- Radio-Programma-{>! EEN WACHTPOST BIJ DE CITADEL VAN VERDUN VERMOORD. Havas meldt uit Verdun, dat daar Zon dagavond om 11 uur een wachtpost, bij den hoofdingang van de citadel vermoord is. De soldaat kon voor hij stierf nog mededeelen, dat hij door twee burgers was aangevallen, die hem hadden toegeroepen, dat zij officieren waren, waavna ze hem df- karabijn uit de hand geslagen hadden. Nadat zij hem door een schot doodelljk gewond hadden, waren zij in de citadel gevlucht. ROODVONK EN PEST OP DE „CAP ARCONA". Zestig gevallen vastgesteld. Paniek onder de passagiers. OVERVAL DOOR GEMASKERDE BANDIETEN. Op een tram. EEN DORP VERBRAND. EEN MOORDENARES VAN TACHTIG JAAR. En mlllionaire. VIER LITAUSCHE TERRORISTEN TER DOOD VEROORDEELD. DE BEROOVING OP DE MIJN MATTHIAS STINNES. ERNSTIGE HOTELBRAND. DE BENZINE-ONTPLOFFING TE KUPPERSTEG. WEER EEN „MAN-VROUW" ONTDEKT. Een zonderling geval. PARIJ8CHE JUWELIERS OPGELICHT. Voor drie mlllloen aan juweelen. toenemend aantal stieren gevechten in frankrijk. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Zon en water, sprekende film. Welkom vreemdelingCarlton-Hotel. De Vlsscherllberlohten. Marktberichten. De Portugeesohe gezondheidsdienst deelt mede, dat 60 gevallen van roodvonk en pest ontdekt zijn aan boord van de „Cap Arcona", een schip van de Hamburg Zuid-Amerikalijn. De „Cap Arcona", die 27.661 ton mee kwam Zondagavond te Lissabon aan. i ontstond een paniek on der een deel der passagiers uit Argenti nië en Brazilië, toen het nieuws bekend werd. Zij vroegen verlof, te Lissabon aan wal te gaan en hun reis over land te ver volgen naar Boulogne en Hamburg. Vrijdagavond tegen elf uur hebben ge maskerde Toovers getracht een aanslag te doen op de electrisdhe tram te Wands- beck. De roevers hadden dwarsliggers op de rails gestapeld en tioeni de trami na derde, loste een een revolverschot op den wagenbestuurder, welk schot echter miste. De wagenbestuurder reedl onmiddellijk met volle kracht achteruit en wist op deze wijze den roovers te ontkomen. Een geweldige brand heeft gisteren morgen in het dorp en domein Moelschow bij de Oostzeebadplaats Zinnowitz ge woed. Daar de brandweer tegen de vuurzee machteloos was, zijn 28 huizen verbrand. De bewoners konden zich ternauwernood redden. Verscheidene inwoners hebben brandwonden opgeloopen, daar het vuur hen in den slaap verraste. Natuurlijk zijn onze lezers de geschiede nis vergeten van de schatrijke mevrouw Portoil, die op haar tachtigste jaar haar dienstbode vermoordde? Wij hebben haar indertijd verteld en zij komt op het vol gende neer. Mevrouw Portoil, heel oud en mlllio naire, woonde bij Cimiez op een villa, waar een bejaarde dienstbode haar per soneel uitmaakte. Op een dag, dat de dienstbode haar meesteres in de keuken aantrof bezig kopjes te wasschen ontstond er gekibbel tusschen de twee vrouwen, daar de dienstbode van meening was, dat kopjes wasschen geen werk voor me vrouw was! De oude mevrouw Portoil is toen zoo boos geworden, dat zij een pook heeft genomen en daarmede de dienst bode door slagen op het hoofd heeft ge dood. Zij heeft vervolgens het lijk uit de keuken naar de plaats gesleept, waar het later is gevonden. Mevrouw Portoil heeft dit alles bekend voor d« rechtbank te Nice, die Vrijdag zich met de door haar gepleegde misdaad heeft bezig gehouden. Later is zij op haar bekentenis teruggekomen. De rechtbank heeft haar tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar, wegens haar hoogen leeftijd en haar gezondheid, draagt de ver oordeeling een voorwaardelijk karakter. De vier terroristen