DUBBELE AANVARING. De Vol en dam tn aanvaring met het stoomschip Gilhansen, dat op rgn beurt tegen een modder- nilger la opgeloopen. Zondagnacht is het stoomschip „Volen1- (jiamT', van de HollandAmerika Mjn, dat gedurende eenigie maanden tochten' heeft gemaakt van New-York: naar West-Indië, uit New-York den) Nieuwen Waterweg bin nengekomen. Het was dik) van den mist, en de kapitein heetft -voon anker wilieni gaan, ihö welke manoeuvre het schip heide ankers imoet hebben vertoren! althans het is ach teruit gedreven door den krachtiger! eb- atxoom en uïet het achterschip terechtge komen tegen den kop van het reedis voor anker liggende Duitsche stoomschip „Gil- baiusen". Ook dit schip radkite op drilt en het is tegeni een in den Waterweg aan het werk zijinden modderzuiger terechtgekomen. De „Volendam"' heeft schade aan het ach terschip gdkregen en is onder den Zuidwal, ongeveer tegenover dten aanlegsteiger van de HollandAmerika lijn te Hoek van Hol land, aan denl grond giezet Ook de „Gilhlausen", die een1 ingedeuk- ten steven heeft en voorts schade heeft ge kregen aan de davits, is aan de Zuidzijde van het vaarwater aan denl grond gezet. De aanvaring m'oet met groote kracht zijn geschied, de schepen zijn althans met een harden klap tegen elkaar geloppen, zoo zelfs, dat Hoek van Hollanders, die dicht bij het station wonen! er van wakker zijn ge schrokken. De passagiers van de „Volendam zijn aan iboord gebleven. Men meldt nader: Om half twaalf gisterenmorgen heeft de zeesleepboot „Roode Zee", die een tros had uitgebracht op het achterschip van de JVo- lendanT, dit schip in de vaargeul terugge bracht, waarna de „Volendam" haar reis naar Rotterdam heeft voortgezet, vergezeld van de „Ooliumfbus" en nog een_ directie- ibootje van de HollandAmerika lijn. TezeMder tijd i!s de sleepboot „Ganges" aan het achterschip van de „Gilhausen" gaan trekken! en dit schip is om kwart voor 12 vlot gebracht, waarna bet eveneens Is opgestoomd naar Rotterdam. (Naar de ankers van de „Volendam" en de „Gühausen" wordt nog gevisoht ZWARE BRAND AAN DEN MATHENESSERDUK TE ROTTERDAM Met 10 Btralen gebluscht. Een clgarette de oorzaak? Zaterdagmorgen heeft te Rotterdam een zware brand gewoed. Tegen half elf werd ontdekt, dat rook opsteeg uit een pand, dat aan den Mathenesserdijk aldaar benedendijks staat. Dit pand is gevestigd een fouragehandel van de firma Jas. v. d. Kooi. Het pand1 was tot den nok gevuld met hooi, stroo en mest In zeer korten tijd heeft het vuur zich door het geheele gebouw verspreid, zoo dat reeds enkele minuten na het ontdek ken van den brandi het geheele gebouw in lichten laaie stond! Dwars tegen het gebouw, waarin de fouragehandel is gevestigd, ligt een woonhuis, dat met het front naar een afrit van den dijk is gelegen. In dat pand woont de familie van Meeuwen. Dadelijk nadat de brand was ontdekt zijn burgers en agenten van politie begonnen met het ontruimen van dit huis. Men ls er in ge slaagd nog een groot gedeélte van den boedel in veiligheid te brengen. Aan dien anderen kant van den fouragehandel is ^eveneens een woonhuis. Daarin lagen eenige kinderen ziek aan mazelen. Ter stond ls de geneeskundige dienst gewaar schuwd, om die kinderen naar een zieken huis over te brengen. Dit bleek evenwel niet noodig te zijn. Inmiddels was de brandweer krachtig met het blusschingswerk begonnen. In een uur tijd was men het vuur ge heel meester en