- Radio-Programma Sport. VOETBAL. HOCKEY. TENNIS. POSTDUIVENSPORT. Marktberichten. Het ia gemakkelijk driegen, dan te amus er de menach be- amuseeron. WOENSDAG x MEI. Hilversum, 1071 M. VARA.-uitzending. 7.00—7. J 0 Orgel-recital 7.10—7.20 Toespraak. 7-30—7.30 Orgel. 9.00—10.30 De 1 Mei-morgen. Medewerking van vocale- en instrumentale solisten, voor dracht, orgel. 10.30—11.30 Spreekkoor, sopraan en spreekster. 11.30—ix» Orkest-concert. I.00—2.00 Voordracht en gramofoonplaten. 2.00—4.00 Kinderuurtje. 4.00—5.00 Gramofoonmuziek. 3.00—6.00 Orgel, vocale en instrumentale solis ten. 6.007.30 Piano-kwartet. 8.00 Uitzending van de I M ei ^vergadering in Haarlem. Solisten en spreker. Na de pauze uit de studio. Pianokwartet Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 185a M. II.00—11.30 NCRV. Korte Ziekendienst. 12.30x.45 Solistenco ert. NCRV. 2.003.00 Gramofoc itenconcert. NCRV. 3.005.00 Solistencor..ert S.006.00 NCRV. Kinderuurtje. 6.00—6.30 Gramofoonplatenconcert. 6.307.00 Causerie over de wet op coöperatieve vereenlglngen. NCRV. 7x10—7.25 KRO. Cursus Kerklatijn voor begin ners. 7,358.00 Cursus Kerklstljn voor meergevor derden. 8.00—8.30 Causerie. KRO. Over de wet op de fin. verhoudingen. 8.30 KRO. Katholieke Melhulde aan de zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch in de Kathe draal van St. Jan. Plechtig lof en beiaardspel Daarna nieuwsberichten. Deventry, :56a M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Causerie voor de vrouw. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Balladen concert (sopraan, tenor). 11.50 Gramofoonmu ziek. 12.20—1.20 Orkeatconcert 1.50 Lezing voor dc acholen. 2.15 Muziek. 2.20 Gedichten lezing. 2.50 Causerie. 3.05 Licht klassiek con eert. Bronkhurst Trio. 4.03 Concertorgelbe- spellng. 4.35 Kinderuurtje. 5-ao Muziek. 5.38 Nieuwsber. 5.50 Tulnpraatje. 6.00 Muziek. 6.05 Pianomuziek van Bach. 6.20 Gezondheldapraat- je. 6.35 Muziek. 6.45 Geschiedkundige causerie. 7.05 Concert. Parklngton kwintet. 7*80 Cause rie: Syncopatlons. 8.20 Nieuwsber. 8.38 Lezing Modern Novel. 8,so Nieuwsber. 8.88 „The May Queen", pastorale van Chorley en Sterndale Bennett. Orkest, koor en solisten. 1020—11.20 Dansmuziek. DONDERDAG a MEI. Hilversum, 1071 M. 10.00— 10.IS Morgenwijding. 12.1S3.00 Concert door het AVRO.-Trlo. 2.00—2.30 Electriciteits-prastje. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Knipcursus. 4.00—3.00 Ziekenuurtje. 5.00—5.30 Sport-causerie. 6.017.15 Concert door het AVRO.-Trlo. 7.137.45 AVRO.-BoekenhalfuurtJe. 8.15 Aanel. van het Concertgebouw te Amster dam. Feert-concert ter eere van Anton Dirk». Medewerkenden: Liesbeth, Poolman-Melsner (sopraan). Greta Manders (sopraan). Hélène Cala (sopraan), Andrine Savelli (sopraan). Jo Immink (mezzo-sopraan). Caroline Lank- hout (piano). Herman Leydensdorff (viool). Chris de Vos (tenor). Anton Dirks (bari ton). Liedertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. Karei Böhne en het versterkt» AVRO.- Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. n.00 Gramofoonmuziek. Hulzen, 336,3 M. Na 6 uur i8ss M. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Solistenconcert. 5.00—6.30 Concert, vocale en instrumentale so listen. 6.307.30 Causerie over verschenen muziek werken. 7.00—8.00 Orgelconcert. 8.00 Orkeatconcert. Redevoeringen over: De Christelijke pers en de radio. Daarna persbe richten. Daventry, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Causerie voor de vrouw. 10.20 Gramofoonmuziek. n.20 Solisten- concert (bariton, viool, piano). 