Bede burgemeester Lovlnk. Wieringen. Stoom vaartberiohten. Oud-burgemeester Houwing zal zeer gaarne aan uit verzoen volooen; bjj beeft net ten zeerste geapprecieerd, uat men hem hiervoor heeft uitgenoodigd en het was een aardige attentie die hem aldus be wezen is door hem bij deze gelegenheid nog eens op den voorgrond te plaatsen. Hij heeft aiujo zeer veel belang gesteld in ue onuwnrkenng der badplaat». Met de een- vouuige plechtigheid dezer opening wordt een symbolische daad verricht; met den bouw der villa's werd reeds de eerste stoot gegeven-aan ue ontwinkeiing der badplaats en thans zjjn we een stap veruer en is uit hotel gestioüt. Hierdoor is, om zoo te zeg gen, ae outillage van Huisduinen volleuig en neemt het een plaats in onder de N eder- landsche badplaatsen. Voor commissaim- sen is dit eene groote voldoening; zij heb ben zich geheel belangeloos gegeven om de leiding op zich te nemen en allerlei werkzaamheden op zich genomen, die over het algemeen niet op hun werkterrein lagen. Spr. heeft te veel vertrouwen in 'hun ambitie dan dat hij zou kunnen aannemen, dat zij thans, na de voltooiing van dit hótel, op hun lauweren zouden gaan rusten. Huisduinen moet een plaats van betee- kenis worden; alle factoren zijn ervoor aanwezig. Er is een fraai strand, het baden in zee is ongevaarlijk, het uitzicht aantrek kelijk. De duinen zijn rijksdomein en dus vrij. Dank zij die" gunstige bepaling en dank zij aller medewerking zijn met ge ringe middelen gunstige resultaten bereikt. Spr. heeft vertrouwen in de verdere ont wikkeling der badplaats. De jongejuffrouw Biersteker biedt hier na aan den heer Houwing den sleutel van het gebouw aan op een speciaal daarvoor vervaardigd kussen, hetwelk als souvenir aan mevr. Houwing wordt overhandigd, en het hótel is nu geopend. Van eene nadere beschrijving van een en ander onthouden wij ons; dit verslag ls toch reeds zeer groot en wellicht zon de lezer te veel van het goede krijgen. Wij willen alleen dit zeggen, dat, nu alles in orde was, de stoffeering en meubilering aangebracht, de lampen opgehangen, enz., het geheel een buitengewoon inooien, rus- tigen en eenvoudig-doelmatigen indruk maakte. Binnenkort zal voor het publiek gelegenheid bestaan tot bezichtiging van het gebouw en hebben wij vanzelf gelegen heid op een en ander terug te komen. De lunch. De bediening was keurig, het opge diende uitstekend en van prima kwaliteit. De heer Biersteker heette de aan wezigen welkom en zette in het kort de wordingsgeschiedenis van het hótel uiteen. In 1913 reeds trachtten de heeren O. de Boer Jr., H. O. M. Njjpels en spr. tot de op richting van een hötel-pension te komen, omdat wij toen reeds gevoelden, dat hier een gedeelte van ons land was, dat ver diende uit zijn onbekendheid ontrukt te worden. De oorlog deed al deze plannen teniet, tot in 1922 de N.V. werd opgericht en eenigen vasten voet kreeg, voorname lijk door de medewerking van het gemeen tebestuur. Wij stelden ons toen reeds op het standpunt, om bescheiden en geleide lijk te trachten verder te komen; ook dit nieuwe hótel ls op bescheiden voet ge bouwd, al is alles keurig afgewerkt. Spr. brengt in dit verband dank aan de heeren Krijnen en Groot; voor eerstge noemde is het eene groote voldoening op dezen leeftijd nog dit werk te mogen doen. De aannemer had te kampen met veel