tegen half twaalf kon die eene na de andere spuit het werk staken. Het pand is geheel uitgebrand; het dak ia grootendeels doorgebrand. Verzekering dekt de schade. Toen dC brand uitbrak stond in het be nedengedeelte nog de hit van den groente boer Kramer. Dit dier heeft men niet meer kunnen redden. Het is dan ook in de vlammen omgekomen. Over de oorzaak van den brand ver neemt die Nw. Rott. Ct. nog dat men ver moedt, dat een achteloos weggeworpen eindje sigarette in het hooi terecht is ge komen en dat zoo de brand is ontstaan De politie stelt een onderzoek in. DE MOORD TE GROOTEGAST. Een verzekeringskwestie. Men meldt aan het Nieuwsblad van het Noorden: Bij de schaderegeling van het huls met Inboedel, door den moordenaar Wijkstra, in brand gestoken en dat verzekerd was bij „De Nederlanden van 1845", deed zich een eigenaardig geval voor. De polis luid de ten gunste van de moeder, die aan den brand geen schuld had, zoodat uitkeering moest volgen. Maar de moeder overleefde den moord slechts kort en nu gingen haar rechten over op haar 5 kinderen, van wie de zoon-brandstichter wettelijk uitviel. In tegendeel bepaalt art. 284 W. v. K., dat de verzekeraar, die de schade van een ver zekerd voorwerp heeft betaald, in alle rechten treedt, welke de verzekerde ter zake van die schade tegen derden mocht hebben. De maatschappij heeft nu aan 4 kinderen een vijfde van het verzekerde bedrag uitbetaald, waarvoor zij een vorde ring van het totaal uitgekeerde bedrag tegen den brandstichter kreeg. Deze kreeg niets, doch zijn aandeel werd ter beschik king gesteld van het comité, dat gelden tot steun aan de nagelaten betrekkingen der ■tefihtottexs heelt ingezameld. VERDUISTERINGEN TE AMSTERDAM. De gerechtelijke politie te Brussel heeft Vrijdag op verzoek van de Nederlandsohe justitie den advokaat Robert Boucaille ge arresteerd, die te Amsterdam belangrijke verduisteringen zou gepleegd hebben. Boucaille is in de gevangenis te Vorst by Brussel opgesloten en zal vermoedelijk spoedig worden uitgeleverd. BRANDSTICHTING. Gisteren is te Zandberg, onder Onsrt- wedde (Gron.) een koffiehuis afgebrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Te Winschoten is Vrijdag na verhoor van de justitie wegens brandstichting op gesloten S. M., huisvrouw van S. S., al daar. KOKENDE THEE OVER HET LICHAAM. Kindje gedood. Een 8-jarig kind was Zaterdagmiddag in de huiskamer zijner ouders met de poes aan het spelen. Daarbij' liep het ventje tegen de theetafel op en kreeg een pot met kokende thee over zich heen. Deer lijk verwond werd de jongen naar het ziekenhuis gebracht. Eenigo uren later is hij aan zijn brandwonden overleden. Buitenland. Scheepsramp. Het Russische stoomschip Una tegen de rotsen geslagen; 87 men- schen verongelukt [Het Russische stoomschip „Una" is ten gevolge van denl stotrmi, die in de Adriati- sch» zee woedde, op drift geraakt eni tegen de rotsen) van hiet eiland! Bago geslagen). Hlet schip brak (middendoor. De geheele be manning, bestaande uit» 37 koppeni, voor liet grootste deel Russent, is omgekomen. Tot nog toe zajo 5 lijken gevonden. HOTELBRAND IN JAPAN. Zes dooden. Vrijdag is in een hotel in Kagozchima brand uitgebroken, waarbij 6 menschen zijn omgekomen; 19 anderen kregen brandwonden, sommige van ernstigen aard. Omtrent de oorzaak staat nog niets vast. HITTEGOLF IN DE VER. STATEN. Gedurende den afgeloopen Zondag steeg de thermometer te Néw