12.201.20 Gra mofoonmuziek. 1.50 Causerie voor de scholen. 2.10 Muziek. 2.20 Vesper van de Westmnister Abbey. 3.05 Lezing: Modern Greece. 3.20 Con cert. Callender's band. 4.35 Kinderuur. 5.20 Mu ziek. 5.35 Nieuwsber. 5.50 Voor de landbou wers. 5.55 Muziek. 6.05 Pianomuziek van Bach. 6.20 Lezing: New Novels. 6.35 Muziek. 6.45 Lezing: China. 7.05 Pianoconcert door G. Mel- Ier. 7.20 B.B.C. Orkestconcert. E. Suddaby, sopraan. H. Cohen, plano. Symphonie-orkest. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Vervolg Concert. 9.20 Nieuwsber. 9.23 Lezing. 9.50 Bokswedstrijd om het lichtgewichtkampioenschap van Engeland tusschen Sam Steward en Fred Webster. 10.50 11.20 Dansmuziek. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden vaa Zondag 29 April De re klasse-kampioenen zijn thans bekend, daar thans in de afd. I en III ook de beslis sing gevallen ia. Sparta sloeg Hermes met 2—z, terwijl Go Ahead een eclatante zege (5—o) op Wageningen bevocht, waardoor de Deventer club haar 10e kampioenschap te pak ken heeft. Rotterdam neemt thans met haar a afdeelingskampioenen wel een zeer bijzon dere plaats in. De eerste strijd om het na tionale kampioenschap, gespeeld in Groningen tusschen Velodtas en PSV, Is voor de thuis club een ware déb&cle geworden, daar de be zoekers met liefst 91 wonnen. Het verslag spreekt van een spel „van kat en muis, waar van de uitslag zelfs nog geflatteerd ls voor... de verliezers". Zou Velocltas wel een even waardige tegenstander zijn voor de overige kampioenen? Velo speelde Da rust met 10 man, 'omdat een der spelers loor zijn aan voerder van het veld gezonden werd. Voor PSV een kranig debuut, waardoor 'iet ver trouwen In de komende wedstrijdsn niet wei nig versterkt ia. AFDEELING L xa klasse. De wedstrijd Spsrts—HDVS was van goed gehalte en bijzonder spannend; geen moment hebben de Rotterdammers gewonnen spel ge had, feitelijk is Hermes nog het meert in den aanval geweest Na 20 min. scoorde de inval ler Kramer voor Sparta, nadat het spel steeds gelijk opgegaan was. Daarna deed zich een betreurenswaardig feit voor, want na een botsing werd. de H.-recht»back Engering van het veld gedragen, daar zijn been juist boven den enkel was gebroken. Toch waren de Schiedammers daardoor niet uit het Wpld ge slagen en eenige malen ontkwam het H.-doel ternauwernood aan een doorboring. Ook de 2e helft was zeer spannend, beide verdedigin gen waren op z'n best. Toch gelukte het aan v. d. Griend om gelijk te maken; het spel werd toen minder fraai. Na 8 min. scoorde Wendt het winnende punt en Sparta was kampioen. Door dit resultaat verviel het belang van de match ADO—RCH, welke door de Hage naars met 2—0 werd gewonnen. Prom.-coorip. voor een plaats ia do ie klasse. In Utrecht speelde Zeeburgia tegen UW; het einde bracht een blanco spel. Eerlijk ge zegd hadden wij iets beters van de kampioenen verwacht. 3e klasse A. KW—DWS 2—3, DWVOSV 1—2, APGS Zaaniandia 23, SDW—ODE 02. Geen der thulsspelende clubs wist dus te winnen. Het resultaat van KW is zeer mooi, terwijl Zaanlandia een ware tour de force verrichtte door het elftal der politie op eigen grond te kloppen. Toch ls dat nog lang niet voldoende om van de laatste plaats te komen. DWS moet nog een wedetrljd spelen. 3e klasse B. Hortus—TOG is een 2—1 nederlaag voor de gaaten geworden, waardoor diens kansen leelljk gedaald zijn. Dit resultaat kan voor Rapiditas niet andera dan welkom zijn, want deze club heeft thans haar laatste wedstrijd maar te winnen om kampioen te zijn. ZNC DJK 1—4. ja klasse C. Kinhelm—EDW I—o, Oosterpsrk—Amstel 0—0, Kennemers—Assendelft 4 4e klasse A. MeteoorMeervogels 22, Schinkelhaven— Electra 3—0, ZaandijkQSC 3—1. Reterve xa klaaaa. ZFC Spartaan a 41, Ajsx a—EDO 2 H.R.C.