heer Kley, afkomstig uit Opijnen, ia nog niet gewonden. Eet ongeluk had zeer onverwacht» plaats. Volgens de verkregen Inlichtingen sloeg plotseling een groote schots over dé krib. De ongelukkigen werden als het ware hieronder verpletterd. De drie ge vonden lijken lagen in die onmiddellijke nabijheid' onder het ijs, terwijl het vierde lijk mee afgedreven schijnt te zijn. Dinsdagmorgen waren de IJsbrekers op de Waal gevorderd tot de grens van Hees- selt en Opijnen. De bewoners van den dijk aldaar spoedden zich over de uiterwaar den naar een krib, van waar zij naar de werkzaamheden der booten keken. Er stonden 50 a 60 menschen bij elkaar op het ijs. Plotseling begon het rivierijs zich te bewegen. Radeloos van angst grepen de menschen elkander aan en trachtten over den zich bewegenden ijsvloer te vluchten naar den wal, die ongeveer 20 meter ver wijderd was. Den meesten gelukte het dezen te bereiken, maar zes bleven tus- schen de schotsen. Zooals men hierboven gelezen heeft zijn er daar vier van omgekomen. Deelneming van de Koningin. De Koningin heeft aan den buigemees- ter van Varik opgedragen haar oprechte deelneming over te brengen aan de familie van de slachtoffers te Heeselt. OVERVAL MET ROOF. Te Best' bfj Eindhoven. Gistermiddag omstreeks half twee is op den Boschdijk onder de gemeente Best, ter hoogte van do grens der gemeente Eindhoven, een brutale overval met roof gepleegd. Toen de heer Vervest uit Eind hoven, wissellooper bij, de Lncassobank aldaar, van Best naar Eindhoven terug keerde en per fiets over dien dijk reed, werd hij onverhoeds aangehouden door een onbekend individu, diat hem dwong af te stappen. De man hield ln de eene hand een dolkmes en ln de ondiere een revol ver. Hij richtte deze op den heer Vervest met den uitroep „Je geld of je levenr De heer Vervest verweerde zich, waar op de man hem een steek aan dén rech terslaap toebraoht en tevens een tasch ontrukte met 850, die hij dien morgen voor de lncassobank in Best geïncasseerd had. De aanrander is verdwenen. DE OVERVAL MET ROOF TE OOSTZAAN. De beide Zaandammers, Th. K. en Jb. M., tegen wie ernstig vermoeden bestaat, dat zij de daders zijn van den in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.1. gepleegden overval ten huize van het bejaarde echt paar Taams aan het Noordeinde te Oost- zaan, zijn Maandag ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Dinsdagmiddag heeft het parket uit Haarlem een onderzoek ter plaatse inge steld en de heide oudjes omtreut de toe dracht van den overval gehoord. Bij deze gelegenheid zijn de beide verdachten nog maals met het echtpaar Taams geconfron teerd. Het feit, dat Taams in den verdachte K. met stelligheid een van de indringers her kent, wordt hierdoor verklaard, dat een hunner met een brandend lampje, waar achter een reflector zat, voor de bedstede van Thfcms heeft gestaan, waardoor hij, zonder dat de indringer zulks vermoedde, in staat was dezen nauwkeurig op te nemen. Bij zijn aanhouding is op K. een bedrag van 42.50 gevonden. DE VERDUISTERING TE HEERHUGOWAAHD. Voor de rechtbank te Alkmaar heeft gisteren terecht gestaan de 48-jarige Oor- nelis B., voorheen lijnwerker en admini strateur aan het gemeentelijk electrisch bedrijf, thans boerenarbeider te Heer- hugowaard, beschuldigd, verschillende vervalschingen in het stroomregister te hebben aangebracht. Verd. gaf deze ver valschingen toe. Hij had die gepleegd, omdat hij van zijn salaris van 2000 (sinds 1927, vóór dien verdiende hij 700) niet kon leven met zijn gezin van 12 kin deren. Hij had1 wel eens om verhooging gevraagd, maar dan hadden B. en W. ge zegd, de functies van lijnwerker en ad ministrateur te zullen splitsen. Jaarlijks ging 82 a 84.000 door zijn handen. De officier van justitie zeide o.m. dat er geen controle werd geoefend en dat de moreele schuld voor de daden van verd. ligt bij het gemeentebestuur. Spr. ging mee met het r.