PUROL GEMENGD NIEUWS. conflicten bij eigen of verwante rassen veel minder scherp zijn, beter, rustiger, verdraagzamer. De wijze waarop over van Kol is ge sproken, was niet fljn. Wij leven onder het kapitalistische stelsel en zijn er nu eenmaal aan onderworpen. En van Kol heeft dan toch zijn heele leven het stelsel helpen ondermijnen. Dat hadt ge er bij moeten voegen, maar dan was uw betoog waardeloos geweest, zegt spr. De heer de Zwart sloot onder dank aan den spreker en met een opwekkend woord te 11 uur de vergadering, die goed bezocht was. Kunst aan 't Volk« zong tot slot nog het fraaie «Morgenrood». GEMEENTERAAD Versohenen is een vervolg-agenda voor 'de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op hedenavond. Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erf- Èacht aan H. Minneboo, J. P. van Os, F. lom en J. A. Guillioto. Grondbedrijf. Voorstel tot verhuren van het voor malig „Sparta"-terrein aan en het tref fen van een schaderegeling inzake huur van land aan den Ruijghweg met W. Kaan. Autobus-dienst Den HelderHulsduinen. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van H. Heeman om schade vergoeding. Schadevergoeding Heeman. De autobusondernemer H. Heeman ver zoekt aan den Raad hem de schade ad dat Heeman gedurende 1928 niet met ver lies heeft behoeven te rijden. Op grond van het bovenstaande en on der verwijzing naar de hierbij overgeleg de stukken, stellen B. en W. voor adres sant te berichten, dat zijn verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. Terrein Heb. oefening Ruijghweg. B. en W. schrijven aan den Raad: Zooals Uwen Raad bekend is, genoot deze gemeente tot dusver steeds vrijstel ling van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening aan de openbare lagere scholen. Ten ein de echter in deze gemeente het onderwijs in lichamelijke oefening mogelijk te maken (vrijstelling kan niet meer worden verkregen omdat aan verschillende scho len geen gelegenheid bestaat tot het ge ven van vrije en orde oefeningen), werden reeds, mede op aandrang van het Rjjks- schooltoezicht verschillende maatregelen getroffen of voorbereid. Zoo werd o.m. het gymnastieklokaal der Handelsschool aan de Hoofdgracht met medewerking van het Gemeentebestuur vergroot en verbeterd, teneinde ook daarvan voor het onderwijs aan de leerlingen der openbare lagere scholen gebruik te maken. Voorts zijn reeds geruimen tijd plannen in voorbereiding ter verkrijgen van de beschikking over een terrein, waarop het vak lichamelijke oefening ook in de open lucht zal kunnen worden onderwezen. Werd daarbij aanvankelijk gedacht aan een terrein, gelegen aan den Bolweg en eertijds in gebruik bij de Gymnastiek- en Sportvereeniging „Sparta", naderhand is, 8000.die hij geleden heeft als gevolgin overeenstemming met de Commissie van de uitoefening van een drietal auto busdiensten binnen deze gemeente gedu rende het zomer-seizoen 1928, te willen vergoeden. B. en W. deelen hieromtrent het vol gende mede: In Uwe vergadering van 27 Maart 1928 werden wij gemachtigd om op de grond slagen, neergelegd in het rapport der uit Uw midden benoemde commissie ter be studeering van het autobusvraagstuk in deze gemeente, de evenbedoelde autobus- diensten openbaar te verpachten. Deze verpachting en de daarop volgende her verpachting leverden voor de gemeente van Bijstand voor het Onderwijs, de keuze gevallen op een aan de gemeente toebe- hoorend terrein aan den Ruijghweg. Boven dat aan den Bolweg heeft dit ter rein voor, dat het minder ver van de