—N.-H. V. B. x—x. Reserve ae klasse A. KFC 2—Haarlem 2 x—4^ BI. Wit 3—AFC 3 20. B.W. ie nu uitgespeeld en heeft 22 p.; de Haarlem-reserve» kunnen daar boven ko men, Indien ze hun laatate match weten te winnen (23 p.)'. AFDEELING H. xa klasse. EDO—Feljenoord 24, HBS—DFC 3I. ae klasse A. BMT—VOC 26, XerxesUnita» 2X. Weet Xerxes ook haar laatsten wedstrijd te winnen, dan is deze club kampioen 2e klasse B. GoudaSteeds Hooger 34, SWRFC 5—2, CW—SVW 2—1, De degradatiewedstrijd Fortuna—Excelsior werd uitgesteld. DUITSCHLAND SLAAT ITALIË. De Zondag te Turijn gespeelde landenwed- strljd Italië—Duitschland, bijgewoond door ca. 40.000 toeschouwers, is een zwaar bevochten -1 zege voor de Duitschere geworden. De Dultiche keeper was de held van den dag. (Telegr.) DE CUP-FINALE. Ten aanschouwe van 93.000 geestdriftigen vond Zaterdag In het Wembley-stadion de eindstrijd plaats om den Engelschen Voetbal- beker, het kostbaarste kleinood, wat de voet balwereld kent. „Bolton Wanderers" slaagde er in, na een felle heroïke kamp, „Ports- mouth", de andere finalist, met 20 te slaan. De zege werd eerst in het laatste half uur beslecht, toen Portsmouth teekenen van ver moeidheid begon te geven. De Prins van Wales reikte den Beker aan den aanvoerder van het winnende team uit. Bolton wint nu binnen 6 jaar voor de 3e maal den Beker. BLAUW WIT—AJAX o—1. Voor een bijna uitverkocht Stadion is deze vriendschappelijke wedstrijd, de meest popu laire van de hoofdstad, gespeeld. Het was een echte ouderwetsche derby, waarin het publiek geheel meeleefde. Zeldzaam spannend en vol emotie is deze ontmoeting geweest en ook kwalitatief viel er veel te genieten; bovendien was het weder uitstekend. De beide keepers, Schinideler en Keizer, waren de uitblinkers, maar ook de Ajax-rechtervleugel De Natris- Volkers, van Kol en de B.W.-er Lletzen tra den op den voorgrond. Volkers scoorde voor rust het eenige punt van den wedstrijd, toen hij handig voorbij Lietzen dribbelde en een harden schuiver loste. Het ls een match ge weest, die geen oogenblik verveeld heeft en door prof. Snapper uitmuntend is geleid. HET A. V. B.-ELFTAL. Na een oefenmatch op het AFC-terrein heeft de E. C. van den N. V. B. een1 voorloopig elf tal samengesteld, dat aan het Bonden-tournooi in de Zaanstreek zal deelnemen (9 Mei), doch alvorens tot de definitieve samenstelling over te gaan, zal a.s. Zaterdag eerst nog een oefen wedstrijd tegén een Blauw Wit-combinatie ge speeld worden. N.-H. V. a xe klasse A. Helder 3WGW x a3. xe klasse B. WFC 3—HRC 3 13. Door dit onge dachte resultaat la Beverwijk kampioen ge worden, ae klasse D. HRC 4WGW a 4—9, Texel Anna Pau- lowna 1 1—4. 3e klasse D. Schagen 2Breezand 2 2a. De Schagen- reservea zijn nu kampioen. 4e klasse C. Anna Paulowna 2Wieringerwaard 2 W. n. o. Zomercompetitie. WieringerwaandJVC 5a. Buiten de competitie. Helder 9—HSV 4—0, Helder B—Zeemeeu wen 42. Jammer van den Oostenwind, zonder dien zouden we op een fraaie partij voetbal ont haald zijn geworden. Nu waren de speler» niet in de gelegenheid ten volle hun kunnen te ge ven; de krachtige wind stuurde elke bereke ning in de war, vooral het plaatsen had daar onder te lijden. Was deze match dan ook niet wat men noemt fraai, dat wil niet zeggen dat er slecht gespeeld