1ELDEISCHECOURANT De Salon-Zeeman TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. VAN DINSDAG 30 APRIL 1929. GEMEENTE-REINIGING. Julianadorp. Gemeenteraad van Callantsoog. (Wordt vervolgd.) De gediplomeerde leerlingen van de Ambachtsschool alhier, A. R. Zandstra, H. J. v. d. Burg, P. Nelis, J. Reus, D. Snip en J. J. v. Es, zijn toegelaten tot de machinisten-opleiding der Koninklijke Paketvaart-Maatschappij te Vlissingen. Te Hilversum slaagde voor 2e knecht onderhoud siertuinen, de heer M. P. Bos, cursist van den heer J. Groen, v. Galen- straat 88, alhier. (Verbeterde plaatsing). JUBILEUM P. STORM. Morgen, 1 Mei 1929, zal het 40 jaar ge leden zijn, dat de heer P. Storm, Hooid der M.U.L.O. school Kanaalweg, zich aan het Christelijk onderwijs verbond. Des n.m. 8 uur zal de huldiging, door het Bestuur der schoolvereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", plaats heb ben in het Chr. Militair Tehuis, Kanaal- weg. Des avonds van 8 tot 91/. u. is er recep tie voor de ouders der kinderen, voor standers van het Christelijk Onderwijs en belangstellenden, in voornoemd gêbouw. HET TOONKUNST-JUBILEUM. Men verzoekt ons te willen mededeelien, d»t niet alleen de heer Delgorge (voorzitter), maar ook die heer Leewenis (directeur) in het eerei-comiité zitting' ihdblben/. Van 620 Juni zal in hlet Stedelijk Mu seum te Amsterdam een tientoonstelling plaats hlebben betreffende deze herdenking. Op deze tentoonstelling 2ij® o. a. ook de portretten va® alle directeuren,, die op het oogenjbllük aan de diverse afdleieliingen ver bonden) zij®, JUBILEUM MELKCENTRALE. Op Woensdag 1 Mei zal het 10 jaar ge leden zijn, dat de Heldersohe Melk-Cen- trale werd opgericht. De fabriek is ge vestigd aan den Dijkweg, voormalige Cen trale keuken. De feestelijke herdenking zal, in intiemen kring, gevierd worden in „Musis Sacrum" op 14 Mei. VERJAARDAG H. K. H. PRINSES JULIANA. Ter gelegenheid van den 20sten verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana is van daag van alle openbare- en vele particu liere gebouwen de vad'erlandsche drie kleur uitgestoken. Hedenavond houdt de Cbr. Oranje-Ver. een „Oranje-avond" in Casino, waar o.m. de bekende declamator Arie Post optreedt en de Oranje Harmoniekapel medewer king verleent. EERSTE ZOMERCONCERT, te geven door het „Stedelijk Muziekcorps" (dir. Jb. ter Hall) op Dinsdag 80 April 1929, ter eere van den verjaardag van H.K.H. Prinses Ju liana, 's avonds van 8 uur tot half tien in de muziektent in het Plantsoen. la Wien Neerlands Bloed, b Marche des Cadets. Julien Vercauter. 2 Ouverture de Concert „En Êté" Lucien Perlot. 8 „Donau Wellen", Valse de Concert. J. Ivanovici. 4 Grand Fantasie „Lohengrin". R. Wagner. 5 Les Erinnyes Divertissement. J. Massenet. 1. Dans© grécque. 2. La Troyenne. 3. Saturnales. 6 ThB stars and stripes for ever March Sousa. Oude Wilhelmus. MELKBESLUIT. Bdanghlebbenldleni verwijzen wij' naar d'e publicatie va® B. en W. d® het nummer van nede® betreffende de aflevering van melk en melkproducten. door J. M. B. O. (met toestemming overgenomen uit „Actueel Wereldnieuws en Sport in Beeld" [Indië].) 