Uit de Land- en Tulnbouwwereld. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Texel. Marktberichten. Stoomvaartberichten. MARKTOVERZICHT De landel in gebruiksvee la onveran derd rtiur, er komt nog weinig verande ring n en als er wat water komt, waar we a lang op wachten, zal dé prijB voor het *eret nog wel niet lager worden. Prij zen tot 880. Stieren waren betrekkelijk weiiig aangevoerd, prijshoudend, tot voor 100 werd verkocht. )e vette koeien waren minder in prijs, ei wordt reeds minder vleesoh gegeten ipor de warmte van de laatste weken. Tot 'Oor 450 werd verkocht. Waren de vette koeien lager in prijs, vrijwel van de heele markt kon men een zakking ol neiging tot zakken van p onstateeren. De nuchtere kalveren deden het ook niet goed en over 't algemeen klaagde men, waarvan dezelfde oorzaak is als bij* de slachtkoeien; toch werd er nog een prijs van 27 besteed. Wolvee is vrijwel onveranderd, de ex port vraagt nog wel iets; prijzen tot 44. De lammeren werden nog wel aardig goed verkocht: ondanks de groote aan voeren, werd te voor 24 besteed. Waren de Ir te markten zoo goed als geen paarden aangevoerd, nu mochten wij het genoegen smaken eenige aan te tref fen; de handel er in is traag, prijzen tot 250. Weinig pinken waren aangevoerd en daardoor misschien wel gewild, tot voor 150 werd verkocht. De vette varkens dalen in prijs, tot voor 0.438 j|er pond werd besteed; oorzaak minder verbruik. In den biggenhandel liet zich deze min dering in prijs ook al even voelen, want de handel was wat luier, prijzen tot 2' EEN FOKVEEDAG. De Schager Paasch-Tentoonstelling zal op 1 Oct. a.s. eeu fokveedag houden. Reeds hebben 8 fokvee-vereenigingen uit Hollands Noorden hunne medewerking toegezegd. DE PRIMAIRE WEGEN. Men wist ons mede te deelen, dat bij den aanleg der primaire wegen zooveel mo gelijk de kom der gemeenten zal worden genoemd. In breede trekken is het plan voor Schagen ten zuiden van de plaats van Jb. de Boer, dan ten noorden van de tram SchagenAlkmaar, over de Loetervaart, het voetbalterrein snijden, achter het Noord, in rechte lijn naar Sch»gerbrug. AFSCHAFFING VAN HET COLLEGE VAN HOOFDINGELANDEN. Bij het Bestuur van de polder Waard e) Groet is een voorstel tot opheffing van het College van Hoofdingelanden iagekomen. Voorsteller meent, dat nu de polder een deel van het Hoogheemraad schap .is geworden, het college van hoofd ingelanden niet meer noodig is. Het be stuur wordt eenvoudiger en minder kost baar. AANBESTEDING. Te Schagen is aanbesteed het maken van een nieuwe straat met rioleering, achter het Oude slot. Voor dit werk waren ingekomen 13 biljetten, waarvan de hoog ste inschrijver was Jb. Kind en J.de Groot, Schagerbrug voor f 11.178; de laagste was J. Mulder te Schoorl, voor f 6.480. Het bestraten wordt door de gemeente uitgevoerd. Inschrijvers 13, begrooting f 8.000. Gegund J. Mulder, te Schoorl. EEN BOERENPLAATS VERBRAND. Te Sint Maarten verbrandde Woensdag namiddag de boerenplaats van en bewoond door den eigenaar, den heer Maarten Louw. De plaats ging geheel tegen den grond, alleen de boet bleef behouden. Als oorzaak wordt het theelichtje ge noemd. Met uitzondering van wat kippen, waren alle dieren buiten. Verzekering dekt de schade. Burgerlijke Stand van Schagen GEBOREN: Piet, z. v Gerrit Backer en Maartje Breed Albert Johannes, z. v. Arend Wemmerhove en Jantje Scholten. OVERLEDEN: Trientje Kuilboer, oud 73 jaren, echtgenoote van Arie Bakker, te Oude