is. Integendeel, er vielen genoeg mooie momenten te waardeeren en het is wel gebleken, dat de Noordhollanders een flinke ploeg vormen, ook als combinatie al dienen de kanthalfs nog meer mee te loopen en stuk voor stuk bleken deze spelers het spel te kennen en waren zij hun plaats dan ook wel waard. Het eenige, wat aan te merken valt, is dat het biimentrio voor het vijandelijk doel wat resoluter moet optreden en meer afstand on derling moet bewaren. Keeper, rechtsback, -half, spil en vleugels traden nog het meest op den voorgrond, en in het a.s. Bon den tour-1 rasten (01). attentie, temeer daar het hier hekkeslulters bCÏL verschijnt zooals In ons blad van Zater dag vermeld. WA komt sterk voor den dag, daar zij eenige oud-spelers in de geleder heeft. Dan neemt het spel een aanvang. Ut blauwen (Helder) pakken direct flink aan. Ort lost een schot, maar de keeper geeft niet thuis. Het vlot bij Hl echter niet best met combineeren. H., gesteund door den wind, blijtt voorloopig het V.-doel bestoken, maar gedoel punt wordt er niet. De doorbraken van V. zijn lang niet van gevaar ontbloot, maar door het uitmuntend keepen van Kenter blijven vpor- loopig doelpunten uit. Toch is het WA, die na goed combinatiespel van den rechtervleugel, na 20 mm. spelen, oI maakt. Nu blijkt echter duidelijk, dat het combinatiespel bij V. beter vlot dan bij H. Daar Kenter niet te genaken is, hebben de Amsterdammers voor rust geen suc ces meer. Dan krijgt Helder een serie van 5 corners te nemen, welke echter niet één doel punt opleveren. Met WA in den aanval is het nooi zal „ons" team wel van zich doen spreken HRC heeft het er niet op aan laten komen, Geenszins. Er is met volle energie gespeeld moeten worden. Vanzelf dat onder dergelijke weersomstandigheden het moeilijk is om den bal laag te houden, doch juist bij de Racers viel het op, dat daar zoo weinig rekening mede gehouden werd, onnoodig veel zweefde de bal door het luchtruim. De middenvoor heeft eenige verdienstelijke schoten gelost, maar veelal schoot hij ondoordacht. In het veld was zijn spel echter goed, met zijn partners kon hij goed opschieten; trouwen» de geheele voorhoede speelde lang niet onverdienstelijk, maar de wind belette nu eenmaal een juiste afwerking, Met genoegen zagen wij Schttpen- köttcr weer aan het werk, die zich ook als linksbuiten best op z'n plaats gevoelde. In dé verdediging viel de linkshalf vooral op; niet alleen door zijn geweldig zwoegen, maar ook zijn spel mocht er zijn. Op deze plaats voldoet hij uitstekend; het backstel was als vanoud», Goudswaardt toont zich al meer een meer een waardig opvolger van Too», terwijl Beier ge toond heeft een keeper te zijn met spelbegrip en durf. Wie van de toeschouwera alleen op het eind resultaat afgaat, zal deze match niet mee gevallen zijn, daar het gelijk spel geworden ie. Maar ala oefening beschouwd heeft, voor wat den N.-H. V. B. betreft, deze ontmoeting zeer zeker haar waarde gehad, al heeft deze dan niet geheel aan het doel kunnen beant woorden. Doelpunten waren tenslotte bijzaak; dit zij vooropgesteld en dam is elke teleurstel ling misplaatst. Wanneer echter de referee, de heer Meer- man, beter op zijn qui-vlve was geweest, zou de thuisclub gewonnen hebben. Kort vóór rust stopte Windt een bal achter de doellijn, Wot wij van onze plaats wel niet konden waarne men, maar wat wel aan de houding van het publiek achter het doel staande, duidelijk te merken^ was; daarna, in de 2e helft, scoorde Benekcr eens op schitterende wijze met een kopbal, welke