uit de ouderlijke -woning vecrd'wenien. Zij hadden besloten samen naar Afrika te tijgen om er te gaan boeren. Na 70 merk van hun ouders te hebben gestolen, braken zijl in een pOliti dbureau te Karisr be in en ontvreemd den eir twee dienstrev ivera Zoo uitgerust trokken ze naar Darmuaxït en verborgen er zich op het vliegveld imet het doel er die® nachts een vliegtuig te stelen en er mee naar Afrika te vliegen. Zij hadden ook al een vliegtuig uit een der loodsen gehaald toen een nachtwaker hen betrapte en wist in te rekenleni, voordat zij tan1 revolvers hadden, kunnen trekken. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 23 ApriL Uitspraken. W. T. H., gedetineerd te den Bosch, diefstal van kippen en geldbeurs te Texel, 8 maanden gev. met gevangenneming. A. v. d. H., Den Helder, zedenmisdrijf, 60 boete of 60 dagen. Hooger beroep vonnis overtreding Drankwet Mej. Anna Jacoba M., buisvrouw van J. v. d. L., verlofhouder te den Helder, is veroordeeld ter zake overtreding art. 47 Drankwet, het in haar verlofgelegenheid vrouwelijke personen aanwezig hebben, zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders der gemeente, in den nacht van 18 op 19 Nov. j.1. Deze zaak wordt he den in hooger beroep behandeld. Mr. Haars opponeert als raadsman en verdediger en een aantal getuigen a char ge en decharge worden gehoord. De kwestie is dat de man van de zuster van de verlofhoudster daar fungeerde als bediende, terwijl diens vrouw, zuster van verdachte, daar mede aanwezig was. Er waren meerdere bezoekers, onder meer marine-matrozen, met wie de zus ter heeft gedanst. Ook waren meerdere dames ter plaatse, die zich amuseerden met de edele danskunst. Voorts de werk ster van de verlofhoudster was dien avond in het lokaal aanwezig en danste met de matrozen. De president vraagt aan de bewuste werkster: Hoeveel verdient u? Werkster: 8 guldenI President 8 gulden per dag? Werkster (zuchtend): Nee, per week! Deze dame verklaart dat zij na afloop van haar werkstersarbeid in het café kwam en daar met de aanwezige heeren danste. Zij genoot dan van de gelagjes, die haar gepresenteerd werden. Haar juf frouw vond dat goed. Brigadier heeft in den bewusten nacht in het perceel Hoofdgracht 88 de dames aangetroffen. Zonder vrouwen loopen der gelijke zaken niet, decreteert de brigadier. De overtredingen kunnen echter eerst dan geconstateerd worden, als er oneenig- hedd onder de dames komt. Brigadier Horstman is positief over tuigd dat in de inrichting van verdachte gelegenheid wordt gegeven tot rendez- vous. Eenige militairen van de marine wor den als getuigen a decharge, op verzoek van verdediger gehoord. Volgens die getuigen zou de werkster gezegd hebben, dat als zij kon, zij moeder (dat is de verdachte) er in zou luizen. Korporaal-kok Akkerman, die Zaterdags en Zondags bij zijn schoonzuster bedient, verklaart, dat z'n vrouw alleen consumptie geniet, als hij haar die verstrekt en niet van anderen. Als die haar iets presentee ren, moet zij van getuige toestemming hebben. a Verdachte zegt geen permissie te heb ben vrouwen in haar café aanwezig te hebben. De Officier releveert, dat verdachte is veroordeeld tot 76 of 10 dagen en noemt het een onverkwikkelijke zaak. Overigens acht de officier de overtreding bewezen en vordert 100 boete of 60 dagen, zulks met het oog op den ernst van het feit. Mr. Haars bestrijdt de dagvaarding, die naar