Niedorp; Engelbertus Johannes Quix, oud 67 jaren. POLITIE. RIJKE AARDBEIENOOGST IN KENNEMERLAND VERWACHT. De stand der aardbeien is in Kennemer- land ten gevolge van de schitterende Mei maand zoo gunstig als de laatste 10 jaar niet het geval is geweest Verleden jaar waren de mooiste vruchten door de nacht vorst vernield, nu zijn ze door de heerlijke zwoele Meinachten gespaard gebleven. De vrees dat alles door den strengen winter bevroren zou zijn, zal gelukkig niet be waarheid worden. Verwacht wordt een rijke aardbeienoogst. Reeds nu kan al ge meld worden, dat de exportveilingen een week vroeger zullen aanvangen dan wij de laatste jaren gewoon waren. (Tel.) DE BOEREN FONDS EN EN DE GROSSIERS-ORGANISATIES. Toenadering. Er schijnt een geest van toenadering over de boerenfondsen en de grossiers organisaties gevaren te zijn. De leider der fondsen, den lieer W. de Kroes, deelde in een vergadering der slagers- en gros sierorganisaties te Rotterdam mede, dat hij te Purmerend zou voorstellen, den toestand afs voor de actie te doen plaats hebben. De voorzitter van de Rotterdam- sche bijeenkomst was van meening dat de strijd onvermoeid moest worden voort gezet, maar dat hij tevens hoopte, dat er spoedig eene voor beide partijen be vredigende oplossing gevonden zou wor den. In deze woorden ligt reeds een geest van toenadering. De heer B. Cohen, firma J. van Gelder, oppert het idee van een centraal veefonds op Coöperatieven grond slag. Hierbij zou dan ieder belanghebbende aangesloten moeten zijn, opdat aller be langen behartigd zouden worden. Doch zien ook beide partijen naar hulp en nieuwe strijdmiddelen uit. Een commissie uit de boerenbond zou naar Denemarken gaan, daar de rechtstreeksche vleesch- levering van den boer aan den slager te bestudeereu, terwijl de Nederl. slagers- bond, de Belgische vakgenooten heeft verzocht, geen vee op de Nederlandsche markt te koopen. Op de Schagermarkt hoorden wij dat de vrede gesloten is. DE WIJZE VAN UITGIFTE DER ZUIDERZEEGRONDEN. Lezing van het Kamerlid Van der Heuvel. Woensdag werd te Kampen de elfde algemeene vergadering gehouden van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, onder leiding van den alg. voorzitter, Prof. Mr. P. A. Diepenhorst. Na de middagpauze kwam het Kamerlid Van den Heuvel aan het woord, voor het houden van een uitvoerige rede over de toekomstige wijze van uitgifte der Zui- derzeegronden. De vier vormen van uit gifte, welke in aanmerking worden ge bracht, namelijk door verkoop, door erf pacht, door termijnpacht (met den Staat als eigenaar) en door staatsexploitatie, werden achtereenvolgens besproken en telkens de voor- en nadeele dezer stelsels tegen elkander afgewogen. Verkoop heeft vóór dat onmiddellijk een einde komt aan het noodzakelijk kwaad van staatsbe moeiing, doch levert gevaar op voor grondspeculatie of dat de gronden komen aan lieden, die geen of althans te weinig bedrijfskapitaal overhouden. Gewone ter mijnpacht door den Staat zou eerstens geven een te los gebruiksrecht van den grond en tevens het gevaar leveren van een te groote macht van het ambtelijk toezicht tegenover te groote afhankelijk heid der belanghebbenden. Nog minder verkieselijk moet overheidsexploitatie geacht worden, het scheppen van een provincie van uitsluitend staatsambte naren, wegens de daaraan klevende be zwaren van ambtenarij en sleur, om niet te spreken van de vorming van een broei nest voor politieke agitatie. Zoo kwam spr. tot de