hij annuleerde omdat deze spe ler zich in buitenspelpositie zou bevinden, wat pertinent onjuist is. Trouwens hij was dezen middag dikwijls abuis met buitenspel. Wat den wedstrijd betreft, welke een bevre digend aantal bezoekers trok, het volgende: Voor rust speelden de provincialen met den stevigen wind in den rug, die eenlgszins schuin over het veld stond, wat dit gevolg had, dat zij het meest aanvallend zijn geweest. Maar toch heeft Beier het niet bijzonder druk ge had, daar speciaal Roobol en Goudswaardt terdege in vorm waren en telken» door hun energiek spel de goed opgezette combinaties wisten te breken. Het werk van Amesfoort, die magnifiek steunde hoewel hij slecht» één wing op het oog had en van Eecen, die heel goed voorzette, bleef daardoor vruch teloos. De roode voorhoede was met haar uit vallen als steeds gevaarlijk en de witte back», die heusch niet slecht waren, werden nogal eens door fijne trucs in de luren gelegd. WAdt was echter safe, hoewel hij tweemaal veel ge luk had. Kort voor rust, toen Nol wel wat hardhandig bewerkt werd, kende de referee een penalty toe, die door den middenvoor op onberispelijke wijze benut werd. Daarna ont stond bovenvermeld geval omtrent het stop pen van een bal achter de doellijn door Windt. We hadden gedacht dat na rust het weer standsvermogen van onze provincialen wel wat gebroken zou zijn, maar niets van datl Ze speelden met evenveel entrain als daarvoor; natuurlijk' waren zij nu meest op verded'gen aangewezen, doch werkeloos is de voorhoede lang niet geweest. Windt was nu pa» goed in de gelgenheid1 gesteld om te laten zien, wat een keurig en accuraat werkende doelman hij was, want hoewel Beneker nogal eens over kogelde, heeft hij en ook Artz menig verdienstelijk schot gelost. De Schagenaar kon echter overal bij en wist zelfs een vliegend schot van Kap- tein in zweefvlucht uit den hoek te houden. Echter, hoewel spil en backs als paarden werkten en menigmaal voor opluchting zorg den, kon de gelijkmaker niet uitblijven, die dan ook ontstond na een algemeene attaque van het geheele roode quintet Een prachtkop- bal van Beneker telde de arbiter niet. Meer malen braken dé withemden door, vooral van rechts, doch voor doel was hun optreden niet beslist genoeg en Beier kreeg dan ook enkele vangballen te behandelen en Roobol, die overal te vinden was, zorgde voor de rest Het einde kwam tenslotte met gelijken stand en we hebben den indruk gekreget., dat de provincie lang niet arm is aan goeds spelers. Moeten we een vergelijking maken tusschen beide ploegen, dan waren als geheel de verdedigingen tegen elkaar opgewassen, ter wijl van de aanvalslinies die van H. de beste was; het verband was beter en de spelers ble ven meer ujt elkaar. Die van dé provincialen moet nog meer doorbijten. De elftallen waren: H.R.C. Beier; van Til, Goudswaardt; Stolk, Diedenhoven, Roobol; Kaptein, Artz, Beneker, Kuiper, Sc.hapenkötter (laatstge noemden voor Kapel en Prins). N.-H. V. B. Windt (Schag.); van Dijk (DTS), Sougé ,Alkm.); Rooyman (Beverw.), van Amesfoort (WGW), Kars (Alkm.); Eecen (DTS), Watertor (Schag.), Kuyer (Beverw.), Nol (DTS), Kuiper (DTS). Dit elftal ls even anders dan dat wat tegen West-Frisia gespeeld heeft; Zoo speelde de linkshalf thans linksbinnen, omdat Winter (Alkm.) ontbrak. Voor Grootes speelde v. Amesfoort, wat wel geen slechte ruil zal zijn, hoewel wij het spel van eerstgenoemde niet kennen. Deze ploeg speelde in wit shirt, voorzien van het wapen der provincie en in zwarte broek. HELDER—V.V-A. 