zijn meening onvolledig is en daar om geen strafbaar feit inhoudt, zoodat al leen op dien grond de verdachte reeds van rechtsvervolging zal moeten worden ontslagen. Voorts trekt pleiter de verkla ringen1 van getuige V. LeenVoogt in twijfel, wat betreft de waarheid en wijst daarbij op de verklaringen van de getuige a decharge. Pleiter neemt ook niet aan, dat de vrouwen aanwezig waren „van wege" ^e verlofhoudster en concludeert ontslag subsidiair vrijspraak. Hierna volgt ré- en dupliek over de juridische juistheid der dagvaarding en andere ter sprake gebraohte punten, waarbij de de baters ieder persisteeren bij hun oonclu- siën. Nog iets ln dien geest. Daarop staat terecht de caféhouder Joh. Jac. M., te Den Helder. Deze heer is ook door den Kantonrechter te Den Helder veroordeeld, wegens het aanwezig heb ben van vrouwspersonen in zijn localiteit, zonder toestemming van B. en W., op 15 en 17 Nov., welke feiten door den briga dier Horstman zijn geconstateerd. Ook in deze zaak treedt mr. Haars, namens mr. Seegers op als verdediger. Verschillende getuigen a decharge uit de vorige zaak worden ook ditmaal gehoord. Appellant is veroordeeld tot 75 boete of 10 dagen, omdat in zijn café aanwezig ■was zekere mej. van Suren, geb. Meijer, die daar op den dag dienst deed als „werk ster". De officier memoreert dat deze juffrouw in het café deed of ze thuis was. Zij amu seerde zich met schepelingen en zat zelfs aan de stamtafel met een handwerkje. Pr- requlreert, na ampele bespreking in ntet één doch 2 geld boeten n.1. 2 maal J 60 boete of 2 maal 80 dagen hechtenis. Zulks op grond dat niet één doch twee fei- ^en test© gelegd. Mr-Haars refereert zich ln hoofdzaak aan zijn vorig pleidooi. PLUIMVEETEELT. Haven van Nieuwediep Sport. VOETBAL. svw. Marineberiohten. Blijkens een bjj het departement van defensie ingekomen telegram is Hr. Ma. opnemingsrvaartuig Willebrord Bnelllus op 28 dezer van Aden vertrokken met be stemming naar Padang. Legerberichten. NIEUWE UITBREIDING DER N.S.F. Dezen zomer zal de Nederlandsohe Seintoestellen Fabriek (Radio N.S.F.) te Hilversum weer een nieuwe groote uit breiding ondergaan: de werkoppervlakte, welke thans ongeveer 12.000 M2 bedraagt, zal op ongeveer 20.000 M2. worden ge bracht. 0.m. zal een nieuwe fabrieksrulmte worden gebouwd, welke ongeveer 8200 M2. zal beslaan, en rondom gaanderijen voor kantoorlokalen enz. zal bevatten. TACHTIG MILLIOEN GULDEN. Hebben we wel voldoende notie an den om vang van onze pluimveeteelt. Men wil nog wel eens minachtend op de kippenhouderij neerzien. Toch is dit bedrijf in een goede kwarteeuw een bron vaD onze nationale welvaart geworden. Honderd en twintig millioen gulden is nu de opbrengst van de pluimveeteelt. Dat is een be drag om eerbied voor te hebben. Dat is het iode deel van onze totale bodem-productie, landbouw, tuinbouw, veeteelt enz. enz. alles inbegrepen. Aan de opbrengst van de pluim veeteelt heeft ons land voor eigen consumptie veel te veel, maar we hebben het geluk, dat wij meer dan 2/3 uit kunnen voeren. Volgens het Rijksbureau voor statistiek was, de gemaakte besomming, voor de uitgevoerde eieren en pluimvee in 1927 80.000.000. En 1928 en 1929 zullen wel weer merkbaar hooger zijn. Wie eenige kennis van handel heeft en begrijpt wat concurrentie is, zal begrijpen dat andere lan den dat met leede oogen aanzien en al hun best doen om ons dit voordeel