Ruzgas, Markelis, Augaitis en Gavenas, die op 24 April, met revolvers en handgranaten gewapend, te Siauliai in hechtenis zijn genomen, zijn Zaterdag door den krijgsraad ter dood veroordeeld. De vier terroristen hebben den president der republiek oin genade verzocht, dat door Smetona, den Litau- sdhen staatspresident is geweigerd. De politie heeft Zaterdag te Essen de vier gebroeders Keimling gearresteerd, die verdacht worden in Februari door een brutalen aanslag 118000 mark, bestemd voor uitbetaling van loonen op de mijn Matthias Stinnes, geroofd; te hebben. In verband met dezen aanslag waren reeds eerder 24 lieden gearresteerd, die op 7 na allen weer vrij gelaten moesten worden. Men heeft gedeeltelijk kunnen vaststellen, waar het gestolen geld is ge bleven. Voor 66.000 mark heeft men door middel' van een strooman een boerenhoeve gekocht. Voorts heeft de politie op Hei melvaartsd'ag op de renbaan te Gelsen- kiröhen een renpaard in beslag genomen, dat eveneens met het gestolen geld be taald was. In baar geld was nog 4500 mark aanwezig. Het Tourist Hotel te Amarillo in Texas is door een brand vernield, waarbij 6 menschen om het leven zijn gekomen. Vier van hen zijn in hun bedden ver brand, de vljifdo poogde zich door een sprong uit de derde verdieping te redden, maar Is daarbij gedood. Meer dan 20 ho telgasten werden gewond. De oorzaak van den brand ia onbekend. De hevige benzine-ontplofflngn te Küppersteg, heeft roods een slachtoffer geëischk In het Driekoningen-zlekenhuia te Köln-Mülheim is een 12-jarig meisje aan haar verwondingen overleden. De toestand van haar moeder is zeer zorg wekkend. De andere vier ernstig gewonden hoopt men in het leven te kunnen houden. De vrij onsmakelijke onthullingen om trent vrouwen, die zich als man uitgeven, volgen elkaar in Engeland snel op. Nau welijks is de emotie, door „captain Bar- ker's" optreden gewekt, bedaard, of een nieuwe man-vrouw doet van zich spreken. In de „Daily Chronicle" wordt verteld dat een zekere William Sidney Holton, een vrachtrijder bij een houtfirma, die gedurende 41/, jaar schijnbaar gehuwd te Merstow Green leefde, bij zijn overbren ging naar het hospitaal, een vrouw bleek te zijn. De echtgenoote, mrs. Holton, verklaar de, nooit te hebben geweten, dat hij geen man was. Hij had een mannenstem en was zeei» sterk, dronk en rookte zwaar. Acht tien maanden geleden werd haar een zoontje geboren. Zij geloofde dat hij de vader was. Een onverkwikkelijk geval, met welks korte vermelding wij volstaan. De gewoonte van juweliers en diamant handelaren om zonder re<}u parels of edel- steenen aan anderen toe te vertrouwen, heeft een Russin met een ruim geweten in staat gesteld in één dag twee bekende Parijsche kooplieden voor bijna drie mil- lioen aan juweelen op te lichten. Zij gaf zich uit voor makelaarster en boezemde vertrouwen in door haar keurige kleedij en haar net voorkomen. Zij had zich door een koopman vijf prachtige smaragden van groote waarde doen ter hand stellen, die zjj voor ruim een mlllioen francs aan een anderen handelaar verkocht, onder voorgeven, dat zij van een rijken landge noot afkomstig waren. Bovendien zelde zij, een kooper te weten voor een belang rijke hoeveelheid diamanten. Vertrouwen gekregen hebbende door de zaak, die hü zoo juist had afgesloten, stelde de juwelier haar een purtfjtje dia manten, ter waarde van drie millioen francs ter hand. Zij ging daarop naar den eersten koopman terug en verkocht hem het partijtje contant voor 1.800.000 francs; de smaragden zou ze later wel verkoopen, zeide zij, en verdween. Er werd een