2—5. Voor het aanvangen van dezen wedstrijd werden door den aanvoerder van WA bloemen aangeboden, de hoop uitsprekende, dat Helder zich in de komende degradatiewedstrijden met succes mag verddigen. De aanvoerder van H. wenscht aan de WA, welke eveneen» hekke- sluiter is, hetzelfde. Voorwaar een aardige Als weer begonnen wordt is Rijkers van het tooneel verdwenen, waarvoor B. de Boer in valt. Tiessen speelt een oogenblik in de voor hoede, Buis spil. Eerst krijgen we een ver deeld spel. Na 10 minuten spelen vergrooten de Amsterdammers, na een snellen aanval van rechts, hun voorsprong (o2j. Een corner voor V. slaat Kenter uit zijn doel. Dan krijgen we een periode, dat H. wer kelijk goed spel levert. Hard wordt er gewerkt en het combinatiespel vlot goed. Succes kan dan ook niet uitblijven. Een snelle aanval van Bak, gevolgd door een schot, vliegt dan ook langs den uitloopenden V.-keeper (l-J. Uit een aanval van V. lost de linksbinnen een zeer hard schot, wat Kenter echter even fraai redt. De blauwen blijven voorloopig het beste van het spel houden. Een schot van Buis wordt corner gewerkt. Deze, goed genomen, kopt Ort In, maar het doelpunt wordt niet toegekend. Ais het spel 25 min. oud is zet Bakker goed voor, welke Bak (rechtsbinnen) inzet, maar de keeper stompt weg, Buis staat echter vrij en schiet over tal van spelers in het doel (.2— Een zeer mooi doelpunt. Nu schijnt H. het welletje» te vinden. De gasten spelen nu veel beter en voeren den stand op tot 25, waar mede hei einde komt. Nabetrachting. Bij H. zijn er momenten ge weest van goed spel, maar over het algemeen kon het spel niet voldoen, er werd niet ge noeg met overleg gespeeld. Ort, een tactisch speler, moet zich als mldvoor meer opstellen bij de backs, en niet steeds ballen ophalen, dan zal zijn spel veel meer succes hebben. Bakker, een aardige speler, moet zich wat meer geven, nu was zijn spel te laks. In de komende degra datiewedstrijden moet er met veel meer geest drift gespeeld worden, wellicht dat men dan succes zal hebben. WA zal vermoedelijk haar weg wel vinden in de komende degradatiewedstrijden, daar zij over een pittige ploeg beschikt. De wedstrijd Miliciens—Helder 1, heden middag haix' drie, op het terrein Ankerpark, gaat niet door. Sparta-nleuwi. Schagen. Sparta 2 van Schagen speelde Zondag te Schagen een wedstrijd om den kampioenstitel In hare afdeeling tegen Breezand 2. Dat deze strijd krachtig gevoerd zou worden, was te voorzien. Sparta 2 bestaat uit flinke spelers, die hunne partij staan, zij maken dan ook in het veld een goed figuur en worden graag ge zien. Breezand 1» In het afgeloopen seizoen goed vooruit gegaan. De flinke club staat zijn partij. Het was dan, ook te Schagen een heete strijd, die, rooals we verwachten, nogal toeschouwers had1 gelokt. Na 'n vlnnigen strijd eindigde de match met gelijk spel (22). Doordat Sparta een punt voor was, werd deze club dus kampioen. Wleringen. Succes-nieuws. Zondag j.1. speelde Succes 2 een wedstrijd tegen A. B. C.-vereeniging, opgericht Maart j.1. bestaande uit spelers van de Amsterdam- sche Beton Compagnie. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van A. B. C., met welke gelegenheid tevens het terrein officieel werd geopend. Om half drie blaast scheidsrechter Kelder de elftallen in het veld. De A.-voorzitter biedt namens zijn vereen, den S.-aanvoerder bloe men en feliciteert hem tevens met het behaal de kampioenschap. De heer Oden, S.-voorzit- ter, dankt voor de woorden en hoopt steeds op prettige samenwerking tusschen belde ver- eenlgingen. De S.