door P. Hydelaar: Gas In de huishouding. 2.303.00 Gramofoonmuziek. 3.00—4.00 Kniples. 4.005-00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Sportpraatje door W. Hollander. 6.00—7.15 Concert door het Omroep-orkest, o.m. operettemuziek van Kalman. 7.157-45 Engelsche les. 8.15 Aansl. v. h. Concertgebouw te Amster dam. Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. Wil lem Mengelberg. Daarna persberichten Vervolgens dansmuziek, tot 12.0a Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 18512 M. ij.00—11.30 Korte Ziekendienst aJ-V. Ds. J. J. v. Petegem. 12.30—1.45 Concert. Mej. E. Sandow, piano en orgel. P. de vries, fluit. J. Richters, viool. 2.002.30 Schooluitz. Zendingsles door J. H. Blinde. 6.00-7.00 Orgelconcert door G. v. Ravenswaay: De symphonieën van Beethoven. 8.00 Concert. Mevr. E. ter Brake-Sandemann, zang. Mevr. v. Tuyll v. Serooskerke, viool. Koor en Fanfarecorps, samengesteld uit ver pleegden. Mevr. J. Neuiman-Leeflang, begel. Br. Lagas, leider volkszang. Sprs.: Ds. C. J. v. Paassen, Ds. J. A. v. Leeuwen, C. F. Bie ren» de Haan en Dr. J. v. d. Spek, welke de verpleging van Lijders aan vallende ziek ten bespreken. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert sopraan, cello, plano 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Beeld-uitz. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Causerie. 4.20 Concert. J. Muirella, alt. Brown's kwintet. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Vasten-meditatie. 6.35 Nieuwsb, 6.50 Voor den landbouwer. 6.55 Mu ziek. 7.05 Mozart's pianosonaten. 7.20 Novel- lenbespreking. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Albert Sandler Trio. Dansorkest en variété. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Nieuwsber. 10.00 Concert. De militaire kapel. F. Philips, bariton. io.55— 12.20 Dansmuziek. Hr. Ms. torpedobootjager Kortenaer Is 2 Maart j.L van, Ponta Delgada vertrok ken met bestemming Willemsoord. EXAMENS OFFICIEREN DER ZEEMACHT. Gewijzigde regeling. Binnenkort zal worden verspreid een hoofd stuk XI (officieren) van deel 1 der verorde ningen voor de Koninklijke marine, waarin op genomen is de eenigszins gewijzigde regeling van de examens van officieren der zeemacht. De Off. van gezondheid der 2e kl. H. C. van Hoek wordt den 2ien Maart a.s. overgeplaatst van Wachtschip Willemsoord) naar Wachtschip te Vdisslngen. De te Lelden tot arts bevorderde semi-arts H. L. de Grave is bestemd tot officier van ge zondheid 2e ld. bij de zeemacht. Off. van den M.S.D. 2e kl. H. P. AllarieB en S. Pluim, die aangewezen zijn voor den dienst in Oost-Indië, zulen 6 dezer daarheen per particuliere gelegenheid vertrekken. Een detachement van 2 onderofficieren en 23 minderen der zeemacht zal 12 dezer, aan boord van het stoomschip Prins der Neder landen, uit Amsterdam naar Oost-Indië wor den uitgezonden. Etat-Major Hr. Ms. Willebrord Snellius, welken bodem denl 9en Maart a.s. naar O.-I. vertrekt: luitenant ter zee der ie kl. F. Pinke, commandant; luit. ter zee der ze kl. J. P. H. Perks, oudste officier; luit. ter zee F. H. M. van Straelen; luit. ter zee L. J. Veldman; officier M.S.D. 2e kl. T. Veerman; off. van adm. 2e kl. J. F. Staverman; off. van gez. 2e kl P. C. Broekhoff. Bevordering: 31 Januari: stoker 2e kl. T. Belgraver tot id. ie kl.; id. stoker 2e kl. G. Crucq tot id. ie kl. 28 Februari; matroos 2e kl. J. van Rijkom tot matroos ie kl.; id. matroos 2e kl. C. P. Bekker tot id. ie kl.; id!. matroos 2e kl, G. Kommer tot id. ie kl.; id. matroos 3e kl. A. B. Pijlman tot id. 2e kl.; ld. matroos 3e kl. S. Wijtkamp tot id. 2e kl.; id. stoker 2e kl. W. de Jong tot id. ie kl.; id'. stoker ie kl. G. W. Eijmers tot stoker-olieman; id. marinier 2e kl. T. Dam tot marinier ie kL De kap. W. W. B. Halbertsma van de treln- afdëelimg I. A. B. is met ingang van 16 Maart 1929 overgeplaatst bij het R.K.A. en bestemd voor de 2e Schoolcomp. te Vlissingen. Bij beschikking van den Inspecteur der Ar tillerie is met ingang van 9 Maart de zilveren medaille voor trouwen dienst toegekend aan den adj.