slotsom, dat alleen erfpacht verkieselijk is. De canon moet «wisselend* zijn. Van de gelegenheid tot debat werd druk gebruik gemaakt, waarna de inleider allen beantwoordde. Hierbij vond hij nog gelegenheid mee te deelen, dat het plan bestaat, in den Wieringermeerpolder aan de verschillende systemen een kans te geven. Meer bekeuringen! Nog een ander tekort -- Dat wat we niet en wèl hebben. Opgevangen 2 postduiven. GEVONDENeen rijwielplaatje, een rozenkrans. VERLORENgeldswaardig papier, een rozenkrans, 2 rijwielplaatjes, een paar kousen, een heerenrijwiel, een manchet knoop. Van 25 tot en met 29 Mei zijn van hier verzonden: 128 koeien, 1478 lammeren, 86 kalveren, 88 varkens, 11 paarden en 1 schaap. 80 Mei zijn verzonden met 8 stoom schepen en 4 motoren: 5411 lammeren. Burgerlijke Stand van Texel van 25 tm. 81 Mei 1929. GEBOREN: Catharina Maria, d. v. A. de Porto en K. Kalis; Theresla Maria, d. v. J. van Heerwaarden en A. du Porto; Geertruida Johanna, d. v. J. H. Bakker en M. O. Boersen; Nancy, d. v. P. W. Ko ning en H. Kuyter; Jan, z. v. Hopman en G. Ridder. GETROUWD: Jan Kersemaker en Ca tharina Maria Barhorst OVERLEDEN: Cornelis Koorn, 68 jaar geh. m. Reinoutje Lap. Gevonden: 1 rijwielplaatje, 1 portemon- nale en 1 sleuteltje. Eierenveiling Den Helder. 30 Mei. Aangevoerd: 14049 kipeieren: bruin 5.90—6.40, wit 5.10—5.90; 478 eendeieren 4.40 5.40 per 100. ALKMAAR, 31 Mei. Graanmarkt. Aangevoerd 854 H.L.'b als: 412 H.L. tarwe 1011.75; 86 H.L. gerst chev. 11.6012; 265 H.L. haver 1010.50; 18 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 40; citroenboonen 41; duivenboonen 17; I H.L. karwijzaad 40; 51 H.L. blauwmaanzaad 32; 20 H.L. erwten, w.o. groene erwten' (groote) 22, alles per 100 kg. Handlel stug. ALKMAAR, 31 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 85 stapels, wegende 196,000 kg. Fabriekskaas: kleine 43; com missie 44; boerenkaas: kleine 42, commis sie 45. De handel was matig. AMSTERDAM, 31 Mei. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 259a H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mei. 152 st. bloemkool 1 es. 1827.40; bloem kool 2e s. 10.8012 per 100 stuks; 143 bos wortelen 13.50—15.40 per 100 bos; aoo krop pen sla 6.20 per 100 krop; 350 kg. rsbarber 1.80 per 100 kg. Er is de laatste dageo Is de hoofdstad nogal wat te doen geweest over het -tekort aan processenrverbaal". Er werd In de plaatselijke bladen nogal druk over ge schreven. En iemand die een en ander zoo maar eens vluchtig inblikte zou dan misschien wel tot de veronderstelling kunnen komen, bij het vernemen ven de klaohten over bovengenoemd tekort, dat wij, Amsterdammers ln de oogen der klagerB niet bandeloos genoeg rijn Hij zou zich afvragen of wij nog steedB niet bandeloos genoeg zijn Of wty nog steeds niet toonen hoeveel behagen wij scheppen in recalcitrantie en eenvoudige beleedigingen eer of wij onze lust tot het uitslaan van matten en kleedjes op de niet daartoe bestemde dagen en uren, toch nog te weinig aan den dag leggen Is tweemaal zoo hard rijden als de maxi- mumsnelheidsbepaling ons dat heeft voor geschreven dan soms niet voldoende en moet het vermenigvuldigingscijfer wel licht 8 of 4 zijn Het is gebleken, dat wij niet genoeg „op.de bon gaan", niet veelvuldig genoeg naar het Kleine Gartmanplantsoen, waar het Kantongerecht huist, loopen om ons daar te verantwoorden en te hooren ver- oordeelen. Maar gelukkig, deze keer ligt de schuld eens niet aan onzen kant. Bij