VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. Het nieuwe Zeebad ff 2.- heft couverft HUISDUINEN. VAN ZATERDAG 25 MEI 1929 WINKELNIEUWS. Jeugdige boefjes. N.V. ZEEBAD HUISDUINEN HOTEL-PENSION MENU van Zondag 26 Mei 1929 Ossestaartsoep Vleeschcroquette Wiener Schnitzel Brusselsch Lof Gemêleerde Salade Marasquin Ijs Vruchten GEMEENTERAAD Begrooting. PREDIKBEURTEN Grondaankoop. Vermakelijkheidsbelasting. Bij het gehouden examen te Arn hem op 23 Mei voor de P.B.N.A., slaagde onze stadgenoot de heer L. de Beer voor adspirant-machine-constructeur. Door het Dagelijkscth Bestuur van den polder Het Koegras is voor de betrek king van secretaris-penningmeester opge maakt de navolgende voordracht: 1. C. Taylor; 2. J. Hoogerwerf; 3. W. H. van Meurs, allen alhier woonachtig. Bij1 Kon. besluit van 18 Mei is aan J. Biere op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks-hoogere- burgerschool alhier. HET BEZOEK VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. Zooals wij reeds meedeelden, zal Z.K.H Prins Hendrik Dinsdag en Woensdag a.s. een bezoek brengen aan onze stad, meer speciaal aan Hr. Ms. „Kortenaer". Met den trein van 18.31 komt Z.K.H. in Den Helder. Op het station zullen ter ontvangst aanwezig zijn de commandant der Marine, vice-admiraal Quant, met zijn adjudant luit. ter zee der le kl. Hetterschij, bene vens de burgemeester, de heer Driessen, en de garnizoenscommandant ridder Van Rappard, met zijn adjudant, kapt. Kalff. Per auto wordt van het station gereden langs Pr. Hendriklaan, Kanaalweg, Hoofd gracht naar het Directiegebouw. Op dit gebouw zal bij aankomst de Prinselijke standaard worden voorgeheschen, terwijl Hr. Ms. „Hertog Hendrik" ter reede een saluut zal afgeven van 33 schoten. Gelijk tijdig zullen aan boord van alle schepen en inrichtingen de vlaggen en geuzen worden geheschen als op Zon- en feestdagen. Ten huize van den commandant der Ma rine en mevrouw Quant zal een galadiner worden gegeven. Gedurende het diner zal, wind en weer dienende, de stafmuziek in den voortuin van het Paleis een avond concert geven. In den avond van dien dag zal een be zoek gebracht worden aan de Marineclub. Woensdagmorgen 10 uur zullen Zijne Koninklijke Hoogheid en Zijne Exc. de vice-admiraal, in gezelschap van de beide adjudanten, met de motorboot van den vice-admiraal naar Hr. Ms. „Kortenaer" varen, aan boord waarvan zij de insehiet- werkzaamheden zullen meemaken. Om 10 uur zullen een escadrille vlieg tuigen van het vliegkamp „De Kooij" demonstreeren boven de haven en zullen de beschikbare vaartuigen ter reede vaar- oefeningen houden. Om ongeveer 11 uur zal de „Kortenaer", geconvoyeerd door een groep Z.-booten, naar IJinuiden vertrekken en vandaar doorvaren naar Amsterdam. STEDELIJK MUZIEKKORPS. (Directeur Joh. F. Pala.) Programma van het 2e zomerconcert op Woensdag 29 Mei, des avonds van 8.30 tot 10 uur. 1. Vreugdeklank. Marsch W. F. Sprink Sr. 2. Berlin wie es weint und lacht. Ouverture A. Conradi 2. Toujours ou Jamais. Suite de Valses. E. Waldteufel arr. O. Coquekt 4. Paraphrase über „Die Loreley". Silcher. arr. Schindelweissen 5. 