Gunstige Indrukken. Het «preekt vanzelf, dat de gérant van het hotel, de heer De Mooij, zijn beste beentje voorgezet had en vóór alles een goeden Indruk wilde maken bij zijn gas ten. De bediening was tip-top en kon in elk opzicht de vergelijking met groote REVUE „HOLLAND IN VUUR EN VLAM". De ontvangst te Breezand. PINKSTER-UITSTAPJE PEB „ESONA". Exploitatie bevredigend. Toestand gezond. openingsplechtigheid voor het terras nog eenigsrina hinderlijk was, ging ln den loop van den dag liegen; de zonkwam er door en toen wij later onderweg waren naar de bloembollenvelden te BreezancL bleek het, dat <Je dag zich ontplooid had tot 'n aangenamen, echt Melschen zomer dag. Over dien autotocht en het bezoek aan Breezand vertellen op een andere plaafe Staatsen doorstaan; de tafel was overvloe- ig en uitstekend bereid. De ontvangst in het feestelijk versierde hotel, de en- trée al dadelijk in de hal met het tafel tje en de gezellige stoelen, maakte een uitstekenden indruk. Nu er zooveel gas ten Ineens waren, bleek, dat het hotel ■let overgroot ls. Het lijkt ons beter dan andersom; men kan bescheiden begin nen en geleidelijk uitbreiden, beter dan dadelijk te hard van stapel loopen. Thans, nu alles op orde was, konden wfj zien hoe met bescheiden middelen hier een fraai, gezellig aandoend interieur verkregen was. Welhaast het leeüwen- aandeel daarvan komt toe aan den heer Klapmeyer, die niet alleen adviseerde bij de inrichting en stoffeering der diverse kamers, maar die zelf er op uit ging. De wandbekleeding in de verschillende ka mers, die terecht ieders bewondering op wekten, ls door hem uitgezocht, de bui- tengswoon-fraale kroonlamp in de eet zaal, de kaarsluchters langs de wanden, de smaakvolle lampen in de logeer kamers, het la alles zijn werk. Van den Noorderkunstkring is «enige wandver siering betrokken; zelve gaf de heer Klapmeyer een fraaie aquarel in lijst. Ook adviseerde hij ten opzichte van het schil derwerk. Wij hebben overigens in ons verslag melding gemaakt van de verschillende geschenken. In het in dit nummer gepu bliceerde verslag van de jaarvergadering der vennootschap, welke aan den voor avond der opening gehouden werd, doch waarvan het verslag wegens plaatsruim te moest blijven staan tot heden, vindt men de noodige aanwijzingen betreffen de de leveranciers. Maakt overdag de eetzaal een gezel- ligen indruk door den overvloed van licht, dien vijf groote ramen naar bin nen werpen, ook bij avond is deze zaal hoogst gezellig. De slaap- en logeerkamers maakten eveneens een gunstigen indruk. Er ls ge sproken over de wat kleine oppervlakte en zeker zijn ze niet overgroot, te meer als men er twee ledikanten plaatst. Maar vóór alles is dit toch een hotel van zomer gasten, die als regel tot 's avonds laat op of nabij het strand vertoeven. Bij regen dagen vinden zij in de eetzaal een gezel lig home; voor correspondentie enz. is een kantoortje beschikbaar. De heer De Mooij, de nieuwe gérant, die als regel natuurlijk wel nimmer zoo vele gasten tegelijk zal herbergen, was volkomen tegen zijn taak opgewassen; de bediening verliep vlot, het personeel bleek gesohoold en op dé hoogte van zijn taak te rijn. Ook in dit opzicht mag men dus tevreden zijn. Wij verwijzen voorts nog naar die ad vertentie in dat nummer betreffende di- neeren aldaar gedurende de Pinkster dagen, terwijl voorts gen geheelén dag la oarta kan worden gegeten. De redevoeringen. De heer De Wit schreef het al ln zijn blad: Als alle goede wen- sohen voor die helft worden ver vuld, kan Sche veilingen wel sluiten. Zoover zal het wel niet komen, en we aanvaarden die goede wenschen dan- ook maar met een korreltje zout. Maar wel mag er op worden gewezen, wat de heer Slioher, die den Alg. Wielrijdersband vertegenwoordigde, zeide. Deze heer wees er