afhandig 'te maken. Onze beste klanten zijn Duitschland en En geland. Vooral Duitschland. Men herinnert zich dat wij voor eenige weken de aandacht vestigden, op de groote reclamecampagne welke in Engeland wordt gemaakt voor het Britsche ei en nu is in navolging daarvan ook de Duit sche pers een campagne begonnen, voor het Duitsche ei. Maar dit is nog niet alles. De ver- eenigde Duitsche pluimveehouders dringen bij hun regeering aan om het invoerrecht op Ned. eieren te verhoogen, van 5 Mk. tot 25 Mk. Zoo wij reeds vroeger opmerkten zijn Duitschland en Engeland bij lange niet in staat om in eigen behoefte te voorzien, doch dit mag ons niet gerust stellen. Onze concur renten bij den invoer in die landen zijn Rus land, Polen en Denemarken en dit zijn gewel dige concurrenten, luister maar. Duitschland importeerde in 1927 drie milliard eieren. Daar van leverde Nederland 619 millioen, Rusland 549 millioen, Polen 230 millioen en Denemar ken 190 millioen stuks. Nederland stond toen bovenaan. In 1928 steeg onze Invoer tot 680 millioen, doch de Russische invoer steeg fot 860 millioen stuks, terwijl ook de Poolsche en Deensche invoer meer steeg dan de Neder- landsche. Het een met het ander .brengt natuurlijk onrust onder de Pluimveehouderij in al haar geledingen. Men begrijpt dat dit niet goed gaat en dat er iets tegen moet worden gedaan. De 80 millioen gulden, die onze uitvoer op brengt, moet niet alleen behouden blijven, maar moet grooter worden. Onze vermeerdering van invoer in Duitschland en Engeland moet ge lijken tred houden met die van onze concur renten of het moet meer zijn. Daar is ieder het over eens, maar hoe? Dit is natuurlijk niet te doen door een paar menschen, daar moet ieder, die iets met de pl veeteelt te maken heeft aan mede werken vooral de kleine pluimveehouder. In een gesprek, dat wij on langs over dit onderwerp hadden met een kip- penhouder van beteekenis, zei deze: „Wat doet de regeering?" Wij zouden de vraag wil len stellen: wat doet de kippenhouder zelf? Het is altijd een teere kwestie als men iemand op zijn tekortkomingen moet wijzen, daarom willen we eerst verklaren, dat wij met hart en ziel ijveren voor de belangen van de pluimvee teelt en die van den kleinen pluimveehouder m het bijzonder en wij hopen, dat men onze wen ken in deze evenveel zal waardeuren als de wenken, welke wij gaven op fokgebied. Het is genoegzaam bekend, dat men op sociaal-economisch gebied als eenling niets uitricht en hoeveel kippenhouders, die weke lijks hun eitjes moeten verkoopen, zijn er lid van de pluimveevereeniging? Hoofdschuddend moeten wij constateeren,dat het percentage zeer laag is. Enkele centen per week wil men niet aan conributie betalen, aan een vereeni- ging, waar men gezamenlijk zijn belangen kan kenbaar maken bij de bevoegde autoriteiten, waar men de belangen het vak betreffende kan bespreken, waar men onderwezen kan worden, men is zelfs afkeerig als men hen over orga nisatie spreekt, en dan vraagt men als er ge vaar voor het bestaan dreigt, „wat doet de re geering?", alsof de regeering zal komen vra gen: „kippenhouders, wat kunnen we nu een» voor jullie doen?" Vrienden-pluimvee-menschen, wat zult gij doen als .de prijs van de eieren 1 cent per stuk daalt? Laat het even tot u doordringen, wat dat voor u beteekent. Dat beteekent meer dan uw geheele winst. Dan is uw geheele bedrijf kapot. Meen niet, dat