COLBERT-COSTUUMS UIT DE WIJDE WERELD StoomerIJ en Ververij van S. KROM. I 4.50 - Sproeten komen vroeg in BINNENLAND ■mm Van al 10 APRIL 111 1 Winkel i Keizerstraat 31 - Telefoon 473. Daar die dame een vrijwel gelijk, kapsel had, als zijn gewezen vrouw, was hij aan vankelijk In de meening, dat dat zijn gewezen vrouw was. Op het allerlaatste moment bemerkte hij zijn vergissing ech ter, waarop hij vroeg, waar zijn vrouw was. Het meisje antwoordde, dat zij me vrouw Alting Siberg niet was. Mevr. Alting Siberg, die in een hoek der kamer stond en haar naam hoorde uitspreken, keek om en zag haar man, waarop zij diens naam verschrikt uitsprak en riep: Pas op! F. vloog op haar toe en stak haar achter de archiefstellingen met een brood mes in den nek. Het slachtoffer vloog hierop den tuin in tot voor het kantoor van den adviseur van het ziekenhuiswezen waar haar man haar een tweeden steek toebracht, thans lm de volle borst .Onmid dellijk hierop zakte zij ineen, zonder nog één woord te uiten. De op het kantoor aanwezige doktoren Van Lonkhuyzen, Deggeler, Blderink en Rikkers waren oogenblikkeljjk aanwezig om de eerste hulp te verleenen, doch deze mocht niet meer baten. De dood was vrijwel onmid dellijk ingetreden. De nwoxtiamar geval Vier heeren van het kantoor hielden den moordenaar ln bedwang, terwijl een ander de politie opbelde. Niettegenstaande de sectie Parapattan slechts eenige hui zen van het kantoor van den Dienst der Volksgezondheid verwijderd is, moest men 4 a 6 malen opbellen, alvorens aanstalten gemaakt werden om te komen. Tenslotte werd iemand op de flets uitgezonden om politie te halen. Toen eindelijk kwam men. Men had den moordenaar toen onge veer een half uur vastgehoudenmet touwtjes werd Fuhrmann „geboeid" en per taxi werd hij naar de sectie-Parapat- Van overgebracht Poging tot zelfmoord. Intusschen had F. kans gezien, vergif in te nemen, zoodat hij met spoed naar het Militair Hospitaal overgebracht werd. Al daar aangekomen, werd hem onmiddellijk de maag leeggepompt, terwijl de patiënt in een cel in de blokzaal werd afgezon derd. Het laat zich begrijpen, dat het gebeur de een groote consternatie teweegbracht op het anders zoo rustige kantoor van den Dienst der Volksgezondheid. DE ROOVERHOOFDMAN ASBO. Eindelijk onschadelijk gemaakt Twee zijner „luitenants" gepakt Tjitjoeroeg is in 't begin der vorige maand opgeschrikt door een brutale ram- pokpartij door den bekenden roover- hoofdman Asbo, omtrent wiens gewaagde NOG EENS DE UTRECHTSCHE PUBLICATIES, Dr. Bitter vraagt een onpartijdig onderzoek. De ongelukkige geschiedenis der val- sche Belgische documenten is nog niet uit, en wij zijn wel genoodzaakt er nog eenige aandacht aan te geven, schrijft het HM.: Dr. P. H. Ritter Jr. van het „Utr. DagbL" acht het n.L noodig in een open brief gericht tot den voorzitter van den ministerraad, dezen een onpartijdig onder zoek te vragen naar de juistheid van twee verklaringen in deze zaak afgelegd. Die verklaringen zijn: lo. die van den heer Van Beunimgen ln de N. R Ot." van 4 Maart j.L: „Ik kan u ten stelligste verklaren dat ik nóch direct, nóch indirect iets te maken heb gehad met die publicatie in bet „Utrechtsch Dagblad"....!" „ik heb ar part noch deel aan". Éi op de vraag: Hoe verklaart u de publicatie? „Daar heb ik geen verklaring roor." 2o. De verklaring van de regeering (Hand. pag. 477, 1): „De rol van den heer Van Beuningen was hiermede (met den aankoop) „afge nepen". De heer Van Beuningen heeft n deze zaak, naar die vaste overtuiging 7an de regeering niet anders gehandeld! ian hij als goed' staatsburger meende te noeten handelen en heeft met de latere jubïcatie niets te maken gehad. Aan mderen dan de regeering heeft hij, van iie stukken géén inzage verleend. Van de hierboven gegeven verklarin gen zegt de heer