nader onder zoek van deze tekort-affaire komt men tot de conclusie, dat wij ons niets te ver wijten hebben, maar wèl de Amsterdam- sche ordebewaarder, van wien de Hoofd commissaris heeft geconstateerd, dat een deel zich niet genoegzaam van zijn taak bewust'is en te vaak nog door de wit gehandschoende vingers meent te moeten kijken. Toen is er, ook weer bij sommigen van die ordebewaarders, een kreet van ver ontwaardiging opgegaan naar aanleiding van de tekort-aanschrijving van den H.C. Zij zagen hun „opvoedende taak" en „hun hoogste idealen" reeds in verdrukking komen. Eigenlijk is het een storm in een glas water. Heel gewichtig is de zaak niet. Maar levendig kan men zich toch indenken dat de nog voortdurend bij tien-, neen bij honderdtallen verkeersovertredingen in onze gemeente bedreven, den heer Versteeg een doorn in het oog zijn en met zekerheid kan ook wel gezegd wor den, dat het vooral die overtredingen zijn waarop onze politiechef in het bijzonder doelt. Immers op verkeersgebied wordt er de hoofdstand nog steeds zwaar gezondigd. Heel zwaar zelfs en jammer genoeg on gestraft, ja soms ongemerkt. En waar Amsterdam, niettegenstaande de activi teit van onze verkeerspolitie en h. t «niet onaardige grapje van de stopborden* (zooals verkeerskundigen dit plegen te betitelen) nog altijd niet de pretentie mag koesteren op dit gebied ideale toe standen te bezitten, moeten dergelijke overtredingen met hand en tand maar vooral met proces-verbaal, bestreden worden. Het zijn juist die opzettelijke verkeersfouten van eensdeels te domme, andersdeels te onopgevoede weggebrui kers, die zoo fnuikend zijn voor een goeden gang van zaken in een stad als de onze, waar verkeersregeling een onder werp is waaraan nog veel eer te behalen valt Bindt men hier den strijd niet energiek aan, dan zal de tijd niet ver meer zijn of de grapjes van binnen en buitenlandsche caricaturisten, die altijd maar weer met den laatsten «voetganger* sollen, worden verwezenlijktDe men taliteit van het overgroote deel van onze weggebruikers, met eenige schaamte moet het toch gezegd worden, is zoo (dat heeft de tijd nu toch wel langzamer hand uitgewezen) dat goede woorden, vriendelijke verzoeken welgemeenden raadgevingen en zelfs suggestieve affi ches, die op afschrikwekkende wijzen de gevolgen van te snel rijden, enz. in beeld brengen, niet baten. Ook hier is alleen het «wie het niet hooren wil moet voelen* dat uitkomst kan brengen. Wij zijn nu eenmaal niet ontvankelijk voor aardige brochures en andere goede bedoelngen van de zijde der autoriteiten; er blijft tenslotte alleen nog maar de rationeelere weg: bet bonnetje, over Nu is een legertje «chronometristen* bereids geformeerd. Extra lange en scherpe punten zijn er geslepen aan de, van Gemeentewege uitgereikte potlooden en naar verluidt, zouden ook de beroem de zakboekjes, die met het mooie klas sieke gebaar zoo plotseling uit een on zichtbare achterzak worden getooverd, in grooter en vooral dikker formaat verstrekt worden. Het ons zoo zoet ln de ooren klinkende «dan zal ik U voor dezen keer nog maar pardonneeren», gaat de hoofdstedelijke Hermandad uit zijn woordenboek schrappen en zonder aanzien des persoons zullen er bonnetjes worden uitgedeeld. Maar laten de heeren gerust zijn voor hun cultureelen arbeid of hun «opvoedende taak» behoeven zij niet te vreezen. Daarvoor bestaat niet het minste gevaar. Er blijft terrein ge noeg voor open Het Is wel goed en ook noodig