moeilijkheden, maar is nochtans op tijd gereed gekomen. Ook de anderen, die hun belangstelling deden blijken, dankt spr., er zijn, ook van de burgerij, verschillende geschenken ontvangen als uiting van bur gerzin. De firma Van Willigen bood, met een aardig 'briefje, een gong aan; de Mij. voor Nijverheid een uurwerk; verder gaven geschenken de heeren Groot, Luyckx, Vroom en Dreesmann, Puinbroek, de Hanze. Speciaal brengt spr. een woord van dank aan de nabuur-gemeente Anna Pau- lowna, die een verzameling bloemen zond, waarmede thans bfl de opening het hótel is versierd. Ook de andere burgemeesters heet spr. welkom. Tusschen de gemeenten in den kop van Noord-Holland bestaat een zekere belangengemeenschap, die van beteekenls ls voor de ontwikkeling der gemeente zelve. Moge door deze bijeenkomst de band versterkt worden en de goede verstand houding nog verbeteren. Spr. is verheugd, dat verschillende auto riteiten van land- en zeemacht blijken gaven van (hun 'belangstelling. Er is een tijd geweest, dat wij konden spreken van een zekere, haast zou spr. zeggen, animositeit tusschen die autori teiten en de gemeentelijke. Thans is daarin een kentering gekomen, men voelt hier dat wij zee- en landmacht noodig hebben, en omgekeerd, gevoelt men ook dóór het belang van de ge meente voor marine en leger. Tenslotte drukt spr. zijn vreugde uit, mede namens het gem.-bestuur, dat hier nu eens zooveel menschen van de groote Eers in ons midden zijn. Hopen wij, dat un indrukken gunstig zijn. Spr. heet nog speciaal den heer v. d. Bilt welkom, die nog wist uit te breken om hier tegenwoordig te zijn. Burgemeester O 0 r t, van Texel, voert het woord namens de drie burgemeesters der omliggende gemeenten, om te danken voor de uitnoodlging. Spr. wijst er op, dat Huisduinen al in oude kronieken voorkomt, en later door den Helder werd overvleugeld. Hij brengt hulde voor de regeling en uit de beste wenschen voor den bloei der N.V. Vice-Admiraal Quant spreekt een woord van dank namens de vertegen woordigers van marine en leger voorde Invitatie. Er is over de verhouding tus schen marine en gemeente gesproken, en gezegd dat er een zekere animositeit bestond. Nu ls animositeit een bodem, waarop wel gezaaid kaB worden, maar niet geoogst. Spr. zou liever willen spreken van een versohll in belangen gemeenschap, dst nu verbeterd is. Bba dit hotel behoort zeer zeker tot de be langengemeenschap. Immers, verbetering dezer badplaats is ook voor marine- menschen van groot belang, mede omdat uitbreiding ook meebrengt grootere vei ligheid aan het strand. Spr. hoopt op veel succes eD gezond egoïsme voor ons zeil* De kofüe weril gt-serveerd in liet bad paviljoen, waarna het gezelschap zichin de verschillende auto's begaf naar de Breezander bollenvelden. De heer Bier steker had nog een wooru van dank gebracht aan burgemeester Ort en den Vioe-Admiraal voor hun goede wenschen. Bit naar Breezand. De regeling van dezen tocht was in handen van den secretaris van Helders Belang, den heer Fijting van Walseni, en was uitstekend geregeld. Over den tocht zelf, die over de Kooij in een grooten omweg naar Breezand ging, zwijgen wij. Alleen willen wij memoreeren de uitge strekte velden met bloemen, deels in bloei, deels nog in knop, die werden gepasseerd. Wij hebben reeds vroeger al eens over den grooten omvang, die dit