be bouwde kom der gemeente is verwijderd en daardoor van uit de verschillende openbare scholen gemakkelijker is te be reiken. Het geheele terrein maakt deel uit van het uitbreidingsplan en is zoodanig ge projecteerd, dat de grenzen samenvallen met de in dit plan ontworpen straatüjnen. Ten einde de bebouwing van dit gedeelte zoo weinig mogelijk te belemmeren, ligt geen acceptabel resultaat op. Als gevolg het in de bedoeling niet alleen langs den daarvan verkregen wij in de vergadering Ruijghweg, doch ook langs de Zuidelijke van 8 Mei d.a.v. Uwe toestemming om de grens van het terrein strooken uit te spa- exploitatie van meergenoemde diensten ren en te reserveeren voor bebouwing, ondershands op te dragen aan de autobus- Het overblijvende gedeelte, als terrein ondernemers S. Moormati en H. Heeman, voor lichamelijke oefening in te richten, die inmiddels onderling bij schriftelijke heeft een oppervlakte van rond 1.62.00 akte waren overeengekomen de diensten voor gezamenlijke rekening uit te oefe nen. Den 9en Mei cLa.v. werd dan ook reeds de betrekkelijke overeenkomst tus- schen de gemeente en de belde autobus ondernemers geteekend. Reeds spoedig na de inwerkingtreding der diensten bleek, dat de ondernemer Moorman zijn verplichtingen, voortvloei ende uit de overeenkomst met de gemeen te, meermalen niet behoorlijk nakwam, in tegenstelling met den ondernemer Hee man, die er steeds zorg voor droeg, dat de diensten, voor zooverre dat van hem af hing, goed functioneerden. In den loop van het seizoen bereikte ons College dan ook een belangrijk aantal rapporten van den Commissaris van Politie omtrent de uitoefening van de diensten door Moor man, terwijl ons over het geheele seizoen van dien hoofdambtenaar slechts één en kel rapport, uitgebracht voor een licht verzuim, ten laste van Heeman ter kennis werd gebracht. Wij verklaren hierbij dan ook gaarne, dat Heeman de diensten vol komen tot ons genoegen en conform de H.A. Blijkens bijgevoegd advies van den In specteur van het Lager Onderwijs kan aanvankelijk met twee afzonderlijke terreinen worden volstaan. Voor elk dezer terreinen is dus een ruimte van 0.76.00 H.A. beschikbaar, wat meer dan voldoen de is. Wat de oppervlakte van het terrein be treft is voorts door ons rekening gehou den met de mogelijkheid, dat ook door een of meer bijzondere scholen daarvan gebruik zal worden gemaakt. Op onze des betreffende vraag bleken voorloopig al leen de Heldersche Schoolvereeniging, voor wat betreft de Comeniusschool, en de Stichting „het R.-K. Onderwijs", voor wat betreft de scholen aan den Polderweg, voor hunne scholen prijs te stellen op ge bruik van het terrein. Met eerstgenoemde school is in het advies van den Inspecteur rekening gehouden, terwijl de leerlingen van laatstgenoemde scholen alleen op Woensdag- en Zaterdagnamiddag van het terrein gebruik zullen maken, op welke voorwaarden der overeenkomst heeft uit- "üddagen het terrein overigens niet be hoeft te worden gebruikt. gevoerd. Deze laatste omstandigheid maakt adres sant naar onze meening evenwel geheel ten onrechte in zijn bij het adres behoo- rende memorie van toelichting tot argu ment vóór de inwilliging van zijn ver zoek. Hij toch deed, door alle voor hem uit de overeenkomst voortvloeiende ver plichtingen stipt na te komen, niets meer dan zijn plicht, alhoewel wij erkennen, dat die plicht door de wijze, waarop zijn mede-exploitant Moorman zich van zijn taak kweet, aanmerkelijk werd verzwaard. Nochtans kan adressant ook uit deze om standigheid