om, vooral op verkeersge bied, ln Amsterdam eens wat opruiming te houden. En wij komen nu juist in den tijd van de opruimingen. Dat Bflopt dus prachtig Of het helpen zal? Voor 's Rijks schatkist in ieder geval heerscht, een stemming, sooals men die b.v. aantreft in dergelijke etablissementen in Grinzing en Oobenzel bij Weenen, rondom ParijB, in Rlohmond bij Londen en ook lnWarmond bij den Haag. Den Haag ls in dit opzicht Amsterdam vóór geweest en bet klslue, bijna dood- scbe plaatsje Warmond aan de Kager- plassen, eertijds alleen bekend en ge roemd om haar b|j uitstek gesohik e watersportgelegenheid, is herboren en plotseling eetl centrum geworden vm bet uitgaand publiek, van sport eu amusement. Waarom den Haag wel en Amsterdam niet? Wij hebben de gelegenheid, om zooiets te maken, en dan kan men denken aan de Westeinder plassen, Ab coude, wellicht ook aan Loosdrecht, al ligt dit misschien wat te verWij hebben bet publiek, dat er heen wil, dat er zijn geld wil uitgeven en er tevreden wil zijnZiet hoeveel Amsterdammers reeds „Meerrust", daar in Warmond, bezoeken IWij hebben genoeg vreem- delingenbezoek, waarvoor wij wel eens willen „uitpakken" en waaraan wij willen toonen, dat ook wij weten wat min of meer mondaine uitgangen per boot be- teekene»Wij missen alleen de ex ploitant, die het aandurft de hoofdstad dat te geven, wat het in dezen noodig heeftDat zoo'n gelegenheid niet peperduur behoeft te zijn, bewijst ook dat „Meerrust" in Warmond. Abcoude en Loosdrecht en misschien wel meer plaatsen aan het water in onze nabijheid hebben dezelfde kans als War mond Wie grijpt haar nu aan en welke ondernemende expert op café- en restaurant-gebied durft hier wel niet „in zee", maar dan toch in de rivier of in de plassen te gaan Waarom den Haag wel en Amsterdam niet Geen „mondaine" water-restaurants en café's hebben we (de IJ-paviljoen en Schiphol-uitzonderingen op dezen regel dan mogelijk daargelaten), maar wèl onze, op zomeravonden zoo gewaardeerde café-terrassen, 't Kon meer zijn voldaan zijn we ook in dit opzicht zeker niet, maar wel, soms, als de drang naar buiten niet al te groot is, tevreden. Vooral ook omdat ze, deze terrassen, alle hun eigen sfeer hebben en we, als recht geaarde Nederlanders, die zich nooit gerust voelen voordat zij goed en wel in een apart hokje zijn ingedeeld, ook hier onze separatistische neigingen naar hartelust knnnen botvieren. Ik zou de Amsterdammers, die, als 's avonds „hun" terras „uitverkocht" is, maar liever weer terug naar huis gaan, inplaats van „nog eens even ergens anders te kijken", niet graag den kost willen geven. Dit wil niet zeggen, dat het, in bepaalde oju- standigheden, niet een geluk is, dat er terrassen van zoo uitgesproken verschil lend karakter zijn. Een mensch is niet altijd in z'n gewone doen, en ook voor zijn, zoo nu en dan buitengewone, „doe ningen" verlangt hij het daarbij behoo- rende terras. Het terras, waar hij des middags met vrouw en kroost een kopje thee drinkt, leent zich in vele gevallen Diet voor een borrel-reunie van oude vrienden; en dat waarop h|j, na het eten, met z|jn schoonmoeder een kleintje koffie geniet, zal hij vermoedelijk later op den avond niet prefereeren om er met z'n kegelvrienden, rond het bier, au de vermoeienissen van de edele sport van ba" en „alle negen" uit te rusten. Zoo hebben we terrassen, waar men bij voor keur over de „neue Sachlichkeit" of een ander kunst-onderwerp zwaarwichtig redeneert en