- Radio-Programma - Hevige ontploffing in een kliniek. Radiografisch Weerbericht Marineberichten. Haven van Nieuwediep Burgerlijke stand van Den Helder Marktberichten. bij Gulpen, waarbij hij zijn broer met een kogel uit zijn revolver gedood heeft. Het O. M., waargenomen door mr. Kneepkens, zeide, dat uit niets is geble ken, dat, zooals verdachte beweerde, de verslagene het eerst zou geschoten heb ben, en verdachte uit noodweer zou heb ben gehandeld. Hij eischte tegen ver dachte ter zake van doodslag 3 jaar ge- vanigenisstraf. De verdediger, mr. Tripels, meende, dat hier wel van noodweer sprake was, en vroeg vrijspraak. DE MOORD TE GROOTEGAST. Steunverleenlng uit Indlë. De Malangsche Voetbalbond heeft, bij het vernemen van den moord op de veld wachters te Grootegast, een voetbalwed strijd georganiseerd voor de nagelaten betrekkingen van de vermoorde veld wachters. De opbrengst daarvan 400.—, heeft het bestuur met een brief, waarin diep medelijden wordt uitgesproken met de vrouwen en kinderen der vermoorden, aan den burgemeester van Groningen doen toekomen. SCHIPBREUK OP DE NOORDZEE. Een Belgisch vlsschersvaartulg waarschijnlijk gezonken. Geen persoonlijke ongelukken. Met bet Fransche stoomschip Amiral Troude zijn te Rotterdam aangebraclit.de schipper en drie matrozen van hot Bel gische visschersvaartuig Auguste Leo- Êold. Maandag is deze boot op 15 mijl van et lichtschip Noord-Hinder aan het ach- térschip lek geraakt. De Amiral Troude heeft de vier opvarenden opgepikt en meegenomen. De Auguste Leopold is waarschijnlijk gezonken. Persoonlijke on gelukken zijn er niet gebeurd. De oorzaak van het lek worden is niet bekend. VERDUISTERING AAN DE BOEREN LEENBANK TE BARENDRECHT. De Dordtsche rechtbank heeft gisteren J. H. C. van G., echtgenoote van H. W., kassierster te Barendrecht, wegens ver duistering veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Haar man, H. W., is wegens heling tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld1, met aftrek van zes we ken voorloopige hechtenis. De eerste veroordeelde heeft een elsch tot echtscheiding ingesteld. INBREKER EN ZIJN MOEDER VEROORDEELD. Tot vier jaar en zes maanden. De rechtbank te Maastrioht veroordeel de Dinsdag P. J. PI. te Kerkrade, ter zake van diefstal, vier maal gepleegd, en poging tot diefstal met braak, overeen komstig den eisch van het O. M. tot vier jaren gevangenisstraf. P. had in de maand Januari te Kerk rade verschillenede inbraken gepleegd. Doordat hij bij een poging tot diefstal op 9 Jan. door S. werd aangeschoten, werd hij ontdekt. Zijn moeder, tegen wie het O. M. we gens heling der door P. gestolen goede- deren, een jaar gevangenisstraf had ge- eischt, werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Buitenland. POKKEN TE LONDEN. Van Maandag op Dinsdag zijn te Lon den 17 nieuwe pokkengevallen geconsta teerd. DORPSBRAND IN ENGELSCH-INDIE. In het plaatsje Vaval in de Vazallen- staat Baroda, zijn 150 huizen afgebrand en ongeveer 40 hutten. Meer dan 100 ge zinnen zijn dakloos. De schade wordt op 26.000 pond sterling (pl.m. 800.000 gulden) geschat. Men denkt aan brandstichting. r zijn reeds twee inhechtenisnemingen gedaan. KLEINE OORZAKEN Drie mannen uit Langenweddingen, bij Maagdenburg, die Zondag per fiets naar huis reden, geraakten bij het voorbijrij den van eën groep jonge mannen en meis jes met hen in twist. Een der jonge mannen werd zóó