geen billijkheids-argument aanvoeren, omdat, wanneer hij mocht mee- nenjdat de verzuimen van Moorman hem schade hebben toegebracht, hij langs den burger-rechtelijken weg daarvoor moet aanspreken en wij zijn dit te meer van meening, omdat tusschen beiden, zooals wij boven reeds aanstipten, een schrifte lijke overeenkomst was gesloten met be trekking tot de uitoefening van de onder- werpelijke diensten. Ten aanzien van de bewering van adressant in zijn memorie, als zouden wij onze afwijzende houding op door hem tot ons gerichte verzoeken om schadeloos stelling hebben gegrond op het feit, dat hij gedurende het seizoen 1928 een cp- brengst zou hebben gehad van 43 cent per buskilometer, deelen wij U mede, dat in derdaad ons aanvankelijk oordeel mede gebaseerd was op ovengenoemde op brengst, die ons was medegedeeld door den Verificateur der Gemeente-FinanciSn bij zijn rapport van 31 December 1928, no. 1110. Toen de Verificateur evenwel het zoo juist genoemde rapport uitbracht, be schikte hij niet over alle vereischte ge gevens. Later had hij deze wel en kwam hij in zijn aan ons uitgebracht rapport van 13 April j.1., no. 267, tot de conclusie, dat Heeman een gemiddelde opbrengst per buskilometer heeft gehad van 18— 18V» cent. Deze opbrengst is nochtans in verhouding tot het bedrag, hetgeen ande re autobusdiensten aannemen om Mochten naderhand meerdere bijzon dere scholen medegebruik verlangen, dan zal naar onze meening het terrein vol doende oppervlakte hebben om in drieën te worden verdeeld. Blijkens kostenraming van den Direc teur van Gemeentewerken moeten de kos ten van inrichting worden gesteld op 10250.Hierbij is evenwel geen reke ning gehouden met het wegvallen van de zuidelijke strook, waardoor, volgens mon deling verkregen inlichting van genoem den Directeur, de inrichtingskosten zou den dalen tot 9500. Uitgaande van dit bedrag worden de jaarlijksche exploitatiekosten, zonder die voor spelmateriaal, als volgt geraamd: a. huur terrein (aan het Grond bedrijf) b. rente kapitaal (4V. c. afschrijving geb., etc. (4%) d. onderhoudskosten e. onvoorziene uitgaven Totaal 2580.— De huur van het terrein is bepaald op het bedrag, dat het Grondbedrijf hiervoor betaalt aan rente, grond-, polder- en hoog- heemraadschapslasten en andere kosten. Voorts merken wij nog op, dat bij de kos tenberekening de toegangsweg vanaf den Ruijghweg buiten beschouwing is gelaten, omdat bij uitvoering van het bouwplan- Geurts in verband daarmede toch tot ver breeding van den Ruijghweg en den aan leg van de zijstraat als op de teekening is aangegeven, moet worden overgegaan. Blijkens de bij de stukken overgelegde berekening zal verder voor spelmateriaal in de lokalen en op het terrein een bedrag benoodigd zijn van 2260.— bij volledige inrichting, van 973.— bij beperkte in richting of 640.bij vereenvoudigde In richting. Het wil ons voorkomen dat voor loopig met de beperkte inrichting kan worden volstaan. Huur gparta-terreln. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij ons Ooilege zijn eenige verzoeken ingekomen om in huur te mogen ontvan gen het grasgewas van het voormalig „Sparta"-terrein. Bij de beoordeeling dezer verzoeken kwam o.a. ter sprake de omstandigheid, dat één der gegadigden, nJ. W. Kaan, een belangrijk deel van het bij hem in huur zijnde land aan den Ruijghweg moest missen, tengevolge van woning bouw en van de inrichting van een terrein voor die lichamelijke oefening. Door een en ander wordt Kaan in de uitoefening van zijn bedrijf ernstig