namelijk op, dat» nog zoo weinigen in ons land dit gedeelte van Noord-Holland kennen. Moge de Wielrjjdersbond, het machtige toeristenlichaam, dat ons land zoo uitstekend met verkeersbordén en af- standwljzera heeft geoutilleerd, zóó, dat we in dat opzicht aan de spits staan van Europa, het zijne er toe bijdragen zijn leden eens naar hier te dlrigeerenl Ook de kapitein der genie Janssen sprak merkwaardige woorden. Hij stelde zich voor als regeeringsvertegenwoordl- ger. Hij had meerdere dergelijke bijeen komsten bijgewoond, maar nimmer had hij een zoo joviale, gemoedelijke toon aangetroffen als hier. Ook Anna Paulow- na en de bollenvelden daar waren een openbaring voor hem geweest. Deze heer heeft dus eveneens een gunstigen indruk van onze badplaats meegenomen; het moet voor de leger-autoriteiten wel een voldoe ning zijn te zien, dat Huisduinen, nu het eenmaal van de handicap der verboden kringen en bouwv er boden verlost is, bezig is de vleugels uit te slaan,' en wij willen hopen, dat mén het, ook in de ver dere ontwikkeling, welwillend zal blijven gadeslaan, en het nu en dan de helpende hand zal willen toesteken. Want zonder dien steun gaat het nu eenmaal niet. En als nu over één of twee jaar ook de belastingdruk hier belangrijk zal worden verminderd, is wellicht 'de tijd aangebro ken, dat men hier blijvend zijn domicilie opslaat Hopen wjj, dat zioh nog schoone perspectieven voor onze stad opdoenl BREEZAND EN DE BOLLENVELDEN EN DB BELANGENGEMEENSCHAP. Een nabetrachting. Het was een goede gedachte van burge meester Lovlnk om aan de feestelijkheden te Huisduinen tevens een autotocht te verbinden naajr de bollenvelden in zijn uitgestrekte gemeente. Immers, de op komst vso den bollenhandel te Breezand dateert nog slechts van de allerlaatste fproflteert van een verbeterden treinen- iarenennog maar al te weinig weet men n Nederland van welken omvang dlo ln dat tijdsverloop geworden ls. En nu hier, naaBt een aantal andere heeren, tevens ook de toonaangevende Nederlandsche dagbladen vertegenwoordigd waren, was er een prachtige gelegenheid eenige meerdere bekendheid aan de gemeente te geren. Belangengemeenschap der ver schillende gemeenten. Er ls door de verschillende burge meesters der omliggende gemeenten in hun redevoeringen meermalen gesproken over de belangen gemeenschap, die tus schen hun gemeenten bestaat. Aan den oud-burgemeester Houwing en dat kwam ook goed*uit dezen Woensdag komt de eer toe den stoot te hebben gegeven tot een nauwere onderlinge samenwerking. De heer Houwing vond in burgemeester Lovink een enthousiast medestander en sedert de laatste jaren vinden wij tusschen onze omliggende gemeenten Anna Paulowna, Wieringen en Texel een vriendschappelijke en innige samenwerking op gebieden, die daarvoor in aanmerking komen. De burgemeester van Wieringen, de heer Kolff, die ook deze aai.gelegenheid aanroerde, voelde eenige verlegenheid, zooals hij zeide, omdat Wieringen tot nu toe nog zoo weinig, of liever gezegd, in het geheel niets terug had kunnen doen. Wij zouden zoo zeggen: het zit hem niet in het reciproceeren, want als dat zoo uitkomt, zal zeer zeker ook de gemeente Den Helder van haar belangstelling ge tuigen voor Wieringen. Ook in deze ge meente is een sterke vooruitgang, maar, zooals burgemeester Kolff in een parti culier gesprek al zeide, het is daar voor- loopig nog te veel tijdelijk; de vaste bewoners zullen, als eenmaal de werken voltooid zijn, nog moeten komen. Wie ringen krijgt dus zijn beurt nog, maar profiteert intusschen nu al van de veran derde situatie. Ten opzichte van Texel is deze belangen gemeenschap wellicht minder groot; het eiland heeft geheel andere belangen en bovendien gevoelt het, ten opzichte van Huisduinen-badplaats, eenigszins decon currentie. Burgemeester Oort