Slapeloosheid De barones-dievegge. VERANDERINGEN IN DE WEERSGESTELDHEID. spuiten aantastte, bleven de belendende fabrieksgebouwen gespaard. Om kwart over twee was de brandweer het vuur meester. MUUB INGESTORT. Ben doode, eenige gewonden. Een grot ingestort. Het proces Hogo Stinnes jr. lenging van gingsvrljheid ordening, vollgei Joden in ver den ondergeb: geweizen. De De schade, die men nog niet heeft kun nen ramen, ls zeer aanzienlijk. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog ln het duister. Alles ls verzekerd op beurspolia Door dezen brand zijn 60 arbeiders werkloos geworden. De schoenfabriek en de zoolleerloolerfj ondervinden geen stagnatie. BALDADIGHEID. Baldadigheid, die een flets, een auto, een pul, 2 brooden, een snees eieren en 33 pond margarine kostte. Dinsdagavond heeft de heer Ch. B. uit Overschie zijn luxe auto eenige oogen- blikken onbeheerd laten staan in de Beierlandsche laan te Botterdam. Twee jongens brachten den motor op gang, schakelden der wagen in en gingen er vandoor. De o reed eerst tegen een bakkerswagen »p, welke werd omge worpen. Twee brooden gingen hierbij verloren en een van de spatborden van de auto werd ingedrukt. De wagen reed daarna tegen een winkelluik op. Voor de pui van dit pand stond een fiets, welke totaal werd vernield. De pui werd zwaar beschadigd. Van den auto is de vooras gebroken, de koplampen zijn vernield, het rechtervoorwiel is gebroken, het andere spatbord is in elkaar gedrukt, de motor is zwaar beschadigd en de stuur inrichting is defect. In den winkel lagen 88 pondspakken met margarine, welke totaal werden bedorven en 'n snees eieren, die alle gesneuveld zijn. De jong9ns zijn onbekend gebleven. HET DRAMA TE WATERLAND KERKJE. Vijftien jaar gevangenisstraf. Het Haagsche hof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen een 28-jarig arbeider, wonende te Waterlandkerkje, thans gedetineerd, die bij vonnis van de rechtbank te Middelburg op 15 Maart j.1. is veroordeeld tot twaalf jaar gevan genisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, wegens den op 18 Dec. 1928 gepleegden moord op een 17-jarig meisje, waartoe hij in ongeoorloofde verhouding had gestaan. Hij had, naar men zich zal herinneren, het meisje met een scheer mes den hals afgesneden. Het O. M. bij de rechtbank, dat twintig jaar gevangenisstraf tegen den man had geëischt, was van het vonnis in hooger beroep gegaan. De advocaat-generaal bij het Hof vond echter geen termen ver andering in de straf te brengen en had bevestiging van het vonnis a quo gevraagd. Het Hof heeft thans, in verband met den ernst van het feit, het vonnis der rechtbank vernietigd, voor zoover de opgelegde straf betreft en den verdachte veroordeeld tot vijftien jaar gevange nisstraf, eveneens met aftrek der preven tieve hechtenis. ONGELUK BIJ MILITAIRE OEFENINGEN. Men meldt uit Groningen: Dinsdagmiddag heeft bij de militaire oefeningen van het 12de regiment infan terie in de Appèlbergen tijdens een z.g. stormloop een soldaat een bajonet in het hoofd van een kameraad gestooten. In ernstigen toestand is dp man naar het academisch ziekenhuis te Groningen ge bracht. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Een doode, en een gewonde. Op de Leeuwerikenlaan te Aerden- hout (gem. Bloemendaal) reed een motor rijder uit Haarlem. Doordat plotseling een band leeg liep, raakte hij het stuur kwijt en de motor viel om. Zijn echtgenoote, die op de duo zat, kreeg een slag van een der deelen van den motor, tegen het hoofd en bleef bewusteloos liggen. Een arts consta teerde een schedelbreuk. Zij ls kort na het ongeval overleden. Het lijk is op last van den officier van justitie te Haarlem naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. De motorrijder liep lichte verwondingen op. DE DRACHTSTER ERFENISKWESTIE Naar het Leeuw. Nieuwsbl. verneemt, hebben thans partijen in het proces om trent de erfenis van Teatske Dijkstra