Wieringen. Callantsoog. Toezicht op het lager onderwijs door mevr. G1. KaanLont, doen B. en W. thans ter vervulling dier vacature, na gepleegd overleg' met de Commissie, de volgende aanbeveling toekomen: 1. Mevr. T. Kat—Scheltus; 2. Mevr. Gr. KaanKoorn. De te benoemen persoon zal behooren tot de categorie niet tot de ouders van schoolgaande kinderen of tot het onder wijzend personeel behoorende meerder jarige inwoners. Benoemd wordt mevr. Kat.Scheltus, met 7 stemmen. B stemmen worden uitge bracht op, mevr. KaanKoorn. Commissie tot wering van school verzuim. Wegens het afloopen van den zittings tij d van alle leden der Commissie tot wering van schoolverzuim, zal opnieuw moeten worden overgegaan tot samenstel ling dezer Oommissie. Tot leden worden benoemd: J. Kooy Cz, met 6 stemmen, M. Gorter met 7 stemmen, N. Kaan met 7 stemmen, L. Spaander met 6 stemmen, A. HL J. van 't Hof met 9 stemmen, N. J. Poel met 7 stemmen en C. F. van Duin met 7 stemmen. De heeren J. Kooy Cz. en C. F. van Duin nemen, des gevraagd, hun benoeming aan. Commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling. Wegens periodieke aftreding van alle leden der Commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling bevelen B. en W. ter benoeming aan de aftredende leden. Benoemd worden de heeren O. J. Bos- ker met 8 stemmen, J. Klein Cz. met 7 stemmen, M. Bakker Sz. met 7 stemmen, T. Bakker met 10 stemmen, J. P. Wigbout met 9 stemmen en A. Vroóne met 6 stem men. Allen aftr. Rondvraag. De Voorzitt er deelt med, dat tot opzichter bij den schoolbouw te Hippoly- tushoef door B. en W. is benoemd de heer M. Deutekom, tegen een wedde van 200 per maand en vraagt of de Raad dit kan goedkeuren. Deze benoeming was spoedig noodig. De heer Lub wenscht de benoeming niet te niet te doen, maar hoopt, dat dit niet meer gebeurt, dat men den Raad er niet in kent. De Voorzitter antwoordt desge vraagd, dat het toezicht veel technische kennis vereischt. De thans benoemde heeft ook toezicht gehouden bij den bouw van het raadhuis te Heiloo en de vandaar verkregen inlichtingen zijn bijzonder gun stig. Noodgedwongen vereenigt de Raad zich met de benoeming. De heer Bakker klaagt over de los- loopende honden, met het oog op het ge vaar voor schapen. De Voorzitter zegt zooveel moge lijk toezicht toe. De heer Lub vraagt of de Gasthuis- sloot al voldoende doorgezakt is om met de bestrating te beginnen. Wethouder T y s e n zegt van wel. Het is dringend noodzakelijk en het zal bin nenkort gebeuren. De heer Lub brengt een klacht over van 2 bewoners van den Waterweg, A. Duynker en N. Takes, die aansluiting aan de waterleiding hebben gevraagd. Dit kun nen zij krijgen tegen een vergoeding van 60 per jaar. Het gedeelte buisleiding, dat aangelegd moet worden, moet door hen betaald worden. Spr. zou willen, dat hier over eens inlichtingen werden gevraagd. Zal geschieden. De heer Oden zegt, dat de bewoners van Zandbureu zitten met de loozing van hun afvalwater. Er zijn verschillende clo sets en van den winter liep het water slecht weg. Er is gevraagd om rioleering De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Oden wil verder het hek van het raadhuis 1 meter naar achter doen plaatsen. De heer O dien komt verder met zijn voorstel tot verhooging van den aftrek noodzakelijk levensonderhoud voor de plaatselijke inkomstenbelasting, zoodat deze zou worden 800.voor gehuwden en 600.— voor ongehuwden. De Voorzitter zegt, dat indien het wetsontwerp tot regeling van de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en Ge meenten wordt aangenomen, de plaatse lijke inkomstenbelasting in baar tegen- woordigen vorm komt te vervallen. Dan zou er een gemeentefondsbelasting ko men. Een dergelijke wijziging duurt ver der maanden, zoodot het voor a.s. belas tingjaar toch al te laat is. De heer Oden is van meening, dat die verhooging dringend noodig; is, vooral voor de ongehuwden. De Voorzitter geeft dit toe, doch het is nu al te laat, ook al met het oog op de voorbereiding. Besloten wordt eerst het prae-advies van B. en W. af te wachten. De heer J n. Kooy heeft iemand ge sproken, die moest bijdragen voor de ver nieuwing van zijn hek, terwijl het oude was verplaatst. Anderen daarentegen