LANGS ONZE RIVIEREN. Ingezonden. Burgerlijke stand van Den Helder Marktberichten. Wij nemen alscheid van den Helder en trekken verder ons land in; de oevers on zer groote rivieren vormen in deze dagen het brandpunt van ieders belangstelling. Nederland is polderland, wij leerden het al op de lagere school, en onze rivie ren, die zoo schijnbaar kalm en rustig hun weg gaan naar zee, vormen, nu de vorst ze heeft verstard, thans een wezen lijk gevaar. Wij hebben reeds vermeld, dat men er paraat is; dat te Emmerik, te Arnhem, te Nijmegen, aan Merwede en Maas de wacht wordt gehouden om op allo dingen voorbereid te zijn. Maar als de natuur niet medewerkt, is menschen- werk van uiterst geringe beteekenis. De genie kan met veel moeite en gevaar eeni ge stukken ijs in de lucht laten vliegen, maar men heeft te doen met enorme uit gestrektheden compacte massa's ijs. Komt dat van boven af, in Duitschland, in beweging, dan bestaat er voor ons land wezenlijk gevaar. Slaagt men erin nabij de mondingen een open geul te houden van voldoende wijdte om alle van boven komende brokken ijs naar zee te stuwen, dan verloopt alles vlot. Gelukkig gaat het tot nu toe naar wensch; hier en daar is er beweging in het ijs gekomen, maar na eenige meters heeft het zich dan weer vastgezet, maar.het dooit flink en dat is de hoofdzaak. In Nijmegen was Zondag de belangstel ling langs de kaden reeds zeer groot; ieder wilde getuige zijn van het kruien van het ijs. In Emmerik is men ijverig bezig met handgranaten en andere springmiddelen bressen te schieten in het ijs. Heel het stadje trilt en davert ervan, als ware het ln vollen oorlogstijd, maar het resultaat is tot nu toe gering. En te Lobith werken en zwoegen onze eigen jongens. Ze staan op het ijs, met een stevige vlet bij hen, waar ze Ln geval van nood in kunnen gaan. En dat komt nog al eens voor, dat plotseling het ijs week blijkt te zijn en ze er door gaan. Maar de vlet, ook al zinkt ze vervaarlijk diep mee met de schots, blijft drijven en even daar na staan ze weer op een steviger ijsvlakte. De luitenant heeft er schik in, de jon gens zelf ook. Over veertien dagen zwaaien ze af en dit is een aangename afwisseling en een aardige bekroning van hun diensttijd. Men hoopt het nog zoover te krijgen, dat men met hulp van de ijs- brekers bij Gorinohem en elders en de genie hier de schepen, die te Emmerik ingevroren zitten, kan bevrijden. Voor- lOopig schijnen de weersvooruitzichtén gunstig. Met z'n tweeën verdwaald op de Zuiderzee. Dat waren de beide kinderen van den heer Floris Vos, een meisje van 17 en haar 19-jarige broer, in een kort bericht in ons nummer van Dinsdag vermeld1. Ze waren des middags per fiets een tochtje gaan maken en kregen, toen ze bij Valkeveen het zonnetje zoo mooi op het Zuiderzee-ijs zagen schijnen, lust een tochtje te maken naar Marken. Zonder mantel en zonder een cent op zak. Op den terugtocht kwam er mist opzetten, en toen zijn ze de kluts kwijt geraakt; ze draai den in een cirkel rond; het meisje wilde aanvankelijk alleen verder gaan, maar besloot later toch maar bij haar broer te blijven. Het dooide hard en ze konden tenslotte geen hand voor oogen meer zien. Met de fiets aan de hand zijn ze maar doorgeloopen; werden eindelijk zoo moe, dat ze op het ijs gingen liggen. Maar om dat dat te koud was, zijn ze weer verder getrokken, tot ze eindelijk, heel vaag, een geluid hoorden. Ze