dat niet mogelijk is. Herinnert u slechts dat verleden jaar in de 2e helft van Juni die toestand er al was. Kijk uw lijstje van de noteering van dien tijd maar na, eni wat bleek de oorzaak te zijn? In de week van 20--27 Juni 1928 stonden er in Duitschland iSo wagons Russische eieren, welke niet verkocht konden worden. Deze eieren werden aangeboden voor 5 pfenoing, dat is 3 cent. Later zijn ze verkocht voor min der, hoeveel minder is ons niet bekend, Spoe dig herstelde de prijs zich gelukkig weer, maar dit kan zich herhalen, zelfs van blijvendem duur worden, gezien de enorme toename van den invoer van Rusland in Duitschland. Herinnert u zich ook, dat u in Maart van dit jaar 9 cent voor een ei kreeg? Dit kwam omdat door de aanhoudende vorst de Deensche scheepvaart was gestremd en toen de Deen sche eieren niet naar Engeland konden' wor den vervoerd, welk land toen haar tekort gauw bij ons moest komen koopen. Bedenkt dat uw artikel, het ei, een artikel is voor de wereld markt en dat uw belang een nationaal belang is. Bedenk ook, dat gij daar als enkeling niets tegen vermag, maar nauw vereenigd, om het ei beter en grooter te maken; nauw vereenigd, om gezamenlijk bij de regeering aan te drin gen, om maatregelen te nemen dat wordt voor komen dat gewetenlooze handelaren Poolsche eieren importeeren om deze als Hollandsche eieren uit te voeren naar Engeland of Duitsch land. En wees niet afkeerig van menschen die u willen vereenigen en voorlichten, want voor u allen persoonlijk staat een groot belang op het spel. Help mede dat de 80 millioen aan uitvoer niet verloren gaan! 25 April 1929. Aangekomen van Ramsgate Duitsche kabel- legger „Nordeny" als bijlegger. Aangekomc 1 van IJmuiden Hr. Ms. „Van Meerlant". 27 April 1929. Vertrokken naar de Noordzee de Duitsche kabellegger „Nordeny". 27 April 1929. Vertrpkken naar Vlaardingen Ned. sleepboot „Friesland". N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voo» Zondag. AFDEELING I. ie klasse. Sparta kan zich kampioen noemen als morgen van Hennes gewonnen wordt. Deze wedstrijd wordt op Spangen gespeeld, dut zal wel be langstelling trekken. De Spartanen maken een prachtige kans, maar dienen de debutanten geenszins te onderschatten, die heel goed voor den dag komen en op eigen veld 23 tegen Sparta speelden. Wint Sparta dan ia het resul taat van ADORCH van weinig belang meer; wel voor de 2e plaats, de winnaar staat defini tief no. 2: Sparta 16 10 3 3 5»a6 as ADO 17 10 2 5 4430 22 RCH 17 10 1 6 40—39 ai Prom.-comp. voor een plaats in de ie klasse. Als eerste wedstrijd speelt UW no. laatst der ie klasse tegen Zeeburgia, kamp. 2 A. Laatstgenoemde zou, indien alles meeloopt, haar ie klasse-schap tegelijk met het 10-jarig bestaan kunnen vieren. Onmogelijk is dat niet; het vorig seizoen heeft slechts één van de vijf ie klassers zich kunnen handhaven (BW). Als deze ploeg maar in staat is haar gewone spel te geven, dan zal het resultaat voor ona geen teleurstelling zijn. ae klasse A. Hoewel hier nog 3 wedstrijden moeten ge speeld worden, is er geen vastgesteld. Afd. B is uitgespeeld met Haarlem als kampioen en WA als hekkesluiter (7 punten). 