York en te Wash ington tot boven 80 graden Celsius. EEN DOLLE KOE Bij de inlading van een transport koeien te leigmnouth in Devon heeft een dolge worden koe Zaterdagmorgen het geheele spoorwegverkeer naar Plymouth en Exeter in de war gebracht. Het dier wist te ontsnappen en rende de spoorbaan op, die tot bet naaste dorpje dat 13 K.M. verder ligt, door 5 tunnels gaat, terwijl de weg aan de ééne zijde door een steenen zeewering en aan de andere door een steil talud begrensd wordt. Spoorwegpersoneel volgde het dier door alle 5 tunnels, in welke het verkeer langs telegrafischen weg was opgehouden, maar eerst twee uur later werd de koe aan den ingang van het dorpje Starcroos door telefonisch gewaar schuwde politie gepakt. DE STORMEN IN HET NOORDEN DER VER. STATEN. Wolff meldt uit New York: De reeds gemelde nieuwe stormen in het Noorden van de Vereenigde Staten hebben ook in Wlsoonsin, Nebraska en Iowa groote verwoestingen aangericht. Het aantal dooden bedraagt nu reeds 30; men neemt aan dat het aantal nog hooger ls, daar veelal eenzaam gelegen boerde rijen door den storm getroffen zijn en men daaromtrent nog geen bericht kon hebben. EEN SLEEPBOOT OP DEN RIJN GEZONKEN. Op den Rijn bij Crefeld zijn Vrijdag de sleepboot Möwe van de firma Gebr. Weber uit Keulen en de stoomboot Rot terdam van de Nederlandsohe Stoomboot- reoderij in botsing gekomen. De Möwe is gekapseisd en binnen twee minuter gezonken. Van de bemanning van zes koppen zijn vijf gered. Een sto ker wordt vermist VISSCHERSDRAMA OP DE OOSTZEE Vier vlsschers verdronken. Vrijdagnacht is een botter, aan de kust der Oostzee dichtbij de badplaats Ahlbeek omgeslagen. De vier vlsschers waren be zig met het inhalen der netten toen hun boot door een hevigen sneeuwstorm ge troffen werd. Het gewicht der netten deed de boot overhellen en een windstoot wierp haar om. Alle vier visschers zijn verdron ken, ofschoon van de kust nog een red dingboot in zee is gestoken, die evenwel terug moest keeren. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN DUIKBOOT. Aan boord van de Fransche duikboot Jean Routier vond tijdens de proefvaart een ontploffing plaats, waardoor drie ma trozen ernstig gewond werden. Zij moes ten naar het marinehospitaal te Breit worden overgebracht. KOUDE IN ZWITSERLAND. In geheel Zwitserland, behalve aan den Zuidvoet der Alpen, heerscht strenge vorst met sneeuwjacht Op 2000 M. hoogte staat de thermometer 20 graden Celsius. DE OVERSTROOMINGEN OP TASMANIE Omtrent groote overstroomingen in het Noorden van Tasmanië wordt uit Hobart gemeld, dat het land nog nooit door een dergelijke ramp is getroffen. Verschei dene bruggen in de voornaamste ver keerswegen en spoorwegen werden weg gerukt. De telegrafische en telefonische verbindingen zijn overal vernield en de hoofdstad Hobart is van de rest van het land volkomen afgesneden en kan alleen nog door draadlooze verbindingen con tact met het land onderhouden. Het aantal dooden wordt voorloopig op 23 geschat, maar men vreest dat het nog belangrijk zal stijgen. Het zwaarst is de stad Derby getrof fen, waar een groote dijk doorbrak en 750 millioen gallon water zich over de stad stortte. GOEDE VRIENDEN. Te Bakoe (Rusland) is de bandiet Gaddzjinski vermoord, die langen tijd de bevolking geterroriseerd had. Na zijn dood kwam uit, dat hij drie maanden lang onderdak gevonden had bij den officier van het openbaar ministerie. Andere