zinspeelde daarop in zijn rede dan ook, al nam hij die „concurrentie", als men het zoo noemen mag, dan niet zoo zwaar. Maar juist omdat de belangen van Texel eigenlijk in het geheel niet samengaan met die van Den Helder en de andere vastelandsgemeenten, valt de deelname van Texel aan dezen feestdag des te meer te prijzen. En uit de redevoeringen is wel duidelijk gebleken, dat de aanwezigheid van de burgemees ters uit den kop van Noord-Holland zeer werd geapprecieerd. Aardig drukte burgemeester Breebaart van Callantsoog zich uit. Deze vergeleek de situatie bij die van een winkelier, die in een breede straat een klein winkeltje opent en nu ziet, dat een concurrent in diezelfde straat een groote zaak begint. Zoo heel erg klein is, meenen wij, het Oallantsooger-winkeltje niet en de verge lijking was wel wat erg bescheiden. Hopen wij, dat ook Callantsoog proflteeren zal van het toenemend badplaatsenbezoek. De bloemenvelden te Bfeezand. Maar wij wilden nog van debollenvellen te Breezand vertellen. De „N. R. Ct." sohreef ervan, dat ze „moeilijk met die tussohen Haarlem en Leiden kunnen wed ijveren in schoonheid". Ook „De Stan daard" maakte een vergelijking die, wegens het ontbreken van boomen in den Anna Paulownapolder, ten nadeele van onze nabuurgemeente uitvalt. „Maar, aldus de heer Hesseling, de verslaggever van dit a.-r. orgaan, of dat ook in beteekenis het geval is, is de vraag". De natuur is in dit deel van ons land ietwat achterlijker dan meer in het centrum en verschillende bloe menvelden waren nog geheel in knop. Men zal met de Pinksterdagen wellicht nog een beter overzicht hebben van de schoon heid der streek, al werkt helaas de laatste dagen het weer niet mede. Een paar dagen zon doen wonderende prachtige Darwin- tulpen b.v. waren nog in het geheel niet te zien, de irissen komen ook nog en wat men thans ziet, zijn vrijwel uitsluitend tulpen en narcissen. Maar in zeker opzicht hebben de schrij vers gelijk. De bollenvelden in de buurt van Haarlem vormen een aaneengesloten rij door de dorpen, en dat is natuur lijk in Breezand niet het geval. Daardoor missen we de uitgestrekt heid der kleurige bollenvelden die de streek daar zoo aantrekkelijk maakt, en ook de dorpen zelve met hun af wisselend beeld. Men meene evenwel niet, dat we ook in Breezand niet groo te uitgestrektheden met bloemen zien. Men behoeft er zelfs niet eens voor naar Breezand, want onder den rook van D9n Helder zijn ze er ook. Wij komen daar straks op terug. Wij hebben in ons verslag betreffende den tocht door de bollenstreek reeds een en ander omtrent de enorme toename dezer cultuur in dit deel van Noord- Holland verteld, en bovendien heeft de1 burgemeester in zijn begroetingsrede er de belangrijkste dingen in gereleveerd, en wij behoeven daar dus thans niet op terug te komen. loop. Alhoewel ln dezen nog veel te wenschen blijft, mogen wij dankbaar zijn, met wat reeds bereikt ls. Verder klagen de kweekers ln Breezand over onvol doende verbinding te water; hun pro ducten moeten, om in Rotterdam te kun nen worden verscheept, steeds over twee veren, hetgeen de verzending duur maakt. Ook in dit opzicht zal onver moeide propaganda moeten worden ge maakt. De groote bollenschuren, welke in het uitgestrekte gebied waar de bloembollen cultuur wordt gedreven, zijn of nog worden gebouwd, geven wel eenig denk beeld van de beteekenis en den omvang ervan. De genoodigden bezichtigden een van die schuren, waarin de bollen, in houten schuifladen op rijen gelegd, worden gëOsoogd. Deze schuren zijn geheel modern ingericht, electrisch ver licht en verwarmd. Het groote veiling gebouw te Breezand, waarnaast het fraaie, modern-ingerichte café Borst, dat de gasten ontving, is mede een be wijs van de jeugd waarin deze cultuur verkeert, maar tevens van den