dachten, dat het een auto was, maar het bleek later de mist hoorn van Urk te zijn geweest. En toen er eindelijk een opening kwam in den mist zagen ze heel in de verte een licht, waarop ze aanhielden, 's Nachts om half twee kwamen ze toen ergens aan, wisten op geen stukken na waar, maar het bleek Urk te zijn. Onderdak was er midden in den nacht niet te krijgen en ze besloten maar in een botter te kruipen. Maar ge lukkig was de smid van het dorp, de heer Hoekman, nog op de been. Deze nam hen mee naar huis en gaf ze onderdak in zijn gezin. Toen zijn ze via Enkhuizen des anderen daags weer huistoe gegaan. Dat de ouders ongerust waren, behoeft geen betoog. Nog dienzefden nacht om 12 uur is de heer Vos per auto naar Monni kendam gegaan; hij wist daar een escorte visschers te krijgen, dat hen naar Marken braoht Overal deden ze navraag, en ten slotte vertelde een Marker de kinderen gezien te hebben. Maar hij wist niet waar ze gebleven waren en de vader moest on- verrichterzake terug. De twee avonturiers vonden het zelf wel aardig en hadden heelemaal niet in angst gezeten. Wat zullen die later aan hun kinderen kunnen vertellen over dit avontuur! IJSKRUHNG TE EMMERIK. Boomen afgeknapt als lucifers. Gteterenimliddagi ongeveer drie uur is hei ijs in den Rijn te Emmerik ongeveer 500 meter verscfhloven, meldt de speciale ver slaggever van „J)e Telegraaf. Door de ge weldige kracht van de ziohi verplaatsende ijs schollen is de Nedenflandaihe sleepboot „WHjgie" tegen het Nedertandisehie stoep - schip „Potgieter1", dat iflet ijzererts geladen was, ipCatfeedruict, waardoor de „Potgieter' gedeelteöiflk over de kade. geschoven werd. Verscheidene hoornen,, waaraan de schepen bevestigd waren, knapten als lucifers af en %gen over de Ikade verspreid. (Een groot tumult ontstond, toen door het loden van. sirenles en het fluiten der sche pen het begin van de ijsferuiinig werd aan gekondigd. Binnen enkele minuten stonden oufflzenden belangstellenden langs de kaden van den Rijn. De „Majo", ©en schip van 2100 ton, werd een meter op de kade ge drukt De .„Potgieter" wordt dloor experts sis verloren beeobouwd. Buitenland OVERSTROOMING VAN DE GELE RIVIER. Honderden menschep verdronken. De gevreesde overstrooming van de Gele Rivier is niet uitgebleven. Thans wordt dd. gisteren uit Tokio gemeld, dat die rivier de laatste dagen zeer sterk is gewassen. Zij is buiten haar oevers ge treden en er zijn tientallen dorpen over stroomd, terwijl honderden menschen verdronken. Dit laatste is een bericht van een Japanschen oonsul-generaal in China. MOORDAANSLAG DOOR EEN VIJFTIEN-JARIGE. In het Noorden van Berlijn heeft Dins dag een 15-jarige jongen, die als leerling in een glasslijperij werkzaam was, den 14- jarigen zoon van den patroon met bijl slagen levensgevaarlijk gewond, daar deze hem 'bij zijn vader zou hebben verklikt. De toestand van het slachtoffer ia vrijwel hopeloos. Na de daad te hebben begaan, begaf de jeugdige woesteling zich naar zijn vakschool, waar hij nog twee uur lang de lessen bijwoonde; daarna deed hij zelf aangifte bij de politie. SPOORWEGONGELUK. Bij Snigleshot in den staat Montana (Ver. St.) is een trein vlak voor den in gang van een tunnel door een lawine ge grepen, 6 wagens zijn van den 60 meter hoogen dijk gestort; 3 passagiers zijn ge dood, 4 gewond. ARRESTATIES IE DUBLIN. In verband niet geheimzinnige moorden. Maandagnacht zijn te Dublin door