bedrijf heeft aangenomen, geschreven. Te Breezand. De ontvangst te Breezand in het keurige, ruime, nieuwe café van den heer Borst was schitterend, een politieman stond gereed voor de regeling van het verkeer en wees aan iedere auto haar plaats aan. Hier was het gemeentebestuur van Anna Paulowna gastvrouw, tezamen met de Bloembollen-Vereeniglng, het Kweekers genootschap en de Veiling Vereeniging. Keurig en in geen enkel opzicht onder doende voor een groote stad, werd er de thee geserveerd, die allen zioh na den langen rit, goed lieten smaken. Hier was het de burgemeester van Anna Paulowna, die ons het welkom toeriep met de volgende rede: Het was een goede gedachte van het Gemeentebestuur van Den Helder en de N.V. Zeebad Huisduinen om met hunne gasten op dezen dag een bezoek aan onze bloemenvelden te willen brengen. Ons Gemeentebestuur stelt dat bezoek, dat tevens is het eerste officieel bezoek aan onze bloembollencultuur, op hoogen prijs en namens de gemeente Anna Paulowna heet ik dan ook zoowel.de gasten als de gastheeren van harte welkom. In het bij zonder geldt dat welkom nog den oud- Burgemeester van Den Helder, den heer Houwing, die zich als burgemeester steeds beijverde de goede nabuurschap te be vorderen en aan wien deze gemeente en vooral Breezand zulke aangename her inneringen heeft behouden, en den Vice- Admiraal Quant. Ik vermeen goed te doen, alvorens wij de heeren in onze bloemenvelden rond leiden, met een enkel woord, althans in korte trekken, de totstandkoming van de cultuur hier in den kop van Noordholland te memoreeren. In 1845 werd dit gedeelte van den Anna Paulownapolder ingedijkt en, even als het nog in te dijken gedeelte, voor- loopig bij de gemeente Zijpe gevoegd. In 1846 volgde bet Oostdeel van den polder en in 1851 werd voor den geheelen Anna Paulownapolder een polderbestuur ingesteld. 1 Augustus 1870 werd de Anna Paulownapolder aan de gemeente Zijpe onttrokken en een zelfstandige gemeente Anna Paulowna gesticht met 2187 zielen. Het landbouwbedrijf werd, vooral in Breezand, in de eerste jaren met zoo weinig succes beoefend, dat de landbou wers hun polderlasten zelfs niet konden betalen en van armoede hun hoeven moesten verlaten. De boerderijen, soms met goede behuizingen, werden cadeau gegeven en teekenend is het, dat juist voor het toentertijd minst bruikbare land thans de hoogste prijs wordt bedongen. Met minder of meer succes is dit door gegaan tot pl.m. 1890, toen door betere bemaling en kunstmest een kentering intrad en het land geleidelijk een waarde verkreeg van f 1000.tot f 1200.per H.A. In 1911 was het de firma Veldhuizen Van Zanten te Lisse, die hier haar eerste bloembollenbedrijf stichtte, doch zooals allb begin moeilijk is, was het ook hier niet gemakkelijk de geteelde bollen aan de markt te brengen. Men kende het hier gewonnen product nog niet en de handel stond nog lang 1 wantrouwend tegenover onze bollen. Thans, en vooral sedert de laatste vijf jaren, is dat anders geworden. De bloembollen uit Breezand behooren thans tot de beste bollen der markt; een oppervlakte van minstens 600 H.A., zijnde 1/10 gedeelte van het in Nederland in cultuur gebrachte bol lenland, is beteeld en de prijs van den grond is reeds tot 8000 en 10.000 gulden per H.A. gestegen. Enkele der oude bewoners van Breezand zijn zelf met kweeken van bloembollen begonnen, doch de meesten hebben hun bezit verkocht en blijven, waar zij blijkbaar zeer aan deze gemeente gehecht zijn, bijna zonder uitzondering hier wonen en helpen als zeer gewaardeerde Ingezetenen den bloei der gemeente bevorderen. De oude huizen maken meer en meer plaats voor betere woningen en landhuizen en de schuur tjes, eertijds veelal voor een paar schapen of geiten plaats bediende, worden thans vervangen door modern ingerichte bollen schuren. 