had- nieuwe palen gehaald en daarvan werd geen bijdrage gevraagd. De heer J n. K o o y brengt ook een klacht over inzake de levering van water door het P.W.N. Zal worden onderzocht. Hierna sluiting. OPENING BIOSCOOP „LUXOR". In onzen modernen tijd, waarin da „vraag" naar ontspanning zoo groot is en het uitgaande publiek steeds grootere eischen gaat stellen aan de uitgaansge legenheden, valt het meestal lang niet mee cm vraag en aanbod gelijken tred met elkander te doen houden, Ock Wieringen, dat door de verbinding met den vasten wal een groote sprong in de richting der moderniseering gemaakt heeft, vraagt steeds meer op dit gebied. Het was voor de ondernemers dei- nieuwe bioscoop aan den Oever dan ook lang geen gemakkelijke en ongetwijfeld zeer kostbare taak om het publiek een theater aan te bieden, dat aan de eischen des tijds voldoet. Doch, zooals wij reeds eerder schreven, zij hebben kosten noch moeite gespaard en zijn er waarlijk in geslaagd een uitste kende bioscoop-gelegenheid in te richten. Zaterdag „ging" de eerste film, d.w.z. werd voor het eerst gedraaid in het theater „Luxor". De hoofdschotel voor de zen avond bestond uit het bekende tragi sche filmwerk „Alles voor Moeder". De velé aanwezigen hebben ongetwij feld volop genoten van deze prachtfilm, waarin op zoo ontroerende wijze het Moederhart" en de liefde van de kinde ren jegens hun blinde moeder uitgebeeld werd. Een uitstekend verzorgd bijprogramma zorgde voor de noodige afwisseling, ter wijl een uitgebreid orkest, onder leiding van den heer Boon, voor het muzikale ge deelte zorg droeg. Voor Zondag bevatte het programma een hoofdnummer van geheel ander genre. Het was Zaterdag een film vol ernst en levenstragedie, Zondag een film die juist het tegenovergestelde daarvan was. De titel „Vrijgezellenclub De Nachtpit" zegt u trouwens reeds voldoende. De hoofdrol hierin vervult de bekende film komiek Glenn Tryon, die ook de bios coopbezoekers van „Luxor" Zondagavond heeft doen schudden van het lachen. Ook ditmaal was voor een zeer goed bij- programma gezorgd en deed het orkest van den heer Boon zich, evenals Zaterdag, weer tot aller genoegen booren. Resumeerende mogen wij niet anders zeggen, dat „Luxor" bij de opening een uitstekenden indruk heeft achtergelaten en naar wij hopen zal de directie op deze wijze met haar programma's blijven voort gaan, waarmede het publiek uit den aard der zaak ook ten zeerste gediend zal zijn. NOG STEEDS WERKZOEKENDEN. Ofschoon de groote toeloop wel eenigs- zins geminderd is, komen er nog dage lijks zeer vele arbeiders naar den Oever om bij de Zuiderzeewerken em- plooy te vinden, doch zooals wij reeds in ons vorig nummer schreven, voor het grootste gedeelte zonder resultaat. NIEUWBOUW. Door de firma Gebr. Hegeman, aan nemers te Wieringen, zal voor rekeidng van den heer D. Lont aan den Gesterweg een woonhuis gebouwd worden. UITVOERING „APOLLO". De aangekondigde uitvoeringen der Muziekvereeiiiging „Apollo" op Zaterdag 6 en Zondag 7 April j.1. in de zaal van den heer J. Lont, aan den Oever, konden door- onvoorziene omstandigheden geen door gang vinden. Naar wij vernamen zullen zij thans op Zaterdag en Zondag a,s. plaats vinden. ZUIDERZEE-STEUNWET. Aan D. Takes te Westerland is door de Generale Commissie Zuiderzee-steunwet nogmaals voor een jaar een geldelijke te gemoetkoming toegekend voor de oplei ding van zijn zoon tot bakker. DRUKTE IN DE BOUWBEDRIJVEN. Aan alle plaatselijke timmerlieden, t..w. J. C. Klein, P. Doves, Gebr. Boersen, N. J. Poel, J. C. de Vries, P. Bakker, S. Blaauboer, D. Bakker-, W. Hermans en Gebr. Hegeman, is door den Hoofdinspec teur van den Arbeid voor het tijdvak 2 April tot en met 1 Juni 1929 vergunning verleend om gedurende 91/» uur per dag en 53 uur per week te laten werken. Als tijdelijke onderwijzers aan de school aan de schooi te Oosterland worden van af Dinsdag 9 April aangesteld de heeren J, H. Eden, te Den Helder en H. J. Schut, te Jubbega. AANBESTEDING ZUIDERZEE WERKEN. Op 1 Mei a.s. zal door den directeur- generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed het maken van een kanaal ter verbinding van den Wieringermeerpolder met de haven van Medemblik, met bij komende werken. De raming