ge dupeerd. Om deze reden veelt de Com missie van Bijstand er alles voor om, on danks dat er een booger bod is, het Sparta-terrein aan Kaan te verhuren, en wel tegen een huurprijs van 100.voor het jaar 1929 en voor elk der volgende jaren 1930 tot en met 1932 tegen een huurprijs van 3 75.per jaar. Op het onttrokken gedeelte staat een boet, eigendom van de gemeente, die uiteraard verplaatst moet worden, het geen nogal kosten met zich mee zou brengen. Deze zou door Kaan worden overgenomen; teneinde hem eenigszins te compenseeren voor de bedrijfsschade qnz geeft de Commissie voorts in overweging om de huurverlaging, tengevolge van de onttrekking aan de huur van meergc noemd gedeelte land aan den Ruijghweg, niet te doen ingaan op de data van ont trekking 4 Mei resp. p.l.m. 16 Juni doch op 1 Januari 1929. B. en W. kunnen zich met een en ander vereenigen en stellen een besluit voor in dezen geest. Leerboeken R. K. Scholen. Door het Bestuur der Stichting „Het R.-K. Onderwijs" wordt aan den Raad ver zocht medewerking te verleenen door het verstrekken van de noodige gelden voor de aanschaffing van nieuwe leerboeken. De aanvrage houdt verband met de invoe ring van een nieuwe rekenmethode op de van de genoemde Stichting uitgaande school voor gewoon lager onderwijs aan den Polderweg. B. en W. deelen hieromtrent aan den Raad mede: Reeds eerder, n.L bij Uw besluit van 27 November 1928, vereenigde Uwe vergade ring zich met de opvatting, dat uitgaven als de onderhavige als buitengewone ex ploitatie-uitgaven kunnen worden aange merkt en mitsdien krachtens de zoo juist genoemde wetsbepalingen kunnen wor den vergoed. Deze opvatting brengt mede, dat di Raad bevoegd moet worden geacht zich omtrent de noodzakelijkheid der aanvrage een oordeel te vormen en de gevraagde vergoeding te weigeren, Indien hetgeen gevraagd wordt de normale eischen aa i het geven van lager onderwijs te stellen, te buiten gaat. Dat het criterium ook bij de aanschaffing van leermiddelen mag worden aangelegd is o.m. uitgemaakt bij beslissing van Ged. Staten van Limburg d.d. 21 December 1928. Aangezien de beoordeeling van de nood zakelijkheid van de invoering eenec nieuwe methode is een vraag van onder wijskundigen aard, hebben wij daarom trent het advies gevraagd van den Inspec teur van het L. O. in de inspectie Den Helder. Met diens advies, om de gevraag de medewerking te verleenen, kunnen wij ons vereenigen. B. en W. stellen mitsdien voor de ge vraagde medewerking te verleenen. Grond ln erfpacht B. en W. stellen voor aan A. Minneboo, J: P van Os alhier, F Blom te Haarlem en J. A. Guillioto te Amsterdam terreinen in erfpacht uit te geven, gelegen aan d Beukenkampstraat, voor den bouw van 6, 6 en 7 woningen. De grond behoort tot de 3de klasse, waarvoor een canon geldt van 25 cent den M. De perceelen zijn groot 525, 615, 565 en 850 M2. Anna Paulowna. HANDICAP-DRAVERIJ. Het belooft voor de dravers port een interessante middag te worden. Wieringen. DUITSCHERS IN PLAATS VAN HOLLANDERS. Naar wij vernemen zijn bij de Mij. „Trio", afd. Sluisbouw te den Oever 40 Duitsche timmerlieden aangenomen, waar van reeds een 12-tal zijn tewerkgesteld en de overige binnenkort zullen over komen. Voorwaar een heele teleurstelling voor onze Hollandsche timmerlieden, die, zoo men ons meldt, waarschijnlijk zullen wor den ontslagen. Visscherijberichten. B. en W. stellen voor tot Inrichting van een het terrein te besluiten en hen credlet te loonende exploitatie te verkrijgen, van verleenen voor de