I-<(- Éadio-Programma-[X| Radiografisch Weerbericht parijsNancy vermoord te hebben, met p elten trein hij gereisd had, heeft een be kentenis afgelegd. Hij was zonder geld en had het willen stelen. De man Ijs te Hagenau in den Elzas geboren. Tien arbeiders verbrand. WEGENS BROEDERMOORD GEARRESTEERD. Twist over erfeniskwestie aan leiding tot de misdaad? ERFENIS VAN 1» MTLLIOEN DOLLAR Verrassing voor een bankwer ker te CasseL GROOTE BRAND IN JAPAN. PLUIMVEETEELT. Stoomvaartberichten. Sport. VOETBAL. Burgerlijke stand van Den Helder Vlsscherijberlchten. H.R.C. II Marktberichten. naar waarnemingen verrloht in den morgen van 18 Maart Medegedeeld door het Kon- Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste Btand 776.8, te Berlijn. Laagste stand 748.8, te Ingö. Verwachting: Zwakke tot matige O. tot Z. wind, licht tot half bewolkt droog weer, wellicht nachtvorst, zachter overdag. brand in een schoenfabriek. Bij een brand in het centrum van Mon tevideo zijn Woensdag tien arbeiders van een schoenfabriek tot onherkenbaar wer den toe verbrand. Zij waren in het wasch- lokaal verbrand, waar de brand'weerliedien ben niet konden bereiken. Woensdagavond is op den weg van Midhelsdorf naar Oppau de 22-jarige schoenmaker Josef Taube uit Eunizten- dorf in het district Landeahut dood ge vonden. Dicht bij hem lag zijn broer, die blijkbaar zwaar beschonken was. Josef Taube had vier messteken] in het hoofd, welke zijn dood ten gevolge hadden gehad. Zi}jn broer is gearresteerd, daar men hem er van verdenkt, den moord gepleegd te hebben. Men veronderstelt, dat een twist over een erfeniskwestie aanleiding tot de misdaad is geweest. De bankwerker Sandrock, die te Oassel werkzaam was en woonachtig is, heeft van een bloedverwant uit Amerika, dien hij reeds lang dood waande, een erfenis ge kregen van 10 imillioen dollar. Tel In de stad Ishioka ongeveer 80 K.M. ten N.O. van Tokio is een geweldige brand1 uit gebroken. Zeer vele gebouwen, waaronder het postkantoor, zjjn 'een prooi der vlam men geworden. De brandweer werd1 door militairen1 bijgestaan, doch door een orkaan kon men weinig of niets uitrichten. 7.00—7.30 Stenografieles. 7.30—8.00 Lezing door W. J. Pieper: Hyacin ten op Antipodenglazen. 8.00 Steden-avond in Groningen. Koorconcert, met tnedew. van solisten Spr. Prof. Dr. A. v. Veldhuizen, Dr. A. Sigma en Ds. J. Vermeulen. Daarna pertber. Daventry, 1563 M. 10.35 Kerkdienst, n.05 Lezing. 11.» Gramo foonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt, tenor). 12.50 Dansmuziek. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Voor de scholen. 3.40 Muziek. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.25 Vertellingen. 3.40 Muziek. 3.50 Concert (sopraan, bariton, viool). 435 Orkestconcert. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Liederen van Brahms (banton). 7.20 Dram. critiek. 7.35 Mu ziek. 7-45 Fransche les. 8.05 Variété en dans muziek. 9.20 Nieuwsb. 9.33 Lezing: Savinig the contyside. 9.50 Nieuwsber. 9.35 Iersch programma. 10.55 Chineesch fluitconcert. 