s/echfr Ufo vwt Aat^cAjMien- &emnCLOLC /Jcent Ata gebruikt heeft, blijft erbij! GÈÊ 1 f KOOPMANS' ALBUM..DE DIERGAARDE" Radio-Programma Ata, Alles blijft als nieuw door het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel,overal verkrijgbaar. OP EN OM HET BINNENHOF. Economisch Weekoverzicht. WÊijm i m (Lenig Importeur E. Benut h«st voordeel der prao- tische strooiflesschen en van deri goedkoopen prijs. Laat dit beproefde Schuur- en Reinigingsmiddel in Uw keuken niet ontbreken. O.nrmnnn flt Co'. Handel Mij„ Amaterdam Fabrikant.: Henkei Ge. A. G., Düaaeldorf üichreven door Dr. K. Kuiper, Directeur ven da diergaarde te Rotterdam, bevat een prachtige, levendige beschrijving van de dierenwereld. Het boek, dat bovendien eenige bijionder mooi# planten op groot formaat bevat, is bij de lever, anciers van Koopmans' artikelen verkrijgbaar voor slechts fo.6o. Desgewenseht «enden wij hel franco per post na inzending van f 0.75. Veriamei hierin de plaatjes, welke worden bijgesloten in alle pakken: KOOPMANS» ZELFRIJZEND BAKMEEL. KOOPMANS' TARWEBLOEM KRISTAL. KOOPMANS' BOEKWEIT EMEEL. KOOPMANS' BOEKWEITEGORT. De duplicaten kunnen worden ingeruild. In korten tijd bezit U een boek dat de moeite van het verzamelen ten volle waard is en met groot genoegen zal worden gelezen en herlezen. Leeuwarden. N. V. KOOPMANS' MEELFABRIEKEN. Week-kronlek. Den Haag, 25 April. Meer suiker eten! Bet flnantloels ontwerp «n ÖJn „Hoede kans". - Voldoening!. Of het ontwerp-v. d. Heuvel e.s. tot het (voorloopig voor den tijd van een jaar) steun bieden aan de beetwortel-suiker industrie, gesteld, dat de Eerste Kamer er zich, evenals de Tweede desd, mee ver- eenigt, en de Kroon er, na advies van den Raad van State hebben ontvangen, haar sanctie aan schenkt, van groote waarde zal blijken voor de bietsuiker-nijverheid: het staat volstrekt niet vastl Minister De Geer heeft er den 18en April in de Tweede Kamer nog eens op gewezen: de suiker industrie lijdt onder de wereld-productie. „Daartegen," zei de premier eu minister van Financiën, die veel frisschex, vlotter, redeneert, dan in vroeger tijd; toén mr. De Geer nog te worstelen had met een spraak gebrek, hetwelk hij (als een tweede De mosthenes) met ijzeren wilskracht „onder de knie" wist te krijgen, „kunnen wij niet eten!" Men zou dan suiker moeten verbruiken voegde Z.Exc. er aau toe zooals de Duitschers in den oorlogstijd knolrapen consumeerden. Dit is zeker, het suiker-gebruik moet vooral in het arbeiders-gezin veel en veel grootver wor den. De moeders moeten leereri inzien, dat aldus een voortreffelijk en smakelijk voedsel wordt verstrekt, tienduizéndmaal beter en gezonder dan al de vieze snoe perijen, z.g. ijswafels inbegrepen, waar heel wat nikkeltjes, plakkén en cen ten aan worden verknoeid. Kan men 't daarheen leiden, dat de suiker gqtedkooper wordt, des te beter natuurlijk. Maar ook hier geldt de waarheid, dat verstandig bestier en beleid, ook zonder inmenging van de overheid, wat de tarieven betreft, heel wat meer kunnen bereiken,; dan velen wel duidelijk is. In den laten namiddag van 18 April zijn de Algemeene Beschouwingen aan gesneden laten wij dit jgenoegelijke woord nu maar als „geijkteiy term" aan vaarden over het groote,./zeer belang rijke ontwerp tot regeling djer finantieele verhouding tusschen Rijk eh Gemeenten. Dr. v. d. Tempel, de zeér-geleerde en hooggeëerde soc.