klacht tegen haar inge diend en korten tijd later maakte de po litie een einde aan haar wandaden. Ver scheidene buitenlandsche parketten had den eveneens haar opsporing verzocht. De werken van het fascisme. Blijkens een officieuse statistiek zijn er in de eerste zes jaren van het fascis tische bewind meer dan 10 milliard lire uitgegeven voor openbare werken, zoo als aanleg en electrificatie van spoor wegen, aanleg van waterkrachtcentrales, aanleg en verbetering van wegen, bouw van volkswoningen in de stad en op het platteland, enz. De Figaro komt op tegen het algemee- ner worden van het stierengevecht in Frankrijk. Tot dusver kende alleen Zuid- Frankrijk het stierengevecht, het is nu echter doorgedrongen tot het centrum en men vreest, dat het nog verder naar het noorden zal komen. Bourges, Nevers en Vichy hebben tegenwoordig hun stieren gevechten met beroemde matadors uit Spanje, waarvoor heel veel reclame wordt gemaakt. De Figaro waarschuwt tegen den slechten invloed, dien het bloedige schouw spel van de slachting van stieren en paar den op de menigte ongetwijfeld moet heb ben. De Figaro brengt hier zelfs het bol sjewisme bij te pas en zegt aan het slot van haar artikel: Wordt aan het wildste en gevaarlijkste van alle beesten, aan het plebs, den smaak van bloed bijgebracht, laat ons dan oppassen I Eerst dan maar, is er, nu 't er dan eindelijk van kwam, van de langverbeide lente, eigenlijk wel een ander begin mogelijk een loflied op de zon en op de zoelte. Een loflied bij 't zingen waarvan wij direct vergevensgezind bereid zijn alle misère en ergernis veroorzaakt door het uitzonderlijk lange uitblijven van de ons rechtens toekomende licht- en warmte stralen te vergeten temeer waar zij, die zon, inderdaad haar best blijkt te doen het weer goed te maken en zoo dan b.v. haar jarenlange, slechte traditie van op Hemelvaartsdag niet te schijnen om ging en dien dag tot glorieus festijn maakte zoowel voor hen die naar het Noordzeekanaal uittrokken om er de stu- dentenroeiwedstrijden mee te maken, als voor het nog veel grooter aantal dui zenden dat per trein en tram, per auto en vooral per fiets de bollenstreek tusschen Haarlem en Leiden bezochtDeze Hemelvaartsdag was er een die het record over een groot aantal jaren sloeg wat be treft de vervoercijfers van vele openbare middelen van verkeer om en nabij de hoofdstad. Ook voor die welke naar den Gooischen kant leiden.... t.w. de motor busdienst de Gooi-Express en de aloude, beruchte Gooische stoomtram. Er mag, nu we 't toch over deze beide concurren ten hebben (de eerste jong, populair en goed; de tweede oud, gehaat en slecht!) wel even gewezen worden op de beslis sing die de Minister dezer dagen nam in zake de aanvrage tot concessie-verlen ging van „de bus". Men zou die beslissing waar veel aan is voorafgegaan in den vorm van adresbewegingen, dreigemen ten, beloften-op-de-lange-baan, enz. enz., met recht een waar Salomo's-oordeel krui nen noemen. De Minister toch heeft be slist, dat „zes maanden nadat de Gooische stoomtram haar materiaal en diensten naar zijn (des Ministers) genoegen ge moderniseerd heeft, de concessie aan de Gooi-Express zou worden ingetrokken". Het zal nu moeten blijken of de oude, ge vaarlijke en nijdasserige brompot die Gooische tram heet tot een duchtige ver- jongings- enverbeteringskuur in staat is; hij kan zich nu in alle geval niet meer verschuilen achter het argument, dat hij „wel eens zou zien als eerst maar die jonge mededinger van de baan was".. En tenslotte, wat er ook gebeurt: het pu bliek blijft in het bezit van een goed