bloei en groei waarin zij zich verheugt. In dit gebouw worden regelmatig de groote veilingen gehouden en in het café ernaast is men wel op massa-bezoek ingericht. Wij werden hier afgewacht met geurige koppen thee, door een aantal heeren, die maar al te gaarne ons wilden rondleiden. Met Pinksteren velden. naar de bollen- Onder den rook van Den Helder zijn ook bollenvelden, schreven we hierboven. De inwoners weten het wel, de eerste vliet voorbij de reiniging ingeslagen, en men zit er midden in. Wie eens kennis wil maken met de velden te Breezand, zal zich een uitstapje niet beklagen. Want met Pinksteren zijn ze, al ont breekt wel een beetje te veel de zon, toch al weer een stuk verder en men kan een indruk krijgen van de enorme oppervlakte, die in cultuur is gebracht. Wie er geen groot uitstapje van maakt, kan met den trein tot Breezand gaan Aldaar vindt men, niet ver van het station, reeds de eerste velden. Maar wie per auto kan gaan per flets gaat ook wel, hoewel het een heele trap is doet het best als hij het N.H. kanaai over is, rondom den polder te rijden tot Breezand, dan passeert men de grootr velden met bloemen. „Als het in Breezanc regent, druppelt het in den Helder" waf; de opmerking van een der Helders>ch< heeren. En dit sloeg op de toekomst vai het bloembollenbedrijf aldaar. Van be langengemeenschap gesproken. Wij hebben hierboven in onze na betrachting over de feestelijkheden te Huisduinen reeds gesproken over d: opmerking van kapitein Janssen, voo: wien deze bollenstreek vrijwel eene openbaring was. En zoo zal het voor menigeen zijn, die dezen kant eens uit komt. Moge er dan al niet de bekoring zijn, die andere streken van ons land aanbieden, het woord van den dichter: „schoonheid is overal, 't is de vraag maqr wie ze al of niet kan vinden" is ook hier bewaarheid. In deze groote revue, welke Zondag 26 en Maandag 27 Mei in Casino wordt op gevoerd. treden als voornaamste solisten opWiesje Bouwmeester, Louis v. Dom melen, Clara VischerBlaaser, Serah v. d. Heim, Frans Bogaert, John Schilthuizen, Arnold Schotanus. Verder het beroemde danspaar Paplovaka en Taneeff van he; Alhambra te Londen the 12 Mixed Girlf, het orkest onder leiding van den kapel meester Julius Susan, in 't geheel onge veer 50 medewerkenden. De balletten ziji i ingestudeerd door den balletmeester E. Frankly, en de revue in scène gezet doo Leon Boedels. Een weelde van costumes en prachtige décors waarbij vooral dn finales uitblinken maken deze revue tot een kijkstuk van den eersten rang, waarin humor en satyre in een schitte rende omlijsting van licht en kleur, hoogtij vieren. In ons volgend nummer zullen wjj eenige van de vele uitmuntende pers beoordeelingen opnemen. De ontvangst te Breezand was keurig geregeld en in orde. Men gevoelde daar het belang van dezen dag voor de streek en daarom doet het ons buiten gewoon veel genoegen, dat ook de groote bladen begrepen hebben, wat er te Breezand nog hapert: de sleohte telefonische verbinding met het moeder dorp, die notabene intercommunaal moet geschieden. De burgemeester wees op de verbeterde spoorverbinding; vooral in dit opzicht bestaat tusschen Anna Paulowna en den Den Helder een be langengemeenschap, want ook onze atad „DE OPENBARE SCHOOL". Propagandablad van de Afd. Den Helder van Volksonderwijs De afdeeling van „Volksonderwijs", die in weinige jaren, dank zij een staege pro paganda, tot een sterke afdeeling is uit geroeid, die de belangen vuu het openbaar onderwijs behartigt, heeft een krantje het licht doen zien, dat thans in oplaag van 7250 exemplaren, in de stad is verspreid. In hun inleiding zegt het bestuur het een heel vraagstuk te achten in deze dagen van verkiezingslectuur met een krant te komen. Niettemin acht men het noodzakelijk onze stadgenooten wat meer bekend