kwaad, dat hij zijn motor aantrapte en met iemand achterop de drie fietsers inhaalde. De motorrijder dwong één der fietsers tot af stappen, waarop hij hem met een ijzeren staaf op het hoofd sloeg. De getroffene werd met een schedelbreuk naar een zie kenhuis te Maagdenburg gebracht, waar hij Maandag is overleden. De dader, die te Ottesleben woont, is 's avonds nog in hechtenis genomen en naar de politiegevangenis te Ottersleben gebracht, waar hij alles kort en klein sloeg. Denzelfden nacht wist de moordenaar nog uit de gevangenis te ontsnappen, doch Dinsdagmorgen stelde hij zich te Maagdenburg ter beschikking van de politie. EEN SPOORWEGONGELUK IN ITALIË. Maandagnacht is door nog onbekende oorzaak bij het station Giorgio di Nogaro een passagierstrein uit Udine ontspoord. De twee achterste wagens vielen van den verscheidene meters hoogen dijk naar be neden en werden vernield. Uit den wrak- hoop werden 7 zwaar gewonden en een lijk geborgen. EEN ONTPLOFFING TE TURIJN. Een ontploffing waarvan de oorzaak nog niet is opgehelderd, heeft Maandagmid dag plaats gevonden op het Corso Ko ningin Margaretha in Turijn. Het ge bouw, waarin de ontploffing geschiedde, heeft in de eerste en tweede verdieping groote scheuren gekregen. Het ongeluk had plaats in de woning van een arbeider, wiens vrouw en dochter levensgevaarlij ke wonden opliepen. Er kon niet worden vastgesteld, of gas dan wel dynamiet ont ploft is. Tot nu toe zijn 4 dooden en 10 ge- wonden uit het huis gebracht. De dooden zijn geheel in stukken gescheurd. DOOR EEN SLANG GEBETEN. Snyder, hoofdopzichter in den dieren tuin te New York, een van de bekendste deskundigen in het omgaan met reptie len, is door een ratelslang gebeten en aan de gevolgen overleden. VLEESCHVERGIFTIGING VAN ZES-EN-ZEVENTIG SOLDADEN. Te Neu-Haeusel in Slowakije, zijn Zon dag 76 soldaten ziek geworden onder ver- sohijnselen, die wezen op vleeschvergifti- ging. Het eerste geval openbaarde zich op een voetbalveld. Een soldaat, die zich on der de toeschouwers bevond, werd plotse ling ziek en moest in een ziekenhuis wor den opgenomen. Korten tijd later ging het met 7 andere soldaten op het voetbalveld evenzoo. Intusschen gebeurde op ver schillende plaatsen in de stad, waar de soldaten zich toevallig bevonden, hetzelf de. De militaire overheid heeft een streng onderzoek gelast. DE MAN IN VROUWEKLEEREN. Te Birmingham heeft Maandag een man terecht gestaan, omdat hij in vrouwe- kleeren rondliep. Hij is saxophoonspeler van beroep en zijn verdediging was dat hij als man geen werk had kunnen vin den, en nu zijn geluk als vrouw probeer de. De magistraat ontsloeg hem van rechtsvervolging en hij verliet het ge rechtsgebouw in bij elkaar geraapte manskieeren, maar moest zijn schoenen met hooge hakken aanhouden. EEN ONTAARD VADER. Te Mannheim trachtte Dinsdagmiddag een tramconducteur zijn 7-jarig zoontje dood te schieten. De revolver ketste ech ter; de vader verwondde daarop zijn zoontje met messteken zóó ernstig, dat deze in een ziekenhuis is overleden. Ten slotte heeft de snoodaard een tweeden zoon ernstig gewond. De motieven van de daad zijn nog onbekend. De dader moet dronken zijn geweest en is gevlucht. ROODVONK AAN BOORD VAN DE CAP ARCONA. 