-democrati&che oeconoom, zei 't Vrijdag 19 dezer' volkomen te recht: dit ontwerp maakt een bijzonder goede kans!.... Men zaï het aanvaarden. Na jaren van voorbereiding en studie moet deze zaak eindelijk haar beslag krij gen. Hier geldt ten volle: „est periculum in mora...." Er valt niet langer te talmen, te wachten. De commissie-Van Lynden van Sandenburg heeft stellig mooi werk geleverd onder leiding van haar eminen- ten voorzitter. Eene wezenlijke oplossing vermocht zij niet te brengen. Minister De Geer, in samenwerking met zijn ambtgenoot Kan, gesteund door de Commissie van Voorbereiding der Tweede Kamer, heeft die solutie wél weten te geven. Welk eene voldoening voor jhr. mr. D. J. de Geer aan het eind van zijn driejarig premierschap. Waarin de zoo bekwame, bescheiden en loyale Chr.-Historische staatsman heel wat miskenning had te verduren!.... Men denke slechts aan de sohier-smadende, scherpe, bijna-smalende, bitter-vijandige woorden, waarmeê in Maart 1926 mr. Heemskerk, de leider van de anti-revolutionaire Tweede Kamer fractie, de premier van het extra-parle mentaire intermezzo-kabinet „begroette" in het Parlement. Vooral In de sfeer van deze fractie kon men 't mr. De Geer niet vergeven, dat hij op den zetel was gaan zitten, door ex-premier Colijn na een drie maanden van bestier verlaten. De heer Colijn had een ministerie gevormd na de verkiezing van 1926, waarvan de an ti-revolutionaire leider had behooren te beseffen, dat 't „op zandgrond gebouwd was". Voor het aanblijven van dat Kabinet was, na het uitbreken der crisis in No vember 1926, door het antl-Vatikaan-amen- dement-Kersten, geen mogelijkheid. Allerlei „clves optiml" hadden vruchte loos de vorming van een ministerie be proefd. De Coalitie lag weet men in stukken. Wat nog steeds het geval is. De situatie werd, door stremming der zaken, onhoudbaar. Ruim vier maanden was do karos-van-Staat ln den modder blijven ste ken. Toen heeft onze energieke Koningin den heer De Geer een soort van bindende opdracht gegeven tot Kablnets-formatle. Hij volbracht die taak, bracht een zwaar offer aan het algemeen belang. Begreep hoe miskenning en verdachtmaking zijn deel zouden wezen. Nadat een dikke streep was gehaald door de rekening van hen, die reeds hadden gedecreteerd: ze moeten toch naar Colijn terugkeeren; eene an dere oplossing ls er niet.... Men „gunde" den premier van het lntermeuo-Ksbinet zijn door plichtsbesef bereikte succes niet. Aan het eind van zijn premierschap heeft mr. De Geer ongetwijfeld meer dan ooit prestige, en bezit hij steviger dan ooit het vertrouwen van de Vertegenwoordi ging. Voor zijn finantieel ontwerp, nu in de Tweede Kamer aan de orde, is hem (on danks de ook wel ernstige kritiek, welke op de wetsvoordracht is geoefend) van allerlei kanten warme hulde gebracht. Treffend vond ik het eerlijke, loyale woord van den hoogst bekwamen vrijz.