r^|- Radio-Programma ZEDENMISDRIJF. Drie leiders van een z.g. vrty- bnltorsorgunisatle gearrcstoenL De zedenpolitie heeft te Rotterdam aan gehouden drie meerderjarige personen, die leiders waren van een troep vrijbui ters, welke troep, bestaande uit ongeveer 30 jongens, zich bezig hield met padvin derij, zonder te zijn aangesloten bij don bond van padvlndersorganlaatles. Deze drie mannen hebben zich bij herhaling schuldig gemaakt aan het plegen van on tucht met de jeugdige leden van den troep. Ze zijn opgesloten. In verband met deze zaak waarschuwt de politie de ouders nadrukkelijk, goed toe te zien, bij welke jeugdorganisaties hun kinderen zich aansluiten. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Dinsdagmorgen is op het verlengde van den Heerenweg bij Groningen, bij het oversteken van het rijwielpad naar den weg ter hoogte van den Esserweg, op de grens van de gemeenten Groningen en Haren, de heer P. Onnen, die op een fiets was gezeten, door een auto aange reden en onmiddellijk gedood. ONTROUWE RIJKSAMBTENAREN. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft in hooger beroep bevestigd het von nis der rechtbank te Breda, waarbij P. J. M. v. A., gewezen rijksklerk bij de directe belastingen te Oudenbosch, wegens ver duisteringen op verschillende tijdstippen, over honderd posten, in verloop van tien jaren tot een totaal bedrag van 30.00U gepleegd ten nadeele van den staat der Nederlanden, veroordeeld werd tot twee jaar gevangenisstraf. DOOR ZIJN SCHOONZOON BESTOLEN Maandag ondekte de heer H. van Hurk, wonende te Heeze, dat uit zijn kast een bedrag van 2000 gulden, namelijk twee bankbiljetten van duizend gulden waren verdwenen. De verdenking viel op een in wonenden schoonzoon, genaamd T. van S. Deze was dien dag op reis naar Am sterdam. Bij zijn terugkeer werd hjj ge- arresteert en na een verhoor, legde Wj|deeschen gczant een volledige bekentenis af. Daarbij bleek, dat hij het geld op een heide onder de gemeente Eindhoven had verborgen. Hij had een klein gedeelte voor zijn reis naar Amsterdam gebruikt. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Achter de afsluiting van de spoorlijn nabij de Spoorwegstraat te Arnhem ls Dinsdagavond een kinderlijkje gevonden, gewikkeld in couranten van Januari. Het lijkje, dat in staat van ontbinding ver keerde, is naar het politiebureau ge bracht. De politie stelt een onderzoek in. DE SALONBOOT „FRIESLAND" GEZONKEN. Door de „Jason" leeggepompt. Dinsdagavond omstreeks 9 uur is de Lemmernachtboot „Friesland" van Kop- pes' Scheepsagentuur te Amsterdam, lig gend aan steiger 5 aan de De Iiuyter- kade, terwijl zij geladen werd, door on bekende oorzaak gezonken en aan den grond geraakt. De drijvende stoomspuit „Jason" van de brandweer is te hulp ge roepen om het schip leeg te pompen. In- tusschen is men begonnen met het lossen van de lading. De „Friesland" zou om 11 uur naar Lemmer zijn afgevaren. De „Friesland" is een der grootste en nieuwste booten, waarmede de dienst Am sterdamLemmer over de Zuiderzee wordt onderhouden. Zij heeft een laad vermogen van 225 ton van 1000 KG. en een diepgang van ruim twee meter. Buitenland. HET BRITSCH-AMERIKAANSCH INCIDENT. Een gemeenschappelijk onderzoek. De Engelsche en de Canadeesche ge zant te Washington zijn in bespreking met het departement van Staat om door samenwerking wan alle betrokenen tot de ware toedracht van zaken te komen. De gezagvoerder van het kustwacht vaartuig en de opvarenden