2 Oud-Nederlandsche liederen. a. Beleg van Bergen op Zoom 1626. Valerius arr. Blumentritt b Strijdzang der Geuzen. Valerius arr. Blumentritt 6. Aux bords de 1'Escaut (aan de oevers der Schelde) fantasie Postale. F. B. Minne 7. Aux bords du Rhin. Marsch. R. Herzer arr. J. Martin DEEN8CHE VLIEGTUIGEN OP „DE MOK". Vrijdagavond 9 uur zijn de 3 Deensche vliegtuigen op hun terugreis van Barce- lona naar Kopenhagen, van Cherbourg op het vliegkamp „De Mok" aangekomen. Na nog Vrijdagavond benzine te hebben geladen werd hedenmorgen bij dag wor den, de tocht naar Kopenhagen voort gezet. De heer J. de Jong, een Heldersche van geboorte, die echter vijftien jaar als chef in een kledingmagazijn in Amsterdam werkzaam was, heeft in perceel Keizer straat 92 het „Amsterdamsch Kleeding- magazijn De Adelaar" geopend. Het ligt in de bedoeling van den heer De Jong uitsluitend de beste confectie- kleeding te verkoopen, dat „als maatwerk" past De zaak is modern ingericht en bevat een groote voorraad heeren-confectie en kinderkleeding, gabardinejassen en demi- saisons. Achter den winkel bevindt zich een ruime paskamer. De zaak wordt hedenmiddag geopend. INBRAAK IN DEN VISCHAFSLAG. Woensdagavond te pi. m. 6.30 uur is er ingebroken in den Vischafslag, door een drietal schooljongens van misschien 13 a 14 jaar. De jongens hadden zich toegang tot het gebouw verschaft door een dak raam, dat zij over den kop hadden gesla gen. In het kantoortje, dat open was, von den zij een geldtrommel, waarvan zij den inhoud, een bedrag van ongeveer 20 gul den, meenamen. Donderdagmorgen vroeg werd de in braak ontdekt en door het uithooren van een jongen kwam men achter de daders. Deze werden thuis door de politie van hun bed gelicht en naar het Hoofdbureau van politie gebracht, waar hen een verhoor werd afgenomen, en zij bekenden. Het geld hadden zij reeds opgemaakt, zij hadden ereen voetbal, chocolade en andere snoeperijen voor gekooht 't Is wel een treurig geval. REVUE „HOLLAND IN VUUR EN VLAM". Omtrent de revue „Holland in vuur en vlam", welke a.s. Zondag en Maandag hier in Gasino gegeven wordt, schrijft het Haarlem's Dagblad van Woensdag o.a.: Wie een feest van prettige bandeloosheid en onsamenhangende luchthartigheid wil bij wonen profiteere van deze gelegenheid. Hans Nesma en Ferry hebben in deze revue, naar buitenlandschen trant, een groote verschei denheid van stijlen en vele grootsch opgezette shows verwerkt. Wij prefereeren boven de brouhaha van getrainde girls wuivende en wapperende costumes, en brallende fanfares uit den orkestbak, de korte sketches, zooals die tusschen de schitterende bedrijven door ten tooneele worden gevoerd. Dit onderdeel' heeft men .hier gelukkig niet verwaarloosd. En dank zij Louis van Dommelen, een eminente ko mische kracht, die ver boven zijn omgeving uitsteekt, 'krijgen wij dan ook af en toe goed tooneel te zien. „Sally op de galerij" wordt door het voortreffelijke spel van van Dommelen een alleszins te waardeeren burleske. Buitengewoon aardig was het korte tafe reel „de Boksmatch". De drie ronden tusschen de touwen van het echtelijk leven werden1 vlot gespeeld door Wiesje Bouwmeester en Frans Bogaert. In het laatste bedrijf mochten wij nog even genieten van het spel van van Dom melen' en Schilthuyzen in een korte klucht met allerverrassendste oplossing vervaardigd en gespeeld naar Fransch voorbeeld. Na het woord dienen wij den dans te be spreken: ditmaal verleent een danspaar mede werking dat zijn Russischefl naam met eere draagt. Taneeff en Paplovska geven namelijk af een toe uitnemende balletkunst. Vooral de „zij" van het tweetal danst met innige gratie en 'brose souplesse. Het best waren beiden aan het slot in een sterk Russisch getinten volk9 dans waarin d'e danser eerst recht goed los kwam en zijn ware dans^rstalent verraad de. Waarlijk als wij deze twee solisten ver gelijken met de collega's die wij bij dergelijke vertooningen meestal te zien krijgen, dan mogen eenige woorden van erkentelijkheid hier niet achterwege blijven. De twaalf mixed girls verstaan hun moei lijk vak goed. Zij dragen haar pompeuze cos tumes met de noodige lenigheid en elegance en geven bij tijd en wijle een goed dansnum- mer. t De hoofdrollen (wij noemden al Wiesje Bouwmeester, van Dommelen, Schilthuyzen, Frans Bogaert en Leon Boedels) zijn verder in handen van de dames van der Hein, Clara Vischer, Blaser, Beppie Grossenbach, Loukie Rooselaar, Corrie Backer, Bep Visser, Jo Koopman en de heer A. Schotanus (die met mej. S. van der H.eim wel een aparte vermel ding verdient. Jules Susan leidde uitnemend het orkest. De muziek van Louis Noiret „deed" het in ieder opzicht. Vermelden wij nog dat E. Fran- kley de balletten instudeerde. Kent gij de noordpunt van West-Fries land nog niet of nog te weinig, gaat er dan eens uw vacantie doorbrengen en het zal een verrassing voor u blijken te zijn. Gaat rusten aan het mooie strand, gaat baden in dien opwekkenden golf slag van onze onvolprezen zee, die ook dèèr zoo schoon is; wandelt er langs het strand en door het duinlandschap naar de »Donkere Duinen» met de aardige waterpartij en het nog ongerept natuur schoon, waar voor botanici veel is te genietenbrengt een bezoek aan Texel, het schoonste en rijkste der Noordzee- eilanden; bezoekt de Marinewerf te Den Helder, waar men u steeds allervrien delijkst zal ontvangen en rondleiden en maakt tochtjes naar de Zuiderzeewerken, naar het Vliegkamp »De Kooi», naar de bloemenvelden van Breezand en naar den proeftuin te Julianadorp. Ziedaar in korte trekken een heel programma. Wilt gij er meer van weten, dan verstrekt u het keurig geïllustreerde boekje „Den Helder en Zeebad Huis duinen», uitgegeven door «Helder's Belang» alle inlichtingen. Wegens plaatsgebrek moest de discussie betreffende de Chr. School te Koegras blijven staan tot Dinsdag a.s. Vergadering van Donderdag 23 MeL Afwezig met kennisgeving wethouder Bok. MARINE-VLIEGBOOTEN NAAR SOERABAJA. De derde Dornier-Wall-vliegboot van het uit Nederland overvlogen eskader van de Marine is Woensdag te Soerabaja geland op Morokrembangan. Er waren uitsluitend belangstellenden van de ma rine aanwezig. De marine-commandant en de commandant van het vliegkamp heb ben toespraken gehouden en krans aan geboden. y. HET VLIEG ONGELUK BIJ BAGDAD. Het stoffelijk overschot van den bij het vliegongeluk bij Bagdad omgekomen offi cier-vlieger Everts zal van regeerings- wege naar Nederland worden overge bracht en op het r.k. kerkhof te Rijswijk ter aarde besteld worden. PRIJSVRAAG. V-ij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende origineel© prijs-1 vraag betreffende radio. Over de opening van het nieuwe hotel pension te Huisduinen schrijft J. H. S. (Slicher) in «De Kampioen», het weekblad van den A. N. W B. Huisduinen heeft zich offlciëel gerang schikt onder de Nederlandsche Noordzee badplaatsen. Tot nu toe was men voor verblijf in dit dorp aan de zee aangewezen op parti culiere gelegenheden of op de hótels te Den Helder; thans heeft Huisduinen zijn eigen Hótel-Pension. Zij, die na ingespannen dagelijkschen arbeid, na maanden van enerveerende hersengymnastiek in onze drukke en woelige verkeerscentra, een tijdje vol komen en werkelijk willen rusten, moeten eens naar Huisduinen gaan. Daar zijn geen dancings met jazz-band, geen overvolle café's, daar is geen angst wekkend snelverkeer langs den mooien zeeweg, daar komen niet uur aan uur de overvolle trams, autobussen en treinen met uitgelaten dagjesmenschen, maar daar is stilte, weldoende rust in frissche, gezondheid brengende omgeving. Zal Huisduinen er in slagen om zich eeri eervolle plaats onder de ontspannings oorden aan onze fraaie Noordzee te' veroveren, dan zal het den onmisbaren steun niet kunnen ontberen van be zoekers uit binnen- en buitenland en daartoe willen wjj nu in de allereerste plaats onze lezers opwekken. Notulen. De notulen