-ond.off.in»tr. J. J. Meeuwsen van het K.K.A. DE EERSTE VOETBAL-ZONDAG IN 1929. Na een rustpoos van ruim twee maanden is het „bruine monster" eindelijk weer eens ten tooneele verschenen, zij het dan ook in zeer bescheiden mate. Het B.B. had het dit maal aait het oordeel van de h.h. consuls en scheidsrechters overgelaten of er gespeeld zou worden of niet. Als gevolg daarvan zijn er enkele wedstrijden gespeeld kunnen worden, hoewel sommige terreinen lang niet tip-top waren, wat niet te verwonderen is. De lange voetballooze periode was ongetwijfeld oorzaak nat het spelpeil nogal wat te wenschen over liet, speciaal gebrek aan uithoudingsvermogen, wat we kunnen aannemen. We noemen hier de voornaamste wed strijden: AFDEELING I. ze klasse. Twee wedstrijden vonden doorgang: HFC— Ajax en VUC—Hilversum. Het HFC-veld was, hoewel wat zwaar, uitstekend bespeel baar en de wedstrijd is van bijzonder 'jo nenden aard gjeweest, vooral na rust. Ajax nam het eerst de leiding door Stnjbosch na een half uur spelen, maar Miezerus produ ceerde nog voor halftime den gelijkmaker uit een hoekschop. In de 2e helft waren de par tijen om beurten sterker; een kwartier voor het einde scoorde Renesse het winnende punt. De Ajax-schutters (Strijbosch, Ten Hoeve, van Dijk) waren slecht op schot. HFC is door deze zege nu vrijwel in veiligheid; de ploeg had 2 invallers, terwijl Ajax De Natris miste. Het VUC-veld was van dezelfde hoedanigheid' als dat van Hilversum; ook hier een wat hard terrein, waaronder echter het spel geenszins leed. Hilversum speelde vooral de eerste helft zeer energiek en doortastend en dankte daar aan wel voornamelijk den 31 voorsprong, waarmee de rust inging. In de 2e helft trad VUC weer meer op den voorgrond en slaagde er zelfs in den wedstrijd met gelijken stand te eindigen. De Hagenaars kwamen met een ver jongden rechtervleugel uit, die wel voldaan heeft. De stand is nu geworden: AFDEELING I. li m 0 0 r—H <D u <D goals -é v.—t. g, tc M bo A.D.O. 2 2 V.U.0 12 2 Hilversum 2 Sparta 2 2 Herm. D.V.S. 2 H.F.0. 4 R.O.H. Stormvogels 2 2 7 Ajax 2 28—31 6 In de geheele ae klasse vond één ontmoe ting doorgang, n.1, in afd. B waar DEC Baarn met 9o sloeg. Helder maakte een ver- geefsche reis naar Mokum daar het Zeeburgia- terrein afgekeurd was. Dat was wel te voor zien. Voor de 3e klasse werd gespeeld: afd B TOGZNC 22; afd. C AmstelDe Kenne- mers 02-4. Voor de 4e klasse: afd. B SloterdijkSLTO 1—3. Reserve klassen. Ook hier werden maar enkele wedstrijden gespeeld. In de 2e klasse A: Alcmaria Victrlx 2—Blauw Wit 3 4—1. 3e klasse A: Water graafsmeer 2Amstel 2 11; afd. B DWS 2 ZVV 2 2—2. AFDEELING II. ie klasse. In de hoofdstad des lands ontving het Sta dion Blauw Wit en HBS binnen hare muren, doch de arena was nog voor geen derde ge vuld, want de liefhebberij voor vorst Thialf was nog te groot. Aan hét Stadionveld waren moeite noch kosten gespaard om het zooveel mogelijk bespeelbaar t^ maken, maar de in vloed van twee maanden bijna onafgebroken vorst bleek nog te groot; het is tijdens den wedstrijd leelijk glijden en vallen geweest en de wegblijvers hebben heusch geen ongelijk gehad. Het was een weinig belangrijk sport evenement; in de eerste