leden van het O.M. bleken ook op de hoogte. Tegen hen is een onderzoek gaande. DE GEBROEDERS SAS. Elscheu schadevergoeding. De advocaat van de gebroeders Sass, die in verband met de inbraak in de kluis van de Disoonto Gesellschaft in hechte nis waren genomen, maar Zaterdag J.L weder in vrijheid zijn gesteld, heeft stap pen gedaan om schadevergoeding voor zijn cliënten te verkrijgen. De oudste broeder had een sigarenwinkel, die goed ging, maar tijdens zijn arrestatie gesloten bleef. Sass zal den winkel ook niet her openen daar h}j de meeste klanten wel kwijt zal zijn. De tweede broeder heeft zijn betrekking van chauffeur door zijn arrestatie verloren. EEN OUDE VROUW VERBRAND. Een brandramp deed zich Zondag voor in de Brusselsohe voorstad Anderlecht, waar, door ontploffing van een bus ben zine, de winkel van een stoffenververij in vlammen opging. Een zeventigjarige vrouw verbrandde; haar dochter liep zware brandwonden op, die eveneens haar leven in gevaar brengen, terwijl ook een jonge man bij reddlngwerken brand wonden opliep. DE MOORD OP EEN OUDE VROUW. Door twee jongens gepleegd. Een paar dagen geleden hebben wij melding gemaakt van een laaghartigen moord op een vrouw van in de zeventig jaar, die in haar slaap is vermoord. De daders hadden de oude vrouw in den af- zichtelijksten zin van het woord het hoofd ingeslagen. De moordenaars zijn gisteren gepakt. Het zijn twee jongens van 14 en 15 jaar oud. Hun buit heeft twaalf frank bedragen. WOLKBREUKEN IN CANADA. In de provincie Ontario zijn hevige wolkbreuken losgebarsten, waardoor twee treinen ontspoorden. De beide machinisten zijn daarbij omgekomen. Een auto stortte in een rivier, daar de brug door de wolkbreuk vernield was. In de heele provincie is groote schade aangericht. OLIFANTEN ONTSNAPT. In het stadje Reutlingen (Duitschland) zijn Vrijdag vier olifanten uit een circus ontsnapt, dat daar sinds korten tijd voor stellingen geeft. Een der beesten liep de straat op ©n bracht een bezoek aan ver schillende winkels. Eerst trapte hij de deur van een lampenwinkel in en snuffel de den heelen winkel rond, zonder veel schade te berokkenen, daarna verbrijzelde hij bij een opticien een groote kast vol brillen en optische Instrumenten; ook in een muziekwinkel hield het dier geweldig huls, vervolgens sloeg hij het etalageraam van een winkel in, horloges in en onder weg trapte hij nog een fiets en een motor fiets stuk. Tenslotte kon het beest door zijn bewakers worden gepakt, één van de bewakers werd daarbij gewond. HET SPOORWEGONGELUK BIJ BOBOCU. De oorzaak van het ongeluk. De minister van verkeerswezen, die ter plaatse een onderzoek naar de oorzaak van het spoorwegongeluk bij Boboou in gesteld heeft, heeft verklaard, dat het onderzoek heeft uitgewezen, dat het ge zamenlijke personeel van het station, de directie inbegrepen, voor het ongeluk aansprakelijk is wegens het niet naleven van de voorschriften. Tot dusver zijn er twaalf dooden en vijf tig gewonden geteld. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Vijf dooden. Bij Darmstadt is Zondagavond een auto op een overweg door een trein gegrepen en verpletterd. Van de 5 inzittenden wa ren twee dadelijk dood, de andere drie zwaar gewond. Ook zij zijn inmiddels overleden. DE KOUDE VOORBIJ. (Het weer ls in DuitscManid dn het alge meen aazumerkeltijllo vierfoeterd. in Oost-Pruisen dlaeHdC dn dleni afgeloopen nacht het kwiilk nog tot twee gradem onder nul; te Berlijn was de temperatuur Maan dag 9 graden boven het nulpunt. EEN OMNIBUS OMGESLAGEN. Veertien Inzittenden gedood Op den weg tusschen Rio Bamba en Guano is een omnibus omgeslagen en van een helling gekanteld. Veertien in zittenden kwamen bij het ongeluk om het leven. Stoomvaartberichten. Marineberfchten. Stoomvaart Mij. Nederland. Karimata, u., 5 April v. Belawan. Koningin der Nederlanden, t., 6 April te Be- lawan. Mapia, t., 8 April v. Port Said. P. C. Hooft, t., 7 April v. Port Said. Poeloe Laut, t., pass. 7 April Perim Rott, t., 7 April te A'dam. Salabangka, t., 6 April v. Genua. Saparoea, t., 8 April v. Port Said. Simaloer, u., pass. 5 April Perim. Christiaan Huijgens, u., 5 April v. Genua. Madoera, u., 5 April te Lissabon. Moena, u., pass. 5 April Gibraltar. Prinses Juliana, 5 April te A'dam. Prins der Nederlanden, u., 6 April v. Colombo. Kambangan, u., pass. 6 April Perim. Roepat, u., pass. 6 April Perim. Saleier, u., April te Batavia. Rondo, t., 8 April te Suez. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Adonis, 6 April v. Trapani. Ajax, 7 April te Algiers. Almelo, u., April v. Cristobal. Amor, 5 April v. New-York. Amsterdam, t., 4 April v. Iquique. Amstelkerk, 7 April te A'dam. Berenice, pass. 8 April Dungeaeii Celaeno, 6 April v. A'dam. Clio, 7 April te R'dam. Deucalion, 7 April v. Guatamala. Poros, 6 April te Venetië. Ganymedes, 6 April v. Volo. Hebe, 6 April v. Valencia. Helder, 8 April te A'dam. Hermes, 7 April v. Samoa. Iris, pass. 7 April Holtenau. Jason, 6 April te Randers. Juno, 6 April te Alexandrië. Peursum, 6 April v. Cristobal. Pollux, pass. 6 April Gibraltar. Proteus, 8 April te Hamburg. Reinbek, 8 April te A'dam. Van Rensselaer, 7 April te A'dam. Venus, 7 April v. Hamburg. Vesta, 6 April v. Constanza. Zeus 6 April te Oporto. Baralt, 4 April v. Panama. Boskoop, t., S April v. Talcahuano. Clio, 6 April v. A'dam. Erato, pass. 8 April Holtenau. Euterpe, 6 April v. A'dam. Föhr, 6 Apr'1 v. A'dam. Merope, 6 April v. A'dam. Orion, 6 April v. R'dam. Pluto, 6 April v. A'dam. Poseidon, 6 April v. A'dam. Saturmus, 6 April v. A'dam. Tellus, 6 April v. A'dam. Achilles, s April v. Ceuta. Aurora, 8 April te A'dam. Brielle, u., 5 April te Callaa Eos, 8 April v. R'dam. Neptunus, 5 April te Burriana. Orpheus, 5 April te Malaga. Stella, 5 April te Curaqao. Boskoop, t., 4 April te Talcahuano. Barneveld, t., 5 April te Panama. Waaldijk, 7 April Azoren gep. Simon Bolivar, t., 8 April te Plymouth. Telamon, t., 7 April te Havre. Rhea, u., 5 April te Kingston. Venus, 8 April te A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u., 7 April v. Leixoea. Gaasterland, u., 7 April te Antwerpen. Gelria, u., 6 April v. Santos. Orania, t., 6 April v. Rio Janelro. Kennemerland, t., 9 April te IJmuiden ver wacht. Zeelandia, t., 7 April te A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Mampawa, pass. 7 April Sokotra. Manipi, pass. 7 April Alexandrië. Reynst, pass. 7 April Malta. Rokan, pass. 7 April Malta. Mandar, 6 April v. Suez. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, t., pasa. 4 April Fernando No- ron-ha. Stad Amsterdam, pass. 5 April Dungeneaa. HollandAfrika Lijn. Isleworth, t., pass. 6 April Ouessant. Klipfontein, 6 April te Antwerpen. Nieuwkerk, t., 5 April v. Mozamique. Nijkerk, u., 5 April v. Dar-es-Salaam. Springfontein, t., 6 April te Zanzibar. Sumatra, u., 6 April v. E. London. Billiton, t., 4 April te Suez. Heemskerk, t., 5 April v. Las Palma». Nias, u., pass. 6 April Bevezier Jagersfontein, u., 5 April v. Gibraltar. Grijpskerk, t., pass. 7 April Gibraltar. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk, 4 April v. Cristobal. Leerdam, pass. 7 April Ouessant. Lochgoil, 7 April te R'dam. Nebraska, 4 April v. L. Angeles. Spaarndam, pass. 8 April Ouessant Volendam, 8 April In den N. Waterweg. Eemdijk, 5 April te Vancouver. Kinderdijk, 6 April te R'dam. Lochmonar, 5 April te P. Everett. Lochkatrine, 4 April v. S. Franclsco. Maasdam, 5 April te Havana. Nieuw-Amsterdam, s April v. Halifax. Rotterdam, 5 April v. Gibraltar. Glamorganshlre, pass. 8 April Vlissingen. Nieuw-Amsterdam, 7 April te New-York. Rijndam, pass. 8 April Lizard. Volendam, 8 April te R'dam. HollandBritsch-Indië Lijn. Koudekerk, 6 April v. R'dam. Ridderkerk, t., pass. 6 April Gibraltar. Schiekerk, 7 April te Hamburg. Texel, u., pass. 8 April Ouessant. Hoogkerk, 6 April v. Bombay. Sommeisdijk, t., pass. 5 April Gibraltar. Streefkerk, t., pass. 5 April Perim. Hoogkerk, u., 8 April te Kurrachee. Meerkerk, u., 7 April te Calcutta. HollandO.-Azië Lijn. Ouderkerk, 7 April te R'dam. Gemma, u., 6 April te Manilla. Zosma, u., 8 April te Port Said. Oostkerk, 8 April v. Antwerpen. HollandWest-Afrika Lijn. Albireo, 6 April v. A'dam. Ceres, 6 April v. A'dam. Drechtstroom, 7 April te R'dam Helder, 8 April te A'dam. Alkaid, t., 5 April v. P. Gentll. Drechteriaad, t, April ta Cape Coaet. Reggestroom, t., 8 April v. Takoradl. Vondel, u., pass. 7 April Finisterre. Oberon, u., 6 April v. Burutu. Orestes, u., 6 April te Teneriffe. JavaNew-York Lijn. Blijdendijk, 6 April te Sabang. Bovenkerk, u., 5 April v. Oran. Djambi, 6 April v. Sabang. Kniight Companion, 5 *April v. Padang. Palembang, 5 April v. Philadelphia. Sitoebondo, 7 April te Suez. JavaBengalen Lijn. Moros, 5 April v. Belawan. JavaChinaJapan Lijn. Tjileboet, 5 April v. Hongkong. Tjdliwong, 5 April te Soerabaja. Java Pacific Lijn. Siantar, 3 April v. Singapore. Bintang, 5 April te Los Angeles. Modjokerto, 6 April v. Singapore. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, t., pass. 8 April Gibraltar. Djember, 7 April te Batavia. Gorontalo, wordt 8 April 'i nachts te R'dam verwacht. Kertosono, u., pass. 7 April Aden. Kota Gede t., pass. 6 April Point de Galle. Kota Radja, u., pass. 6 April Kaap Bon. Madioen, t., 7 April te Marseille. Marken, t., pass. 6 April Finisterre. Medan, u., 7 April te Londen. Patria, u,, pass. 7 April Finisterre. Tambora, t., pass. 8 April Sagre». Tjerimai, u., pass. 7 April Perim. Toba, 6 April te Vlaardingen. Soekaboemi, S April te Soerabaja. Tabanan, 6 April v. Batavia. Tosari, t., 8 April v. Londen. Buitenzorg, t., 5 April v. Marseille. Tapanoeli, u., pass. 5 April Pantellaria. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Bellatrix, u., pass. 6 April Las Palmas Alcor, u., pass. 6 April Vlissingen. Aldabi, t., 5 April v. Santos. Aldebaran, 8 April te R'dam. Algorab, 7 April te R'dam. Alpherat, 5 April te Hamburg. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Laertus, pass. 6 April Perim. Priam, 6 April v. Glasgow. Sarpedon, paas. 7 April Prawlepoint. Theseus, 8 April te A'dam. Automedon, 5 April te Londen. Meriones, 3 April v. Yokohama. Polyphemius, 4 April v. Singapore. Prometheus, 7 April v. Sabang. Achilles, 5 April te Marseille. Ajax, 4 April te Shimoneseki. Polyphemus, 5 April v. Port Swettenham. Phemdus, 7 April te Suez. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 6 April v. Savona. Jonge Maria, pass. 8 April Finisterre. Jonge Anthony, 5 April v. Algiers. Jonge Jacobus, 5 April v. Genua. Jonge Johanna, pass. 6 April Gibraltar. Oud-vice-admiraal Van Bleyiwijk Rla. t Te Voorschoten is Zondag overleden, 65 jaar oud, de gepens. vice-admiraal H. W. G. van Bleyswijk Ris. Off. van gez. ie ld. der zeemacht J. Rla ia van zijn plaataing bij den dienat in Ooat-Indiê hier te lande teruggekeerd. Off. van den M.S.D. ie kl. N. M. de Voa, die voor den tijd van z jaren waa geplaatat bij den dienst in Ooat-Indië, ia hier te lande terug gekeerd. De off. van den M.S.D. ie kL titulair J. A. de Veer wordt is dezer aan boord van Hr. Ma. Hertog Hendrik geplaatat. De off. M.S.D. ie kl. A. H. Voctelink, die nende aan boord Hertog Hendrik, wordt den iöen April geplaatst te Willemsoord ten einde zich voor te bereiden voor. de betrekking van hoofdoff. M.S.D., toegevoegd aan den Com mandant der Marine te Willemsoord. Hij wordt vervangen door den off. M.S.D. ie kl. tit. J. A. de Veer, die den I5en April aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik wordt geplaatst. De off.-vlieger der ze kl. J. Benus, dienende bij de Kooij, wordt den 3oen April ter beschik king gesteld en is bestemd den zien Mei d.a.v. per s.s. Koningin der Nederlanden naar O.-I. te worden uitgezonden. De off. M.S.D. der ze ld. W. J. Dallnghaua, S. G. Barendregt en G. A. Dijkstra zijn ge slaagd voor het geheele examen voor off. M.S.D. ie ld. De off. M.S.D. ze kl. A. A. C. Kramer, H. C. Timmera, L. C. Lagaaij en U. Hempeniua zijn geslaagd voor het eerste gedeelte van off. M.S.D. der ie klasse. De luit. ter zee 3e kl. F. R. L. Gonggrijp, dienende in de Kazerne voor den 0.zeed., wordt den ien Mei ter beschikking gesteld en is bestemd den Z9en Mei d.a.v. per a.a. Insu- linde naar O.-I. te worden uitgezonden. De macht.-majoor L. Dekkers wordt den 9«n April g»edetach. aan boord van Spcijk. De macht.-majoor A. Bakker, aerg.-macht. J. Eekhart en aerg.-macht. A. de Heer wor den den uen April geplaatst bij den afbouw van Hr. Ms. van Galen te Rotterdam. De serg.-macht. J. A. Grotzlnger wordt den zóen April geplaatst bij den afbouw van Hr. Ms. Witte de With te Rotterdam. zs April: serg.-macht. A, Massee van van Speijk naar Mar.kaz. Willemsoord (Hefring). De serg.-vliegtuigmaker D. C. Hoogerdijk wordt den loen April geplaatst te Rotterdam en werkzaam gesteld bij de KL.M. De id. P. E »s el man alsvoren. De serg.-torpedomaker J. B. Klelnpaste wordt den ijen April en de torpedomaker- majoor G. Harjer den I7en Juni gecommit teerd naar Weijmouth. De serg.-torpedomaker A. W. Jongman wordt den isen April geplaatst te R'dam bij den afbouw van Hr. Ms. Witte de With. De serg.-vlgtmr. E. Westerveld wordt den ioen April gedetacheerd bij de Vliegtuigfabriek Aviolanda te Papendrecht. De ld. J. Crama wordt den loen April tijde lijk tewerk gesteld bij de Ned. vliegtuigfabriek te A'dam. De tewerksteling van den serg.-vlgtmr. J. J. J. Martens bij de Ned. vliegtuigfabriek te A'dam wordt den izen April Ingetrokken en wordt hij weder geplaatst op de Kooij. De serg.-vlgtmr. W. N. C. Zomerdijk J. W. Hekel worden den ioen April geplaatst van- de Koe ij naar de Mok

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6