van 16 April worden, na eene opmerking van den heer Monhemius, vastgesteld. Ingekomen stukken. Deze worden, zooals ze door ons ver meld zijn in. de agenda, aangenomen of gerenvoyeerd om prae-advies. Aan den heer Bouterse wordt eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan school 3. Daarna is aan de orde: W acht geldver ordening. Voorstel tot vaststelling van een wacht' geldverordening voor het gemeenteper- soneel. De heer Monhemius: Bij lezing en bestudeering van dit voorstel is spr. ge bleken, dat het technisch goed in elkaar zit. Indien zich evenwel onverwachte om standigheden voordoen, kan het gebeuren, dat de gemeente veel geld te betalen krijgt. Spr. zal op het oogenblik niet in de tails treden, doch zou gaarne vernemen of dit voorstel in de Commissie voor de Financiën is geweest en daar onder de oogen is gezien. Zoo niet, dan ware het wenschelijk dat alsnog te doen, desnoods worde er een speciale commissie voor be noemd. De heer Van Dam komt tot dezelfde conclusie, maar zou het toch wenschelijk vinden indien de verschillende leden hun standpunt hieromtrent uiteenzetten. Dan heeft de Commissie daaraan een leid draad. Voor een wachtgeldregeling geldt als eerste kwestie hot bestaan van den rechtsgrond. Dit is alleen het ontnemen van een middel van bestaan, en dan moet iedere wachtgeldregeling samenhangen met de mogelijkheid een nieuw middel van bestaan te verwerven. Weliswaar staat in de voordracht, dat de regeling niet zoodanig mag zijn, dat voor den be trokkene geen voldoende prikkel bestaat om zoo spoedig mogelijk een nieuwen werkkring te zoeken, maar in de praktijk is het aldus, dat, als een ambtenaar van 45 jaar na 15 dienstjaren met wachtgeld gaat, hij tot zijn 60e 80 en tot zijn 65e 60 krijgt. Daarna gaat zijn pensioen in. En bovendien heeft hij het recht er zoo veel bij te verdienen als hij kan. Spr. meent, dat dit tooh eene vrijgevigheid is, die te groot is. Hij vergelijkt de rijks wachtgeldregeling met die van de ge meente. Bij het rijk geldt het principe of een wachtgeld tegen laag percentage op langen termijn of een korte periode tegen hooger percentage. Bij de gemeente is een lange tijdsduur met een hoog percentage, twee dingen, die principieel niet bijeen hooren. Op deze wijze wordt het wacht geld een voorrecht, hetgeen toch niet de bedoeling is. Het mindere inkomen, dat zij genieten, kunnen de wachtgelders op gemakkelijke wijze aanvullen. Zooals het nu geregeld is, is het meer een lijfrente. Spr. gaat nog uitvoerig op technische gebreken in, om tenslotte in overweging te geven het ontwerp nogmaals in de Com missie te doen behandelen. De heêr Biersteker ondersteunt het voorstel-Monhemius. Het is beter thans geen lange discussies erover te hou den. Ook spr. heeft nog wel een en ander te zeggen. De Voorzitter merkt op, dat dit punt de vorige maal ook al op de agenda stond. Het is thans niet zeer aangenaam, dat men nog weer met bezwaren komt. De heer De Zwart meent, dat het College nochtans geen bezwaar zal maken de zaak nogmaals te bespreken. Wel maakt het College bezwfear tegen de prin cipieele en technische bezwaren van den heer Van Dam, die het voorstel al een maand in zijn bezit heeft zonder met een voorstel te komen. Het gaai niet aan om thans onvoorbereid over de beginselen van de regeling te gaan spreken. Als ik het goed begrijp, wil de heer Van Dam het sturen in de richting van een wacht geldregeling naar het voorbeeld van het rijk. De heer Monhemius merkt op in de meening te hebben verkeerd, dat de kwes tie geen haast had. Spr. meent, dat de ver ordening technisch inderdaad in orde is, maar de tijden en cijfers zijn z.i. te hoog. De heer