-midvoor brengt den bal voor den wind aan het rollen, beide partijen pak ken direct flink aan. S., gesteund door den wind, is het meest in den aanval. De A.-ver- dediging is echter op haar post. In A. schuilen verschillende goede krachten, speciaal de spil is een prima speler. S. vormt echter meer een geheel. Spoedig Is het dé S.-midvoor, welke den A.-keeper het nakijken geeft (1—o). Niet ontmoedigd pakt A. stevig aan, de S.-verdedi- ging weet met harde trappen het terrein schoon te houden. De S.-keeper krijgt ook enkele ballen te verwerken, wat hem echter goed af gaat. S. maakt 2—0 en even voor rust krijgt de A.-keeper, welke geen betrouwbaren indruk maakt, voor de derde maal het nakijken en gaat de rust in met 30 voor S. Na de pauze heeft A. het wintivoordeel en heeft zijni opstelling eenigszins gewijzigd. En kele felle aanvallen worden ondernomen, doch de S.-verdedigingen weten vele dezer af te slaan. De S.-ers raken weer in het offensief en S. maakt 4o. De ABC-ers probeeren- het steeds, doch telkens wordt de bal weer naar voren gewerkt. S. speelt een goede partij. En kele corners op het S.-doel leveren niets op. S. maakt 5—0. Even later krijgt de A.-midvoor een kans en lost een kogel op het S.-doel; de keeper weet den bal vallende corner te wer ken; deze levert ook niets op. Uit een voorzet van links kopt de S.-rechtsbinnen no. 6 in het doel, waarmede spoedig het einde aanbreekt Scheidsrechter leidde goed. „AMSTERDAM" KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Voor de vijfde achtereenvolgende maal is de Amsterdamache. Hockey- en Bandyclub Am sterdam" kampioen van Nederland geworden Dc laatste wedstrijd werd tegen Deventer ge speeld, welke club met 3—0 verloor. ANIMO—VELSERBEEK. Mochten we de vorige week voorspellen, dat Animo met een gerust hart de competitie in de West! 2e kl. kon voortzetten, afgeloopen Zondag zullen vele Animo-leden hun hart on gerust hebben voelen kloppen, toen ze den spannenden strijd gadesloegen tusschen hun club en Velserbeek. Zeker, er ls gewonnen en goed; 5 van de 7 punten kon Animo incassee- ren, maar empire Kuyck en Helllngnjan heb. ben vele malen acuee moeten opteekenen tp dat wil dus wel zeggen dat Velserbeek punten niet cadeau gaf. Begunstigd door goed weer werden in de ochtenduren gespeeld de d'ame» dubbel, heertn dubbel en dames single. De dames dubbfl leverde voor Velserbeek 1 van de 2 puntea. Met 57, 6—4, 63 verloren de Animo-dame». Een uitslag wel iets te geflatteerd en het' ls zeker de meerdere wedstrijd-routine van de Velsensche dames geweest, die hun tot slot de beslissende set deed winnen. De heeren dubbel was de mooiste partij van den dag, zoowel v. d. Arend als v. Bem- melen waren uitstekend op slag, vooral in de 2e set. In aanmerking genomen, dat de Vel sensche heeren terrein moesten verkennen en bovendien een invaller hadden, is de partij in Veisen nog lang niet gewonnen. In de dames single had mevr. Bax weinij moeite met mevr. Kuhn. Haar wisselende sla gen verrasten haar vast spelende tegenstand ster uit Velsen, die dan ook in 2 sets met 6^, 64 verloor. Na de lunch, die op de baan plaats vonl, werden de heeren singles gespeeld. Spanne^ was de partij v. Bemmelen1—Dagenaar, alhce. wel er niet zoo mooi gespeeld werd' als in dl r volgende heeren single v. d. Arendv. d. BlkU v. Bemmelen' won1 met 63, 64> na eerst ces flinken achterstand te hebben ingehaald. f De uitslag 64, 62 van de Arend zou doft denken dat hij tegen