te maken met het goed recht van den strijd voor Üe openbare school, en een opwekking te schrijven voor de vereeniging „Volksonderwijs", waarvan velen, die erin behooren, nog zoo ver staan verwijderd1. Ja, zelfs durft men het aan, bij voldoenden moreelen en finan- tieelen steun, straks een tweede nummer te doen verschijnen, zoo mogelijk in sa menwerking met diverse omliggende af- deelingen. Aan finantieelen steun heeft het de af deeling den Helder bij de samenstelling geenszins ontbroken; tal van middenstan ders hebben door het plaatsen eener ad vertentie in dit propagandablad de goede zaak der openbare school en tevens hun belangen gesteund- We vinden in dit blad voorts mededeelingen omtrent den land dag, welke op Tweeden Pinksterdag ge houden wordt op het sportterrein aan 'den Bolweg en waarbij, nevens twee plaatse lijke vereenigingen 't Stedelijk en Mor genrood een tweetal sprekers het woord zullem voeren. Verder houdt de afdeeling op 8 Juni een speldjesdag tot steun van de kas. En ln de eerste nelft van AuguBtus ls er voor de kinderen der leden een tochtje naar Amsterdam ln het vooruitzicht Een paar jaar geleden zaten we eens met zoo'n stelletje ln den trein. Dat was een amusante en leuke treinreis, al rolde er af en toe een van die lawaai makers op je mede-redzigerssohoot Al heeft Koning Winter ons lang in zijn boeien gekluisterd en al heeft de Lente ons nog niet al te zeer met haar lieflijke zonnestralen gekoesterd, er zijn toch kenteekenen, die er op wijzen, dat de natuur ons ook dit jaar datgene zal geven waar wij eenvoudig naar hunkeren, n.1 mooi weer, mooie bloemen en groene boo men. Wij zien ook in onze plaats de blaadjes aan de boomen komen en ver beugen ons reeds in het vooruitzicht van wandelingen in lommerrijke lanen. Welnu, ook de directie van de „Esona" heeft op die betere dagen gerekend en haar booten in een nieuw wit pakje ge stoken om de passagiers te brengen naar meer boschrijke streken, waar de boomen en heesters nu hun mooiste kleuren too- nen. De traditie getrouw vaart op de beide Pinksterdagen 's morgens 8 uur de salon boot „Nieuwedlep" van Den Helder naar Schoorl en Alkmaar, en het is aan de vroege Pinksteren te danken, dat de passagiers vanaf het promenadedek, be halve het ruime uitzicht op de mooie wei' den, een blik kunnen werpen op de bloeiende bollenvelden ln Breezand en Anna Paulowna. Wij wijzen er speciaal op, dat de passage-prijzen weer zeer laag gesteld zijn, n.1. 0.75 retour le kajuit en 0.50 retour 2e kajuit, kinderen beneden 10 jaar half tarief. JAARVERGADERING ZEEBAD HUISDUINEN. Groote belangstelling bfj aandeel houders. Dinsdagavond werd de jaarlijksehe aandeelhoudersvergadering van de N.V Zeebad Huisduinen gehouden, ditmaal, aan den vooravond van de opening van het nieuwe hotel, in het badpaviljoen te Huisduinen. Er was van de zijde der aandeelhouders groote belangstelling; niet minder dan 45 aandeelhouders waren aanwezig. In zijn openingswoord sprak de pres. oommissaris, de heer Biersteker, zijn blijdschap hierover uit. Commis sarissen hadden gemeend, aan den voor avond van een zoo belangrijken dag als deze opening, de aandeelhoudersvergade ring te moeten houden en, alvorens het nieuwe hotel, de kroon op het werken der vennootschap, geopend wordt, hen de primeur te moeten geven van de bezich tiging daarvan. Spr. heet daarom allen welkom; dat 'zoovelen aan den oproep gehoor gaven, doet commissarissen bui tengewoon veel genoegen. In 't bizonder onzen oud-burgemeester Houwing, hier tegenwoordig, heet spr. welkom (applaus), ook burgemeester Driessen, voor de eer ste maal hier als gedelegeerd commissa ris van het gemeentebestuur aanwezig. Notulen. De secretaris, de heer F. Dekker, doet voorlezing van de notulen der vorige alg. vergaderingen, ni. van 27 Juni, 