11.20 Bridge-spel. 11.3512.20 Dansmuziek. ZONDAG 17 MAART. Hilversum, 1071 M. 9.00 VARA. Lezing door Ir. R. A. Gorter. De gevaren van electrischen stroom. 9.20 VARA. Voordracht uit „Het geslacht der SantiljanoV'. 10.00 VARA. Concert door leerlingen v. h. Muziek-Lyceum te Amsterdam. 12.0012.30 Bridgeles. 12.301.45 Concert door het AVRO-Trlo. 1.45—2.15 AVRO. Boekbespreking. 2.15—4.15 Voetbalwedstrijd HollandZwitser land. (Te spelen in het Olympisch Stadion). 4.155.00 Wedstrijd-uitslagen. Gramofoonmu- ziek. 5.00—8.00 VARA. Kinderuurtje. 6.15 Kerkdienst i. h. Geb. der Ned. Herv. Gem. te Zaandam. D9. A. Klaver, spr. Met muzi kale medew, 8.00 Persberichten. 8.159.13 Oratoriumfragmenten. J. v. Yzer- Vincent, sopraan. J. v. Kempen, tenor. Verst, omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 9.159.30 Lezing. 9.30 Populair concert door het Omroeporkest. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 8.259.20 Morgenwijding. Zang door het Chr. Radio-Dub belkwartet. 10.00 KRO. Hoogmi» in de Kerk van O. L. Vrouw van Lourdes te Bergen op Zoom. Zangkoor zonder begel. Predikatie door Pas toor Eekelen. 12.301.30 KRO. Concert door het KRO. Trio. I.302.00 Godsdienstonderricht door D. Bont. KRO. 2.002.45 Literaire causerie door Alb. Kuyle: Jules Verne, bij zijn roosten Geboortedag. KRO. 2.454.30 KRO. Concert döor de Harmonie uit Tegel en. 4.305.oo KRO. Ziekenihalfuurtje door Hr. Duin: Lourdes' reis. 5.00 NCRV. Dienst in de Oostzijkerk Zaan dam (Ned. Herv. Kerk). 7-30—8.10 KRO. Spr. Prof. Dr. Alph. Mulders van Hoeven: Onze Verlossing (3). 8.10 KRO. Concert. Orkest en koor. 9.30 Nieuwsberichten. 10.45 KRO. Epiloog. Daventry, 1562 M. 3.505-20 Concert. De militaire kapel. B. Baillie, sopraan. Het Manx Festival Koor. 5.20 Kinderkerkdienst. 5.50 Voorlezing uit het Oude Testament. 6.05—6.35 Bach's kerkcantate no. 12, N. Walker, alt. H. Eisdell, tenor. F. Kel- sey, bas. J. Field, hobo. L. Woodgate, orgel. Koor en orkest. 6.50 Kerkdienst. 8.209.05 Kerkdienst. 9-05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Handel-concert. M. Bennett, sopraan. R. Claysqn, tenor. Koor en orkest 10.50 Epiloog. MAANDAG x8 MAART. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.30—4.30 Aansl. v. h. Remhrandt-Theaier te Amsterdam. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.00—7.15 Concert door het Omroep-orkest. 7-15—7.45 Engelsche les. 0.008.30 Tuinbouwhalfuurtje. 30 „Alles voor de kinderen", radio-tooneel door het N.V. Het nieuwe Ned. Tooneel. In de pauze persberichten. Daarna tot "•30 gramofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. II.00n.30 Korte Ziekendienst. 12.301.30 Orgelconcert. 2.00—<3.30 Sohooluitz. Drs. H. Schllp: Practi- sche Gezondheidsleer. JÜ?-* 00 Ziekenuurtje o.l.v. Ds. P. v. Vliet. -6.30 Gramofoonmuziek. JulTZ'00 Literaire causerie door G. Kamp- de Stoomvaart Mij. Nederland. Madoera, t., pass. 12 Maart Gibraltar. Poelau Roebiah, t., 14 Maart v. Port Said. Prins der Nederlanden, u., 14 Maart v. South- ampton. Borneo, u., 13 Maart te Sabang. Johan de Witt, t., 15 Maart te Genua. Roepat, 16 Maart te A'dam. Salabangka, t., 14 Maart v. Sabang. Saleier, u., 15 Maart te Port Said. Karimata, u., 13 Maart v. Genua. Bali, u., 12 Maart te Belawan. Prinses Juliana, t., 14 Maart v. Colombo. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Ajax, 14 Maart v. Oran. Doros, 15 Maart te R'dam. Eos, 14 Maart v. Fiume. Erato, 14 Maart v. Vigo. Hermes, 14 Maart v. Piraeus. Merope, 14 Maart v. Barcelona. Straibo, 14 Maart v. Passages. Triton, 13 Maart v. S. Domingo Citty. Venus, 13 Maart v. Piraeus. Vesta, pass. 14 Maart Gibraltar. Achilles, 15 Maart te R'dam. Almelo, 15 Maart v. IJmuiden. Ariadne, 15 Maart v. A'dam. Cottica, 15 Maart v. A'dam. Irene, 15 Maart v. A'dam. Juno, 15 Maart v. A'dam. Notos, 15 Maart te Lissabon. Stuyvesant, 15 Maart v. A'dam. Theseus, 14 Maart te Grena (met ijsschade). Berenice, 13 Maart te Genua. Ethiopian, 12 Maart te Jucaro. Fauna, 13 Maart v. Syra. Hebe, 13 Maart v. Algiers. Petworth, 13 Maart v. Valencla. Pollux, 13 Maart te Constanza. Astrea, 12 Maart te New-York. Luna, 11 Maart te New-York. Euterpe, 14 Maart te Gothenbur». Tlos, 13 Maart v. Palermo. Van Rensselaer, t., pass. 14 Maart Azoren. Kon. Holl. Lloyd. Orania, u., 14 Maart v. Pernambuco. Zeelandia, t., 15 Maart v. Montevideo. Rijnland, u., 14 Maart v. Bremen. Kon. Paketvaartmaatschappij. Mandar, 15 Maart v. R'dam. Van der Lijn, 14 Maart ter hoogte van Lakkadiven. Generaal v. d. Heijden, 15 Maart v. A'dam. HollandAfrika Lijn. Giekerk, 14 Maart v. Antwerpen. Grijpskerk, t., 13 Maart v. Kilindini. Heemskerk, t., 14 Maart v. E. London. Nias, 15 Maart te Hamburg. Springfontein, u., 14 Maart te P. Elizabeth. Isleworth, t., 14 Maart v. P. Soedan. Jagersfontein, 16 Maart te A'dam. Klipfontein, t., pass. 13 Maart Ouessant. Billiton, t., 11 Maart v. Beira. Nieuwkerk, u., 14 Maart v. Kaapstad. HollandWest-Afrika Lijn. Ceres, tt., 14 Maart v. Lagos. Drechtstroom, t., 13 Maart te Dakar. Eemstroom, 15 Mei te A'dam. Mars, u., 13 Mei te Dakar. Scheldestroóm, 15 Maart te A'dam. Vulcanus, u., 14 Maart te Bordeaux. IJstroom, 14 Maart v. A'dam. HollandAmerika Lijn. Edam, 14 Maart te Havana. Grootendijk, 13 Maart v. Los Angel es. Maasdam, 14 Maart te Antwerpen. Rijndam, 15 Maart v. R'dam. Glamorganshire, 13 Maart te Hamburg. Leerdam, 15 Maart te R'dam. Noorderdijk, pass. 15 Maart Deal. Veendam, 13 Maart te New-York. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., pass. 15 Maart Pantellaria. Abbekerk, t., 15 Maart te Antwerpen. Arendskérk, u„ 14 Maart te Melbourne. HollandO.-Azië Lijn. Oldekerk, 14 Maart v. Hongkong. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 14 Maart te Hamburg. Meerkerk, u., 14 Maart te Port Said. Andijk, 15 Maart te Schiedam. Hendonhall, pass. 15 Maart Vlissingen. Hoogkerk, u., 13 Maart te Port Said. Schiekerk, t., 13 Maart v. Port Said. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, 12 Maart v. Hongkong. Tjisaroea, 12 Maart v. Hongkong. Java Pacific Lijn. Bintang, 12 Maart v. Manilla. Rotterdamscbe Lloyd. Kedoe, t., pass. 15 Maart Ouessant. Samarinda, 12 Maart te Soerabaja. Kota Inten, t., 15 Maart v. Camerarr. Kertosono, u., pass. 15 Maart Dover. Medan, t., pass. 15 Maart Ouessant. Tamibora, t., 15 Maart v. Singapore. Djember, u., pass. 13 Maart Pantellaria. Gorontalo, t., pass. 14 Maart Point de Galle. Kota Radja, 14 Maart v. R'dam. Marken, t., 13 Maart v. Port Soedan. Tabanan, u., 14 Maart te Sabang. Tosari, t., 14 Maart v. Colombo. Kertosono, 14 Maart v. R'dam. Sibajak, u., 14 Maart te Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, u., 14 Maart te B. Ayres. Algorab, t., pass. 13 Maart Finisterre. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurybates, 15 Maart v. Marseille. Machaon, 14 Maart v. P. Said. Sarpedon, 15 Maart te Suez. Lycaon, 13 Maart te Londen. Emzetco Lijn. Jonge Eilzabeth, 14 Maart v. Newcastle. Jonge Johanna, pass. 15 Maart Dover. Jonge Maria, 14 Maart v. Algiers. WAT ELKE KIPPENHOUDER WETEN MOET. Dat is, dat er in Engeland een geweldige actie gaande is tegen het ingevoerde el. De groote Engelsche dagbladen „The Daily Express" en de „Daily Mail" voeren een machtige campagne gesteund door de groote Engelsche eierhandelaren. Bij duizenden wor den „sprekende" ruit-affiches verspreid, en de rolprent wordt gebruikt tot wering van het buitenlandsche ei. Wij eenvoudig» Hollanders kunnen ons van den omvang van deze actie niet gemakkelijk een voorstelling maken, maar duizenden guldens worden er aan ten koste gelegd, om de Engelsche huismoeders te bewerken vooral het Engelsche ei te koopen. Alle Engelsche eieren worden gestempeld en zijn daardoor zeer goed te kennen. Ook In Duitschland wordt actie gevoerd voor het Duitsche ei, hoewel niet in die mate als in Engeland. Wij Nederlanders moeten honderden millioenen eieren uitvoeren. Nu moet de kleine kippenhouder niet den ken, nu daar heb ik geen last van, want ik ex porteer niet naar Engeland, ik breng mijn eieren daar of daar naar de veiling, maar hij moet er zich goed rekenschap van geven, dat de exporteerende kooplieden de markt be- heerschen, dat als zij niet meer of slechts wei nig koopen, dit van noodlottige gevolgen kan zijn voor de Nederlandsohe pluimveehou derij. Wat is er tegen te doen? Dat zullen we be knopt bespreken en komen er later nog wel eens op terug om de menschen toch vooral maar te overtuigen van wat er op het spel staat. Onze positie in Duitschland staat beter dan in Engeland. Wij hebben dit voordeel, dat èn Duitschland èn Engeland lang niet in elgien behoeften kunnen voorzien. De statistieken in beide landen wijzen uit, dat het toenemend verbruik nog steeds de meerdere productie in beide land'en overtreft. Doch belde landen voe ren ook eieren in uit andere landen en wij zul len dus moeten zien te houden wat wij hebben om niet geheel verdrongen te worden. In En geland beeft het Hollandscihe ei geen beste naam, (omdat Hollandsche handelaren inge voerde mindere kwaliteit eieren als Holland sche naar Engeland verkochten), wel het Deensche el. Wel voeren wij veel prima bruine eieren naar Engeland uit, doch deze werden tot dusver als Engelsche eieren verkocht. Noodig