Ritter, dat zij beiden lertinente onwaarheden zijn. Hij gelooft liet, dat de regeering bij nadere overwe ging de juistheid) van haar verklaring zal volhouden. Mocht dat wel zoo zijn, dan vraagt dr. Ritter een onderzoek door een ommissie van drie onpartijdige hoog staande mannen, één door die regeering, (én door hem, de derde door de beide anderen aan te wijzen. Hij noemt de waar- heidl op dit punt den nog ontbrekenden sleutel tot het berip van de geschiedenis Ier publicatie. Antwoord van den minister president Oip den open brief, door dr. P. H. Ritter Ir. op 6 April tot hem gericht, beeft de aünister-ipresident 8 April een antwoord gezonden. Daarin geeft de iminister-presi- ient te kenjnent dat in het algemeen de overvallen reeds eerder berichten ver-wlksverttegeniwoordigiinjg voorziet Ito d'e be schenen. Spionnen wisten te berichten datïoefte aan gelegenheid om critiefa op de Asbo na den overval naar Bodjong Lo- jegetering, voor zoover zij rijp en) niet te pang was getrokken, ten Zuiden van Soe- kaboemi, waar hij vrienden had zitten. Een Inlandsch fabrieksemployé en een waker van de fchee-ondomeriis «Tjite- lahab", op ronde zijnde, kwamen een per soon tegen, die zeer veel gelijkenis ver toonde met Asbo. Zij arresteerden hem, namen hem zijn wapens af en brachten hem naar de Wedana. Voordat zij diens woning bereikten, slaagde Asbo er in zich los te rukken. Hy deelde zijn bewakers mede, dat hij Asbo was en viel daarop de beide mensohen ongewapend aan. De be wakers trokken hun goloks en verweer den zich daarmede, met het gevolg, dat na een zeer kort geveoht Asbo zieltogend ter aarde stortte, met enkele ernstige hoofdwonden en diverse kapwonden in den rug. Zijn gezicht weid o.m. van mond tot oor opengehaald en zijn linkerarm werd bij den elleboog vrijwel afgeknapt Asbo, een groote en sterke kerel, werd onverwijld naar het hospitaal gebracht Na operatief ingrijpen is de man des nachts overleden. verward is,, te berde te brengen en te be antwoorden. Maar om' déni schijn van onbe leefdheid té vermijden) anttwoordt de miniiis- Ser-presadenit ditmaal en zegt, dat der xegee- tring niets bekend is dat ook maar een) schijn van twüjtM zou kunnen wekken) aan de juist heid1 van de door haar in de zaak der publi caties afgelegde verklaringen. Zijl wijst dan odk medtewerfcing aan een onderzoek alis ge vraagd' af. DE LOONSTRIJD IN DE ZAANSTREEK ONTBRAND. Besprelkhigen zander resultaat Te Zaandam hebben de heer K. ter Laan, burgemeester van Zaandam, en de heer J. A. E. Verkade, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zaan land, ten gemeentehuize een conferentie gehouden met afgevaardigden van den Bond van Werkgevers in het Houtbedrijf en met afgevaardigden uit de samenwer- Een dag later trok de veldpolitie er we- arbeidersorganisaties, der op in de richting van Bodjong Lo- Deze besprekingen hebben echter niet pang, waar men er ln slaagde nog twee t°t een resultaat geleid, z.g. „luitenants" van den rooverhoofdman Hiermede is aan de Zaanstreek tus- te arresteeren, die oogenbllkkeiijk opge- 80 werkgevers en werknemers ln borgen werden in de districtsboel te Bod- ket houtbedrijf een zeer ernstige strijd ontbrand. Zoowel de patroons als de ar- i beidera zijn op een langdurige staking voorbereid De verstandhouding tussohen de pa troons en het vaste personeel is steeds uit stekend geweest, de drang naar staking moet dan ook uitsluitend gezocht worden, aldus onze zegsman, in de groote groep van losse arbeiders, wier aantal beduidend grooter Is dan van het vaste fabrieks- en werfpersoneel. Met een uurloon van 66 tot 68 cent kwam deze groep arbeiders (ten bewijze hiervan werden ons de loon- staten voorgelegd) aan een gemiddeld weekloon over 1928, 't welk dat der vaste jong Lopang. ERNSTIGE AUTO AANRIJDING. Negentien politiemannen