v. d. Bliek een gema*. kelijke partij had1, maar dat was in het gehfel s niet het gevai. Velsen's beste heeren spehg gaf een uitstekende partij. De 2 mixed werdsi» het laatst gespeeld, v. Straelen en mevr. ft* wonnien gemakkelijk van v. d. Bliek en morr, Klihn. Het afmakende spel van v. Straelemen de vastheid' van mevr. Bax aan de base ine deden de partij winnen. De volgende mijed leverde Velserbeek een zwaar bevochten (ae winstpunt. Het was gelijk opgaand kwam tot 5—4 In de xste set, .66 set en 5—4 in de 3de. De ade set wonnen *n- slotte de heer en mevr. v. d. Arend met &MS. Reed» in de ade «et was het te zien dat bjlde partijen vermoeid raken. In dit teeken s jrid ook de 3de set, die dan ook door Velserlfcek gewonnen werd. Uit dit alles blijkt, dat Animo In Velaerteen zware tegenpartij te spelen zal krijgen. Het spel was zeer interessant en de rele bezoekers zullen 'n prettigen Zondag gihad hebben. Hier volgen de uitslagen. ■ochten as spel. I«t in de Mg Dames dubbel. Mevr. v. d. Arend Mevr. Kühn en verliezen van en Mevr. Baden v d. Arend en v. Bemmelen Mevr. Bax v. Bemmelen v d. Arend v. Straelen en Mevr. Bax Mej. Reniii Heeren dubbel. v. d. Bliek alaan en Degenaar Dames enkelspel, slaat Kühn Heeren enkelspel slaat Degenaar slaat v. d. Bliek Gemengd dubbelspel. v. d. Bliek alaan en Mevr. Kühn g—7i 3>—6 6-4 7—8 6—a; 6—4 Heer Degenaar en verliezen van en Mevr. v. d. Arend Mej. Rensi» Eindstand: Animo wint met 82. Competitleatand West. as kl afd. xa. Animo Bakkum Velserbeek Schagen Gespeelde wedstrijden 2 2 2 2 punten voor tegen 12 8 7 1 2 6 7 13 P.D.V. „'t Noorden". Het vliegseizoen is weer aangebroken en er zijn al eenige vluchten vervlogen. Ofschoon het weer nog zeer koud voor onze gevleugelde) vrienden is, zijn er toch maar weinig verliezen) geleden. 14 April werd' met de eerste afriehJ ting vanaf Schagen begonnen, welke zeef traag, doch met weinig verliezen afliep. 2/ April gevolgd met Wormerveer, welke een gf woon verloop had en Zondag 1.1. onze eersfe wedvlucht vanaf Dordrecht, 140 K.M. Gelept 8 uur, xe duif 9 u. 41 m. 12 sec., wind Z.W. Prijzen en diploma's werden door de volgende heeren gewonnen. IJ. L. Hankes 1, 5, 6; J. v. d. Spek 2, 4, 12; C. Cheret 3; K. Holtz 6, 13; B. Steinroth 7;/ C. Porto 8; J. Huber"9, 14; D. Steinroth 10^20; D. J. M. v. d. Vijver 11, 17; C. v. Doonf IS! Gebr. Koopman 18, 19. Vrijdag 3 Mei inkorven voor Lier (B.} van 3 tot 6 uur. Komt allen op tijd. BROEK OP LANGENDIJK, 29 April. Aangevoerd: 4900 kg. roode kool xe soort 19.5024.80, 10,400 kg. gele kool xe soort 18.40—23.70, 775 kg. uien 4.50—4.90, 5000 kg. bieten 1.10 per 100 kg.; 2833 kiop sla xe soort 4.206.20, 2e s. 22.90 p. 100 krop. NOORDSCHARWOUDE, 29 April. Aangevoerd1: 3000 kg. uien, grove uien 4-50 —5, drielingen 4.30, uien 4.80—5.40; 34001 kg. peen 5.806.50; 24,000 kg. roode kool J 17.9026.30; 47,200 kg. D. witte kool 14—' 17.50; n,600 kg. gele kool 19«3 per 100 kg AMSTERDAM, 29 April. A-rdappelprijzen. Op de heden gehoudrt aardappelenmarkt zijn twee ladingen 'aaui^- voerd, zijnde 1695 H.L. Zeeuwsche bonten 3.xo3.50; Zeeuws^ae blauwen 33.40; Polder braro's 3-78 Zeeuwsche bravo's 33.28; Zeeuwsche star 2.602.7S; Friesche redstar 2.70 ALKMAAR, 29 April 1929. Veemarkt. Aangevoerd: 35 koeien f 420 f 400; 10 vette kalveren f 60135; vette kal veren per pond f 1.201.50; 141 nuchtere kal veren f 8—22; 408 vette varkens f 0.82—0.86; zouters f 0.840.85. De handel in kalveren en varkens was vlug.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12