- democrcat mr. Oud, in de zitting van Dinsdag 23 April J.1. gesproken, waar hij, in herinnering brengend, hoe dikwijls hij ook, bij belasting-voorstellen lijnrecht tegenover dezen bewindsman stond, mr. De Geer voor dit ontwerp warme hulde had te brengen. Aldus deed ook dr. v. d. Tempel, die overigens bezwaren genoeg tegen de hier- bedoelde regeling heeft, vooral wijl hi; van meening is, dat zij de gemeentelijke autonomie in de verdrukking brengt. Wat o.a. betwist werd door de zeer kundige en gezaghebbende anti-revolutionaire mrs. De Wilde en Schouten, die deden begrijpen, dat indien het ontwerp werkelijk de ge meentelijke zelfstandigheid in het gedrang bracht het anti-revolutionaire program de fractie-Heemskerk zou beletten, er haar stem aan te geven, Nogmaals, aan bezwaren ontbreekt het ook hier niet. Zoo wacht den heer Schou ten, alvorens met gerust geweten den minister van Financien Lc. te kunnen steunen, o.m. opgave van cijfers en ver dere gegevens ter beeoordeeling van de vraag, in hoever de twintig millioen, die het ontwerp zal kosten, zonder nieuwe be lastingen zullen kunnen gevonden worden. De leider van de Vrijheidsbond-fractie in de Tweede Kamer, prof. Van Gijn, allerminst iemand, die gemakkelijk over bezwaren heenstapt, betuigde minister De Geer zijne groote waardeering voor „het mooie werk," hier geleverd. Aldus ook de zeer bekwame en uiterst- oonscientieuse financieele specialiteit der katholieke fractie de heer Van Vuuren. Die intusschen minister De Geer zijn „verlanglijstje" voorlegde, 't Valt stellig niet te betwisten, dat zoowel hij als de Haagsche wethouder van financiën, mr. De Wilde, niet van heeler- en ganscher- harte het ontwerp zullen mee-helpen voort duwen op den weg naar het Staatsblad. Wat 't zwaarst ls, zeggen beiden moet ten slotte ook 't zwaarst wegen. En dat vormen hier: de voordeelen van het ontwerp. De heer De Wilde wees Dins dagmiddag met nadruk nog op'een punt, dat in het debat was voorbij-gezien tot- dusver en toch tot de zeer groote voor deelen van deze wetsvoordracht moet wor den gerekend, 't Is: dat het de ingezetenen beschermt tegen vexatoire maatregelen, het te-zeer opdrijven van de belasting op het inkomen. Er. ztfn bracht mr. De Wilde in herinnering, gemeenten, waar men 80 pot. heeft op te brengen, waar tegenover.... feitelijk niets staat; men 's avonds niet eens heeft iets, op behoor lijke verlichting gelijkend! Vrij algemeen was de overtuiging, dat eene gelimiteerde gemeentelijke Inkom sten-belasting dringend gewenscht, eene ongelimiteerde noodlottig zou wezen. Zeker, waar de Kamer hier te doen heeft met een bewindsman, zoozeer bereid om zoover en zooveel als 't slechts eenigszins kan, rekening te houden met de bezwaren en „desiderata", uit het Parlement rijzend, daar mag men veilig aannemen, dat hier het overleg tusschen minister en Ka mer tot een goed en vruchtbaar resultaat zal leiden. Alisschien zelfs wat dit slecht ontwerp!, klonk 't waardig en flink van 's ministers lippen. En dit werc gezegd in antwoord aan dr. v. d. Tempel vooral, die had gezegd, hoe deze be windsman er immers voorkeur aan zou geven, een zoo goed mogelijk ontwerp tot wet te zien verheven dan te zorgen voor de glorie van zijn naam als vader van de wetsvoordracht. Zoo is 't!.... En de heer v. d. Tempel zal zeer stellig hebben begrepen, dat mr. De Geer er niet de man naar is, om persoonlijke ijdelheid een rol te doen spelen ten koste van wat deze nobele bewindsman ziet als