rechercheurs, onder leiding van een amb tenaar van de justitie, in verschillende particuliere hulzen 40 jongo mannen van hun bedden gelicht en naar de BrldeweU gevangenis overgebracht. In den loop van den dag zijn er weer tien vrijgelaten, maar tegen de 80 anderen is de voorloopi- ge hechtenis met een week verlengd. De commissaris van politie heeft den ouders of bloedverwanten der jongelui niets an ders gezegd, dan dat zij verdacht werden. Dinsdagavond heeft president Oosgra- ve, zonder onmiddellijk over de arrestaties te spreken, in een rede te Dublin echter gezegd, dat den laatsten tijd verscheidene personen, die als getuigen of gezworenen in bepaalde processen hadden moeten op treden, kort voor den aanvang dier pro cessen vermoord waren geworden, onder zulke omstandigheden, dat de regeering niet langer mocht twijfelen of die moor den waren geschied om de verklaringen dier personen te beletten. De regeering was besloten aan deze schandelijke practijken een snel en af doend einde te maken. Men heeft te Dublin deze verklaring natuurlijk in verband gebracht met de aanhoudingen, die daardoor een vrij' ern stig karakter hebben verkregen. Gisteren zijn nog een paar andere jon gelui aangehouden, maar van de 42 oor spronkelijk gevangen genomenen zijn er 17 weer vrij gelaten, zoodat nog 25 ln voorarrest zitten. Een acte van beschul diging heeft men hun nog niet beteekend, maar enkelen zfln reeds aan een lang durig verhoor onderworpen. EEN GEHEIMZINNIGE NACHTELIJKE BEZOEKER. 120 diefstallen bekend. Wekenlang is een geheimzinnig man de schrik geweest van verschillende wij ken van Berlijn. Op viltsohoenen en met een masker voor, placht hij zich door middel van valsohe sleutels toegang te verschaffen tot woningen, welke hij even te voren had zien verlaten door d'en heer des huizes, die heel vroeg in den morgen naar zijn werk moest. Voorzien van re volver en eletrisohe zaklantaarn sloop hij dan door zulk een huis, verschrikte de alleen achtergebleven vrouw door zijn plotselinge verschijning, maakte zich meester van geld of kleine sieraden enz., en verdween weer even geheimzinnig. Alle pogingen van de recherche om den „Unheimliche", zooals hiji genoemd werd, te snappen, bleven tot dusver vruchteloos. Maandagnaht had hjj pech. Hij bezocht nj. een huis, dat weliswaar door den heer des huizes was verlaten, maar bij een voorafgegane bewaking ervan was het hem ontgaan, dat er ook nog een zqon in huis sliep. Deze, door de hulpkreten van zij11 moeder gewekt, zette den nachte- lijfcen bezoeker in zijn vlucht op straat na en wist hem aan de politie over te leveren. Bij het onderzoek kwam aan het licht, dat de inbreker »een werkman was, die geregeld des nachts om een uur of een zijn woning verliet om op „buit" uit te gaan: zijn vrouw dacht, dat hij werk had aan de centrale markthal. Reeds heeft hij bekend minstens 120 van dergelijke nachtelijke strooptochten op zijn rekening te hebben. EEN RIJK GEZEGEND HUWELIJK. In een Pommersch dorpje heeft een echtpaar een vierling gekregen. Zooiets komt wel eens een enkele keer voor, ver dient dus geen speciale vermelding. Maar deze vierling is de vierde vier ling van dit gezegend ouderenpaar. En dit feit mag dan toch wel even worden vermeld. In het geheel hebben zij thans 18 kin deren, n.L 10 jongens en acht meisjes. STUDENTEN WRAAK. DagbladdrukkeriJ verwoest; de Journalisten afgeranseld. Te Konstantlnopel zijn