aan gereden. Een particuliere auto, bestuurd door een chauffeur van Ohineescihem landaard is te Meester-Oornelia bij het omrijden van de bocht op het kruispunt Kerkstraat Bekassieweg, op een troep van 22 man politie, komende uit de richting Bidara Tjina, ingereden. „De autobestuurder scheen de kluts te arbeiders vaak overtrot zijn kwijtgeraakt Hij reed dwars door den troep heen, een nachtploeg, die op weg was van de kazerne naar de polltle-sectie tegenover het Staalpleln. Negentien agenten werden aangereden. Drie agenten werden zoodanig verwond, dat zij ln de O.B.Z. moesten worden op genomen, nadat zij voorloopig ln de sec tie verbonden waren, terwijl 8 andere agenten minder ernstig verwond werden. De auto, een Dodge, werd voorloopig op het politiebureau gedeponeerd, terwijl de bestuurder, die geen rijbewijs had, aan gehouden is. Hij heeft bekend, schuldig te zijn. De ware gehechtheid vraagt evenmin naar de beloonlng «Is dis liefde nas» den bruidschat Waar hot om gaat standpunt tegenover standpunt Waar de strijd tussohen werkgevers en werknemers om gaat Natuurlijk hoofdzakelijk om de loonen De arbeiders aohten die te laag en meenen, dat voor deze te lage loonen thans geen reden meer bestaat. Zij meenen, dat statistieken en belnBtingcljfers aan- toonen, dat in geheel Nederland weer een economische opbloei valt te oonstateeren en meenen in de oponbaro winst- en balans- rekening van de N.V. Houthandel voor heen W. Pont, van dezon olgemeenen opbloei ook een reflex te bespeuren bij den houthandel. Zij wijten de afwijzende houding der gtorgsmsssrds werkgevers san ouwil, die de arbeiders tot verzot prikkelt. Zij wijzen er ook op, dat van de kleinere ondernemers ln het houtbedrijf, niet bij den werkgeversbond aangesloten, reeds een drietal inwilliging der gestelde elsohen zou hebben toegezegd, en, zeggen zij, indien die kleinere werkgevers meer kunnen betalen, kunnen de grootere het zeker. Van de zflde van den bond van werk gevers in het houtbedrijf merkt men op, dat de toestand in het Zaansche houtbe drijf eer tot verlaging dan tot verhooging der loonen aanleiding zou geven. Zij wijzen op de lagere loonen »in de pro vincie", bijv. te Arnhem, te Alkmaar, te Tilburg, te Groningen, te Deventer enz Inwilliging van de gestelde eischen zou den strijd voor de moderne Zaansch e be drijven met hooger loonen nóg moeilijker maken, dan deze thans reeds is. En men heeft bij de besprekingen, J.l. Zondag gevoerd, wederom sterk den indruk ge kregen, dat de thans gestelde eischen slechts eischen zijn, die vooraf gaan aan binnen langeren of kortoren tijd te stellen hoogere eischen, zoodat inwilliging voor zoover mogelijk van het nu ge vraagde in werkelijkheid niet de rust in het bedrijf zou doen terugkeeren. Eischen en loomen. Sinds 1924 worden de arbeidsvoorwaar den niet meer door een landelijk, maar door een plaatselijke overeenkomst be- heerscht. In dat zelfde jaar werden de loonen eenigszins verlaagd. Wegens de arbeidersorganisaties heeft men het loon, dat in 1921 f 36 bedroeg, voor de geschoolde krachten verminderd tot f 32.25. Het loon der ongeschoolden werd van f 27.26 tot f 26.25 (werktijd 48 u. per week). Het loon der losse arbeiders zou thans zijn 68 ct. per uur (vroeger 82'/a et.). De arbeiders vragen nu voor alle vaste krachten verhooging van het weekloon met f 1.75, een halven dag meer vacantie (zoodat doze een week wordt), met een halve week loon toeslag; voorts verbete ring overwerkgelden (pl.m. verdubbeling), en voor nacht- en Zondagarbeid 100 °/0 toeslag. Dan een wijziging van het con tract in dien zin, dat niet een »gemid- delde«, maar een vaste 48-urige werkdag wórde ingevoerd. Danregeling der overwerkvergunning in overleg met de organisaties; verbete ring der loonen voor de jongens; ver hooging van het uurloon