ver voermiddel naar het land der erfgooiers en.... Floris Vos. Behalve, om nog even weer op de zon en Hemelvaartsdag terug te komen, met een roei- en bollenfeest hebben de hoofdstedelingen ook de lente ingezet met een tennis-gebeurtenls. Op het nieuwe ten- nis-stadion, dat naast het nieuwe, „ge wone" stadion onlangs gereed kwam had den naar aanleiding van een jubileum van een onzer clubs, groote Internationale wedstrijden plaats die veel belangstelling trokken èn omdat de bekende Fransche kampioen Orochet er van de partij was èn.... omdat tennis er de laatste jaren meer en meer „in komt" onder alle lagen der bevolking en niet meer een sport is, die alleen onder de „upper ten" beoefend wordt. Terwijl we ons dan daarbuiten, vlak bij huis of wat verder af, eindelijk mochten verheugen in wat zon en droogte, zijn we deze dagen binnenskamers, in den Raad druk bezig geweest methet water, d.w.z. onze drinkwatervoorziening, een onderwerp dat ons al zoo dikwijls, de laatste jaren, hoofdbreken gekost beeft, maar dat nu toch, nu de uitbreiding der stad nog steeds snel voortschrijdt en on ze duinwaterleiding (de eenige die ons op het oogenblik drinkwater verschaft) weldra aan het maximum van haar capa citeit zal zijn, buitengewoon urgent is geworden. Eigenlijk vormt die waterleidinggeschie denis al dertig jaar lang een soort nacht merrie voor Amsterdam. Nu eens zocht men, als men zich weer bewust werd dat het met die wateronttrekking aan de duinen bij Haarlem niet altijd maar door kon gaan, de oplossing ln de eene, dan weer in een andere richting. In 1894 reeds wilde men de duinen met rivierwater irrigeeren. Dat zou op die manier zichzelf filtreeren, den plantengroei ten goede komen en tevens onze natuurlijke water reservoirs op peil houden. Er werden al lerlei bezwaren tegen aangevoerd en er is dan ook nooit' iets van gekomen. Maar thans, ruim dertig jaar later, wordt deze oplossing ons wederom als het echte ei van Columbus aangeprezenOok. in figuurlijken zin, kan van deze wereld worden gezegd, dat ze „ronddraait!" Reeds in 1901, toen weer eens een com missie zich met de zaak bemoeide, werd dit plan overwogen, maar te licht bevon den. Men ging toen liever over tot het krachtig aanspreken van den diepwater- voorraad, waarvoor in ruim 25 jaar 9 mil lioen werd uitgegeven. Er volgden nog vele commissies een eindelooze reeks, doch geen enkele bracht de definitieve oplossing. Om tot iederen prijs een rivier waterleiding te voorkomen, werden op aandringen van mr. Zadok van den Bergh overal boringen verricht. Volgens de „Ware Jacob", het destijds bekende spot blad, strekten die boringen zich zoo ver uit, dat men reeds in de Sahara bezig was Vervolgens kwam de kwestie van een Lekwaterleiding weer aan de orde. Maar verder kwam het dan ook niet. 't Zou tot 1913 duren eer dat voor goed werd ver worpen. Daarna kwam de kwestie van een Veluwe-waterleiding op den voorgrond. Om erbij deze laatste behandeling in den Raad weer van te verdwijnen. B. en W., die nog maar enkele maanden geleden „pro" het Veluwe-plan waren, namen, om 't populair te zeggen „hun draai", en de Raad draaide tenslotte met hen mee, zoodat nu besloten is, dat de Vechtwater- leiding (waarvoor hard gevochten is en die nu een kans krijgt van wasch-water tot drinkwaterleverancier bevorderd te worden) zalgereorganiseerd worden en het verder maar met de duinen te blijven probeeren, doch tevens dat men zal gaan boren ln den Bethunen-polder bij Loosdreoht. En hoewel anders alle goede dingen in drieën bestaan, zullen we ook nu nog maar niet tot een derde