-k. reclasseeringsrapport en vorderde 6 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 proefjaren en bij zondere voorwaarden. Mr. Kusters wees er op, dat verdachte 162.50 heeft afbetaald en ging overigens met den eisch accoord. Hij hoopte dat verdachte niet verplicht zal worden tot volledige afbetaling. Uitspraak 19 Maart ELECTRISCHE TREIN BIJ HAARLEM AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. De electrische trein van Rotterdam naar Amsterdam die te 11.82 te Haarlem moet passeeren, is Dinsdagmorgen ter nauwernood aan een déraillement ont snapt. Even voor het station Haarlem, ter hoogte van den spoorwegovergang Win- terlaan voelden de inzittenden een hevig schokken. De bestuurder, die bemerkté dat zijn wagon hevig begon te slingeren, remde met behulp van de Westinghouse- rem met alle kracht, zoodat de trein spoe dig tot stilstand was gebracht. Vergezeld van enkele conducteurs ging de bestuur der daarna kijken wat de oorzaak van deze ongewone beweging was. Het bleek, dat men over enkele zeer dikke steenen was gereden en dat nog meer exemplaren hiervan op de rails lagen. Deze heeft men toen verwijderd, waarna de trein, zij het dan ook met eenige vertraging, zijn reis kon vervolgen. Te Haarlem werd de po litie het gebeurde medegedeeld, die een uitvoerig onderzoek instelde. Vermoede lijk heeft men met een zeer misplaatste daad van baldadigheid te doen. Onder de passagiers verwekte het schokken en plotseling stoppen nog al eenige conster- natle. (De Telegr.). NOTABIS B. PLOTSELING OVERLEDEN. Na behandeling van het beroep tegen zijn faillissement door een beroerte getroffen. Na de behandeling van het hooger be roep van notaris B. te Leeuwarden tegen zijn faillietverklaring, waarbij de procu reur-generaal tot bevestiging van het faillissement requireerde, is notaris B. door een beroerte getroffen en korten tijd daarna overleden. Naar de Tel. verneemt, had notaris B. zich na de behandeling van zijn zaak in gezelschap van zijn raads lieden mrs. Èokosky en Veldman naar huis begeven, waar op verzoek van den president van het Hof beide advocaten den inventaris zouden opmaken van de stukken, die den president zouden worden overgelegd. Onder dezen arbeid werd de notaris plotseling onwel, doch kon nog be hulpzaam blijven, hoewel zijn beide advo caten medische hulp in wilden roepen. Een half uur later zakte hij echter plots ineen en stierf eenige oogenblikken daar na. Zooals reeds eerder gemeld, heeft no taris J. H. B. op 81 Januari zijn betalin gen gestaakt en werd op 15 Febr. d.a.v. door de rechtbank failliet verklaard, waar van hij in hooger beroep ging. Notaris B. was 52 jaar oud. BELASTINGONTDUIKING. Door landbouwers. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan ia de zaken van vijf land bouwers en veehouders van het eiland Voorne, die hebben terechtgestaan ter zake, diat zij' een zeer belangrijk deel van hun effectenbezit voor de vermogensbe lasting hadden verzwegen en als gevolg daarvan ook hun aangifte voor de belas ting niet nauwkeurig hadden opgegeven. Het O. M. heeft in al deze 'zaken boeten van 10.000, subs. 6 maanden hechtenis gevraagd. De rechtbank heeft twee van de ver dachten veroordeeld1 tot 10.000, twee tot 12.600 en één tot f 13.300, met bij elke boete een vervangende hechtenis van zes maanden. De Utrechtsche rechtbank heeft den 63-jarigen oud-landbouwer J. K. te Ab coude-Proosdij, die gedurende een tiental jaren een bedrag van f 12.000 aan de vermogensbelasting had onttrokken, waar door hij ongeveer f 400 te weinig belasting had betaald, veroordeeld tot f 600 boete of 60 dagen hechtenis. De officier van justitie had f 200Ó 'boete of 8 maanden hechtenis geSischt. OVERREDEN. De koopman Frans Stoffels te Zaam- slag, die in zijn wagentje gezeten Dins dagmiddag in de Groenstraat onder die gemeente de kruising met de ralis van de