10 December 1927 werd hier een bloem bollenveiling opgericht, welke het eerste jaar van haar bestaan voor ruim een half millioen gulden aan bloembollen omzette. Naar ver verwijderde deelen der wereld werden onze bollen vervoerd en ook vonden onze snijbloemen in het buitenland gereeden aftrek. Voor het luchtvervoer van snijbloemen vanaf De Kooij werden besprekingen met de K.L.M. gevoerd. Een woord van dank wordt van deze plaats gaarne toegebracht aan de Ned. Spoorwegen, die de sneltreinen niet alleen te Anna Paulowna maar op drukke dagen zelfs aan de halte Breezand deden stoppen. Jammer dat het post- en telegraafver- keer ondanks de talrijke klachten, nog veel te wenschen over laat. Locaal port en een centraal telefoonkantoor zijn in deze gemeente niet te verkrijgen. Willen de inwoners van Breezand of de aldaar woonachtige Wethouder of politie met het raadhuis verbinding, dan ls dat tot schade van den handel en voor de ge- wenschte eenheid der gemeente slechts langs intercommunalen weg te verkrijgen. Met da welvaart der gemeente steeg vooral in de laatste twee jaren het inwonertal, en zal binnen enkele weken Anna Paulowna zijn 6000e ingezetene mogen inschrijven. Thans breng ik nog een woord van dank aa de besturen der bloembollen en veilirgsvereenigingen voor hun aan wezigheid en de medewerking in deze verleend en aan het Gemeentebestuur van Den Helder en de Vereeniging Helders Belang voor hun zeer gewaar deerd initiatief en tenslotte hoop ik zeer, dat gij allen naar Uw verschillende woon plaatsen een goede en aangename her innering aan onze mooie gemeente zult meenemen. De heer Biersteker bracht een woord van dank namens Helder's Belang, dat den tocht heeft georganiseerd. Wij hebben 't wel goed gezien, dat we zoo'n aardig buurmeisje hebben, waarop we trotsch zouden kunnen zijn. Het is hier mooi, bekoorlijk en aantrekkelijk. De toekomst van de gemeente Anna Paulow na is schitterend, het js thans een van de welvarendste gemeenten van Noord- Holland. Moge de ontwikkeling der gemeente en de nabuurschap met Den Helder goed blijven 1 Nadat thee was gedronken ging het gezelschap onder leiding van een aantal heeren van de ontvangende corporaties verder de bloemenvelden langs om ver volgens een bezoek te brengen aan een der grootste kweekerijen van den heer J. van den Berg Czn. Van welken om vang deze bloemkweekerijen zijn, daar van krijgt men eerst bij persoonlijk be zoek eenig denkbeeld. Er zijn er van 20 H.A., er zijn er van 37 H.A., de aller grootste beslaat ruim 68 bunder. Aan arbeidsloon wordt per jaar uitbetaald meer dan f 1000 per H.A., dat is dus f 40.000, f 60.000 en meer. En dat is nog kapitaal dat terugkeert; wat aan kapitaal vastzit in zulke bedrijven, is ongelooflijk. In 1922 deed een H.A. land f 1500—f 1800, in 1922—'25 f 2000—f 2600, in 1926 al f 5000. Thans zijn er al terreinen ver kocht voor