1) Hij heette Cornelis Krappels, stelde zich eohter steeds voor als Krapèles en werd des-vege gewoonweg Kees genoemd. Kees was een heer, welopgevoed en ga lant, zooals maar weinigen. En juist die laatste hebbelijkheid werd zijn ongeluk, want niet alle getrouwde mannen be schouwden de flirtations van Kees met hunne ega's als kortswijl en ook broe ders van „sweet seventeen's" zagen hem liever zoover mogelijk uit de buurt hun ner zusters loop en. Kees was een ladykiller zooals er maar zeiczaam op dezen aardbol rondtippelen en dat moest ten slotte wel op hommeles uitloopen. Als getraind sportman had Kees het tegen den een of anderen vertoornden echtgenoot nog wel eens kunnen bolwer ken, maar toen alle vijanden zich tot een Ook naar de bekendmaking inzake de reorganisatie van den dienst der reiniging en den ophaaldienst voor het vuil, word' verwezen. Vooral voor huisvrouwen en dienstboden is dit van belang. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Zondag 8 Mei a.s. zal de partijstemming plaats hebben voor de verkiezing van candidaten voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal der R.K. Staatspartij. Deze verkiezing wordt gebouden in het geheele land en leder lid van een R.K. kiesvereeniging kan daaraan deelnemen. Voor de Rijkskieskringen Haarlem en Helder zijn de volgende candidaten inge diend. Deze candidaten zijn het resultaat van de aanwijzingen in de respectievelijke vergaderingen van de kiesvereenigingen. Voor den kwaliteitszetel Handel, Nijver heid en Verkeer zijn de candidaten: J. Kamphuijs, Zaandam en Dr. L. G. Korten- horst, Den Haag. Voor den kwaliteitszetel Vrouwenbelan- gen: mevr. W. A. Brouns-van Besouw, Den Bosch; mej A. Hutten, Utrecht; mej. J. A. J. M. Meijer, Rotterdam en mei. C. M. Post, Delft. Voor den vrijen zetel zijn voor lid zoo wel als plaatsvervanger aangewezen de heeren: Ch. L. van de Bilt, Haarlem; G. Bulten, Voorhout; Dr. E. A. M. Droog, Heemstede; L. F. Guit, Den Haag; Mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, Rijswijk; G. M. Kampschoer, Monster; Dr. H. W. E. Moller, Tilburg; M. J. M. van Poll, Hel mond; Mr. C. P. M. Romme, Amsterdam; J. A. Straman, Ouderkerk a. d. Amstel en Jao. Vos Azn., Roosendaal, en alleen als plaatsvervanger de heeren: F. Brussel, Den Haag; Jao. Groen Az., Zuldschar- woude; J. Th. v. d. Laan, Zullen; Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar; H. F. van Nuland, Schagen; J. P. Nijssen, Santpoort; Dr. A. J. B. Oomen, Utrecht; H. G. J. v. d. Sand, Arnhem en C, J. M. Stumpel, Hoorn. Nu moet ieder lid, die aan de stemming deelneemt, in iedere categorie twee namen aanwijzen, waarvan één als lid en één als plaatsvervanger. De stembiljetten hebben daarvoor zoowel vóór als achter den naam een open blokje. Alleen bij de plaatsvervangers van de derde groep (vr«e zetel) is achter den naam één blokje geplaatst. BIJ de namen voor lid resp. plaatsvervanger weer aan beide zijde blok jes. Het zwartgemaakte blokje voor den naam wijst het Lid aan en dat achter den naam de plaatsvervanger. Het advies van de Kringvergadering geeft in overweging voor de le kwaliteits zetel aan te wijzen: als lid Dr. L. G. Kor- tenhorst, Den Haag en als plaatsvervan ger J. Kamphuys, Zaandam; 2e kwaliteits zetel als lid Mej. J. A. J. M. Meijer, Rot terdam en als plaatsvervangster Mej. A. Hutten, Utrecht, en voor den vrijen zetel als lid de heer Oh. L. van de Bilt, Haar lem en als plaatsvervanger Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar. DE MARIN E- VLIEG BOOTEN NAAR INDIE. Blijkens een Zaterdag door het departe ment van defensie uit Napels ontvangen telegram waren de vl iegbooten Zaterdag ochtend 6 uur klaar om te vertrekken. Een ingenieur van de Lorrainefabriek zou tot Athene medegaan. Te Athene aangekomen. Men