te Drachten een schikking getroffen. Teatske Dijkstra, die 28 Juni 1923 over leed, had haar bezit vermaakt aan den kerkeraad der Geref. Kerk te Drachten, de diaconie dier kerk, de Vereeniging tot bevordering van Chr. Nat. schoolonder wijs te Drachten en de Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Drachten. De wettelijke erfgenamen betwistten aan deze corporaties de geldigheid van het testament, onder bewering, dot Teatske bij het opmaken van haar laatste wilsbeschikking niet ln 't volle bezit van haar verstandelijke vermogens was ge weest, en deze kwestie leidde tot een pro ces, dat voor de rechtbank te Leeuwarden ten gunste van de wettelijke erfgenamen uitviel. Het hof te Leeuwarden evenwel heeft, na een nieuw getuigenverhoor, gemeend, dat een schikking de beste wijze van rechtdoen ln deze was, en thans hebben partijen een minnelijk accoord getroffen. Deze schikking moet inhouden, dat aan de wettelijke erfgenamen (vijf staken) zal worden uitgekeerd ongeveer een bedrag van één derde deel der erflating, die 60.000 bedroeg. Te Ubbergen, waar men bezig ls met het leggen van waterleidingbuizen, is Dinsdagochtend ln den Holleweg, bij het graven van een sleuf, een daarlangs staan de muur Ingestort en ln die sleuf gevallen, waarin zich twintig werklieden bevonden. Een van hen, J. Bons uit Groesbeek, het vorige jaar getrouwd, ls dood onder het puin vandaan gehaald. Drie werklui zijn zwaar gewond, n.1. Ermers en Schoofs uit Groesbeek en Van Asselt uit Soest. Twee werklieden zfln licht gewond. DE MOORD TE GIESSEN- NIEUWKERK. In openbare zitting behandeld. De Hooge Raad heeft bepaald, dat de zaak van K. en T., veroordeeld wegens moord op den spoorwegwachter te Giesen- Nieuwkerk, zal worden behandeld op een openbare terechtzitting. De voorzitter van den Hoogen Raad heeft daarvoor aangewezen Maandae 3 Juni. DOODELIJK ONGELUK. Maandag is de landbouwer R. Visscher te Staphorst door het op hol slaan van zijn wagen gestort. Hij was bijna onmiddellijk dood. GASVERGIFTIGING. Te Maastricht is Maandag de heer Wherleman, scheikundig ambtenaar aan de zinkwitfabriek, dood in het laborato rium gevonden. Een onmiddellijk inge steld onderzoek heeft uitgemaakt, dat gas vergiftiging oorzaak van den dood is ge weest. Buitenland. Zeven dooden. Tengevolge van een hevig onweer is in een bosch bij Cassino niet ver van het bekende Benedictijnerklooster, Monte Cassino, een grot door den storm en den hoogen vloed ingestort. In deze grot vonden 7 personen, alle tot één familie behoorende, die door het noodweer be schutting hadden gezocht, onder de puinhoopen den dood. Tot dusverre kon den niet alle lijken worden geborgen. De knoelerf] met de revalorlsatle van oorlogsleenlngen. Hugo Stinnes jr. en de overige, per sonen, die beklaagd worden zich aan knoeierijen met oorlogsleeningen te heb ben schuldig gemaakt, zijn Dinsdag voor de Berlijnsche rechtbank verschenen. Het proces zal ten minste vier weken duren. Er zijn in het geheel zeven be klaagden, namelijk Hugo Stinnes jr., die bijgestaan wordt door vier advocaten, de koopman Erich Nothmann, de heeren- boer Wolf von Waldow en de kooplie den Bela Gros, Leo Hirsch, Joseph Scheid, en Eugen Hirsch. De laatste, die te Aken woont, heeft toestemming verkregen om zich door zijn verdediger te laten verte genwoordigen. Alle beklaagden, met ^uit zondering van Scheid, wien alleen mede plichtigheid ten laste wordt gelegd, worden beklaagd van poging tot ver duistering. Na een lang debat over het al of niet dagvaarden van verdere des kundigen, waarop dr. Asberg, de eerste verdediger van Hugo Stinnes, gesteld is, deelt de voorzitter mede dat alle beklaag den beklaagd worden van het aanmelden van oorlogsleeningen, die moesten wor den verworven, als oud bezit en aldus te hebben gepoogd financieel nadeel te berokkenen aan den staat. ZWARE ONWEDERS IN FRANKRIJK. De groote hitte, die ook in Frankrijk heeft geheerscht, heeft