van de Ima moeilijk: Ik beken het schot te hebben afgevuurd, waardoor mijn vader werd getroffen. Uit het verdere verhoor bleek, dat hij zijn vader bij ongeluk heeft gedood. De oude graaf en zijn zoon hHdden dezer da gen op jacht willen gaan; zij wilden daar bij het geweer medenemcn, dat op hun verzoek door den boschwachter was schoon gemaakt. Toen ze de kast openden, waarin de geweren werden bewaard, bleken de patronen door elkander te lig 5en. Graaf Eberhard verzocht zijn zoon e patronen op orde te brengen. De jonge graaf begon onmiddellijk met het sorteeren van de verschillende patronen. De laatste patroon, die paste, bleef in den loop van het geweer steken. Tcrwtyl hij probeerde de patroon te verwijderen, ging het noodlottige schot af. BEROOVING VAN DOCUMENTEN. De beroofde bedwelmd, De 84-jarige koopman von Freders- dorff, die reeds geruimen tijd in proces ligt met zijn familie wegens een erfenis, welke naar verluidt dagteekent uit den tijd van Frederik den Grooten, is Maan dagavond te Berlijn in een hotel overval len en geboeid, waarna hem tsenige docu menten zijn ontstolen, welke vooi* het er fenis-proces van groot belang zijn. Fredersdorff, die ter verkrijging van de noodige geldmiddelen voor het voeren van zijn proces een reis om Amerika in een motorboot wilde doen, kreeg Maan dag per stadstelegram een uitnoodiging, naar het hotel te komen, waar een onbe kende hem kosteloos Fordmotoren voor den tocht over den Oceaan ter beschik king wilde stellen. De advocaat van Fre dersdorff en een vriend, die zich op ver zoek van Fredersdorff eveneens naar het hotel hadden begeven, kregen in de op gegeven kamer geen toegang. Eerst na anderhalf uur hoorde men door de tele- lone, zijn, in tegenwoordigheid van den foon om hulp roepen, waarna men Fre- Britschen vice-consul te New Orleans dersdorff aan handen en voeten geboeid ondervraagd door den bondsofficier van flantrof. Hij verklaarde, verdoofd te zijn justitie aldaar. Naar men verneemt, zal het resultaat van dit onderzoek worden overgelegd aan den Engelschen gezant en aan den Cana- MOORD TE HORST. Dinsdagmorgen omstreeks half 10 heeft in het woonwagenkamp te Horst een vechtpartij tusschen twee vrouwen plaats gehad. De jonge gehuwde vrouw Claassen werd met een stuk ijzer zoodanig gesla gen, dat zij onmiddellijk dood was. Dr. van den Meerendonck constateerde den dood. De daderes is gearresteerd. Aanvaring op de Noordzee. Dultsch stoomschip gezonken Maandagmorgen is het Nederlandsche stoomschip Batavier I, dat op weg was van Hamburg naar Rotterdam, op 20 mijl Oost van Terschellingerbank in aanvaring ge komen met het Duitsche stoomschip Venetia, dat op weg was van Londen naar Neufahrwasser. Laatstgenoemd schip is gezonken. De Batavier I heeft de schipbreukelin gen aan boord genomen en is opgestoomc naar Rotterdam. Van de Batavier I is de boeg ingedrukt. De Batavier I meet 1013 ton en is in 1915 gebouwd. De Venetia is 842 ton groot en werd in 1877 gebouwd. De Bata vier I is van Müllers scheepsvaartbedrijf te Rotterdam, de Venetia behoorde toe aan de reederij W. Kunstmann te Stettin, V erder verneemt de N. R. Crt., dat het op den tijd van de aanvaring vrij zwaar mistte. Hoewel beide schepen geluids signalen hebben gegeven en met vermin derde snelheid hebben gevaren, was 't op bet oogenblik, toen men elkaar zag, niet meer mogelijk elkaar uit den weg te gaan. De Batavier I is met den steven te gen de stuurboordzijde van de Venetia gebotst, even