zich „laat gaan" in artistieke enthousiasmen, en we hebben er waar mer. bij voorkeur de „gewone" zakelijk heid betracht en zich allerminst „laat gaan", maar voorzichtig onderhandelt en elkander polst over „Küchenmeisters", H.V. A.'s of Fordjes. Er zijn terrassen, waar men, voor alles, „Grock-t" en er zijn er, waar men Mengelberg-t of Van Dalsum-tWaar men, onder cocktails, de „hand van Madam" küsst, en waar men, bij Ranja en rietje, de nieuwste geestelijke stroomingen keurtWaar men, met het, vlak voor uw neus, onaf gebroken voorbijschuiven van trams, fietsen, auto's en drommen voetgangers, gaarne in de illusie van een wereldstad, van de „Parijsche boulevards" leeft, en waar men, weggestopt achter een gazonnetje en dan nog verscholen achter wat palmpjes, bij voorkeur de verbeelding koestert van de „landelijke herberg". U ziet 't: ook hier doet de „illusie" 't hem tenslotte. „Dat wat Je niet hebt"! We hebben onze veel-verscheiden terrassen, maar we beminnen ze, we zijn er „tevreden" mee om hetgeen ze niet hebben, maar waarvan ze de illusie geven: van kunstzinnigheid, van wereldstéden, van landelijkheid, van lichtzinnigheid Dat wat we wèl hebben valt nu een maal alleen te waardeeren, als het, op suggestieve wijze, dat wat we niet hebben oproept Heil dus onze terrassen I Ken. Bed Stoomboot Barneveld, 91 Mei te A'dam. Berenice, past. 30 Mei Gibraltar. Brielle, t, pass. 09 Mei Axorua. Doro», 91 Mei te R'dam Eos, 30 Mei te Savona. Ganymede», 31 Mei te A'diita- Iris, 30 Mei v. A'dam, Merope, 31 Mei te R'dam. Notoe, 30 Mei Bremen. Odysaeua, 30 Mei te Stettin. Petwoath, 29 Mei v. Palenno. Tellus, 30 Mei te Patras. Venezuela, 29 Mei te Hatnburg. Alkmaar, u., 28 Mei v. Callao. Baarn, t., 26 Mei v. Abtofagaeta. Beanricom, u., pat*. 99 Mei Azoren. Boakoop, t„ 29 Md te Antwerpen. Haarlem, t., 29 Mei te Londen. Hebe, 29 Mei te Alicante. Ilo*, 29 Mei te Oporto. Irene, 30 Mei v. Patras Nero, 31 Mei y. A'dam. Noto», 29 Mei te Bremen. Pollux, 28 Mei te Curacao. Rhea, 29 Mei te A'dam. Saturnus, 30 Mei te Lissabon. Strabo, 30 Mei v. Aal bom Theseus, 29 Mei te A'dam. Thetis, 29 te Bremen. Adolf Leonhardt, 30 Mei v. Curacao. Helder, vertr. 31 Mei v. Willemstad. Hennes, 30 Mei Piraeua. Jason, 31 Mei te Constantinopel. Van Rensselaer, t., pass. 30 Mei Azoren. Ariadne, 31 Mei v. A'dam. Breda, u., 27 Mei v. Colon. Euterpe, 31 Mei Holtenau gep. Marie Horn, 30 Mei te Genua. Neptunus, 30 Mei Gibraltar gep. Orpheus, 31 Mei te Hamburg. Perseus, 31 Mei v. A'dam. Stuijvesant, 31 Mei v. A'dam. Venus, 31 Mei Dungeness gep. Vesta, 31 Mei te Lissabon. Kon. Holl. Lloyd. Salland, 30 Mei te A'dam. Maasland, 31 Mei te Hamburg. Montferland, t., 30 Mei v. Montevideo. Zaanland, u., 29 Mei te B.-Ayres. Kou. PaketvaartmaatBChappij. Van Spilbergen, 27 Mei v. Singapore. HollandAfrika Lijn. Meliskerk, 29 Mei v. Beira. Sumatra, t., pass. 28 Mei Gibraltar. IJstroom, 30 Mei v. Kaapstad. Nias, t., 30 Mei v. Dar-es-Salaam. Oanfa, 29 Mei v. P. Swettenham. Peisander, pass. 30 April Gibraltar. Rijperkerk, 31 Mei te Antwerpen. HollandAmerika Lijn. Volendam, 30 Mei v. Halifax. Burgerdijk, 31 Mei v. R'dam. Eemdijk, 31 Mei te Bremen. Grootendijk, 31 Mei te Curacao. Rotterdam, pass. 31 Mei Lizard. Meissoner, 29 Mei v. Cristobal. Lochkatrine, pass. 28 Mei Bevezier. Glamorganshin;, 26 Mei San Franciscp. Vechtdijk, 30 Mei te Hamburg. HollandAustralië Lijn. Alehiba, u., 31 Mei te Merope. Arendskerk, 31 Mei te Immingham. HollandWest-Afrika Lijn Ceres, u., 27 Mei v. Warri. Alkaid, 31 Mei v. R'da.m, Orestes, t., pass. 30 Mei Ouessant. Schel;destroom, t., 30 Mei v. Freetown. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, t., 30 Mei v. Gibraltar. Hoogkerk, 31 Mei te Antwerpen. Schiekerk, u., 30 Mei v. Madras. Veendijk, 30 Mei v. R'dam. Meerkerk, t-, 29 Mei v. Algiers. Texel, t., pass. 31 Mei Perim. Kieldrecht, u., 31 Mei te Calcuitta. Ridderkerk, u., 31 Mei te Port Said. Streefkerk, u., 31 Mei te Genua. Holland—O.-Azië Lijn. Oostkerk, u., 30 Mei te Shanghai. Oldekerk, t., 30 Mei v. Marseille. Gemma, t., 29 Mei te Singapore. Rotterdamsche Lloyd. Insulinde, u., 30 Mei te Southampton. Sitoebondo, tn 29 Mei v. Padang. Tjerimad, t., 30 Mfei K. del Armi gep. Djem'ber, t., 31 Mei Kaap del Armi gep Tabanan, u., 31 Mei Perim gep. Madioen, u., 31 Mei te Suez. Java Pacttic Lijn. Kertosomo, 29 Mei te Singapore. JavaNew-York Lijn. Boschdijk, 30 Mei v. Suez. Teucer, 29 Mei v. New-York. Simaloer, 29 Mei v. Belawan. Palembang, 30 Mei te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Menado, 30 Mei v. Djeddah. Alphacca, 30 Mei te Hamburg. Aludra, t., 29 Mei v. Santos. Alwaki, t., 30 Mei v. St. Vincent. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, pass. 29 Mei Dover. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Diomed, 30 Mei v. Hongkong. Menelaus, 27 Mei v. Pt. Said. Oanfa, 31 Mei v. Belawan. Phemïus, 30 Mei te A'dam. Polyphemus, 30 Mei v. A'dam. Pyrrhus, pass. 30 Mei Perim. Aeneas, 28 Mei v. Tientsin. Alcinous, 27 Mei te Glasgow. Astyanax, 29 Mei v. Triest. Meriomes, 29 Mei te Londen. Medon, 29 Mei te Nagasaki. Atreus, 29 Mei v. Padang. Eurybates, 29 Mei v. Djeddah. Peisander, pass. 30 Mei Gibraltar. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 30 Md te R'dam. Jonge Johanna, 30 Md Ouessant gep. Jonge Jacobua, 30 Md v. Castdlon. Jonge Maria, 29 Md te Genua. Er doen zich, vooral nu de zomer dac wel voorgoed schijnt te hebben Ingezet, nog wel meer tekorten in onze omgeving gevoelen. Een van die tekorten is zeker wel een water-restaurant en café ln de onmiddellijke nabijheid waar de water- sportlieden zich verzamelen kunnen en de „beau monde", die 's zomers op het water toert, zich kan laten „zien". Een etablissement, waar een zekere sfeer Stoomvaart Mij. Nederland. Karimoen, t., pass. 31 Mei Perim. Koningin der Nederlanden, u., 31 Md v. Genua Poelau Laut, 30 Mei te Bremen. Prins der Nederlanden, t., Zaterdagmorgen 10 u..te A'dam verwacht. Roerat, t., 29 iMri v. Colombo. Rondo, u., 30 Md Gibraltar gep. Saleier, t., 30 Md te Suez. Saparoea, u., 30 Md Gibraltar gep. Batoe, 30 Mei te A'dam. Kangean, 30 Mei te A'dam. Mapia, u„ 30 Md te P. Said. Saleier, t., 31 Md v, P. Said. A. J. P.'e PREMIEPLATEN. De bekende puddingfabriek A. J. Polak te Groningen heeft een zestal platen laten ver vaardigen naar schilderijen van Jozef Israël», n.1. Langs moeders graf, Ala men oud wordt, Kinderen der zee, Moederliefde, Na den storm en Vrijerij. Deze prachtige platen, gedrukt ln vier kleuren, alle gevat in paaae-partout. zien er schitterend uit en vormen een sieraad van elke huiskamer. Waar dit bovendien de eerste serie reproductie* is naar schilderijen van de zen beroemden meester, zullen zeker velen zich gaarne in het bezit van zulk een mooie wand versiering willen stellen. Bon* Ingesloten bij alle aoorten A. J. P.'a puddingpoeder* geven hun daartoe de gelegenheid.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15