waterlei ding voor rivierwater overgaan. Al zal men dan met dat rivierwater proeven blijven nemen, indien de thans gevonden „oplossing" eens niet afdoende mocht biyken, hetgeen overigens wel zoo goed als zeker is! Men krijgt heel sterk het gevoel, dat we op deze wijze nooit uit het waterprobleem komen én.... dat het wachten eigenlijk is op een.water-Mussolinl, die de zaak, dwars door de ontelbare commissies, plan nen, boringen, en wat dies meer zij, heen, tot een goed einde brengt.Een soort tweede.Jaoob van Lennep, over bekend als dichter en schrijver, minder bekend echter als.... onze waterleiding, meer speciaal duinwaterlelding-Mussoli- ni die hij destijds, een eeuw geleden on geveer, toch geweest ia Aan hem toch, weinigen zijn hiervan op de hoogte, hebben wij voornamelijk het ontstaan van onze waterwinning om en nabij Haarlem te danken. Een Duinwater Maatschappij" kwam door zijn toedoen, nadat pogin gen om die maatschappij met vaderlandsch kapitaal te financieren schipbreuk had den geleden, voornamelijk met En- gelsch kapitaal tot stand. 11 November 1851 ging de eerste spa den grond in (een plechtigheid door Willem III ver richt) en op 1 Mei 1864 begon de eigen lijke exploitatie met aanvankelijk.... 8 abonné's. Daarmede was het rijk der z.g. „parlevinkers", de „waterhalers" die, ver- eenigd in het gilde de „Yerschwater- Societeit" de hoofdstad bijna twee eeuwen lang van drinkwater voorzien hadden (eerst haalden zij het uit den Amstel, later bij de Geinbrug en nog later uit de Vecht bij Weesp) ten doode opgeschreven. Men had, toen Koning Willem III onze duinwaterleiding als 't ware van stapel liet loopen, nog geen kranten-rijmelaars die, zooals in onze dagen, elke gebeurtenis van den dag, aanstonds op min of meer journalistieke wijze bezingen Wel had men schrijvers die soms een soortgelijke rol vervulden. Onder hen was Nicolaas Beets en zoo dichtte hij in dien November van 1851: Vloeit held're spranken, op den wenk Van Willems zoon verkregen! Bruist, als een Koninklijk geschenk Zijn dankb're hoofdstad tegen 1 Voert bloemen van gezondheid aan, Die frisch en vrooüjk opengaan, En laat Uw zuiv're teugen Het laatst geslacht verheugen Het wachten is nu, we zeiden 't reeds, op een tweeden Jacob van Lennep en opeen tweeden Nicolaas Beets die, bij het van stapel loopen van de nieuwe waterleiding die voor langen tijd afdoen de uitkomst zal bieden, zijn vreugde-rij melarij kan doen „opgaan" Het komt ook in dezen tijd nog wel voor, dat een of andere zaak die door het vader- landsche kapitaal „in den steek wordt ge laten", tenslotte door Engelsch kapitaal wordt „opgevangen" en zoodoende, even als dat dan met die duinwaterleiding ge schiedde, voortgang kan hebbenEen voorbeeld van recenten datum is het Hotel Centraal, dat daar, aan den ingang van de Vijzelstraat, tegendver de Munt gebouwd werd, en dat, wegens kapitaal-gebrek ten slotte niet kon worden afgewerkt.... Velen vreesden al dat we hier, in bet hartje van de stad, weer een „doode hoëk" zouden krijgen zooals we er enkele heb ben (het nog maar steeds ongebruikt staande gebouw van de Hollandsche Lloyd aan de Martelaarsgracht en de Bisschop ruïne aan den Dam, om er een paar te noemen); maar ziet, daar kwam dan ten slotte het bericht, dat Engelsche finan ciers zich voor^ de zaak interesseerden en de, met hun geld gestichte „Century Trust" het hotel, thans herdoopt in „Osprl- ton Hotel", zou afwerken en exploiteeren. In Februari j.1. kwam er weer leven in de uitgestorven brouwerij, daar bij de Munt: een heirleger van werklieden werd er op en er in losgelaten