3e klasse A. KW-DWS. APGSZaanlandia. SDW— ODE (Hendriks). DWV—OSV. Het kampioenschap is hier reeds beslecht; voor de laatste plaats nog niet, doch indien Zaanlandia ook nu verliest, keert ze weer terug naar de 4e klasse, want dat deze club zich in de degradatiecompetitie zal weten te hand haven, gelooven wij niet. 3e klasse B. HortusTOG (Boeree). Allen Weerbaar— Quick. ZNCDJK. Rapiditas is vrij. Hier weer voor wat de re plaats betreft een belangrijke kamp, n.1. HortusTOG. De thuisclub snoepte verleden Zondag Rapiditas 1 p. af en ook tegen TOG achten wij haar daar toe in staat. Nu ia den stand aldus: Rapiditas 15 n 21 2 5117 34 TOG 13 10 1 2 44—17 21 Hortus 13 832 37—17 19 Hieruit blijkt dat TOG, zonder hulp van an deren, kampioen kan worden. Maar die laatste loodjes.... verleden week tegen DSV werd bij zonder slecht gespeeld, het werd op het kantje af een overwinning (1o). Er zal morgen be duidend beter gespeeld moeten worden. 3 e klasse C. KennemersAssendelft (Slikkerveer). Kin- heimEDW. OosterparkAmstel. De strijd om de ie plaats blijft hier ook bij zonder spannend, hoewel Kinheim een heel stuk afgezakt is en ook Kennemers punten is gaan verspelen. Toch hebben de vijkers het nog in eigen hand om zich van ut ie plaats te verzekeren, wat uit onderstaande stand wel blijkt: OWO 15 10 3 2 4724 33 Kennemers 14 941 4021 23 Kinheim 13 9 4 3 3631 23 Voor de laatste plaats zijn nog 2 pretenden ten: EDW en Amstel, die ieder 6 punten heb ben uit 14 wedstrijden. 4e klasse A. De MeteoorMeervogels. Schinkelhaven Electra. Zaandijk—QSC (Faber). EVCUit geest (Joh. Kok). Reserve ie klasse. Ajax 2EDO 2 (Ch. Schnelders). ZFC 3 Spartaan 2 (Hinse). Reserve ae klasse A. KFC 2Haarlem 2 (Bruins). BI. Wit 3 AFC 3. Het kampioenschap gaat tusschen Haarlem 2 en B W 3: Blauw Wit III 13 9 2 2 4419 20 Haarlem II 12 9 1 2 6422 19 Er moeten 14 wedstrijden gespeeld worden. Reserve 3e klasse A. ADW 2Alcmaria Victrix 3 (P. Leguit). AFDEELING II. ze klasse. EDO—Feijenoord. HBS—DFC. De kampi oenen kunnen met deze match weer iets goed maken, want het zijn de Haarlemmers geweest die Feijenoord de eerste nederlaag hebben toe gebracht, die eerst verleden Zondag door een tweede (tegen DFC) is gevolgd, F. verloor toen op eigen grond met 63, dus lang niet twijfelachtig; de club is het aan haar positie verplicht om dit echec, op liefst dezelfde ma nier, te wreken. De andere wedstrijd is nog van belang voor de 2e plaats, wat dan HBS betreft. ae klasse A. XerxesUnitas, BMTVOC. Hier nadert ook de beslissing; voor de ie plaats staat Xerxes zeer mooi: DHC 17 13 3 1 82—39 29 Xerxes 16 12 4 o 6528 28 DHC moet dus maar afwachten wat de con current zal doen; misschien dat het net zoo loopt als het vorige seizoen toen de Delftenaren ook steeds de leiding hadden om die in laatste instantie nog aan een ander af te staan (HDVS). ae klasse B. GoudaSteeds Hooger. SWRFC. CW Kampioen en hekkesluiter zijn reeds aange wezen, het zijn: Fortuna 17 13 3 1 7832 29 Hercules 17 4 o 13 3259 8 (Tusschen haakjes, de Zuid-Holl. 2e klassers bezitten wel schotvaardige voorhoeden, DHC, Xerxes, Fortuna, Quick (62), enz.). Prcwn.-camp. voor een plaats in de ze klasse. VlaardingenFortunaExcelsior. Excelsior heeft de competitie met 11 p. be ëindigd, en heeft zich vooral in de laatste wed strijden kranig geweerd. Wij voor ons gelooven dat Robterdamsch derde ie klasser zich zal weten te handhaven. VELOCITASP.S.V. Morgen vindt de eerste wedstrijd plaats om het kampioenschap van Nederland: Velocitas (Noorden) versus PSV (Zuiden). Velen met ons in den lande zullen zeker nieuwsgierig zijn naar de prestaties der Eindhovenaren om