bedraagt 90.000 EMMABLOEM-COLLECTE. De verkoop van de Emmabloempjes ten bate der tuberculosebestrijding, door het Witte Kruis op 1 April 11.. gehouden, heeft netto ruim 83 opgebracht. IJSCLUB „VOORWAARTS". Door de ijsclub „Voorwaarts" te Den Oever zijn voor den aankoop van lan derijen voor eeh te maken ijsbaan in de Oeversohe Koog, reeds 500 rentelooze aan- deelen a 5.is 2500 geplaatst. Voorwaar een goed begin en gaat de aankoop enz. reeds definitief door. GEREF. KERK EN ONTSPANNINGS- LOB1AAL. Met den bouw van, een gebouw, bestemd voor Kerkdiensten, ontspanningslokaal enz. enz. op Gereformeerden grondslag, is te den Oever een aanvang gemaakt. NED. BOND VAN CITR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS. J.1. Zaterdagavond werd vanweg-e den Nederlandschen Bond van Christelijke fabriek,s- en transportarbeiders, in het evangelisatiegebouw „Rheoboth" te Hip- polytushoef een vergadering gehouden, welke vrij goed werd bezocht. Nadat de vergadering door den evangelist, den heer Bosma, met gebed was geopend, kreeg de heer Strijbis, hoofdbestuurder, het woord. In een bezielend en overtuigend woord zette deze in den breed e uiteen de nood zakelijkheid van organisatie van den Christenarbeider in een Christelijke orga nisatie. De ohristenarbe ider heeft in de eerste plaats te vragen naar het Godde lijk recht. De moderne bonden doen dit niet, houden daarmee gee n rekenng. Gods Woord moet zijn liet richtsnoer op alle terrein des levens en dus ook op het soci ale terrein. Na de rede werd besloten een ai'deeling op te richten, waarvoor reeds een 20-tal aanwezigen als lid zich opgaven. Een be stuur werd gekozen en wel de heeren Bos ma, voorzitter. Stulp secretaris en A. Pauwens penningmeester. Hierna werd de vergadering door den heer Strijbis, met dankzegging gesloten. EEN R. K. HULPKERK TE DEN OEVER. Van betrouwbare zijde deelt men ons mede, dat op het sluisputterrein der Zui derzeewerken, nabij den Oever, een R.K. hulpkerk zal worden gebouwd groot 8 X 20 M2. en de bouw daarvan is opge dragen aan de aannemers de heeren Gebr. Boersen alhier. V.V.V. CALLANTSOOG. Zaterdag 6 April, vergaderde de V.V.V. Callantsoog in Hotel »Duinzicht«. De opkomst was vrij bevredigend22 leden waren aanwezig. Nadat de voorzitter, de heer P. Vos, de aanwezigen welkom heeft geheeten, worden door den waarnemenden secre taris, den heer D. de Haan, de notulen der vorige vergadering gelezen, waarna deze onder dankzegging worden goed gekeurd. Medegedeeld wordt, dat het terrein door de V.V.V. voor den tijd van 5 jaar gehuurd, niet weer door de vereeniging is ingehuurd. Mondeling was destijds overeengekomen, dat na afloop van den huurtijd het terrein gekocht zou kunnen worden voor f 2500. Op een schrijven, hierover aan den eigenaar gericht, werd geen antwoord ontvangen. Een later ge houden mondeling overleg bracht ook niet de gewenschte oplossing, daar een der eigenaren den prijs met f 1000 ver hoogd wenschte te zien. Van koop wordt thans afgezien. Verder wordt medegedeeld, dat de feest avond zal worden gehouden op 27 April. Behalve muziek en zang, zullen 2 tooneel- stukjes worden opgevoerd. In de plaats van het gidsje van Cal lantsoog en de afzonderlijke pensionlijst zal thans een gecombineerd blaadje wor den uitgegeven. De kosten hiervoor zullen, zoo mogelijk, door het plaatsen van ad vertenties op voor- en achterpagina ge dekt worden. Uit het door den notaris samengestelde jaarverslag stippen we aan In 1928 zijn gehouden 4 bestuursver gaderingen en 2 algemeene. In de ver gadering van 4 Mei werd Mr. D. Breebaart herkozen als bestuurslid. Gidsen en pen- sionlijsten van Callantsoog werden aan verschillende reisbureau's in binnen- en buitenland verzonden. In enkele jaar boekjes en couranten werden advertenties geplaatst. Bij de opening van het bad seizoen werden geen feestelijkheden ge houden, wel werd evenals vorige jaren in Augustus een strandfeest georgani seerd. Hieraan is een droevige herinne ring verbonden. Immers, er verdronk bij deze gelegenheid een jonge man. De na druk wordt er opgelegd, dat het nood zakelijk is, dat men steeds de waarschu wingen aangegeven op de aan 't strand geplaatste borden, alsmede die van den badman, moet opvolgen. Het