zware onweders tengevolge gehad. Te Straatsburg sloeg de bliksem in de wasfabriek Xavor-Metz die geheel afbrandde. Twee sergeanten van een compagnie soldaten, die door een onweder overvallen waren, werden, toen zij onder een boom gevlucht waren door den bliksem gedood. Een derde man werd zwaar gewond. Zware regens vielen te Clermont en in de omgeving. Water en straatvuil drong vele woningen binnen, die ontruimd moesten worden. Te Chamalieres werden de straten door snelle beken meer dan drie meter hoog overstroomd. Ook hier moesten verschei dene huizen worden ontruiud. AUTO-ONGELUK. Twee kinderen gedood, vier gewond. Maandagmiddag is een auto ln een dorp in het Klnzigthal in een kinderoptocht ge reden. Twee kinderen werden gedood, vier ernstig gewond. De chauffeur heeft bij het ongeluk in plaats van geremd de auto grooter snel heid gegeven. DIEFSTAL VAN JUWEELEN. In een juwellerszaak Unter den Linden, te Berlijn heeft Dinsdagmiddag een echt paar, dat waarschijnlijk tot een interna tionale dievenbende behoort, een agraffe met smaragden en briljanten ter waarde van 80.000 mark gestolen. Het tweetal was in den winkel gekomen, toen de eigenaar, die toevallig alleen was, even naar een zijvertrek was gegaan. Zij onderhandel den, maar kochten niets. Na hun vertrek werd de diefstal ontdekt. tengevolge van de lomerwarmte, overwint men ipoedig door het gebruik van een paar MIJnhardt'a Zenuwtabletten. Buisje 75 ct DE ONTPLOFFING IN DE MIJN TE JOLANDA. Negen dooden. Naar Reuter uit Jolanda meldt, zfjn de lijken geborgen van de negen mijnwer kers, die tengevolge van een mflrigasont- ploffing van de buitenwereld waren afge sneden en die dus omgekomen blijken te zijn. EEN TYPHOON OP MANILLA. Tien dooden, vermisten. drie en dertig „luchten", opheffing mear bewe- van die ver- welke Christenen en do afdeelinigen wor- Hnn eisohen afln ai- duurt voort Een officieel bericht uit Manilla meldt, dat bij een typhoon, die* Vrijdag het Zui delijk deel van de provincie getroffen heeft, tien menschen zijn omgekomen, ter wijl er nog drie en dertig vermist worden. De voortdurende regens hebben de dor pen onder water gezet en veel schade aan de gewassen toegebracht De inhechtenisneming van de 23-jarige barones Helga von Manroy, welke naar men weet, bekend heeft voor een groot bedrag aan juweelen te hebben gestolen, heeft algemeen opzien gebaard. Het ver hoor moest voorloapig gestaakt worden, daar de barones een zenuwschok heeft ge kregen. Zdj genoot het volle vertrouwen van haar tante, gravin Hermersdorf, en wist precies waar de juweelen bewaard wer den. Tijdens afwezigheid! van haar tante en moeder in December maakte zij van de gelegenheid gebruik om de kostbaarheden te stelen. Waar zij de cassette de geheele maand verborgen heeft weten te houden is nog een raadsel. Tegen het midden dezer maand kwam het tusschen moeder en dochter tot een twist, waarna de dochter het huis verliet. Voor den schijn aanvaardde zij1 korten tijd de betrekking van stenotypiste bij een advocaat. Een deel der juweelen bracht de barones daarop naar een bankiertje om ze te laten beleenen. De bankier gaf baar een klein voorschot op voorwaarde dat hij eenige juweelen naar Hanau mocht sturen om de ouder wetsere zetting te doen veranderen. Een briljanten collier benevens een sie raad van Russische herkomst zouden ver anderd worden. De Berlijnsche politie heeft zich onmiddellijk met Hanau in ver binding gesteld om de sieraden in beklag te doen nemen. Voorts moet een kostbaar paarlsnoer zich reeds te Weenen bevin den. Zelfmoord van dien verloofde van barones Monroy. De verloofde van barones Monroy, die onder verdenking van diefstal gear resteerd is, ritmeester von Wedel, heeft zich Dinsdagmorgen in het Grunewald een ikogel in het hoofd geschoten. Op zijn lijk werd een verzoek van de politie ge- vonden om Dinsdagmiddag verklaringen op het hoofdbureau te komen afleggen. De barones