voor de brug. Er ontstond een zeer groot gat en men begreep, dat het schip niet met pompen meer te hou den zou zijn. De 11 opvarenden van do Venetia zijn toen overgestapt op de Ba tavler I. Gedurende dezen tijd' heeft de gezagvoerder van de Batavier I, kapitein Veldman, zijn schip met den steven in 't gat gehouden, om zoo het water te be letten binnen te stroomen. Toen allen over waren is de Batavier I achteruitgestoomd, om van de Venetia vrij te komen. Dit schip, dat met ijzer was geladen, is daar na snel gezonken. GEVAARLIJKE KWAJONGENS STREKEN. Het is den laatsten tijd eenlge malen voorgekomen, dat kwajongens brandjes stichtten op de plaats naast de R. K. rrttbelsohool In de Gerard Doustraat te VGravenhnge. Dinsdagmiddag, toon do school uitging, zijn jeugdige brandstich ters er opnieuw ln goslaugd tot op de bin nenplaats door to dringen; zij hebben daar houtskool en ondero brandbare stoffen aangodragen, deze aangestoken en toen do plaat gepoetst. Het gohoele go- bouw ls van hout en aan den kant waar het vuur ontstond zwaar geteerd, zoodot In een ommezien hoog© vlammen boven het dok zichtbaar wnron. De brandweer rukte met groot mate riaal uit Zy kon nog juist verhinderen dat het vuur naar binnen sloeg, Ware de brand niet tijdig ontdekt on haddon de kinderen niet Juist do school verlaten, dan zou het gevolg van deze "bal dadigheid een ramp hebben kunnenwor den. Nu bleef het tot een geringe aohade beperkt De bemanning ln vrijheid. Randell, de kapitein van de Imalone, de bark, die door de Amerikaansche kust wacht in den grond is geboord, is giste ren tegen een cautie van 500 dollars in vrijheid gesteld. De bemanning van ze ven koppen is eveneens voorloopig op vrije voeten gesteld. Acht en twintig honderd kisten drank. Volgens de „Evenlng Standard" had de „Imalone" 2800 kisten drank aan boord, toen het schip tot zinken werd ge bracht DE PROMOTIE VAN EEN TRAMCONDUCTEUR. Donderdagmiddag is aan de Boedapes teruniversiteit de tramconducteur Jozef Ozisa tot doctor in de reóhten .gepromo veerd. Czisa werd conducteur om zijn studie te kunnen voortzetten. Hij trad 's morgens om vijf uur in dienst, om acht uur kwam hij in het college en was 's na middags weer in dienst. Daarbij stu deerde hij 's nachts en behaalde het diplo ma in vier jaar. De studentenorganisatie Turul zond eene eere-oompagnie om den conducteur dr. Criza geluk te wenschen, EEN GEHEIMZINNIGE ZELFMOORD TE MONTE-CARLO. Men meldt uit Belgrado: Ongeveer een jaar geleden is, dr. Rad- milo Gnjatitsj, een advocaat uit Serajewo, onder geheimzinnige omstandigheden in Monte-Carlo gestorven. De familie werd medegedeeld, dat hij elfmoord had ge pleegd. De vader van den advocaat stelde zich met deze verklaring niet tevreden en begon op eigen kosten een onderzoek, waarvan het resultaat opzienbarend is. Dr. Gnjatistj had in Monte-Carlo groote bedragen gewonnen. Later, toen hij be gon te verliezen, bemerkte hij, dat de croupiers eenige ongeoorloofde trucs ge bruikten. Hij begon daartegen te pro testeeren, waarop beambten van het ca sino hem in een gang drongen en later uit een venster wierpen. De verwondin gen, die dr. Gnjatitsj opliep waren zoo ernstig, dat hij in het ziekenhuis daaraan bezweek. De vader wil thans een proces tegen de speelbank beginnen, en is voor nemens de aanklacht in te dienen bij een Fransche rechtbank, daar hij in de justi tie van Monaco geen vertrouwen zegt te hebben. De móórd op graaf Stolberg. De Jonge graaf