strookend met het algemeen belang. De nu en dan geestige, frissche rede van den minister van Financiën maakte een voortreffelijken indruk. Mr. De Geer sprak Woensdag ten slotte den wensch uit, dat bij de behandeling der artikelen van het ontwerp door goede sa menwerking tusschen Regeering en Par lement een nationaal werk zal kunnen tot stand komenr Er bestaat alle reden om te vertrouwen dat 't daartoe komen zal. Hier en daar (de rede van 24 April verduidelijkte dat) zal minister De Geer nog verder gehoor ge ven aan wensohen, in amendementen be lichaamd. Ten slotte zal hier wel overeenstemming worden bereikt. Men weet, tot behan deling van deze wetsvoordracht door den Senaat in dit zittingjaar zal 't niet komen Op de waarschijnlijkheid, of liever: zekerheid daarvan heeft Z.Exc. van Fiiian ciën reeds in de Eerste Kamer gezinspeeld. Wanneer het ontwerp den Senaat be reikt, zal een nieuw Kabinet zijn gevormd Of mr. De Geer daarin zitting zal hebben, moet de toekomst leeren. Evenals: of het volgende ministerie, bijaldien de porte feuille van financiën aan een ander mocht zijn in handen gegeven, de mannen, die dan de verantwoordelijkheid voor 's lands bestier krijgen te torsen, het ont werp zullen gelieven te verdedigen. In elk geval zal het blijven een „mooi stuk legis latief werk," gelijk door afgevaardigden van schier alle richtingen is erkend. De Eerste Kamer is Woensdagmiddag tot Dinsdagavond 7 Mei uiteengegaan, na o.a. de Begrooting der Staatsmijnen en de aansluiting bij het Kellogg-pact zon der hoofdelijke stemming te hebben goed gekeurd. Over het laatstgenoemde, dienend tot „uitbanning van den oorlog", hield de grijze mr. Verkouteren weer een van zijne aarts-genoegelijke speechjes, als steeds met paradoxen gelardeerd. Deze chr.-his- torische senator gelooft, dat wij te-avond of te-morgen niet aan nieuwen oorlog zullen ontkomen. Tenzij Engeland en Amerika één lijn gaan trekken. Het Kellogg-pact is hem „een doode musch". Zoowel minister Beelaerts als de heer v. d. Bergh en dr. Wibaut lieten een meer- optimistischen toon hooren. De Senaat heeft een geweldige speech- periode achter den rug. Den 7en en 8en a.s. komen de Ziekte-wet en het initiatief-ontwerp der heeren Van den Heuvel c.s. in de afdeelingen. Meer ontwerpen van de „eerste soort" zal de Eerste Kamer in dit zittingjaar waar schijnlijk niet afdoen. Zoodat de kans vrij groot is, dat ook aan die zijde van het Binnenhof vóór Juli de zomer-rust zal kunnen intreden. Mr. ANTONIO. zijn aandeelen een waarschuwing voor ieder is, die op hetzelfde of op een ander traject nog eens een nieuwe po ging zou willen doen de huidige ta rieven onder te bieden. Het wil ons ech ter voorkomen, dat de mentaliteit van sommige regeeringen op het stuk der eigen handelsmarine voorshands een gevaar blijft opleveren. Het volgende argument: de hooge Amerikaansche en Canadeesche graan prijzen, doet de overweging opkomen, dat het bedrijf der H.