T VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. VAN ZATERDAG 9 MAART 1929 Van het-ijs heeft men nu geen noe menswaardige last meer, zoodat de vijf diensten per dag nu weer zonder stoornis volbracht kunnen worden. Lovellng zegt: »Wat in de kinderjaren het harte siert en tooit, blijft eeuwig In 't geheugen en men vergeet het nooit.» PREDIKBEURTEN. ZONDAQ 10 MAART. GEMEENTERAAD. Onze vroegere plaatsgenoot G. J. Lioes, is benoemd als onder-directeur aan de 4e Ambachtsschool te Amsterdam aan de JBaarsjesweg, met ingang van 1 Mei- Voor het examen 3e officier Groote Stoomvaart slaagden op het 5 en 6 Maart gehouden examen, te den Haag, de heeren J. G. D. van 't Veer en Been, beiden al hier woonachtig. DB BOOTDIEN ST OP TEXEL. Naar wij vernemen zal voor de „Mars diep" van heden af de zomerdienst prac- tisch ingaan. DE „EUGENIA". Tijdens de langdurige vorstperiode was het onmogelijk de voorbereidende werk zaamheden, voor het vlotbrengen van de „Eugenla" voor te zetten. Deze zijn ech ter, zoodra het weer dat toeliet, oogen- blikkelijk weder ter hand genomen. Men Is nu zoo ver gevorderd, dat gewacht wordt op hoog tjj. Naar wij vernemen zal Dinsdagmor gen, tusschen 8 en 0 uur, wanneer weer en wind daartoe gunstig zijn, getracht wor den het sohip vlot te brengen. Eenige sleepbooten zullen daarvoor van buiten worden gerequlreerd. Dinsdag is het springtij en men heeft alle hoop het schip van den dijk te bren gen. „Wanneer het schip 1 Meter naar be neden komt", Zoo verzekerde ons de lei der van het werk, hebben we het gewon nen." Er zal zeker veel belangstelling zijn bij het vlotbrengen. HET OPENBREKEN VAN HET NOORDHOLLANSCH KANAAL. Op initiatief van de Kamer van Koop handel te Alkmaar heeft men Donderdag een begin gemaakt met het openbreken van het Noordhollandsch Kanaal. Do kos ten daarvan worden ten deele gedragen door de gemeente Alkmaar, met een bij drage van 800.door de gemeente den Helder met 260.door de Stoom- bootdienst „Esona" met 100.—, terwijl ook steun is toegezegd door belangheb benden. Voor het openbreken heeft men een overeenkomst gesloten met de reederi, Bergman te Amsterdam, die Donderdag met het werk van uit Amsterdam is be gonnen, en dien avond te Alkmaar werd verwacht, doch pas Vrijdagavond aldaar aankwam; voor het gedeelte van den Kooger Polder tot aan Alkmaar had men ruim 12 uur werk gehad. Gemiddeld had men 1 uur, soms 80 minuten, werk over KJd. De sleepboot .^Zuiderzee", die het openbreken moet verrichten, is n.1. wel wat licht voor dit werk. Men heeft thans een tweede 'boot uit Amsterdam gerequi reerd, die de „Zuiderzee" zal opzetten; op deze wijze hoopt men het ijs in het kanaal van Alkmaar tot Den Helder spoe diger te kunnen breken. Aangezien de Minister van Waterstaat toestemming heeft gegeven ook Zondag voort te gaan, hoopt men Zondagavond Den Helder te hebben bereikt. Maandag zal de „Esona" dan den dienst kunnen hervatten; ziji het ook, dat het in den beginne wel niet zoo heel vlot zal gaan, aangezien de booten der „Esona" de geul door sleepbooten gemaakt, eerst nog zullen moeten verbreeden. Toch blijft de poëzie, trots alle afwis seling in ons leven, stralen als een blij vend licht, hoever wij ook dwalen in moeilijke en zware uren. Mevrouw Goemans draagt dan enkele kinderliedjes voorFlipje, Uchtendgloren, en een gedichtje in de Afrikaansche taal. Het eerste gedicht, zoo zeide spreekster, zal bij menigeen wel herinneringen wak ker roepen. Velen hebben zoo'n «Flipje,* een klein ventje, dat opgroeit van uit de wieg, grooter en grooter wordt ge maakt voor den strijd om bet bestaan met al de moeilijkheden daaraan verbon den. Hierna ging mevrouw Goemans over tot eenige voorjaarsliederen waarbij vooral het