seint ons dd. Zaterdag uit Athene: De Nederlandsche marine-watervlieg- tuigen zijn hier om 16 uur 50 aangeko men. De motoren zijn thans uitstekend. Naar Alexandrette. Blijkens een gisteren bij het departe ment van defensie ontvangen bericht zijn de drie marine-vliegbooten vanochtend 10 uur uit Athene naar Alexandretta ver trokken. Te Alexandretta. Men seint uit Alexandretta (Syrië), dat de Nederlandsche marine-vliegtuigen, die op weg zijn naar Indië, daar gistermiddag om 3 uur 50 zijn aangekomen en heden naar Bagdad zullen vertrekken. GOED AFGELOOPEN. Zaterdagavond te ongeveer half negen had in de Spoorstraat een aanrijding plaats, die gelukkig goed afliep. Een auto van den heer Pels reed tamelijk dicht langs bet trottoir in deze drukke straat. De ongeveer 16-jarige Dora Dier naar kon niet bijtijds uit den weg komen en werd door den auto aangereden. Zij kreeg verwondingen aan een harer bee- machtige kongsie vereenigd hadden, vond onze Don Juan het maar veiliger, zich voor een tijdlang onzichtbaar te maken. En die kans bood hem de Holland— Amerika-lijn, waarbij Kees als een opge jaagd hert kwam solliciteeren voor Chef hofmeester om zich ten slotte tevreden te stellen met de betrekking van „Algemee- nen Dienst" oftewel duivelstoejager, op een vorstelijk honorarium van 14.per maand, inclusief kost en inwoning. Zoo gebeurde het dat ik, die de hoogst- verantwoordelijke en „vette" baan van chef-casserolier aan boord van het goede oude S.S. „Rotterdam" vervulde, verdiept in de zuivering van eenige stinkende eet ketels, plotseling met ©en geprononceerd Haagsch accent iemand hoorde zeggen: „Pèrdon, kunt u mij zeggen wèr ik den heer X kan vinden?" Verbaasd keek ik op, zag een elegant, smaakvol gekleed heer, die op onnavolg bare wijze zijn kaasbolletje van het hoofd wipte en mij vragend aanstaarde. „X," dat ben ik zelf' klonk 'mijn ant woord. „Mag ik me dan eens even bekend ma ken. Ik ben Krapèles, van den Algemee- nen Dienst. U zoudt me wel inlichten wat ik hier aan boord alzoo te doen heb, heeft de hofmeester mij verteld. Daarbij1 stak hij mij een zeer gesoig- nen. Door den chauffeur werd zij met den wagen naar huis gebracht. De ver wondingen bleken niet van ernstigen aard te zijn. VERSLAG VAN DE GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS OVER MAART 192Ö. Mannen. Aanvragen kwamen in om: 7 beton werkers, 1 buffetbediende, 1 dekknecht, 36 grondwerkers, 2 huisknechts, 1 hulp- fitter, 4 kellners, 1 kok, 1 koksleerling, 1 loopknecht, 2 loopjongens ben. 18 jaar, 13 losse-werklieden, 1 los-werkman ben. 18 jaar, 5 metselaars, 1 meubelmaker, 1 meubelmakersleerling ben. 18 jaar, 2 reinigers ben. 18 jaar, 2 schilders, 1 spoel- jongen ben. 18 jaar, 4 timmerlieden, 3 timmerlieden-halfwas, 1 timmermans leerling ben. 18 jaar, 1 tuinmansleerling ben. 18 jaar, 27 transportarbeiders. Totaal 119 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 31 bak- schippers, 1 broodbakkersleerling ben. 18 jaar, 2 bankwerkers, 2 bankwerkers leerlingen ben. 18 jaar, 1 boekbinder, 5 betonwerkers, 1 chauffeur, 1 electricien, 3 grondwerkers, 1 hulpfitter, 1 klinker, 1 koetsier, 1 kellner, 1 kok, 1 landarbei der, 1 loopknecht, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 1 loodgietersleerling ben. 18 jaar, 16 losse-werklieden, 1 los-werkman ben. 18 jaar, 1 machinist, 1 machinedrijver, 2 meubelmakersleerlingen ben. 18 jaar, 1 monteur, 1 metselaar, 1 opperman, 2 por tiers, 8 