aanechaffing van spel dden aard, dat mag worden aangenomen, materiaal. O.I5O.IO 6.405.00 8.00—2.00 3.00—2.25 Binnenland. Groote fabrieksbrand te Amsterdam. Twee verdiepingen uitgebrand. De brandweer te Amsterdam heeft gisteren laat in den middag in letterlijken zin voor een heet vuur gestaan en een zware taak gehad. In de Willebrordus- straat 41-43 bij de van Woustraat aldaar staat een groot fabrieksgebouw, ongeveer 15 meter breed en 20 nieter di< p. waarin gevestigd zijn de tabakskerverij De Rookende Moor, van de flrtna Erftemeijer Sl Co., en de stoffeerderij van den beer I. Mendels. Gelijkvloers en de eerste ver dieping zijn in gebruik bij de flrm. Erf temeijer Co., de daarboven gtlt-gen verdieping bij den heer Mendels. Hoe het gebeurd is weet men nog niet, maar Dinsdagmiddag ongeveer kwart vóór vijf ontstond er plotseling brand op de tweede verdieping in de stoffeerderij aan den rechter-achterkant van bet ge bouw. Snel grepen de vlammen om zich heen. De ongeveer 35 werklieden, die bij den heer Mendels werken, konden langs den gewonen weg nog vluchten, hun kleeren in het gebouw aohterlatt-i.de. Den heerMend( Is zelf zag men plotseling voor .-en geopend luik staan. Daar hing een hijschtouw uit, en langs dit touw bereikte hij den beganen grond. Het duurde dan ook niet heel lang, of dikke grijze wolken rook bulkten uit ue vensters van de onderliggende ver dieping, waar de tabakskerverij is van de firma Erftemeijer. Dit was een bewies, dat ook het vuur reeds naar die verdieping was doorgedrongen. Ook dat materiaal gaf den vlammen gretig voedsel. Een verstikkende rook hulde de geln-ele straat in het duister. De rook was zoo ver stikkend, dat een der straalvoerders onwel werd. Inmiddels was nog een tweede mecha nische ladder opgesteld. Ten slotte werd met twee motorspuiten met negen slangen en een yechtkraan water gegeven. Het vuur verminderde toen zienderoogen, maar binnen in brandde het na een uur werken nog flink. Zooals begrijpelijk is, bleef er van deze tweede verdieping ten slotte weinig over. De bovenste verdieping brandde geheel uit, en de eerste verdie ping voor het grootste geeeelte. Het gebouw, waarvan de firma Erfte meijer Co. eigenaresse is, is verzekerd voor f60.000, de inventaris voor f 40.000. De heer Mendels is verzekerd voor f 65.000. Hevige Boschbrand bij Kootwijk. Dinsdagmiddag is te Kootwijk een hevige brand uitgebroken in de staats- bosschen. Uit alle omliggende plaatsen is hulp, ook vau militairen, ingeroepen. Om 6 uur bereikte het vuur dei. weg tusschen Stroe en Otterloo, en men hoopte, dat het dien weg niet zou over schrijden. Enkele boerderijen, in de nabijheid gelegen, liepen gevaar, doch men kon ze behoudenslechts een schuur brandde af. ln de bosschen smeulde het vuur nog in alle richtingen en men kreeg den indruk, dat de militairen de hoop opgaven, veel van die bosschen te redden, daar het steeds weer op andere plaatsen oplaaide. De soldaten klaagden, geen gereedschap te hebben, b.v. gebrek aan bijlen. Men verwonderde zich er over, dat in de kazernes in de buurt vau dergelijke vuurhaarden geen groote voor raad bijlen aanwezig was. De brand spuiten uit Apeldoorn en Bariieveld waren aanwezig, doch konden weinig uitrichten, wegens gebrek aan water, behoudens dan dat liet personeel, dat wel van gereedschap was vooizien, hulp verleende. Tegen den avond werden in alle rich tingen brandwachten uitgezet, hoofdza kelijk bestaande uit militairen, en men hoopte, dat het vuur zich niet verder zou uitbreiden. Vele kijklustigen