-A. Lijn dan wej bijzonder kwetsbaar geworden is. Het is zeer wel mogelijk, dat herhaling daarvan na korten termijn zou optreden, waardoor de uitkomsten wederom sterk zouden worden gedrukt. In werkelijk heid-zal de zaak wel zoo liggen, dat de- eene factor met den anderen verslappend heeft gewerkt, en dat bij overigens nor male zaken de druk der graanprijzen niet zulke slechte uitkomsten tengevol ge zal hebben. De betrekkelijk geringe winst weikei gemaakt is bij den verkoop van schepen, welke slechts ruim één ton is geweest/ is verder een punt waardoor de aandacht getrokken werd. De drie vaartuigen waarom het zich hier handelt, zijn ge durende lange jaren bij de Holl.-Amerika Lijn in dienst geweest, zoodat niet aan genomen kan worden, dat met het oog op hun ouderdom de boekwaarde te hoog is geweest. De periode waarover af schrijving plaats had, omvatte o.a. de goede jaren aan het einde van den oorlog, en direct daarna. Het is zeer wel moge lijk, dat de verkoopsprijzen op zich zelf genomen te laag zijn geweest. De aan dacht dient er op gevestigd te worden, dat één der drie booten, n.1. de „Noordam", aan den slooper verkocht is geworden, waardoor van winst maken wel geen sprake was. Gok thans houdt de H. A.-Lijn weer vast aan het principe van volle afschrij ving, al komt daardoor ook een kapi taalverlies aan het licht. Indien er niet meer was afgeschreven dan de winst toeliet, dan zou inderdaad de positie daardoor niet anders zijn geworden, doch zij zou slechts in scheeve verhou ding zijn weergegeven. De kapitaal reserves ondergaan intusschen weer een belangrijke aderlating, hetgeen wel een domper is op de optimistische stemming welke ontstaan is door de aflevering van de „Statendam". De eerste exploitatie-rekening van dit schip wordt met spanning afgewacht. Hier dient echter volstaan te worden met het uitspreken van de hoop, dat het getoonde initiatief en doorzettings vermogen een veel beter tijdperk zullen tegemoet gaan. ZONDAG 38 APRIL. Alhoewel niet ontkend mag worden, dnt de oorzaken opgesomd bij 't vrij be langrijke verlies van de Holland-Ame- rika Lijn over het afgeloopen jaar -al leszins acceptabel zijn, toch zal de con- ÜBHstateering van dit verlies over het alge- groote ontwerp betreft, in sneller „tem- j meen groote teleurstelling ten gevolge po" dan zeer velen zullen verwacht heb-hebben gehad. De min of meer roos ben! Hiervan bleek reeds ln de vergadering van Woensdag 24 April, toen minister De Geer aan het woord kwam, Hij was, als steeds kristalhelder. Stevig, slagvaardig. Mr. De Geer liet de Kamer begrijpen, dat hij ook bij deze gelegenheid bereid zou worden bevonden, zooveel en zoo ver als 't eenigszins kon, met de „desiderata", uit de hooge vergadering gekomen, rekening te houden. Edoch, zoodra men zou trachten, als bijv. en allereerst willen handhaven van de ongelimiteerde gemeentelijke In komsten-belasting, te raken aan de grondbeginselen van het wetsontwerp, daar zou men ervaren, dat Z.Exo. niet to gen het onaannemelljk-verklaren op zal zlsnl.Mislukking van bat ontwerp ver dient voorkeur hoven aanneming van een kleurige verwachtingen, ontstaan door het ln 1927 behaalde aardige winst- saldo, zijn niet in vervulling gegaan. Het is zeer jammer dat direct na oen betrekkelijk voorspoedig tijdperk, reeds weer een inzinking is ingetreden. In tusschen is het ln het geheel niet noo- dig, dat dezo inzinking van langen duur zal behoeven te zijn. De vaart op Zuid- Amerlku is stop gezet, en omtrent de vruchtturieven naar het Noordelijk stuk van dit werelddeel ls, althans met Ant werpen, overeenstemming verkregen. Een pessimist zou allicht geneigd zijn to beweren, dut tarieven meestul vastgesteld worden om door outsiders to worden gobroken, doch d&artcgon over staat, dat een der tarieven brokers in de vaart op Zuid-Amerika er zoo slecht is afgekomsn, dat dt koers van Hilversum, 1071 M. 9.009.20 VARA. Gramofoonplaten. 