Afrikaansche voorjaarslied door de zeer goede voordracht opviel. In bet gedicht beschrijft de dichter de schoonheid van de Afrikaansche lente, als de bloemen bloeien op de Karroo en op het wijde veld, wanneer de vogels jubelen in de lucht, wanneer alles door trokken is van voorjaarsgeuren. Van een geheel ander genre waren de volgende gedichten, namelijk die van oorlog en oorlogsellende. Den oorlog en en al zijn verschrikkingen beschrijft me vrouw Goemans op levendige wijze; hoe de bloeiende levens op de slagvelden worden weggemauid als koren voor den sikkel van den maaier; hoe de mannen den dood vinden voor de mltrailleuses hoe ln de overwinningsroes niemand denkt aan de dooden op het verlaten front, aan hen, die thuis achterbleven, aan het grooto verlies van have en goed Voorul in het gedicht «de kurassiers van Canrobert«, doet spr. ons moeleven met de verschrikkingen van den oorlog; hoe vier divisies ruiterij na elkaar in de pan worden gehakt, zoodat er slechts één overblijft. (Historisch). Hoe de eene divisie over de andere heenrijdt om ook den dood in te gaan Van de verdere gedichten noemen wi; nog «Avondwandeling* van Henriëtte Baart de la Faille en nog een tweeta Afrikaansche gedichtjes, waarin de liefde van den Afrikaner voor zijn land wordt beschreven en hoe de boeren op de af gelegen plaatsen met zorg en zelfs met misdaad hebben te kampen. Wij kunnen de Vereen, v. Huisvrou wen geluk wenschen, dat zij er in ge slaagd is dezen avond te organiseeren die zeer zeker lang ln berinnering zal blijven. Mevr. DekkerKlik, die na afloop der raadsvergadering nog gekomen was dankte mevr. Goemans voor den genot vollen avond, welken zij den leden der vereeniging had bezorgd, en hoopte, dat zij nog eens in Den Helder zou kunnen komen. HR. MS. OPNEMINGSVAARTXJIG „WILLEBRORD SNELLIUS". Een stoffeiyk blijk van belang stelling van oud-commandianten van opnemtngsvaartulgen in Ned, Indië. Gisterenmorgen 10 uur werd door over ste J. P. Remeynse, commandant van he vliegkamp „De Kooy" en luit. ter zee der le kl. H. Spits, le officier van de Marine Kazerne alhier, namens de oud-comman danten van opnemingsvaartuigen in Ned.' Indië in totaal een 37-tal aan schip en bemanning van het opnemingsvaartuig 0,Wiilebrord Snellius" een stoffelijk blijk van belangstelling aangeboden, bestaande uit een Philips uitra-kortegolf ontvang toestel en een encyclopaedie van Ned Oost-Indië. De aanbieding geschiedde door overste Remeynse als oudste hier aanwezige opnemingscommandant. Op het bovendek van de „Willebrord Snellius" stond de etat-major en beman' ning aangetreden, toen overste Remeyn se aan boord kwam .en de volgende toe spraak hield: Mijnheer de Commandant Hr. Ms. Opnemings-, tijdelijk expeditievaar tuig „Willebrord Snellius". NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. De Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen hield Donderdagavond in U.S.O. een voordrachtavond met als spreekster mevr. Goemans Geertsema— Beckeringh, die eenige Nederlandsche, Vlaamsche en Afrikaansche gedichten voordroeg. De dames, die in groote getale waren opgekomen, hebben kunnen genieten van de goede voordrachtkunst van mevrouw Goemans. Met zeer veel aandacht werden de verschillende gedichten en besprekin gen gevolgd de spreekwoordelijke speld kon men soms hooren vallen. De secretaresse der vereeniging, me vrouw van Willigen, opende de bijeen komst. Zij deelde mede, dat mevrouw de Boer—Jongkees door uitstedigheid en me vrouw Dekker—Klik door een raadsver gadering verhinderd waren aanwezig te zijn, en gaf daarna het woord aan me vrouw Goemans. Mevrouw Goemans besprak eerst \yat de poëzie voor ons leven is. De poëzie wordt door menigeen niet begrepen. In