waren per auto ter plaatse gekomen. Een klein brandje laaide tegen den avond in de nabijheid van Hoog-Soeren op; het werd echter spoedig gebluscht. Omtrent den brand in de Staatsbosschen te Kootwijk meldt men nog, dat het ge vaar, dank zij de krachtige hulp van mili tairen en burgers, tegen acht uur des avonds zoo goed als geweken kon worden beschouwd. Een zeer groot complex prachtige, ongeveer 80-jarige dennen is echter een prooi der vlammen geworden. Het juiste aantal bunders, dat door den brand verwoest is, kon nog niet worden opgegeven. Door gebrek aan water konden de brandweren nietp doen, doch de militai ren en burgers, die van schoppen en tak ken waren voorzien, hebben prachtig werk verricht. Een geluk mag het heeten, dat alle tus schen de bosschen staande woningen zijn gespaard gebleven. De brand is ontstaan nabij een fietspad. Groote boschbrand bij Oirschot. Uit een brandend boseh gered. Twee boerderijen verbrand. Maandagmiddag zijn ruim driehonderd H.A. dennenbosch onder Oirschot (N.-Br.) door brand vernield. De schade wordt voorloopig geraamd op 21/» ton. De afge brande perceelen waren eigendom van de gemeenten Mlddelbeers en Vessem en van enkele particulieren. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Op de plaats, waar de brand vermoede lijk is begonnen, passeerde tien minuten voor het uitbreken van den brand nog de burgemeester van Mlddelbeers met itJn motor. Er was toen nog geen spoor van onraad te bekennen. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den feilen Oos tenwind en verspreidde aioh in tien mi nuten tijds over een afstand van ongeveer een uur loopen. Het toegestroomde pu bliek geraakte in opgewonden stemminn, toetn het geruoht de ronde deed, dat en kele in het boech werkzame arbeiders door de vlammen waren ingesloten. Onder lei ding van de politie werd een krachtige poging gedaan om aan één zijde het bosoh brandvrij te houden teneinde den inge- slotenen een uitweg te verschaffen. Plotseling verschenen aan den rand van het bosch twee met gekapt dennenhout hoogopgeladen wagens, die in volle vlam stonden. De voerlieden, die naast de wa gens hadden geloopen, werden als het ware door hun angstige paarden meege sleurd. Gelukkig hadden zij geen ernstig letsel bekomen. Tijdens den brand sloeg het vuur over op de boerderijen, bewoond door P. Raay- makers en J. Wouter. Beide huizen brandden tot den grond toe af. Eerstge noemde verloor in den brand vijfhonderd gulden baar geld van hem zelf en onge veer tweeduizend gulden van zijn moeder, welk geld hij in bewaring had, terwijl ook een koe, vier varkens, een geit en eenige kippen in de vlammen omkwamen. Raay- makers was slechts laag verzekerd. De brandweer uit Oirschot en Mlddelbeers, waarvan de eerste met de motorspuit en schulmbluschapparaten aanwezig was, "stond vrijwel machteloos tegenover het geweldige vuur. Bij uezen boschbrand is vuil het land goed de Rozenhoeve ongeveer 70 H.A. boss h, waaronder zwaar hout, verwoest. DE BOSCHBRAND TUSSCHEN ZELHEM EN RUURLO. Inzake den boschbrand tusschen Zel- Lem en Ruurlo wordt nog gemeld, dat naar schatting 375 H.A. grond zijn verwoest. Hiervan behoi rtlen 270 H.A. £an het land goed Siangenborg en de rest aan tien landbouwers. NOG MEER BOSCHBRANDEN. Onder de gemeente Waalré, bfl Eind hoven, heeft Dinsdagmiddag langs den W aalreeschenweg een brand gewoed in de bosschen van de heeren Schoonder- berg en Koster. Het nabijgelegen land goed en het daar middenin gelegen woon huis van dr. Holst liepen geruimen