9.20—9.40 „Doe het veili>g"-causerie. 9.40—9.50 Gramofoonplaten. 9.5012.00 VARA. Concert m.m.v. vocale- en instrumentale solisten. Spreker. 12.00—12.30 AVRO. Bridge-les. 12.30—2.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.00—2.30 AVRO. Tooneelhalfuurtje. 2.30 Concert door het Omroeporkest. Paul Pul (bariton). 4.00—5.00 Wedstrijduitslagen van Vaz Dias. 5.oo6.00 VARA. Kinderuurtje. 6.30 VPRO. Studio-uitzending. Spreker: Ds. G. J. Sirks, m. m. v. solisten. 7.308.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Tijdsein en pers- en sportberichten. 8.15 Vocaal en Instrumentaal concert. Hélène Cals (sopraan), Rosa Spier (harp), Fernan- do Zepparonl (viool), Mad. Hamanti (piano), Pierre Lasance (bariton), gecom- bin. mannenkoren: „Johan Schmier", „Door Vereeniging Saamgebracht", Postaal Man nenkoor „Kunst naar Kracht", en „Veni, Vidi, Vici", o.l.v. Nico v. d. Linden. Het orkest der Haarlemsche Orkest-vereen, o.l.v. Ed. van Binum, Daarna: Gramofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1853 M. 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 10.15—12.00 KRO. Hoogmis ln de St. Dominl- cuskerk te Amsterdam. Predikatie, koorzang en orgelspel. 12.30—1.30 Concert door het KRO-Trio. 12.30 Tijdsein. 1.302.00 KRO. Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.002.30 Causerie over de geschiedenis van de plaat en de prent. 2.30—4-30 KRO. Kamermuziek door een trio. 4.30s.od KRO. Zlekenhalfuurtje. 5.00 Tijdsein. 3.50 NCRV. Dienst ln de Nederlandsen Her vormde Kerk te Berlikum. Aanvang met electrisch luiden der kerkklok. 7.308.00 Causerie over coöperaties. 8.00 Tijdseis. 8.01—S.oj Vesthelultslagsa JL JL. Federatie, 8.03—8.10 KRO. Praatje van den KRO.-voor- 8.10^10.45 KRO. Concert in de bulten -sociëteit te Zwoüe. Koor- en orkestconcert. Redevoe ringen. 10.45 KRO. Epiloog. Koorzang. Daventry, 1562 M. 2.50 Populair concert. De Wingat.es Tcm- perance Band en G. Naish, sopraan D Noble, bariton. 4.20 Vioolconcert door A. Brosa. 4.50 Kerkdienst. 5-05—5-35 Bach's kerkcantate no. 31. Orkest, koor en solisten. 7.20 Kerkdienst. 8.05 Liefdadigheidsoproep. 8.10 Nieuwsber. 8.25 Fragmenten uit populaire oratoria, koor, orkest. L. Seymour, alt. W. Barrand, bas. 9-50 Epiloog. MAANDAG ag APRIL. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO.-Trlo. 2.oo2.30 Gramofoonmuziek. 2.304.30 Aansl. van het Rembrandt-Theater te Amsterdam. 5.006.00 Kinderuurtje. j.017.15 Concert door het Omroeporkest. 7.157.45 Engelsch voor beginners. VARA. 3.05 Feestconcert. Zang, voordracht, koor, or kest en sprekers. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M, 11.00—11.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. Julianadag. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. Causerie, vocaal en In strumentaal concert. 5.00—6.30 Gramofoonplatenconcert. j.307.00 Literaire causerie, Boekenpraatje. 