reinigers ben. 18 jaar, 1 schil dersleerling, 1 schildersleerling ben. 18 jaar, 1 soheepstimmermansleerling ben. 18 jaar, 1 schoenmakersleerling ben. 18 jaar, 4 stokers, 1 smidsleerling ben 18 jaar, 6 timmerlieden, 1 timmermansleer- leerling ben 18 jaar, 1 techn. employé, 21 transportarbeiders, 1 tuinmansleer ling ben. 18 jaar, 2 voerlieden ben. 18 jaar. Totaal 126 personen. Geplaatst werden: 8 betonwerkers, 20 bakschippers, 1 dekknecht, 89 grondwer kers, 1 hulpfitter, 1 kellner, 1 kok, 2 landarbeiders, 13 losse-werklieden, 1 los- werkman ben. 18 jaar, 1 loopknecht, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 1 metselaar, 1 meubelmaker, 1 meubelmakersleerling ben, 18 jaar, 2 reinigers, 6 schilders, 1 schilder-halfwas, 1 schildersleerling, 6 timmerlieden, 8 timmerlieden-halfwas, 1 timmermansleerling ben. 18 laar, 27 trans portarbeiders, 1 tuinmansleerling ben. 18 jaar. Totaal 188 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 1 aardappelschilster, 1 costuum- naaister, 5 dienstboden (intern), 6 dag dienstboden, 11 dagmeisjes ben. 18 jaar, 1 hulp in de huishouding, 1 noodhulp dienstbode, 1 mangelmeisje ben. 18 jaar, 20 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 48 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 cos- tuumnaaister, 1 dagdienstbode, 3 dienst boden (intern), 2 huishoudsters, 1 man gelmeisje ben. 18 jaar, 15 werksters. Totaaal 23, personen. Geplaatst werden: 1 aardappelschilster, 1 costuumnaaister, 2 dienstboden (iniern), 1 mangelmeisje ben. 18 jaar, 1 noodhulp dienstbode, 17 werksters. Totaal 23 personen. UITVOERINGEN VAN ALBERTO'S REVUE-GEZELSCHAP. Zondagmiddag werd door bovenge noemd gezelschap een Kinder- en Familie voorstelling gegeven in de zaal van het Café „Prins Hendrik", van den heer H. J. Beuneman. Opgevoerd werd de nieuwe revue voor kinderen, getiteld „Bulletje en Boone- staak", in 3 bedrijven. Voor degenen die deze geschiedenis wel eens gelezen heeft, was het natuurlijk gemakkelijk te volgen, maar dat neemt niet weg, dat er om de verschillende daarin voorkomende scène's door het jeugdige volkje onbedaarlijk is gelachen en genoten. 's Avonds werd voor een matig bezette zaal een voorstelling voor ouderen ge geven. Allereerst werd opgevoerd het drama in éèn bedrijf „De Macht van het kind", hetwelk een bekend stukje is, doch steeds demonstreert hoeveel ellende er in een eertijds gelukkig levend gezin ge bracht wordt, als de man zich gaat ver slaven aan den drank. Een en ander werd goed weergegeven en oogstte dan ook veel bijval. Daarna werd met veel succes gezongen, door den heer Nio. Jansen, een paar neerde hand toe, die ik vanwege de min dere zuiverheid mijner tien geboden bij na niet durfde te drukken. „Man, maak dat je van boord' komt," wilde ik reeds zeggen, toen de hofmeester naderde en den nieuwen algemeenen dienst heel onhoffelijk vroeg „of hij nooit dacht te beginnen". Met een eenigszins hautainen blik zag de heer Krappels den hqfmeester aan en antwoordde: „Ik informeer juist omtrent een en an der bij dezen heer." „Die is pot hier en gunter goed", glf- tigde de machtige man, die zich op zoo'n ongewone wijze door een vertegenwoordi ger van den laagsten scheepsrang zag toegesproken. Ik voorkwam erger door den nieuw bakken zeeman mee te trekken naar het logies van de civiele schepelingen, waar een veertigtal kooien, met uitbuiting van eiken vierkanten centimeter ruimte, ver- diepingsgewijs waren opgeslagen. De