f 10.000 per bunder 1 De grond is zuiver zandgrond, de Betuwsche boe ren bijv. zouden er den neus voor op halen. Het is wel een echt luxe-bedrijf, dat blijkt uit dergelijke cijfers wel. En de arbeiders verdienen er winter en zomer een uitstekend weekloon f 26 f 27. Is het wonder, dat velen er heen trekken Op het oogenblik zijn een 600 H.A. in exploitatie, maar alleen in den Westpolder is 1400 1600 bunder voor bloembollencultuur beschikbaar. Hoe jong dit bedrijf nog is, toont het beste het feit, dat het veilinggebouw en café Borst nog eerst 2 jaar in exploita tie zijn en dat 3 jaar geleden geheel het land waarlangs wij wandelden, 20 H.A., nog weiland was. Het was een goed idéé van burgemees ter Lovink om dezen dag tevens dienst baar te maken aan de propaganda voor zijn gemeente, en zeker zullen de jour nalisten, die hier met veel belangstelling inlichtingen vroegen en in ruime mate kregen, er toe medewerken dit eens meer wereldkundig te maken. Terug naar den Helder. Inmiddels was de tijd al verstreken, en eigenlijk was het al veel later dan het had moeten zijn, trots den zomertijd. De terugtocht werd aanvaard, niet dan na een vluchtig bezoek aan de Donkere Duinen en ruim half zeven was Huis duinen weer bereikt. Het diner. Zooals wij mededeelden, was het diner, tot besluit van dezen dag, aangeboden door de gemeente Den Helder. Het was dan ook burgemeester Driessen, die de aanzittenden namens het Gemeentebestuur welkom heette, en die aan het slot een woord van dank sprak tot commissaris sen der Vereen, voor den velen arbeid, dien zij geheel belangeloos verrichten. Den heer Biersteker als pres.-comm., den heer Nypels als wd. directeur, brengt hij dank, den heer de Boer wenscht hij beter schap en dankt hem voor al den arbeid, dien ook hij voor het werk der Vennoot schap gaf. De heeren Dekker en Nypels hebben op uitstekende wijze lunch en diner verzorgd de V.V.V. den autotocht geregeld. Van de gasten wil spr. in het bijzonder oud-burgemeester Houwing hier noemen, wiens krachtdadigen steun mede een voortstuwende kracht was voor den bloei en vooruitgang. De aanwezigheid van het Kamerlid, den heer van de Bilt, alsmede spr.'s col lega's uit omliggende gemeenten, wordt eveneens hoogelijk gewaardeerd. Ook dat de vertegenwoordigers van de pers hier tegenwoordig zijn, stellen wij zeer op prijs. Persoonlijke waarneming beteekent meer dan schriftelijke mede- deeling en het werkt meer uit. Het feit, dat het Gemeentebestuur dezen maaltijd aanbiedt, is een bewijs, dat het uw bezoek op prijs stelt en dat het er resultaten van hoopt voor de toekomst van den Helder. De heer van Breda spreekt als wet houder van Publieke Werken. Toen hij 6 jaar geleden voor het eerst zitting nam in het Ooilege van B. en W. en hem deze afdeeling werd opgedragen, was het eerste wat burgemeester Houwing zeide: rieht je aandacht maar eens op het Zeebad en het wegenplan. Hst eerste, door dezen Raad aanvaardde plas was de Duinweg, •a onmiddellijk na de totstandkoming daarvan werd het eerste pension gebouwd, de villa Panorama. Als wij Huisduinen tot verdere ontwikkeling willen brengen, zal de gemeente moeten overgaan tot het groote plan van 2 jaar terug. Dit zal offers vragen, maar in de toekomst zeker zijn rente opbrengen. Als dit groote plan, waaraan is verbonden de rioleerlng van Huisduinen, uitgevoerd