met 2 ets. der losse arbeiders en voor deze een zelfde overwerkregeling als voorvaste arbeiders. Een permanent scheidsgerecht worde ingevoerd en een fonds voor sociale voor zieningen voor lpsse arbeiders, waarin de werkgevers 5 van het uitbetaalde loon moeten storten. Het bestuur van de werkgeversbond heeft in overleg met zijn leden deze eischen in hoofdzaak afgewezen. Slechts enkele, w.o. dien om de vacantie met een halven dag te verlengen, achtte het be stuur inwilligbaar. Vergaderingen. In bet gebouw Ons Huis hebben gister morgen de vier samenwerkende organi saties ln het houtbedrijf een vergadering gehouden voor de stakende houtbewer kers. In zijn openingswoord zeide de voor zitter van de plaatselijke combinatie, dat te Zaandam nog nimmer een strijd gestre den is, waaraan zooveel arbeiders deel namen. Een juist overzicht, zoo zeide hij, ontbreekt nog, maar als vaststaand kan worden aangenomen, dat 95 pet van de werknemers aan de staking deelneemt Dé leiding vertrouwde, dat over enkele uren de resteerende 5 pet ook bet werk zou neerleggen. Aan de werven van de N. V. Houthan del vi. P. Rok en de firma J. Schipper Co. te Westzaan en bij de N. V. Hout handel vJl D. van Konijnenburg te Wor- merveer, wordt gearbeid. De arbeiders, werkzaam bij de N. V. v.h. P. Donker Zn. te Zaandijk, hebben het werk neder- gelegd. Heden wordt te Zaandam een vergade ring gehouden van den Bond van werk gevers in het houtbedrijf, teneinde hun houding in dit conflict te bepalen. EEN BEROOVING OP HET HOOFD- OOMMISSARIAAT VAN POLITIE TE BOEDAPEST. Naar de Honigaanscble bladen berichten, heeft een opiichtster te Boedapest 't hoofd- coniimiissairiaat van politie voor hare prac- tijken uitgezocht. De vrouw siprafc op stiraat een landman aan, dte juist 7600 pengö van de postspaarbank had gehaald. Zijl stelde zich den boer voor als vrouweOiijlk© detective en beval haam haar te volgen naar het hoofd- commissariaat. Daar ging de z.g.ru. detective eeni kamer bininen en beval den iman buiten te wachten. Toen) zij1 weer tle voorschijn kwant, zedde zij,, dat de boer op bevel van den commissaris vam politie dé 7500 pengö zoolang moest afgeven) totdat onderzocht waai, of hiiji die terecht ibtö de spaarbank had afgehaald. Daarna ging zij weer de kamer binnen. Toen aflj echtler na tongen tiijd niet terugkwam, begon de boer de zaak verdadht -te vtinden. Hij' ging ook naar binnen en er voer daarop, dat de z.g,n. „detective" door eert andere deur met de 7500 pengö was verdwenen. o EEN MERKWAARDIGE OPERATIE MET EEN ZAKMES. De Maandagochtendbladen te Boedapest maken) melding van een merkwaardige ope ratie,, die in vakkringen groot opzien heeft gebaard. De Ihrymgiotaog eü privaat-docent aan de universiteit, dr. 'Ellener Poltoczek, was op bezoek bijl rijm collega, prof. dr. Balint, die reeds eenigen tijd lijdende is aan keelkanker, toen de patiëut plotseling een. aanval van herige) benauwdheid kreeg. Dr. Poltoczek' zag, dat protf. Baliïnt slechts door oogenhlikkeJijjlk operatief ingrijpen te redden zon rijto, greep rijm zakimes eni dloor daarmede het strottenhoofd van den patiënt te behandelen* redde hliji dezen heb ierven.' Protf. Ballint werd onmiddellijk naar een zieikieninrichtling overgebracht, waar de ope ratie ten'einde werd gebracht. Da toestand van den patiënt is iets verbeterd. te kunnen boven water houden. Intus schen geeft het laatste voorbeeld wel eenigszins een verklaring voor de groote ellende: kinderen van ambtenaren, kinde ren uit den kleinen adel, van doktoren en advocaten, die zelf nauwelijks voldoende hebben om eenigszins te kunnen leven, moeten allen noodzakelijk studeeren. Be trekkingen in den handel of in het be drijfsleven achten de Hongaarsohe intel- lectueelen ver beneden zich. Dat is goed voor de Joden I En zoo komt het, dat zoons