heer Krappels werd verwelkomd met bewoordingen, die ik hier maar niet zal neerschrijven, doch hoewel wat bleek, deed hij alsof de aanwezigen niet voor hem be stonden en begon onhandig de hem aan gewezen kooi in orde te brengen. Terugdenkende aan mijn joyeuse entrée In dit slaaphok voelde ik, hoewel het ver versjes van Jan Mens, getiteld „Het trou wen van vroeger en nu" en ,,'t Was niet mijn ideaal" en nog een aantal andere coupletten, welke zeer de lachlust bij de aanwezigen opwekten en in den smaak vielen. Tusschen deze voordrachten en zang nummers werden door de medewerkende dames eenige moderne dansen uitgevoerd welke eveneens in den smaak vielen. Tot slot werd opgevoerd de dolle klucht in één bedrijf „Hannes gaat een paard koopen". Onbedaarlijk is er om deze klucht gelachen en dat kon ook niet anders, daar in dit stukje een geduchte vergissing ten tooneele werd gebracht die tenslotte voor Hannes op geheel andere wijze eindigt dan hij zich bad voorgenomen, want in plaats van met een paard thuis te komen, komt hij met Jans zijn aan staande levensgezellin bij zijn vader thuis. Een daverend applaus vas hiervoor het loon. Een en ander werd met een gezellig bal besloten. gehouden op 26 April, des v.m. 10 uur. Voorzitter-Secretaris Mr. D. Breebaart. Aanwezig de heeren J. O. v. d. Plas, R. Hollander, H. Kruisveld, A. Kruit en S. Kooger. De heer M. Vries komt later ter vergadering. Afwezig de heer Veul, met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring. Notulen. Daar niemand opmerkingen heeft over de notulen van de vorige vergadering worden deze onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat we gens het vertrek van den heer D. Bree baart met ingang van 1 April tot tijdelijk ambtenaar ter Secretarie is benoemd de heer A. Bussing van Den Helder* Verder wordt medgedeeld dat aan de assistente bij het O. L. Onderwijs mej. A. Koster met ingang van 1 Mei eervol ontslag is ver leend wegens opheffing van haar betrek king. Ingekomen stukken en verslagen. Van de® Inspecteur der Directe Belas tingen te Alkmaar is ingekomen een op gaaf van kohierbedragen van, ten behoeve der gemeente Callantsoog uitgetrokken bedragen, wegens opcenten Personeele belasting totaal 1800.40, terwijl 1260 geraamd was. Van denzelfden Inspecteur een opgaaf van, ten laste van de gemeente komende, kwade posten: Gemeentelijke Inkomsten belasting 2760.89, Vermogensbelasting 5.54, Personeele belasting 111.74. V an Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen wijziging belasting 1928, het in de vorige vergadering genomen raads besluit tot af- en overschrijving van en op diverse uitgaafposten. Eveneens is goedgekeurd terugontvan gen het Raadsbesluit tot wijziging van de begrooting van het gemeente electrlciteits bedrijf voor het dienstjaar 1928. Besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland, waarbij de jaar wedde van elk der Wethouder is vastge steld op 80. Van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is bericht ontvan gen, dat dispensatie is verleend van de verplichting tot het nemen van een wacht gelder voor de te benoemen derde leer kracht aan de O. L. school. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland zijn ontvangen eenige exemplaren van de nieuwe voor waarden voor de levering van water door dat bedrijf. Deze zullen bij de Raadsleden circuleeren. Van de Afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten is ontvangen een circulaire be treffende de regeling van het medisch- hygiëniseh schooltoezicht Men stelt zich voor de provincie te verdeelen in een 13- tal districten van ongeveer 40.000 zielen; voor elk van die districten zal vanwege de vereenigdë gemeenten een schoolarts worden aangesteld, die, om zich ten volle aan zijn taak te kunnen wijden, geen prac- tijk mag uitoefenen en geen andere werk zaamheden mag verrichten. Wanneer de provincie en het Rijk ieder voor 1/8 in de kosten bijdragen zullen de kosten op ongeveer 10 cent per inwoner komen, dus voor de gemeente Callantsoog ongeveer 100 per jaar, terwijl thans 80.— voor den sohoolarts wordt betaald. B. en W. stellen voor zich in principe bereid te verklaren met deze regeling mee te gaan. hardingsproces zich reed» tamelijk aan mij begon te voltrekken, medelijden met den nieuweling en gaf hem den raad zich zoo spoedig mogelijk in een bruten schooier te metamorphoseeren. Dit bleek niet mogelijk, want zelfs met z'n blauwe broek, het gestreepte jasje en de pet, waarop het insigne van de N.A. S.M. pronkte, zag Krappels er nóg uit als een heer. En zooiets wordt door ongure elementen aan boord nooit vergeven, zoo dat ik vele onaangenaamheden voor den nieuwbakken collega voorzag. Daar er voorloopig nog niet veel voor hem te doen viel sleepte ik Krappels uit de kleine muffe ruimte mee naar het dek om hem van het ongewone schouwspel, dat het vertrek van een boot bij nacht biedt, te laten genieten. En zoo sprekende stelde mijn nieuwe vriendi mij voor hem maar te tütoyeeren. „Haègenaèrs ondier el- kaèr, niet waér," voegde hij er aan toe om het aanbod aantrekkelijker te maken. Nadat van de Rotterdamsohe haven nog maar enkele lichtjes te zien waren, zoch ten we onze kooien op. Er hing in het logies een „frissche" damp, zooals alleen een dertigtal slapers, waarvan de meesten een extra borrel op bet afscheid genomen hebben, in een kleine ruimte kan produ- ceeren. Met een nauw bedwongen rilling van De heer Hollander vraagt, of men door dit te doen nog geheel vrij zal staan van allee. Nadat de Voorzitter hierop be vestigend heert geantwoord verklaart deze heer, dat hij er niets op tegen heeft. De heer Kooger merkt op, dat men wel geheel vrij staat, maar dat, als de hee ren van oordeel zijn, dat een schoolarts niet meer mag kosten dan 60.er niet verder over deze zaak gesproken behoeft te worden. De heer Vries zegt, dat tegen deze verhoogde kosten geen bezwaar is, maar dat de doelmatigheid dan ook grooter moet zijn. De heer Kooger vraagt hoe vaak zoo'n schoolarts de school zou komen be zoeken. De Voorzitter antwoordt, dat dit bij de gemeenschappelijke regeling na der zou moeten worden bepaald. Overigens kunnen allen zich wel met het voorstel vereenigen. Van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten is ingekomen een schrijven, waarin beschouwingen worden gehouden over het wetsontwerp tot herziening van de financieel© verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten en wijziging van eenige bepalingen der Gemeentewet. Dit stuk zal bij de Raadsleden circu leeren. Verslag van de vergadering van den Vleeschkeuringsdienst Kring „Barsinger- horn" op 5 April 1929. Een exemplaar van dit verslag is reeds aan de Raadsleden toegezonden. Verslag van dó Kamer van Koophandel en Fabrieken v. Holland'» Noorderkwar tier over het jaar 1928. Verslag van de Bank voor Nederland sche gemeenten over het boekjaar 1928. Deze verslagen zullen bij