21 gevallen. Het stoomschip Cap Arcona is te Boulogne sur Mer aangekomen. De douanechef begaf zich met een genees heer aan boord van het schip. Kapitein en scheepsdokter verklaarden, dat er 21 gevallen van ropdvonk geweest waren, met uitsluiting van elke andere ziekte. Overeengekomen werd, dat geen enkele passagier 't schip zou verlaten. Voordat de andere 244 passagiers van boord konden, werden zij zorgvuldig onderzocht. Daar niets hun ontscheping in den weg stond, zijn zij naar Parijs vertrokken. ZES KINDEREN VERDRONKEN. Bij Rio Blanco, in den staat Vera Cruz, zijn in de tengevolge van den regen over stroomde rivier Lacarbinera zes school kinderen verdronken, die op weg naar huis waren. ERNSTIG ONGELUK TE STRAATSBURG. Met brandende benzine overgoten. Gisterenmorgen tegen acht uur vond in het centrum van Straatsburg een ernstige ontploffing plaats, die noodlottige gevol gen had. Een aantal arbeiders was werkzaam aan de tramrails toen plotseling een bij het lassohen gebruikte benzinetank in de lucht vloog. In een oogwenk spoot een straal brandende benzine naar de vijf arbeiders en vijf personen, die toevallig passeerden. De meesten hunner stonden onmiddellijk in volle vlam. Zeven gewonden, n.1. alle vijf arbeiders en twee der voorbijgangers, moesten naar een ziekenhuis worden ver voerd. Drie hunner verkeeren in levens gevaar. De overige drie voorbijgangers konden, na in een apotheek verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De haard van de ontploffing. De eerste ontploffing geschiedde kort voor 12 uur gisterenmiddag in de apotheek van het ziekenhuis. Het vuur werd rijke lijk aangewakkerd door den grooten voor raad chemicaliën. De tafereelen op straat. Het aantal dooden is gestegen tot 93. Men vermoedt, dat er nog meer lijken on der de puinhoopen zullen liggen. Voor het gebouw, dat een ruïne gewor den is, spelen zich de onbeschrijfelijkste tooneelen af. Honderden familieleden van de verongelukten pogen iets te weten te komen omtrent het lot van de zieken. Vele gewonden hebben urenlang op het straat plaveisel gelegen, voordat men hulp kon verleenen. Het aantal patiënten bedroeg 360 Het aantal patiënten, dat zich in de kli niek bevond, wordt op 360 geschat; allen zijn hetzij gewond, hetzij door giftig gas aangetast, hetzij gedood. r\ Te Cleveland in den Staat Ohjo is gister naar Reuter meldt in een afdeeling voor behandeling met x-stralen van een kli niek aldaar een ontzettende ontploffing voorgekomen. Veertig menschen verbrandden of wer den gewond. Een groot aantal daarvan waren zieken. Giftige gassen, die naar men meent de oorzaak van de ontploffing waren, ontsnapten uit het laboratorium en verspreidden zich over een afstand van dertig vierkante meter. Door de inade ming van deze gassen werd een groot aan tal voorbijgangers bedwelmd en velen zakten in elkaar Tengevolge van de ontploffing brak bovendien brand uit. Een groot aantal slachtoffers. Een later bericht meldt, dat alle be schikbare dokters en reddingsmanschap pen dadelijk na het ongeluk gealarmeerd zijn. De zich in de buurt bevindende auto's en vrachtwagens werden gerequi- reerd voor de hulpverleening. Er wer den reeds 28 lijken geborgen. De gewon den en stervenden werden zoo snel mo gelijk naar andere ziekenhuizen gebracht. Er kwamen afschuwelijke succes voor en de verwarring was algemeen. Een aantal slachtoffers werd bij gebrek aan ambulan ces buiten op het gras gelegd. Toeschou wers zagen, dat sommigen een eigenaar dige donkergroene kleur kregen. Eeii Wolff-bericht, dat gisteravond om 11 uur ontvangen werd, sprak reeds van 85 