onze eeuw van haapten heeft men bijna geen tijd om aan hoogere dingen te denkenhet drukke leven neemt alles in beslag, en wij hebben geen gelegenheid levenswijding en levens liefde te kweeken voor schoone gedach ten. Slechts in den kindertijd nemen wij goed in ons op wat voor ons begrijpelijk en te onthouden is. Soms op lateren rekening te nemen, leeftijd doemen er nog wel plotseling Indien Ik goed ben Ingelicht, heeft de beelden uit dezen tijd opzooals Virginie luitenant ter zee 2e klasse L, J. Veldman Door eenige oud-commandanten van opnemingsvaartuigen Lc. door den gepens. vice-admiraal G. F. Tydeman en den kapi tein ter zee J. C. F. Hooykaas, sous-cbef van de afd. Hydrografie van het departe ment van defensie werd den 26 Febr. j.1. eene circulaire gericht aan alle oud-com m andanten van opnemingsvaartuigen, zijnde totaal een 87-tal, inhoudende een voorstel tot het aanbieden aan het op nemingsvaartuig, dat voor ons hydrogra- fen den hoogVereerden naam van Wille- Drord Snellius draagt, van een stoffelijk blijk van belangstelling in schip en be manning, welke laatste op bet punt staat de loopbaan van het vaartuig te gaan in wijden met eene wetenschappelijke oceano- graphische expeditie in den oosthoek van den Ned. Oost-Ind. Archipel. Genoemde heeren stelden zich voor tot dit doel aan te bieden: le. een toestel, waardoor het mogelijk zal zijn, dat de luidsprekers van etat- major en equipage op alle gewenschte tijden zich kunnen doen hooren zonder te storen of gestoord te worden door het gewone radioverkeer van het schip,» en 2e. een encyclopaedie van Ned. Oost- Indië. Voor zooverre mij bekend hebben alle onmiddellijk te bereiken oud-opnemings commandanten eenige vertoeven in de overzeesche gewesten of elders zich gehaast van hunne instemming met dit van goede corpsgeest getuigende plan te doen blijken, terwijl de luitenant ter zee le klasse H. Spits van Hr. Ms. Marine kazerne en ik ons op vereerend verzoek van de genoemde heeren gaarne hebben bereid verklaard de overdracht voor onze van Uwen bodem zich welwillend belast met de aanschaffing van een degelijk toe stel en Is op mijn verzoek de enoyolopae- die, die mij te lijvig was om mee te voe ren, rechtstreeks toegezonden aan den commandant. Stellig zijn de geschenken dan ook reeds in ontvangst genomen, zoodat wij met leege handen voor U staan en de overdracht meer een symbolisch karakter draagt. Mijnheer de Commandant, het ligt niet op mjjn weg in bizonderheden te treden over de expeditie, ik meen te moeten vol staan met U en Uwe bemanning namens de oud-collega's opnemingscommandan ten succes toe te wenschen bij Uw werk en U de verzekering te geven, dat w ij in de allereerste plaats met U allen zullen medeléven en met de meest warme be langstelling de persberichten over Uwen bodem zullen volgen. En hiermede verklaar ik U en Uwe be manning een voorspoedige reis en nog maals alleraangenaamsten, succesvollen opnemings- en expeditietjjd toewenschend, dat de overdracht der geschenken heeft plaats gehad. De commandant van de „Willebrord Snellius", luit ter zee der le kl. F. Pinke bracht een woord van dank aan overste Remeynse, namens alle opvarenden. Wij zullen veel aan deze cadeaux hebben, al dus de oommandant en de waarde ervan is bovenmate verhoogd, door het feit, dat wij het ontvangen van hen, die reeds zoo veel nuttig werk in Indië verricht heb ben. Wij hopen op deze expeditie uw belang stelling waard te zfln. Wy maken van deze gelegenheid tevens gebruik het volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen. In den Lande heeft de verkeerde mee ning post gevat dat de „Willebrord Snel lius" speciaal gebouwd zou zyn voor deze Oceanographische expeditie. Niets is ech ter