bekent zijn vader b!) ongeluk te hebben gedood. Graaf Ohrlstlaan Stolberg heeft Dins dag gedurende het verhoor, dat vijf uur duurde, bekend zijn vader te hebben go- dood. Het verhoor door Borlljnsoho ambtena ren von do justitie begon om 11 uur. Graaf Ohrlstlaan was eerst zeer terneer geslagen en vorklaardo den heelen nacht geen oog to hebben dichtgedaan. Toon de ambtenaren hem vorzoohten nogmaals uitvoerig to vertellen, wat er ln den naoht, vearln do vader stierf, was gebeurd, deed ilj eerst hot bekende relaas. Men maakte mm er echter op opmerkzaam, dat hij ji' kU do versonlllende verhooren, die li Ij reeds heeft ondergaan, herhaal delijk heeft tegengesproken, Tenslotte legde ny een bekentenis ef. Met trenen ln de oogen eprek hij slohbaar door het rooken van eenige cigaretten. EEN MAN MET TWEE WETTIGE VROUWEN. Eenentwintig jaar geleden verloor een vrouw bij de aardbeving, die Messina verwoestte, haar man. Althans, dat dacht zjj. Zij hertrouwde niet, maar bleef haar geliefde trouw en wijdde zich aan de op voeding harer vier kinderen. Onlangs had zij voor enkele officieele regelingen o.a. een overlijdensacte van haar man noodig, en vernam toen tot haar verba zing, dat deze niet was overleden. Inplaats van haar man stond zij als degeen, die bij de ramp was omgekomen, te boek. Den dag daarop werd haar man, die in Napels woonde, wegens bigamie gearresteerd. Deze was inderdaad in leven, was wel hertrouwd, en verheugt zich thans in het bezit van twee wettige vrouwen. Voor loopig weten de autoriteiten nog geen raad met deze puzzle. Mussolini zal hier bij moeten ingrijpen, vreezen wij. Het stoomschip Europa in brand Reusachtige schade. Brand stichting? Te Hamburg is Dinsdagmorgen op de scheepswerf van de firma Blohm en Voss aldaar een groote brand uitgebroken op het nieuwe Nord-Deutsche Lloyd-schip Europa, groot 46.000 ton. Naar Wolf nader meldt, is de brand op de Europa reeds Maandagnacht om drie uur uitgebroken. De sterke wind deec. het vuur snel om zich heen grijpen Door de enorme massa's water, die in het schip gespoten werden, begon het schip langzamerhand sterk naar stuur boordszijde over te hellen. In allerijl werden toen de pompen en drijvende spuiten verwijderd om niet bi het omslaan van het schip verpletterd te worden. Nog nooit heeft zulk een groote branc op een schip in de haven van Hamburg gewoed De oorzaak nog niet bekend. Over de mogelijke oorzaak is nog be kend geworden, dat volgens overeenstem mende geruchten de brand op verschil lende plaatsen tegelijk moet zijn uitgebro ken, zoodat kortsluiting moeilijk als oor zaak beschouwd kan worden. Men was bezig toet het laatste werk in de machine-kamer en de eerste werk zaamheden voor de aankleeding der pas- sagiersverblyven. Doze werkzaamheden lagen 's nachts stil. Overdag werd gedurende 16 uur, met 2 ploegen gewerkt. Om één uur Maandag nacht hebben de bewakers en de zich aan boord bevindende brandwacht nog de voorgoschreven ronde gedaan en niets ge merkt, Tegen twee uur vertoonden zich midscheeps plotseling de eerste vlammen. De brand'bedwongen. Men meldt nog uit Berlijn: Donk zij den onvermoolden arbeid van do Humburgsche brandweer, versterkt door hot materiaal van Blohm en Voss en een groote politiemacht, ls men or Dins dag op het olnd,van don middag ln go- sluagd de brand op de Europa to locall- seoron. liet achterste gedeelte von het schip hooft het minst geleden, ln het voor ste gedeelte is ochter ullos vernield, wut niet