7 Nov. en 18 Dec. 1928. Naar aanleiding hiervan merkt de heer Woud op, dat niet voldaan is aan de toezegging, dat de jaarvergadering nog eens kort voor den datum; zou worden bekend ge maakt, teneinde meer belangstelling daarvoor te krijgen. De belangstelling van hedenavond heeft een andere oorzaak. Jaarverslag en balans. Hieraan is het volgende ontleend: Beleid van commissarissen. In het afgeloopen jaar werden door commissarissen 14 vergaderingen gehou den en 2 buitengewone vergaderingen van aandeelhouders. De heer F. Dekker werd in 1928 als commissaris herkozen, terwijl de heer W. Houwing door zijn aftreden als burge meester van den Helder bedankte als com missaris door het Gemeentebestuur aan gewezen. In zijn plaats werd aangewezen Burgemeester W. F. G. L. Driessen, die in de vergadering van commissarissen van 13 December 1928, werd geïnstalleerd. Steun werd verleend aan de uitgave van een geïllustreerden gids door de Vereeni ging Helders Belang. In samenwerking met de ijsclub „Het Noorden'', werd een gebouwtje aangekocht voor het Verleenen van Eerste Hulp bij ongelukken. De vereeniging „Het Roode Kruis", afd. Den Helder heeft zioh bereid verklaard voor geregelde bezetting en exploitatie van dat gebouw zorg te dra gen. De bedoeling is, dat dit gebouwtje ge durende de wintermaanden op een terrein van de IJsclub „Het Noorden" wordt ge ëxploiteerd. Daar hiermede in een drin gende behoefte voor het verleenen van hulp bij ongelukken ls voorzien, onder deskundige leiding brengen wij hulde aan het bestuur van het Roode Kruis. Tevens ls besloten op het strand te plaatsen een drietal manden voor het verzamelen van glas, papieren en andere ongerechtig heden. Door het verstrijken van den termijn tot plaatsing van het geheele kapitaal ad 100.000.— werd de koninklijke bewilli ging gevraagd en verkregen tot verlen ging van dien termijn. Over de exploitatie van het Badpavil joen en de villa's kunnen we tevreden zijn. Uit het hierna volgend financieel ver slag zal u blijken dat ook te dien aan zien de toestand goed en gezond is. Door1 De heer D e het steeds toenemend bezoek en de vele gende mede: aanvragen was reeds ln de vergadering van 9 Januari 1928 door oommlssarlsBen het besluit genomen om bij het Gemeente bestuur een leening aan te vragen ten be drage van 46.000.—, ten einde een hotel te kunnen bouwen. Na vele voorafgaande besprekingen is door den Raad besloten ons dit bedrag ter leen te verstrekken. Dank zij de medewerking van het Ge meentebestuur kon tot den bouw van het hotel worden besloton. Vooral door de bemiddeling van den Directeur van Gemeentewerken, den heer A. Dokter, werden verschillende opgeworpen bezwa ren der schoonheidscommissie overwon nen, terwijl mede de adviezen van den heer Zijlstra ons zeer ten dienste kwamen. Een woord van dank aan ons Gemeente bestuur, aan de heeren Dokter en Zijlstra. spreken we hier gaarne uit. Volgens het ontwerp van architect 8. Krijnen werd aan den aannemer G. Groot te Den Helder opgedragen de houw van het Hotel voor 28.942.—. Het schilder werk werd uitgevoerd door de firma Gebr. Roogerduijn, verlichting door den heer Puinbroek aangebracht, terwijl het sani tair werd geleverd door de firma H. van Willigen. Dat zoowel aan den architect, als den aannemer, den heer G. Groot, en de verschillende onderaannemers een woord van hulde door ons wordt gebracht, zal u straks bij de bezichtiging van een en ander blijken, alleszins «te zijn verdiend. Wat aangaat de aankleeding en de leve ring van de benoodigdheden, zijn commissarissen er in geslaagd een be langrijk deel over te nemen van onzen nieuwen bedrijfsleider, den heer W. J. de Mooij. Voor het overige is er naar getracht zooveel mogelijk te doen leveren door onze aandeelhouders der N.V. Vol gens advies en naar