en nog geen drie maan den daarna, nu over enkele dagen, gaat dit ons nieuwe hotel, dat inderdaad op internationaal eerste klas peil staat open. Ruim voorzien van „logeerkamers" voor onze buitenlandsche gasten, die, naar het zich laat aanzien dit jaar in buitenge woon groote getale onze poorten zullen binnen vallen, zijn we nooit geweest en ook nu nog zitten we, al zijn verschillen de zaken zooals het American Hotel, Kras en Suisse o.a., den laatsten tijd gemoderni seerd en uitgebreid, nogal krap. De ope ning van dit Carlton-Hotel is daarom een verheugend feit: we zullen het „Welkom Vreemdeling" dezen zomer, ook tegenover onze meest verwende gasten, met gen nog geruster geweten dan voorheen, kunnen uitspreken! Welkom Vreemedling, dat hebben vele hoofdstedelingen de laatste paar dagen ook toegeroepen aan het nieuwste buitenlandsche, technische snufje dat „sprekende film" heet en dat thans voor het eerst (in dezen vorm, de vorm der z.g, „movitone", althans, want in anderen vorm, in dien van den „vitaphone" kregen wij het reeds enkele weken geleden in de Cinema Royal te zien ente hooren) in Tusehinksky vertoond wordt. En te oordeelen naar het succes zullen nog vee. meer stadgenooten het in de komende dagen een welkom toeroepen. Het ziet en naar uit of de sprekende film in de toe komst naasthet water, dat een eerste levensbehoefte is, tot de laatste, de nieuw ste, maar eveneens „onmisbare" levens behoefte zal wordenOok hier in Am sterdam I r\ DINSDAG M MSI. Hilversum, 1071 M. 10.00ia.15 Morgenwijdng. 13.15a.00 Concert door bet AVRO-Trio. 2.00—3.45 Kookpraatje. 3-453.00 Gramofoonmuziek. 3.00-14.00 AVRO-Knlpcurau». 4.005.00 Microfoon-debutanten. Dinl Erken 1 (sopraan), Dien Kramer (plano), Marie Albers (alt). 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest. Elize de Haag (sopraan1). 7.157-45 Engelsche les. 8.15 Beethoven-Cyclus -door het Concert gebouw-Orkest o.l.v. Dt. Willem Mengel berg. Na afloop: Persberichten en tot 11.30 Dansmuziek door het AVRO-Dansorkest. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1853 M. Uitsl. KRO-uitz. 11.3012.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijdsin van de KRO-klok. 12.151.15 Concert door het KRO-Trio. I.152.00 Gramofoonplaten. 2.002.20 Knipcursus. 5.307.00 Gramofoonplaten. 7.007.25 Kerklatijn voor beginners. 7-358.00 Kerklatijn1 voor gevorderden. 8.008.30 Causerie over „Het belang van de sociale verzekering, speciaal voor de arbei ders". 8.30 „Vriend Fritz". Blijspel in 3 bedrijven van Erkmano Chatrian. 9.30 ca. Nieuwsberichten. II.30 Sluiten. Daventry, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Pudding-recepten. 10.20 Vergadering. 11.50 Gramofoonplaten. 11.20 Concert dtoor het kwintet Gwladyn Garside (sopraan). 12.201.20 Orkest-concert. I.201.45 Beelduitzending. 1.50 Uitzending voor scholen. 2.50 Intermezzo. 2.55 Fransche les. 3.20 Orkest-concert. 3.35 Uitzending voor scholen. 3.50 Voortzetting concert 4.35 Kin deruurtje. 5.20 Voorlezing. 5.36 Nieuwsber. 5.50 Muzikaal intermezzo. 6.05 Orgel-recital. 6.20 Lezing. 6.35 Muzikaal intermezzo. 6.43 Lezing. 7.05 Orkestconcert. Suzanna Bertin (sopraan). 7.207.50 Lezing. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Muzikale causerie. 8.55 Nieuwsber. 9.00 Vaudeville. 10.00—11.20 Dansmuziek. WOENSDAG 15 MEI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO.-Trio. 2.003.00 Kindermatinée. 3.004.00 „Maak het zelf", cursus. 4.005 00 Lezingreeks over „De Bouw en de afmetingen van het Heelal". 5.005.30 Gramofoonmuziek. 6.017.15 Concert door het AVRO.-Trio. 7.157-45 Lezing over „Volkenbondsdag". 