Turksche stu denten de bureaux eener Grieksohe oou- rant binnengedrongen, welke talrijke artikelen tegen de Turksche regeering had gepublioeerd. Zij ranselden de leden der redactie af en vernielden de druk kerij. DOOR ROOK GESTIKT. Te Berlijn zijn Dinsdagmorgen ln de Kleine Markusstraat de lijken gevonden van een 71-jarigen schoenmaker en van diens onderhuurder, een kleermaker. Uit het onderzoek is gebleken, dat bei den door rook zijn gestikt en reeds getrui- men tijd ln de woning gelegen moeten hebben. DERTIEN PERSONEN DOOR ALCOHOL VERGIFTIGD. Uit New York wordt gemeld, dat te Peoria, in' den staat Illinois, in de afge- loopen 48 uur dertien personen na het gebruik van sterken drank zijn over leden. De politie heeft een alcohol-smok kelaar gearresteerd, die bekend heeft, dat hij de spirutaliën, samengesteld volgens een nieuw „recept" in den handel heeft gebracht. Hij gaf echter tijdens het ver hoor toe, dat zijn recept .klaarblijkelijk niet zoo goed" was. ONDER EEN LAWINE BEDOLVEN. In de nabijheid van Grenoble zijn twee jongemannen onder een sneeuwlawine bedolven. DE BRAND IN HET ARSENAAL. Nog niet gebluscht De brand in het arsenaal te Woolwich is nog qiet geheel gebluscht. Officieel wordt een volkomen stilzwij gen bewaard en worden geen inlichtin gen gegeven. Het ministerie van oorlog deelt slechts mede, dat in een dor locali- tlteit een ontploffing heeft plaats gevon den, waarvan de oorzaken nog niet be kend zijn. GEVANGENEN NEERGESCHOTEN. Reuter meldt uit Little Rock (Arkansas, Ver. Staten), dat twee gevangenen aldaar bij een poging tot ontsnapping uit de gevangenis door hun 'bewakers met re volvers neergeschoten' zijn. ONGELUK IN EEN MIJNLIFT. Bij een ongeluk in een liftkooi op een mijn te Salisbury in Rhodesië zijn negen mijnwerkers omgekomen. TWEE DANSERESJES. Een droevig drama. Bewoners van een huurkazerne te Parijs werden Maandag getroffen door een sterke gaslucht, aie uit een der kamers kwam. Bij onderzoek vond men in de kamer, waar het gaskraantje wijd open stond, twee jonge vrouwen dood op het bed liggen. Op het hoofdkussen lagen 2 brievendaarin doelden de schrijfsters haar voornemen mede aan haar leven een eind te maken. Zij hadden om dit doel te bereiken de gaskraan opengezet en de spleet van de kamerdeur met papier dicht- gestopt. Ook hadden zij een slaapmiddel ingenomen. Beide vrouwen voorzagen in haar levensonderhoud met dansen in een gelegenheid op Montmartre en daar had den zij herhaaldelijk over haar verlangen om te sterven gesproken. DE KOUDE IN DUITSCHLAND. Opnieuw toegenomen. Maandagnacht ls in heel Duitschland de temperatuur weer onder het vriespunt ge daald. In het Oosten van het rijk is het nog zeer koud, uit Oost-Pruisen wordt 18 tot 14 graden vorst, uit Silezië 8 tot 10 graden gemeld. Aan den Boven Rijn en- in Beieren vriest het 4 graden, in het Noord-Westen van DuitsoMand ongeveer 5 graden. Te Berlijn was de temperatuur Maandagnacht 5 graden onder het vries punt. Belangrijke verandering van tem peratuur wordt in de eerste dagen niet verwacht, 's nachts zal het voorloopig nog koud blijven. De Donau, die tijdens de dooiperiode reeds geheel vrij van ijs "was geworden, is thans weer vol drijfijs. Ia verschillende gemeenten werden de bruggen afgebro ken uit vrees voor ernstige rampen. De Isar is bij Pattling buiten haar oevers ge treden. In het Uilengebergte hebben sneeuwstormen gewoed. Talrijk© dorpen