minder waar dan datl Om bet Oceanographisch onderzoek fi nancieel te steunen en mogeiyk te maken heeft de Regeering zich bereid verklaard, een hier te lande nieuw gebouwd op- nemlngsvaertulg, zeer tydeiyk voor dat doel beschikbaar te stellen. Hoogstens IV» jaar zal met de expeditie gemoeid z^jn, waarna het vaartuig zyn opnemingsloop baan begint, die naar schatting een 25 a 80 jaar zal duren. Voor de commandanten van opnemings vaartuigen heeft de naam Willebrord Snellius aan dit vaartuig gegeven, zoo'n bizondere beteekenis, omdat het ruime uitzicht op zee (in tegenstelling met het beperkt uitzicht aan den wal) den bydró- grafen (in tegenstelling met topografen) veroorlooft onafgebroken en vrywel uit sluitend gebruik te maken (voor 't be palen van het verloop van kusten van den vasten wal of van eilanden; van het pro fiel van den zeebodem vóór die kusten gelegen, voor het vastleggèn van gevaren voor de scheepvaart, van bergtoppen, torens of andere kenbare punten, enz.) van eene zeer eenvoudige, doch uiterst nauwkeurige wijze van plaatsbepaling, welke de naam draagt van Snelliusmetho- de naar onzen grooten landgenoot, die haar het eerst aangaf en toepaste. Vermoedeiyk onnoodig op te merken, dat wy reeds als schooljongens bekend waren met den naam van Willebrord Snellius, als zynde een der eersten, die eene nauwkeurige graadmeting verrichtte. HR. MAILVERZENDING VAN MS. -WILLEBRORD SNELLIUS" Volledig gefrankeerde en van de daar voor vastgestelde aanwijzing voorziene brieyen en andere stukken, bestemd voor Hr. Ms. „Willebrord Snellius" zullen worden opgenomen in de navolgende te verzenden brievenmalen. Naar Algiers 17, 19 en 21 Maart Laatste lichting: hoofdkantoor 21.05, vorigen dag; stadsbussen lichting Hl, vorigen dag. Naar Alexandrië 28 en 29 Maart. Laatste lichting: hoofdkantoor 9.87, zelfden dag; stadsbussen lichting I, zelf» den dag. Naar Alexandrië 81 Maart. Laatste lichting: hoofdkantoor 21.06, vorigen dag; stadsbussen lichting Hl, vorigen dag. Naar A d e n 4 April. Laatste lichting: hoofdkantoor 9.87, zelfden dag; stadsbussen lichting I, zelf den dag. Naar P a d a n g 11 April. Laatste lichting: hoofdkantoor 8.68, zelfden dag; stadsbussen lichting Ff, vo rigen dag. Naar P a d1 a n g 18 April. Laatste lichting: hoofdkantoor 21.05, vorigen dag; stadsbussen lichting UI, vorigen dag. ZANG- EN RECITEER VEREENIGING f „HARMONIE". Directeur P. Brizee. Naar wy vernemen zal op Donderdag 18 April de voorjaarsuitvoering van bovengenoemde vereeniging plaats heb- aen. By die gelegenheid zal worden op gevoerd het zangspel „Nelly", voor soli, koor en orkest. Velen zullen zich nog wel herinneren, welk groot succes „Harmonie" mocht oogsten met de opvoering van boven genoemd zangspel, voor een vyftal jaren geleden. Zeer zeker zal ook nu weer door „Har monie" haar uiterste best worden gedaan een zoo goed mogeiyk verzorgde uitvoe ring van „Nelly" te geven. Tevens vernamen wij dat er beslist maar één uitvoering wordt gegeven, zoodat rij, die van deze uitvoering willen gebruik maken, zich bytyds als donateur dienen op te geven. LIEFDADIGHEIDS-ACCORDEON- CONCERT. De „Vereenlgde Amsterdamsche acoor- deonspelers" welke morgenavond in Casi no een buitengewoon concert zullen geven, hebben op hun tournee een overgroot suc- cès. WToensdag j.1. traden zy o.a. op in den schouwburg Jansweg te Haarlem, waar hun programma zulk een byval had, dat zy een tweede maal terug moeten komen. De Oprechte Haarleinsche Courant schrijft ervan: „zy hebben zich een brillante tech niek op hun instrument weten eigen te maken, zoodat ze op hun geperfectioneer de speeltuigen een vingervlugheid toonen, die soms verbazing wekt, verbazing zeg ik omdat men zulke ontwikkelde