helft gaf de HBS- ploeg nog het beste spel. Dit team speelde soepeler, was bewegelijker dan dat van de stug werkende Amsterdammers. Nadat eerst Smeets een gemakkelijke kans gemist had, was Küchlin een kwartier voor rust geluk kiger, zoodat zijn club de leiding had. Fer- werda deed toen wel zeer zijn best om gelijk te maken, maar de HBS-keeper (Rambonnet) liet zich niet vermurwea De gasten waren in deze periode meestal sterker. Blauw Wit begon na de rust beter te spelen en toen Dam man met een effectvol schot den stand gelijk maakte, was het zelfvertrouwen in de ploeg teruggekeerd. HBS ging toen een poos ver dedigend spelen, wat haar noodlottig werd, hoewel de verdediging goed en robust ver dedigde, Een plotselinge uitval hielp HBS aan de leiding door Küchlin, die goed inkopte en door Schindeler nog een handje geholpen werd. Eenige minuten later slaagde Dorenbos er in Rambonnet van dichtbij te passeeren. De resteerende 12 min. wist de HBS-verdediging de B.W.-aanval het hoofd te bieden. In de 2e klasse werd alleen in afd. A één wedstrijd gespeeld: QuickDHC, welke de Delftsche club een 41 zege opleverde. In het Zuiden had voor overgroote belang stelling te Breda de wedstrijd NACPSV plaats, die door de leiders met liefst 51 ge wonnen werd. NEDERLAND—ZWITSERLAND. Het Zwitsersche elftal. Het elftal van Zwitserland, dat 17 dezer tegen het Ned. elftal zal spelen, is Zaterdag te Genève samengesteld. De ploeg telt verschei dene debutanten, hetgeen wel te verwachten was na de zware nederlaag te Mannheim tegen Duitschland (71). DE ACHTERSTAND IN DE COMPETITIE. Ingrijpende maatregelen, Del Bekercompetitie stopgezet. Het bestuur van den N. V. B. heeft Zater dag te Rotterdam vergaderd en o.a. besproken op welke wijze de achterstand in de compe titie zoo veel mogelijk zou zijn in te halen. Onder meer zal aan de clubs medewerking gevraagd worden zooveel mogelijk op werk dagen (voornamelijk op Woensdagmiddag), en bij de langer wordende dagen in de avond uren te spelen. Voorts zal getracht worden clubs uit dezelfde afdeeling, die elkaar nog tweemaal moeten ontmoeten (zooals b.v. Hel der en HRC) op achtereenvolgende Zater dagen en Zondag voor beide wedstrijden tegenover elkaar te brengen. Onder geen voor waarde zal meer uitstel van vastgestelde wedstrijden worden gegeven. Zoo mogelijk zullen, in tegenstelling met de gewoonte, ook de Paasch- en Pinksterdagen voor de compe titie worden benut. Het Beker-tournooi is stopgezet. Nu maar afwachten in hoeverre de verecni- gingen met een en ander accoord gaan en hunne medewerking in deze willen verleenen. Dat er iets gedaan moet worden staat vast. SCHOOLVOETBAL. Zooals de lezer zich zal herinneren, wordt elk jaar in de Paaschvacantie een schoolvoet- baltournooi door den N.-H. V. B. georgani seerd. Het vorige jaar zijn ook de wedstrijden gehouden en ze werden een succes voor 't or- ganiseerende comitié. Ook dit jaar hoopt de plaatselijke commissie den scholieren een pret tige vulling van de Paaschvacantie aan te bie den. Ondanka 't ijsvermaak rijn de voorberei dende werkzaamheden reeds aangevangen. De commissie, die dit jaar die regeling heeft, i' als volgt samengesteld: J. Biere, W. de Draaijer, D. Kort, A. Treffers, C. J. Mol Jr., gedelegeerde van den N.