tusschen Reichenbach en Schwindnitz zijn geheel afgesneden van de buiten wereld. In verschillende dezer dorpèn is er gebrek aan levensmiddelen. De Hamburgsche scholen, die Dinsdag worden heropend, 'blijven voorloopig ge sloten, daar de brandstofvoorziening van de stad nog steeds te wenschen over laat POLA NEGRI BETAALT 500.00# FRANCS. Omdat er geen bad was. De filmster Pola Negri, die een der hoofdrollen zou gespeeld hebben in een film ontleend aan Dumas' „Het halssnoer van de Koningin", heeft dezer dagen een half inillioen francs betaald om haar oontract te verbreken. De voornaamste oorzaak van het geschil betrof een bad, of liever het ontbreken van een bad in het atelier waar de film werd opgenomen. Degenen, die dd film maakten, vonden dezen eisch overbodig en liever dan den rechter in den arm te nemen betaalde Pola Negri de bovengenoemde «om om van haar contract af te komen. DE NOOD DER VROEGERE RIJKEN. Naar de „Magyar Hlrlap" bericht, zond de kleindoohter van Boedapeat's beroem de burgemeester Leopold Rottenbiller, naar wien de Rottenbiller-utoa (straat) genoemd is, mevrouw Wagner geb. Rot tenbiller, onlangs een verzoekschrift aan den gemeenteraad, ln verband waarmede de 69-jarige vrouw thans in het armen huis is opgenomen. De schoonzuster van een anderen beroemden burgemeester, naar wlen de Kamermayer Kéroly-utca genoemd werd, verzocht een Jaar geleden eveneens om opneming ln het armenhuis. Voordat echter het verzoekschrift den langen, officieelen weg had afgelegd, overleed de 90-jarige vrouw. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 Februari. Een rouze-rtjwlelbewaarder met aanleg voor dierentemmer. Zekere heer Jaoöbus Oornelis EL te Wieringerwaard, was door den caféhouder Schenk in den nacht van 19 op 20 Januari, toen in het lokaal een opvoering werd gegeven van „Het doorgezaagde wees- i eisje op de steenen brug", aangesteld als rijwielbewaarder, van welke taak Jaap zich zóó serieus en met zooveel toewijding kweet, dat hij thans moest terecht staan voor mishandeling gepleegd op schipper Jan Liefhebber en A. Kooger, beiden uit Kolhorn. Deze heeren hadden met dezen gewel digen fietlsbewaker teenüg verschil Van imoening gekregen over het al of niet rechtmatige van het bewakersloon, bij welke gelegenheid Jaoob had gedebatteerd met een straatklinker en op aeze manier op zijn geachte tegenpleiters gevoelige argumenten had losgelaten. Bovendien had hij nog een imes getrokken om aan te toonen, dat hij nog lang niet schaakmat was gezet. Jammer genoeg was hij niet verachenen, want dan had hij zioh kunnen hooren afschilderen als een onverschillig en driftig persoon, die al eens meer wegens mishandeling was veroordeeld. In verband met deze antecedenten werd hij dan ook niet als een beginneling be schouwd, dóch veroordeeld tot 80 boete of 80 dagen. De officier kwam zelfs met een eisch tot 50 voor den dag, doch de politierechter wilde het onderste niet uit de kan hebben. Je moet oim de eland isle óók denken, hè? Een zachtzinnige boer. wien een kleine aderlating werd toegediend. De bijna 60-jarige veehouder, Oornelis E, te Winkel, toont bij een opgeruimd hoofd ook een opgeruimd gezicht, dat ech ter bij: lange na niet altijd het kenmerk vertoont van de stemtming waarin hij ver keert. Op 4 Februari althans had boer Kees het al geweldig op zijn heupen °n gaf hij blijk van zijn verbolgenheid door een hem toebehoorend