is dus dat de Hollandsche eieren ook gestempeld worden en dat prima kwaliteit voor export wordt gebruikt, en daaronder wordt dan niet alleen een goed versch el ver staan, maar het moet ook een groot ei zijn. Denkt er aan pluimveehouders, u moet een groot el produceeren. In Duitschland is de naam van het Holland sche ei beter. De Duitsche huisvrouw vraagt HollSndische Eier omdat die grooter zijn dan die door Polen en Rusland ingevoerde eieren. Bedenk dus wel, dat daar ook slechts de vraag is naar een prima groot ei. Ook de Hollandsche huismoeder wil eeö groot el. Men wil liever meer betalen voor een groot ei, dan minder voor een klein. Daarom, nu we aan het begin staan van het fokseizoen, bedenk dat u hennen moet fokken welke een groot ei leggen. Dit is niet ai- lsen een nationaal belang, maar in <ie eerste plaats uw eigen belang. We kunnen er niet genoeg den nadruk op leggen: verbeter toch stelselmatig uw pluimveestapel. Herhaaldelijk hooren wij van den veiling-aanvoerder: „Wij wi.len meer geld voor de eieren" en dit is te begrijpen ook, maar als we de aangevoerde eieren bezien, dan vinden we daarin veel eitjes, welke niet zwaarder zijn dan 52 tot 54 gram. Groote eieren brengen goed geld op. Naar groote eieren is steeds veel vraag, Groote eieren worden, per kilo berekend, veel beter betaald dan kleine. Een hen die groote eieren legt, geeft u veel meer voordeel dan een hen die kleine eieren legt. N. V. B. In verband met den te spelen wedstrijd HollandZwitserland zijn voor de ie klasse enkele wedstrijden uitgesteld; alléén voor die clubs, welke spelers af moeten staan aan het Ned. elftal. Onder geen beding wordt overi gens uitstel verleend, het programma moet afgewerkt worden, de competitie gaat voor! AFDEEL1NG I. ie klasse. Stormv. is, door de nederlaag tegen Ajax, er nog slechter voor komen te staan; nu dit maal in Schiedam tegen Hermes gespeeld moet worden welke club het durfde bestaan om ADO te kloppen kan een nieuwe neder laag verwacht worden, temeer daar de IJmui- denaren reeds op eigen grond van H. met 6—4 verloren hebben. Tot hun geluk presteert UVV ook bitter weinig, welke bezoek krijgt van RCH, waarvan verleden Zondag met 41 werd verloren. 2e klasse A. Den vorigen Zondag ging HollandiaWest- Frisia niét door; thans zullen beide clubs el kaar in Enkhuizen ontmoeten; er zal spanning genoeg zijn, hoewel wij de thuisclub tot een overwinning in staat achten. Alcmaria Vic- trix versus Zeeburgia is een strijd van 2 kam- pioenscandidaten, naar welks resultaat HRC ook wel benieuwd zal zijn, welke terzelfder tijd op eigen grond tegen AFC speelt. (Alcm. won in A'dam met 21.) ZW krijgt een kansje tegen WFC, welke club haar goeden vorm, in de eerste helft van het seizoen ver toond, reeds lang kwijt Is. De Zaandammers hebben de punten trouwens hard noodig; als hun keeper nu maar in betere conditie isl (ZW won op het W.