uit gezinnen van b.v. man, vrouw en twee zoons van 17 en 10 jaar, die tezamen in één kamer met keuken wonen, in de rech ten gaan studeeren. EEN WEDDENSCHAP. Te Lyon hadden twee arbeiders gewed' om twaalf uur des middags bijl het slaan van de klok biji eiken klokslag een glas brande- wtijn leeg te drinkien. Eén van beidien had meti dén waard afgesproken 'hem inplaats van brandewijn watier dn te schenken en >ndervond dus geen schade van de wedden schap. De ander is in hopelloozen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. LUCHTVAART. OCEAANVLUCHT VAN BOLIVIAAN- SCHE VLIEGERS. Zondag zijn met het stoomschip Bel grado de Boliviaansche vliegers Vesques en Luizaga te Hamburg aangekomen, vanwaar zij zich, na een kort oponthoud, naar Berlijn zullen begeven tot het voor bereiden van den vliegtocht Berlijn—La Paz. Zij zijn voornemens den tocht te doen over Sevilla, Senegal, Natal, Brazi lië naar La Paz. LONDEN—PARIJS BIJ NACHT. Alle toebereidselen voor de in dienst stelling van den nachtvliegdlenst tussohen Londen en Parijs zijn getroffen en van nacht om 1 uur zou het postvliegtuig le Bourget verlaten om ongeveer te half vier te Oroydon aan te komen. Postpakketten en brieven, die tot gisteravond 10 uur te Parijs op de post gedaan zijn, zouden van morgen om 7 uur reeds te Londen bezorgd worden,. De geheele weg van 280 mijl is verlicht door schijnwerpers en zoowel te le Bour-. get als te Croydon zijn een weerkundige en een draadloos-deskundige aanwezig om de vliegers de noodlge aanwijzingen te geven. het voorjaar, koop tijdig een pot SpriltoL Bij alle Drogisten. DOOR KROKODILLEN VERSLONDEN. Uit Panama wordt gemekl, dat vijf Ame- .ikaansche soldaten door krokodillen zijn verslonden!, 'toen1 de boot omsloeg waarin zij een tochtje maakten. Drie andere soldaten konden zich op een overhangenden boom redden en werden eerst elf uur later uit hun flachieilliike positie bevrijd. HET VROUWELIJK GEWAAD. De vrouw van tegenwoordig, die zich goed kleedt, heeft, in alle eer en deugd, toch bij elkaar niet veel aan. Wanneer men haar kleedij, mantel, hoed en schoe nen niet inbegrepen, op de weegschaal legt, weegt alles te zamen nauwelijks en kele onsen. Dit geeft eenig begrip van de ragfijne luchtigheid van de stoffen, waar in de moderne vrouw zich hult. Men zal toch echter wel even verbaasd zijn, als de Londensche magistraat, die Donderdag een inbraakzaak te berechten kreeg, en hoort, hoeveel toiletten er gaan in een doos van niet meer dan dertig om. hoogte en breedte. Deze dops met toiletten maak te het oorpus delicti uit. Zij bevatte, aldus deelde de politieagent, die ze toonde, niet minder dan drie-en-veertig toiletten. Toen de magistraat dit hoorde, riep hij hoogst verbaasd uit: What? Drie-en-veertig toiletten in deze doos?" Het was ongeloof lijk. Maar de politieman antwoordde, met een gezicht van is-me-dat-even-wat, niet anders dan: Yes. Men vraagt zich, van het bovenstaande kennis nemend af, hoe het komt dat als de vrouw op reis gaat, zjj toch zooveel kof fers noodig heeft INBOORLING DOODGEMARTELD IN ZUID-AFRIKA. De dader veroordeeld tot zeven jaar tuchthuis en tien zweep slagen Te Bethel ih Transvaal is onlangs een gruwelijk geval van mishandeling aan het licht gekomen, waarbij een inboorling door een Afrikaansche boer en diens onderbaas is doodgemarteld. Thans hebben de boer en zijn helper voor de juryrechtbank terechtgestaan. Deze veroordeelde den boer, Nafte gehee- ten, tot zeven jaar tuchthuisstraf en tien zweepslagen en zijn onderbaas Van Nie- kerk tot 25 pond sterling boete subs. twee maanden dwangarbeid. Tijdens de behandeling van het proces werd door een aantal als getuigen gedag vaarde inboorlingen verklaard, dat Six- pence Temba, zoo heette de gedoode, eerst Ln d'e keuken van de boerderij werd mis handeld, nadat