dooden. De politie deelde volgens het zelfde telegram mede, dat alle personen uit het brandende gebouw gehaald waren, maar 14 patiënten bevonden zich nog op het in vlammen en rook gehulde dak van de kliniek, waartoe de brandweer nog niet had kunnen doordringen, daar het nog niet mogelijk was een ladder tot die hoog te op te richten. Volgens de laatste berichten zijn op de tweede verdieping nog twee ontploffin gen waargenomen. De toestand In den aanvang. De oorzaak van de ontploffing was nog onbekend. Uit de ramen van de tweede verdieping sloegen dadelijk de vlammen naar buiten en de zich op deze verdieping bevindende patiënten waren hulpeloos aan de woedende elementen overgeleverd. Het ziekenhuis, waarin zich bij het be gin van de ramp meer dan 100 patiënten bevonden, vulde zich tengevolge van de ontploffing met giftige gassen. De moeilijke hulpverleening. De brandweerlieden, die uit de heele stad zoo snel mogelijk arriveerden, en een groot aantal andere helpers moesten met gasmaskers het reddingswerk verrich ten. Zij haalden de patiënten uit de ven sters naar buiten. Andere slachtoffers werden door dokters en verplegers naar het dak gebracht. De meeste geredden hadden bij hun redding reeds het bewustzijn verloren en waren gewond. Hun door de giftige gas sen opgezette gezichten en handen waren geel gekleurd. De ramp door brand vergroot. Een dappere redder. Bij het reddingswerk heeft zich in het bijzonder de chauffeur van een tijdens de ontploffing juist voorbij rijdenden vracht auto, Jack Sutherland, onderscheiden, die een brandweerman zijn gasmasker ont rukte en het brandende gebouw binnen stormde, waaruit hij 20 menschen redde, voor hij zelf bewusteloos ineen zakte. De oorzaak. De brandweer heeft nu vastgesteld, dat de eerste ontploffing in het sousterrain geschied is, waar wetenschappelijke films bewaard werden. Tengevolge van de hitte door den brand ontploften een aantal zuurstofreservoirs. Uit de films, die in brand waren geraakt, stegen dikke wolken van een giftig gas op, dat de slijmvliezen van mond, neus en longen der slachtoffers verbrandde en bloedingen uit oogen, neus en mond ver oorzaakte. Door den heelen staat Ohio zijn drin gende oproepen verzonden, teneinde alle aanwezige cylinders zuurstof zoo snel mo gelijk te zenden, want dit is het eenige hulpmiddel tegen de vergiftiging. De brand gebluscht. De brand in de kliniek is 2 uur nadat hij uitgebroken was, gebluscht. Alle in het brandende gebouw opgesloten menschen koniden naar buiten gebracht worden. Ook de menschen, die zioh op het dak bevon den, zijn gered. De slachtoffers zijn voor namelijk patiënten, maar ook eenige-dok- ters en verpleegsters zijn om het leven gekomen. De meesten zijn aan de opge- loopen brandwonden overleden. Eenigen kwamen om door de giftige gassen. De brandweerlieden droegen tal van menschen uit het brandende gebouw naar buiten zonder te weten of zij dood of le vend waren. De kreten der slachtoffers vulden de lucht. Allen werden dadelijk naar een zie kenhuis in de buurt gebracht. Men vreest, dat velen nog aan de beko men wonden en vergiftigingen zullen be zwijken. Ondanks den koortsachtigen ijver der dokters is het toedienen van zuurstof aan de vergiftigden in vele gevallen te laat gekomen. Het aantal slachtoffers. Volgens de laatste mededeeling zijn 89 menschen om het leven gekomen. Onder de dooden bevinden zich ook een aantal brandweerlieden