aantal badgasten was niet zoo groot als vorige jaren, wat mede zijn oorzaak heeft gevonden in 't feit, dat de beide hotels dezen zomer geen pension hielden. In de Najaarsvergadering waren de heeren G. Beets en D. Kuiper aangewe zen tot het nazien der rekening. Door vertrek van den heer Beets werd diens plaats ingenomen door den heer D. Prins, die thans namens de commissie versiag van haar bevindingen doet. Alle posten waren nagegaan aan de hand van de aan wezige bescheiden en alles was in de beste orde bevonden. De penningmeester wordt gedechar geerd en commissie en penningmeester worden voor hun bemoeiingen bedankt. Uit de rekening blijktsaldo 1927 f 123.885. Totaal ontvangsten f 293.85, totaal uit gaven f 313.81. Saldo f 113.925. Aan de orde is thans verkiezing va een secretaris, wegens periodieke aftri1 ding van den heer W. Kooiman n('j komt voorzitter wensc.helijk voor de verkiezing te houden in de Najaarsver gadering, daar de heer Kooiman nog minstens 2 maanden als ambtenaar ter secretarie te Hoorn blijft Hiertoe wordt besloten. De heer D d Haan zal het secretariaat, alsmede'het correspondentschap waarnemen. In bespreking komt thans: Seizoen 1P2Q Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur reeds eenige plannen voor dezen zomer heeft, doch hij hoopt, dat er ook vanuit de vergadering voorstellen zullen komen Het strandfeest zal weder in August,,* gehouden worden. Het blijkt ieder kar meer, dat dit feest in den smaak vu jong en oud valt. In 1928 was de oudste deelnemer ruim 40 jaar. Voorzitter hoont dat dit jaar meerdere volwassenen bliik zullen geven van hun talenten. In September zal de Flora li a-ten toon stelling worden gehouden. Verzocht zal worden aan Kerkvoogden derN.H.Gem hiervoor het kerkgebouw te mogen ue' bruiken. Overwogen wordt om een Openlucht spel te geven in de breede duinen. Voor 2 jaar is hierover met een gezelschap onderhandeld. Op het laatste oogenblik is de uitvoering, door het minder gun stige weer, afgesteld. Thans zal getracht worden met eigen krachten zulk een voorstelling te geven. Uit de besprekin- gen blijkt, dat de meesten niet onver deeld gunstig over dit voorstel denken. In de eerste plaats meenen velen, dat de risico te groot is, terwijl bovendien het groote belang voor de neringdoenden niet wordt ingezien. Het Bestuur zal de zaak nader onder oogen zien. Vanuitde vergadering wordt naar voren gebracht, dat er zoo weinig attracties voor de pensiongasten zijn. Er is geen gelegenheid voor dansen, muziek is er nagenoeg nooit. Ook het fanfarecorps werkt in deze weinig mee, daar zij slechts tegen geldelijke vergoeding bereid zijn, een uitvoering in de tent op 't dorpsplein te geven. Hierna volgt de rondvraag. Beheer D. de Haan meent, dat het noodig is in Duitsche bladen te adverteeren. Opge merkt wordt, dat het plaatsen van adver tenties, door middel van bureau's, zeer duur komt. De heer D. de Haan verklaart zich bereid om inlichtingen hierover in te winnen. De heer P. ten Boekei acht het wen- schelijk, dat de strandtrap in het najaar wordt opgebroken en opgeborgen. Thans loopt men de kans, dat met stormweer een gedeelte wegslaat, terwijl bovendien, door het lange liggen een gedeelte verrot. De Voorzitter antwoordt, dat het weg nemen en plaatsen ook vrij kostbaar is. Alleen, wanneer eenigen zich belangeloos beschikbaar stellen, kan het geschieden. Daar een 10-tal personen zich hiervoor opgeven, wordt besloten overeenkomstig' het voorstel P. ten Boekei te handelen- Nog wordt de vraag gesteld of het niet mogelijk is, de strandkluft te verlagen, daar het bijna onmogelijk is de badkoetsen op het strand te brengen. De heer Mr. D. Breebaart antwoordt, dat de beste oplossing is zich tot den Waterstaat te wenden, daar niemand gerechtigd is daai zand weg te halen. Met een woord van dank voor de op komst en de zakelijke besprekingen sluit de voorzitter hierna de vergadering- De vergadering vandeCoöp. Verbr.Wj; „De Tijdgeest" te Winkel voor het distric Callantsoog zal gehouden worden op April. Burgerlijke stand van Callantsoog. Over de maand Maart 1929. GEBOREN: Johannes Jan, zoon jan Adrianus van Woesink en Geertje I Hollander.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10