tijd groot gevaar. Ook de woningen langs den Waalreeschenweg dreigden een prooi van de vlammen te zullen worden. De bewo ners stonden bij gebrek aan een brand spuit machteloos tegenover het vuur. De h.ilp werd ingeroepen van de Philips brandweer te Eindhoven. Deze slaagde er in, na enkele uren het vuur te beperken tot de eigendommen van genoemde heeren. Zes hectaren prachtige bosschen zijn verbrand. Di, dagavond heeft onder de gemeente Eindhoven nabij het zoogenaamde Witte Huis langs den Oorschotschendijk even eens een boschbrand gewoed. Door het spoedig ingrijpen van de gemeentelijke brandweer slaagde men er in, den brand tot twee H.A. te beperken. Omtrent de oorzaak van den brand staat niets vast Men vermoedt dat hier aan vuurt.jestoken van kinderen moet worden gedacht DE DROOGTE EN HET BRAND GEVAAR VOOR BOSOH EN HEIDE. Een maatregel van den mtn. van defensie. In verband met de langdurige droogte heeft de minister van defensie bepaald, dat, met het oog op brandgevaar, de on derdeden der landmacht in bosch- en heideterrein geen schietoefeningen meer mogert houden met losse patronen en met sein- en lichtmunitie. WEER EEN .VEENBRAND. Thans kwaadwilligheid bewezen. Dinsdag is te Barger-Compascuum een hoeveelheid van ongeveer 500.000 stuks turf verbrand op de veenplaats van den heer Oroenewold. Met behulp van de brandspuit uit Emmer-Erfscheidenveen is de brand gebluscht voordat hij groo teren omvang kou verkrijgen. De mare chaussees hebben naar de oorzaak een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat hier onmiskenbaar opzet in het spel was. Er werden namelijk in petroleum ge drenkte lappen gevonden,benevens stuk ken van rijwielbanden. De dader is niet bekend. De burgemeester van Emmen, mr. Boumr, heeft thans een veenwabht inge steld, die dag en nacht functionneert. ZWARE BRAND TE 8ITTARD. Dinsdagnacht omstreeks half twee is een felle brand uitgebroken in de maga zijnen van den groothandel ln koloniale waren de Limburgsche Handelsmaat schappij te 8ittard. Alle drie magazijnen werden een prooi der vlammen. De brand weer stond machteloos. Tegen vier uur was de brand uitgewoed. De schade, die op honderduizend gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt ERNSTIGE BRAND TE TILBURG. DinBdagnaoht omstreeks één uur ont dekte een voorbijganger, dat er brand was in een gebouw der naamL venn. J. van Arendonk's schoen- en lederfabrlek aan de Korvelschestraat te Tilburg. De brand weer was spoedig ter plaatse. De brand scheen echter reeds eenlgen tijd gewoed te hebben, want toen zij kwam stond hel heele gebouw in liohte laaie en viel hier* van niets meer te redden. Dank zij het krachtige optreden vaa de brendweer, die het vuur mei drie looier- Doorzitten Stukloopen Zonnebrand 1622.— 428.— 880.— 100.— 50 Ajï. Zondag 2 Juni, des nam. 2 uur, zat alhier op 't sportterrein te Kleine Sluis een handicap-draverij (zie advertentie) worden gehouden, waaraan do volgend paarden zullen deelnemen. •t 28 Mei. Aangebracht door korder»: 645 tongen p 275 kleine tongen 45 kisten schol p. k. 16 kisten schar Door haring- en geepvisschers: 336 tal haring p. tal 91 tal geep 127 kg. ansjovis p. kg. 29 Mei. Aangebracht door korders: 1742 tongen p. tt. 540 kleine tongen 18 kisten schol I p. k. 38 kisten schol II 12 kisten schar Door haring- en geepvisschers: 75 tal haring p. tal 58 tal geep 0.40—0.38 v o. 100.08 6.70—4.S0 2.50—1.90 2.30—0.2a n.00—4.60 0.80—0.78 O.4S—O.37 2.80—0.90 12.10—«40

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6