legt een volledige bekentenis af. De barones heeft na een scherp verhoor tenslotte een volledige bekentenis afge legd. Zij zeide, dat haar tante, bij wie zij met haar moeder woonde, na den dood van haar oom aan verschillende menschen be langrijke giften had gedaan, terwijl zij zelf niets kreeg. Zij vond dit een achter stelling, te meer omdat zjj steeds het volle vertrouwen van haar tante genoten had. Na de ontdekking van den diefstal liet men het aan haar over met de justitie be sprekingen te voeren. Op haar viel geen verdenking. Zij poogde de justitie te mis leiden door nieuwe verdachte feiten te berde te brengen, o.a. tegen een heer, die vaak bij haar tante aan huis kwam en dien zij niet mocht lijden. Ze had de juweelen bij familie in depot gegeven en zei, -dat het het erfdeel van haar grootmoeder was. De gearresteerde verklaarde uitdruk kelijk, dat haar verloofde, ritmeester von Wedal, die zooals gemeld een eind aan zijn leven heeft gemaakt, niets van den diefstal geweten heeft. Baronesse von Monroy zal reeds Don derdag voor den rechter verschijnen. Het grootste gedeelte der door haar gestolen juweelen is reeds tereoht en men weet waar de overige kostbaarheden zich be vinden. Tot een zware straf zal de jeug dige beklaagde wel niet worden veroor deeld, daar ze zichzelf als de erfgename hharer tante kon beschouwen. Ze weet nog steeds niet, dat haar verlooide zelf moord heeft gepleegd. TWEE BROERS BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. In het Germanlabad te Hamm in West- falen deden Maandag twee broers duik- oefeningen. Een der jongens kreeg kramp en slikte bij het duiken veel water. Zijn broer, die hem te hulp kwam, werd door den rade- loozen jongen vastgegrepen en verdween met hem in de diepte. De lijken van de jongens zijn later opgehaald. HONGERSTAKING IN DE GEVANGENIS TE WILNA. EEN MIJNONGELUK. Tengevolge van eeamijngaspontplofttng zijn te Jolanda (Alal ar») negen mijnwer kers in een mijn opgeoken. EEN MOOBDÜAK. Voor het hof van aasde», te Limogos begon gisteren een zaak, diesjxtra db aan dacht trekt omdat de hoofdpV-aoon, Char les Barataud, een jeugdige tjkaard ja Hij wordt beschuldigd van m< taxi-chauffeur en op een van den. Barataud heeft in de klaard, dat hij door z}jn eerew' gebonden om niet een geheim len, dat zijn onschuld zou bewjj doet al zijn best om zijn verschij de gezworenen uit te stellen. Een diagen geleden heeft hij zich zelf mei bot gevangenismes een kwetsuur bracht, en nu zegt hij, dat deze vei ding zóó ernstig is, dat hij onmog voor het hof kan komen. Geneeskundigi zeggen echter, dat beteekenen heeft. op een vrien- e ver was ithul- Hij voor De weerkundige medewerker van „Het Vad." schrijft djd. 28 dezer: De weeretoestand, welke sedert een aantal dagen in een groot gedeelte van Europa heerschte, was niet alleen merk waardig, doordat de temperatuur voor den tijd van het jaar ongewoon hoog was, maar ook door de standvastigheid. Hoewel het algemeen karakter van het weer ln het laatst van Mei toch meestal koel, soms zelfs guur is, komen in sommige jaren wel eens enkele zeer warme dagen in deze maand voor. Gedurende de laatste twintig jaren kwam een periode van eenige op eenvolgende warme dagen slechts enkele malen voor en de duur was dan ten hoog ste vier vijf dagen. Het warme weer duurde nu ongeveer 8 dagen en behalve dan dat het gisteren wat afgekoeld was, bleef het karakter van het weer in enkele opzichten (groote droogte, onafgebroken zonneschijn) geheel hetzelfde. Dit karakter, van groote standvastigheid is in de eerste plaats een gevolg daarvan, dat groote en krachtige depressies in het Westen niet in de nabijheeid kwamen, maar dat over het algemeen de luchtdruk- king hoog is gebleven. Ook de kleine, vlakke depressies* die in den zomer het de kwetsuur niets t<yarme weer verstoren, kwamen in den aatsten tijd slechts weinig tot ontwikke- Vg. Een uitzondering -hierop maakt de Aine