en een politieagent. Men schat, dat zich tijdens de ontploffing 200 personen in het ziekenhuis bevonden. Hoeveel menschen gewond in veiligheid wisten te komen, kon nog niet vastgesteld worden. De politie, die het eerst in het ge bouw binnendrong, stuitte aan den ingang op een hoop van 25 lijken. Een binnendeur was door een lijk versperd, zoodat andere patiënten, die reeds te zwak waren, zich niet meer konden redden. De verwarring werd nog door het jammeren en steunen der in bed liggende patiënten verhoogd. Behalve het brandweerpersoneel en de politie toonden ook de dokters en het ver plegend personeel heldenmoed bij de redding. DONDERDAG 16 MEI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO.-Trio. 2.002.30 Lezing over „Electriciteit in Uw huis". 2.303.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Sport-causerie. 6.01—7,15 Concert door het Omroeporkest. Jeanne van de Rosièrevan Emmerick (zang) 8.00 AVRO.-Radio-Tooneel „Joop ter Heul". Na afloop: Persberichten en tot 11.30 Gra mofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 185a M. 11.0011.30 Ziekendienst. 12.301.45 Solisten-concert. 4.306.00 Solisten-concert. 6.006.13 Gramofoonplaat. 6.157.00 Causerie over „Het zingen van onze kinderen". 7.008.00 Orgelconcert. 8.0010.30 Avond gewijd aan de Visscherij. Sprekers, instrumentale en vocale solisten. Na afloop: Persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo- foonplaten. 12.20 Concert-Sybil Scanes (sopraan), Paul Belinfa'nte (viool), Dorothy Folkard (piano). 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.202,45 Beelduitzending. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.10 Intermezzo. 3.20 Vesper. 4.05 Lezing. 4.20 Concert Annie Pimblott (alt), Janine Weill (piano). Militair orkest. 5-35 Kin deruurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Landbouwberichten. 6.55 Muzikaal inter mezzo. 7.05 Orgel-recital. 7.20 Lezing. 7.35 Muzikaal intermezzo. 7.45 Lering. 8.05 Op treden van Jack Hulbert (de bekende revue- artist). 8.20 „There are crimes and crimes", klucht van August Strindberg. 9.50 Concert. 10.20 Nieuwsber. 10.35 Nieuwsber. 10.40 Lezing. io.5512.20 Dansmuziek. VRIJDAG 17 MEI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.052.45 Gramofoonmuziek. 2.454.30 Concert door het AVRO-Octet. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Spreekuur van den Radiodokter. 6.017.15 Concert door het AVRO-Trio. 7.157-45 Lezing over „Hollandsche Mo lens" (II). 8.0110.30 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Concert door de Vereen, tot Verbetering van de Volkszang, Dir. H. J. den Hartog, naar aanleiding van diens 25- jarig jubileum als directeur. Medewerking van Jo van Ijzer-Vincent (sopraan) en het Concertgebouw-orkest. Na afloop: Persbe richten en tot 11.30: Dansmuziek door het AVRO-Dansorkest. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.00—11.30 NCRV. Ziekendienst. 11.3012.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein van de KRO-klok. 12.151.15 KRO. Concert door het KRO-Trio. I.15—2.00 KRO. Gramofoonplaten. 3.004.00 KRO. Vrouwenuurtje. 4.005.00 NCRV. Gramofoonplaten. 5.00—6.45 NCRV. Vocaal-kwartet. 7.007.25 KRO'. Causerie over „De ontvolking van het platteland, met de daaraan verbon den moreele en finan-cieele gevolgen, enz." 7-35 VPRO. Persber. van het Vrijz. Prot. Persbur. 7.40 VPRO. Lezing over „Schoonheid en Eeuwigheid". 