van Ijzer of staal was. Overal liggen verkoolde resten van douron, truppon, bul ken onz. Do schade valt moo. orgel. De wereld-kunstzljdeproduotle beliep i ln 1928 de kleinigheid van 150 millioen 1 KG. tegen slechts 10 millioen KG. ln hot jaar vóór den oorlog. De waarde kan vei lig op 2 mlllinrd mark worden geraamd, In Dultaohland zijn 40.000, over de ge- heele wereld circa 850.000 personen in deze industrie betrokken. De staten be vorderen zeer de industrie, en daar de prijzen der kunstzijde veel lager zijn dan die van de echte en zelfs nog kunnen con- ourreeren met katoen, is hieraan het enorme debiet te danken. Eigenaardig i> wel, dat Japan, dat een der voornaamste Eroducenten is van natuurlijke zijde innen enkele jaren wellicht tot de groot ste producenten ook van kunstzijde zal behoor en. En nog ultyd is er, volgens de zen deskundige, stijging in de afname; het hoogtepunt is nog lang niet bereikt. En dan te weten, dat er nog vele zwart jes rondloopen in Afrika, in het bekende Wat zonden die opknap- pen met een paar kunstzijden kousen! IN HET VEEN.... wachten by den konden Lang hadden ze moeten 1 alvorens ze hun strooptochten gewijde I haringafslag aan het Hoofd houden. Er was geen kans geweest een tootertje of een scharretje of botje te bemachtigen, want het ijs zorgde er voor, dat de haring buitengaats bleef en dat er bovendien geen gelegenheid was voor de vletten om 8.20 hun tochten naar Onrust te ondernemen. Na- Maar ook daaraan was een einde 9-35 gekomen en de haringteelt stond in volle gloria, met de vlag in top. Dadelijk hadden ze daar de reuk van en stikkezakjes en netjes werden opge scharreld en, gewapend met dergelijke berg-attributen, kwamen ze, uit alle streken van de stad, toestroomen en ver- Allen, die rechtstreeks of zijdelings be- trokken zijn by de haringvisscherij en de talrijke nieuwsgierigen die wat belang stelling hebben voor dezen gewichtigen tak der zeevisschery, geven elkaar daar 1 rendez-vous. 1 Tot die rechtstreeks en zydelings be trokkenen behooren ook de vele jonge kornuiten met de stikkezakjes en de net jes. En hun belangstelling is ongeveinsd en intens. Zij trachten het vuur van hun interesse niet te verbergen achter het masker van een onbewogen gezicht, waar in koele oogen dat effect nog trachten te verhoogen. Dat laten ze meer over aan de dieper geïnteresseerden, die elkaar moeten trachten een vlieg af te vangen en elkaar Do dlrectlo van Blohm on Voss hoeft nog medegedeeld, dat het aohtersohlp on de ketel- en machine-Installaties gespaard zUn gebleven. Eori onderzoek door ao In genieurs van de werf bracht aan het licht, dat de schade gelukkig tooh minder groot ls, dan oorapronkaiyk werd vermoed! RADIO-NIEUWS. .- - moeten trachten diets te maken, dat zy hun belang echter voelen als één van groot gewicht, veinzen niet Uit hun oogen straalt de begeeriykheid naar het zilveren vischje en uit hun gelaat en hun geheele houding spreekt hun verlangen zooveel mogeiyk van dat zeebanket in hun zakje of netje te doen verhuizen. Nauwelyks zyn de vletten gemeerd of zy dringen zich tusschen de mannen aan den kant; zy dringen door de nauwste opening en als echte haantjes-de-voorste staan ze vlak vooraan, zoodat ze met één oogopslag weten wat er „loos" is. Als de mannen bezig zyn de haring te lossen en al hun aandacht noodig heb ben by hun werk, zyn er durfals, die het bestaan op de vletten te springen en de by-vischjes, -scharretjes en -botjes uit de haring te