depressie, die Zondag in de om gang van Hamburg optrad en aldaar vergeld ging van een zwaar onweder geptrd met hagelslag en storm. Ook in storiw in de luchtdrukverhoudingen on- Engelud schijnt een dergelijke kleine weer veroorzaakt te hebben, maar in beide gevallei-behielden de onweders een locaal karakter. In het igemeen is deze tijd van het jaar nog niet h* ware seizoen voor de ontwik keling van'ie kleine depressies, die, ver gezeld van nweders, de zetel zijn van sterke tempt, tuurtegenstellingen, welke in min of mtr heftige verstoringen van het mooie wet eindigen en door koel weer worden tigevolgd. Zoo zagen wij dan ook, dat geurende de heerschende periode van mooVn warm weer een paar malen de met yêstoring dreigende ver schijnselen (daling Van den barometer, verschijnen van st^elwolken) weer ver dwenen zonder datbet (behalve dan in het Oosten en Noord, sfen van ons land) tot onweer is gekomd integendeel is de barometer opnieuw geèpg6n en heeft het gebied van hoogen firn zioh weer over geheel Europa uitgebrei en zyn de de pressies in het Westen Ijangrijk in be- teekenis afgenomen. Intusschen deed zich visteren een eigenaardig verschijnsel vod. dat in dien vorm bij ons zeldzaam is. Egds in den voormiddag kwam boven de z\ een mist bank op, die spoedig de kust i\een nevel hulde. Laat in den namiddag, k,g6n den avond, breidde deze nevel zich «Wwaarts uit. Omstreeks 7 uur begonnen riek wol- HET TESTAMENT VAN 8IR HILDEBRAND HARMSWORTH. Waarom hij geen legaten voor liefdadige doeleinden bestemde. Sir Hildebrand Harmsworth, de onlangs overleden jongere broer van Lord Rother- mere en wijlen Lord Northcliffe, heelt 1,443,882 nagelaten. In zijn testament schreef hij aan het slot het volgende: „Het was altijd mijn wensch geweest, om aanzienlijke bedragen voor liefdadige doeleinden na te laten, maar wegens den vreeselijken toestand met de belasting en het buitensporige tarief der successie rechten, is van dezen wensch niets ge komen en daarom moet liefdadigheid bij iemands eigen familie beginnen. Ik kan nu alleen voor mijn eigen familie zorgen." Aan successie-rechten zal van de na latenschap 465,000 betaald moeten worden. Harmsworth heeft zijn vermogen in 10 gelijke porties verdeeld, waarvan hij 5 aan zijn vrouw vermaakt, 1 aan elk van zijn vier zoons en het overblijvende tiende gedeelte aan Merton College te Oxford, om daaruit een naar hem genoemde studie-beurs te stichten. DE VERMISTE BANKIER. Zijn lQk gevonden. Het ljjk van John Mounsey, commis saris van Barclay's Overseas Bank en andere Londensche banken, die eenige dagen geleden verdwenen was, is ge vonden in het kreupelhout bij Nutfield. Hij had een schotwond in den rechter slaap. Uit den toestand van het lijk viel op te maken, dat het reeds eenige dagen op de plaats gelegen had. Vlak erbij lag de revolver, waarmede de man zelfmoord gepleegd moet hebben. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 28 MeL Verzegel Je flesschen. De melkslijter Chr. v. D., die vanwege de enorme drukte in zijn melkstandje geen tijd heeft de gepasteuriseerde melk in flesschen, met een etiket te verzegelen, mof-at hiervoor voor de balie verschijnen. Waarschijnlijk was v. D. Dinsdagmiddag aan het etikettenplakken, hij was althans niet aanwezig, waardoor hij zich de erger nis bespaarde van het aanhooren van het vonnis, waarbij hij tot 10 gulden boete, subs. 3 dagen brommen werd veroordeeld. Een Wlerlnger autobus-historie. De autobushouder G., die zich er al meermalen aan bezondigd had om den dienst van den Oever op Schagen te rij den, waarvoor hij geen concessie had, moest zich daarvoor in deze zitting ver antwoorden. G. verdedigde zijn houding met de verklaring, dat zijn auto gehuurd was door een groep menschen en er dus geen sprake was van een vasten dienst, zoodat hij niet in overtreding was ge weest. Eenigszins in strijd met deze verkla ring was 't getuigenis van zekeren H., 'n grondwerker