wordt, zal meer dere villabouw ongetwijfeld volgen. Spr. hoopt, dat het binnenkort door den Raad zal worden aanvaardHuisduinen zal er de vruchten van plukken. De heer Oh. van de Bilt heeft zich laten verleiden in een zwak oogenblik om zijn arbeid in de Kamer in den steek te laten en naar den Helder te komeD. Tal van herinneringen doemen hier in spr. op; h\j herinnert aan de diehtregelen van wijlen den heer Schouten, »iie destijds reeds voorzag wat thans verwezenlijkt wordt. Spr. heeft herhaalde malen onder vonden hoe mooi'en interessant vreem delingen het hier vinden. Het is goed gezien hier vreemdelingen heen trachten te krijgen: decost gaet voor de baetwuyt. Ook deze spr., die met den trein van half 10 vertrekken moet, uit de beste wenschen voor den bloei der badplaats. De heer D. H. G r u ri w a 1 d spreekt, bij ontstentenis van den voorzitter, namens de Kamer van Koophandel. Hij wijst er op, dat den Helder nog maar al te weinig den steun heeft van de autoriteiten, we hebben een uitstekende haven, die even wel onvoldoende gebruikt wordt. Wij zullen nochtans blijven vechten voorden bloei van den Helder en als straks de autoriteiten naast ons staan, kan den Heidereen plaats worden, die mag worden genoemd. Het Zeebad heeft getoond dat hier wel gedurfd wordt en het doet spr. genoegen, dat hier verschillende namen genoemd zijn. De heer J. H. S 1 i c h e r, 8ecr. van den Alg. Nederl. Wielrijdersbond, vertegen woordigt de categorie vreemdelingen, die men hier hoopt te krijgen. Het was spr aangenaam hier namens dien toeristen bond aanwezig te zijn. Toen de A.N.W.B. indertijd werd opgericht, noemde hij zijn orgaan >de Kampioen*, omdat het de be langen had te verdedigen van de wiel rijders. Spr. hoopt dat dit nieuwe hotel óók een kampioen moge worden en dat het vele vreemdelingen moge trekken. Voor de meeste Nederlanders is dit deel van het land nog onbekend terrein. Ingekomen is een kennisgeving van verhindering van wethouder De Zwart, alsmede een telegram van verhindering van den heer Van Deventer, voorzitter van den Alg. Bond van Vreemdelingen verkeer, die evenwel bij een andere ge legenheid hoopt te komen. Door de dames, echtgenooten der com missarissen, is een fraaie schemerlamp cadeau gegeven. Mevrouw Dekker brengt hulde aan mevrouw de Boer, die zoo'n groot aan deel heeft gehad in het werk der ven nootschap en altijd gereed stond de hee ren op vergaderingen ten hare huize te ontvangen. De burgemeester van Wieringen, de heer K o 1 f f, dankt voor de ontvangst. Spr. was aanvankelijk ietwat schuchter hier te komen, omdat dat al meerdere malen geschied is en de gemeente Wie- ringen nooit iets terug kon doen. En de ingezetenen hebben belang bij den bloei van den Helder. De bloei dateert van de laatste jaren. Vooral de opening van dit hotel is voor Wieringen van belang, om dat, mede tengevolge van betere verkeers- gelegenheden, vele Wieringers naar hier zullen komen. Mr. Breebaart, burgemeester van Callantsoog, spreekt een geestig woord. Hij gevoelt zich als iemand, die in een groote straat een klein winkeltje heeft en in diezelfde straat een collega nu een groote zaak ziet openen. Maar iedere vergelijking gaat mank en van concur rentie mag geen sprake' zijn. Maar het wordt tijd, dat de badgasten het eens wat »hooger op* gaan zoeken. Callantsoog heeit het