-terrein met 32) se klasse B. De leiders (DFC) spelen de returnmatch tegen Zandvoort, aldaar; voor D. een lastige tegenpartij, gezien de 33 uitslag in A'dam bevochten. Toch is. D. verplicht te winnen, want Haarlem blijft nog gevaarlijk, die weder om tegen Bloemendaal moet spelen, nu op eigen grond. Twee matches waarvan veel afhangt! BFC sloeg Zondag J.l. HVC met 61, maar nu moet deze club voor de 2e maal in het krijt treden tegen de bewoners van de keienstad. Zal het revanche worden? Voor WA zou het te wenschen zijn, welke dub naar Baarn toert en welks positie door de nederlaag tegen DEC hoogst bedenkelijk i» geworden en wellicht eca ïlnvt nederlaag tegemoet gaat. Spartaan, welke door Veloct vermorzeld werd (72), en daardoor haar kampioenaillusiei voorgoed in rook sag ver vliegen, wordt morgen in de gelegenheid ge steld dit smadelijk echec weer goed te maken, want de Dom-menechen eijn nu de gaat van Spartaan. 3e klasse A_ PurmersteijnDWS, ZaanlandiaAPGS, OSV—SDW, KW—ODE. 4e klasse A_ QSCDe Meteoor, ZaandijkSchinkelha ven, EVCElectra, ZilvermeeuwenMeer- vogels. Reserve ze klasse. ZFC 2HFC 2, AFC 2Spartaan 3, Ajax a Stormvogels 2, EDO 2BW 2. Reserve se klasse A. KFC 2Haarlem 2, Hollandia 2BI. Wit 3, Ajax 3— Alcm. Victr. a, WA »-APC 3. Reserve se klaaae A. Amstel 2QSC 2, Watergr.m. 2HRC 2, WFC ADW 2, SDW 2Alcm. Victr. 3. AFDEELING II. ze klaaae. HW is door de zware nederlaag tegen Feijenoord (met 72) weer een heel stuk achterop geraakt en krijgt nu bezoek van EDO, de club die ZFC sloeg. HW verloor eveneens in Haarlem met 21 en het zal ons meevallen als het de Hagenaars mag geluk ken om gelijk te spelen. ExcelsiorBlauw Wit is een strijd van de laatste tegen de eer ste; we vertrouwen dat de bezoekers zullen winnen, want nog altijd lonkt het kampioen schap. Van DFCZFC valt weinig te zeg gen; het zijn vrijwel 2 gelijkwaardige ploegen. ae klasse A. VOC—DHC, Xerxes—ODS, UnltasBMT, VIOSOvermaas. ae klasse B. GoudaFortuna, CWSW, Neptunua Hercules, RFCSVW, Steeds Honger—Mer- wede. N.-H. V. B. ie klasse A. Nieuwe NiedorpTexel, ia u., Meerman. Bergen 1Helder 3, 2 u., v. d. Wolff. (Uitslag Zondag: BergenN.Niedorp 22.) ze klasse B. Bolweg: Helder 2—Schagen 1, aanvang half drie, Wiebols. Assendelft 2KW 2, 10 u., Winter. (Uitslagen Zondag: Schagen 1As sendelft 2 65, HeilooBeverwijk 2—8.) ae klasse D. Tuindorp: HRC 4'Succes i, 12 uur, Mole naar. (Uitslag Zondag: Succes 1Oudesluis 1 a1.) 3e klasse D. Anna Paulowna; BreezandKleine Sluis, Koorstra. Bolweg: Helder 3—WieringerwaArd 1, 12 uur, Metselaar. 4e klasse C. Wieringen: Succes 2Anna Paulowna 2, Ti chelaar. Oudesluis 2—Breezand a, Heijblok. 5e klasse F (adsp.-afd.). Tuindorp: HRC AHelder A, 10 uur, v. d. Hoff. Bolweg: Helder CHRC B, 10 uur, Molenaar. Julianadorp: JVC—Helder B, 10 u., Boomstra. NEDERLAND—ZWITSERLAND. Dit is de eerste interlandwedstrijd' In 1929. welke in het Olympisch Stadion het oude is onder sloo pershand en gehouden zal wor den. De N. V. B. is afgeweken van de ge woonte uitstel te verleenen van wedstrijden, in verband met den grooten achterstand in het programma. Wellicht dat dit tot gevolg zal hebben, dat de Amsterdamsche sport-arma wel eens niet uitverkocht zal zijn, omdat zeer veel liefhebbers