bij de Zuiderzeewerken, die in gemoedelijk dialect verhaalde dat hij door G. „onderweg" was opgepikt en voor de rit een gulden had betaald. De autobushouder V. die den dienst van den Oever op Schagen rijdt, had de klacht tegen G. ingediend, daar hij zich, door de. handelwijze van dezen autobus houder, belangrijk zag benadeeld. De ambtenaar van het O. M. verheug de zich er met onuitsprekelijke vreugde over dat de klacht was ingediend, omdat deze zaak, waarin heel wat „knoeierij" zit, heel wat voeten in de aarde heeft gehad. „G." aldus de ambtenaar „schiet zeer ten onrechte onder de duiven van an deren en het is goed dat de zaak nu eens aan het rollen is gebracht en er een einde aan kan worden gemaakt. Ook zal eèn civiele vordering tegen G. worden inge diend." In verband met de omstandigheden vraagt spr. een boete van 80 gulden of 80 dagen hechtenis. De verdediger van G., de heer Kraak- Steeman, secr. van den Bond v. Autobus ondernemers, toont aan dat er hier geen overtreding is gepleegd van de wet op de kenbrokken te vertoonen, die N oordoostelijken luchtstroom dré den hemel gaandeweg meer bedel Waarschijnlijk is de oorzaak verschijnsel de inval van een luchtstroom, die zich gaandeweg warme onderste luchtlagen vermer Reeds in den voormiddag tusschen 9 10 uur vertoonde de voorafstjjgende tel peratuur een plotselinge daling van graden, waarna zij niet meer op zulk eer hoog peil kwam als de vorige dagen. Te gen den avond, bij het optreden van den nevel daalde zij nog verder en werd het weer koel. Door dit verschijnsel ontstond een groot verschil tusschen de buitentemperatuur en die in de huizen, waarvan de muren gedurende de voorafgaande zonnige dagen sterk verwarmd zijn en naar binnen stra lende warmte afgaven, waartegenover de door open ramen binnenkomende koele lucht sterke afkoeling van de lucht in huis veroorzaakte. Door een en ander werd het evenwicht tusschen stralende en ge leidende warmte binnenshuis op een eenigszins lastige wijze verbroken, een evenwicht, dat pas terugkeeren kan wan neer de buitentemperatuur eenige dagen minder hoog blijft dan zij gedurende de laatste dagen was en wanneer de zonne straling door wolken getemperd wordt. Dat met deze plotselinge temperatuur daling een nieuwe periode van koeler weer wordt ingeleid is niet onwaarschijn lijk, maar nog niet zeker. Dit hangt er van af, of de nu weer uit het hooge Noor den komende luchtstroom, welke gisteren over geheel Skandinavië woei, krachtiger zal worden of zal ophouden. De verdere ontwikkeling der weersgesteldheid gedu rende de eerstvolgende dagen zal daar omtrent de beslissing moeten geven. openbare middelen van vervoer, en er In de gevangenis bij Wilna zijn Zater- dus vrijspraak zal moeten volgen. G. dag een paar honderd communisten in heeft geen vasten dienst onderhouden op hongerstaking gegaan. Zij eischen ver- den Oever en een luxe-verhuurinrichting mag hij, volgens de wet, er op na houden. De ambtenaar repliceert en persisteert bij zijn elsch. Na repliek van den verdediger zegt de kantonrechter, dat over 14 dagen vonnis zal worden gewezen. Arbeldsovertredlng. Zekere de F., baas bjj de Amsterdam- sche Ballast Mij., die een ongunstige re putatie heeft ten opzichte van de overtre ding van de Arbeidswet, had den lOen Augustus van het vorige jaar wederom eenige arbeiders, na bezetten tijd, werk laten verrichten bij de Zuiderzeewerken. Afgezien van het feit dat deze menschen toch reeds ln het zweet huns aanschijns hun zuur verdiende boterham te bikken krijgen, is een langere arbeidstijd wel zeer uit den booze, zij het dan dat ze een paar centen meer in het laadje krflgen. De F. werd veroordeeld, ook al omdat hij een goede bekende is op dit gebied, tot een boete van 5 maal 8 gulden, of een hechtenis van 6 maal 1 dag. Denk om je hondje, want dat koet Je money. De Texelsohe landbouwer de V. ui een

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7