hondje op zoo terugstootende wijze te mishandelen, dat we deze ruwheid niet in details wenschen te releveeren. Het arme dier had het zoo bij den boer verbruid, omdat het zijn baas had ontloopen, een taktiek die wij het beestje, na hetgeen we hoorden op de zit ting, hoe het dier was mishandeld, zeker niet kunnen misprijzen. Als huishond van den heer Kees K. zou ik ook gemaakt hebben, dat ik tijdig en voorgoed weg kwam. In ieder geval was de dierenmishande ling zóó ergerlijk, dat een groep voorbij rijdende Zuiderzeearbeiders, aanstalten maakten om tusschenbeiden te komen, doch zekere heer K. Bakker, eveneens een onvrijwillige toeschouwer, wist die mannen te kalmeeren met de belofte, dat hij voor aangifte bij de politie zou zorgen. De heer Oorn. E. stond dan ook heden terecht en kreeg het bewijs dat de heeren Ma,gistraten zijn optreden op de Juiste waarde taxeerden, door die 40 gulden boete of 40 dagen waartoe hij werd' veroordeeld. Het arme hondje zal er echter geen ple zier meer van hebben, want men deelde ons mede, dat dit gemartelde diertje in middels is verdronken. MARINE SANATORIUMFONDS. Zaterdag 16 Maart a.s. zal in „Casino" alhier een groot Bal-Masqué worden ge houden ten bate van ons Fonds. Zeer mooie prijzen zullen beschikbaar worden gesteld. (Door den heer Manshanden, Kapper, Stakman Bossestraat 69 wordt uitgeloofd een gratis Permanent Wave, prijs varieerend tussohen f 15.en 17.50). De toegangsprijs voor gemaskerden be draagt 0.25. Indien men van huis ge haald wensoht te worden gelieve men dit bij de inschrijving op te geven, daarvoof is dan bovendien verschuldigd 0.25. Op gaven kunnen geschieden bij den heer Kokelaar, Van Galenstraat 82, alhier. Voor on gemaskerden is de toegangs prijs 0.75. Allen dus aan den slag), laat het een schitterende «vond worden. Het Bestuur. o Geachte ingezetenen. Op Zondag 10 Maart zal onze plaats be zocht worden door kommandant B. Vlas, leider van het Leger des Heils in Neder land. De kommandant heeft verscheidene jaren een der vooraanstaande positie's be kleed in ons land, als chef-secretaris. Daarna is de kommandant vertrokken naar het Internationaal hoofdkwartier in Londen en heeft daar enkele jaren als eoht Nederlander zijn plaats Ingenomen. Met heel veel vrougde zagen wij den dag tegemoet, dat de kommandant terug zou komen naar Nederland, en zijn plaats als zoodanig in zou nemen. En zoo rullen wij ook ln den Helder onzen leider verwelkomen, op bovenge- noemden datum. Zie advertentie in dit blad. Officier L. dies Hella. o Geachte Redacteur, Verzoeke beleefd, eer. klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Uit het raadsverslag vernamen wij, dat hier een nieuwe Zeevaartschool gebouwd zal worden aan het Ankerpark, met berg plaats voor het materieel, waarvoor geen overeenstemming was te verkrijgen met den heer Bregman, wegens hoogo kosten. Nu wordt er geadviseerd, dat er tussohen „de Lastdrager' en „de Hoop" geen vol doende terrein aanwezig ls, om reden dat hiervan enkele perceelen aan eenige per sonen zijn verhuurd. Toen is er besloten, om het eenige stukje grond, tusschen den Vischafslag en het marine-gebouw, waar honderden kinderen, in de zomermaan den hun vermaak vinden, en ook het uit zicht van de belastingbetalende burgers van de Binnenhaven, weg te nemen. Ook zal hiervan het gevolg zijn, dat de vischkoopers, die daar hun bedrijf uit oefenen, met vlot en vischkaren, waar