grissen en in hun zakje te depo- neeren. Als ze het niet te bont maken, wordt dat soms wel oogluikend toege laten, maar.... de begeerte overmeestert ook hen wel eens. En dan ontstaat het conflict. Zachtzinnig gaat het in zoo'n geval niet toe. Harde woorden rommelen van alle kanten en, na het rommelen, komt ook wel eens de drei ging van den slag of het been van de groote waterhoos gaat wel eens als een goliath's dreiging omhoog. Holder de bolder springen de tooter- zoekers dan uit de vlet en, na de eerste angststuipjes, schuifelen ze weer dichter bij en het duurt niet lang of ze grissen, bij de telbakken, de tooters reeds tus schen de beenen der tellende mannen weg. Tot ook eindeiyk het geduld weer eens zoek is van de mannen en de angst-aan jagende donderwoorden de jeugd weer [opschrikken. J K Of zou het zóó zyn met de mannen: Zo laten het oogluikend toe, maar eigeniyk hebben ze, by het eentonig tellen der haring, behoefte aan een nfwlssellngotje on de jongens zyn dan de welkome blik semafleider en de storm van eentonigheid ontlaadt zich door schetterwoorden over de hoofden der jongens. De lucht is gezuiverd, het gemoed Is opgekluard en by de jongens is weldra de schrik van de donderbui verdwenen en, 11 ls na een aftrekkend onweer, komen ze naar bulten en schuifelen ze weer naar het lustoord der tooters, dat ligt onder d® teltafels en tusschen do voeten der tel lende mannen. En och, ln het veen ziet men nu een maal niet op een turfje. Tientallen van jaren ls dat zoo gegaan; Geslacht op geslacht heeft dat tooter- zamelbedrijf uitgeoefend en beleefde daar nun groote vreugde. Tiet behoort by het bodryvlge leven nan het havenhoofd zonder die grissen de jongens ls er iets, dat ontbreekt aan iet bedryf. EEN TORENHUIS VOOR DEN OMROEP TE NEW YORK. New-York is een torenhuis rijker ge worden, n.L het paleis, dat een der groot ste Amerik. omroepmaatschappljen, het Columbia Broadcasting System, op een der drukste punten van de stad liet bou wen. De bovenste vyf verdiepingen van het 24 etages tellende gebouw zyn gereser veerd voor studio's, versterkers en contro leruimte. Hier worden ook de verbindin gen tot stand gebracht met de 51 stations, welke de maatschappy in beheer heeft Niet minder dan 15 studio's zijn aan wezig, waarvan de grootste 250 musici kan bevatten. Ieder van deze' studio's heeft eigen versterkerkamers. Het bovenste gedeelte van het gebouw ls op een cpeciale wyze gebouwd, zoodat alle geluiden van de buitenwereld zoo goed' als niet in het inwendige kunnen doordringen. Een vun de attracties van het gebouw vormt de televisiestudio, welke nog slechts provisorisch is ingericht. Een der grootste studio's beslaat 2 ver diepingen on hooft een galery, waarop eventueele bezoekers achter glazen sehot- te"i®8P.ele™ kunn®n waarnemen, dio zij gelijktydlg door den luidspreker hooren. DE ONTWIKKELING DER KUNSTZIJDE-INDUSTRIE. Wy, leven ln oen periode dor „kunst". N'et do Kunst mot groote K, die ls vry. wel dood, maar de kunstmatigheid. We hebben kunstmatige paarlen én juweeton, <le damp» dragon op hun oorsogo en hoed kunstbloemen, on nan hun boonon kunst- zyden kousen. Zoolang zo geen gaatjes of addertjes vertoonon, zyn dlo kunstzijden menen snoezig om naar te kyicen. Om zo o herstellen dé kousen wol to vor- Rtnan ls onbegonnen werk; llovor koopt men een paar nieuwe. Van wolkon enor- mon omvang dozo kunstzijde-Industrie dan ook geworden is, daarvan geven on- 1®[fors, d!e oen deskundige in ultsehland, directeur van een groote cunstzydefabriek, aan een Interviewer mededeelde, eenlg denkbeeld. Wanneer wy 't geluk stellen ln de din gen, dlo ons ontbreken, den vinden ande ren het iulet in één enkele .van die, welks wy bezitten. VRIJDAG »9 MAART. Hilversum, 1071 M. 10.00—10.ij Morgenwijdins. 