liever een goede competitie- match prefereeren boven een „international". Daar zijn natuurlijk oorzaken voor: zoo de nog altijd te hooge prijs voor een goede plaats; de geruchten over het zwakke spel van de Zwitsers en het pessimisme over ons nationale team, gezien de verrichting tegen de Wette lijke combinatie te Rotterdam. Allemaal fac toren, die den liefhebber niet bijster van en thousiasme do-en gloeien. Maar misschien dat de belangstelling nog meevalt! Totnogtoe heeft de traditie gewild, dat Zwit serland hier verloor, terwijl omgekeerd Hol land nooit heeft kunnen winnen In Helvetla. Men schrijft dit toe aan klimatologische om standigheden. De wedstrijd vangt om half drie aan en zal geleid worden door den heer O. Remke (De nemarken)grensrechters: Repelius (Bussum) en Müller (Zwitserland). De elftallen zijn: Nederland, v. d. Meulen (HFC); v. Zwiete- ren (Sparta), v. Kol (Ajax); v. Dolder Ct Gooi), Halle (Go Ahead), v. Heel (Feijend.); Gerritsen, Tap (DAO), Bakhuijs (ZAC), Ba- rendregt (Feijend.), v. Nellen (DHC). Zwitserland. Sechehaye; Wiedmer, Ram- seyer; Geser, Heinrich, Fasson; Fissler, Wei- Ier, Barriere, Abegglen III, Grimm. Het Zwitsersche elftal, zooals het oorspron kelijk vastgesteld was, is gewijzigd: 2 midden- spelers en 1 in de voorhoede zijn vervangen. Elftal en officials zijn hedenmiddag te 12.05 A'dam gearriveerd. De stand is: Zwitserland 7 4 0 3 Nederland 7304 overwinning van Zondag li, lisiéni door de nederlaag van Alentaria tH. baart nu at 2e plaats dient te norgea minstens daar ts blijven. Vertrek trein 9-53 uur, terug aaaa uur. Helder ninuna. Helder II—Scheg** I. Om half drie neemt bovengenoemde match een aanvang; wel zijn de witte reservea geen kampioenicandidaat meer, doch om te trach ten alsnog op een goede plaats te eindigen, zal wel voldoende prikkel zijn zich geheel te geven. H. 2 heeft in gerudmen tijd niet ge speeld, wat, naar we verwachten, geen al te nadeeligen invloed zal hebben op de ontmoe ting van morgen. Helder 3 speelt om 12 uur tegen Wieringer- waard. Snecss-nleuwa. Wieringen. Zondag a.s- gaat Succe* I een uitwedstrijd spelen tegen WGW 2 te den Helder en krijgt Succes 2 alhier voor de competitie A.P. 2 van Anna Paulowna op bezoek. van 14 en 1-6 Maart. 'BEVALLEN; M. A. Hoogenboscb—van dier Sanden, z. A. Smit-—van der Aarde, z- A. Ran—-Muller, z. iOVERLEDEN: A. A. Smit, wed. van G. Hen.drikse, 87 jaar. L. Schoonhoven, 74 j. ONDERTROUWD: A. van Schalk en H. M. F. A. Tiessem BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atelier E1SELIN. 60 Polderweg 6a GETROUWD: W. G. Hoenderdos en G. N. Boonstra, J. Groen en M. M. van Humt. 14 Maart. Aangebracht door garnalenvisschers: 400 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.38—0.40 Door haringvlsscher»; 170 tal haring p. tal 9.35—8.85 15 Maart. Aangebracht door kordere; 14 kisten schol p. k. 9.00—6.30 6 kisten schar 7.00—5.25 Door haringvisachera: 735 tal haring p. tal 7-SO6.00 Door garnalenviaacher»; 2328 kg. gekookte garnalen p. kg. „Oja0.23 14—14 14—14 H.R.C.