Hol- land's hoogste voetbaleer, omdat deze club met vlag en wimpel afdeeling9kampioen is gewor den en men nu belangwekkend zal toezien wat zij tegen haar nieuwe, zeker zwaardere concur renten zal doen. Verleden jaar bezette Veloci tas de laatste plaats, ook nu achten wij haar de de zwakste van de 5 kampioenen, waaruit dus volgt, dat PSV zal winnen. GO AHEAD KAMPIOEN? Go Ahead, alt Deventer, zal zich kampioen van het Oosten kunnen noemen alt morgen op eigen terrein tegen Wageningen. no. laatst, maar gelijk gespeeld wordt. Dan kan ZAC geen kwaad meer doen. Go Ahead 1» dan tevens uitgespeeld. Van 19151923, dus 8 seizoenen achtereen, is deze club kampioen geweest, een record, dat alleen door Be Quick (Gr.) is ge ëvenaard; voorts nog in bet seizoen 1924'23, terwijl tweemaal (1916—'17 en 1921'22) het kampioenschap van Nederland werd behaald. Wel een schitterende staat van dienst! N.-H. V. B. Oefenwedstrijd N.-H. V. B.-XI. Den Helder, terrein Tuindorp: HRC 1— N.-H. V. B.-eltfal, aanvang half drie. ze klasse A. Bolweg: Helder 3WGW i, 12 uur, Hoek. (Zondag werd gespeeld: AlkmaarN. Niedorp 4—2) ze klasse B. WFC 3—HRC 3, 3.30 u., Haak. (Zondag werd gespeeld: Aasendelft aKW a o—a.) ae klasse D. Tuindorp: HRC 4WGW a, ia u., Metse laar. Texel aAnna Paulowna 1, a u., Koorstra 3e klasse D. Schagen 2Breezand 1, 11.30 u., C. D. Swart. 4e klasse C. Anna Paulowna 2Wieringerwaard 2, 2 u., Heyblok. Zomercompetitie. Wieringen: Succes aSchagen 3, 2 u., C. D. iwart WieringerwaardJVC, a u., v. d. Hoven. Gouden Kruis. Schoorl—Schagen, 2 u., v. d. Wolff. BELGIE—NEDERLAND. Het Belgische elftal. De Belgische Elftalcommissie heeft Donder dag j.1. het elftal samengesteld, dat op 3 Mei te Antwerpen tegen Nederland zal uitkomen. Doel: Debie; achter: Nauwens, Hooydonx; midden: van Overbeke, van Halme, Boesman; voor: Piere Braine, v. d. Couhede, Raymond Braine, Marschal, Diddens. Op den keeper na is dit hetzelfde elftal, dat Zaterdag j.1, te Dublin met 4—0 van Ierland verloor. Een wedstrijd, waarin de Belgen in het veld niets zwakker waren, maar alles liep tegen. (Telegr.) AJAX—BLAUW WIT. Deze voor Amsterdam meest populaire match, welke in ruim 2 jaar niet is gespeeld, zal, dank zij het initiatief van den A. V. B., morgen weer gespeeld worden. En al is het dan ook een z.g. vriendschappelijke ontmoeting en al loopen de prestaties van bedde clubs (in de competitie) ver uiteen, dat het naar het Stadion storm zal loopen, dat staat vas. Beide clubs hebben in de ie klasse 7 seizoenen met elkaar gespeeld 1917'23 en 1926'27), waarvan het resultaat is: Ajax 14 10 3 1 2610 23 B. W. 14 1 3 io 10—36 8 Ajax is dus verre superieur. De aanvang is 2 uur precies. HRC. z—N.-HL V. B.-ELFTAL. (Aanvang half drie.) De roodhemden, welke hun tweede seizoen in de 2e klasse op fraaie wijze beëindigd heb ben, spelen morgenmiddag op hun terrein een oefenmatch tegen het N.-H. V. B.-elftal. Laatstgenoemd team heeft ie Paaschdaa te Enkhuizen tegen West-Frisia een zeer goeden wedstrijd gespeeld, wist zelfs de 2e klassers met 51 te doen sneeven, zoodat HRC dan ook gerust haar beste spel zal moeten geven, wil ze «een zelfde lot ondergaan. De Nd.-Hollandsche keurcombinatie bestaat op het oogenblik ontegenzeggelijk uit prima spelers, die individueel uitstekend werk kun nen doen en de groote edsch is, dat daarvan een homogene ploeg gemaakt wordt, die met succes in het a.s. Bondentournooi zal kunnen mededingen. Vandaar deze oefenwedstrijd, want méér is het niet; voor de N.