12.153.00 Kerkconcert. F. Vetler-Hendriks, ziingerc». S. v. Leeuwen, viool. F. Kloek, 2.003.00 Lezing door Mevr. M. v. Schrieck: Bouwkunst. 3.004,00 Gramofloonmuziek. 4.00—4.30 Huisvrouwenlhalfuurtje. 5 005.30 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Radiopraatje. 6.00—6.15 Gramofoonmuziek. 6.15—6.30 Lezing door G. H. Honing: Hulp voor onbehuisden. 6.307.45 Concert door het Omroep-orkest. 8.00—10.30 Gewijde muziek. EH Moorlag, so praan. F. Hellmann, viool. C. v. Leeuwen Horst, piano. F. koor „Crescendo". 10.30 Persber. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.0011.30 Korte Ziekendienst o.l.v. Ds. K. Prins. NCRV. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. KRO. 13.1.303.15 KRO. Declamatie en muziek (gramofoonplaten). 3.505.00 NCRV. Concert door solisten. 5.006.45 Orgelconcert. De winter, die in zoo vele wielen een 9.00 VPRO. Goeden Vrijdag-dienst i. d. Studio, spaak had gestoken, had dat ook gedaan Kwartetzang. Spr.: Dr. J. C. A Fetter te in hun jaarlyksch,e voorjaarsonderneming R'dam, Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 3.50 Concert. Militaire kapel. K. Winter, sopraan. O. Bryngwyn, ba riton. 5.35 Voorlezing van gedichten. 6.05 Lichte kamermuziek. Aeolian-Players. „Requim" van Vierdi. Symphouie-orkest tional. Koor en solisten. 9.20 Nieuwsber. (Vervolg) Requiem. ZATERDAG 30 MAART. Hilversum, 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het Avro-Trio. Tsr V.T Theater Tu^hinkskr. zamelden zich bij het Hoofd. 4-005.00 Italiaansche lessen 5.006.00 Fransche lessen. 6.006.45 Concert door het AVRO-Trio. 6-45'7-45 Duitsche lessen. 8.00 VARA. Orkestconcert. 10.30 Persber. I. d. pauze lezing door D9. A. v. d. Heiden: Waar zitten de stofvergoders? 10.4511.30 Gramöfoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. KRO-uitz. n.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15115 Concert door het KRO-Trlo. I.152.00 Gramofoonmuziek. 3.004.15 Kinderuurtje. 5-30 Gramofoonmuziek. 6-4°7-°° KRO. Spr. W. A. H. Smit: Praetï- sche wenken bij het stoken van centrale ver warming. 7-O07.30 Spr.: J. A. Monod de Froideville: Katholiek gemeenschapsleven in Indië. 8.00—8.20 Sprr.: Pater J. v. d. Bergh M.S.C.: Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.0511.20 Voor de huis vrouw. 1.20 Carlton Hotel Octet. 2.20 „Sam- son en Dalila", door de British National Opera Co. 5.00 Concert. Slydel Octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsb'. 7.00 Muziek. 7.05 Viool- en pianosonaten van Bach 7.20 Omroepcauserie. 7.35 Vacantie-praatje. 7-50 Variété-programma. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Causerie door Miss West. 9-50 Nieuwsber. 9-55 Concert. E. Griffen, sopraan. G. Pizzey, bariton. Orkest. 10.5512.20 Dansmuziek. n„+ev!,n a e8T-^fn, V? aebruiken be- de haring wel een mooi zilverig vischje wijs van heidens die volken 5 vindem doch dat zy het zilveren voordeel 8.20 Concert en declamatie-avond. Daarna hetwelk daar wel eens in zit heelemaal opera-fragmenten. Orkest en vocale solisten nle' °P hebben. j.30 Nieuwsber. Maar zy, de klein-gelnteresseerden, die Inson.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2