teekening van den heer Klapmeijer zijn de meubelen voor de eetzaal geleverd door den heer Rltse- ma, De vloerzeilen zijn geleverd door de firma T. O. Govers. Voorta werden geleverd: gordijnen door Vroom en Dreesmann, bedden door M. Klercq, dekens door 8. Kannewaaser en Zoon, vloerbedekking door L. Ooltof, idem door Kiesewetter, meubelen door P. Govers, keukenbenoodigdheden door R. J. Zoetelief, terwijl eenige wandversiering werd betrokken van den Noorderkunst kring. Een belangrijke verandering is, dat met ingang van 1 April 1929 alle eigendom men der N.V. in eigen beheer zijn geno men. Werd tot heden toe het Badpaviljoen met de exploitatie van het strand ver pacht, met ingang van 1 April 1929 is door commissarissen benoemd tot be drijfsleider de heer W. J. de Mooij. Aan den heer tT. de Boer, die eenige jaren achtereen pachter is geweest van het Badpaviljoen, wordt hierbij hulde ge bracht voor het waarnemen van de be langen onzer Vennootschap. Commissarissen meenen ln den heer W. J de Mooy, gekozen uit 165 sollicitan ten, d<m juisten man te hebben gevonden om als vakman het beheer van hotel, pa viljoen en villa's op do juiste wijze te voeren. Voorloopig is de heer De Mooy benoemd voor den tijd van 1 jaar. Aan het finantieel overzicht wordt het volgende ontleend: De financieel© uitkomsten. De netto huuropbrengst der villa's be droeg 6506.35, in 1927 7262.77, ln 1926 4979.De villa's werden dit jaar ruim 1000 dagen verhuurd, (vorig jaar ruim 1400 dagen). In den vacantiettjd kon lang niet aan alle aanvragen worden voldaan. De onkosten bedroegen 1636.52, vorig jaar 1785.33. Afgeschreven werd op ge bouwen, inventarissen en disagio leening 1926 totaal 2250.—, aandeel rente 4V, leening 1926 bedroeg 1683.— De ontvangen pacht voor het bad paviljoen bedroeg in het afgeloopen jaar 3157.50, vorig jaar 2963.26, de alge- meene onkosten, alsmede de kosten voor onderhoud beliepen tezamen f 930. vorig jaar 1020.—. Afgeschreven is op gebouwen, inventarissen en disagio lee ning 1926 totaal 1650.rente-aandeel gedraagt 240.De exploitatie-rekening der villa's leverde een nadeelig verschil op van 37.46, die van het badpaviljoen een voordeelig saldo van 830.44, vorig jaar 31.59. De netto winst bedraagt in totaal 458.54, waarmede een gedeelte van het verlies 1924 is gedekt. De gebouwen staan te boek voor 65.743.28, inventarissen voor 19.377.07; tiet restant der bij de gemeente Den Hel der gesloten leening 1926 bedraagt 41.600.De boekwaarde heeft na af schrijving, nog 1/3 overwaarde. Deze gun stige verhouding wordt, naar het verslag zegt, in de toekomst nog beter. De liqui diteitspositie is zeer gunstig; de geldmid delen bedragen 6.551.de vorderingen 2.950.—, totaal 9.502.14, terwijl de direct opeischbare schulden slechts 3998.bedragen; het totale kapitaal der vennootschap bedraagt 97.000—, hetgeen is vastgelegd als volgt: aan deelenkapitaal 61.400.—leening 1926 nïn™crediteuren 8.998.—, totaal 97.000.vastgelegd ln: gebouwen en inventarissen 85.000.geldmiddelen en vorderingen 9500.—, totaal 94.600.—. Leeningskosten en verliessaldi bedragen totaal 2400.—. De heer Biersteker merkt op, dat eventueel e besprekingen, over bet beleid van commissarissen het best bij dit Jaar verslag kunnen worden gehouden en spr. zal gaarne het woord verleenen aan leder, die iets te zeggen heeft. Den heer 8. Ooltof doet het genoe gen hier tegenwoordig .te kunnen rijn. Naar aanleiding van verschillende in de gemeente gaande geruchten betreffend het beleid en de gestie van commissaris sen, ook gesprekken met verschillende menschen, kan spr. na kennisname van d t verslag, niet anders zeggen, dan dait dit beleid alleszins te loven is, ook wat betreft de verdeeling der leveranties. Koster deelt het vol-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 22