mede zij hun brood verdienen, zich zullen moeten verwijderen. Wat nu het terrein aangaat, ligt er ge- noegruimte tussohen „de Lastdrager" en „de Hoop". Acht men dit terrein iüet go- schikt, dan ligt er nog terrein genoeg aohter „de Lastdrager", waar wel tien loodsen kunnen gebouwd worden. Hopendo dat kindervrienden en bewo ners van de Binnenhaven, alsmede be trokken vischkoopers en ook visscher- lieden, hun stem hiertegen zullen laten hooren. Ben belanghebbende. Wij willen de plaatsing van dit inge zonden stukje niet weigeren, doch wij zen er den inzender op, dat het thans geen effeot meer kan hebben. De zaak is ln den Raad beslist; er waren voor de door Inzender aan de hand gedane oplos sing tal van bezwaren, doch er thans nog over na te pleiten heeft geen zin. Men had zich hiervoor tot de gemeentelijke autoriteiten behooren te wenden, toen hét daarvoor tijd was. van 6 en 6 Maart 1629. ONDERTROUWD: Ch. Hillebrand en J. Zwart; L. van Croonenborg en S. M. deb Schepper; F. Tuithof en T. Faber; O. J. Wassenaar en J. Reinderman; J. J. Wentel en B van der Haag. BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atelier EISELIN. 6o Polderweg 6a BEVALLEN H. A. M. GoesRa» d. C. R JansenDijker z., J. van EisSmit d., E. SoekKlooster d. OVERLEDEN W. O. O. Rotman, wed. van J. M. Termeulen 76 jaar. C. Koorn 5 jaar. J. G. Wijnands 1 jaar. M. K. de Boer, wed. van P. de Jong 86 jaar. PURMEREND, 5 Maart. Kaas. 16 at. ld. fabriekskaas met rijk» merk 47.50; 6 at. kl. boerenkaas met rijks merk 52, in totaal 22 stapels, wegende 18,000 kg. kaas, handel vlug; 895 kg- boter 2a.25 per kg. Vee. 399 runderen, w.o.: 233 vette 0.80 1.05; 164 melk- en geldekoeien 120350; 10 stieren, handel matig; 24 paarden 100—aoo, handel stug; 11 vette kalveren 1.40—1.60, handel vlug;. 1154 nuchtere kalv.: voor de slacht 736, voor de fok 1224, handel matig; 350 vette varkens: voor de zout 0.68 0.70, voor de slacht 0.700.76, handel vlug; 74 magere varkens 2044, handel matig; 96 biggen 16—24, handel matig; 608 schapen vette 3042; overhouders 2430, handel matig; bokken 15; kippeneieren 9.50 10.50; eendeieren 9.50; piepkuikens 1.25 2.25. Eierveiling. 495 eend eieren a 950; 1999 kippeneieren b 1010.11. NOORDSCHARWOUDE, 6 Maart. Uien 23.90, peen 8.60, roode kool 8.50 19.40, doorschot 7.9016, gele kool 5.50 1050, Deensche witte kool 10.8017.60, kleine peen 5.60, alles per 100 kg. PURMEREND, 6 Maart. Witlof 3052 per 100 kg., roode kool 718.70, savoye kool 2.1014.60, beide per 100 stuks, spruitkool 0.906.95 per 15 kg.., bieten 6.5012 per 1000, wortelen 0.55 2.05 per 25 kg., prei 2152 pér 100 bos. WARMENHUIZEN, 6 Maart Roode kool 7.1017.60, dito 2e soort 6.9012.40, dito uitschot 5.906.60, gele kool 5.209.60, dito 2e soort 5-ïo—7.20, Deensche witte 11.2019.30, dito 2e soort 11—13.40 alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Maart. Uien 56.50, grove uien S.508.23, peen 6.70—8.70, roode kool 7.2020, door schot 8.10—16.50, gele kool 5.30—10.50, doorschot 5.209, Deensche witte 10.70 18.60, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 7 Maart. 200 paarden 150—375; 10 geldekoden1 ma gere 140—260; 106 idem vette 250390; 25 kalfkoeien 220370; 44 nucht. kalv. 8 18; 112 overhouders 28—38; 30 varkens magere 2542; 63 idem vette per kg. f 0.72 0-74; 137 biggen 1125; 20 konijnen' 31 kg. boter per kg. a—a.20.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 1