Zeeuwsch-Vlaamsché stoomtram pas seerde, en wiens paard doorschoot toen de trein uit richting Teraeuzen kwam. is aan gereden. Het wagentje werd op zij ge worpen, doch Stoffels werd zoodanig ge kwetst dat hij overleed. Op de spoorbaan bij Franeker is de 23-jarige S. Oattier door den trein over reden. VAART OP DE ZUIDERZEE. Binnenkort weer een normaal verkeer? Naar wij van het Amsterdamsche ba- venkantoor vernemen, is in het „buiten lij" een geul in het ijs gemaakt van 150 meter breedte tot aan het „vuurtoren eiland", verder is weer een gleuf gezocht in de richting „Ketel". Gebleken is, dat het ijs in die richting goed te breken is, zoodat de schepen voor Zwolle en Kam pen Dinsdag geladen zouden worden om Woensdagochtend in de vroegte een po ging te doen zich een weg te banen. Daar dé booten uit hot noorden, Hoorn, Enkhuizen enz., geleidielijk aan ook weer in A'dam binnenkomen, mag men hopen, dat de Zuiderzee spoedig wederom een normaal verkeer zal toelaten. (HbL) UIT EEN RAAM GEVALLEN. Dinsdagmiddag is de 18-jarige dienst bode S. v. d. M. uit de vienie verdieping van een pand aan de Rodenrijsschelaan te Rotterdam uit een open raam op straat gevallen. ZJj heeft een schedelbreuk ge kregen en Is in het ziekenhuis aan den Bergweg kaft na aankomst overleden. INBRAAK TE ARNHEM. De rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen O. F on,J. R., beiden te Amsterdam, thans ge detineerd: te Arnhem, die de vorige week terecht hebben gestaan wegens inbraak in de woning van den heer M. in de Hof straat te Arnhem, waar jrfj op aanwijzing van diens zoon 50,000 hoopten te vin den. De inbraak is echter mislukt Tegen beiden was twee jaar gevangenisstraf ge- ëischt. De rechtbank veroordeeld!^ beiden tot één jaar gevangenisstraf. De zoon van den heer M. werd wegens medeplichtig heid eveneens veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf en zekere B. F., wonende te Arnhem, die op aanwijzing van den zoon de beide Amsterdamsche inbrekers had uitgenoodigd, ook tot één jaar. Ook tegen de beide laatsten was twee jaar ge- eischt. DIEFSTAL VAN EEN GELDKISTJE Een aanzienlijk bedrag ontvreemd. Dinsdagavond tegen zee uur is in den winkel van de fa. J., een pianohandel aan de Regentesselaan in Den Haag, toen deze winkel eenige oogenblikken onbe heerd stond, een man, die waarschijnlijk van de situatie goed op de hoogte is ge weest, binnengekomen. Achter het maga zijn is het kantoor der firma, dat door twee schuifdeuren van den winkel is ge scheiden. Deze schuifdeuren waren aan de binnenzijde met een lip gesloten. De dief heeft echter kans gezien, deze deu ren te openen. In het kantoor staat een schrijfbureau en daaruit is een geldkistje met eenige papieren en een bedrag van f 8500 aan contanten gestolen. De dief is er met het geldkistje van door gegaanwaarschijnlijk had hij een fiets buiten staan. Dadelijk daarop bemerkte de heer J. den diefstal. Men heeft nog getracht buiten een spoor van den vluchteling te ontdekken, maar dit moest men spoedig opgeven. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Men vermoedt, dat deze man ook de hand heeft in verschillende andere diefstallen van den laatsten tijd. TWIST OVER EEN OUDE VEETR Drie zwaar gewonden. Gistermiddag omstreek» drie uur ont stond «p de Roertoade te Roermond een hoogiloopendie twist itiusschen dé families Hofman en Verstappen wegens een oude veete. Na een korte, doch hevige woordenwis seling knalde onverwachts een schot, waar door L. Hofman licht aan heit hoofd werd gewond (Dit was het sein tot den algemeen en aanval De familie Verstappen trok zich terug over de Roerbrug, waar zij: van een vuilnis belt een bombardement begon mét steenen, houit en ijzer togen de familie Hofman. Steeds werd er tusschendoor met scherp geschoten. J. Verstappen werd in een been getroffen, doch onverstoord ging men, met breekijzers en bijl gewapend, tegen elkan der