Smits vraagt of het de be doeling is het voorstel naar de Fin. Cie. te renvoyeeren; hij meent, dat een aparte commissie daarvoor noodig is. Ook het Georganiseerd Overleg heeft de zaak tot in finesses bezien. De heer Van Dam twijfelt er niet aan of de heer De Zwart zou deze zaak beter hebben aangepakt dan spr. Maar de kwes tie was, dat spr. prijs stelde op openbare bespreking juist van deze principieele dingen. Gebleken is al, dat verschillende leden bezwaren hadden tegen de regeling, zooals die is. Een georganiseerd overleg aanvaardt gemakkelijk een vrijgeviger regeling. Het ware prettiger geweest als de Raad zich thans had uitgesproken. Spr. heeft de rijksregeling niet als voor beeld genoemd1, alleen als illustratie, van een ander principe. De Voorzitter: We dwalen weer af. Als dit voorstel naar eene comm. gaat, zal het van het rapport dier commissie af hangen of de zaak nog nader besproken wordt. Maar omgekeerd: als de Cie. haar zal kunnen onderzoeken, zal ze toch de bezwaren van den Raad moeten kennen. Laat men die dus ten raadhuize indienen. De heer Monhemius: De meerder heid van den Raad wenscht de limiet aan te wijzen hoever men gaan mag. In vele gevallen zal men zelfs komen tot de helft van de voorgestelde kosten. De heer E ij 1 d e r s meent, dat leder raadslid individueel zijn bezwaren moet indienen bij de Gie. De heer D e Z w a r t: De Raad weet, dat wij door de reorganisatie van de rei niging eerstdaags tot op wachtgeldstel ling moeten overgaan. De Raad heeft den staat van de namen der betrokkenen, ook van de daardoor bereikte bezuinigingen. Als men geen concrete voorstellen heeft voor wijzigingen, kan ook geen nieuwe berekening worden gemaakt. Laat men dus met concrete amendementen komen. Tenslotte wordt besloten, dat binnen 14 dagen amendementen zullen moeten zijn ingediend. Voorstel tot vaststelling der eerste wij- zigingsbegrooting, dienst 1929. De heer Biersteker heeft er be zwaar tegên, dat nu reeds een nadeelig saldo der gasfabriek verwerkt wordt in een wijzigingsbegrooting, juist nu de toe stand der gasfabriek iets gunstiger wordt. Spr. kan een dergelijke politiek niet be wonderen, en had liever gezien, dat men een jaar gewacht had, te meer, waar op deze wijze de pas voor reserveering wordt afgesneden. Maar spr. zal zich niet ver zetten tegen dit voorstel, vindt het even wel regelmatiger als men nog gewacht had. De heer De Zwart: Het College had kort geleden een 'bespreking met een fin. comm. uit Ged. Staten. Dezen maakten bezwaar tegen de begrooting 1929. Spr. heeft de zaak uiteengezet, waardoor het bezwaar verviel, maar toch werd afge sproken, dat men bij suppl. begrooting dit aldus zou wijzigen om een sluitende begrooting te krijgen. Overigens behoe ven we niet bevreesd te zijn, dat we niet voldoende hebben voor reserveering. De begrooting wordt vastgesteld. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van het erfpachts- recht op een gedeelte duinterrein te Huis duinen aan W. H. Doorman. De heer Biersteker heeft bezwa ren tegen dit voorstel. Wij blijven, indien dit wordt aangenomen, voor het euvel, dat de weg over het Galgeveld kan wor den afgesloten. De weg achter het per ceel van den 'heer Kreuger is er nog niet en men zou dan van Driehuizen af moe ten omloopen. De heer De Zwart: Hierop is de vorige maal het voorstel aangehouden en een nader onderzoek ingesteld. Ongeacht het feit of men de erfpacht verkoopt of niet, heeft de militaire overheid toch het recht den weg af te sluiten. Gebeurt dit niet, dan kan men even goed passeeren, en de heer Kreuger heeft zich bereid ver klaard passage te verleenen over zijn grond. De heer Biersteker: Op het oogen blik is de toestand zóó, dat, als het Galge veld wordt afgesloten, men niet kan pas seeren. Laat de heer De Zwart eens met spr. ter plaatse gaan zien, dan zal hem wel blijken, dat mijn bezwaren gegrond zijn. De heer Van Breda merkt op, dat het uitbreidingsplan voor Huisduinen in den volgenden raad zal worden inge diend. Daarbij is ook een plan voor den nieuwen weg. Het voorstel wordt aangehouden voor nader onderzoek. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan J. J. van der Leek. Held. Crt. 14 MeL Aangenomen, evenals het volgende punt: ZONPAQ 26 MEI DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Westerkerk (Wcstolein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: „Eén God en Vader". Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Cand. B. E. van Buuren, van Elderwolde. 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. Tollenaar Hulpkerkdienst (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Gand. B. E. van Buuren. Oud GereL Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 6.80 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 'b Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgera. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sMorgens 10 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Leger des Hells. 'sMorgens 10 uur, Heiliglngsdlensten 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Geen dienst. JULIANADORP. Ne<L Herv. Gem. 's Avonds 8.00 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp„Eén God en Vader". Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avond 8 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, Ds. Raabe. H. A. 's Middags 3 uur, de heer Boon. Dankzegging. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gom. 's Avonds 7 uur, Ds. M. A. G. Vorstman. Geref. Kerk. 'sMorgens 10 uur en 's middags 2.80 uur, Leesdienst. WIERINGEN. Hlppolytushoef. Ned. Herv. Gom. 'sMorgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 8 uur, J. Smeek, Cand. t. d. H. Dienst te Arnhem Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Den Oever. Ned. Herv. Gem. 'sMorgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Oosterland. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2.80 uur, Ds. van Beek. Voorstel tot aankoop van enkele percee- len grond van den Staat der Nederlanden. Held. Crt. 14 MeL Daarna is aan de orde: Voorstel om afwijzend te beslissen op het verzoek der IJsclub „Het Noorden1' om ontheffing voor de betaling van ver makelijkheidsbelasting. De heer Monhemius constateert met leedwezen, dat dit moet worden aan genomen omdat de verordening geen an dere oplossing toelaat. Kunnen B. en W., vraagt hij, niet de mogelijkheid scheppen de belasting alleen te heffen voor wed strijden, en daartoe eene wijziging in de verordening ontwerpen? De heer Schoeffelenberger stelt voor het verzoek van de IJsclub ln te willigen. De heer Grunwald wijst op het rapport van den gem.-ontvanger, dat con stateert, dat in de verordening een leemte bestaat, welke na de oprichting der IJs club is ontdekt Men zou consequent moe ten zijn en zeggen :als er ijs is, moet men belasting heffen. Zooals het thans is, heeft de controle, die ook des Zondags en des avonds plaats had, meer gekost dan de opbrengst was. De IJsclub verzorgt daar enboven ook een gratis dienst voor eerste hulp bjj ongelukken. Spr. geeft ln over- NIEUWI NIEUW! Laat Uw Schoenen iedere gewenschte kleur verven, volgens nieuw Spultsysteem. Gegarandeerd beslist goed. NIEUW! NIEUW! Alléén bij CORN. C. DITO, Modernste Electr. Schoenmakerij, Schoenhandel, Brakkeveldweg 134rood, Tuindorp.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13