men hem de handen had gebonden. Toen hij er in slaagde aan zijn pijnigers te ontkomen, werd hij door den boer achtervolgd, die hem inhaalde en hem opnieuw mishandelde. Daarna bond ie onverlaat den inboorling met den lin kervoet aan een tak van een boom vast, lerwijl hij met het hoofd en een deel van zijn lichaam op den grond lag. In die po sitie werd hij zoowel door Nafte als door Van Niekerk op ontzettende wijze gegee- veld. Daarna lieten de beide mannen hem Liggen om te gaan eten. Toen zij later op den dag1 terugkwamen, bleek, dat Six- >enoe Temba aan de gevolgen der mis handeling overleden was. Nadat het vonnis was geveld, heeft de verdediging zich onmiddellijk tot den ^uid-Afrikaanschen premier Hertzog ge vend, die gelast heeft, de geeselstraf, vaartoe Nafte is veroordeeld, op te schor en, totdat de resultaten van een in te dellen nader onderzoek bekend zullen :ljn. Ingezonden. Geachte Redactie, De bekroningen van het Stedelijk Mu ziekkorps of Harmoniekapel onder direc tie van den heer v. d. Bogaerde waren: Plaquette van HM. de Koningin hoogst aantal punten over het geheele oonooura, plaquette van H. M. de Koningin-Moeder idem, plaquette van Z.K.H. Prins Hen drik, plaquette Gouverneur van Noord- Holland, wisselprijs enz. enz. De gewichtige muzikale bloemencorso's bestonden toen niet. Wil men nog moer? er is nog genoeg. U dankend voor de opname, G. H. J. v. den Bogaerde. DE TRAGEDIE VAN DE HONGAAR SOHE INTELLECTUEELEN. Het katholieke Hongaarsche blad Uj Nemzedik geeft weer eens eenige cijfers van de ellende ln de Hongaarsche intel- loctueeele kringen: Een dokter, die van 92 aan een ziekenhuis werkt en daarna 's middags van 56 uur bij een zieken fonds, verdiende op die manier net ge noeg voor eten, woning (een gemeubileer de dienstbodekamer) en eventueel nog voor de allernoodzakelijkste kleeding. Honderden doktoren leefden echter van 44—66 gulden Hollandsch gold ln de maand, terwijl de allereenvoudigste in richting van een dokter pl.m. 2500.— kostte. Iemand, die voor drie jaar zijn examen als leeraar M. O. had' afgelegd en voor twee jaar „summa oum laude" gepromoveerd was tot doctor ln de lette ren, wachtte sedert dien op eer. baantje en had hoop van 57—60 gulden ln de maand Ih een provlnoiestad te kunnen leven. Ingenieurs, die als fabrieksarbei ders werkten, waren gélukkig met over werk 6.60 tot 10 ln de woek te ver dienen. Een meester ln de reohten, die het jong ste kind was uit eon gezin van vier in een klein dorpje, woonde reeds sedert jaren weder bil zijn ouders thuis, nadat dezen een hypotheek op hun huisje en de paar H.A. land, die zy bezaton, hadden geno men, om hem een half jaar in Boedapest Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille Datum der terpostbezor ging 22 April 16 en 30 April 17 April 11 en 25 April Eiken Donderdag Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. 6.30 's av. 6.30 's av. 6.30 's av. 6.30 's m. 6.30 's m. 6.30 'b av. 6.80 's av. 6.80 'sav. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam 25 April Per mail via Amsterdam (Oolonlijn) 11 April Per mail vla St. Nazaire 9 April Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (GolonlJjn) 11 April 6.30 'sav Idem (Zd. Paciflclijn) 22April 6.80'sav. Por mail over Engeland 15April 6.80'sav. Naar Aruba, Bonaire en Ouraqao Per zeepost via A'dam (Oolonlijn) Idem (Zd. Paciflclijn) Per mail over Engeland Idem over Frankrijk 11 April 22 10,12 en 15 12 en 18 6.30 's av. 6.30 'sav. 6.80 'sm. 8.00 'sav. Per zeepost to verzenden stukken behooren te zijn voorzion van de aan wijzing „zeepost". Aan Hr. Ms. opnomlngsvnartulg „WH- lobrord Snelllus" te Padang: 11 April, 8.80 ro.; 17 April, 0.80 'sav. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. West-IndlB.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2