op, totdat er een een1 sabel op het hoofd kreeg. Toen werd het een woedende be weging, daar het vrouwelijke geslacht ook mee begon. Een oude vrouw der familie Verstappen werd' met» een ijzer zoodanig toegetakeld, dat ze bloedend' bewusteloos bleef liggen. Niemand durfde hulp bieden, wegens hot groote gevaar der kogels en steenen; het publiek, dat van alle kanten toestroomde, bleef op zekeren afstand. Toen de politie en marechaussees ver schenen, was het terrein spoedig gezuiverd en, bleven de gewonden op het slagveld liggen. Buitenland. STUDENTENRELLETJES TE MADRID. In den loop van den dag. van Dinsdag hebben de studentenonlusten, die reeds eenige dagen te Madrid heersohen, zich verscherpt; in den omtrek van het gebouw van het minister-presidentschap kwam het tot een botsing met de politie, bij: welke ge legenheid deze van de wapenen gebruik moest maken. Eén student werd zwaar en vele anderen licht gewond. In andere stads gedeelten1 joeg de politie met getrokken sabel de studenten uiteen. In een officieel© mededeeling inzake de studentenonlusten verklaart de regeering, dat zij' gedwongen is energieke maatregelen te nemen, daar de beweging een politiek karakter draagt. Dinsdagavond vonden nieuwe incidenten plaats bü bet militaire Casino, De menigte viuchtte café's en1 winkels binnen, waarvan het meer end eel der ramen werd vernield, evenals vele étalages. Te Barcelona hebben 400 studenten van deKunstnijlverheidisschool besloten om niet nieer aan de lessen deel te nemen zoolang hun eischen niet zijn ingewilligd. BEROOVINGEN. Volgens de „Neue Beriiner Zeitung" is Dinsdagavond om half 'twaalf een beroo- ving in de Kant-bioscoop te Oharlottenlburg gepleegde De directeur van de bioscoop was met 3 zijiner bedienden bezig om de ont vangsten van den1 dag op te tellen, toen twee mannen van de hooger gelegen verdie pingen komendi, hem overvielen en hem dwongen de kas af te geven. De directeur werd daarbij 'met revolvers bedreigd. De roevers noopten den directeur hun zfjin portefeuille te overhandigen, waaruit zij het geld namen. Een poging om de politie op te bellen 'mislukte, daar de roevers onmiddellijk hun pistolen op de borst van den directeur zetten. Voor de bioscoop stond' een luxe auto, waarmede de dieven met hun buit, ruim 400 mark, wegreden. Te Gelsenkiirchem-HBuer is Dinsdagavond een verkoopster door een man aangevallen en van haar actetasch met 700 merk be roofd. De dader wist te ontkomen, TWEE MEISJES VERBRAND. Te Hagen in Westfalen is Dinsdagnacht een groot woonhuis in de Marienstrasso \ernield door een brand die zoo snol am zich heengreep, dat het heele pand al In vlammen stond voordat de brandweer aan kwam. Tal van bewoners moesten uit de vensters springen om zich te redden. Daar bij zijn twaalf menschen licht gewond. Twee meisjes, van 24 en 26 jaar, dochters van den eigenaar van het huis, zijn echiter verbrand. Gisterenochtend: zijn haar verkoolde lijken in een slaapkamer gevonden. DE ZEEROOVERIJ LANGS DE CMNEESOHE KUST. In de nabijheid van Tsjifoe is het Ohi- neesche schip „Holoen" door Chineesche zeeroovers overvallen. De kapitein werd doodgeschoten en 14 passagiers werden gewond. De roovera maakten 60.000 Mexi- caansche dollars en vele voorwerpen van waarde buit. Japansche kanonneerbooten achtervolgen de roovers. ERNSTIG MIJNONGELUK IN HET DONETSBEKKEN. 17 dooden. In de mijn Maria te Gorlowka (Doneta- bekken) is gisteren een volle lift naar be neden gestort; 27 mijnwerkers zijn gedood. DOODGEVALLEN. Uit het Berlijnsche hoofdbureau vau politie. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de 83-jarige Josefine Jagell bij een po ging om uit de vrouwengevangenis van het hoofdbureau van politie te Berlijn te ontvluchten, verongelukt Wegens her haald© winkeldiefstallen was zij gearres teerd en naar de vierde verdieping van de politiegevangenis overgebracht. De tralies van het oeivenster had zij stuk voor stuk losgemaakt en eindelijk geheel verwijderd. Van haar laken knoopte ze een Lijn, waarlangs zij zich naar beneden liet zakken. Het laken reikte echter slechts tot de dérde verdieping, zoodat de gevangene naar heneden stortte en on middellijk dood was. JEUGDIGE INBREKERS. In de voorstad van Maagdenburg, Su- denburg, zijn sedert Deoeimber geregeld inbraken in kruidenierswinkels gepleegd. De politie slaagde er tenslotte in een benxfe van 10 jonge Inbrekers in hechtenis te nemen; de daders bekenden dat zij tezamen 17 inbraken gepleegd hadden. Daar er geen vrees bestond1, dat de jon gens zouden vluchten, werden zij vrij gelaten. Twee dagen daarna werden drie van de Inbrekers bij, een nieuwe inbraak te Wittonburg gesnapt en weer in hech tenis genomen. HONGERSNOOD IN OOST-AFRIKA. In Belgisch Oost-Afrika heersoht hon gersnood tengevolge van d'e aanhoudende droogte en de sprinkhanenplaag. Eiken dag sterven ©en groot aantal in boorlingen. Men verwijt het koloniaal bestuur, dat het niet tijdig voor den noodigen aanvoer van levensmiddelen naar dit gebied heeft gezorgd. DOOR EEN ONTPLOFFING GEDOOD Bij het opblazen van het ijs op de Bene- den-Nette is gister een „Landeskultur- obersekretfir". die 75 meter van de ex plosie verwijderd stond, door een groeten steen zoo ernstig geraakt, dat hij spoedig daarop overleed. MEVROUW ZOEBKOF FAILLIET? Tot curator over het vermogen van me vrouw Zoebkof geboren prinses van Prui sen is door de rechtbank te Bonn de ad vocaat Khein benoeimd. De eerste verga dering van crediteuren zal op 4 April te Bonn plaats hebDen. Naar Wolff nader meldt heeft de recht- bankjte Bonn het faillissement van mevr. Zoebkof, geboren prinses van Pruisen, uitgesproken, op aandrang van den ge wezen vorst van Schaumburg-Lippe, we gens een vordening ten bedrage van ruim ie.000 mark. Men meldt uit Dusseldorp: De aanvraag tot faillietverklaring van mevrouw Zoebkof, de zuster van den ex- keizer heeft hier in ingewijde kringen geen verwondering gewekt. Ofschoon Zoebkof ergens in Luxemburg verblijf houdt, heeft zijn vrouw steeds nog voor hem gezorgd, maar de regeering van Schaumburg, die haar tot voor kort een maandgeld van 5000 mark deed toekomen heeft dit bedrag den laatsten tijd zeer ingekort. Tot bestrijding van haar, reeds voor het huwelijk met Zoebkof, zeer kost baar huishouden had de voormalige prin ses het grootste deel harer juweelen reeds verkocht en flnancieele steun uit Doorn of van andere bloedverwanten is ten eenenmale uitgebleven. DOOR HET IJS GEZAKT. Te Antwerpen is een groepje school knapen, spelend op de nog dicht liggende grachten van de voormalige Noordercita del, door het ijs gezakt. Twee knaapjes van 9 en 10 jaar zijn verdronken. EEN A MERIKAANSCHE LEGERBALLON GEZONKEN. Uit New-York wordt gemeld, dat de Amerikaansche legerballon F.0.10 aan de monding van de Virginiarivier een nood landing wilde maken; men liet gas uit, met het gevolg dat de ballon op het water neerkwam en zonk. Na geruimen tijd rond gedreven te hebben, kon de bemanning gered worden. ITALIAANSCHE COMMUNISTEN VEROORDEELD. De bijzondere rechtbank te Rome heeft van een groep oommunisten uit Tos cane er een tot 7V, jaar, een andier tot 5 en een derde tot 2 jaar veroordeeld. Hedendaagsche wonderen. Advertentie, geknipt uit een onzer groote bladen: Huwelijk. Heer, 27 jaar, lange slanke gestalte, perspectiefvolle positie in Ned.