—A.F.C. (Aanvang half drie.) De laatste thuiswedstrijd. De Racers hebben weer een thuiswedstrijd, welke tevens de laatste is, zoodat we al thans van dit seizoen H. nog één keer in een competitiematch aan het werk kunnen zien. Zeer zeker zijn wij er van overtuigd dat det de spelvorm beter zal zijn; tegen Hel der waren eenige lichtpunten, maar het geheel bevredigde niet.AFC behoort tot een der 4 lijdende groepen en kreeg Zondag j.l. een fdr- midabelen klap in Alkmaar, want Alcmaria was in ongekend goede conditie (speciaal de voorhoede)toch pleit een 13I nederlaag niet bijzonder voor de verliezende partij. We verwachten dan ook dat een bezield HRC de Amsterdammers zal kloppen en als Alcmaria hetzelfde doet ten opzichte van Zeeburgia, dan wordt de spanning voor de bovenste plaats niet weinig verhoogd. Vermelden wij nog dat HRC in Amsterdam AFC met 6—0 wist te slaan. speelt reeds morgen de returnmatch tegen Watergraafsmeer 2. Ook de kansen van de reserves zijn weer ietwat gestegen: ze, door ds NOORDSCHARWOUDE, 15 Maart. Uien 24.8028.70, drielingen 13 8020.40, grove uien 23.5025.50; peen 8.10—9.60, kleine peen 3-703-8o; roode kool 8.20 18.70, dito doorschot 7.90—1780; gele kool 4.3010, dito doorschot 3.705.40, Deen sche witte 9-SO13-30, dito doorschot 8.30 —10.10, alles per 100 kg. Aanvoer: 6000 kg. uien, 900 kg, peen, 114,40c kg. roode kool 53,600 kg. gele kool en 120,400 kg. Deensche witte. PURMEREND, z» Murt. Witlof 22—30 per 100 kg.; roode kool 14.80—29.90, savoye kool 5.io14 P«r I0°; spruitkool 0.307.05 per 15 kg,; rabarber 15 per 100 bos; bieten 1022 per 1000; wortelen 1.401.80 pjer 23 kg.; uien 18.20 28 per 100 kg.; prei 5'31 per 100 bo»; pre sent van Engeland 45—73 ct. per kilogram. ALKMAAR, 15 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 94 stapels, wegen de 94,728 kg. Fsbriekskaas: kleine 47-30: oude kaas 52; commissie f 46.50; boeren kaas: kleine 49; commissie 50, alles met rijks merk. Handel goed. ALKMAAR, 15 Maart. Graanmarkt. Aangevoerd 675 H.L. als: 127 H.L. tarwe 11.75—12.25; a H.L. rogge; 54 H.L. gerst chev. 12—12.3S: 340 H.L. haver 11.7512; 17 HiL. boonen, w.o.: bruine boo- nen 4532; citroen boonen 45—32; witte boonen 66—67; I H.L. spinaziezaad; 129 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 20—22; grauwe erwten 2033; vale erwten 1831. Alles per 100 kg. AMSTERDAM, 15 Maart. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Maart. Wortelen (groote) iazo—10.40; wortelen (kleine) 5.80; roode kool ie s. 8.4018.90; roode kool 2e s. 8.20—17.10; gele kool ie 5.309.30; gele kool 2e s. 4.807.70; Deen sche witte kool 9.7014.60; uien 2528.50; grove uien 21.60—22.80; alles per 100 kg. Aanvoer: 1050 bos wortelen, 70,000 kg. roode kool, 161,000 kg. gele kool, 91,000 kg. Deensche witte kool en 4500 kg. uien. EieiVelling Schagen. 14 Maart. Aanvoer: 129350 Idpeieren: bruine 7.20—7.40, witte 6.60—7.00—7.60; 1946 eendeieren 7.207.60, per 100 stuks. Eieren veiling Den Helder. 14 Maart. Aangevoerd 10328 eieren: bruin 7-307.30, wit 6.607.50 per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15