-H. V. B.-ers gaat het niet om het eindresultaat, maar alleen om elkaar beter te leeren begrijpen, uit kijken en één geheel worden! Natuurlijk zou een overwinning op HRC een prachtig succes zijn, maar e i s c h is dat niet. Als het N.-H. V. B.-elftal volledig is, zullen de volgende spelers in het veld komen: Windt (Schagen) van Dijk Sougé (DTS) (Al km.) Roytnan Grootes Nol (Beverw.) (N. Nied.) (DTS) Eecen Watertor Kuyer Winter Kuijper (DTS) (Schag.) (Beverw.) (Alkm.) (DTS) Het zou kunnen zijn dat de WGW-speler van Amesfoort de spilplaats zal bezetten, wat o.i. een versterking beteekent. Zooals men ziet hebben de 2 sterkste clubs (DTS en Beverwijk) het grootst aantal ver tegenwoordigers, verder 2 van Schagen en Alk maar, 1 van N. Niedorp. HRC verschijnt als volgt: Beijer; v. Til, Goudswaard*; Stolk, Diedenhoven Roobol; Kaptein, Artz, Beneker, van Kapel, Prins. Reserves: L. Beijer en J. Kuiper. Scheidsrechter is de heer Meerman. HRC 3 toert naar Wormerveer als* de match nu tenminste doorgaat! waar het de gast zal zijn van WFC 3, welk elftal nog een heel klein kansje rest om kampioen te worden. De roodjes staan no. laatst, dank zij de groote nederlaag tegen Assendelft 2, en we vreezen dat ze daar wel zullen blijven ook, want na dezen wedstrijd moet nog een bezoek aan Be verwijk gebracht worden, welke club nog één punt noodig heeft om kampioen te zijn. We hopen evenwel dat zij het meest eervolle re sultaat zullen boeken. H.R.C. IV speelt op eigen grond om 12 uur, tegen WGW 2.- We achten de Racers tot een kleine over winning in staat, daar bij de Middenweg-be woners de fut er uit schijnt. Scheidsrechter Metselaar. Helder-nieuwa. De wedstrijd Helder 3WGW 1 is op ver zoek van Helder omgezet om 2.30 uur. op het WGW-terein. HELDER—V.VA. Helder en WA, beiden in hun afd. hekke sluiter, spelen morgenmiddag op het terrein aan den Bolweg een „friendly-game". De wed strijd belooft interessant te worden, alleen maar om eens te zien wie van beiden de sterk ste zal blijken te zijn en wie qua spel er het meeste van terecht brengt. Helder komt vermoedelijk met het team uit, waarmede ook in de degradatie-competitie zal gespeeld worden. Ia de voorhoede zien wfj sis middenvoor Ort, die ee&ige jaren geleden ook nog eens voor de club gespeeld heeft; voorts is Rijkers weer van de partij. Het elftal is: Kenter Janmaat Bodenstaff Grosfeld Tieseen Dijkshoorn D. Bak Buijs Ort Rijkers Bakfctr Reserve: H. de Boer. In verband daarmede speelt het 3e elftal om 13 uur, als dat tenminste goedgevonden wordt. HK. MK nWILLkhROBD ELLTUB". Voor den dienst in Oost-Indiè is aangewe zen de kap.-luit ter zee T. Akkerman. Hij zal zijn bestemming volgen per s.s. Insullnde van den Rott. Lloyd, dat 39 Mei van Rotterdam vertrekt. Kap.-luit. ter zee D. Scalongne, onlangs ait Oost-Indië teruggekeerd, wordt 39 dezer ge plaatst als commandant bij de Onderzeedienst- kazerne te Willemsoord. Kap. ter zee C. J. E. Brutel de la Rivière, geplaatst bij het departement van defensie, wordt 10 Mei ter beschikking gesteld. Bij Kon. besluit van 24 April is, met ingang van 1 Mei* ie. bevorderd tot hoofdoff. van den M.S.D. der ie kl. de hoofdoff. van den M S.D. der se kl. G. C. Carrière; 2e aan den hoofdoff. van den M.S.D. der ie kl. G. C. Carrière, op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst eervol ontslag verleend uit den zeedienst, onder toekenning van levena'ang pensioen 3e. bevorderd tot hoofdff. van den M.S.D. der 2e kl. de off. van den M.S.D. der ie kl. W. J. Mantz en A. H. Voetelink en tot ofi. van den M.S.D. der ie kl. de off. van den M.S.D. der ie kl. titulair H. Dollekamp en G. den Hertog; 4e. de titulaire rang van off. van den M.S.D. der ie kl. verleend aan den off. van den M.S.D. der 2e kl. J. Verduyn. Luit. ter zee ie kl. J. J. C. C. Bennlk, leeraar aan het Kon. Instituut voor de Marine te Wil- lmsoord, wordt 3 Mei gedetacheerd' aan boord van Hr. Ms. pantserschip Heemskerck te Nieuwediep. Off. van gez. ie kl. P. de Mooy wordt den I4en Mei te Vlissingen geplaatst. De off. van gez. ae kl. W. H. H. Krul en dr. R. Franssen, geplaatst bij het marine-hospitaal te Willemsoord, worden 18 Mei ter beschik king gesteld. Luit. ter zee 2e kl. der marine-reserve W. A. Deters wordit 1 Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik. Bij Kon. besluit van 23 April is, met ingang van 1 Mei, aan den off.-vlieger -der 3e kl. W. C. van Veenendaal eervol ontslag uit den zee dienst verleend. Ondervolgende schepelingen zijn aangewezen om den 29en Mei a.s. per s.s. Insullnde der Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te worden uitgezonden: Bootsman J. C. Wolf, serg.-torpedomaker C. Schrauwen, korp.-torpedomaker L. J. Zagt, ld. H. Slot, korp. der mars. N. B. Rietbergen, schoenmaker S. Engberts, matrozen 2e en 3e kL G. Mekkering, J. J. de Baaij, L. A. Floresse, C. van de Graaf, A. B. Pijlman, J. Wetselaar, A. A. Warren, G. Luwema, C. de Leeuw, J. A. Apeldoorn, I. Leijnse, P. van der Schans, J. F. Stoof, J. Mulder, J. Lugtenburg, P. Louwerse, C. Tienpond, P. J. J. Kieboom, J. K. W. Janse en J. M. Janse. De serg.-seiner G. J. Rad'staat vertrekt den ien Mei a.s. per s.s. Tambora naar O.-I. De serg.-monteur G. van Rossen is bestemd een der eerstvolgende maanden naar O.-I. te worden uitgezonden. 2 Mei: stafmuzikant P. van der Mark van Wachtschip Willemsoord naar Heemskerck. 1 Mei: serg.-macht C. Deelder van Mar.kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord; serg.-ziekenverpl. A van de Ketterij van Mar. kaz. Willemsoord naar Marine-hospitaal. Met ontslag uit den zeedienst: 1 Mei: oppertorpedomaker J. A. Laarman. Door het Vrijwillig Landstormkorps Lucht wachtdienst zal op 11 Mei a.s, alhier ln samen werking met het luchtwachtbureau den Helder een luchtwachtoefening worden gehouden. Door een viertal officieren en enkele onder officieren en vrijwilligers zal aam deze oefening deel worden genomen. Op 27 dezer worden in 'het genot van groot verlof gesteld de reserve-luits. J. J. Louwerse, S. C. Verbrugge, res.-serg.-maj.-instr. C. .S. Neijts en de res.-serg. J. H. A. Holthuizen, B. M. Hoeks en A. C. van Doorn van het reg. kust-art. De reserve-serg.-maj. J. van Scheijen van het reg. kust-art. zal met ingang van 31 Mei a.s. uit den dienst worden ontslagen wegens gebreken. Het detachement luchtdoel-artillerie, hetwelk alhier schietproeven heeft gehouden zal op 27 dezer naar zijn garnizoen te Utrecht terug- keeren. De dienstplichtig sérg.-adm. W. van Hoijen van het 2 R.O.A., alhier gedetacheerd geweest voor verdere vorming voor administrateur zal op 27 dezer naar zijn garnizoen Naardet» terug- keeren. BADI O-N IBDW&

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15