-Indië, tegenwoordig inkomen pijn. 10.000 per Jaar, met verlof in Holland, zoekt serieuze kennismaking met slanke elegante jonge dame uit beschaafd milieu, algemeen ontwikkeld, liefst muzikaal. Dat kan een slanke boel wordenl - De muzikale kleermaker. Nog een advertentie uit hetzelfde blad: „Lach dan, Paljazzo, AI is je colbertje ook ver schoten, Bas keert het weer, dat het nieuw is en schoon." Het wonderkind. In Amerika is een wonderkind ontdekt, de twaalfjarige Yehudl Menuhin, die allersnoezigst. viool speelt. En een rijk echtpaar in Amerika, die over Yehudi-tje verrukt waren, be sloten hem een viool te geven. Natuurlijk niet maar zoo'n gewoon viooltje, neen, een millionnairsviooltje, een echte Stradiva- varius van 60.000 dollar (150.000 gulden). En nu weet ik niet, wie van de drie het meest te beklagen is; het 12-jarige ventje, van wien het bovenmenschelijke geëischt wordt op deze kostbare viool, het echt paar Goldman, dat zooveel geld heeft, dat het er geen raad mee weet, en blijkbaar geen zoontje, of dé viool, die door de des kundige en liefdevolle handen van een meester is gebouwd en nu bekrast wordt door een schoolknaapje van twaalf.Of is het soms de componist? Het N. T. A. (een telegraafagentschap, dat de pers van berichten voorziet) heeft het noodig geoordeeld de mededeeling wereldkundig te maken, dat Charles Lind- bergh, de bekende vlieger, die een wond heeft aan de rechterhand, thans met de linkerhand chauffeert met behulp van zijn verloofde. Een dergelijke wijze van berichtgeving is ongetwijfeld voor uitbreiding vatbaar. Wij geven het volgende in overweging. President Doumergue heeft de laatste dagen last van zijn kiezen. Hij eet het harde Fransche brood voorlooplg uitslui tend met de linkerkaak. Men zegt, dat zijn eebtgenoote hem helpt door het in kleine partjes te snijden en dat zijp oudste doch ter het in de koffie sopt; dit staat even wel nog niet vast Dt. Stresemann drinkt uitsluitend zwarte koffie. Toen de heer Trotzki zich hedenmorgen als naar gewoonte, schoor, sneed hij de huid van zijn kin open, waardoor een bloedige wonde ontstond. Door middel van watten werd het bloed gestelpt. Men seint, dat hij een stomp gilette-mesje had gebruikt. Bi! Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75, 40, 26 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop, Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. en Drogisten. Dinsdag werd van een andere groep iemand wegens hot lidmaatschap van de communistisch© partij tot 1 jaar en 30 dagen gevangenisstraf veroordeeld. De ander werd vrijgesproken. ITALIAANSCH ZEILSCHIP GEZONKEN. Een schip van Triestsche Lloyd' heeft, naar eerst thans bekend geworden ia, Za terdag een zeilschip, de Monte Grappe, van Ravenne op weg naar Triest, over varen. Van de bemanning zijn drie leden verdronken, twee zijn gered. DOOR EEN LAWINE GEDOOD. Een 8neeuwlawime heeft aan den voet der Karpathen vier mannen bedolven. Toen zij met veel moeite uitgegraven wa ren, waren twee reeds dood; een derde was zwaar gewond. LEE BIBLE VERONGELUKT. Bfl een aanval op het record van Segrave. New-Yorto, 13 Maart. De zuoht naar steeds grooter snelheid heeft vandaag weer aan een ooureur het leven gekoot. Nadat Lee Bible, de Amerikaansche oou reur, er gisteren niet in was geslaagd' met de 1500 PK. Triplex machine van. den heer White, het record van Segrav© te verbe teren, deed hij hedenmiddag, na een twee tal geslaagde proefritten:, waarbij, hit *er. snelheid van 190 mijl' 'bereikt had, weer een poging te Dayto.na Bqach, met het nood lottig gevolg, dat hiji bij deze poging om het leven kwaim. De auto had de miji! in noordelijke richting afgelegd met een snelheid) van ongeveer 202 mijl per uur, toen het voertuig plotseling een zwenking maakte, in de rondte draaide en tegen de duinen stuk sloeg, Lee Bible was op slag dood. Onder de talrijke toeschouwers heerschte groote verslagenheid over het ongeval. Nog een slachtoffer. Nader wordt nog gemeld, dat het doodelijk ongeval van Lee Bible bij zijn reoordpoging nog een tweéde slachtoffer heeft geëischt. Bij de plotselinge zwenking van het race- monster werd een cinema-operateur door den wagen gegrepen en eveneens gedood. Toen men de aimbu'lainoerwagens naar de plaats des onheil» zag snellen, ontstond on- Nader wordt gemeld:

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7