7.007.30 Causerie over het gebruik van elec- triciteit in de woningen. 7.308.00 Declamatie. 3.00 Uitzending uit de Wilhelminakerk te Rot terdam. Uitgaande v. d. Ringen „Rotterdam", Ned. Herv. Meisjes- en Jontfellngsvereenigin- gen op Gereformeerde grondslag. Vocaal- en orgelconcert. Redevoeringen. Daarna persbe richten. Daventry, 1562 M. 9-35 Kerkdienst. 10.05 Huishoudpraatje. 10.20 Gramofoonmuziek. 1120 Balladenconcert. 11.50 Orgelconcert. 12.20120 Orkestconcert. 1.50 Causerie voor de scholen. 2.20 Muziek. 2.25 Vertellingen. 2.40 Muziek. 2.50 Dansmuziek. 335 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Causerie. 5-35 Nieuwsber. 5.50 Muziek. 6.0J Bach'9 pianomuziek. 6.20 Dram. critiek. 6.35 Muziek. 6.45 Fransche les. 7.05 Variété. 8.00 „Tristan eir Isolde", ae acte van de opera. 9.1Ö Nieuwsber. 9.30 Lezing: The Zoö. 9.45 Mac Dowell-programma. J. Turner, tenor. E. Wal» ker, piano. 1020 Bridgeles. 10.351120 Dans muziek. DINSDAG 30 APRIL. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15a.00 Cott- cert door het AVRO.-Trio. 2.002.45 Kookpraatje. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.404.00 Knipcursus. 4-oo5.00 Microphoon-debutanten. Zang en piano. 5 005.30 Gramofoonmuziek. 6.017.15 Concert door het Omroeporkest. 7.309.00 VARA. Eerste bespeling van het VARA.-Standaard-orgel. Vocale- en instru mentale solisten. Spreker. 9-0011.00 Militair Concert door de Kon. Mil. Kapel (Grenadiers en Jagers, den Haag) oJL v. luit. C. L. Boer. 11.00 Dansmuziek door het AVRO.-Dans- orkest. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.30—12.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.15—1.15 KRO. Concert door het KRO-Trio. 1.152.00 Gramofoonplatenconcert. 2.002.20 Kniples en les in stofversiering. 3.oo4.30 KRO. Koninginnefeest in Haarlem. Kinderaubade door 5000 kinderen, waarvan 1000 kinderen met mondharmonica, fluit, trom en kleppers. Muziek van eenige muziek verenigingen. 5-307.00 Gramofoonplatenconcert. 7.00 NCRV. Kerkconcert in de Groote Kerk te Apeldoorn. Julianadag. 7.00—7.05 Klokgelui. 7-057-35 Kinderzang. 7-357-40 Klokgelui. 7.408.00 Redevoering. 8.00 Orgei en bazuinen. 8.05 Gebed. 8.15 Bazuinmuzielc. 8.20 Orkestmuziek. 8.35 Vocaalconcert. 8.45 Vocaalconcert. 8-55 Feestredevoering, en gemeenschappelijk zingen. 9.30 Vocaal concert. io.oo Harpconcert. 10.10 Vocaal concert. 10.20 Sluiting. Daarna persberichten. Daventry, 1563 M. 9-3t Kerkdienst. 10.05 Kookpraatje. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Solistenconcert (so praan, bariton, piano). 1220 Orkestconcert. 1.50 Muziekles. 2.50 Muziek. 2.55 Fransche les. 320 Orkestconcert. 3.35 Lezing voor de scholen. 3.30 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 520 Ge dichtenvoorlezing. 5.35 Nieuwsber. 5.50 Muziek. 6.05 Pianomuziek van Bach. 6.ao Lezing: Holi- day. 6.35 Muziek. 6.4S Lezing: Birds. 7.05 Kamermuziek. C. Bonvalot, viool. C. Sharpe, cello. S. de Llvet, piano. (7-2°7-30 Lezing: Life wlth Oxygen). 8.20 Nieuwsber. 8.35 Poli tieke causerie door Rt. Hon. Churehlll, M.P. 9.0J Nieuwsber. 9.10 Een vroolijk uurtje. Dans muziek en De Conville's. lC.l -li.so Dansmu ziek. Hartstochten van ds Jougd worda» dik» «Ml grillen ym ds» «uderdo».

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2