8.019.30 Weldadigheidsavond door personeel van het Regt. Genietroepen te Utrecht. Toe spraken door Kapt. J. Zwart, Generaal "C. J. Snijders, Sergt.-maj. C. J. van Rijswijk, Luit. Jhr. E. C. Storm van 's-Gravesande. Muzi kale medewerking van de Genieoauziek, Dub bel mannrnkwartet, Volkszang, Sergt.-maj. A. van Trotsenburg (levensliedjes). 9-30'ii.oo Concert door het Omroeporkest. II.00 Gramofoonmuziek. T2.00 Sluiting. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1852. 11.0011.30 Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. 2.003.00 Gramofoonplaten. 3.005.00 Concert. Instrumentale solisten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Causerie over „Het gebruik van electriciteit in onze woningien". 6.306.55 c.a. Causerie over „Uit de geschie denis van Leiden's stadhuis". 7-0O7.30 Causerie over „Het harmonium en zijne verzorging". 7.30—8.00 Causerie over „Wat de zending geeft en wat zij vraagt". 8.00 Uitzending uit de Ned. Herv. Kerk te Velp (Gld.). Orgel, Kinderkoor, Mannen koor en Gemengde koren, Sprekers. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonplaten. 12.20 Balladen-concert. Edith Coa- tes (alt), James Topping (tenor). 12.50 Gra mofoonplaten. 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.15 Intermezzo. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing. 4.05 Het John Fry- Strijkkwartet, Betty Humby (piano). 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Muzikaal intermezzo. 6.33 Nieuwsber. 6.50 Tuinbouwpraatje. 7.00 Muzi kaal intermezzo. 7.05 Orgel-recital. 7.20 Lezing. 7-35 Muzikaal intermezzo. 7.45 Lezing. 8.08 Militair orkest. Hardy Williamaon (tenor). 9.20 Nieuwsber. 9.35 Politieke redevoering. 10.05 Nieuwsber. 10.10 Solisten-concert. Licco Amar (viool), Gunther Ramin (harp). 10.53 Voorlezing. 11.20—12.20 Dansmuziek. 11 Mei Aangebracht door korders: 2163 tongen p. st. 0.400.30 1075 kleine tongen aio— 007 112 kisten schol p. k. 4.752.00 8 kisten schar 2.001.50 Door haring- en geepvisschers: 315 ta.1 haring p. tal 1.75040 67 tal geep 16.00—10.50 12 Mei. Aangebracht door haring- en geepvisschert: 175 tal haring p. tal 1.350.90 30 tal geep ,,13.0011.50 150 kg. ansjovis p. kg. 0.70 13 Mei. Aangebracht door haring- en geepvisschers: 2145 tal haring p. tal 1.90—0.14 93 tal geep 15.00—9.05 1128 kg. ansjovis p. kg. 0.75—0.65 16 roggen p. »tuk 1.26 NOORDSCHARWOUDE, 13 Mei Uien 1.30, drielingen 40 ct„ grove uien 90 ct., peen 1.602.50, kleine peen 1.20 1.40, gele kool 59, Deensche witte 6.30 7.50, alles per 100 kg. AMSTERDAM, 13 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 700 vette koeien, ie kw. 1.041.16; 2e fcw. 0901.04; 3e kw. 0.700.90 per kg., slachtgewicht; 150 melk en kalfkoeien 275375: 162 vette kalveren ie kw. 0.90—1; 2e kw. 0.80—0.90; 3e kw. 0.66—0.80 per kg., levend' gewicht; 179 nuchtere kalveren 815; 46 schapen 33— 40; 470 varkens, Holl. ie kw. 1.10i.xx; 2e kw. 1.09i.xo; Overz. en Geld., ie fcw. 1.10— i.ii; 2e fcw. 1.09—1.10; vette var kens 1.071.09 per kg. slachtgewicht; 106 paarden 100—223. ALKMAAR, 13 Mei Veemarkt. Aangevoerd: 67 vette koeien 250—450, handel goed; 10 vette kalveren 50—110; vette kalveren p. ned. pond 1.23 1.30; 137 nuchter kalv. (slacht) 22; 523 vette varkens (zware) per ned. pond. 92—96 cent; zouters p. ned. pond 90—91 cent, handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Mei. Bloemkool ie s. 22.50; bloemkool 2e s. 1470 per 100 stuks; sla 5 408.90 per 100 krop tomaten a 55. Aanvoer: 73 stuks bloemkool, 5500 krop sla.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7