altijd op prijs gesteld hier zoo aangenaam te worden ontvangen, en steeds heeft tusschen beide gemeenten een prettige samenwerking bestaan. De heer H 0 u w i n g brengt dank aan Burg. Driessen voor de hartelijke woor den die door hem gesproken zijn. Deze dag heeft spr. veel genoegen ge daan. Een van de glanspunten was voor spr. wel de aanwezigheid van de burge meesters der naburige gemeenten. Zooals reeds is gememoreerd, is het spr. geweest, die altijd heeft geijverd voor een nauwere samenwerking. En het heeft hem genoegen gedaan thans weer plannen omtrent een bloemententoonstelling te hebben gelezen. Den Helder is tot nu toe altijd stiefmoeder lijk bedeeld door de autoriteiten. Kapitein der Genie Janssen spreekt als regeerings-vertegenwoordiger een woord van dank voor dez*n aardigen dag. Spr. heeft meerdere malen iets dergelijks meegemaakt, maar zoo gezellig en joviaal nog nimmer. Ook den Burgemeester van Anna Paulowna dankt spr. voor den tocht door de bollenvelden. Hij had er ln 't geheel geen denkbeeld van en stelde er zich niets van voor. Men krijgt nu een denkbeeld over de beteekenls dezer bollen- cultuur. Nog voeren het woord de heeren Fijting van Walsem, die namens de Ver. Helder's Belang dankt, S 0 h e f f e 1 secr. Kamer van Koophandel, Notaris Schreuder, Dep. v. Nijverheid, Velt- huijs, Econ. Comm. Burgemeester Driessen antwoordt respectievelijk de verschillende sprekers en dankt nogmaals allen, die dezen dag georganiseerd hebben en tevens de gasten voor hun komst. De heer Biersteker sprak het slot woord. Hij is verlegen. Weet niet wat hij zeggen moet. Samenvattend in één woord met eenTurkschspreekwoord: Men vrage niet naar de witheid van den tulband, maar vrage eerst of de zeep betaald is. Vrij vertaald: Men ga niet alleen op 't uiterlijk afWij noodigden U niet alleen uit om U een pleizlertje te bereidendoeh tevens voor ons uit egoïsme om daarvan later te plukken. Wij maken reclame voor Huisduinen. N.V. Zeebad vraagt als trouwe dochter aan moeder gemeente houdt ona onder Uw vleugelen. Burgemeester Lovlnk U een extra woord van dankook de andere burge meesters voor de versterkte vriendschaps banden door dezen dag. SamenvattendWij danken U allen en blijven ons ln Uwe warme belangstelling aanbevelen. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest het jaar verslag van de „jaarvergadering van het Zeebad Huisduinen", benevens dat van den „Goodwill day" tot een volgend num- er blijven liggen. Ook voor een ingezonden stuk van den heer T. was geen plaats. DE STAKING DER GRONDWERKERS OP DE „OUDE ZEUG". Wat de staking der grondwerkers bij de M. U. Z. op de „Oude Zeug" betreft, vernamen wij dat die niet zulk een ern stig karakter draagt, aangezien er zeer veel werkeloozen zich aanmelden om werk. Ook het dekpersoneel van de M. U. Z. is per s.s. „Jan van Gent" naar dë plaats der staking gebracht om aldaar zoo noodig te werken. Het werk gaat tot heden zijn gewonen gang. Velen der stakers hebben dan ook het werk hervat door het feit, dat er genoeg anderen waren, die geen werk hadden en gaarne wat verdienen wilden, klaar ston den hun te vervangen. De thuisblijvers zijn opgeroepen alsnog hun werk te hervatten en alzoo in de ge legenheid worden gesteld hun post te be- z tten. Conferentie zonder resultaat. De staking verloopt. Men meldt ons, dat Dinsdag