techniek op een volksinstrument als de accordeon niet verwacht En naast de vingervlugheid weet het viertal ook uitdrukking te geven, effectvolle, nuanceeringen en klankdife- rencieering van een rijke verscheiden heid. Een natuuriyk muzikaal gevoel weet hen hierin den juisten weg te wyzen". NAT. CHR. GEHEELONTH. VEREEN. Evenals verleden jaar zal door boven genoemde vereeniging wederom een groo te propaganda-avond worden gehouden. Door het groote suoces van verleden jaar aangemoedigd Is er weer een mooi kamer stukje dooT de leden ingestudeerd, getiteld „Banske" in drie bedryven. Als spreker zal optreden de u welbekende Ds. Barger van Hoorn. De Zangvereen. D.O.V. (Dir. de heer Rusting) en Fluitkapel Nechiloth (Dir. de heer v. d. Hagen) werken weer welwillend mede. Het belooft een mooie avond te worden. Voor verdere bijzonderheden zie men, de advertentie ln dit blad. PER SCHAATS EN TE VOET OVER DE ZUIDERZEE. Niet Offingawier, zooals wy berlohtten, maar Poplngawier was het einddoel van een der drie deelnemers aan dezen in ons vorig nummer beschreven tocht, Popln gawier ligt nog eenige uren verder dan eerstgenoemd dorp. Een mensch zou met al die wereldsteden danig in de war rakenl GRATIS RÓOKEN. Wy maken onze lezers er op attent, dat op de voor-pagina van het eerste blad een advertentie met bon is afgedrukt van de Fabrikante van de bekende D. E, Echte Friesche He eren-baai, welke bon u bq de meeste winkeliers kunt inwisselen tegen 'n halfons D.E. Echte Friesche fleeren-baai Paars-zegel. Ongetwyfeld zullen vele rookers deze gelegenheid be nutten, om, indien zy nog geen geregelde rookers van Douwe Egberts Echte Fries- sche Heeren-baai mochten zijn kennis te maken met de voortreffelijke kwaliteit van dit product „OOK ZIJ DENKEN AAN ONS". Wy allen kunnen soms behoefte heb ben, te midden van het drukke leven, eens geheel alleen te zyn, om tot rust te ko men. Eenzaamheid is dan een zegen. Maar eenzaamheid kan tot een vloek worden als zy gedwongen is. Wy weten niet of er grooter eenzaamheid denkbaar is, dan die van den blinde, in ondoor dringbare duisternis. Is dit echter wel geheel waar?.. Want dringen liefde en mededoogen niet door het dikste duister heen II Erger dan de eenzaamheid is immers het gevoel van alles verlaten, door ieder vergeten te zyn. Er is dezer dagen gelegenheid in onze woonplaats, om te toonen, dat wy licht brengers willen zyn, want de collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden" te Wolf- hezen zal spoedig plaats hebben. Er is in deze inrichting plaats voor blinden uit het geheele land en van eiken Godsdienst en overtuiging. Onvermogenden zyn er zelfs geheel kosteloos opgenomen. De Stichting is een bewys van vertrou' wen op uw steun. Zy, die haar in het leven riepen, rekenden er op, dat ons Ne derlandsche Volk zou toonen, te wiien denken aan hen, die dolen in den nacht, waarop geen dageraad volgt. Zy rekenen op het beste in ons, op ons mededoogen en op onze liefde. Zullen wy dan niet straks onze gift ge reed leggen, zoodat de blinden ln hun eenzaamheid zich niet verlaten zullen ge voelen en met dankbaarheid zullen kun nen zeggen: „Ook daar dienken zij aan ons". A.s. Maandag zal de jaariyksche col lecte aanvangen. LOTERIJ JOODSCHE INVALIDE De trekking vervroegd- Met begrypelljke genoegdoening be richt het bestuur van de Stichting „De Joodsche Invalide", dat het met den ver koop der loten van de „Uitbouw-loterij" zóó voorspoedig is gegaan, dat het de trekking, die aanvankeiyk eerst ongeveer Augustus van dit jaar zou plaats vinden, vervroegd heeft. De trekking is nu be paald op Woensdag 17 April eJc, in de groote zaal van Concertgebouw te Am sterdam, ten overstaan van notaris E.' Heimans. Loten zijn alhier nog verkrijgbaar by S. Herschel, Koningstraat 23, tel. 66 en verder by de Joodsche Invalide, Nw. Ach tergracht 89, Amsterdam, postgiro 10260. VERMAKELIJKHEDEN, ENZ. VERGADERINGEN Zaterdag 9 Maart Soirée leerlingen Dansinstituut „Polak", Musis, 8 uur. Uitvoering zangver. „Gemengd Koer" Casino, 8 uur. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). Westerkerk (Westolein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. van der Poel. Onderwerp: »Wat is waarheid* 's Avonds geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar. Bediening H. Avondmaal. 's Middags 2.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Bediening H. Avondmaal. 's Avonds 6.00 uur, Ds. F. Tollenaar. Dankzegging. Hulpkerkdlenst (Militair Tehuis, Kanaalweg). Geen dienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Donderdagavond 7.80 uur, Ds. H. O. Binee, van Zaandam. Biduur voor het gewas. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, de heer J. V. Thoog, van Papen- drecht. Maandagavond 7.80 uur, de heer J. V. Thoog. Bidstond. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, J. H. Ledeboer, Emer. Predt. te Amsterdam. Doopsgezinde Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 ,uur, Ds. D. E. Boeke, van Haarlem. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sMorgens 10 uur, Vrye Evangelisatie samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrye Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrye Evangeli satie-samenkomst. Onderwerp: »Een Spiritistische seanoe uit het Oude Testament; detooveres van Endor*. Leger des Heils. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomsti HUISDUINEN. Ned Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Jezus veroordeeld*. JULIANADORP. Ned Herv. Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Jezus veroordeeld*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7.80 uur, spreker A. Donker, van Zaandqk. ANNA PAULOWNA Ned Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. M. A. G. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.80 uur, Candidaat D. Broer, van Andqk. BREEZAND. Evangelisatie (Ned Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. WIERINGEN. Dein Oever,. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 'sMorgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Oosterland Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Wes ter land 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en nam. 3 uur, de WelEerw. heer van Ginhoven, Cand. t. d. H. D. te Barendrecht. Hlppolytushoef. Doopsgezinde Gem. 's Middags 8 uur, Ds. v. d. Veen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, de heer Bosma. van den Raad der ge- elder, op Donderdagavond Vergadering meente Den H 8 uur. Afwezig met kennisgeving de heeren van der Vaart en de Boer. Notulen. De notulen van 29 Januari worden vastgesteld, waarna aan de orde tornen de Ingekomen Stukken. Deze wor den voor kennisgeving aangenomen con form het voorstel. Vervanging burgemeester. Ook deze mededeeling wordt voor kennis geving aangenomen, evenals de volgende: Wethouderspensionneering. Mededeeling inzake het pensioen roor den heer Verstegen. Burgeriyke Stand. Op zyn ver zoek wordt aan den heer A. G. A. Ver stegen eervol ontslag verleend als ambte naar van den burgeriyken stand, terwyi in diens plaats benoemd wordt de heer de Zwart. Grondbedryf. De voorstellen in zake grondverkoop en in- en afvoer van gronden worden z. h. s. aangenomen. Benoeming. Tot regent van het Alg. Weeshuis wordt, in de plaats van den leer van Baaren, benoemd de heer P. J. Michels. Men is nu genaderd tot de benoemingen voor de commissies van bijstand. Van

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13