de Raads leden circuleeren. Ontwikkelingscursus 1928—'29. Verslag van den ontwikkelingscursus 1928—29. Hieruit blijkt dat het aantal leerlingen aanvankelijk 18 bedroeg, ter wijl aan het eind van den cursus nóg 14 leerlingen ingeschreven waren. In de maand Februari was, door de strenge koude, het aantal verzuimen vrij aanzien lijk; over het algemeen was het cursus bezoek echter uitstekend en de resultaten waren bevredigend. Het onderwijs in de nuttige handwer ken werd aanvankelijk gevolgd door 9 leerlingen; door vertrek daalde dit aantal tot 7. Het cursusbezoek was echter zoo slecht, dat tot opheffing van den cursus moest worden besloten. Het groote belang \an dit onderwijs voor meisjes wordt nog r iet voldoende door de ouders ingezien. Verslag van de Commissie van plaatse lijk toezicht op het Lager Onderwijs. Hier in wordt o.a. opgemerkt, dat de wisselin gen van onderwijzeres voor het 8e en 4e leerjaar de resultaten voor deze leerjaren niet ten goede zijn gekomen. Overigens waren de resultaten zeer goed te noemen. Deze verslagen worden met een woord van dank voor kennisgeving aangenomen. Aanvragen ontheffing Honden belasting. Van A. Schoorl is ingekomen een ver zoek om ontheffing van Hondenbelasting over een half jaar. Van P. Roos is ingekomen een verzoek cm zijn aanslag in de hondenbelasting terug te brengen van 5 op 1, daar zijn hond als trekhond wordt gebruikt. Besloten wordt deze verzoeken in te willigen. Aanbieding van het Verslag van het geen met betrekking tot verbetering der Volkshuisvesting in de gemeente Cal lantsoog in 1928 is verricht. Deze verslagen zullen bij de Raadsleden circuleeren. Schoolquaestie Julianadorp. Medegedeeld wordt, dat de regeling voor de toelating van leerlingen uit de gemeente Callantsoog op de O. L. school te Julianadorp een eenzijdige is, die niet voldoet aan de wet. Door het gemeente bestuur van Den Helder is aangedrongen op een hoogere vergoeding voor de toe lating van die leerlingen. B. en W. stel len voor aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland machtiging aan te vragen tot bet aangaan van een gemeenschappe lijke regeling overeenkomstig art. 121 Ge meentewet. De heer Vries vraagt of Gedeputeer de Staten in deze aangelegenheid niet als bemiddelaar kunnen optreden. De Voorzitter antwoordt, dat dit wel mogelijk is, maar dat dit waarschijnlijk niet noodig zal zijn, omdat men met het afschuw trad Krappels het hok binnen, dat hem een maand Lang tot zit-, woon-, slaap- en eetkamer zou moeten strekken. Het was vijf uur in den morgen toen de schelle stem van dien hofmeester .Rijzen" brulde. Ik porde den nieuweling, wiens gelaats trekken in zalig onbewustzljn geheel an dere beelden afspiegelden dan die van een vuns en somber hok. Krappels schrok wakker, keek verward om zich heen, snoof eens de zich in den nacht gevormde stik gassen op en stoof met een gebaar van walging het logies uit. Samen waschten wij ons met een lik groene zeep uit het vaatje van het bor- denhok. „Waar zou ik scheerwater kunnen krij gen" vroeg mijn vriendi, zorgvuldig zijn wangen betastende. „Man wees lekker dat je vrij zeep hebt. Scheren doe je als Algemeene Dienst al- leeh bij vertrek en wanneer je weer veilig in Rotterdam terug bent. Laat die paar haren maar gerust uitbotten". „Ja maar ik voel me zoo vies, zoo onge schoren" merkte Krappels op, meteen be ginnende zijn nagols te soigneeren.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5