8.15 VPRO. Concert. Vocale- en instrumentale solisten. 8.50 VPRO. Lezing over „De wereldbeschou wing van den modernen mensch". 9.30 VPRO. Vervolg concert. 10.00 VPRO. Declamatie, 10.20 VPRO. Vervolg concert. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Solistenconcert. Mer- cia - Stotesbury (viool), Adelina de Lara (piano). 12.50 Orgelconcert door Edna C. Ho- ward, L.R.A.M. 1.20—2.20 Orkest-Concert. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.15 Intermezzo. 3.20 Lezing. 3-50 Muziekuitzending voor scho len het Sybil Eaton-kwartet, Christine McClure (mezzo-sopraan). 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurjte. 6.20 Kookpraatje. 6.35 Nieuws ber. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Orgel recital. 7.20 Filmpraatje. 7.35 Muzikaal inter mezzo. 7.45 Lezing. 8.05 Lezing. 8.20 Sympho- nie-concert. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Politieke redevoering. 10.05 Nieuwsber. iaio Vaudeville. II.20 Verrassing. 11.35—12.20 Dansmuziek. 12.2012.35 Beelduitzending. Aan den off. van gez. der ie kl. I. Buskop is met ingang van den ijen Mei '29 eervol ont slag uit den zeedienst verleend. De off. M.S.D. 2t kl. J. M. Buitink, dienen- de aan boord Z 6, wordt den 2ien Me i ge plaatst aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik. De konstabel-majoor H~ C. Stam is per s.s. Insulinde dén ioen Mei uit O.-I. in Nederland teruggekeerd. 16 Mei: serg.-monteur W. A. van Thienen van O.zeed.kaz. naar Monteurschool A'dam. De bevolen overplaatsing van den bootsman S. G. Zijp naar Wachtschip Vlissingen is in getrokken. 23 Mei: serg.-macht. A. D. Haak van r. Speijk naar Z 6; macht.-majoor L. Jansson van v. Speijk naar Z 5; serg.-macht J. C. Vrij- vogel van v. Speijk naar Wachtschip Willems oord, onder intrekking der bevolen overplaat sing naar O.zeed.kazerne. Aan ondervolgende schepelingen is het be wijs van bekwaamheid in het vleeschhou-wers- vak uitgereikt: Korp.-botteler J. W. Roomer, id. J. Koppe- nol, id. A. Kaasenbrood, id. A. Lalleman, id. L. Posthuma, id. K. Weerheijm en id. H. J. C. Keuleman. Ondervolgende schepelingen worden den 2ien Mei a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Vulcanus, Welke bodem op dien datum te Wil lemsoord in dienst wordt gesteld. Kwartiermr. W. M. Oosterhof, schipper H. J. A. Boelhouwers, kwartiermr. E. H. van Driel, id. P. Snel, korpl.-schrijver J. Verheu- sen, korpl.-bott. H. Versteeg, korpl.-kok H. Hulmer, kok Z.M. P. P. Lenaerts, korpl.-zie- kenverpl. Y. Durand, macht.-maj. P. de Hoog, korpl.-macht. 2e, kl. H. van Son, stoker-olie man D. 't Hart, stoker ie kl. W. Visser, id. C. J. K. C. Petterson, id. J. Vrijhoef, id. 2e kl. C. L. de Heer, id. B. J. A. Koeman, id. A. Gomes, rnatr. Z.M. D. Varkevisser, id. H. Sip, id. G. Moerkerke, id. H. Messemaker, id. W. de Mol, id. A. C. Groenendijk. naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Mei. Medegedeeld door het Kon. Ned'erlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.8 te Janmayen. Laagste stand 755.6 te Vestmanör. Verwachting: Zwakke tot matige N.W. tot-N. wind, gedeeltelijk bewolkt, kans op nachtvorst, mogelijk enkele lichte regenbuitjes, vooral des ochtends koeler. 15 Mei 1929. Aangekomen van toezicht op de visscherij Duitsch s.s. „Poseidon". Aangekomen uit zee Duitsche kabellegger „Norderney", als bijlegger wegens ruw weer en voor het innemen van proviand. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". 16 Mei 1929. Naar zee vertrokken' de Duitsche schepen „Poseidon" en „Norderney". vrn 14 en 15 Mei. ONDERTROUWDG. de Wit en G. Kramer; S. Graaff en H. C. Krijns; J. A. Gieren en M. Wijnbeek; H. Schol en J. W. Thijssen; F. Augustijn en M. E. Oostendorp, BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atelier EISELIN. 60 Polderweg 60. BEVALLEN E. HartmanWieringa, d.; T Dronk—Sluiter, 7; S. P. Janse— Stroo, d.; M. van der Hert—Sluiter, z. OVERLEDENG. J. de Jong, 71 jaar. PURMEREND, 14 Mei. Kaas. 19 st. kl. fabriekskaas met rijkamerk 40) 23 at. kl. boerenkaaa met rijk» merk 43; 1 at. Goudtche kaas met rijk» merk 46, in totaal 43 at., wegende 43000 kg. Handel goed; 1863 kg. boter 1.551.95 per kg. Vee. 1831 runderen, w.o. 290 vette 0.80 1.05, handel matig; 1527 melk- en geldekceien 150350, handel stug; 14 stieren; 17 paarden 100250, handel matig; 49 vette kalveren 1.301.50, handel matig; 647 nucht. kalv. voor de slacht 1036, voor de fok 1228, handel vlug; 320 vette varkens, voor de zout 8891 cent, voor de slacht 9»97 cent, handel vlug; 54 magere varkens 3850 handel vlug; 264 biggen 2434, handel vlug; 37a schapen (vette) 45, handel stug; 417 ljmme- ren 1427, handel matig; 53 bokken; kippen eieren 5.206; piepkuiken» O.153. Eierveiling. 29636 eendeieren a 5.20—5.40; 29397 kippeneieren a 5.406.30; broedkip- eieren 5-705.80. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Mei. Bloemkool ie a. 29.80; bloemkool 2e 13.80 per 100 stuks; wortelen 11.40 per 100 bos; spinazie 35 per 100 kg.; sla ie a. 5.80—9.50, sla 2e s. 1.10 per 100 krop; ra barber 11.40 per 100 kg. Aanvoer: 145 stuks bloemkool, 100 bo» wor telen, 525 kg. spinazie, 1653 kroppen ala en 30 kg. rabarber. AMSTERDAM, 15 Mei. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden ^ardappelenmarkt werd betaald voor: Polder- bravo'a 3.S03-73Zeeuwache bonten 3— 3.60; Zeeuwache blauwen 33.60; Zeeuwache bravo'» a.302.73; Frieache red atar 2.10 a.40;Malta apring; Oude. Aanvoer 1 lading, zijnde 1145 H.L. AMSTERDAM, 13 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 448 vette kalveren, ie kw. 11.10; 2e kw. 0.801; 3e kw. 0.60—0.80; 93 nuchtere kalv. 8—15; 570 varkens, Holl. ie s. 11.10, enkele boven noteering, Holl. ie s. 11.10, enkele boven kens 4.07— 1.Ó9. NOORDSCHARWOUDE, 15 Mei. Uien 2, grove dito 1.50, peen 1.90— 3.10, kleine peen 1.301.60, roode kool 1014.20, Deenache witte ia.7016.10, kroten 1.40, alle» per 100 kg. PURMEREND, 15 Mei. Aardappelen 4449 c. per 25 kg.; aardbeien 3449 c. p. dooaje;witlof 312; bloemkool 752 per 100; spinazie 1938 c. per 6 kg.; postelein 0.88—1.16 per 4 kg.; sla 0.8111 per 100 krop; radija 3.20—5,10, selderij 10 30, raapatelen 3.203.80, rabarber 6—14, alle» per 100 boa; rapen 80 c. per 25 atuka. Schagermarkt van Donderdag 16 Mei. 4 stieren 250300; 33 geldekoeien (ma- gere) 150335; 79 idem vette 250—470; 60 kalfkoeien 240410; pinken 100—140; 176 graskalveren 1024; 198 overhouden 28—40; 500 lammeren 1424; 5 bokken en geiten 620; 29 varkens magere 4054; 83 idem vette p. kg. 0.92—0.95; 176 biggen 25—36; konijnen 0.50—3.00; 9 kippen i-5o3.00; 105 kig. boter per kg. 1.601.80. Eierveiling. Aangevoerd 160,939 kipeieren': bruine 5.80 —6.20, witte 5.10—5.30—5.55, kleine witte 5.20; 22541 eendeieren 5.20—f.30; 88 kal koeneieren 8.60—8.80; 196 reigereieren 2.9a

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8