-H. V. B., M. Quant, W. Veth, secretaris, Ruijghweg 69. Aan alle inrichtingen van onderwij» werden aanmel dingsformulieren verzonden en de commissie hoopt, dat de deelname "nog gr00ter wordt dan in 1928. Toen dongen 30 elftallen met 330 voet ballende scholieren mee en de wisselprijzen kwamen voor 1 jaar in 't bezit van O. L. School no. 9, Handelsschool II en R.H.B.S. I, die dit jaar hun bezit dus te verdedigel hebben. Er zal ditmaal in 3 afdeeling,en worden ge speeld, t.w.: A. voor leerlingen van lagere scholen, niet jonger dan 13, niet ouder dan 14 jaar; B. voor leerlingen van U.L.O., Ambachts school en Middelb. Scholen tot 16 jaar; C. voor scholieren niet ouder dan 19 jaar. De aanmeldingsformulieren moeten voor 10 Maart bij den secretaris der commissie wor den ingeleverd. Er woTdt natuurlijk gerekend op den) steun van de plaatselijke voetbalverenigingen. De onkosten moeten worden bestreden uit vrijwil lige bijdragen. De commissie wil van deze ge legenheid gebruik maken, om verenigingen of particulieren, die met ons streven sympathi- seeren, vriendelijk te verzoeken, haar met een gave te willen gedenken, hetzij in den vorm van een prijs, hetzij in den vorm van contan ten. Zij doen de Heldersche schooljeugd daar mee een groot genoegen. Reeds werden toe zeggingen voor prijzen ontvangen van „Hel ders Belang", Volksonderwijs, P. P. C. van den N.-H. V. B. Wie volgt? Te zijner tijd hopen we In dit blad met na dere mededeelingen te komen. DE INSCHRIJVING VOOR DE COMPETITIE. Minder deelname dan andera. De inschrijving voor de tennis-cotnpelitie is Vrijdag gesloten; 160 ploegen hebben inge schreven, tegen 220 het vorige jaar. Wellicht is de langdurige ijs-periode van invloed ge weest op deze geringe deelname. ZWEMMEN. ZWEMWEDSTRIJDEN TE PARIJS. Alle nummers door de Hollandsche dames gewonnen. De Zondag gehouden zwemwedstrijden te Parijs zijn, wat de Hollandsche successen bet- treft, een herhaling, geworden van den vori- gen keer. Weer wisten mej. Marie Braun, houdster van 3 wereldrecords, de 200 M. vrije slag en de 100 M. rugslag en Marie Baron de 400 M. schoolslag onbedreigd te winnen, ter wijl het estafette- en waterpolo-nummer even eens met een Hollandsche overwinning ein digden. SCHOONRIJDEN OP DE SCHAATS TE HEILOO. Zondag werd op de ijsbaan Heiloo een invi tatiewedstrijd in het schoonrijden voor dames gehouden, waarvoor de 18 beste rijdsters uit het geheele land waren uitgenoodigd. Niette genstaande het dooiende weer, wat van nadee- ligien invloed was op de hardheid van het ijs, stonden de prestaties op hoog peil. De uitslag was als volgt: 1. Mevr. T. de BoerBlauw- boer, A'dam; 2. mevr. E. C. SchoorlKeet- man; 3. mej. J. J. van Wijngaarden, Utrecht (onze kampioene). Voor paren: 1. Mevr. De BoerBlauwboer en de heer E. Loutenbacht, R'dam; 2. Mevr. Schoorl en de heer C. P. Timmerman, Scha- gen; 3. Mej. van Wijngaarden en .(Ie heer G. P. van Balen te Oude Rijn. Mej. van Rijn, de bekende kunstrijdster van Bussum, verhoogde nog het aantrekkelijke van dezen ijssportdag door haar ongeëvenaar de evoluties op de gladde ijzers. HARDRIJDERIJEN TE ZAANDIJK. Hooftman wint. De nationale wedstrijden welke Zondag op de ijsbanen te Zaandijk werden gehouden, kun nen als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Er werden 2 nos. verreden: 500 en 1000 M., waarvoor 55 rijders ingeschreven hadden; van der Scheer en Heiden ontbraken, maar overi gen» waren alle cracks present (Jongert, Boot Hooftman, C. en W. Kos, Schenk, Peereboom! Keetman, Pronk, Kaan e.a.). Het eerste nummer (500 M.) werd gewon nen door Hooftman (IJsselmomïe) in 51 sec ,K<?» .2e) en de 1000 M- do°r Keetman (Winkel) in 2 m. 11 sec. (Hoofdman 2e). Het no. 3000 M. werd daarna afgelast in verband met den toestand van het ijs. In het alg klassement over beide afstanden bezet Hooft man de eerste plaats (Boot 2e). VERMAKELIJKHEDEN, ENZ. VERGADERINGEN Woensdag 6 Maart. Atannementsvoorstelling „Chineesche Landhuis Casino, 8V2 uur. Zaterdag 9 Maart. Soirée leerlingen Dansinstituut „Polak", Musis, 8 uur. Uitvoering zangver. „Gemengd Koor" Casino, 8 uur. Zondag 10 Maart. Acoordeonconcert, Casino, 8 uur. Dinsdag 12 Maart. Kunstavond Inst. Arb. Ontw., Casino, 8 u. Woensdag 13 Maart. Uitvoering Vakschool voor Meisjes, Ca sino, 8 uur. "'lo.anmalan. Naar Ned. Oost-Indië. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille 11 en 25 Mrt. 5 en 19 J en 20 14 en 28 Eiken Donderdag 6.30 's av. 6.30 's av. 6.80 's av. 6.30 'sm. 6.30 's m. Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost I via A'dam 14 Mrt. 6.30 's av. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Colonlijn) 14 en 28 Mrt. 6.30 'sav. idem (Zd. Paciflclijn) 18 Mrt. 6.80'sav. Per mail over Engeland 11 6.80 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curaqao per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. Paciflclijn) Per mail over Frankrijk 14 en 28 Mrt. 18 Mrt. 6 Mrt. 6.80 'sav. 6.80 's av. 8.— 'sav. Per zeepost te verzenden stukken behooren te zijn voorzien van de aan wijzing „zeepost". ALKMAAR, 4 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 39 vette koeien 210 —360; 2 vette kalveren 65—95; vette kalveren per ned. pond 1.30—1.60; 219 nuchtere kalv. (slacht) 6—22; 481 vette varkens (zware) 0.720.76; zouters per ned. pond a7i—0.72 AMSTERDAM, 4 Maart. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden a^rdappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 4 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 591 vette koeien, te kw. 1—1.10; 2e kw. 0.80—1; 3e kw. 0.63 0.80, per kr slachtgewicht; <no melk- en kalfkoeien 78—350 per stuk; 86 vette kal veren ie kw. 0.88—0.94; 2e kw. 0.70—0.88 per kg. levend gewicht; 134 nuchtere kalveren 15; 30 schapen 38—40: 600 varkens Holl., Overz. en Geldersche ie kw. 85-^68V» cent; 2e kw. 8485 cent per kg. slachtgewicht; vette varkens 0.82—0.84. per k®.; 80 paarden 100 200. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Maart. Roode kool ie s. 6.5020.10; gele kool ie s. 6.5011.40; Deensche witte kool ie s. 11.4019 30; uien 619; drielingen 11.10; grove uien 16.70, alles per 100 kg. Aanvoer: 76,000 kg. roode kool, 170,000 kg. gele kool, 117,000 kg. Deensche witte kool en 1600 kg. uien. NOORDSCH i'WOUDE, 4 Maart. Roode kool j .2019.70, doorschot 11— 16.30, gele kool 6.2010.70, doorschot 6.80 8.80, Deensche witte 10.7019.60, door schot 10.3013.90, alles per 100 kg. PURMEREND, 4 Maart. Witlof 2545 ct. per kg., roode kool 16.30 20.60, savoye kool 3.3014.80, beide per 100 stuks, spruitkool 0.305.50 per 15 kg., boerenkool 30—50 ct. per 10 kg., rabarber 23 per 100 bos, bieten 716 per 1000, wortelen 1.30—1.65, uien 5—15.40, beide per 25 kg., prei 1040 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 4 Maart. Gewone uien 18.20, drielingen 15, stek- uieti 5.505.60, peen 88.30, dito 2e soort 5.40, roode kool 8.2021.30, dito 2e soort 6.1016.40, dito uitschot 5.306, gele kool 7.1010.90, Deensche witte 11.70—19.80, alles per 100 kg. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 5 Maart. Medegedeeld door hot Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt» Hoogste stand 768.3 te Isafjord. Laagste stand 761.0 te Vardö. Verwachting: Matige tot zwakke W. tot N.W. of N. "wind, meest zwaar bewolkt, waarschijn lijk eenige regen of nette sneeuw, tempe ratuur om het vriespunt des nachts, over dag lichte dooi. van 2 t/m. 4 Maart 1929. BEVALLEN: W. Beukers—Houten- bos z^ H. J. H. ZeilstraBeijerbergen van Henegouwen z., C. van Veen—Pluii- menrf G- H. P. Kuiper-Koster d. OVERLEDEN: F. J. Küh 56 jaar,

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8