tusschen de bestuurders der transportarb. en mod. vakarb. bond en den raad van beheer, ver tegenwoordigd door den heer Harriot een bespreking over de stakende grondwer kers op de „Oude Zeug" heeft plaats ge had, welke echter geen enkel resultaat opleverde, aangezien vele arbeiders op nieuw zijn begonnen te werken en ver wacht wordt dat de anderen spoedig zul len terugkeeren. Stoomvaart Mij. Nederland. Kangean, t., pass. 11 Mei Gibraltar. Mapia, 14 Mei v. A'dam. P. C. Hooft, u., 14 Mei v. Algiers. Borneo, t., pass. 13 Mei Gibraltar. J. P. Coen, t., pass. 15 Mei Gibraltar. Christiaan Huygens, 15 Mei v. Bataria. apia, u., 15 Mei te Antwerpen. Poelau Roebiah, u., pass. 15 Mei Gibraltar. Riotiw, u., 15 Mei te Suez. Salabangfca, u., papa. M Mei Perim. Saleier, t., 14 Mei te Sabang. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, u., 14 Mei te Bahia. Drechterland, u., 15 Mei Dungeness gep. Gelria, 15 Mei v. A'dam. Amstelland, u., 13 Mei te B.Ajres. Flandria, t., pass. 13 Mei Fern. Noronha. Rijnland, u., 13 Mei te B. Ayres. Zeeiandia, u., ia Mei te B, Ayrea. Gaasterland, u., 13 Mei te Rio Janeiro. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Achilles, 15 Mei te R'dam. Ajax, 14 Mei v. Alicante. Ares, 14 Mei te Cavalla. Ariadne, 14 Mei v. Musel. Aurora, 14 Mei v. Gravosa. Baarn, u., 14 Mei te Valparaiso. Cottica, 13 Mei v, Curagao. Ganymede», 14 Mei v. Lissabon. Marie Hom, 15 Mei te A'dam. Neptunus, pass. 13 Mei Gibraltar. Nero, pass. 14 Mei Dungeness. Petwarth, 14 Mei te Lissabon, Saturnus, 14 Mei v. Genua. Triton, 15 Mei te A'dam. Zeus, 14 Mei v. Palermo. Theseus, 15 Mei te A'dam. Adonis, 14 Mei te Alexandriê. Erato, 15 Mei te Aalborg. Euterpe, 15 Mei v. A'dam. Juno, 15 Mei y. A'dam. Stuyvesant, 15 Mei v. A'dam. Telamon, u., 11 Mei v. Kingston. Brielle, t., 13 Mei r. Cristobal, Helder, 12 Mei v. Caracatbaai. Ilos, 14 Mei te A'dam. Iris, 14 Mei te A'dam. Jason, 13 Mei v. Smyrna. Nebe, 14 Mei te A'dam. Orpheus, 13 Mei v. Genua. Stella, 13 Mei v. Maracaibo Tellus, 13 Mei Malta. Berenice, 14 Mei te Cephalonia. Breda, u., pass. 14 Mei Azoren. Celaeno, u., 13 Mei te Puerto Colombia. Clio, 13 Mei v. Palermo. Hermes, 14 Mei v. R'dam. Merope,i3 Mei v. Valencia. Nereus, 14 Mei te Kopenhagen. Perseus, pass. 14 Mei Dungeness. Kon. Paketvaartmaatschappi]. Barentsz, 14 Mei v. Batavia. Van Spilbergen, 14 Mei v. Sydney. Prins Frod. Hendrik, u., 13 Mei te Paramaribo. N. Zeeland, 13 Mei v. Singapore. Sigli, 13 Mei te Belawan. Holland—Afrika Lijn. Giekerk, t., 14 Mei v. Dar-es-Salaam. Jagersfontein, t., is Mei v. Bei ra. Klipfontein, u., 13 Mei r. Kaapstad. Meliskerk, u., 14 Mei v. Mombassa. Nias, u., 13 Med v. P. Natal. Nieuwkerk, 16 Mei te R'dam. Grijpskerk, u., pass. 13 Mei Beverier. Rijperkerk, 14 Mei v. R'dam. Springfontein, t., 14 Mei te Antwerpen. HollandAmerika Lijn. Edam, 15 Mei te Antwerpen. Lochkatrine, is Mei te R'dam. Gaasterdijk, 15 Mei v. R'dam. Spaarndam, 15 Mei te Havana. Glamorganshire, 11 Mei v. Cristobal. Grootendijk, pass. 13 Mei Prawlepolnt. Rijndam, 14 Mei te R'dam. Kinderdijk, 12 Mei te Curagao. Leerdam, u., ia Mei te Beaumont. Noorderdijk, ia Mei te S. Franclsco. HollandBritsch-Indië Lijn. Koudekerk, u., pass. 14 Mei Perim. Kieldrecht, u., 14 Mei te Colombo. Ridderkerk, u., 11 Mei Vlieabg— gap.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6